OVERHEERLIJK! nette dienstbode, Prima inmaakperkament Temperatuur van het Scheldewater te Tholen PUBLICATIEN. Vanaf Dinsdag 8 Juli a.s. is ge legenheid tot het huren van een luxe auto naar Antwerpen Deelname 4 personen. Billijk tarief. 5 cent per vel. Gebrs. OVERBEEKE, Tholen, ene zeer bekende zwerfster Marcovi, srde olsche, die in den afgeloopen nacht en 11. aar het schuur onderdak heeft gehad. Zij door de justitie aan een langdurig r onderworpen. Zij blijft ontkennen eede verdachte is aangehouden de 1 zlge zwerver van Dijk. Met deze ver leefde de vrouw samen, ngs hadden beide personen gepro- in het huwelijk te treden, doch de P lind ate Cuyk kon hiervoor in verband van in papieren geen bewilliging geven. 696 i vermoorde is ruim f 16 gevonden, van den vermoorde was zoek. Dijk heeft bekend, terwijl de vrouw eeds blijft ontkennen. Groote fabrieksbrand. Wi dagavond heeft te Eindhoven op den 'J1 lijk een groote brand gewoed, waar- i n ondergoederenfabriek vernield is. eeks tien over zes ontdekte de zadel- van Hest brand in de naast zijn lakerij gelegen Nederlandsche Onder- enfabriek van J. M. A. G. M. van Jij snelde de fabriek binnen en waar de den op dat moment daar nog zigen bedrijfsleider die met den boek- r juist klaar stond om de fabriek te sn zonder dat zij hadden opgemerkt de tweede étage waar de strijk- 'l nD is gevestigd, brand ontstaan was els sloegen de vlammen reeds door ïk naar buiten en verspreide de onheilspellende rookwolken over i itebevolkte buurt, waar de bewoners ii oten angst verkeerden. In allerijl 'era le brandweer gealarmeerd, die met iei materiaal aanrukte, osio vlammen laaiden hoog op en lokte nd enorme belangstelling, ulitie zette het terrein aan alle kanten egde het verkeer om. Met donderend stortte eerst de gevel van het m<tedeelte der fabriek in en hierbij de spuitgasten zich r.og net op tijd edelving door het neerstortende ge- te behoeden. Nadat deze muur ngestort vlotte het blusschingswerk In een goed uur tijds was de ge- abriek totaal uitgebrand. Omstreeks ïur stortte de muur van den voor- in, zoodat ten slotte niets overbleef n groote puinhoop. De oorzaak van and is onbekend. fabriek werkten 52 meisjes en vier n. personeel, dat anders tot zes uur had vandaag wegens de hitte, om- tele meisjes door de warmte bevangen im waren gevallen, om half vijf het leëindigd om Woendagsmorgen wat r te beginnen. en de boekhouder, de heer J. H. van iel, en de bedrijfsleider, de heer ifhuis, waren tot zes uur aan het gebleven. De eigenaar der fabriek, er van Pelt, bevond zich buiten de loch arriveerde omstreeks half zeven terrein van den brand. De geheele aris der fabriek is vernield. Er stonden aimachines en 2 strijkrnachines in. waren er in de magazijnen een partij ondergoederen opgeslagen, de kantoorboeken alsmede polissen ïen nog juist op tijd in veiligheid te :n. De belendende perceelen hebben "ff ichadeen ook brandschade ondergaan. 