draad zat Mej. Murpby; de Engelsche aschoolvertegenwoordigster, die haar bood- chap uitzond vanuit het House of Par- 1 iament. Men kan weinig waarde toekennen aan dergelijke vredesbetuigiugen, erom lachen moet men niet. Johan de Meester, een der degelijkste schrijvers van romans en kleine schetsen, die vooral door zijn „Geertje" op den voor grond is getreden, is plotseling te Utrecht overleden. De meeste zijner werken zijn ingegeven door een gevoel van tegenzin tegen de gangbare moraal. Steeds ademden zijne critieken een milden geest, zonder te verbloemen wat gezegd moest worden En, indien hij al meende, een afkeurend oordeel te moeten uitspreken, dan deed bij dit slechts noode. Nederland heeft een groot iemand verloren Bij een tweetal compagniën van het 22e regiment infanterie te Ede werden in den laatsten tijd geregeld klachten over het eten vernomen. De ontevredenheid groeide dermate, dat de compagnies-commandant er toe over ging een waarschuwende toespraak te houden. Inmiddels bleek, aldus de be richten, dat rnen te doen had met het op treden van een paar onruststokers. Deze werden in voorloopig arrest gesteld en zullen voor den krijgsraad moeten ver schijnen. Veertig militairen werden gestraft met twee dagen kamerarrest. Een veertien-jarig meisje dienstbode bij een tuindersfamilie te 's Gravenzande werd in arrest gesteld. Zij wordt er van be schuldigd, aan twee kinderen waarvan er 'nmiddels één is overleden azijn- •extract te hebben gegeven. Men vermoedt dat er sprake is van wraak. Te Doodewaard is een spoorwegongeluk gebeurd,dat alleen aanmerkelijke materieele schade heeft teweeggebracht gebracht. Een personentrein ontspoorde even voor het station. Alle wagons geraakten uit het spoor en kwamen deels op hun kant te staan. Bij monde van den heer Moelker brengt de financieele commissie verslag uit en deze adviseert om de rekening goed te keuren en den administrateur te dechar- geeren voor zijn goed gevoerde boekhou ding. De contributie wordt vastgesteld op 11 13 en het percentage op 3—5%. Herkozen worden als bestuursleden de heeren C. H. A. Stoutjesdijk en W. L. Klompe Herbenoemd w^'den tot leden van de financieele com missie de heeren W. Moelker en J. L. Groe- newege. Daar men te St-Annaland in beginsel besloten heeft ook vroege aardappelen te veilen, zoo vraagt het bestuur een blanco crediet om kisten aan te schaffen. Dit wordt met alg. st. gegeven. POORTVLIET. Naar wij vernemen, is dien moeten de Zeeuwsche visschers, de heer H E. Dijken, hoofd der O. L School alhier, als erkenning voor zijn verdiensten jegens de groote Cbr. Gem. Zangvereeniging „Loof den Heere", door deze vereeniging met algemeene stemmen benoemd tot Eerelid. Genoemde vereeniging heeft o. a. in studie een aan haar opgedragen compo sitie, waarvan tekst en muziek zijn van de hand van den heer Dijken. SCHERPENISSE. Doordat het paard van den landbouwer J. H. maar achteruitbleef loopen, geraakte het dier met het rijtuig in de sloot terecht. De eigenaar was spoe dig uit het voertuig, doch zijn dochtertje kon er eerst uitgehaald worden toen alles Besloten wordt als de Tuinbouwvereeni- in <?e sIoot zat- 'Vlokkig liep alles zonder ging te Poortvliet zich met de veiling verbinding wil stellen men bereid is te onderhandelen. Vrijdagavond bracht het muziekge zelschap »Goncordia" een serenade aan zijn commissaris J. van Dijk, die in huwelijk was getreden. eenig letsel of schade af. De landbouwer L. J. J. had al meer malen bemerkt dat er in een schuurtje op zijn erf ratten zaten. Een door hem gi'ondig onderzocht dak van bedoeld schuur- het tje bracht niet minder dan 4 nesten elk bevattende 12 jonge ratten voor den dag. RECHTZAKEN. Kantongerecht te Tholen. 