Bij gevatte koude Mijnhardt's Poeders dit zal worden onderzocht en dan natuur lijk verholpen worden. Dhr Baaij meent dat het ook veel is hoe men meert. Met alg. st. wordt besloten de visschers- vereeniging een plaats aan te wijzen voor een schuilhuisje en de kosten boven de f125 door de gemeente te betalen en wat betreft de haven de noodige verbeteringen aan te brengen. Een verzoek van de bewoners van de Walstraat om verandering aan te brengen in de verlichting daar. Tevens wordt voor gelezen een adres van den heer P.Jansen betielfende dezelfde zaak. 11. en W. stellen voor dit in handen te stellen van de gascommissie ter afdoening en hij deelt tevens mede dat de gascom missie bereid is aan het verzoek te voldoen. Een verzoek van W. J. Wollf om in aanmerking te mogen komen voor levering van drukwerk, kantoorbehoeften enz. voor de gemeente. Tevens wordt voorgelezen een schrijven van de firma Dieleman ook betreffende drukwerk. De voorz. zegt wat betreft het laatste adres, B. en W. hebben haar de levering voor de U.L.O.school opgedragen, maar de boeken die hij toch zonder verdienste moet leveren, vallen daar buiten, en wat betreft het andere, dit te stellen in handen van B. en VV. Dhr Moelker kan kier mee meegaan. Dhr v. d. Berge vindt het antwoord niet recht duidelijk. Hij wil vragen of dit alleen geldt voor de firma's Pot en Dieleman en ook voor dhr Wolff. Want deze moet het drukwerk uit een andere gemeente laten komen en hier zijn er toch reeds, hij meent dan ook dat dhr Wolff kan ver vallen. De voorz. antwoordt dat het geenszins de bedoeling is hem drukwerk op te dragen, maar daar is nog wat anders. Hij zal echler in de besloten vergadering meer meedeelen, dan zullen de leden wel tot andere gedachten komen. Met alg. st. wordt besloten het in handen te stellen van B. en W. De voorz schorst een oogenbl k de ver gadering, na heropening der vergadering komt aan de orde de subsidie aan de schietvereeniging, waarover de vorige ver gadering de stemmen staakten. Het voor stel van B. en W. was om de subsidie te verleenen. Met 5 tegen st. wordt het voorstel verworpen. Vóór de hh. Wagemaker, Goos- sen, Moelker, Aertsen en Deurloo. B. en W. stellen voor aan Kooien een reductie van pacht te willen geven van f120 per jaar over de jaren 1929 en 1930. Met alg. st. wordt dit aangenomen. Met alg. st wordt goedgevonden een wijziging der begrooting voor 1930. B. en W. stellen voor het huis aan de Dalemsche straat te verhuren aan J. Eaban op de voorwaarden zooals die ter inzage hebben gelegen. Dhr Dekker blijft tegen deze wijze van verhuring. De voorz. spijt het dat dhr Dekker niet is geweest in de bijeenkomst, dan was hij misschien van gedachten veiamlerd Dhr Overbeeke zegt in de overeenkomst staat dat B. en VV. of een ambtenaar toegang moet worden verleend, maar hij zou willen dat de raadsleden ook een kijkje konden gaan nemen. De voorz. zegt dat dit gemakkelijk is te ondervangen door het woord ambtenaar te veranderen in personen. Dhr. v. d. Berge zegt als het nu eens onderverhuurt wordt. De voorz. antwoordt dat hierin is voorzien. Dhr v. d. Berge zou willen bepalen in dien er schade kwam dat dit door den huurder werd betaald. De voorz. zegt dat er goed opgelet zal worden en dat er geen onderverhuring kan plaats hebben dan met vergunning van B. en W., dus daar is altijd op te letten. Met de stem van dhr Dekker tegen, wordt het voorstel van B. en W. aange nomen. B. en W. stellen voor de overeenkomst met de trammaatschappij te wijzigen over eenkomstig het verzoek in hun brief van 1 Nov. jl. De voorz. zegt de Directeur heeft in een bijeenkomst de zaak toege licht en gevraagd wordt om die 10% van de vrachtkosten nu de rechtslreekcehe bevrachting komt, te laten