0 aangerichte schade van fabriek met 06 aris wordt op ruim anderhalve ton Een en ander is op beurspolis erd. he Eerste overdekte oesterput te Bergen op Zoom. getpdracht van de gebr. Van Dort wordt enkele dagen te Bergen op Zoom anvang gemaakt met den aanleg van v» ersten overdekten oesterput in Neder- waardoor Bergen op Zoom weer een bi< erij voor consumptie-oesters rijker n. de Dort bij En iere jkhe n »i g he rak ok, les i at de i ;d ilin rei 3U(1 W lan rdei e w 5 20 ittei d st rhi ir 'St. werkwijze vertelde de heer aan „De Avondster" het vol- Scheldewater wordt eerst naar een eleid, waar het gedurende vier dagen staan. Daarna wordt het in een len put gevoerd om eventueele onge- thte stoffen die nog aanwezig zouden ïen zijn te laten bezinken. Vervolgens >t men het in den overdekten put, ua door middel van een nieuwe vinding elsch patent) op speciale wijze te zijn Ireerd, waardoor het absoluut onmoge- is dat het water nog eenige onzuivere mddeelen bevat. in groot voordeel van dezen overdekteu dat overvloeiïng wordt uitgesloten.' Is bekend wordt ineen dergelijk geval «stemming tot verzending ingetrokken, 'door menige kweeker reeds groote ezen leed. Ook is er geen gevaar voor iezen, terwijl bovendien de pakkerij len put wordt aangesloten, hetgeen een Qgrijke arbeidsbesparing beteekent. ïen een maand hoopt men met de izaamheden klaar te komen zoodat nieuwe kweekerij reeds het eerstvol- seizoen in bedrijf zal worden gesteld, i dief en een nieuwsgierige juffrouw, indagmiddag kwam te Rotterdam een in een sigarenwinkel vragen, of hij Gem. Geneeskundigen Dienst mocht 'llen, omdat niet ver van den winkel laan een man door een ruit was ge vallen. De juffrouw, die in den winkel hielp, stond den man toe te telefoneeren, en zij zelf ging in dien tusschentijd naar het ongeluk kijken. Toen zij in den winkel terugkwam, was de man verdwenen en tot haar schrik ook het rolletje bankpapier, tezamen f 500 vertegenwoordigende. Bet bankpapier had achter de cassa gelegen, evenwel zoo, dat de bezoeker het, bij de telefoon staande, makkelijk heeft kunnen zien. En hij heeft van de gelegenheid ge profiteerd, want het ongeluk was door hem verzonnen om aan het geld te komen dat vanaf de straat zichtbaar was. Zwaar weer. Woensdagavond heeft boven den achter hoek een geweldig onweder gewoed. Tegen zeven uur werd het volslagen duister. Een ware wolkbreuk zette straten blank en vele kelders liepen onder. Ir. de gemeente Bergh is de bliksem in de woning van den landbouwer Weyenberg geslagen. Het pand is afgebrand. Te Klein Azewijn is een landbouwer door het hemelvuur gedood. In de gemeente Gendringen is te Megchelen een schuur afgebrand. Te Veldhunten is de boerderij van Vonk en te Ulft de boer derij van de Wed. Kroes afgebrand. Ook in de Betuwe was het noodweer gepaard gaande met een grooten regenval. In Huissen is de bliksem in twee groote hofstede geslagen toebehoorend aan Baptist en van Lentjes. Alles is afgebrand. Onder Gent is de bliksem in de boerderij van Hutmacher geslagen, welke eveneens is af gebrand. Een jonge man, uit het naburige Haalderen, die bij de blussching hielp, wordt vermist. In Huissen aan de overzijde van den P.ijn is de bliksem lin de boerderij, toe- beboorende aan het Kroondomein geslagen Een schuur is in de vlammen opgegaan. Tijdens het hevige onweer dat Dinsdag avond boven Roermond en omgeving woedde werd de 55-jarige landbouwer L. Slangen te St. Odiliënberg, die onder een boom was gaan schuilen door den bliksem getroffen en gedood. In Posterholt sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer T. in het gehucht De Holt. De boerderij brandde tot den grond toe af. Het vee kon met groote moeite worden gered. In Wessem sloeg het hemelvuur in de woning van den landbouwer L. Een gedeelte van 't dak werd weggeslagen. Een neefje van L. werd door den bliksem tegen den grond geslagen, doch kwam met den schrik vrij. Ook in Duitschland was het noodweer. In den omtrek van Jugenheim heeft gister middag een hevig onweder gewoed. Ge durende een kwartier heeft het hevig ge hageld, waardoor zeer groote schade op de velden en wijnbergen is aangericht. Een wolkbreuk veranderde de straten en wegen tenslotte in wilde stroomen. Vrouwen, die van het veld naar huis ijlden, werden door het water meegesleept en konden slechts met moeite voor verdrinken worden behoed. Te Jugenheim stond het water op som mige plaatsen 2 M. hoog, zoodat de bewoners naar de hooger gelegen verdiepingen moesten vluchten. Overal hoorde men het loeiende vee, dat in stallen met den dood streed. De brandweer uit Bingen en de vrij willige organisaties uit de omliggende plaatsen zijn met zuigpompen naar Jugen heim gekomen. De schade is nog niet te overzien. Het meerendeel van de boeren is niet verzekerd. SPORT. Tholen. Zaterdagavond werd alhier een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen T. V. V. en de Zwaluwen van Bergen op Zoom. Het was een mooie wedstrijd. Voor de rust wisten beide elftallen éénmaal te scoren. Na de rust werd er weer flink aangepakt en het einde kwam met een wel verdiende overwinning voor T. V. V. 4-2. T. V. V. kwam zoodoende in het bezit van de lauwerkrans die door J. Berrevoels, voorheen aanvoerder, was aangeboden. Na deze wedstrijd speelde het 2e elftal van T. V. V. nog een wedstrijd tegen een elftal uit de Heen en verloor deze met 2-0. Er was veel belangstelling. LANDBOUW EN VEETEELT Begunstigt door mooi weder hield de bond van Paardenfokkers Eiland Tholen op Woensdag 2 Juli jl. een veulenkeuring te Oud-Vossemeer waarvoor veel belang stelling was. In de categorie Merrieveulens (uit Stam- boekouders) verkreeg de le pr. Flora van G. J. M. Hage Poortvliet. 2e pr. Nora van Bleijendael van J. F. Brooijmans St. Anna- land. 3e pr. een merrieveulen van M. J. C. Geluk Oud-Vossemeer. 4e pr. Sienet van W. van Engelen Oud-Vossemeer. 5e pr. Nelly van G. J. Kooijman St. Annaland. 6e pr. Gora van C. H. de Wit Oud-Vosse meer. 7e prijs Merrie van P. J. Ooms Oud- Vossemeer. 8e pr. Vosbles van M. J. C. Geluk Oud-Vossemeer. 9e pr. Losane. 10e pr. Mirza beide van W. van Engelen Oud- Vossemeer. He pr. Merrieveulen van M. J. Stoutjesdijk Tholen. 12e pr. Madam van Gebrs. Klompe Tholen. 13e pr, Bella van Vosmeer van Anth. Geluk Oud-Vossemeer. In de categorie Hengstveulens le pr. Hengst van M. J. Stoutjesdijk Tholen. 2e pr. Nico van Bleijendaal van J. F. Brooijmans St. Annaland, 3e pr. Hengstveulen van Gebrs. Klompe Tholen. In de categorie 1-jarige merries le pr. Mina van Bleijendaal van J. F. Brooijmans St. Annaland. 2e pr. Silva van Tholen. 3e pr. Clara van Tholen beide van M. J. Stoutjesdijk Tholen. 4e pr. Raisa A. C. Geluk St. Annaland. 5e pr. Ada van C. H. de Wit Oud-Vossemeer. 6e pr. Cora van W. van Engelen Oud-Vossemeer. 