G L C. Laban, Tholen Goederenvervoer goedkoopelf Teun Kladde B 921 Schoonmaak VLOEIBAAR POETS POETSPOMWIADE „DE VLAG' SCHOENCREAM SCHURA (Schuurpoeder) MEUBELWAS LINOLEUMWAS HOOGST IN KWALITEIT LAAGST IN PRIJS Tandarts 0e Rijke WONDARTS" BERNHARDI N. V. CORONAE N.V. INSULAIRE HYPOTHEEKBANK te ZIERIKZEE stelt verkrijgbaar Pandbrieven a 101 Behangselpapif r Je adres Drogisterij Je adres. schrijden, alt schoolhoofd bleef ik vroeger altijd hier beneden. De voorz. zegt dat de kotten hiervan sleedt naar boven gaan, vorig jaar zelft f1000. Dhr CarelsDit komt door de verschillende mutaties. Met alg. tt. «orden hierna de verschillende af- en overschrijvingen goedgekeurd. Ingekomen is een verzoek van de zang- en mnaiekvereenigiog, om gebruik te mogen maken voor ban repetities van het leegstaande school lokaal der o. I. s., daar anders in een herberg moet «orden gerepeteerd. De zangvereeniging wil gaarne de kosten betalen. In verband hiermede is ingekomen een schrij ven van het hoofd der school, de heer Dijken in beginsel heett deze geen bezwaar tegen af staan van een lokaal, doch legt er den nadruk op, dat een en ander niet hinderlijk mag worden voor het dag- en avondonderwijs en het toin- boowonderwijs, daar dikwijls hiervan storingen automatisch voortvloeien. Hij acht het raadzaam een raam nit te nemen en hen te laten zorgen voor verwarming, vuur en licht. De voorz. zegt reeds vroeger jaren «as er veel te doen over het afslaan van een lokaal der school, telkenmale besloot de raad dit niet af te staan, no meenen B. en W. echter hiervan te moeten afwijken en het toe te staan, evenwel onder de volgende voorwaarden. ie. Elke vereeniging of afdeeliog mag één avond per week, gedureode uren door B. eo W. te bepalen van het lokaal gebruik makeo, evenwel buiten de uren, waarin dag-, vervolg- en tuin- boowonderwijs Z9l worden gegeveo. Van de W. C. mag geen gebruik worden ge maakt. Rijwielen mogen niet in de school wordea ge plaatst en ook mag niet gerookt wordeo. Indien electrisch licht wordt verlangd, zal «oor aauleg en stroomgebruik f0.40 per week moeten wordeo betaald., Indien petroleum wordt verlangd, zal de ge meente de lampjn kosteloos afslaan, doch onder hond en olie zijn voor hun rekening. Voor verwarcuiog zal men naderoverleg pleegen. Voor bankeu eu stoelen zal meu zelf zorg moeten dragen. Netheid en zindelijkheid zulleo moeten worden betracht. Onderbond is voor kosten der vereeuigingeD. Het gemeentebestuur en hoofd der school, moeten altijd toegang worden verleend. Klachten moeten worden ingediend bij B. en W., die geboord den raad een beslissing nemen. De vergunning wordt gegeven tot wederop zegging toe. Dhr Vogelaar is tegen het toestaan, straks kou nen wel weer anderen komen en als men A heeft gezegd moet meo ook B zeggen. De voorz. meent, dat neu de school met voor alles mag afstaan, straks kao men wel voor de politiek komen en daar is bij tegen. Dhr Carels zegt voorstander te zijn voor toe- kenoing, doch ziet bezwaar in de voorwaarden van B. en W. daar met den besten wil, deze toch niet zullen worden nageleefd, daar men dan wel 2 politie-igenten zou moeten plaatseu. Het is beter het advies van den heer Dijken te volgen, een deur makeD, en de achterdeuren sloilen, dm kan er niemaud in de andere lokaleo en urinoirs komen. Met den besten wil is de leider niet iu staat alles te voorkotneD. Het hoofd der school is de vorige week 2 maal de9 nachts uit bed gehaald, daar er licht ip de boveulokalen der school brandde, is het Diet mogelijk diens advies op te volgen, temeer daar het maar een f 50 zal kosten en men hierdoor veel onaangenaamheden zal voorkomen. De voorz. zegt dat het wel meer dan f 100 zal kosten, daar men ook een gang langs het achterplein dient te makeo, ook dient men het lokaal af te zonderee van de andere lokalen en de mnren zoo te maken