Zomersproeten SprUtOÏ. Bij alle Drog persoon en moet er mij mee in kennis stellen als u weg moet. f)e voorz. antwoordt als u naar Bergen op Zoom gaat dan zegt u het mij ook niet en dat is dan toch ook noodig. Weth. Quakkelaar zegt ik wist dat u thuis was, maar spr weet wel dat de fout is gesteld op den gemeente veldwachter. Lte voorz. ontkent dit want hij is het morgens nog heel vroeg hij Bijl wezen zeggen, maar spr wil er niet verder over spreken, Weth. Quakkelaar zegt zeker te weten dat er een verklaring is geteekend dat de opdracht aan Bijl was gedaan en dat is bij herhaling bevestigd. De voorz. merkt dan nog op dat de burgemeester voor elke kleinigheid hiervan geen kennis behoeft te geven, hij doet het echter altijd. Dhr Koopman is het eens met het ge sprokene van dhr Vroegop, als de ver standhouding niet goed is, dan mag de gemeenle daaronder niet lijden, hij kan dan ook niet begrijpen daar de verstand houding tusschen de burgemeester en hem altijd goed is geweest, waarom de burge meester het hoofd omdraaide toen hij spr tegenkwam. De voorz. ontkent dit. Dhr Koopman heeft dit gefrappeerd en ook is er reeds dikwijls gezegd dat u met meer wilde herbenoemd worden. Be voorz. antwoordt dat hij nu 63 jaar is en de grens is in den regel 65 jaar en hij kan dan ook niet begrijpen waarom dit niet meer mogelijk zou zijn. Spr kan ook niet uitmaken of de veistaedhouding nooit goed is geweest, want 'inen kan wel eens meeningverschil hebben maar dat doet toch niets af aan de verstandhouding. Dhr Koopman vindt het opmerkelijk dat niemand van den raad u heeft gefelici teerd, als nu pas dhr Vroegop. Hij doet het thans ook en hij hoopt dat de ver standhouding dan beter mag worden indien ze thans niet goed is. De Voorz. dankt den heer Koopman en hij belooft dat wanneer hij eens uit de ge meente gaat dit wethouder Quakkelaar te zullen mededeelen, maar hij hoopt dan dat hij het ook zal doen. De heer Priem feliciteert eveneens den burgemeester met zijn herbenoeming, waarna de voorzitter dezen ook dankt. Eenige missives van Ged. Staten worden voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van hel gemeentebestuur van St. Annaland dat zij als forens hebben ingeschreven den heer A. C. Steendijk. Een dankbetuiging van de Ver. van Ned. Gemeenten voor de subsidie gegeven voor de meubileering van het vereenigings- gebouw. Van dezelfde vereeniging dat de alg. verg. zal gehouden worden te Zwolle op 3 Juli a.s. Van den Inspecteur der Dir. Belastingen te Ziei'ikzee dat de raming van de Inkom stenbelasting is f20.000. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van M. van der Beest om vergoeding voor een iiets voor zijn kind dat te Slavenisse de school bezoekt. Be voorz. stelt voor eerst een onderzoek in te stellen of de afstand 4 K.M. bedraagt. Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Een schrijven van Ged. St. betreffende enkele pensioengrondslagen wordt voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van Wed. L. van Splunter om vermindering van huur. Besloten wordt dit in een gesloten ver gadering te behandelen. Een schrijven van Ged. St. betreffende herziening salarissen van burgemeesters, wethouders, secretarissen en ontvangers der gemeenten. Het aanvahgsalaris van den burgemeester wordt nu f2100, van den secretaris f2100 met 5 verhoogingen van f150, van den ontvanger f650 en van de wethouders flüO. Weth. Hage zegt B. en W. zijn hier niet voor, het geldt ook de wethouders en die zijn tevreden met f 140, zooals het thans is. Spr. vindt het geen tijd om te yerhoogen. Het blijft niet eender wat de burgemeester verdient, hier kan hij bogen op een reuze goed inkomen, door de vele apdere functies. Spr. zou dan ook willen voorstellen dit niet aan te nemen Het zou anders zijn als de burgemeester niets an ders verdiende. De voorz antwoordt dat deze besliss ng aan de Kroon is en wij kunnen er het zwijgen toe doen, het is nu ongeveer f 400 meer. De heer Koopman vindt het ook geen tijd om te