7e pr Clarine 'd Epatant van C. Groenewege St. Maartensdijk. 8e pr. Fleurette van C. J. M. Hage Poortvliet. In de categorie 1-jarige hengsten le pr.. E. J. Kosten Tholen. In de catagorie 2-jarige merries le prijs Cora van C. J. M. Hage Poortvliet. 2e prijs Mirza van P. van de Riet Oud-Vossemeer. 3e prijs Lotje van J. Goedegebuure St. Maartensdijk. 4e prijs Irma van C. J. M. Hage Poortvliet. 5e prijs Liza van J. F. Brooijmans St. Annaland. 6e pr. Maartje van J. Goedegebuure St. Maartensdijk. 7e prijs Minerva van M. J. C. Geluk Oud- Vossemeer. 8e pr. Liza van Bleijendaal van J. F. Brooijmans St. Annaland. 9 pr. üaisy van Molenvliet van Gebr. Klompe Tholen. 10e pr. Lia van Tholen van M. J. Stoutjesdijk Tholen. 11e pr. Lionne van M. J. C. Geluk Oud-Vossemeer. 12e pr. Lien van A. C. Geluk St. Annaland. '13e pr. Roza van Wed. A. C. van Tilbeurgh Oud-Vossemeer. 14e pr. Brunette van Hooge Heide C. Groenewege St. Maartensdijk. In de categorie 2-jarige hengsten was maar 1 inschrijving Hertog van Arensberg van J. F. Brooijmans St. Annaland. In de categorie Hengsten met afstam melingen 1 pr. Successeur J. F. Brooijmans 2e pr. Ingersol de Laboureur van C. Pol derman Tholen. 3e pr. Guerrier van Tholen M. J. Stoutjesdijk Tholen. BURGERLIJKE STAND. Gem. SCHERPENISSE over Juni 1930. OverledenGerard Hartog, 59 j. echtg. van Neeltje Keur. Pieternella Adriana Franke, 58 j. echtg. van Iz. v. d. Jagt. Cornelis Johannis Suurland, 42 j. zv. A. S. Suurland en E. Monteau. Pieternella Janna Goomans. 04 j. echtg. van C. v. d. Werlï. Gem. STAVENISSE over Juui 1930. Geboren Maatje Neeltje, dv. Marinus van Beveren en Pieternella J. Vroegop. Johannis Pieter, zv. Jan v. d. Reest en Maatje H. Stoutjesdijk. Overleden Maatje Neele, d. v. M. van Beveren en P. J. Vroegop, oud 3 d. GehuwdCornelis Jan Lindhoul, van St. Maartensdijk jm. 24 j. en Jacoba v. d. Reest jd. 26 j. Gern. ST. ANNALAND over Juni 1930. Gehuwd H. Overbeeke, 31 j. jm. en E. K. Rijnberg, 20 j. jd. P. Scherpenisse, 26 j. jm. en W. F. van den Boogaard, 22 j. jd. W. C. van den Boogaart, 25 j. jm. en S. A. Fase 24 j. jd. Geboren Maatje Pieternella, dv. C. P. van IJsselijk en S. M. van den Boogaart (van St. Maartensdijk). Maria Neeltje, dv. J. Knuist en P. van 't Hoff. Gerardus Johannes, zv. 'J. A. Duijzeren J. van Burg. Maria Cornelia, dv. M. J. Overbeeke en J. van Oeveren. Overleden Jan van Luijk, 86 j. wedn. van A. Boogaard. Anna Heijboer, 74 j., wed. van J. Hoek. Gem. THOLEN van 27 Juni—3 Juli '1930. Gehuwd A. J. Rijnberg te St. Maartens dijk en A. L. Deurloo te Tholen. A. A. Goe degebuure en Pil. C. van Vossen, beiden te Tholen. Overleden Tona Adriana Boer, oud 32 j., echtgenoote van M. C. Bijnagte. KERKNIEUWS. Dinsdag jl. is te St. Pbilipsland plotseling overleden in den ouderdom van bijna 40 jaar, D.«. Van Doorn pred. bij de Ned. Herv. Kerk aldaar. St. Maartensdijk. By de op Woensdag 2 Juli ge houden stemming voor een Lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier, vacature N. Noom, verkreeg de heer J. M. Boogert 76, M. Kauflinann 40 en Chr. van Haaften 31 stemmen, terwijl nog op verschillende andere personen stemmen werden uit gebracht. Daar uiemand de volstrekte meerderheid op zich vereenigde, zal er een 2e vrije stemming ge houden worden, Tholen. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. de Gidts. Ger. Kerk voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur dr. Veltenaar. Oud Geref, Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 leeskerk. In het gebouw Vischstraat no. 12 voorm. 10 uur, nam. 2.30 'a avonds 6.30 dhr Baaij. R. K. Kerk van 0. L. Vr. Hemelvaart. Vierde Zondag na Pinksteren. De H. Missen te 7 en 10 uur. Nam. 3 uur luide aanbidding. Zaterdagavond 7 uur Lol met Rozenkransgebed. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Rootselaar en nam. 3 uur leeskerk. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur dhr. de Vries en 's avonds 7 uur leeskerk. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Moerman (Doopsbed.) Oud Geref. Gem. voorm. 10.30, nam 3 en 'a avonds 6.30 leeskerk. St. Maartensdijk Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. de Bres. Doopsbed. Oud Ger, Gem., voorm. 10.30, nam, 3 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Moerman, en nam. 3 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 10.30 nam. 3 en 'a avonds 6,30 leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 dsf de Gidts en nam. 3 nor leeskerk. Geref. kerk voorm. 10.30, en nam. 3 uur ds. Vreogdenhil. Oud Ger. Gem. roorm. 10.80, nam 3 en 's avonus 7 uur leeskerk. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 4 Juli 1930. Boerenboter f 0.95 per pond. Roomboter f 0.95 Eieren 3% cent per stuk. NoteeriDg te Middelburg, 8 Juli Boerenboter (part. prijs) f 1.125 JuniJuli. Graden C. Zaterdag 28 19, Zondag 29 19,8 Maandag 30 20, Dinsdag 1 20,2 Woensdag 2 21, Donderdag 3 21,2 Vrijdag 4 21, Kostelooze inenting. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Tholen maken bekend dat op Woensdag, den 9 Juli aan staande, des middags 12 ore, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting van de ingezetenen, die zich daartoe in de openbare lagere school aanmelden. Afgekondigd en aangeplakt te Tholen, den 4 Juli 1930. 10 Ondertrouwd J. J. VAN DUKE Jz. 39306 en 6 J. H. MOLENAAR Cd. Oud-Vossemeer, 4 Jali 1930. Getrouwd A. J. RIJNBERG 39303 en 12 A. L. DEUBLOO die mede, namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de zeer vele blijken van be langstelling voor en met hun huwelijk ondervonden. Tholen, 3 Juli 1930. Vlavlinders a 7 ct. per stuk. Diverse koffiebroodjes a 6 ct. per stuk. Luxe broodjes a 4 ct. per stuk. Schnecken 5 Diverse gebakjes a 7 tot 10 ct. per stuk. Banket 28 ct. per ons. Cake 20 Allerhande 18 ct. per ons. Berliner bollen 5 ct. per stuk. Parijsche wafels 5 Alle soorten bonbons a 18 tot 45 ct. per ons. Goedkoope biscuits. IJs a 95 cent per Liter. 24 Aanbevelend, 39308I. VAN OOST. Wegens huwelijk der tegen woordige terstond gevraagd, voor dag of dag en nacht, een zelfstandig kunnende werken en koken, bij J. VOS, Metselaar, Stoofstraat 9, Tholen. '10 39309 39300 10 Aanbevelend, J. C. SCHOT-de Witte, Tholen. Firma J. M. C. POT, Papierhandel 89295 12 Tholen. Te koop te velde goedgekeurde pootardappelen, Zeeuwsche blauwe blauwe Eigenheimers en Eerstelingen alles goedgekeurd met het cijfer 9. 12 39307

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 5