vervallen. Met alg st. wordt hiertoe besloten. B. en W. stellen voor om f75 schade vergoeding te geven aan de oestermij. „Bona Fides". Dhr v. d. Berge kan zich niet vereenigen met hel besluit van B en VV. Wanneer zullen de schadevergoedingen voor de brug eens ophouden. Indertijd is door hem een voorstel gedaan om al de schadevergoe dingen van de brug bij elkaar te leggen totdat de bouw was afgeloopen en dat is toen gebeurd en nu ligt de brug er al twee jaar en nu is er weer een verzoek. Spr. vindt het echter belachelijk dat nu pas uitkomt dat er schade door den brug- bouw is ontslaan aan dat gebouwtje. In dien dat dadelijk was ingekomen dan weet spr. niet wat liij had gedaan, maar nu is hij er beslist legen. Spr. heeft er nog eens over nagedacht bij het inzien van de stuk ken en hii meent dat dit cehnnwtie niet De voorz. antwoordt dat het voor kolen- pakhuis dient. Dhr v. d. Berge vraagt of het nie beter was het te koopen voor een zacht prijsje van die mij., dan zijn wij overal van af. De voorz. zegt of dat nu te laat gebeurd, dat doet er niets toe en rechtsvordering houdt nie op al zegt de gemeente dat er geen verzoeken meer worden aangenomen. Als men wil koopen, laten wij dan het stuk aanhouden. Dhr Van den Berge meent dat wij zoo ver nog niet zijn dat de Kantonrechter het uit moet maken. De Voorz. antwoord verder dat de heer de Jong hem heeft medegedeeld dat men eerst afgewacht heeft of de onkosten veel zouden bedragen en het blijkt nu dat ze hoog zijn. De heer Van Berge zegt dat is pluim strijkerij, maar hij zou er voor zijn om maar te trachten het te koopen. De Voorz. zegt dat het niet gemakkelijk zou zijn om aan te toonen als het proce dure werd dat het gekomen is door het heien. Dhr Moelker zou er ook voor zijn als men het voor een zacht prijsje zou kunnen koopen, om dit maar te doen. Dhr Overbeeke zegt Bona Fides vroeg f 150 en nu wordt voorgesteld f75. Nu gaan er stemmen op om het pakhuis te koopen, maar daar is tegenwoordig nog niet veel te koop voor een zacht prijsje, ook is dit voor de oestermaatschappij een ge makkelijk kolenpakhuis, daar ze met de boot kunnen aanleggen en dat zou misschien bij de tegenwoordige werkplaats niet zoo gemakkelijk gaan en daarom meent hij dat dit niet zoo gemakkelijk zal gaan om het voor een zacht prijsje te koopen, hij kan er echter wel mee meegaan. De Voorz. zegt dat het als kolenpakhuis veel reparatie zal krijgen en er is niet veel moois meer aan. Met alg. stemmen wordt besloten dit stuk aan te houden en te trachten het pand te koopen. Met alg. stemmen wordt goedgevonden de overeenkomst met H. Dorst betreffende het behoud van zijn molen. Herbenoemd worden tot leden vèn de gascommissie de heeren Moelker en Over beeke ieder met 10 stemmen en dhr Deurloo met 8 stemmen terwijl de heeren Baaij en Boogert ieder 1 stem en de heer van den Berge 2 stemmen krijgt. De herkozen nemen hun benoeming aan. Met alg. stemmen wordt goedgevonden de gratificatie aan van Os van f 50. De Voorz. zegt het is de laatste ver gadering van dit jaar, hij dankt de heeren voor de werkzaamheden die zij dit jaar als raadslid hebben verricht en hij wenscht ze gezellige Kerstdagen toe en een gelukkige uiteinde. Bij de rondvraag zegt dhr van den Berge iets over de controle van de maandkaarten. Hij heeft indertijd gezegd dat ii een ver kapt abonnement, maar het blijkt dat hij niet te veel heeft gezegd. Hij vraagt of B. en W. nog niet overtuigd zijn dat dit zoo niet kan blijven, de menschen mogen 54 keer over de brug en als men nu abonne ment geeft dan vervalt dat of laat men het doen als bij de tram met delOritten- boekjes, dat als men over de brug gaat dat er een knip in wordt gegeven, dan is het controle, maar zooals nu, lijkt het ner