Gevatte Koude Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Mijnhardt's Poeders. Dhr Carels zegl in deze zaak van opinie veranderd te zijn. Was hij de vorige ver gadering voor adheasie betuiging, thans is hij door de mededeeling van anderen en duor een persoonlijk gesprek met den directeur van de Mij., veranderd. Hij is overtuigt dat de actie van Oud-Vossemeer eer den raad van beheer zal tegenwerken dan meewerken. Hij is er dan ook voor het rapport voor kennisgeving aan te nemen. Dhr Vogelaar kan met het gesproken van den heer Carels meegaan. Met alg. st. wordt besloten geen adhesie te betuigen. Wat betreft om den Directeur te laten komen, hiermede kan de heer Carels vol komen accoord gaan. Met alg. st. wordt ook hiertoe besloten. Dhr. van Westen zegt dat dhr. Krijger een pluimpje verdiend om alleen te blijven staan tegenover allen in den raad van aandeelhouders. Weth. Krijger zegt dit gedaan te hebben omdat hij meende dat dit in het belang van de gemeente was. Ingekomen is ook een schrijven van den Commissaris der Koningin in Zeeland betredende de mogelijkheid van een cur- sus voor de plaltelandsch politiebeambten. De voorz. leest verschillende andere stukken voor betreffende onderhandelingen die hieromtrent zijn gevoerd en de kosten i zouden bedragen bij minstens 10 personen f30 per persoon plus reiskosten van de leeraren, de cursus zou 10 maanden duren. B. en W. stellen voor hiervoor een post op de begrooting te plaatsen. Weth. Krijger zegt als de gemeente deze post nu uittrekt en zich aansluit eri de gemeentepolitie wil deze niet volgen, zijn wij dan verplicht om deze bijlage te be talen. De voorz antwoordt ontkennend, alleen als er leerlingen zijn moet er betaald worden. Dhr. van Westen vindt het een groote uitgaaf minstens 100 plus wat er nog bij komt. Mij heeft onze politie wel eens hooren spreken en hij staat er paf van dat die menschen zoo goed in de wet thuis zijn. Hij ziet er dan ook het nut niet van in en daar hij het dan ook niet be slist noodzakelijk acht is hij er beslist tegen. De voorz. zegt dat er met de nieuwe wet op de strafvordering verschillende zaken anders moeten worden aangepakt. Dhr. van Westen zegt het is een ma- laisetijd en als we nog meer uitgaven gaan doen, dan komt men steeds dieper in den put. Weth. Krijger zegt beide politiebeambten hier hebben een diploma, dus zijn reeds voldoende op de hoogte met de wetten. Nu is ieder verplicht in het ambt dat hij staat de verschillende veranderingen bij te houden en zoo is het ook hier en hij weet niet waarom daar nu afzonderlijk geld voor moet worden uitgegeven. Dhr. Vogelaar meent dat als de politie daar van wil profiteeren, zij dit zelf maar moeten betalen. De voorz. antwoordt dat de menschen hun tractement dat niet toelaat en de kennis die daar wordt opgedaan komt toch ten goede aan de gemeente. Weth. Krijger zegt dat de wetten toch gratis kunnen worden verstrekt. Dhr. van Westen merkt op dat die men schen nog inkomen hebben, maar hoeveel zijn er die geen inkomen hebben men moet den lijd ook in aanmerking nemen, als deze niet zoo slecht was, misschien was hij dan wel een voorstander. Dhr. Carels kan meegaan met het ge sprokene van de verschillende heeren en hij meent dat er bij de f 00 nog wel meer komt, want ook Speijer zal wel aan dezen cursus willen deelnemen. Dhr. Ilage gaat ook met het gesprokene mee. Weth. v. d. Slikke ziet er wel nuttigs in. Dhr. Carels meent dat als die menschen de oude wetten goed kennen, ze wel zoo ontwikkeld zijn dat ze de nieuwe wetten ook kunnen lezen, hij ziet er weinig nut in voor dè gemeente. Met 2 legen 5 st wordt besloten geen post