'oppe. C. Laban, Tholt Goederenvervoer goedkooper Bij Griep MAGAZIJN VAN GRAFMONU MENTEN EN MARMEREN SCHOORSTEEN MANTELS Piano's en Orgels ANT0INE MES. N. V. CORONA Tandarts De Rij MONDARTS BERNHAR Tandarts v.d. Veli N. V. INSULAIRE HYPOTHEEKBANK te ZIERIKZEE stelt verkrijgbaar 41|2 °|o Pandbrieven a 1003|4 °|o niets mee op, maar zoo kan de toestand niet blijven. Hij stelt dan ook voor om daar een privaat en waterplaats te plaatsen en als men daar geen gebruik van maakt, dan maar een proces-verbaal op maken. Ook zou hij willen dat dan elke dag door den karreman de Jiecaliën van de dieren werd opgeruimd, en niet meer door Jansen, want die laat het dagen liggen, de stank was dan al een heel eind opgeruimd. De voorz. antwoordt dat men dan al een heel eind in de goede richting was, maar nog beter is om er een badinrichting bij te maken. Zij blijven toch niet weg, want nu laten we ze al betalen en nog komen zc terug. Hoe mooier het er dan ook ge maakt wordt, hoe meer ze komen. Dhr Overbeeke zegt dat dan de stank toch wordt weggenomen. Dhr Baaij vraagt of dit niet de kom van de gemeente is. Dhr Overbeeke antwoordt ja. De voorz spreekt dit tegen. Dhr Baaij kan er mee meegaan, als ze in het Kaaiboschje worden geplaatst. te gaan, maar af te wachten, dan bestaat er kans dat yvij het krijgen van den mi nister, maar als wij gaan benoemen dan denkt de minister dat gaat heel goed en wij krijgen niets. Dhr Dekker zegt dat wij toch de be langen van de gemeenteschool moeten be hartigen. De voorz. antwoordtja, van de ge meente bedoelt U. Dhr Moelker is er voor nu het zoo een korle spanne tijds is om even af te wachten. Dhr Overbeeke zegt er wordt maar ge sproken over een korte spanne tijds, maar het is sedert een paar maanden reeds dat dit bestaat. Er kan op zoo'n manier niet degelijk worden onderwezen. Men moet zelf maar eens gaan zien de heer van Liere staat tusscheft de deur van twee klassen en moet zoo onderwijs geven. Het onder wijs is de laatste maanden wel met 50 verlaagd. De kinderen van de hoogste klasse, die dit onderwijs de laatste ftiaan- den voordat ze de wereld ingestuurd wor den zoo goed kunnen gebruiken, moeten Dhr Quist hoopt als men een stukje grond dat op een dergelijke manier missen. Hij koopt, dat niet in zijn omgeving is. ondersteunt dan ook het voorstel Dekker. Dhr Overbeeke zegt er al zooveel jaar Weth. Goossen vraagt of de 'nh. Dekker van genoten te hebben, dat hij een ander en Overbeeke wel weten wat dit zal kosten nu ook wel eens wat gunt, zij kunnen ook j voor de gemeente? Want het minste dat nog wel eens een aardig stukje muziek j men geven kan is f1200, maar daar blijft hel geven, als men daarvan houdt. niet bij, maar het wordt wel 3 maal f1200. Dhr Quist zegt dat er al eens gewezen Dhr Bogert vraagt of er geen adspirant is op een stukje grond dicht bij Vis, maar kan benoemd worden, dat ging ook niet en hij acht het dan ook De voorz hadden wij die maar op het het beste in het Kaaiboschje onder de rook oogenblik, maar er is er hier geen en van van de politie. I een andere plaats is niet mogelijk. Dhr Bogert zegt dat er al eens een plaats! Dhr Overbeeke meent dat wat de heer is geweest op den hoek van den Tol,, zou Goossen opmerkt niet juist is, want voor dat nog niet mogelijk zijn. Dan hebben de andere scholen wordt geregeld naar misschien de bewoners van het Oudeland de openbare school, er last van, maar dat is toch maar 1 tegen 25 hier. De voorz. merkt op dat de heer Quist ze juist onder het oog van de politie wou hebben en dat zouden ze dan niet zijn. Weth. Goossen vraagt of de heer Quist niet een stukje grond wil verkoopen naast zijn koolschuur, daar is hij den geheelen dag en heeft er dan het oog op. Dhr Overbeeke meent dat het beste is om daar een privaat te stellen en de boel dagelijksch op te ruimen. Dhr Quist acht het stukje grond in het boschje ook wel goed, dat ligt afzonderlijk. De voorz. zegt dat B. en W. zullen uit zien om maatregelen te treilen voor ver betering. Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Van de Visschersvereeniging „Helpt El kander" dankbetuiging voor het genomen raadsbesluit oelrellende het bouwen van een schuilhuisje. Alleen kunnen ze niet accoord gaan met de aangewezen plaats. B. en W. slellen voor afwijzend te be schikken om een andere plaats aan te wijzen. Dhr Moelker zegt het ook geen goede plaats te vinden. Dhr Overbeeke acht de plaats niet ideaal voor een schuilhuisje. In den zomer gaat dit, maar in het najaar in de bietencam pagne is het niet doenbaar daar te komen voor de oude schippers om daar hun babbeltjes te houden. Men kan ze altijd vinden aan de poort en hij vindt een plaats bij het pakhuis van Verstra te beter, ook Verstrate had daar geen bezwaar tegen, het is hem gevraagd. Dë voorz. vindt dat ze daar veel beter zitten als het te doen is om het tij af te wachten, want schepen liggen in de kleine haven. Dhr Overbeeke geeft dan in overweging eens te gaan kijken, dan zal men tot een andere conclusie komen. Dhr Bogert zegt dat het van den wind afhangt waar men gaat liggen. Hij acht de door B en W. aangewezen plaats zeer goed. Dhr Overbeeke zegt zooals men babbeltjes houdt over den oogst, zoo houden de schippers babbeltjes over het weer en de wind en men kan ze Donderdags vinden aan de poort en dat is nu op het eind van de kaai niet aanlokkelijk. De voorz. antwoordt dat wij voor die babbel je> toch e jn geld kunnen uitgeven. Dhr Overbeeke merkt op dat dit niet noodig is, want ze betalen zelf f125. Se voorz. antwoordt'dit wel te weten, maar wat het meer kost dat betaalt de gejneenle. Dhr Overbeeke geeft in overweging dat het dagelijksch bestuur nog eens in overleg treedt met het bestuur var. de Visschers vereeniging en hij meent dat men dan wel tot eert oplossing komt. De voorz zegt toe dat dit zal gebeuren, waarna het voorstel van B en W. wordt aangenomen. Een verzoek van de afd. Volksonderwijs alhier om op kosten van de gemeente een Ce leerkracht te benoemen aan de Open bare Lagere School. B. en W. stellen voor alvorens lot be noeming over te gaan af te wachten tot 1 April a.s en dan zoo noodig te trachten van den minister om deze kracht uit Rijks kas betaald te krijgen. Dhr Dekker stelt voor gezien het advies van den Inspecteur om maar dadelijk tot benoeming over te gaan, het is in het be lang van de school. De voorz. adviseert om daar niet op in woordige is te oud, wij zullen maar geen cursus meer laten volgen. Met alg. stemmen wordt hel voorstel van B. en W. aangenomen. De Voorz. zegt daar er de vorige raads vergadering is besloten om te trachtende kolenloods v$n Bona Fides te koopen en deze poging te vergeefs is geweest, zoo stellen B. en W. alsnog voor om f75 schade vergoeding te geven. Met 8 tegen 3 stemmen, die van de heeren Baaij, van den Berge en Quist tegen wordt het voorstel aangenomen. De Voorz. zegt dat er een voorstel van de P.Z E.M. is gekomen voor electrificatie van de gemeente. Hij stelt voor dit in handen te stellen van B. en W. voor een grondig onderzoek. Dhr Dekker kan zich wel met het voorstel vereenigen als men maar niet te lang wacht om raad te houden, want een deel van de bevolking vraagt er naar. Hij zou dan ook gaarne de toezegging