Verkooping Scherpenisse. THOOLSCHE MAP 15 CENT. Voor St. Nicolaas ■d. n. Ingezonden Stukken. ieD Van Zwaamen en dei msons Almanakken 1931 Boeken in prachtband voor jongens en meisjes. meid-huishoudster dienstmeisje net meisje boerendienstbode Humoristische scheurkalenders Prijs 40 cent. NUTSSPAARBANK HET MOOISTE ST. NICOLAAS CADEAU IS EEN AAN SLUITING OP DE RADIO CENTRALE BEB0UWDENDAM 14 THOLEN Kouit en ziet naar otize rijke keuze St. Nicolaasoadeaux 0. J. Contant Kerk- en Schoolstraat, Tholen. Tevens een Vulhaard 2e hands zoo goed als nieuw en enkele sleekachels voor spotprijzen. 12 vel postpapier met 12 witte enveloppen. 10 30733 Firma J. M C. Pot, Tholen. Groote prijsverlaging Heeren- Dames- en Kinderschoenen Met het oog op St. Nicolaas is onze winkel van I t/m 5 December des avonds tot 9 uur GEOPEND. FIRMA J. M. C. POT 10 39736 Tholen. idbou li, le ord d. Te .at vo shaffii b essaüte ontdekkingen gedaan over het leven leren in deze diepte der zee. Brand te Bergen op Zoom. het hontpakbni8 van den aannemer den A. Vriens te Bergen op Zoom ia Donderdag 1 ontstaan. De brandweer was het voor lig meester. De braud bleek ontstaan te zijn opslagplaats van ongeblnschte kalk. Tenge- van de hitte was een honten schot in d geraakt. Een groote voorraad hont is ver- d. wasschen met benzine in brand geraakt. aandagochtend was ten huize der familie A. de Valkenboschlaan te Den Haag een 22- dochter bezig met het wasschen van een in waschbenzine. Zij kwam daarbij te dicht Ie brandende kachel, waarop de benzine in d vloog en ook de kleeren van het meisje i vatten. Haar vader kwam te halp, met gevolg echter, d&t ook zijn kleeren in brand ikten. Met de grootste moeite gelukte het lammen te dooven. Het bleek, dat de ver- lingen van het meisje van zoodanigen aard dat opneming in bet ziekenhuis ooodza- was. De heer A. echter koD, na verbonden |0, weer naar zijn woning terug keeren. Tien jaar als man geleefd, idat ze anders geen werk kon krijgen. Parijs is dezer dagen een zwerver aaDge- n wegeus landlooperij. In het politiepost- verklaarde de in mannenkleereu gestoken on, dat ze een vronw was. Za heet Marie en is thans 40 jaar oud. Zij had zich als voorgedaau om een bestaan te vinden. Tien geleden, nadat zij op een boerderij was op- oeid en daar gewend was geraakt aan zwaren lcDarbeid, kwam zij naar Parijs. Toen zij als geen werk kon vinden, verkleedde zij als man en kreeg nu spoedig een baantje vrachtrijder op een boerderij te VinceDnes. speelde haar mannelgke rol zoo goed, dat haar kameraden, noch haar patroon iets h( ten. Na 10 jaar op deze boerderij werk te zijn geweest, werd zij ontslagen, omdat boerderij de paarden door motoren werden ngeD. De vrouw, die nu wegens landlooperij lechtenis wordt gehoaden, beklaagt er zich dat zij weer den vroawenrok zal moeten ekken. 1 men rondi ikelij nkele roite ag ra l gee □itgi >ndei troflf to Uroo slage H d (si iroke in hi i wei iflote m Constance de Wild, Een oude bekende komt er in voor Tan Miss Commins, De lantaarnopsteker, een boek dat tientallen jaren geleden in ons land zeer grooten opgang maakte. Evenals de jongensboeken van deze serie die we eenige weken geleden be spraken zullen ook deze werkjes hun weg wel vinden. Door de keurige prachtbandeu zien ze er aantrek kelijk uit eu bet is baast onbegrijpelijk dat de boekeu