op de begrooting te plaals n voor onderricht gein.politie. Voor de heeren v. d. Slikke en Dronkers. Thans komt aan de orde benoeming onderwijzeres aan de o. 1. school in de vacature mej. Ista. Er zijn 3 sollicitanten en de alphabe- tische voordracht is: 1. mej. J. C. Nortier, Gebruik*fTlertegen dè Zenuwstillende en Zenuwsterkende fff. 847 ,11111111""" Glazen Buisje 75 ct Bij Apoth en Drogist 9 39796 B. en W. stellen voor de begrooting voor 1931, in verband met de koninkl goedkeuring van de regeling van jaar wedden van burgemeesters, enz. te wijzigen. Dhr. Carels zal daar niet mee meegaan. Met 4 tegen 2 st. wordt de wijziging goedgekeurd. De voorstemmers doen dit onder protest, terwijl tegen zijn de hh. Vogelaar en Carels. Dhr. Dronkers hield zich buiten stemming. B. en W. stellen voor zich aan te sluiten bij de Districts Arbeidsbeurs te Bergen op Zoom, hetwelk 1 cent per inwoner zal kosten. De voorz. licht deze zaak nader toe en het blijkt dat dit is gedaan omdat werk- I loozen anders zoo moeilijk werk kunnen krijgen. Weth. Krijger zegt dat het gebleken is j den matsten tijd dat men werk kon krijgen aan de Zuiderzeewerken, maar omdat men niet aangesloten was aan de arbeidsbeurs ging dit zeer moeilijk. Dhr Van Westen meent dat rnen moeilijk anders zal kunnen. Dhr Carels zegt dat het hem altijd heeft gespeten dat men vroeger hierop afwijzend heeft beschikt. Met alg. st. wordt besloten met ingang van 1 Januari a.s. tot de Districts Arbeids beurs toe te treden. Een verzoek van H. Niemantsverdriet e. a. om een lichtpunt aan te brengen in den Noord Achterweg. Dhr Carels zegt dat er over gesproken is dat dit wenschelijk was en ook is er een ongeluk gebeurd, daar de heer Veen door de duisternis misleid met een blik boter in den watergang is terecht gekomen. Weth. Krijger zou de noodzakelijkheid er van eerst eens willen onderzoeken. De voorz. vindt het geen bezwaar om daar een lichtpunt aan te brengen. Met alg st. wordt dan ook besloten een lichtpunt aan te brengen. De voorz. deelt mede dat er is ingekomen oen schrijven van het Dag. Bestuur der N. P.Z.E.M. te Middelburg, betreffende de proefneming. De N. V. schrijft als volgt De lampen van de N. V. Vereenigde In dustrieën Botterdam (V.I.R.) zijn in ver schillende gemeenten, als Oud-Vossemeer, St Annaland, Stavenisse en Brouwershaven gebruikt voor de straatverlichting. Klachten omtrent deze lampen zijn uit die gemeenten niet ontvangen. Verschil in lichtsterkte tusschen V.I.R. en Philipslampen is nooit opgemerkt. Naast deze feitelijke mededeelingen, kunnen wij ter weerlegging der beschul diging, ons s echts bereid verklaren, de proef neming te herhalen met Philipslampen van dezelfde kaarssterkle. Gaarne zullen wij vernemen of deze herhaling gewenscht wordt. Dhr van Westen vraagt welk nut of er de herhaling zit en of dat op dezelfde PTl'A O i'.I r* I L i BINNENLAND. De heffing van keurloonen en slachthuierechten Onderzoek naar de winstmarge. De Min. van Binnenl. Zaken en Land bouw heeft, teneinde te kunnen beoor- deelen, of de heffing van keurloonen en slachthuisrechten in de verschillende gev meenten voldoet aan het voorschrift van art. 254 der Gemeentewet, (welk artikel toelaat, dat het tarief voor de heffing van rechten voor het gebruik van gemeentelijke werken en inrichtingen zoodanig is, dat de gemeente een matige winst maakt), aan de gemeentebesturen een opgaaf gevraagd van de ontvangsten over 1928, 1929 en 1930 wegens die loonen en rechten, alsmede een opgaaf van do uitgaven ter zake over die jaren. Provinciale Staten verkiezing. Na gehouden referendum is de candi- datenlijst der Vrijz. Dem. in