dat tij geluidloos worden. Tevens mort mvn de goedkenriog hebben van den Hoofd-Inspectecr, daar deze bezwaar kan maken, dat een der lokalen wordt afgescheiden, zoodat men met geen f 100 zal klaar komen. Indien meo dit alzoo wil inrichten, zal men deze adressen moeten uitstellen tot advies van de Inspectie is ingewonnen. B. en W. achten bet geen bezwaar, dat buiten de schooluren van bet lokaal gebruik zal worden gemaakt, all-en zal men in de groote gang komen en de W. C. eo de lokalen worden gesloten. Dhr Carels merkt op, dat dit niet kao, daar gezorgd moet wordrn voor lochtverversching. De voorr. zegt als wij het vermaken, zitten wij misschien later iodieu wij het noodig hebben, «eer met kosten. Weth. Krijger ziet ook de kosten, terwijl Wethouder v&u der Slikke zoude maakt van de mooie school. Dhr Carels zegt dat di,t juist is, daar het eeD der mooiste scholen nit den omtrek is. De vooorz. merkt op dat bet hoofd altijd toezicht heeft en deze maatregelen kao nemen. Alles prachtig geregeld zegt de heer Carela, maar veelal komt er niets van terecht, men is niet gaarne klachten overbrenger, daar men weet niet altijd gehoor te vinden. De voorz. zegt dau weudt men zich tot den raad. Dbr Carels men smoort wat om den vrede te bewaren. Weth. Krijger zegt voor het afstaan van het lokaal te zijn daar men toch de jeogd een gelegen heid dient te geven zich gepast te vermaken. Dhr Carels zegt indien men nu eens bij U kwam voorzitter, om de raadszaal, zoo U er per soonlijk tegen zijn. De voorz. zegt dit nog niet te weteD, itjdien de raad het toestaai, zal hij er zich, wel in schikken, daar hij dan geen verantwoording heeft, dan zou de raad het zelf maar motten weten. Dhr Carels is van meening, dat men Gods water niet over Gods akker mag laten loopen en zeggen, laat dan den rommel maar loopen, zulks mag een ambtenaar volstrekt niet doen, daar hij ook verant woording draagt. Als de raad bet besluit, ben ik er af en moet zij het ook weten wat zij doet merkt de Voorz. op. Als ik IJ niet zoo goed kende, merkt de heer Carels op, zou ik het met U eens zijn, doch wij zouden eens anders praten als U voor den rommel kwam te staan. Verder acht de Voorz. het buitengesloten, dat ook anderen zullen komen, daar er geen beschikbare tijd meer over is en de lokalen reeds eiken avond zijn bezet. Dhr Vogelaar is er tegen dat van de school een duiventil zal worden gemaakt. Dhr Krijger acht het beter het advies van B. en W. te volgen daar dit de minste kosten met zich brengt. Dhr Carels, gehoord de verschillende bezwaren en gelet op de hooge kosten, zal zich voor het voorstel van B. en \V'. ver klaren. De Vuorz. is daar mede verblijd en belooftdat de voorwaarden beslis tstipt zullen moeten worden nageleefd, personen zullen niet door B. en VV. worden aangezien, terwijl steeds toezicht zal worden gehouden. Met de stem van den heer Vogelaar tegen, wordt het voorstel van B. en W. vervolgens aan genomen. Met algemeene stemmen wordt tot onder wijzer der O. L. S. uit een voordracht van drie benoemd de heer J. Kristeleijn, geb. Ie Tholen. Tot leden der schattingscommissie worden herbenoemd de heeren E. van der Slikke, M.K. Krijger, H. van Westen en J. Elenbaas. Tot leden stembureau Prov. Staten worden na 4 stemmingen gekozen de heeren Dron- kers (ambtshalve) E. van der Slikke en C. P. Vogelaar de heer van Westen, welke eerst gekozen was, meende te moeten be danken. Tot plaatverv. de heeren M. K. Krijger Van Westen Hage, dhr Carels welke was gekozen, wilde niet in aanmerking komen. Tot die van de gemeenteraad de heeren E. van der Slikke en C. P Vogelaar en de Voorzitter, tot plaatsverv. de heeren Krijger, E. C. W. A. Geuze en J. Elenbaas de beide laatste buiten den raad om daar de heeren Carels, Van Westen en Hage deze functie niet ambieerden. Bij alle stemmingen werden de candidaten