van den voor zitter hebben wanneer dat zou kunnen zijn De voorz. antwoordt dit niet precies te kunnen zeggen, maar binnen een maand za! dit wel kunnen gebeuren. Met alg. st. wordt besloten het in handen te stellen van B. en W. Met alg. st. wordt goedgevonden om een stuk grond ter grootte van ongeveer 1 ge- met aan te koopen, ter vergrooting van de begraafplaats. De voorz. deelt verder mede dat B. en W. veel werk verrichten voor werkver schaffing, uiaar dat kost natuurlijk geld en nu vragen ze den raad een blanco crediet om daar mee door te kunnen gaan. Met alg. st. wordt dit blanco crediet gegeven. Hierna sluiting. De voorz. antwoordt als de raad besluit een leerkracht aan te stellen buitenwet telijk, wij ook zedelijk verplicht zijn deze een ander ook te geven. Dhr Dekker merkt op onder zekere voorwaarden. Dhr Overbeeke zegt ongeacht voor welk onderwijs het is, hij heeft er altijd voor gestemd en als het moest zijn dat het in het belang van het onderwijs f 301)0 moest kosten dan zou hij er ook voor zijn. Weth Goossen meent dat wij die drie weken dan nog wel kunnen sparen. Met 8 tegen 3 st. wordt aangenomen het voorstel van B. en W. om nog even af le wachten. Tegen de heeren Quist, Overbeeke en Dekker. Een verzoek van de bewoners van de Wal om de Wal af te sluiten voor voer tuigen en motorrijtuigen. B. en W. stellen voor daar er indertijd goed is gevonden daar een rijweg van te maken om dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. Dhr Baaij vraagt waarom dat bord aan de coupure niet weg wordt gedaan. Men zal echter zien dat er een of anderen tijd eens iemand wordt doodgereden aan het pakhuis van Verstraate. De voorz. zegt dat B. en W. reeds ge sproken hebben om een bord te plaatsen bij de brug verboden inrij, dan wordt het bezwaar al een eind weggenomen. Met alg. sl. wordt het stuk voor kennis geving aangenomen. Een wijziging van de begrooting voor 1930 wordt met alg. st. goedgevonden. B. en W. slellen voor aan de Ver. tot verstrekken van lager onderwijs op Ger. grondslag een voorschot te verleenen van f450 en aan de School met den Bijbel een voorschot van f192. Met alg. st. wordt dit goedgevonden. B. en W. stellen voor om de vaststelling van een ambtenaren-reglement aan te houden tot een volgende vergadering, daar dit nog niet geheel in orde is. Het zal eerst nog bij de leden circuleeren. Na' enkele stemmingen worden benoemd tot leden van het hoofdstembureau voor de verkiezing van leden van den ge- meenteraad de heeren Goossen. Wagemaker i Aertsen en Overbeeke, terwijl de burge meester ambtshalve voorzitter is en als plaatsvervangende leden Moelker en Quist Van het 'le stembureau is de burge meester ook ambtshalve voorzitter tot leden worden gekozen de heeren Wagemaker, Van den Berge, Overbeeke en plaatsver vangende leden de heeren Aertsen en Quist. Voor het 2e stembureau de hh. Goossen voorzitter en leden de heeren Moelker en Overbeeke en plaatsvervangende leden de heeren Deurloo en Baaij. Deze stetnbureaux werden tevens ge vormd voor de verkiezing van leden voor de Prov. Staten. Met alg. stemmen wordt aangenomen het voorstel van B. en W. om wederom voor 5 jaar te huren de slachtplaats van M. van Noort voor noodslachtplaats. B. en W. stellen voor een bijdrage te geven voor' cep politiecursus, die in Tholen zal gehouden worden en waarvan de kosten voor een een twee-jarigs cursus ver moedelijk bedragen f50.