i causerie gekomen, toonde de heer Sellen- raad ons verschillende armaturen voor winkelverlichting, die allen door Philips fabrieken worden vervaardigd en daarom het beste hij de gloeilampen aanpassen, terwijl ons ook nog eenige lampen werden getoond die meer voor huiselijk gebruik ge schikt waren. Er werd op gewezen dat de fa. Philips alleen levert aan den handelaar. Het was reeds ruim half elf geworden, toen de heer Sellenraad de talrijk opge komen belangstellenden dankte voor hun aanwezigheid en voor hun aandacht voor hetgeen hij naar voren had gebracht. Een hartelijk applaus van de aanwezigen was zeer zeker het teeken dat men met genoegen spr.'s uiteenzettingen had gevolgd. Er is nog medegedeeld dat volgende week dhr. Dekker van de firma Philips, te Tholen zal komen om allen die wenschen të worden ingelicht op welke wijze zij hun winkel of woning het goedkoopste en het beste kunnen verlichten, kosteloos van advies te dienen. De algemeene vergadering van den Zeeuwschen Polder- en Waterschapsbond zal Zaterdag 18 Juli a.s. in „Het Schutters hof" te Goes]worden gehouden. De Agenda vermeldt: 1. Opening door den Voorzitter. 2. Notulen van de vorige vergadering. 3. Jaarverslag over 1930. 4. Rekening en verantwoording over 1930. 5. Voorziening in debestuursvacatures,ont staan door het periodiek aftreden van de heeren Mr. P. Dieleman en Mr. 11. F. Lantsheer. De door het Bestuur opgemaakte alpha- betische voordrachten lüiden a. voor de vacature Dieleman: 1°. Mr. P. Dieleman te Middelburg. 2°. S. J. Gast te Duivendijke. b. voor de vacature Lantsheer 1°. Mr. J. A. Heyse te Middelburg. 2°. Mr. H. F. Lantsheer te Middelburg. G. Voordracht te houden door den Hoog edelgestrenge Heer Jhr. Ir. R. R. L. de Muralt te 's-Gravenhage over: „De strijd over klei of beton voor zeedijksverhoo- gi"g' 7. Bespreking van vragen en voorstellen in de vergadering door de aanwezigen te doen. 8. Voordracht te houden door den Weledel- gestrenge Heer Ir. A. de Jong, Adjunct- Directeur van Publieke Werken te Til burg over: „Het verharden van wegen". ST-ANNALAND. Ten overstaan van Notaris A. J. Bierens werd alhier op Woensdag v8 dezer in liet café „In den zeiven, als de dames en heeren der familie, geluk te wenschen. In den vooravond bracht het fanfarekorps „O. B. K." voor de woning van den jubilaris een serenade. SCHERPENIS8E. Het dochtertje van L. J. had het ongeluk zoodanig op straat te valleD, dal ze haar sleoielbeeutje brak, waarvoor de de hulp vao eeo dokter moest worden ingeroepen. Ook moest geneeskundige holp ingeroepen worden voor een dochter van J. D. H. die met een riek in haar been bad gestoken. Het zoontje van K. H. v. B. had het ongeluk al spelende over een steen te vallen, waardoor bij een niet diepe wonde in zijn hoofd bekwam. Geneeskundige holp werd niet inge roepen. Met de eerste werkzaamheden van de P.Z.E.M. zijn ze alhier begonneo, n.'. om het terrein aan den Bakkersdijk gelijk te maken voor het plaatsen van bet traneformatorenhQisje. Zaterdagavond speelde D.E.V.O. een vriend- acbappelijken wedstrijd tegen T. V. V. II. De uitslag vu 21 in 't voordeel van T. V. V. II. Rost 11. Vrijdagavood zal D.E.V.O. spelen tegen H. D. 8. uit St. Aonalaud. Toeu de dochter van C. D. B. zich met de hooihark, waarvoor een paard gespannen was, huiswaarts begat, ging het op hol. Ze had de tegenwoordigheid vau geest er af te springen, waardoor grooter onheil voor haar wellicht voor komen werd. Nu liep alles met wat materieele schade af. van Engelen in den Hollarepolder te Oud- Vossemeer en ten slotte de boerderij van den heer M. Stoutjesdijk in den Peuke polder te Tholen. Rijkstelefoon kantoor Tholen. Nieuwe aansluitingen. C. J. Rombouts, Oud-Vossemeer no. 4. GEMENGD NIEUWS Het dochtertje van A. B. had het ongeluk uit een schommel in de scbunr te vallen. Of schoon het aanvankelijk op eicht Diets mankeerde, begon het toch later over inwendige pijn te klagen, zoodat geneeskoodige hulp moet worden iogeroepeo. SPORT. Oud-Vossemeer. Donderdagavond werd een wedstrijd gespeeld door de voetbalclub O. V. G. I