gekozen met 4 tegen 3 stemmen blanco, alleen de heeren Geuze en Elenbaas ver kregen ieder 5 stemmen. Besloten werd de Rozemareijnstraat op nieuw te laten bestraten met grijze waal steen, de kosten worden geraamd M2 op f3.40 en totaal op f 700.Met de goede steenen uit het paadje zal het plein voor de school worden opgeknapt. Waar er op de begrooting slechts een post voorkomt van f500 zal deze moeten gebracht op f1000. Dhr van Westen zegt, al zijn de kosten groot, ben ik evenwel toch voor, daar het beslist noodig is er ook voor het slop naast Wed. Jansen op te knappen. Vervolgens werdt deze post gebracht op voorstel B. en W. op f1000. Bij de rondvraag ontspon zich een ge- heele discussie tusschen den heer Carels en den Voorz. over de kaarsterkte der lantaarns. Indertijd, merkt de heer Carels op, is besloten, dat de nachtlanaarns een sterkte moesten hebben van 75 kaars en nu is dit '100 geworden en dit is geen raads besluit. De Voorz. zegt dat dit juist is, doch 75 kaars wordt 90 K.W. en daar hiervoor geen lampen zijn is het op 100 gebracht. Vervolgens vraagt de heer Carels of het B. en VV. bekend is dat in den nacht van 20 Augustus 1930 bij volle maan, delantiiarns een geheele nacht hebben gebrand. De Voorz. zegt dit te welen doch dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat den agent geeu goede gegevens waren verstrekt, even wel is door hem dit euvel spoedig in orde gemaakt, zoodat de volgenden nacht alles uit was. Dhr Carels wil gaarne weten wie de kosten van deze verspilling zal dragen. De Voorz. antwoordt de gemeente. Dhr Carels belalen is de boodschap I Verder zegt dhr Carels, dat een groote put is, waar ieder natte voeten haalt, bij de paal aan het hoekhuis van A. Anthonisse en of het niet op den weg der P. Z. E. M. had gelegd, dit spoedig in orde te maken ook had de gemeente dit wel even met keislag unnen laten vullen. De Voorz. merkt op dat dit poldergrond is, dus huiten de gemeente valt. De Voorz. zegt toe, den dijkgraaf hierover te zullen spreken. Ook zag den heer Carels gaarne, dat betere afwatering wordt gemaakt in den achterweg bij Niemantsverdriet, daar die mooie huisjes steeds in een modderpoel staan en dit door het leggen van een goot naar den rioolput spoedig te verhelpen is. De Voorz. zegtdat dit is verholpen, daar het is ontstaan door een lekke k der waterleiding, evenwel zullen B e zich nogmaals gaan overtuigen of all orde is, daar zij niet willen, dat men ergens overlast van heeft. Hierna sluiting. IV. De werking van Kalksalpeter 16. I Kalksalpeter IG werkt snel, zeker krachtig. De stikstof is namelijk aan I gebonden, waardoor het reeds met kli hoeveelheden vocht oplost. De stikstof j direct door de gewassen opgenomen den. Kalksalpeter IG is daarom bijzor geschikt voor de stikstofbemesting achterlijken stand der gewassen, wam een snelle werking noodzakelijk is. Bij bemeslingsproeven bleek voorts, Kalksalpeter IG ook bij gewassen, die voedingsstoffen over een lange peri opnemen, als aardappels en gras, een stekende werking Vertoont. Duidelijk k dit tot uiting in een artikel in „De Bi derij" van 15 Januari 1930 van Prof. J. H. Aberson. Aangezien alle gewassen zich zon onderscheid schitterend bij het gebt van deze meststof ontwikkelen, noemt Kalksalpeter een ideale meststof om cultuurgewassen van stikstof te voorz Bij verschillende gewassen vertoont K; salpeter IG daarbij nog een speciale king, zooals o. a. bij aardappels en suil bieten. Het Rijkslandbouwproefstatiot Groningen stelde toch bij zijn onder; kingen, volgens bericht Nr. 37 der 2e deeling, vast, dat in vergelijking met dere stikstofmeststolfen, Kalksalpeter bemesting van aardappels uitstekend schikt is, aangezien het naast een ho opbrengst aan knollen en zetmeel, a appelen met een gladden schil geeft. De bemesting met Kalksalpeter verzekert een goed suikergehalte