gens op De eene persoon wordt gecontro leerd en de ander niet en hoe dan nog. De controle wordt op een stuk van een tabakzak geschreven. Spr. zou dan ook gaarne willen weten hoe de voorzitter er over denkt om de maandkaarten te laten vervallen en abonnementen er voor in te slellen of de kaarten te laten knippen, dan is het absoluut eerlijk. De voorz. zal de zaak onderzoeken. Dhr v.d. Berge zegt het is dringend noodig dat er verandering komt, het lijktop niets. Weth. Wagemaker vraagt of de heer van den Berge geneigd is mededeeliugen te doen, want hij kan het niet begrijpen, daar hij dagelijks aan de brug komt. De voorz. antwoordt dat dit van zelf spreekt. Weth. Goossen vraagt waar dat ver schrikkelijke toch in zit, waar de heer van den Berge zoo op wijst en hij ziet dan ook belangstellend uit als dat straks wordt medegedeeld. Dhr van den Berge zegt bereid te zijn dit nu dadelijk in de openbare vergadering wel mee te willen deelen. De voorz. zal de zaak onderzoeken en zal dan straks in de besloten vergadering er over spreken. Dhr Dekker vraagt naar beantwoording van zijn vragen in de vorige vergadering. De voorz. zal deze beantwoorden in de besloten vergadering. Dhr Baaij wijst weer op het woonwagen kamp, dat lijkt daar wel een mestvaalt, het is schandelijk. De voorz. zegt dat hem dit ook welbe kend is, maar hij heeft al meer gezegd, zoo gauw hij een andere plaats weet dan wordt het veranderd, maar hij weet niet waar de wagens een andere plaats kunnen worden aangewezen. Hierna sluiting. ONDERWIJS. Oud-Vuesemorr. De heer M. J. den Bneelaman «ijzer aan eea O. L. S. voor achterlijke kinderen te*Amsterdam, is thans benoemd aan een gewone O. b. S. te Rotterdam. BINNENLAND. Betaling van Directe belastingen. De Minister van Financiën brengt ter alge- meene kenüis, dat roet ingang van X Januari 1931 geen zitdagen voor de betaling van directe belastingen meer zullen «orden gebonden in de gemeenten waariu gelegenheid bestaat tot het betalen van belasting op post-, bijpost- en holp- postkantoren, postagentschappen en (of) post station'. Uitstel voor het zegelplakken. Op de vragen vao bet Tweede Kamerlid Braat betreffende het niet verleenen door den Raad van Arbeid te Brielle van door landbouwers ge vraagd uitstel voor bet plakken van rentezegels, heeft de Minister van Arbeid, Haudel en Nijver heid geantwoord, dat de Raad van Arbeid te Brielle het verzoek om den landbouwers uitstel te verleenen van het plakkeu van rentezegels heelt geweigerd, omdat de raad de «ettelijke bevoegdheid voor het verleenen van bedoeld uit stel mis'. De landbouwers, tegen wie een dwangbevel is uitgevaardigd wegens bet niet voldoen van de verschuldigde iovaliteitspremie, zullen zich, indien zij niet bij machte zijn het verschuldigde te be talen, kunneo wenden met een verzoek om uit stel van betaling tot den ontvanger in wiens handen het dwangbevel ia gesteld. Deze kan be- oordeeleo ot er reden is om het gevraagde uitstel te verleenen. Iu verband met het vorenstaande bestaat er voor den Minister geen aanleiding met betrekking tot het verteeoen vao uitstel eenigen maatregel te trrlfan. in hoofd eu ledematen, Rheomatische pijnen, Griep en Infleuf.a, Hoofdpijn, Kiespijn, Aange- zicht-piju co vastzittende Hoe*t, zulleu U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. 