PUROL Stukge/oopen van 30 pcf. te verleenen op de Nederlaodsche apoorwegvrachtea voor het vervoer van aard appelen van Nederlandvchen bodem in binneü- landsch verkeer ot Daar het bnitenland, ingaande 1 Jnli en eindigende 15 Aagustas a.s. Vliegen naar Indië. De Britsche regeeriDg heeft om toestemming verleend voor een geregelden vliegdieost over Britsch-lDdië met gebruikmaking van de vlieg velden, te rekenen van 1 April jl. tot Calcntta en met iDgang van 1 October a.s. ook verder tot Batavia ouder voorbehoud, dat de dienst zal worden gestaakt, zoodra de vliegvelden door inoessonomBtaodigheden ongeschikt voor het ge bruik zonden zijn. Daarbij is ook in begiosel toestemming gegeven tot het vervoer van de mail over Britech-Indië. Het Ceutraal Stembureau heeft io de vacature ontstaan door 't bedanken van den heer C. J. K. van Aalst, die benoemd waa in de vacature- Verkouteren tot lid van de Eerste Kamer be noemd verklaard den heer J. ter Haar Jr. te Amsterdam. wordt gesteund, om dezen deelhebber als lid te ontslaan, met alle gevolgen daarvan voor dien deelhebber verbonden, waartoe wordt overgegaan. Na nog eenige besprekingen bij de rond vraag wordt de vergadering door den Voorzitter, onder dank aan de aanwezigen voor hun opkomst, gesloten. BUITENLAND voelen.verzachiengeneesimenmel Dooi 30-60. Tube 80 ct. Bij Apotb. ca Drogisten I 66 ayjdya VERGADERING 0. V. T. Maandag hield O. V. T. in hotel „De Gouden Leeuw" te Scherpenisse haar ge wone zomervergadering. Drukke werk zaamheden waren zeker oorzaak dat, zooals gewoonlijk, de Junivergadering zoo slecht bezocht was. De Voorzitter, de heer D. W. Klompe opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen der vorige vergadering na lezing onveranderd worden vastgesteld. Hierna brengt de secretaris-penn. de heer J. A. Snijder het jaarverslag uit. Aange stipt werd dat de Mij. haar 25-jarig bestaan feestelijk heeft herdacht. Het aantal deel hebbers neemt toe. In de rubriek rundvee is het aantal deelhebbers gestegen in de laatste 7 jaren met 50% en de verzekerde waarde met 100%. In de rubriek paarden steeg het aantal deelhebbers met '11% de verzekerde waarde daalde met ongeveer 30%. De reserve kassen toonen aan dat de maatschappij staat op een sterke basis. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering. De rubriek paarden telt 120 deelhebbers met 624 verzekerde dieren, met een ver zekerde waarde van 1317.235. Er hadden 28 onteigeningen plaats, hetgeen een uitgaaf vorderde van gemiddeld (500 per dier. De reserve bedraagt f19.000. In de rubriek rundvee zijn 694 dieren ingeschreven, met een verzekerde waarde van f191.585 14 dieren werden onteigend, hier was gemiddeld f242.50 voor noodig. De reserves in deze rubriek bedraeen f7141.12. 6 De vele uitkeeringeu in de rubriek paarden is hierin dit jaar een tekort, in de rubriek rundvee heeft men een batig slot. Aan het slot wekt de heer Snijder op tot meerdere samenwerking, waarna een hartelijk applaus volgde. Hierna werd het kasoverzicht over het afgeioopen halfjaar behandeld, waarbij de secretaris-penningm. mededeelde dat hij, orndat de kasmiddelen op het oogenblik uitgeput zijn, zelf geld voorgeschoten heeft. De heer Hendriks meent dat de Mij. toch beter zelf geld kan opnemen, dan dat de secr.