Zeeland voor de a.s. verkiezing van leden der Provinciale Staten als volgt samengesteld: 1. Mr. J. Adriaanse, aftr Oostkapelle; 2. dr. A. Sta- verman, aftr., Vlissingen 3. mevrouw E. Bergsma—Bergsma, aftr., Zoutelande4. mevrouw E. J. van den Broecke—de Man, Aardenburg; 5. R. Gerritsen, Zierikzee 6. W. de Graaf, Middelburg; 7. P. J. Blaas, Tholen8. W. Karelse, Schore9. M. J. Harts, Vlissingen; 10. W. Kik, Zierikzee; 11. B. de Jonge, Kapelle en 12. J. C. Peeman, Middelburg. Joh H. Been. f Te Brielle is, ruim 71 jaar oud, overleden de bekende schrijver Joh. H. Been, ge meente-archivaris van Brielle. Vele historische jongensboeken zijn van zijn hand verschenen. de prijs van het kippenvoer zullen stiji en men meent dat het niet aangaat i deel van de bevolking te helpen ten ko van een ander deel. Een menggebod st gelijk met een invoerverbod. Dhr v. d. Sluijs diende een motie uitsprekende de voorkeur aan een p ductie-premie. Dhr Ebels zag daarom lie een vervoerverbod. Dhr Colijn wilde bevredigende toezegging dat de eierp ductie niet zou worden getroffen. Dhr 0 zag er een indirecte belasting op bro in en dhr Kersten een vermeerdering ambtenaren, maar alle leden waren n zoo pessimistisch. Dhr van Voorst tot Voo juichte het ontwerp toe. Dinsdag is de minister aan het woo geweest en het is jammer dat de minis door afkeuring van het stelsel Boon-O de heele linkerzijde tegen zich kreeg; wet is er echter niet door gevallen. Ze dhr Colijn, toen hij tegen het door ht toegejuichte amendement Boon stemt betreurde ten zeerste de houding van d minister. De heer Schokking was ook zeer onaa genaam getroffen door de verklarin°i van den minister. De wet is aangenomt met 58 tegen 31 stemmen. Van de rechte zijde stemden voor het amendement Boo de hh. Beumer en Schouten, ds. Lin"be en de 3 Staatk. Geref. De voorzitter en de minister wijdd- sympathieke woorden aan de natuurra'n op Java. De voorzitter sprak nog hartelij wenschen uit en sloot de zitting. P Januari komt de Kamer nog even vo spoedwetten terug, op 19 Februari zal de Indische begrooting in behandelin nemi BUITENLAND mej. M. Vis en 3 mej. de Vlieger. Dhr. Carels stelt voor in besloten ver gadering te gaan. De voorz sluit de vergadering en tnen gaat over in besloten vergadering. Na heropening der vergadering leest de voorz. de alpli. voordracht nog eens voor. Na stemming blijkt dat mej. J. C. Nor- tier 4 en mej. M. Vis 3 st. heeft verkregen, zoodat mej J. C. Nortier is benoemd. Besloten wordt om nogmaals een op roeping te doen voor een onderwijzer met hoofdacte of zonder hoofdacte. Herbenoemd worden met alg. st. tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim de aftredende hh. J. C. End hoven, H. E. Dijken, J. Looijenga, J. P. Gebraad en W. A. van Nieuwenhuijzen. voorwaarden als eerst gaat. De voorz. antwoordt bevestigend. Dhr van Westen zou dan voor herhaling zijn, mits opgenomen werd wat door de verschillende lampen voor stroom werd verbruikt, want dat is ook een groot ver schil, twee lampen van dezelfde sterkte, maar van verschillend merk, kunnen veel verschillen in stroomverbruik. Dhr Carels zegt dat hij reeds de vorige maal heeft gezegd dat Poortvliet de kroon spant van alle andere plaatsen. Hierdoor zal ook Poortvliet de meeste stroom ver- bruiken, een juiste vergelijking kan echter niet gemaakt worden, want dan zou men alles moeten gaan berekenen. Weth. Krijger zou er voor zijn het licht te houden zooals het thans is. Dhr Carels zou willen bezuinigen waar hel mogelijk was. B. en W. stellen voor om de proef niet i te herhalen, waartoe met 4 tegen 3 st be sloten wordt. Tegen de hh. Hage, Van Westen en