Vort mie de zeeppot BRILJANT-ZEEP De diaconie der Ned. Herv. Kerk te Scherpenisse is ge negen bij inschrijving aan hare leden te verpachten 22 PERCEELEN Bouw- en Weiland gelegen in de gemeenten Scherpenisse en Poortvliet. huishoudster DA'K ZOEKE. Tuinbouwkursus. v GOUDGEEL VAM KLEUR 192 *fl4fi4 BOEREN-INSPAN te Poortvliet. 10 Paarden v, 9 Melkkoeien tevens moet zijn gescheiden vrouw één rijksdaalder worden uitgekeerd. Dit is geenszins bedoeld alsplagerij, doch Lon Ghaney heeft ter toelichting er bij gezegd dat dit een maatregel is om te voorkomen dat zijn vroegere vrouw pogingen doet om de weduwe voor een deel der nalatenschap aan te spreken. Uitvoer van uien. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat, met ingang van 15 September a.s, de na te noemen persoon belast is met de keuring van voor uitvoer bestemde uien en met de afgifte van op grond van die keuring te verleenen verklaringen, certifi caten, merken en bewijzen voor Tholen en St. Philipsland bij J. "W. Elenbaas, St. Annaland, tel. 7. De aanvragen tot keuring behooren tot bovenstaand adres te worden gericht. De Levers Zeepproducten. De productOQ vsd het Leversconcern zijn bij odzö hnisvrouweD overbekend en het vele bezoek dat ook nit onze omgeving san de wereldtentoonstelling te Antwerpen is en uog wordt gebracht zal zeer velen ook een bezoek hebben doen brengen aan het ge bouw van de Levermaatschappij aldaar. En hier krijgt men dan ook een aardig idee van het product waarvan de zeep wordt vervaardigd, door een palmboom met zijn vruchten, terwijl aardige diorama's eon aantrekkelijk geheel vormen. Doch dan volgt voor het publiek een attractie die wel nog in meerdere mate de aandacht trekt. Men ziet op welke wijze de zeeppoeder wordt verpakt. Eerst ziet men het in kleuren drukken van de om slagen dor doozen, die met ougekende snelheid door een rotatiepers, van wit papier aan de rol gedrukt en geheel op hetgewenschte formaat worden gesneden. Dan komt het carton in een machine, waardoor de doozen met verbindende zekerheid worden gevouwen Op een band zonder einde volgen de thans nagenoeg afgewerkte doozen hun weg, waarna men ook kan nagaan hoe hel etiket er omheen wordt geplakt en ze machinaal worden gevold. Daarna wordt de doos eveneens machinaal gesloten, het sluitotiket door de machine er op gepakt, waarna eorst hier pas een menschenhand er aan te pas komt om de steeds uit de machine komende met Rinso gevulde doozen in de kisten te pakken. Om het publiek den geheelen arbeidsgang goed te laten zien, werken de machines in zeer verlang zaamden arbeidsgang en ziet men alleen dit gedeelte van de productie van de zooveel bekende Levers producten, dan kan men zich voorstellen hoe het mogelijk is, door machinalen arbeid de producten dezer groote fabrieken zoo goedkoop aan de markt te brengen. BUITENLAND Te Genève wordt de elfde Volkenbondsyergadering gehouden. Als voorzitter van de economische com missie genoot ons land de eer oud-minister Colijn als voorzitter te zien aangewezen. De heer Colijn heeft steeds den goeden naam van ons land te Genbve opgehouden en maakte een goeden naam wegens zijn leiding van de vergaderingen van economische aan gelegenheden. Nog meer Nederlanders krijgen zitting in com missies, o. m. de heeren Mr. j. Limburg als lid, en prof. Frangois plv. lid in de commissie voor jur. kwesties, mr. L. J H. Trip in de 2e commissie voor economische vraagstukken, in de 3e comm. voor ontwapeniDgskwesties prof. van Eysinga on plv. lid prof. Fram;ois. In de 4e comm. voor bmdgetaire en organisatievraagstukkeu mr. Trip en plv. lid mevr. Kluijver. In de 5e commissie voor humanitaire en sociale vraagstukken de heer Soejono (Ned.