18 Mei 1931. Door den Heer Kanton rechter zijn beden veroordeeld wegens het loopen op een anders bouwland. C. S. te Tholen tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding der motor- en rij wiel wet. - G. G. A. te Zierikzee tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. openbare dronkenschap. A. v. L. te St. Annaland tot f8 boete of 8 dagen hechtenis. J. 1. v. D. te St. Anna land tot f 15 boete of 15 dagen hechtenis. overtreding der jachtwet. J. W. H. te St. Maartensdijk tot f20 boete of 10 dagen hechtenis en tot f8 boete boete of 8 dagen hechtenis. overtreding der politie-verordening. A. G. te St. Annalann tot f 10 boete of 8 dagen hechtenis. overtreding der motor- en rijwielwet. L. J. G. te St. Maartensdijk tot 2 boeten elk van 50 cent of 1 dag hechtenis voor iedere boete. M. d. W. te Halsteren tot f12 boete of 10 dagen hechtenis. overtreding der leerplichtwet. J N. O. te Scherpenisse tot f4 boete of 3 dagen hechtenis. loopen over verboden grond. J. M. v. O. te Stavenisse tot f8 boete of 4 dagen hechtenis. overtreding der motor- en rijwielwet. K. J. K. v. (1 S. te Poortvliet tot f5 boete of een week tuchtschool. overtreding der politie-verordening. W. v. d. B. te St. Annaland totfl boete of een week tuchtschool en f2 boete of een week tuchtschool. overtreding der jachtwet. M. L. en J. P. beiden te St. Maartensdijk en P. v. A. te Scherpenisse tot een beris ping zonder toepassing van. straf. Vrijgesproken. M. N. K. te Poortvliet. THOLEN, 22 Mei 1931. Woensdagavond hield de Veilingsver- eeniging »De Eendracht" alhier in de zaal van den heer M. J. Hoek haar algemeene vergadering. Aanwezig waren 11 leden De voorzitter de heer C. H. A. Stoutjes dijk opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Uit het verslag van den kassier-boek houder blijkt dat het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 1930 97, dat er was geveild voor een totaal bedrag van f22351.00, Sinst- en verliesrekening een verlies eelt van f842.92. De bezittingen heb- Het muziekgezelschap „Concordia" hield Dinsdag ten huize van dhr. Engel- vaart zijn jaarvergadering Als bestuurslid werd herkozen dhr. C den Ouden en als commissaris herbenoemd dhr. J. van Dijk. Indien het mogelijk is zal het gezelschap deelnemen aan den muziekavond te Stave nisse, terwijl besloten werd deel te nemen aan het dit jaar te houden Festival te St-Annaland. Wij vestigen de aandacht op een advertentie van de Stoomtramwegmij. A. B. T. die mededeeling doet dat tweeden Pinksterdag extra trammen rijden. Waar de tijd van schoolreisjes weer aanbreekt, meent de Directie van de tram wegmij. de gelegenheid open te moeten stellen voor het maken van schoolreisjes. Een bezoek aan een groote stad is altijd aantrekkelijk en waar de prijs voor een retourbiljet Antwerpen voor deelnemers aan schoolreisjes vanaf Bergen op Zoom slechts op één gulden is gesteld, meenen wij dat het vestigen van de aandacht op de desbetreffende advertentie in dit num mer wel van belang kan zijn