Carels Dhr Carels heeft op een lamp zien staan het cijfer 100, hij vraagt wat dat cijfer be- teekent of dat niet de lichtsterkte is, daar toch besloten is lampen te nemen van 50 en 75 kaars sterkte. De voorz. zal dit onderzoeken. Bij de rondvraag vraagt de heer Vogelaar o! B. en W. kunnen bevestigen dat er al °0% aangeslotenen zijn voor de electriciteit. te voorz. antwoordt dit nog niet officieel te weten, maar hem is gezegd dat er op enkele aansluitingen na 60% zijn. Dhr Vogelaar vraagt of het waar is dat bij Ged. St. niet is goedgekeurd de land- verpachting van het alg. armbestuur en of er nog iels gedaan wordt dat dit wel wordt j goedgekeurd. Weth. van der Slikke antwoordt dat er nog steeds pogingen worden gedaan dit in orde te krijgen. Weth. Krijger merkt op dat er besloten Voor het eerst heeft Musolini gezinspeeld op de slechte tijden die ook in Italië aan breken. Wel is het overal slecht en hebben de Italianen werkelijk nog niet te klagen, doch Amerika heeft de kat in het garen gewor pen en daar krijgen we ook de lasten van. Wij meenden dat Amerika het rijke land was en nu komt uit dat men ergrooten- deels op bluf leefde. Donkere dagen hebben wij doorgemaakt, de fondsen verloren meer dan 50 en de donkere dagen duren nog voort. Wij staan in Italië voor een schuld van 900 millioen en daarom is uiterste zuinig heid noodzakelijk. Wil de Italiaan naar het buitenland om werk te zoeken dan kan dit geschieden, doch overal elders is het al even slecht en er komen meer Italianen het land binnen dan er uit zijn gegaan. In eigen land wordt de Italiaan beschermd, in den vreemde zijn ze zonder bescherming, terwijl er werken zijn ontworpen die aan 424.000 arbeiders werk zullen geven. De militaire uitgaven die vijf milliard bedragen, kunnen niet worden verminderd, temeer waar allen zich bewapenen. Kunnen wij dus achterblijven en niet zorgen voor onze verdediging? En hierop volgde een luid applaus, waar uit blijkt dat Musolinis mooie woorden de menschen wel mee kunnen sleepen. In Spanje loopen geruchten dat de regee ring thans zal overgaan tot het uitschrijven van verkiezingen, men spreekt ervan dat reactionairen en liberalen in de regeering zullen treden. Overigens schijnt het overal rustig, hoewel het aantal gevangen geno- menen aanzienlijk is. Bij gevatte Koude in boofd eu ledematen, Rhenmatische pijueD, Griep en Influenza, Hoofdpijn Kiespijn, Aangezichtspijn en vast zittende Hoest, gebruite men 15 3971 Deze «erken genezend en nemen de pijnen weg. Prijs per poeder 8 cent en in dooze» van 6 stuks 45 cent. Alleen echt wanneer doos en poeders voorzien zijn van den naam Mijnhardt. Let hierop I Vraag ze Uw Drogist. TWEEDE KAMER. Vrijdag kwam aan de orde de motie Ebels inzake financieelen steun voor ver betering van tertiaire wegen welke werd verworpen. Toen ging men verder met de begrooting van defensie, waarbij vele kleine punten ter sprake kwamen. Dhr. van Za- delhofl diende een motie in om te ver bieden dat er moordtuig geleverd werd aan vreemde regeeringen deze motie werd echter verworpen. Bij de afd. loodswezen kwamen weer ter sprake de loodsgelden voor de havens Vlissingen en Terneuzen. De minister zeide dat door de daling van de waarde van de Belg. frank de Bel gische loodsgelden in waarde achteruit gingen. Wij zitten hier midden in een vraagstuk van internationalen aard. Het wetsontwerp tot verbinding van Amsterdam met den Boven-Rijn is na eenige discussie aangenomen. Maandag is men begonnen met de tarwe- wet, die zoo men kan denken veel belang stelling heeft. Er was een breedvoerige discussie. Van liberale zijde werden ver- schillende bezwaren