door de vernedering en de verachting en aal dan ook nit protest tegen stemmen. Dhr Mees kan volkomen meegaan met het gesprokene van weth. Daane en zal ook nit protest tegen stemmen. Dhr Beijboer zegt dit voorstel gedaan te hebben omdat ook de ondercommissie bad ge wezen op deo gevaarlijken toestand. Het terrein was niet groot genoeg en het tnintje werd gebruikt als mestvaalt. Spr meende dat het plein van de R. K. School niet zoo erg noodig was te verbarden en dat dit veel goed- kooper kon en dit komt ook lang zoo hoog niet als dat gekost heeft. De voorz. merkt op dat het plein aan de R. K. school ook grooter is. Weth. Daane is het eens dat het plein van de R. K. school op de zelfde manier bestraat had kunnen worden als dit hier zal gebeuren, maar dat wisten B. en W. toen nog niet. Dhr Heijboer kan echter dagelijks constateeren dat de verbetering noodig was, want anders zag je een 40 of 50 kinderen in het wegje, hetgeen ook gevaarlijk was en nu spelen ze allen op het plein. Het voorstel van B. en W. in stemming ge bracht wordt aangenomen met 4 tegen 2 st. Tegen de hh. Daane en Mees, beiden uit protest. Een wijziging der bouwverordening wordt aangehouden, omdat het advies van de Gezond heidscommissie nog niet wa9 ingekomen. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten betreffende de jaarwedden vsb burge meesters, secretarissen enz. stellen B. en W. voor aau Ged. St. te verzoeken de oude rege ling te handhaven. Dhr. Heijboer vraagt wat het voordeeligste is voor de gemeente. De voorz. antwoordt op het oogenblik brengt dit geen verhooging, alleen wordt het salaris van den burgemeester van f 1790 op f 1800 gebracht en de in functie zijnde houden wat ze hebben. Met de fin. verhouding dan wordt het anders en wordt het een voordeel voor de ge meente, daar ze oa slechts f 600 vergoed krijgt en dan 75% of ongeveer f3000. Met alg. st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Met alg. st. wordt goedgevonden de vergoe ding voor de bijz. school voor 1929 te bepaleo op f1242 en voor de R. K. school op (683.10 en wordt een voorschot verleend aan de bijz. school van (2111. Aan P. van de Riet wordt met alg. st. ont heffing verleend van hondenbelasting, aan Anth. Gunst voor schoolgeld. Op een verzoek van M. C. van de Merbel om vergoeding voor zijn schoolgaand kind daar hij meer dan 4 K.M. van de school woont. Met 5 tegen 1 st., die van den heer Heijboer, wordt besloten een vergoeding te geven van 2 cent per K.tl. per kind. Mek alg. st. wordt goedgevonden een wijziging der begrooting root 1939. Ven den heer B. A.rnoadie ie een schrijven ingekomen d.t hij lijn benoeming tot lid ren het >lg. ermbeitaar niet aanneemt. De aanbeveling laidt 1. J. Asrnondse Ai. en A. C. Heijboer. Bjj de le •temming «orden nitgebracht op den heer J. Aernondie 2, op den heer A. C. Heijboer 1, op den heer J. Meijll 2 en 1 blanco; hg da 2e stemming op den heer J. Meijll 2, op den heer J. Aarnoudae 3, op den heer A. C. Heijboer 1 en bij herstemming tnsscben den heer J. Aarnoudae en J. Ueijll verkrijgt laatstgenoemde 4 st. en J. Aarnoudae 1 at. en l blanco, aoodat gekozen ia de heer J. Meijll. De fpora. deelt mede dat B. en W. ran plan zjjn te herbestraten de Molenweg en dat de woning van het hoofd der school de heer Flayt opgeschilderd moet worden. Terena zonden zij er bij willen uemeo de le 40 M. in het Dorps wegje en daar alleen de gaten gelijk te makeo. Later ken bier dan nog orer gesproken worden wanneer bet plan doorgaat dat dia sloot gedempt zal worden, want dan ook moet besproken worden de rioleering. Dhr. Vermet kan er mee meegaan, maar rraagt of het niet mogelijk ia op de hoek bij ds. Zwee- dijk het middeo ran de straat met een rij witte staeneo te merken ter onderscheiding van rechts en links. Spr. zon dit op andere plaatsen in het dorp ook willen aanbrengen, dit vindt spr. het bette en het duidelijkste zichtbaar, het is beter dan borden. De voort, antwoordt dat hier rekening mee gebonden ken worden. Weth. Daane ia het met den heer Vermet eens en den is het gemeentebestuur vrij, het gebeort op andere plaatsen ook. B. en W. stellen voor lid te worden ran de Ver. van Ned. Gemeenten. Dhr Heijboer vraagt of daar nog roordeeleo tan verbonden wijn. De voort, licht dit toe en noemt verschillende dingen die ran zeer veel nut zijn. Met alg. at. wordt besloten als lid toe te treden. Bij de rondvraag zegt dhr Heijboer het rapport vao da Waterleiding ontvangen te hebben en hij brengt den secretaris dank voor zijn uitvoerig uitgebracht rapport. Spr heeft indertijd gezegd wanneer hij voldoende gegevens bad, met een voorstel te zullen komen, hij wenecht in de volgende vergadering het rapport te behandelen en dan vooratellen