tegen T..V. V. te Tholen met uitslag 21 in voordeel O. V. C. De voetbalclub Zeelandia te Hansweert kampioen van den Zeeuwschen Bond speelde Zaterdag jl. op het terrein O. V. C. alhier een nederlaagwedstrijd. In verband met den goeden naam van Zeelandia had men aan geen winnen gedacht, maar de strijd ver liep tenslotte met 2—1 in het voordeel van O. V. C. De Burgemeester had toestemming ver leend aan het Bestuur van O. V. C de Muziekvereeniging alhier uit te noodigen Handel" verkocht: Een huis met schuur I bij deze gelegenheid op het terrein eenige en erf aan de Langestraat groot 3 A. 49 cA., nummers te mogen spelen wat heel wat toebehoord hebbende aan wijlen mej. Antje Goedegebuure. Kooper werd de heer P. Verhage te St-Annaland voor f4040. Te aanvaardon na betaling der koopsom op 3 Augustus a.s. Voor de vacante betrekking van gem.- veldwachter alhier, hebben zich 61 sollici tanten aangemeld. OUD-VOSSEMEER. Men is deze week aangevangen met een gedeelte van de Molenstraat met nieuwe keien le beleggen, die op het heel wat. aangenamer indruk maken, daar zij een mooie platten kant hebben, dan de thans uitgebrokene. De Molenstraat is daardoor tijdelijk voor auto's en rijtuigen afgesloten geweest. Ditmaal wordt nog maar een gedeelte der straat herzien. Er wordt medegedeeld dat door de leerlingen der drie alhier bestaande scholen een bedrag is samengebracht om aan den beer Burgemeester en zijn echtgenoote, deze week gehuwd, een cadeau te geven. Donderdagmorgen ging het hitje van den melkslijter V. D. alhier in het dorp op bolbet karretje met het paardje, ter grootte van een flink gebouwden hond, kwamen terecht in de winkeldeur van P. A. v. d. Houtde groote ruit in de deur werd vernield. Overigens liep het ongeval goed at. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor de gezamelijke tentamiua van het eerste gedeelte candidaatsexamen me dicijnen onze oud plaatsgenoot C. Goedhart. STAVEN1SSE. Bij het gehouden examen aan het Marnixgymnasium te Rotterdam slaagde voor den overgang naar de 2e klasse W. Moerman alhier. Donderdag vierde de heer H. J. Dorst alb er zijn 70en jaardag, in tegenwoordig heid van familie en vrienden en mede bestuursleden van tal van vereenigingen, op het gebied van landbouw, veeteelt, boe renleenbank, kolenbond, polderbesturen enz. enz., van welke vereenigingen de jubi laris of oprichter of nog voorzitter is. In den voormiddag was er een drukbezochte receptie in het Hotel van Dalen, waarbij vele vertegenwoordigers van de diverse plaatsen op hef eiland present waren. Na mens de diverse boerenleenbanken op het eiland was er een prachtig bloemstuk. De sluizen van welsprekendheid deden baar best om in tegenwoordigheid zoo hem opwekking gaf. Een zeer groot publiek woonde den wedstrijd bij. Gelijktijdig was de korfbalclub Be Quick alhier naar Dinteloord per aulobus gereden om een strijd tegen Dinteloord te houden de jeugdige Be Quick moest evenwel tegen het veel oudere Dinteloord het onderspit delven met 5—1 maar het was een uit stekend oefeningsspel. De korfbalvereni gingen in onze omgeving zijn weinig in getal zoodat maar bij uitzondering gelegen heid komt, om beduidende wedstrijden te houden tegen elkaar. Tholen. Zaterdagavond speelde T. V. V. een wedstrijd tegen Paars-Wit uit Bergen op Zoom. De wedstrijd werd gewonnen door T. V. V. met 3 tegen 2. De stand met de rust was 20 in het voordeel T. V. V. T. V. V. speelde tegen S. V. G. te St. Maartensdijk en eindigde met blanken stand 0—0. Door T. V. V. alhier zijn seriewed strijden uitgeschreven waaraan 9 vereeni gingen met 13 elftallen zullen deelnemen. De loting die deze week heeft plaats ge had is alsvolgt. In de 1e afd. speelt R. B. tegen Dosko beide uit Bergen op Zoom, Paars-Wit Bergen op Zoom tegen O. V. G van Oud- Vossemeer. T. V. V. legen Mevo uit Bergen op Zoom. In de 2e afd. speelt T. V. V. 2 tegen D. E. V. O. uit Scherpenisse. S. V. C. I van St. Maartensdijk tegen H. D. G. 1 van St. Annaland en T. V. V. 3 tegen S. V. C. 2 van St. Maartensdijk terwijl P. S. V. van St. Philipsland vrij loote. De