geopperd. Volgens hen ontstaat door de groote delegatie van be- ...n.i up uai er ues'iuien voegdheid aan de regeering groote onzeker- op audiëntie te gaan bij Ged. Staten'om heid bij de bedrijven. Voorts is een be de zaak mondeling toe te lichten. zwaar de belemmering van den handel in Hierna sluiting. meel en bloem waarmee samenhangt d „arbeid in onze havens De hrnr.Hnriiu THOLEN, 24 December 1930. Hel bericht omtrent de belastiogbetsling ons vorig nummer opgenomen, schijnt door ion migen niet goed gelezen te zijn. Het bericl houdt in d»l met ingeng van 1 Jinnari a.s. gét ZITDAGEN meer zullen gehouden «orden voi ontvangst der belastingen, "dit «il zeggen dat i ie Oud-Vossemeer èn te Poortvliet géén Zll DAGEN meer worden gehouden. In het beric! staal niet te lezen dat het kantoor van den on vanger alhier GESLOTEN zal «orden voor ds gelijke betalDgen. Men kan dos zijn betalinge hier blijven doen, terwijl buitendien men oo aan het Postkantoor alhier zijn belastingen ka betalen, zooals reeds het geval «as. Op de konijueu-tenloonstelling Ie Bergi op Zoom behaalde J. A. van Zetten alhier m, een witte vlaamsche reos Jonge voedster in klasi 1 een eerste en twee eereprijzeo en met een jong vlaamsche reos voedster een derde prijs. Dit voor den liefhebber een mooi 6ucces. Postdienst. Wilt Gij Uw Nieuwjaarscorrespondentie op tij besteld zien, verzendt ze dan niet oitslnitend de Sisten December, maar maakt ze, zoo mogelijl reeds thans gereed en verzendt ze vóór de Slsteo December. Gij voorkomt daardoor opeeo hooping op de kantoren en bevordert een ge regelde en tijdige bestelling. Wij verwijzen naar een in ons blad voor komende advertentie waarbij .Olympia" kenni geeft dat deze Maandagavond a.s. een openbar nitvoering zal houden in de zaal Hoek. Wij twijfelen niet, temeer waar de Thoolschl Kamer muziek vereen iging haar medewerking ver leent, of veleu zullen deze uitvoering bij wille: wonen. Toegang kan worden verk end door luidde van introductie door de leden ook des avond aan de zaal. ST. ANNALAND. Op Vrijdag 19 Dac. jï. wen len huize van Adr. Gaakser da algemeane jaarver gaderiDg gehouden van de Vereeniging lot baairijdin{ vao de Musschenplaag bijgewoond door 8 peraonei Uit hel verslag bleek dat het aanlal leden wa: vermeerderd me'. 4 en nu bedroeg 34, terwijl da' der begunstigers was verminderd met 5 en godaak tot 13. In 1930 waren ingeleverd 4097 musschen, 416( mussohenei'jes 15 kraaien en 27 eksters, lot musschei herleid vormt dal een aantal 3372 on in 192f 2342 stuks. Hoogste inbrenger was Jan Slager mot 1397 opvolger J. Jeroense met 841 aan wie de extri premies ad f 1.— en fl 50 volgens vroeger ge nomen besluit worden toegekend. Bepaald werd voor de inlovering door een lid een premie van 1 cent per musch zal worden toe gekend, met 5 cent extra voor hetgeen in de maan den December tot en met Maart wordt aangebracht Volgens de rekening was ontvangen 1113.74 en uitgegeven f 119.19, kwaad slot alzoo f5.45 waar door het reservefonds daalde tot f36.175. De heeren A. Goedegebuure Az. Jr. on J. van de Male werden als bestuursleden herbenoemd, even als de bode VV. van den Boogaart, wiens salaris bepaald bleef op f 30. De Vereeniging Landbouwbelang verleende weder een subsidie van f 100. SCHERPENISSE. Op de gehouden konijnen-ten toonstelling te Bergen op Zoom werden door mej. H. L. J. Bijl verschillende eore-, eerste en tweede prijzen behaald benevens een zilveren medaille voor de mooiste inzending od een zilveren medaille voor de mooiste collectie groote rassen, alles met zwart- hnntA T.n«hn.ïnaa> V nn\in^

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 2