verhoogen, hij kan niet he grijpen dat ze dat in Middelburg ook niet begrijpen. Het is tegenwoordig als er iets komt steeds vermeerderen. De voorz. merkt op wanneer het gespro kene voortkomt uit den druk der tijden dan kan hij er mee meegaan als het maat niet persoonlijk is. De heeren Hage en Koopman antwoor den dat hier al het persoonlijke buiten gelaten wordt. De heer Nelisse merkt op dat wanneer de bi'"*-»weester liet financieel noodig had llii -'""niiokien* nje[ teaen zou Een verzoek van J. M. Scherpenisse om vergoeding voor een rijwiel voor zijn school gaand kind. Daar deze meer dan 4 K M. van de school woont, wordt de vergoeding van f25 toegestaan. Een verzoek van Wed. C. P. Hage, I. Deurloo, Wed. W. Quaak van Zetten om ontheffing van schoolgeld. Met alg. st. wordt deze ontheffing ver leend. Een verzoek van N. Poot om de heffing schoolgeld van hem oninbaar te verklaren, daar hij deze niet kan betalen. De heer Vroegop is er voor deze post oninbaar te verklaren daar Poot dit jaar reeds 3 maanden van de ongevallenwet heeft getrokken. De heer Koopman zegt van hooger hand worden er maar wetten opgelegd en men vraagt maar niet of de menschen kunnen betalen,^ hij is ook voor oninhaarverklaring. Met 6 tegen 1 stem, die van wethouder Hage, wordt besloten deze post oninbaar te verklaren. Verder is ingekomen een schrijven van Ged. Staten inhoudende een afschrift van een schrijven van M. Hartog e. a. land arbeiders te St. Maartensdijk, waarin zij Ged. Staten verzoeken het raadsbesluit tot het geven van iand aan J. Moerland niet goed te keuren, daar dit hen beloofd was. Tevens is er eenzelfde verzoek inge komen aan den Raad om het raadsbesluit in te trekken en zij spreken hun veront waardiging uit, dat dit besluit is genomen. De voorz. moet erkennen dat adressanten in het gelijk staan, het was beloofd en het is door allen over het hoofd gezien, hij stelt dan ook voor het raadsbesluit betref fende Moerland ongedaan te maken en het te gunnen aan den eersten adressant en het andere stuk te verloten. Dhr Vroegop zegt in de vorige vergade ring reeds er op gewezen te hebben dat het onbillijk was en hij meende toen ook dat de meerderheid van den raad het hiermede eens was, hoewel dit bij stem ming niet uitkwam. Spr blijft bij het stand punt dat het onbillijk was, hij vraagt waar het naar toe zou moeten als alle corporaties die land hebben, dit zoo deden, wat geeft zake doet, het is hier niet in orde en er moet worden recht gedaan. De voorz. merkt op dat er een belofte is gedaan en die moet worden ingelost. Dhr Nelisse had het beter gevonden dat ze alleen een verzoek aan den raad hadden gedaan, maar weet niet waarom dit tevens naar Middelburg ook moest gebeuren, dat vindt hij overbodig en zal dan ook tegen stemmen. Dhr Koopman memoreert dan nog eens hoe het gegaan is met het land van Dorst. Dhr Vroegop vindt dit een ander geval. De voorz. stelt voor het genomen raads besluit betreffende Moerland in te trekken. Met 4 tegen 2 st., die van de hh. Vroegop en Hage, dhr Priem bleef buiten stemming, wordt het voorstel verworpen. Een schrijven van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid omtrent het eigendomsrecht van gemeente-woningen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van Z. van de Velde om in pacht te mogen ontvangen de Vaargeul evenals wijlen zijn vader. B. en W. stellen voor dit in te willigen, waartoe met alg. stemmen wordt besloten. Verder wordt voorgelezen een afschrift van een brief van Ds. P. J. Hage, dien hij gezonden heeft aan Ged. Staten betref- feude den ambt. van den Burg. Stand, omtrent het advies tot verzegelen van den boedel bij het overlijden van zijn moeder. Hij voelt zich daardoor zeer gegriefd. De voorz. licht deze zaak nader toe en hieruit blijkt dat hij overeenkomstig de wet heeft gehandeld. Hoewel het in iedere gemeente geen gewoonte is van elk sterf geval een afschrift te zenden aan den Kan tonrechter, zoo gebeurd dit in St. Maar tensdijk nog geregeld en is dit van