eerste wed strijden vangen Zaterdagavond aan. LANDBOUW. Tholen. Volgens de agenda van den Bond van Vereenigingen van Gediplomeerde Oud-leerlingen van Land- en tuinbouw- cursussen in Zeeland zal op 21 Juli a.s. te St. Maartensdijk een algemeene ver gadering worden gehouden, deze agenda vermeldt o,m. dat er een overzicht zal worden gegeven van het 25-jarig bestaan der Thoolsch Vereeniging; de heerMr. I\ Dieleman, voorzitter der Z. L. M. zal een inleiding houden over „Oeververdediging" en Grondbelasting" Er zal na afloop dei- vergadering een lijtoer worden gehouden met auto's, welwillend beschikbaar gesteld door Tholen. Bezocht zal worden het veebedrijf van den heer A. C. Geluk te St. Annaland, verder de hofstede van den heer W. J. Eendracht-Kanaal. Volgens het Dagbl. v. N.Br. is, in ver band met de verschillende berichten uit Brussel over nieuwe onderhandelingen tusschen de Nederlandsche en Belgische regeeringen een dezer ^gebeurtenissen dat de Belgische regeering geneigd is de be neden uitmonding van de verbindidg Schelde Rijn, geheel voor verantwoordelijkheid der Nederl. Regeering te laten. Een nieuw kanaal tusschen Wester- Schelde en Hollandsche Diep zouden daar van het gevolg hunner zijn, volgens het bekende ontwerp Van Konijnenbnrg. We zullen afwachten Zware brand te Amsterdam. In den nacht van Zondag op Maandag is de Ned. Fabriek van Bronswerken v.h. Becht en Dyserinck aan de Stadhouders kade te Amsterdam, in vlammen opgegaan. Om ongeveer twee uur werd de brand ontdekt door een arbeider van Ileineken's Bierbrouwerij, die onmiddellijk de brand weer er mee in kennis stelde. Verschillende [brandweerposten werden opgeroepen, doch ondanks de groote acti viteit der brandweer kon weinig behouden blijven. Beschonken tewerkgestelden. Bij de werkverschaffing aan de beneden- Slinge nabij Ruurlo arriveerden Maandag jl. 59 werkloozen uit Helmond. Reeds hij het verlaten van den trein bleek, dat verschillende der mannen in beschonken toestand verkeerden. Bij het kamp gekomen, was een gedeelte der ar beiders bereid de werkzaamheden te be ginnen, doch een ander gedeelte weigerde. De met het toezicht belaste ambtenaar waarschuwde den hoofdopzichter van de Ned. Heidemaatschappij, onder wiens lei ding het werk berust. Deze verscheen weldra met zes marechaussee's en een veldwachter. Aangezien het bekend was, dat er in het kamp verschillende revolvers aanwezig waren, werd voorzichtig tewerk gegaan. Na eindeloos geduld en veel moeite gelukte het Iwee der ergste belhamels uit de keeten te verwijderen. Zij werden over gebracht naar hel politiebureau te Ruurlo, vanwaar zij zullen worden teruggezonden. Twee weken geleden speelden zich met dezelfde groep vrijwel dezelfde gebeurte nissen af. Toen werd een voorwerker in den buik gestoken en gevaarlijk gewond. Zware wolkbreuk. Boven Hamburg en de Beneden-Elbe ontlastte zich Dinsdag een zware wolk breuk gepaard gaande met een hevig onweer. De regen hield den geheelen nacht aan. De goten en riolen konden het water niet verwerken. In alle deelen der stad alarmeerde men de brandweer, die onafgebroken aan het werk was, om de door het water aange richte schade te herstellen. In 250 gevallen moest zij de ondergeloopen kelders benedenwoningen leegpompen. In 24 uur tijds viel in Hamburg 95.2 m.m water. Spoorwegverbindingen met Zeeland. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam heeft besloten aan den voor zitter van den Spoorwegraad inzake de dienstregeling der Nederlandsche spoor wegen kenbaar te maken, dat een vroegere snelverbinding van Rotterdam naar Goes, Middelburg, Y'lissingen en Zeeuwsch-Vlaan- deren zeer gewenscht is. De sneltrein, die om 6.33 van Rotterdam D.P. vertrekt naar Venlo, kan tot Lage Zwaluwe worden gebezigd als sneltrein naar Zeeland. Indien deze trein ten deele als sneltrein kon worden doorgevoerd naar Vlissingen, dan zou reeds een groote verbetering zijn ver kregen. Thans moet in Lage Zwaluwe worden overgestapt op den stoptrein 3011 naar Bergen op Zoom, waar eerst na ruim een uur wachtens weder een trein naar Middelburg