-penn. voorschotten geeft. De heer Snijder licht toe dat dit kan, doch hij heeft het gedaan om der mij on kosten te besparen. Hierna wordt medegedeeld dat de reke ning is nagezien door de h h. J. J. v. d. Slikke en D. G. Ampt, die adviseeren tot goedkeuring. De vergadering keurt daarna met alg. st. de rekening goed. Besloten wordt in de rubriek paarden geen terugbetaling te doen aan de deel hebbers maar de betaalde premie in de kas te storten. De Voorzitter doet nogmaals een beroep op de deelhebbers om in het belang der Mij steeds tijdig de contractant bij 'voor komende gelegenheden te waarschuwen. Hierna wordt overgegaan tot verkiezing van 3 bestuursleden, aftr. de h.h. J. van Gorsel, C. M. Elenbaas en C. van Dalen. De h.h. M. Hendriks en J. van Gorsel fungeeren als stembureau. De aftr. leden worden herkozen en nemen de benoeming aan, waarna de Voor zitter er hen gelukwenscht en de leden van- het stembureau bedankt voor de oe nomen moeite. De voorzitter doet een mededeeling be treflende de praatjes die geloopen hebben als zou een paard van deelhebber Hage te St. Maartensdijk te oud zijn. Door over legging der stamboekbewijzen is thans uit gemaakt dat dit niet zoo is. De zaak is dus geheel in orde en de praatjes onwaar. Do heer Snijder dringt aan op spoedige betaling na ontvangst der nola's. Door het besluur wordt gewezen op de verkeerde handelingen van een deelhebber Uit de vergadering komt een voorstel.dat Naast den jubel die over geheel Duitsch- Jand opgaat over de bevrijding van den Rijn, komen de financieele zorgen. De Rijkskanselier en de nieuwe minister van financiën hebben in de commissie van den Rijksdag de nieuwe belastingheffingen toegelicht. Er za! op de Rijksbegrooting 120 millioen mark worden bezuinigd. De vrijgezellen zullen zullen 110 millioen mark hebben op ie brengen, voorts wordt 58 millioen mark gevonden door een bijslag van 5% van hen die meer dan 8000 mark per jaar inkomen hebben en dan mogen de ambte naren als noodoifer 135 millioen marken opbrengen. Het blijft voor den Duitscher maar be talen en betalen. Daarbij komt dan het werkloosheidspook dat hoe langer hoe grooter wordt. Duitsch- land heeft 2.700 000 werkloozen en hoe men ook tracht het vraagstuk op te lossen, onoverwinbare bezwaren die ook verband houden met de financiën, maken een op lossing in werkelijkheid niet mogelijk. Trouwens het werkloozenvraagstuk is een der moeilijkste om op te lossen. Enge land zit, ondanks de socialistischeregeerjng bij haar optreden als leuze had: vermin dering van de werkloosheid, thans met ongeveer 2 millioen werklooze arbeiders terwijl de werkloozenkassen geheel ledi" zijn. Amerika sluit de grenzen voor immigratie Canada wenscht ook geen vreemde arbeiders meer toe te laten. Overal wil men het werkloozenvraagstuk be strijden door hooger invoerrechten, waar door alles weer duurder wordt met als gevolg nog meer werkloosheid en onte vredenheid. De regeeringen staan voor een moeilijke taak. De verhouding tusschen Italië en Frank rijk wordt er niet beter op, steeds geven de Italianen luider te verstaan dat Frank rijk geen goede nabuur is en dat Nice en de geheele Middellandsche zeekust, die vroeger inderdaad Italiaansch was, weer aan het muederland terug moet komen. Door onzen gezant te Parijs is de nota overhandigd als antwoord op de voorstellen van Briand -om te komen tot een Euro- peesche statenbond. Er wordt in gezegd dat de zaak zeer belangrijk is, en ons land zal dan ook vertegenwoordigd zijn op de conferentie die dienaangaande te Genève zal worden gehouden. te besluiten- hebben over de fusie tusschen de Zuiderstoomtramwegmij. en de A. B. T. Reeds is door den minister van Water staat zijn goedkeuring aan de plannen ge hecht. Uit een onderhoud dat wij hadden met den directeur, de heer G. J. van Wieringhen Borski, blijkt dat er van vermindering van diensten op onze lijn géén sprake zal zijn. Het streven van dezen zal zijn uitbreiding in ieder opzicht. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Tholen en de daar onder ressorteerende hülppostkantoren werd gedurende de maand Juni 1930 inge legd f9700.59. Terugbetaald f 11894.92. Het laatste door dat kantoor nitgegeven boekje draagt het nummer 14238. Aan de De Ruijterschool te Vlissingen is geslaagd voor assistent-machinist bij de Java-China Japanlijn, S. de Korte Sz. alhier. Handelsregister. Bij het Handelsregister der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noordbrabant, Seeligsingel 4 Breda, hadden gedurende de maand Juni 1930 de navol gende inschrijvingen plaats. Wijzigingen. N. V. Weegbrug „Vooruitgang". Tholen, Haven. Uitgetr. Secr.J, L. Geluk. Comm. J. L. Christiaanse is Secr. geworden. Nieuw Bestuurslid J. J. van der Slikke, Poortvliet. M. Kunst. Oud-Vossemeer, Zilverstraat A 40. Uitgetr. Eig.M. Kunst. De zaak is overgegaan aan J. C. Kunst, die geen koop man is volgens art. 2 Handelsregisterwet. Aan het verslag over 1929 ontleen dat de spaargelden in 1929 vermeerd met f 135976.77 en verminderdeiv 11 tD TWEEDE KAMER. Dinsdag kwam de Kamer bijeen. Op voorslel van den voorzitter werd aan de agenda toegevoegd het suikerwetje. Aller eerst werden aangenomen een 20-tal kleine wetsontwerpen en conclusies. Toen kwam aan de orde de interpellatie de Boerover den noodtoestand in de Binnenvisscherij. De heer de Boer stelde ten slotte 4 vragen, beoogende een rijkssteunregeling te ver krijgen, omdat de gemeentebesturen de werklooze schippers meestal afwijzen. Minister Ruijs de Beerenbrouck had geen steunaanvragen ontvangen en een rijks steunregeling achtte hij te bezwaarlijk. De heer de Boer diende toen nog een motie in, luidende De Kamer, constateerende, dat tenge volge van de algemeene malaise groote werkloosheid heerscht in het binnenscheep- vaartbedrijf, van oordeel dat niet langer een toestand mag worden bestendigd ten gevolge waarvan aan vele binnenschippers de mogelijkheid ontbreekt te voorzien in de eerste levensbehoeften, verzoekt de Regeering ten spoedigste voor de nood lijdende binnenschippers een steunregeling in het leven te roepen en gaat over tot de orde van den dag. Deze motie is verworpen. Woensdag is men met het suikerwetje begonnen. Vele heeren hebben hierbij het woord gevoerd, het is tenslotte aangenomen met 50 tegen 23 st. Daar er niets meer was te behandelen gihg de Kamer tot September op reces. THOLEN, 27 Juni 1930. Wij maken opmerkzaam op een adver tentie van „C.oncordia" en wekken jonge lui op gevolg te geven aan den oproep van het bestuur. Laten ouders, die jongens van ongeveer 14 jaar hebben, die jongens naar „Con cordia sturen. Het mag toch in een plaats van 3000 inwoners geen onmogelijkheid zijn een muziekcorps van 40 man te hebben? 