te doen. De voorx. zegt zelf niets ran het rapport te kannen lezen, maar de secretaris is wel bereid hem in lichtingen te verstrekken, het is voor hem een dobbel moeilijk werk, maar wjj zullen in de volgende vergadering zien. Weth. Daane zon willen vragen is er haast bij dat het rapport wordt behandeld De secretaris zegt toch de kwade pier tezijo in de Waterleidingkwestie, matr hij vindt dat hel zijn nat kan hebben het te behandelen. Ook in West-Brabant is er een beweging gaande tot verlagiog van de tarieven en daar er op het oogenblik in de N. V. Waterleiding Mij. een streven is de tarieven te herzien in verhoogde richting, dan kan het zeker zijn nut hebben. Weth. Daane vraagt den heer Heijboer iodien het mogelijk is dan nog twee vergaderiogeo te wachteo, dan kan hij het rapport eeos bestodeereo, want de tijd ontbreekt hem er thans roor, maar is dit niet mogelijk, dan zal hij het trachten na te gaan. Dhr Heijboer meent dat er haast bij is het te behandelen. In de gemeente is altijd het ver moeden geweest dat hij sprak voor de partij, die actie voerde tegen de verplichte aansluiting, mtar het is altijd zijn bedoeliog geweeit do Water leiding rendabel te maken en dan zoo voordeelig mogelijk. Er is wel gezegd dat er niet verhoogd zal worden, maar dit jaar it er weer een tekort vao bijna f15000, de waterleiding is veel te daar, al zeide men wel dat ze goedkooper was dan in West Brabant. Hij zal dan ook in de volgende vergadering met een voorstel komen. Dhr den Engelsman wijst op de weipatten aan het veer. De voorzitter antwoordt dat dit reedt de aan dacht ran B. en W. heeft. Hierna sluiting. GEMENGD NIEUWS. Een bende chanteurs ontmaskerd. Verschillende arrestaties zijn reeds geschied of nog te wachten. De Haagsche zedenpolitie heeft de hand gelegd op een bende misdadigers, die her haaldelijk chantage hebben gepleegd. Hun taktiek was, naar de „Nieuwsbron" mee deelt, de volgende: Wanneer een heer zich alleen in de Sche- veningsche Boschjes, in de duinen of in een andere gelegenheid in de binnenstad bevond werd een handlanger op hem afgestuurd, die een gesprek aanknoopte en den heer trachtte over te halen tot minder eerbare handelingen. Hoewel dit in geen enkel geval gelukte, kwamen op een teeken van den handlanger twee van diens kornuiten te voorschijn, die voorgaven „van de zedenpolitie" te zijn en den heer verzochten mede te gaan naar het !/*OOtl politiebureau, waar wegens niet nadir st noemen handelingen proces-verbaal t^, hem zou worden opgemaakt. c-ff'm Eerst noteerde echter één van de bènv naam, voornamen, adres enz. van hets|^ctj offer en van den handlanger. Deze laats kon dan weggaan. „Hij zou later we^ed oproep ontvangen om tegen den heer J na getuigen". Op weg naar het politieburéa werd dan aan het slachtoffer het voorst* gedaan de zaak te sussen tegen betaling vai bedragen die, al naar zijn welgesteldheid, varieerden van f 100 af tot f 1500. In tal van gevallen is het den misdadiger gelukt, zich aldus van belangrijke bedrage! meester te maken. Soms ook beroofden zij het slachtoffer va: - al het geld en kostbaarheden, welke hij bif>Q zich had. Eenige dagen later presten zij hen C dan deze kostbaarheden tegen hooge be dragen terug te koopen. Vele slachtoffers gingen hierop in zonde de politie met het gebeurde in kennis t( ,t stellen, maar anderen deden wel aangifti - en zoodoende slond reeds maanden geledei h vast, wie de personen waren, die zich aai ai deze chantage schuldig maakten. Een dezer dagen ging een heer aan he b strand baden. Eenige leden der bende, dii in de nabijheid loerden, stuurden onmiddel lyk een handlanger eveneens zee in. Na een bad maakte deze handlanger mei den heer een praatje en samen gingen zi aan het strand in zwempak een sigare liggen rooken. Plots kwamen daarop van achter eenduin eenige leden der bende te voorschijn, dit zich uitgaven voor rechercheurs der zeden politie en den heer beschuldigden van niel nader te noemen handelingen. Terwijl één der misdadigers den naam en het adres van het slachtoffer noteerde, zocht een ander zijn kleeren na en roofde daaruit zijn geld, gouden horloge met dito ketting, enz. Het slachtoffer was ditmaal echter voor geen kleintje vervaard en trad zoo door tastend op, dat de roovers het hazenpad kozen. De heer deed onmiddellijk aangifte bij de politie, die overging tot arrestatie van eenige leden der bende en wel zoo snel, dat de verdachten geen gelegenheid meer hadden de overtuigingsstukkea te doen verdwijnen. De geroofde kostbaar heden konden bij hen in beslag wordep genomen. Vijf leden van de bende zijn reeds in bewaring, terwijl nog eenige arrestaties te wachten zijn.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 4