10 39779 THOLEN, 19 December 1930. Zaterdagavond oa sluitingsuur werd onze gemeente in opschudding gebracht doordat de mosselvisschtr J. B. die onder den invloed vao drank verkeerde, de boel een» op stelten wilde zetten. De politie bracht hem, oa eeoige malen te hebben gewaarschuwd, io arrest, waartegen hij zich krachtdadig verzette. Het nieuwe arrestautenlokaal, dat voor het eerst in gebruik werd geoomeD, moest het toen ontgelden en al wat los en. vast zat, aloeg hij kort en klein, waarbij hij de politie uitschold vcor al wat leelijk was. Ook moeten eenige, ot zijn zachtst uitgedrukt, zeer onverstandige personen, getracht hebben de poort, toegang gevende tot de arrestauteDlokalen, te rammen blijkbaar met het doel deu arrestant te bevrijden, want er werd geroepru „jongens bij moet er uit" Door de politie wordt daarna een ernstig onder zoek ingesteld. Een en ander veroorzaakte een groote volks oploop. Naar schatting ruim 200 personen, die meermalen door de politie tot doorloopeo moesten worden aangemaand. Het vervolg van dit gebenreD zal te Breda wel worden afgewikkeld. Onbestelbare brieven en briefkaarten, vaD welke de afzenders onbekend zijn. Biooenland (Brieven) 1. Aarden JaD, Strijp Eindhoven. 2. Dincteor R. H. B. S. Bergen op Zoom. Nota. Aanbevolen wordt om het adres van afzeuder op de stukken te vermelden, opdat deze bij oobestelbaarheid kannen worden terug gegeven. Voorts is het gewenschl alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres - straatnaam en huisnummer - te voorzien. Op den Rijksstraatweg te Poortvliet is eïo auto van de firma Vroon, die naar Scherpenisse reed, door slippao in een sloot terechtgekomen. Daarbij ging de groote vrachtauto over den kop en de goederen kwamen voor het grootste gedeelte over den weg te liggen. De chauffeur kwam wonder boven wonder met den schrik vrii. Het beeft heel wat moeite gekost den zwaren vrachto weer op den weg te krijger. Dinsdag werd het zoontje van deö land bouwer D. Giljam op school onwel. Zij kame raadjes vertelden dat hij van een wagen was gevallen. Er is toen geneeskundige hulp van dr. Looysen ingeroepeB die constateerde dat het jongetje een lichte hersenschudding had bekomen. Per aoto bracht daarna dr. Lory*en het kuaspje huiswaarts. De heer N. P. Schot, voorheen Ambtenaar ter Secretarie alhier, ihans werkzaam te Capelle te Goes, is benoemd tot adsisteut-venficateur vao het Centraal Bureau voor verificatie en financieele ad*iezen vau de vereeüigiog van Nederl. Gemeenten. Hem is Arubem als stand- standplaats aangewezen. OUD-VOSSEMEER. Op een drijfjicht inden Priestermeetpolder onder Poortvliet werd per ongelnk een drijver, bij het passreren van eec langoor, door een schot getroffen. Het bleek dat de verwonde, die eerst te dezer plaatse werd geholpen, ernstig gewond was, waarna hij naar Bergen op Zoom naar het ziekenhuis werd ver voerd. Hoewel men opname geweuscht achtte, wilde de getroffene niet in het ziekenhois blijven en werd per auto huiswaarts gebracht. -- Naar ons wordt medegedeeld is de heer Geoze van Scherpenisse, welke als volontair werkzaam was te Scherpenisse, thans benoemd aan de overzijde der Eendracht, te Nieu BI er di TWEEDE KAMER. Donderdagnacht 12 dezer werd nog gesproken ov« d( de begrootiDg van Waterstaat. De heer Krijger uitt de vrees, dat het aanbrengen van een leidaui aan d Westzijde van hel Hellegat nadeelige gevolgen za hebben voor de mossel- en oesterkweekplaatsen ii de Ore velingen, liij wenscht waarborgen en proef nemingen. De heer Bongaerts meent dat het zoutgehalte we voldoende zal blijven voor deze kweekplaatsen- ni De minister zegt proefneming toe. Bij het artikel aanleg vluchthaveu te Zijpe zeg Ql de Naar wordt gemeld zijn aangewezen ali volkstellers op l Jao. a.«. de hb. J. Snijden M. de Witte, J. de Klerk en P. de Wilde. SCHERPENISSE. In de gebonden vergade. riog van ingelandes waarbij 14 van de 18 st, tegenwoordig waren, werd tot dijkgraaf herbe noemd de heer A. Kleppe met 12 stemmen. Tot onbezoldigd rijksveldwachter is be- eu noemd de heer J. Wondergero, gem.veldwachtei alhier. S'fAVENISSE. 