1932 bestaat de vereeniging 50 jaren. Laten onze inwoners nu eens hun best doen dat Tholen in het bezit komt van een Harmonie, op welks bestaan wij trotsch mogen zijn. Stuurt uwe jongens naar „Con cordia ulgende week zullen aandeelhouders *®nd^toomtramwemaatschanni^^^T Maandag vergaderde in hotel Hoek de Veilingsvereeniging ,.De Eendracht", onder voorzitterschap van den heer C. H. A. Stoutjesdijk. Nadat de notulen van de vorige verga dering waren voorgelezen, werd door den heer de Wilde het verslag uitgebracht, waaruit blijkt dat de vereeniging een bezit heeft van f23.272.24. De kascommissie, bestaande uit de hh. J. L. Groenewege en W. Moelker adviseert de rekening goed te keuren, waaraan wordt gevolg gegeven. De contributie en het percentage voor te veilen producten worden weder vastge steld op de bestaande cijfers. Bij de verkiezing van bestuursleden, deelt de heer Van Westen mede dat hij ais zoodanig niet meer in aanmerking wenscht te komen. Herbenoemd worden de hh. J. M. Wage- maker en C. W. Snijder en ais nieuw lid de heer J. Stoutjesdijk Jz. De aftredenden nemen onder dank voor het gestelde ver trouwen de benoeming aan. Den heer Stout jesdijk zal bericht worden gedaan van zijn benoeming. De voorz. dankt den heer Van Westen voor hetgeen hij gedaan heeft in het be lang der veiling en spreekt zijn spijt uit, dat we dezen moeten missen als bestuurs lid, daar hij altijd met veel genoegen met hem heeft samengewerkt. Dhr Van Westen dankt voor de ten zijnen opzichte geuite woorden en zegt dat hij steeds de veiling in alle opzichten zal steunen. De leden der fin. commissie worden herbenoemd. Dhr Klompe zet in den breede uiteen op welke wijze de veiling kan worden uit gebreid, dit met het oog op den uitvoer van uien, Er wordt na eenige bespreking besloten het bestuur te machtigen in andere plaatsen groepsveilingen op te richten en zoo noodig sorteermachines te koopen en ouder nader te stellen voorwaarden beschikbaar te stellen. De openstelling van het telefoonkan toor is met een uur uitgebreid. Het is thans open van 8-16 en van 17-21 uur. Het fanfaregezelschap „Concordia" bracht gister, ter gelegenheid van het huwelijk van A. Goedegebuure, sedert jaren lid van het gezelschap, aan het bruidspaar een serenade. - „Concordia" zal deelnemen aan het Festival dat volgende week Zaterdag te Oud-Vossemeer gehouden wordt bij de ge denking van het vijfjarig bestaan van Ond- Vossemeer's Muziekvereeniging. De deelname aan de 19, 24 en 28 Juli a.s. te Poortvliet te houden schietwedstrijden is zeer groot. Het bestuur is daarom ge noodzaakt om naast de vrije baan K. S. O. ook een korpshaan in te leggen. Hiervoor zijn medailles beschikbaar. *ST. MAARTENSDIJK. Geslaagd voor gemeente-administratie de heer C. N. F. van Sas alhier, volontair ter secretarie te Poortvliet. SCHERPENISSE. Donderdag werd alhier publiek geveild en verkocht ten overstaan van notaris Meulenberg en ten verzoeke van Wed. J. P. van Geet, een woonhnis en erf in de Langeweg. Verkocht aan P. Tichem voor f3000. Ten verzoeke van Wed. Joh. Kaashoek, een woonhuis en erf, werd niet gegund. Een vrouwenzitplaats in de Ned. Herv. Kerk aan M. D. Anemaat voor f95. STAVENISSE. Maandagavond hield de Boerenleenbank alhier haar 20e jaarver gadering. Herkozen werd als bestuurslid de heer H. J. Dorst en als lid van den Raarl Vf.fi TiW7i..ht w„ r <;(oor„mL- f 134098.36, zoodat er op 31 Dec. ingelegd was voor f 325987.125. Waa gelden niet r.oodig waren voor he strekken van voorschotten, werden deponeerd bij de Centrale Bank te Ut Bij het begin van het