slechts een gulden kosten. RECHTZAKEN. na ion tok e erae gein fooi] TOOI Boekbespreking. alitii euw. wegen in Vrouwen handwerken, uitg Holkema en Warendorf.s Uitgeversmij., blijft ;eld verschijnen. Wij hebben voor ons afl. 6 ran dit fraaie damesiijdschrift, in eerstgenoemde vinden we fraai batikwerk, Itaiiaansche naald- mooi vreetwerk, naaldwerk, Ital. kloskant, iche kunst, raffia naaldwerk en gewoon raffia- lampekap met kantwerk en dan kruissteek- aul men voor de kioderkamer. geeft fraai weefwerk, een kunst die tegen- hoe langer hoe meer wordt beoefend, licht en eu Egyptisch vlechtwerk, benevens tuledoor- |verk vinden wij er in, aan raffiawerk is ook ruimte gewijd, terwijl kantwerk ook zijn deel Naaldweefwerk wordt er ook in behandeld fraaie typografische uitvoering maken de eringen wel zeer aantrekkelijk, i dan de Tip Topserie, die in prachtband voor is een gulden mooie kinderboeken geeft, die iven eens bij voornoemden uitgever zijn verschenen. J' boek van de Pressensé heeft altijd een goeden Zoo is Huishoudstertje er een van. era Vermeer, Reinije van den watermolen is een aantrekkelijk werk. Erida en baar Nichtjes art ook in deze serie, evenals een boek van Andriessen, de kinderschrijfster bij uitnemend- die er in vertegenwoordigd is met Augesta en trdai 13 reep deliji mts hoi stel Is t ns t eet 7 beo ind' ode d B tvei >in[ Roekeloos bestuurder. Te Breda moest zich Donderdag voor de Arr. Rechtbank komen verantwoorden de chauffeur C. E. v. d. S. wonende te Oud-Vossemeer. Als bestuurder van een vrachtauto met melkbussen reed de man in den laten avond van Zaterdag '16 Augustus jl. zoo roekeloos over den weg dat ie op den afgeslachten dijk al maar hard rijdend meer en meer links aanhoudend, ten slotte een telefoonpaal omver reed en van den dijk in de sloot rolde, waar de wagen met ver nielde cabine bleef liggen. De chauffeur kwam er goed af, maai de 15-jarige koewachter K. I. B. die met z'n broertje mocht meerijden werd zoodanig aan een zijner beenen gewond dat dr. V. te Oud-Vossemeer hem moest verbinden en hij gedurende eenigen tijd z'n functie als koewachter niet kon vervullen. De onvoorzichtige chauffeur wist zich niet meer te herinneren hoe of wat er tijdens deze rit gebeurd was. Noch van de aanrijding der telefoonpaal noch van de waarschuwing der twee mee rijdende jongens, noch van 't rijden op den berm had ie iels bemerkt, 't Was hem alsof hij in een nevel reed Niet zoo heel onmogelijk want kort voor dien rit had ie eenige potjes hier op ter eere van z'n zooveelste verjaardag die hij dien dag in z'n eentje vierde. Na het verhoor van vijf getuigen hield de chauffeur vol dat ie van niets meer wist, hij was volledig de kluis kwijt geraakt en pas tot z'n positieven gekomen toen ie Zondag in 't ziekenhuis lag, gewond aan gezicht en handen. De Officier van Jusitie de schuld van verdachte aanwezig achtend, oordeelde het gepleegde feit zeer ernstig en waar deze chauffeur bekend staat als onvoorzichtig rijder een ernstige straf op z'n plaats. De Officier requireerde ten slotte 3 mnd hechtenis en 6 maanden ontzegging van het recht om een motorrijtuig te besturen gedurende 6 maanden. Over 14 dagen zal de Rechtbank uit spraak doen. Water bij de Melk. In beroep gekomen van een vonnis van de Kantonrechter te Tholen waarbij zij werd veroordeeld tot een boete van f 100 subs 50 dagen hechtenis omdat zij te veel water bij de door haar verkochte melk gedaan zou hebben, werd de 33-jarige Corn. G. Sch. huisvr van D. M. v. d. Z. te Oud-Vossemeer gisteren door de Arr. Rechtbank te Breda met vernietiging van het vonnis van Tholens Kantonrechter ver oordeeld tot dezelfde straf nl. f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis. De Ambtn. van het O. M. had f50 sub. 25 d. geeischt. KERKNIEUWS. 