Tweede Blad. VRIJDAG GEMEENTERAAD. OUD-VOSSEMEER, 24 Jooi I9S0. Voorzitter burgemeester J. G. Hamer. Secretaris de heer W. van der Ploeg. Afwezig met kennisgeving de heer J. L. van enjBoreel. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen. Naar aanleiding van de notalen merkt de heer Vermet op de Daam van den heer Anth. de Rijke hoio de vorige vergadering niet gehoord te hebben toch staat hij in de notnlen vermeld als candidaat voor lid van het Weezen*Armbestuur. De secretaris antwoordt dat notulen niet alleen gemaakt worden naar hetgeen in den raad is behandeld, maar ook naar de stukken, die zijn ingekomen. De voorz. antwoordt bij vergissing alleen de aanbeveling van B. en W. in den raad te hebben gebracht. Dhr Vermet vindt het niet goed dat de aan beveling van B. en W. alleen maar in den raad is gebracht en de andere niet, en spr hoopt dan ook dat in het vervolg dit wordt gedaan. De namen zijn hier niet gelezen en waarom dan wel in de notulen geplaatst, daar deze zoo niet weer geven wat er wordt gesproken. De voorz. zegt dat deze aanbeveling, reeds in een wethoudersvergadering was behandeld toen hij hier nog niet was, hij heeft toen bij ver gissing, deze namen vergeten te lezen, omdat er een potloodlijn bij stond, dit was echter gedaan ter verdoidelijking omdat spr er niet bij was ge weest, en zoodoende heelt hij slechts twee per sonen genomen. Weth. Daane zegt dat deze vergissing buiten de schuld van den voorzitter is gebeurd, hij kan best begrijpen dat de voorzitter dit vergeten heeft, bij was er niet bij geweest toen het is behandeld. De secretaris heeft er nog op ge wezen, maar U bemerkte het niet. Dhr Vermet kan er zoo niet mee meegaan. Na eenige discussie wordeu de notnlen vast gesteld. Ingekomen stokken Van M. P. van der Stel en Anth. Gunst is bericht ingekomen dat zij hun benoeming resp. tot lid vin het Alg. en Weezenarmbestnur aan nemen. Dhr Heijboer vraagt welke Anth. Gonst be doeld wordt daar er verschillende personen van dieu naam iu de gemeente zijn. De voorz. antwoordt dat dit de leerlooier is en vraagt of de heer Heijboer dit dan de vorige vergadering niet wist. Dhr Heijboer wilde dit alleen maar vragen, want bij heeft er toch niet op gestemd. Twee missives vau Ged. Staten betreffende goedkeoring raadsbesluiten. Proces-verbaal van kasopname bij den gem.- ontvanger. Deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Een schrijven van de verkeerscommissie te G068 om adhaesie le betnigen aan een verzoek dat zij gezonden heeft aan H. M. de Koningin om betere verbinding te krijgen van Goes-Wol- faartsdijk. B. en W. stellen voor hieraan geen adhaesie te betnigen en het stok voor kennisgeving aan te nemen. Met alg. st. wordt hiertoe besloten. Een aanbieding van de fa. Blaukwaardt en Schoonhoven van een portret van de Kon. Familie. B. en W. stellen voor om op de verjaardag van H. M. de Koningin aan alle kinderen van alle scholen een foto cadeau te doen en voor het gemeentehuis een groote te bestellen. Dhr Heijboer i9 er niet voor, gezien de groote kosten. Dhr Vermet vraagt hoe groot die kosten zullen bedragen. De voorz. antwoordt ongeveer f 65. Dhr Vermei is er voor wel een groote te be stellen voor het raadhuis, maar voor de kinderen daar voelt hij niet veel voor, zij zien het ge noeg op plaatjes en in de couranten. De voorz. merkt op dat B. en W. meenen dat het wel aardig zou zijn op den 50en verjaardag van H. M. de Koningin zoo'n foto te geven, bij andere gelegenheid is er al eens een jubilenm- cahier gegeven en daarom hebben zij dit voor gesteld. Over het voorstel van B. en W. staken de stemmbn. Vóór de beide wethouders en dhr. Den En gelsman. Weth. Daane zegt ik ben er sterk voor en hij is het met den heer Vermet eens dat de kinderen het kannen zien op plaatjes en in couranten maar hij is een vereerder van het Vorstelijk hoi9 en nu kan men het iets beperken, er is gesproken van elk kind een foto, maar men kan ook aan elk gezin een foto geveD. Dhr. Vermet merkt op dat dan de kinderen er om vechteD. Weth. Daane merkt op dat wanneer een van zijn kinderen zoo'n portret mee naar hnis krengt, dat dit dan zijn eigendom wordt eo hij zal het dan bewaren en ophangen. Dit zon èep 'bespa ring zijn van 2/3 en kij zou er op gesteld zijn op zoo'n manier een foto vast te krijgen. Dhr. Heijboer kan hier mee meegaan. Weth. Daane stelt dan voor om elk j»ezin met schoolgaande kinderen één foto tegeven. Met 6 tegen 1 stetio, die van den heer Vermet, wordt dit voorstel aangenomen. De voorz. stelt nn voor om voor het raadhuis een groote foto aan te schaffen. Met alg. st. wordt hiertoe