— Dhr van den Berge vraagt hoèyeel jaar van Os nog in dienst zal zijn en «dan is dat eigenlijk liiet meer van toepassing De Voorzitter antwoordt niet te weien- wanneer van Os ontslag zal vragen, maRr deze cursus kan dan toch gelden voor eeR eventueel nieuwbenoemde. Het gaat thans toch niet aan om te zeggen de tegen- en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijneo vau velerlei aard, zallen een van de bieronder geooemde 40137 16 Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen: Mijnhardt's Grieppoeders- Hoofdpijnpoeders, Verkoudheidspoedere Kiespijnpoeders. Hoestpoeder». Maag poeders.Rheomatiekpoeders. Op poeders en doos staat fde naam Mijnhardt. Let hij het koopen hierop 1 Prijs per poeder 8 c». en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. Steenhouwerij, Marmerhardsteen voor Broggeo, Sluizen ,Geboo-wen Slijpsteenen, enz. Straatkeien AUG. VAN DYCK—PETIT, Stationstraat - Bergen op Zoom 12 89136 Vraagt ook bij ons prijsopgaaf bij aankoop, inruiling of reparatie Wij staan U steeds gaarne met prijsopgaaf en condities zonder eenige verplichting teft dienste. 4058 14 MIDDELBURG. 12 8493 Zuiveletraat 35, BERGEN OP Z( ov> r bel Poetkan Het adres voor alle geneesmiddi Verband- en Verplegings-artiki Homoöpatische Geneesmiddelen ,.n IIr. Witoi.r Scbi Tholen (Hotel Zeeland) Dinsd. 3'/2—6'/j uur. St. Maartensdijk Iwaard. Woensd. 9—11.30 uur. St. Annaland rHa».-.zicht) 10 Zaterd. 9-12 uur. 30 34092 10 Zitdag des D0NDER0A 10-12 ure, Hotel NELISSE St. Maartensdijk. Tel. int THOLEN Markt 4 Zaterdags 1-2.30 en 6-7 u 6 62 Heden ontvangen een mooiesorteei Heeren- Dames- en Kinderschoenen TeveDS verkrijgbaar Oliejasaen pjjpen. Motorpijpen en jassen. 8 85109 Aan hevelend, D. EVERAERS, Hoogstr. 38,Tht Steeds voorhanden: 8 36 PRIMA SIGAREN, als: Uiltje, La Bella, Velasq K. L. M., Keizer Karei, enz., beDei verschillende merken tabak. M sorteering tabakspijpen J. M. SCHOT. Hoogstraat, The beveelt zich aan tot het gei van orgelles en het ptemn v sr piano's 6 131 SANGUIN0SE Bij bleekzucht, bloedarmoede, zeowzwakte, is meestal het gaosche gestel lijdende. Storing in de spijsvertteriDg, gebrek aan eetlnsteen vale kleor r-en onzuivere teintdat zijn alle teekenen dat de sappen bedorven zijn en het bloed niet is wat het wezen moet. In al zulke torstanden is de Sangoino*e „het." middel dat a helpt. Bij gebrek aan eetlustbij slapeloosheid gebrek aan krachtgedurige vermoeidhei Neem de SANGU1NOSE zij bevat de voedingszouten uit de planten wereld in een vorm die gemakkelijk in het bloed wordt opgenomen, Zij vermeerdert de roode bloedlichaampjes: maakt aw bloed weer ge zond en rijk, en geeft aan ow lichaam binnenkort dat gevoel van op gewektheid dat bij e.eue volmaakte gezondheid behoort. De SANGUINOSE kost per flacon f2.—, 6 0. f 11.—12 fl. f 21.- Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. 50 17650 De Riemerstraat 2c/4 VAN DAM Co, Den Haag bij de Rotterdamsche Bankvereeniging te Tholen, Aan Pandbrieven in omloop voor pl.m. 21 millioen gulden. 26 82261 Doordat het tramstation te Tholen thans iu rechtstreeksche verbinding staat met alle stations der Nederlandsche spoorwegen, zijn de tramvrachten vervallen en botaalt, men sl'éé", zoowel voor aaukomende als vertrekkende zendingen niets dan de spoorvracht van of naar Tholen. Ean apoorzendiog die tol Berge.- np Z uj.o Devracbl t>.v. f 0.95 zon kosten, kost tot station Tholen eveneens maar 95 cent. Geeft das op te zenden Station Tholen A.B.T. Zendingen voor plaatsen in het eiland Tboleo, te Tholen aankomende worden verder vervoerd met den voermaD oit die plaatsen. Doet Uw voordeel en vervoert Uw goederen rechtstreeks. 80 87963 Agentschap A. B. T. gevestigd Hoogstraat 1 Tholen, Telefoon 16.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1931 | | pagina 4