'Poortvliet. Bij de op 21 Nov. jl. gehoaden stem- miDg zijn tot Notabelen der Ned. Herv. Kerk her kozen de J. J. de Broyne, Iz. W. Nortier en J. Vos. Tot Kerkvoogden zijn herbenoemd de heereo W. Dronkeis en E. C. W. A. Gcoze. Beroepen bij de Ned. Horv. Gein. St. Annaland E. V. J. Japeben, pred. te Maartensdijk, St. Annaland. Bij do op Dinsdag jl. alhier plaats gehad hebbende stemming voor de verkiezing van 2 Notabelen der Ned. H9rv. Kerk werden 98 geldige stembiljetten ingeleverd. Herkozen werden de beeren Jb. Boon met 82 en Anth. van Loijk Az. met 75 stemmen. St. Maartensdijk. Het Kiescollege der Ned. Herv, Kerk alhier beeft als ouderlÏDg herkozen de beer J. van Gorsel C.Gz. terwijl in de langdurige vacature van diaken ia voorzien door de verkiezing van den heer A. M. Scherpenisse. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorna. 9.30 d«. de Gidts en nam. 2 aar ds. Wolfeasberger. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 dr. Veltenaar Geref. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en 'e avonds 6 uur leeskerk. In het geboaw Vischstraat no. 12 voorm. 9.30, nam. 2 en 's aronds 6 aar leeskerk. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30, leeskerk en nam. 2 uur ds. Koolselaar. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en s'avonds 6 aar ds. Steenblok (Voorm. Bed. H. Avondm., Nam. Nabetr) Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 aar leoskerk. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Rootselaar (Bed. H. Avoodm.) en nam. 2 aar leeskerk. Geref. Gem. voorm. 9.30, nam 2 eD 's avonds 5.30 leeskerk. St. Maartensdijk Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam, 2 nar ds. de Bres. Oad Ger, Gem., voorm. 9.30, nam. 2 en 's av onds 5.30 leeskerk. Donderdag 4 December Ned. Herv. Kerk 's avonds 6.30 ds. de Bres. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Moerman en nam 2 aar leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en 's avonds. 5.30 leeskeik. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. de Bres en nam. 2 uar leeskerk. Oad Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 ea 's avonds 5.30 leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 oor ds. de Gidts Doopsbed. Geref. kerk voorm. 9.30, en nam. 2 aar ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam 2 en 's avonds 6 uar leeskerk Voor den inhoud van ingezonden stukken is de Redactie in geenerlei opzicht verantwoordelijk, terwijl door opname volstrekt niet blijkt dat zij met den inhoud instemt. Geachte Redactie Beleefd verzoek ik U, mij gelegenheid te geven een kleingeestig landbouwonderwijzer van antwoord te dienen Bij voorbaat dank ik U voor inwilliging. De hesr J. Oudeslaijs zegt een opmerking te willlen maken naar aanleiding van het Avondonderwijs der O. L. school te Poortvliet eu hij doet dit in den vorm vaD een vraag, die tot hatelijke ondergrond