kan worden genomen. Het gevolg is, dat de trein van ü.23 uit Rotter dam tegenwoordig voor de verbinding met Zeeland niet van nut is en de reizigers even vlug in Zeeland zijn, wanneer zij om 8.11 uit Rotterdam vertrekken. Tuberculosebehandeling met tb c.bacillen. Op het tuberculose-congres in Grasz heelt dr. Kutschera-Aichberg, assistent der Wenckebach-kliniek, een voordracht ge houden over experimenten, die tot het verrassend resultaat bedden geleid, dat men tuberculose door inenting met tuberkel bacillen inet succes bestrijden kan, Op een -dag kvvani in de kliniek een man, die aan longtuberculose leed en d alhoewel hij van gemiddelde lichaamsgroo was, slechts 50 K.G. woog. Die man v wondde zich aan den vinger, kreeg di infectie uidtuberculose en werd van d dag af aan gaandeweg heter, zoodat binnen korten tijd 20 K.G. toenam, voorval wees den weg tot de behandel met tuberkelbacillen. Sedertdien heeft n in eenige dozijnen gevallen de ziekten die manier behandeld en steeds met suci Een vlieger opgegeten Verleden maand deelden de autoritei van Nieuw Guiuea mecfë, dat een Junk vliegtuig, bestuurd door Trist, dat dienst met de goudvelden onderhield, vermist en dat- zes vliegtuigen ter ops; 'eDj ring van het verdwenen toestel watf uitgezonden. Van het vliegtuig werd niets meer hoord, totdat een dame te Aaelaïde Nieuw-Guinea een brief van een ald wonenden bloedverwant ontving, waa deze schrijft, dat eenige inboorlingen tb: nadere inlichtingen hebben verstrekt. gens hun zeggen was er een groote „du neergevallen, waarna een »witte man" ziek was, zich naar een naburig dorp trachten te begeven. Hij had gepoogd, vriendschappelijke trekkingen met de inwoners aan te kn pen, doch dezen hadden hiervan ni willen weten, doch hadden hem en den ongelukkige tijdens een groot fe opgegeten. galt een I ilg' BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 3—9 Juli. Geboren Tannetje Jacoba, d. v. J. Cornelisse en M. M. van Vliet. Ondertrouwd M. C. Meerman en S. Vis, beiden te Tholen. Overleden: Huibrecht Cornelisse, echtgenoot van M. J. Blom. KERKNIEUWS. Scherpenisse. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. is gekozen den heer J. Oadesluijs Ja. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorin. 10 aar d«. Wollensbe en nam. 2.30 ds. Van Rootselaar. Ger. Kerk voorm. 10 onr en nam 6 aar leeskerk. Gerei. Gem. voorm. 10.30 nam. 2.30 en 's avi 6.30 leeskerk. In het gebouw Vischsiraat no. 12 voorm. 10 nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uar leoskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. 's avonds half zes ds Toxi Zondag 12 Jali te Breda. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. van Rootje en nam. 3 uur leeskerk. Ger. Kerk voorm. 10.80, nam. 3 uur dhr de en avonds 7 nar leeskerk.' Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 'sa 1 aar leeskerk. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en 3 aar ds. Moerman. Geref. Gem. voorm. 10.30, nam 3 en avi 6.30 leeskerk, St. Maartensdijk Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Brei nam. 3 uar leeskerk. Ond Ger. Gem., voorm. 10.30, nam. 3 en 's avi 6.30 leeskerk. Stavenlsse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 da. Moer en nam. 3 uur leeskerk. Oud Gerei. Gem. voorm. 10.30 nam. 3 en 's avi 6.30 leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en 3 uur ds. Wollensberger. Ond Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 es avi 6.30 leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.80 en nam. ds. de Gidts Geref. kerk voorm. 10.30, en nam. 3 ds. Vreagdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam 3 eo'sav 7 uur leeskerk MARKTBERICHTEN. THOLEN, 10 Juli 1981. Boerenboter f 0.80 per pond. Roomboter f 0.80 Eieren f 8.50 per 100 stoks. Noteering te Middelburg, 9 Jali Boerenboter (part. prijs) f 0.97öJ Temperatuur van het ScheldewaterteThc Jali Graden C. Zaterdag 4 20, Zondag 5 19,3 Maandag 6 20, Dinsdag 7 19, Woensdag 8 18,3 Donderdag 9 17,2 Vrijdag 10 17,3

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1931 | | pagina 2