voor hoofden van scholen. Handelsregister. Bij bet Handelsregialer der Kamer vao Koop handel en Fabrieken voor Westelijk Noordbrabant, Seeligeiogel 4, Breda, hadden gedurende de maand April 1931 de navolgende inschrijvingen plaats. Nieo®e zaken aedert 1 Januari 1930 opgericht. J. A. van den Berge, TboleD. Boomkweekerij, land- en tuinboDw. Eig.: J. A. van den Berge. Gebroeders van deo Berge (Burgerlijke maat schap) (Beperk, bepal.) Tholen Handel in vrachten, land- eu tuinbouwproducten. Venr.Jac. j Adr. en Coro. van den Berge. Wijzigingen. Firma J. M. de Graaff. Oud-Vossemeer, A 59. Uitgetr. Veoo. J. M. Hoogkamer wed. van J. M. de Graaff. De overblijvende VenD. C. M. Ridderhof zet de handelszaak onder zijn eigen naam voort. Cuöp. Boereoleenbank. Poortvliet A 88. PIvv. Voorz. eo Dir. E. C. W. A. Geuze, Poortvliet. Plw. Bestuurslid J. C. Endhoven, Poortvliet. Secr. Bestuur Herin. Uijl is Voorz. Bestuur met rang van Directeur geworden. Lid Raad v. Toez. G. K. Krijger Jr. is Secr. Bestoor ge worden Secr. Raad v. Toez. C. P. Vogelaar is Bestuurslid geworden. Lid Raad v. Toez.G. Mosselman is Voorz. Raad v. Toezicht geworden. Uitgetr. Dir.W. Cart-ls. Uilgetr. Bestuurslid C. J. M. Hage en Voorz. Raad v. Toez.J. K. Krijger. PIvv. Voorz. en Dir. E. C. W. A. Geuze is Plw. Bestuurslid geworden. PIvv. Bestoarslid J- C. Eodhoven is Lid Raad v. Toez. gewordeo. Secr. BestuurG. K. Krijger Jz., Poortvliet. Secr. Raid v. Toez.: P. J. Vroegop, Poortvliet. Uit de Oude Doos. Het is in den loop van dit jaar 300 jaar ge leden, dat Mariuus Hollare in het Slaak en de Mosselkreek aan de Spaujaarden zulk een ge dochte nederlaag toebracht, dat er uiet minder dan 4000 manschappen werden gevangen geno men en slechts t«ee vaartuigen van de aanzien lijke scheepsmacht, die uil 90 ponten, sloepen eu jachten bestoud, met 5 en 12 ponders gp- wapeud en met 7000 krijgers bemand, aan de vernieling ontkwamen. In Autwerpen was het plan ontworpen om een deel van Zeeland in te nemen en zich in Flakkee te nestelen, om op die wijze Holland eu Zeeland te scheiden. De Staatsche vloot stond onder ge noemden Hollare en den luisterlijke zegepraal op 12 en 18 September 1631 werd door dank dagen eu door gedenkpenningen vereeuwigd. In 1842 «erd door tusscbenkomst vau notaris Mr. K. Wagtho te Tholen aanbesteed het bedijken van gorzen ten noorden vao Vrijbergbe aanbe steed voor rekening der Aaibacbtsheereo vaD Vossemeer en Vrijberghe, die aan de beversebte gronden als herinnering aan deu genoemden zeeheld en zijn zegevierend optreden zijn naam verbonden. Na 3 eeuwen roept deze Poldcrnaam nog in het geheugen de groote daad! Naar men verneemt zal men binnen kort alhier ook in de gelegenheid zijn om aan te sluiten aan het radio-distributienet. Een firma uit Amsterdam die hetzelfde bedrijf te St. Maartensdijk uitoefent, zal dit net doortrekken naar deze gemeente, Dinsdag 26 Mei a.s. zal door de schietvereeniging nPrinses Juliana" alhier een schietwedstrijd worden gehouden. Verschillende mooie prijzen zijn hiervoor beschikbaar gesteld. Alhier is opgericht de voetbalclub »D. E. V. O." met aanvankelijk 17 leden. Het voorloopig bestuur bestaat uit de h.h. I. van Bezooijen, voorz., Adr. van Doorn, secr., W. Slager Ez., penn. daar mosselen gaan visschen, een reis 2 of 3 dagen maken. 