een aanmerking heeft, welke hij beter tot de be trokkenen had kunnen richten, dan ze in een Week blad te uiten. Evenwel zal ieder verstandig lezer be grepen hebben, dat de heer Oudesluijs spijkers op laag water zoekt en geen behoorlijk recht van spreken heeft. Indien loch op ongeoorloofde wijze bepaalde stof onderwezen werd, had hij befer gedaan, de officiëele autoriteiten er op te wijzen, dat een onbevoegde Onderwijs geeft. Maar de heer Oudesluijs begrijpt natuurlijk zelf zéér goed, dat hij zich dan een scherpe terechtwijzing op den hals haalt. Ik kan in zijn bekrompen optreden dan ook niets anders zien, dan lust lot ruzie. Welnu, collega Oudesluijs, bedenk steeds, dat ik den strijd haat maar hem nimmer vrees! Mijn ruime ervaringen op Maatschap pelijk en op Onderwijsgebied stollen mij gemakkelijk iu staat strijd te voeren, als men mij daartoe dwingt. Als bondig antwoord op Uw laffe vraag, die ge als beschuldiging bedoelt, moge dit dienen „Degene, die de beginseleu der bomostingloer (door aard der te behandelen stof vallende onder de vakken Kennis der Natuur en Aardrijkskunde) populair behandelt, is zeer positief bevoegd en doet dit onder ojficiëtelc goedkeuring Waar ik ruim tien jaren met veel belangstelling voor den Landman gewoond heb in een bloeiende Tuinbouwstreek van Noord-Holland eu vermoedelijk over meer practische Levenservaringen beschik dan do inzender van de kleinzielige opmerking der vorige week, heeft het me zeer verbaasd door een „Laodbouw- onderwijzei" een dergelijke courantenaanval te zien doen op nuttig Avond-onderwijs, dat als noodzakelijke voorbereiding moet dienen voor degenen, die met vrucht het moeilijker Land- en Tuinbouwonderwijs willeD volgen. Een bevoegde geeft als deskundige op het gebied van kennis der Natuur ('k schreef op dit gebied een Planlkundewerkje voor Onderwijzers examen) lessen over grondsoorten grondeigenschappen, voedings- voorwaarden, plantenleven, bemostingsmogelijkheden, kunstmest- en natuurmestsoorten met hare uitwer kingen, enz., terwijl hij zeker (ook wettelijk) bevoegd is, Scheikunde te ondersvijzen, hetgeen de heer Oude sluijs toch zeker ook wel zal weten en volmodnig erkennen Dat alles geschiedt steedi met volkomen eerbiedi ging van de groote beteekenes der Laad- en Tuin- bouwcursussen, en tevens, om den toeloop naar deze cursussen te bevorderen. Het is dus geenszins een concurrentie-aangelegen- heid, maar eeu goedbeboelde en geoorloofde steun ten gunste vau het waardevol werk van den Land- bouwonderwijzer in het algemeen 1 In Noord-Holland beschouwt men de zaken aldus en waardeeren de deskundigen bedoelde Avondschoollessen derhalve juister, dan de twistzieke opmerker van het Inge zonden Stokje der vorige week De heer Oudesluijs overdenke een en ander en verheffe zich boven muggenzifterij Hoogachtend, H. E. DIJKEN. Poortvliet, 25 Nov. 1930. BURGERLIJKE STAND. Gemeente THOLEN van 21—27 Nov. Geboren Pieter Cornelis, zv. A. P. Baaij en W. A. Schol. Ondertrouwd: B. A. Giljam en M. J. C Christiaanse beiden te Tholen MARKTBERICHTEN. THOLEN, 28 Nov. 1930. Borrenboter f 0,90 per pond. Boomboter f 0.90 Eiereü 7 cent per stuk. Noteering te Middelburg, 27 Nov. Boerenboter (part. prijs) f 0.975 ST. MAABTENSDIJK, 27 Nov. 1930. Per 109 K.G. Tarwe Broine boooeo Groone Erwten Schokkers Eigenheimers, witte Zeeuwscbe boote Zeeuwsche blauwe Kleine uien per 60 Gmote Per I K.G. f1.50 f 1.20 f 6.