besloten. Verder is ingekomen de rekening over 1929 en de begrooting voor 1931 van de Gezond heidscommissie te Tholen. Met alg. st. worden die vastgesteld. B. en W. stellen Voor om de o. 1. school aan te sluiten aan het buizennet van de waterleiding. Het water wordt geleverd over den mëter. Weth. de Wilde is er voor, maar om te schuren en te schrobben dat men dan water nit de pomp neemt. De voorz. antwoordt dat het hoofd der school er op aan heelt gedrongen voor de kinderen om te drinken en kan bepaald worden dat voor den schoonmaak water nit de pomp wordt gebruikt. Dhr. Heijboer kan er zijn stem aan geven om het water te gebruiken voor drinkwater, maar niet om de school schoon te maken. Hij zou er voor zijn om de kraan dan te verzegelen, want het is gemakkelijker de kraan open te zetten, dan te pompen. Met alg. st. wordt besloten de o. 1. school aan te sloiten. B. en W. stellen voor om een extra uitkee- ring te doen aan de school van f 200 voor het aanschaffen van leermiddelen. Dhr. Heijboer vraagt of die f 200 noodig zijn voor het aanschaffen van boeken. De voorz. antwoordt dat het hoofd der school dit heeft gevraagd om het materiaal op peil te brengen, daar het zeer verouderd ié. Weth. de Wilde merkt op dat zonder mate riaal niet gewerkt kan worden en hij kan niet begrijpen hoe de heer Heijboer dit vragen kan. Met alg. st. wordt het voorstel van ffc en W. aangenomen. B. en W. stellen voor naar aanleiding van de vraag 7an den heer Heijboer in de vorige ver gadering om het schoolpleiu van de o. 1. school te verbeteren, het tuintje in te richten als speel plaats en het hek te verplaatsen aan het eind van de school, het plein te verharden met tegels en een paar plaatsen open te laten voor het planten van kastanjeboomen. Dhr. Heijboer zegt die vraag gedaan te hebben aan B. en W. met het oog op het gevaar dat daar is als die kinderen op straat spelen. Hij betreur het dat het plantsoentje weg moet, maar in dit geval moet het mooie voor het gevaar wijken, Hij heeft daarom ook de opmerking gemaakt en zon het goedvinden zooals B. en W. thans voorstellen maar spr schrikt van de kosten terog, hij vraagt of er geen goedkooper manier is om dat terrein te verharden. De voorz. antwoordt dat de verharding met grind meer zal kosteD, daar dit eerst lang duurt voordat het er in is geloopen en dan komt het geregeld terng, hij meent dan ook dat het met tegels het beste is. Dhr Heijboer vraagt of er een kostenbereke ning is. Weth. de Wilde merkt op dat grind geen speelplaats is voor kinderen. De voorz. antwoordt dat de kosten zijn ge raamd op ongeveer f 350, met tegels verhard. Dhr Heijboer valt dit mee en vindt het niet donr. Had men dit ook maar aan de R. K. school gedaan, dan had het niet zoo dunr geweest mis schien. Spr vraagt wanneer B. en W. het werk denken nit te voeren, wanneer het wordt aan genomen. De voorz. antwoordt zoo spoedig mogelijk. In de wethoudersvergadering werd nog gesproken om te wachten tot het najaar voor het verplanten van de boomeD, maar spr raadde aan het dadelijk te doen, want mocht er eeus een ongelnk ge- benren, dan is het te laat. Weth. Daane wil ook nog iets zeggen. Het zal wel bevreemden daar er in de wethonders- vergadering zeer gemoedelijk is over gesproken. Er is eerst naar de koeten gevraagd en nn be vreemdt spr het reuze verschil dat er is bij de bespreking van het R. K. schoolplein en dat van de openb. school. Men wilde toen M. de V. de patten dempen en het terrein effen maken en de kinderen moesten maar iu den modder blijven ploeteren, want het was er een ware modderpoel, en nu hoort spr zoo wat niets over den financiëelen toestand op het oogenblik. Spr zou zoo zeggen dat bet er toen aaimen dik op lag. Spr is niet onverschillig voor den fioanci- eelen toestand vaü de gemeente en hij houdt er wel terdege rekening mee, maar men moet met iedere partij rekening houden, men heeft den eed afgelegd de belangen van de gemeente te behartigen en dan spreekt men van onze school, maar zoolang spr raadslid en wethouder is, is de openb. school ook zijn school, en dat is hij verplicht. Hij is ook overtuigd dat het pleintje verbeterd moet wordeD, dat is een onhoudbaren toestand, maar dat was bij de R. K. school ook. Spr zal er niet veel meer van zeggen, hij wil er dit nog aan toevoegen dat uit de archieven is nit te maken dat hij aan deze verbetering zijn stem volkomen heeft gegeveu in de wel- houdersvergaderiDg, maar hij had weer op dezelfde oppositie gerekend, als bij het plein van de R. K. School en dit is niet gebeurd. Spr gevoelt daar-

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 3