3. Het uitzaaien van, van elders afk stige, voor de consumptie geschikte r selen is, op de door den Staat voor mosselcultuur verpachte perceelen boden. Op de handhaving hiervan w nauwlettend toegezien. Een dergelijke m regel voor andere dan de Staatsvisscht perceelen kan door den ondergeteeke niet worden genomen. GEMENGD NIEUWS POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. De Directeur van het P.T.T. kantoor te Tholen brengt ter kennis, dat met ingang van 26 Mei 1931 het telefoonkantoor te Tholen op werkdagen zal zijn opengesteld van 8 tot 21 uur. Deze verlengde open stelling geldt uitsluitend voor abonnés. De mogelijkheid tot het voeren van cel- gesprekken blijft beperkt tot de tijdsruimten 8 13, 14-16, 177,-19»/,. SPORT. *POORTVLIET. De heer J. J. Dronkers uit deze gemeente, heeft aan de Rijks universiteit te Leiden, met goed gevolg afgelegd het candidaats-examen in de YVis- en Natuurkunde met Sterrekunde. Oud-Vossemeer. Drukke wedstrijddagen voor den voetbal, O.V.G 1 speelde Zater dag tegen Nieuw-Borgvliet met uitslag 1-1, druk bezoek, daar het gold een weldadig heidswedstrijd voor een speler uit Rucphen, die bij een vorigen wedstrijd alhier ernstig werd gewond, verder speelde O.V.C. 111 tegen S.V.C. I van St. Maartensdijk met uitslag 3-0 voor O.V.C.; T.V.V. II van Tholen tegen O.V.C. III met gelijk spel '11 en T.V.V. I tegen O.V.C. met 23, in voordeel O.V.C. Zondag ging O.V.C. I naar Roosendaal tegen B.I.C. in competitiewedstrijd, win naar B.I.C. met 40. De laatste werd daardoor kampioen. Er is een eere-comité gevormd van verschillende Burgemeesters uit het eiland Tholen en verschillende vooraanstaande personen uit den vrij willigen Landstorm, welke georganiseerd heeft een concours wedstrijd van schutters van de verschillende corpsen in het eiland Tholen en St. Phi- lipsland. Deze wedstrijden zullen gehouden worden 2 en 4 Juli 1931 op de baan aan den Vogelsangschen dijk alhier. VISSCHERIJ Het uitzaaien van consumptiemosselen van de Zuiderzee op Zeeuwsche gronden. Op vragen van het Tweede Kamerlid Kersten Is het Uw Excellentie bekend, dat op groote schaal consumptiemosselen uit de Zuiderzee op de Zeeuwsche gronden, met name in den Val van Zierikzee, worden aangevoerd en van daar als Zeeuwsche mosselen worden verkocht Acht Uw Excellentie dit geen gevaar voor de Zeeuwsche mossel en voor het bestaan van den Zeeuwschen mosselkwee- ker, die hooge pachten moet betalen Is Uw Excellentie bereid maatregelen te r.emen tegen het uitzaaien van con sumptiemosselen van Zuiderzee op Zeeuw sche gronden heeft de minister van financiën geant woord 1. Deze vraag wordt bevestigend be antwoord, met opmerking, dat de aanvoer geschiedt op gronden, die aan anderen dan den Staat toebehooren en dus niet op de gronden, die door den Staat voor de mosselcultuur zijn verpacht. 2. De consumptiemosselen kunnen niet worden aangevoerd in hoeveelheden, welke, bij gelijke qualiteit, voor de Zeeuwsche mosselen een gevaar zouden opleveren. Vooreerst is bet vrije terrein in de Wad denzee sterk ingekrompen, maar boven- Ultvoering der Tarwewet. Naar het Handbl. verneemt, heeft Commissie van Advies voor de Uitvoer der Tarwewet Dinsdag te 's-Gravenh; ondanks het verzet van de zijde der mi fabrikanten (Vita) besloten, den mini« te adviseeren, den doorsneeprijs van laudsche tarwe vast te stellen op fi per 100 kg. Beelduitzending naar Indië. Met ingang van 