1q de alhier gehouden ver gadering van ingelanden van den polder Oud- Kempenshofstede is in de vacature C. L. Dorg| (bedankt) gekozen als dijkgraaf de heer M. Suur. land, thans gezworene, en in diens plaats ali is gezworene de heer C. Dorst Azn. P£ Io de vacature M. de Graaf, die bedank j* heeft, is met 33 vao de 45 uitgebrachte stemmei als notabele der Ned. Herv. Kerk gekozen de heer A. van Prooyeo. In de afgeloopen campagne zijn alhier op de beide weegbruggen gewogen resp. 6013912 Di en 4742408 K.G. soikerbieten, die alle pet lo scheepsgelegenheid zijn vervoerd. De heer C. L. Ddrst Jzn. alhier, die eeoige jaren pres.-kerkvoogd der Ned. Herv gemeente alhier is geweest, heeft als kerkvoogc en dus ook als president zijn ontslag genomen, Wegen op Tholen. Tot het college van B. en W. van Tholen, hel polderbestoor vao Oud-Vossemeer en van St Annaland heeft de B. B. N., Bond vao Bedrijfa autohouders in Nederland een adres gericht oa te wijzen op den toestand vao eenige wegen. In de eerste plaats de weg vauaf den laatstee Stuiver tol Ond-Vossemeer. 1. Het onderhoud, waarbij de gaten en kcilet rz in den 3 4 4 M. breeden steeoslagweg wordet opgevuld met aarde en steenslag, waardoor dt bekende molshoopen ontstaan en waarbij het in rijden aan het verkeer wordt overgelaten. Vroeger kon eene dergelijke werkwijze bij eei 'g overwegend verkeer met van breede ijzeren wiel banden voorziene wagens met succes worden toe gepast. Nu tegenwoornig meer en meer motor rijtuigeu op den weg verschijnen is de geschetst! wijze van werken niet meer toelaatbaarniet alleen lijden de bedrijfsautohouders daardoor be« langrijke schade aan hun materieel en banden doch ook de wegbeheerder zelf is er niet medi m gebaat, omdat al heel spoedig de opgevulde gatei 0: door de znigende werking bij de grootere snel heid van de mechanische voertuigen weer wordei stnkgereden en het geld aan onderhond besteel als weggegooid moet worden beschouwd. De juiste wijze van herstelling zal moeten be staan in het omploegen van het wegdek met aan- vuil ng van het \erbardingsmateriaa), waar sulk oi noodig is en het daarna opnieuw inwalsen vai isl den weg. Het aanbrengen vao een bitomiueu» afdekking zal op deu dnur niet zijn te vermijdei en zeker bijdragen tot verlaging van de ODder hoodskosteu. 2. Het vormen van een gevaarlijke sliblaag 0( den weg door het bietenvervoer. Indieu aan de karreovoerders de verplichting werd opgelegd de wielen van hno wagens ti reinigen, alsvorens zij van het land op den rijwej si komen, zoo hiermede reeds eeue aanmerkelijk o1 verbetering worden bereikt. Bij de afritten naa de polders is de toestand nu dikwijls gevaarlijk vooral waar de landwegen io bochteu op den doorgaanden weg aansluiten. Het zal op dit plaatsen aaobeveliog verdienen de aanslaiting ei de afritten le voorzien vsn een goede klinker- verharding, waardoor het stokrijden van den we| door de karren wordt voorkomen. 8. De aanwezigheid op het eind 7an de Molm straat te Oad-Vossemeer vau een moor bij he perceel van den Heer Zweedijk, waardoor het oit-fBf zicht op het verkeer wordt gehinderd. In de tweede plaats van Oud-Vossemeer to 21/, K.M. voor St. Annaland. Betreffende dezet weg gelden dezelfde klachten. Bovendien ziÏD di zijkanten van dezen weg niet verhard, zooda dt-ze worden stnkgereden en er diepe sporen e modderkoilen ontstaan, hetgeen bij uitwijken groo gevaar oplevert. Door het aanbrengen van zij het ook licht verharding wordt de veiligheid vau het verkee en de algemeene bruikbaarheid van den weg ii belangrijke mate verhoogd. Tenslotte wordt de aandacht nog gevestigd o] n een gevaarlijke en scherpe bocht op Caudia, waa verbreediog noodzakelijk is om anders oüvermij delijke ongelukken te voorkomen. rd )e

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 2