jaar was het der voorschotten f 147400.50. Dit b vermeerderde met f29650 en vermin met f 30090, zoodat op het einde va n jaar het totaal bedrag was f 1469 In loopende rekening werd er aan de uitgegeven f244325.9©5, terwijl er betaald werd f28744.81, zoodat de nog schuldig waren f 215581.185. pende rekening met de Centrale een schuld van i 134743.06. Hiervan terugbetaald f 102805.65, zoodat het aldaar een schuld aanwijst van f319 Er werden in 1929 uitgegeven 18 bankboekjes en geheel terugbetaalt .i Er bleven in omloop 376 boekjes. Irr had men] 319 inlagen en 253 teruj lingen. De inlagen liepen uiteen van tot f 9000. Men gaf 136 voorschotten, van terugbetaald werden 20. Er L. 115 voorschotten. Deze liepen uiteei f40 tot 17000. Het aantal leden is Aan renten enz. werd ontvangen f 195 en de diverse uitgaven bedroegen f173 zoodat er een winst is gemaakt van f 19 Gevoegd bij bet reservefonds, doet 1 stijgen tot f18834.975. De rente der schotten is bepaald op 5% en di< inlagen op 4 De zaak pensioneering van den zal in nadere overweging worden gen< Als lid der commissie voor het nazit - rekening werd gekozen D. Hage. In de 1.1. Zaterdag gehouden dering van de afd. Tholen van het N. welke vergadering bijgewoond werd den heer H. de Zeeuw, als gedeleg van het Hoofdbestuur, werd de heer Elsacker te Tholen benoemd als 2e. taris, ter voorziening in de vacature staan door het vertrek van den Platteeuw van Poortvliet naaf Sluisk In de Maandagmorgen alhier houden vergadering van Ingelandei,- het Waterschap Stavenisse werd v: k< steld de begrooting voor 1930/31, in vang en uitgaaf op f113436.185. Het geschot werd bepaald op 120 (v. j. Nog werd besloten tot het aangaai een geldleening ad f36000 (in plaats f30.000), aflosbaar in 30 jaar, een en voor den bouw van de nieuwe suali»08 alhier. Met ingang van 14 Juli a.s. zi telefoonkantoor alhier des avonds abonné's geopend zijn van 17—20 u Aan de Rijksuniversiteit te UI slaagde voor het tweede gedeelte examen Veeartsenijkunde de heer M keer, geboren alhier. OUD-VOSSEMEER. Eenige landboi en belangstellenden brengen deze wee1 bezoek per auto's aan de Zuiderzeewe Heden slaagde onze oud-plaatsg C. Goedhart aan het Chr. Lyceum te voor het eind-diploma Gymnasium Onder leiding van Mevrouw Maas, zijn alhier voor de Minahassjdsi loten geplaatst, terwijl aan giften ee Ie drag van f 46.kon worden bijeengebi It Vijf jaren heeft ons fanfarei schap dit jaar bestaan en in dit feit nu het bestuur aanleiding te hebben om festival te organiseeren. Tal van insi vingen zijn ingekomen. Alle in ons gevestigde muziekgezelschappen deel, Tholen's dames- en mannenkoor eveneens, terwijl er van buiten ons ook nog gezelschappen komen. Na den gebruikelijken optocht v de besturen officieel door B. en W. vangen, zooals dat gebruikelijk is, op de kiosk muzieknummers zullen w< 'r 1 uitgevoerd. Des avonds geeft de feestvierende eeniging een concert. Het is te hopen dat de bezoekers het festival in de omgeving van ziektent tijdens het uitvoeren muzieknummers deze niet door rumoer storen, dit is onaangenaam., de rnusiceerende vereeniging en vooi t genen die eens rustig van een goed muziek willen senieten. GEMENGD NIEUWS. i V: af: op I I 1-1.: ül kk lel ke z zc dei »eu d go ei de vai en te :ht r do ïlsc +ee d ide d s t 3St( doe :ze: ïn b|zaa nii se d nd; in

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 2