1 Juni zal voor publiek de gelegenheid worden geopi om over de radiotelegrafische verbind NederlandOost-Indië van weersziji beeldtelegrammen te wisselen. Het tarief houdt verband met de opp vlakte van het over te brengen bee Voor de berekening van het tarief wo steeds de volle breedte van het voor overbrenging bestemde formulier in re ning gebracht. Het tarief bedraagt j centimeter lengte over te brengen be zes gulden, met een minimum vanf 60 Een kasteel op afbetalidg. Ex-koning Alfonso zoekt een huis, lit te Nice. Zijn eischen zijn eenigszins s normaal, zoo abnormaal, dat er in geh Nice maar twee huizen zijn, die aan eischen voldoen. Een van deze twee een 40 kamers tellend kasteel, toebehoore aan een Arnerikaansche, mevrouw Bre Door tusschenkomst van haar rechtski digen adviseur heeft zij haar huis aan voormaligen monarch tegen geldelijke goeding aangeboden. Zij heeft het kasteel tien jaar geled gekocht voor twee millioen dollar. Ma door tegenslag op financieel gebied \t het haar niet langer mogelijk, het enor gebouw te blijven bewonen, zoodaf thans in bescheiden appartementen te Ni haar intrek moest nemen. De voorwaardt waarop Alfonso het kasteel van haar k overnemen, zijn wel eenigszins eigenaard Mrs. Bretz vraagt 8000 dollar contant, wijze van eerste betaling, en vervolge 1000 dollar per maand zoo lang zij lee Zij geeft daaraan de voorkeur boven e groote som ineens, want, zoo zegt zij, d moet ik het maar deponeeren op een ban en ik houd niet van banken. Amerika en Rusland. In Amerika maakt men uit de jongs berichten uit Rusland op, dat de Sowjf unie van zins is in den handelsoorlog n andere .uitvoerende mogendheden te 1 ëindigen omdat zij bereid zou zijn deel nemen aan internationale afspraken reglementatie van de wereldmarkt en uitvoerprijzen en maatregelen te nem ter verbetering van levensvoorwaarden d arbeiders. Men meent dat de vijandij gezindheid ten aanzien van Rusland groote deels zou worden opgeheven en de ui breiding van credielen zou worden gemakkelijkt, indien Rusland besluit wilde uit te voeren tegen prijzen die ni als dumping zouden moeten worden b schouwd. Een land zonder werkloozen. Er bestaat in deze wereld nog een bied, waar ^een werkloozen zijn, nameli het Prince Edward Island, Canada's kleins provincie, die 2184 vierkante mijlen me en een bevolking telt var. slechts 90 0 zielen. De menschen leven er hoofdzakeli van landbouw en visscherij, welker vooi brengselen dienen voor de bevolking voor het fokken van zilvervossen, welk huiden geëxporteerd worden. Er is e kleine industrie voorde plaatselijke behoef iedereen kan werkervniemand heeft onde steuning noodig en al is de bevolking are zij is gelukkig, want zij heeft geen zorge BURGERLIJKE STAND. Gem. POORTVLIET over April 1981, GeboreoMama*, t. v. Daniël Maria Bolier e. v. Marina Geaze. Gehuwd Cornelis Adriaao Leendert GfOi jna. 26 j. en Leoa den Boer. jd. 27 j. Maric Kriju Voshol, jin. 21 j. en Jaanetje Aothooi" jd. 21 j. Mariuus Comelis Moerland, jm. 26 au Geertroida Anthooisse, jd. 24 j. Qeodri Franke, jm. 25 j. en Willemina Cornelia Tiggelr, jd. 20 j. Overleden Neeltje Bolier, 67 j., echtgenool van Willem Heijboer. Jan Kleppe, 77 j., ecl genoot van Catharina Maria Uijl. Jacomina Bed 57 j., echtgenoot» vao Jacob van Doexe'sar,

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1931 | | pagina 2