bieten Dat Kalksalpeter IG ook op suikerbieten-opbrengst gunstig werkt, bl uit proeven van Ir. P. G. Meijers, Rij landbouwconsulent te Groningen. Hij stc daarbij o. m. vast, dat de rentabilite grens der stikstofbemesting op suikerbie ligt bij 600* K.G. tot 700 K.G. Kalksalpi per H.A. Bij verbouw in een graanstop op zavelgrond, bij een kalksalpeterp van f 12,— per 100 K.G. en een biet prijs van f 16,— per 1000 K.G., volg het Groninger Landbouwblad van 6 A 1929. (Thans is de prijs der suikerbie gedaald, doch ook van Kalksalpeter IG de prijs thans aanzienlijk lager.) Een proef bij den heer M. Koole J te Kruiningen op suikerbieten, gaf de t gende uitkomsten, als gemiddelde opbre sten der verschillende perceelen, alles H.A. omgerekend 40.560 K G. bieten met fosforzuur zom Kalksalpeter IG. 53.795 K.G. bieten met fosforzuur 750 K G. Kalksalpeter IG. Met iedere K.G stikstof werd dus 114 K bieten meer verkregen. De heer A. Bax te Zevenbergschenhi behaalde de volgende opbrengsten, ev eens als gemiddelde der verschillende p ceelan en alles per H.A. omgerekend: 33.496 K.G. bieten met fosforzuur kali zonder Kalksalpeter IG. 45.965 K.G bieten met fosforzuur kali -f- 525 K.G. Kalksalpeter IG. Hier bracht iedere K.G. stikstof gem deld een meeropbrengst van ruim 150 K bieten. zal dekken a f21.pej merrie, contant. Herdekking na drie weken. Wordt roodgr.leid Maandag en Do»- derdag waterkant en Bergccheyolder. Diusdsg en Vrijdag Oud- en Nieow- Vo»ineer en Tboler. Woensdag en Zaterdag Westland eu de Heep. 18 40068 A. C. NI. DE WIT, Kladde, Steenbergen. FIRMA KASTPAPIER wit en blauw. Kastpapier met rand 12 stuks 18 ct. Kastpapier met gekl. 40190 16 randen. Punaises koper en wit J. M. C. POT, THOLEN LET OP ONS PRIJSRAADSEL IN DIT NUMMER. 34092 10 Tholen (Hotel Zeeland) Dinsd. 3V2—6Vj uur. St. Maartensdijk (Van Iwaarden) Woensd. 9—11.30 uur. St. Annaland f Havenzicht) 10 Zaterd. 912 uur. 30406 Zitdag des DONDERDAGS 10-12 ure, Hotel NELISSE te St. Maartensdijk. Tel, int. 3 beveelt zich aan tot het geven van orgelles en het stemmen van piano's is 9260 Steeds voorhanden: 8 36108 PRIMA SIGAREN, als: Uiltje, La Bella, Velasqne's K. L. M., Keizer Karei, enz., beneveos verschillende merken tabak. Mooie sorteariog tabakspijpen J. M. SCHOT. Hoogstraat. Tholen Zuivelstraat 35, 12 BERGEN OP ZOOM 8498 nv<T net Postkantoor Het adres vooralle geneesmiddelen Verband- en Verplegings-artikelen Homeöpatische Geneesmiddelen v.n Ur. Wilrnar Schwab. bij de Rotterdamsche Bankvereeniging te Tholen, <1| 0i "*|2 |0 «MWMiii/t vu a IV/1 |Q Aan Pandbrieven In omloop voor pl.m. 21 millioen gulden. 3225 Doordat het tramstation te Tholen thans in rechtstreeksche verbind staat met alle stations der Nederlaodsche spoorwegen, zijn de tramvracti; vervallen en betaalt men «1'étjn, zoowel voor aaukomende als vertrekkei zendingen niets dan dB spoorvracht vaG of naar Tholen. Een spoorzeodi die tol Bergen op Z -om bevracht b.v. f 0.95 zoo kosten, kost tot stati Tholen eveneen8 maar 95 ceDt. Geeft dos op te zenden Station Tholen A.B Zendtogen voor plaatsen in het eiland Tholen, te Tholen aankomen worden verder vervoerd met den voerman uit die plaatsen. Doet Uw voordeel en vervoert. Uw goederen rechtstreeks. 80 879 Agentschap A. B. T. gevestigd Hoogstraat 1 Tholen, Telefoon 16 Zeer concureerend flinke voorraad. Celluloid voor deurplaten. J. ELENBAAS - Poortvliet. 9 40199 Tel. 18. Heden ontvingen een mooie sof teering Heeren- Dames- en Kinderschoenen Tevens verkrijgbaar Oliejaasen en pijpen. MutorpijpeD en jassen. 8 85109 Aanbevelend, D. EVERAERS, Hoogetr. 38, Tholen 224 voor Breukbanden en Bu banden en verplegin artikel VAN OER 0UDERAA Zuivelstri BERGEN OP ZOOM. L G. v. ZALTB0MMEL, Hoogstr tegenover het Stadhuis 36088 8 Aanbevelend.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1931 | | pagina 4