— f7.50 10.— 11.50 8.10.— 8.—„12.— 70 K.G. 3.— f 3.25,, 3.25,, rtroowd M. DEN ENGELSMAN Me. !5 eo 6 VAN OVEBBEEKE Ad. Vossemeer, 27 Nov. 1930. oor de zeer vele blijken van ngstelling ontvangen bij de niking van onze 25-jarige tvereeniging, zeggen wij,ook lens onze Kinderen, hartelijk k. 12 39729 1. L. GROENEWEGE. A. GROENEWEGE- Van Splunter. irpenisse, Nov. 1930. W Afll otaris D. VAN DE VELDE holen, zal ten verzoeke van heer D. A. HARTOG, land wet' te Scherpenisse, op iinsdag 2 December 1330, oormiddags 10 uur, voor zijn aan de Markt aldaar, in openbaar verkoopen 001 idwiedmachine, kruiwagen, at# lentrap, tolhouten, spaden, en, zakken, hout, fiets, toon- ibascule, gewichten," kisten, fen, koffiemolen, tafels, stoe- spiegels, schilderijen, iam- veerenbed met toebehooren, kant, karpetten, looper, glas aardewerk enz. 26 39713 handen bij firma J. M. C. POT 39695 prijsEnkele 20, er<|bele 25 driedikke 326, vier- De 1'ip-Top-serie fl.De Kluizenaar, Door de Russische sneeuwvelden, De jongens van Oudenoord, Een vacantiereisje naar Java, Lotgevallen van twee jongens in Transvaal, De onder gangvan het rijk van Montezuma Reintje van den watermolen, De lantaarnopsteker, Augusta, Frida en haar nichtjes, Huishoud stertje, Constance de Wild. De Roode Prior, De Bokken rijders, 't Kind Ina, De Almen- hoeve f 2.90. De club der trek vogels 1 3.90 enz. Zie verder onze etalages. Groote keuze romans in mooien band. FIRMA J. M. C. POT, Boekhandel, Tholen. zoo spoedig mo- 8 39732 GEVRAAGD gelijk een bij J. J. HAGE, Malland, Scherpenisse. Terstond gevraagd een net dag en nacht leeftijd HAGE, voor 15 a 16 "jaar bij Slager Poortvliet J. A. 8 39727 GEVRAAGD voor dag en nacht, niet beneden 18 jaar. 10 39731 Zich aan te melden Mevr. BROUWER, Zoomweg lb (naast Wegens huwelijk met 1 Mei een gevraagd door G. J. HOEK, Land bouwer, St. Maartensdijk. 7 396 39709 10 FIRMA J M. C. POT Boekhandel - Tholen. Met ingang van 1 Januari a.s. vergoedt de Spaarbank van het in de maand December inge brachte geld 3.6% rente, met maandelijksche bijschrijving. De Spaarbank is geopend des avonds om 7 uur. 14 39733 Op Maandag 8 December a.s. zal zitting worden gehouden voor het ledigen van spaarbusjes. LUIDSPREKERS VANAF f 16,00 MET GARANTIE STEEDS VOORRADIG 25 39729 en U staat verbaasd, niet alleen dat wij ruim gesorteerd zijn doch door de lage prijzen. Vrij entree. Ook geven wij gedurende deze 14 dagen 10 tot 15 procent korting op Haarden, Vulkachels, tegel platen en Vulemmers. Alles wordt franco thuis bezorgd en gratis geplaatst. Beziet ook de nieuwe sorteering Gaslampen met kap en stiften. Ook nog prachtige Schemerlampen. Nieuw model. 50 39734 van alle voorradige Haarden en Kachels, '10 tot 15 korting op onze toch reeds sterk concuree- rende prijzen. Haast U. vele keurige geschenken, ook voor de kinderen, o.a. een fietsje heeft ieder kind gaarne. Maar beziet onze etalages en overtuigt u Beleefd tot een bezoek uilnoo- digend. J. MELSE - THOLEN. Goederen worden met St. Nico laas thuis bezorgd. Vrij entree. Beden ontvangen een mooie sorteering Tevens verkrijgbaar Oliejassen en pijpen. Motorpijpeo en jassen. 8 35109 Aanbevelend, D. EVERAERS, Hoogstr. 38, Tholen

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 3