-Indië) en plv. do heer Van Wettum. In de 6e comm. vour pol. vraagstukken jhr. Loudon. Intussclien hebben onze gedelegeerden vergaderd met de afgevaardigden van de Scandinavische lauden om te trachten na te gaan of men kan komen tot een internationalo overeenkomst van wat nu wel be doeld wordt met de clausule van meest begunstigde natie. Voor ons land in vele opzichten een zaak van belang omdat door telkens wijzigingen van invoer- bepalingen onze invoer steeds in gedrang komt on danks wij te maken hebben met de meest begunsti gingsclausule. Intusschen is weder aan hot licht getreden de animositeit die bestaat tusschen Italië en Frankrijk. Door een kwestie over vloots'erkte heeft Grand J de Italiaansche, minister de vergadering verlaten. vVel wordt medegedeeld dat er eigenlijk geen geschil be staat, doch de kwestie als zoodanig doet niet prettig aan te Genève. Het plan Briand, om te komen tot vorming van een Earopeeschen statenbond zal onderzocht worden en in de Volkenbondsvergadering is door Briand en den Engelschen minister Henderson een warm pleidooi gehouden om te trachten tot de vorming van een statenbond te komen. De afgevaardigde van Haïti viel Amerika sterk aan wegens zijn economische politiek, die hoe langer hoe meer don invoer vanuit andere landen onmogelijk maakt. In Argentinië is de president Irigoyen afgetreden, daartoe door de revolutionairen genoopt, daar leger en vloot de zijde kozen van de revolutionairen. De rust is weder geheel teruggekeerd. De onderhandelingeu in Eagelsch Indië zijn mis- geloopen. Men stelde aan het Engelsche gezag voor om Indië geheel vrij te maken van Engelsch gezag. Een Indische regeoring moet worden govormd. De schulden en Engelsche consessies worden een gemengd hof voorgelegd enz. Er voor in de plaats wordt niets gegeven en de Engelsche autoriteiten hebben ge meend hierop niet te moeten ingaan, hetgeen van zelfsprekend is. De herrie kan dus weer volop doorgaan. THOLEN. Wij maken opmerkzaam op de advertentie in ons no. van heden waarbij mededeeling wordt gedaan dat de vrachten van goederen vervoerd per stoomtram een belangrijke verlaging hebben ondergaan. Zij zijn thans zoodanig dat de tram voor vervoer van goederen de goedkoopste ver- zendgelegenheid is geworden. SPORT. Tholen. Zaterdag j.1. gingen beide elf tallen van T.V.V. alhier naar Krabbendijke. T.Y.V. I won van Volharding I met '10 en T.V.V. II speelde gelijk tegen Volhar ding II met 11. Getrouwd A. J. VAN DE SCHEUR en COR DE HEER die, met namens wederzijdsche familie hartelijk dank betuigen voor de blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden 12 Tholen, 4 Sept. 1930. 39465 PUBLICATIEN. HINDERWET. Bargemeester en Wethouders van Tholen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van het Bestuur der Veilingsvereeniging „De Eendracht" te Tholen, om vergunning tot het plaatsen van een motor in het perceel Oudelandsche Poort no. 7, kadastraal bekend id sectie F, no. 1060. Op Vrydag 26 September a.s., des voormiddag9 111/2 unr, zal op het Gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schrif telijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór bet bovenge melde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aaodacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeen komstig art. 7 der Hinderwet op den boveDbepaaldeu dag voor het Gemeentebestuur zyn verschenen, ten einde hun bezwareD mondeling toe te lichten. Tholen, 12 September 1930. 25 KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Scherpenisse door ds. G. C. Severin te Waarder. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Wolfenberger en nam. 2.30 ds. De Bres. Ger. Kerk voorm. 10 aar en 's avonds 6 uur leeskerk. Geref. Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 leeskerk. In het gebouw Visch9iraat no. 12 voorm. 10 uur, nam. 2.30 's avonds 6.30 dhr. Baaij. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30, ds. Rostselaar en nam. 3 uur leeskerk. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. Ger, Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leoskerk. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Wolfenberger. Oud Geref. Gem. voorm. 10.30, nam 3 cd 's avonds 6.30 leeskerk. St. Maartensdijk Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 dhr Hack (Gods dienstonderwijzer Vriezenveen) en 's avonds 7 uur ds. de Bres. Oud Ger, Gem., voorna. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.80 en nam. 3 uur ds. Moerman Doopsbed. Oud Geref. Gem. voorm. 10.30 nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. ,10.30 leeskerk en nam. 3 uur V Geref. kerk voorm. 10.30, en nam. ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. Toorm. 10.30, nam 3 en 's 7 uur leeskerk. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 5—11 Sept. 193 GeborenJacob Job, zv. H. Schc J. P. v. d. Have. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 12 Sept. 1930. Boerenboter f 0.90 per pond. Boomboter f 0.90 Eieren 51/, cent per stuk. Noteeriog te Middelburg, 11 Sept. Boerenboter (part. prijs) f 1.025. ST. MAARTENSDIJK, 11 Sept. 1931 Per 100 Tarwe (nieuwe) f 8.f Groene Erwten 9.1 Brnine boouen 14.1 Schokkers 10.1 Maanzsad 30. Per 70 K.Gj' Eigenheimers, witte f 3.25 f blauwe 3.50 Zeeuwscbe bonte 4.— Zeenwsche blauwe 4. Kleine uien per 60 K.G. fl.20 Groote a f 1 Temperatuur van het Scheldewater te Tl Sept. Graden C. Zaterdag 6 18,2 Zondag 7 18,2 Maandag 8 18, Dinsdag 9 17,3 Woensdag 10 18, Donderdag 31 17,3 Vrijdag 12 17,2 Zoodag 14 September a.s. bopen onze geliefde Onders, Behuwd- en Grootouders C. M. ELENBAAS en P. M. ELENBAAS—Mol hun 25-jarige Echtvereeuiging te gedenkeu. Hou dankbire Kindereu, M. P. GaakeerElenbaas C. J. Gaakeer^en Kind. M. J. Elenbaas 24 en Verloofde. E. M. Eleubaa-, 9 Siot-Annsland, Sept. 1930. g (Anna Vosdijkp.) 39470 S$ S o ®soe>8>©ec©eee®eQ©esseee@® Inlichtingeo en voorwaarden te bekomen bij den Adro. diaken P. v. d. SLIKKE. Brieven in te leveren tot en met 30 September 1930 bij genoemden 39471 diaken. 22 12 EEN NETTE gevraagd liefst tusschen de 50 en 60 jaar bij net burger werkman 70 jaar, zonder kinderen. Spoed gewenscht Zich te vervoegen of brieven te adresseeren aan J. C. QUIST Schans 79a of anders W. A. KEGGE Schans 83a Rotterdam. 39454 Zij, die een Tuinbouwkursi wensen te volgeo, gelieven zich spoedig mogelik in elk geval VOO 1 20 September op te geven bij A. BIL, Land- en Tninbonwonderwijz St. Annaland. 10 394 Dit zegt elke Zeeuwsche Huisvrouw, die een j proef genomen heeft met Briljant Zeep, een oud beproefd recept in modernen hygiënl- schen vorm. Briljant Zeep wordt niet geleverd op de oude manier, los in een papier verpakt, doch in keurige, zindelijke doozen van 1 pond. Bovendien kan de doos-verpakking dienst doen als zeeppot, zoodat de zeep niet in eert 2eeppot behoeft te worden gedaan. Dit geeft grooter gemak en zindelijkheid en voorkomt gemors. Koopt voortaan VOIGENS OUD-HOLLANDSCH RECEPT 8R10-OIQ6H Notaris D. VAN DE VELDE Tholen zal, ten verzoeke van d< heer C. J. M. ,HAGE landbouw te Poortvliet op Woensdag 24 September 193 voormiddags hall elf, (zomertij op de door hem bewoonde hofsted in het dorp aan den Achterweg, iu het openbaar verkoopen Bel, brnine merrie aftands, Caloci zwarte id. klepper aftands, Fil d' Emma, VosbleB id. 11 jaar B 691 Mirsa, vosmerrie 6 jaar B. 1214 Emma, vosbles id. 4 jaar V, 49326, Cora, id. 2 j. V.B. 5606 3X bekroond, Irma, vosbles id. 2 V.B. 56082 3X bekroond, Flor vosbles id. geb. 1930 V.B. 6286 IX bekroond, Ida, vos id. ge 1930 V.B. 63397, Vos id. 2 V.B. 56468. 3 kalfvaarzeD, 7 éénjarige Vaarzei 3 Vaarskalvaren, stierkalf. Rijtuig op gummibanden, dogcai 4 boerenwagens, 2 karren, 2 ki; karren, rolslede, ploegen en egge in soorten, cnltivator, motor 4 p.k snijmachine (nienw) peemolen, win molen, Handwiedmachine, bascnl aardappelhor, haverkist, rolblol pongerboomen en lijnen, brugbalkei planken, kunstmoeders,kuikenrenne: verplaatsbaar kippenhok, kippenho met bijbehooren groot 41/2 bij 5 zeil 80 M2., rieken, schoppen, vorkei zwiDgen, watervat 700 L., drink bakken, kleppertuig, monstert.aij karzadela, zakken, paardentuig, mei in den pot, klavermiters, tolboo tolhouteo, kiemkistjes. Melk- en Karngereedschap melkontroomer „Melotte" zoo goe als nienw, karn, koelbak, eoz. Met den verkoop der paarde wordt om 1 nur aangevangen. Onbekende en niet solide koopei moeten solide borgen stellen contant betaleo, 66 3947 Betaaldag 15 Nov. 1930.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 2