dit geval ook gedaan. Spr heeft er niets bij zonders bij vermeld dan alleen dat één der erfgenamen in Australië vertoeft. Spreker heeft ook Ds. Hage zijn broer een formu lier laten zien, waarop dit altijd gebeurd. De heeren wethouders hebben deze zaak ook nader onderzocht en zijn bij den Kan tonrechter geweest. Weth. Quakkelaar antwoordt dat hij ook zoo'n afschrift heelt ontvangen en toen is spr met zijn collega Hage naar den Kan tonrechter znn. jr0C K.'fln: 0,1 recWdt besloten niet met het 4 do ambtenaren vai plaatsen gevestigd. )l'd te dan de lijst als ze worden voorbijgegaan "j'.nrecnt®r gegaan. Deze heeft hun toen Spr vindt het onbillijk tegenoverdeland- j ee 6" a°°t dat het zijn aan- J dacht had getrokken dat erin dikke letters op stond een erfgenaam in Australië, hij heeft toen ambtelijk met den Notaris hier over gesproken en deze deelde hem mede dat er een volmacht was, dus dat er niet behoefde verzegeld te worden. Verder zeide de Kantonrechter hier niets mee te maken te hebben. De notaris heeft dit toen tegen de erfgenamen gezegd. De voorz. merkt op dat de notaris dus zijn mond heeft voorbijgepraat. Weth. Quakkelaar merkt op dat bij het sterfgeval van Nieuwenhuijze dit niet is vermeid en toen waren er ook erfgenamen in het buitenland. De voorz. zegt zich dit niet meer te kunnen herinneren en het kan ook best waar zijn, maar men wist niet waar deze vertoefde. Weth. Hage bevestigd hetgeen door weth. Quakkelaar is gesproken. De voorz merkt op dat hij ook geschre ven heeft aan den Officier van Justitie en deze heeft hem geantwoord dat hij gehan deld heeft overeenkomstig het Kon. Besluit van Juli '1828. De officier schreef tevens ook over hetgeen spr had gevraagd dat er geen aanleiding was voor strafvervolging. Spr zal zich dit echter van Ds. Hage zoo maar niet laten aanleunen en er beslaan wel andere colleges waar hij de handeling van Ds. Hage bekend kan maken. De zaak is hiermede afgedaan. Een schrijven van de wegencommissie wordt aangehouden. Met alg. st. wordt goedgevonden een wijziging van de begrooting voor 1930. Een verzoek van dhr A. van Nieuwen huijze om ontslag als secretaris-ontvanger van het alg. armbestuur. De voorz. zegt vele jaren heeft de heer Nieuwenhuijze deze functie vervuld en met eere. Nooit is er aanmerking gemaakt op zijn financieel beheer, hij stond altijd klaar, hij was dan ook een ambtenaar die er zijn mocht en nu hij bijna 80 jaar is, heeft hij vrijheid gevonden om zijn ontslag te vragen. B. en W. stellen dan ook voor hem dit op de meest eervolle wijze te verleenen. Met alg. st. wordt hiertoe besloten. Met alg. st. wordt aangenomen het voorstel van B. en W. om de borgstelling te bepalen op f5000. Dhr Nelisse vond de oproeping zoo vreemd, daar er nog geen salaris was be paald. De voorz. zegt dat het salaris nu is f500. B. en W. stellen echter voor dit te brengen op f400. Dhr Koopman zou het willen brengen op f300, er is niet veel aan verbonden. De voorz. merkt op dat er financieele zorgen zijn. Vroeger was het percentsge wijze, dit is toen veranderd in een vast salars van f500 en nu willen B. en W. het brengen op f 400. Dhr Koopman stelt voor in het belang van de instelling het te brengen op f300. Dhr Vroegop meent dat het weinig uit zal maken voor de instelling of dat salaris nu f400 of f300 is. arbeiders als er zoo wordt gehandeld. Hij vraagt dan ook of Nelisse al afstand heeft geteekend. De voorz. antwoordt dat bij het verlaten van de gemeente aistand wordt geteekend. Weth. Hage merkt op dat de pacht al was ingegaan voor dat hij wegging, zoodat hij nog steeds recht op het land heeft. Dhr Vroegop zegt dat het pas verloot kan worden als Nelisse afstand heeft geteekend, wij moeten voorzichtig zijn, want als hij van het najaar terugkomt, dan heeft hij er nog recht op. De voorz. stelt voor te besluiten om het raadsbesluit in te trekken en dan afwachten. Dhr Koopman vraagt waar in de notulen staat dat het land weer verloot werd, hij wist daar niets van. De voorz. antwoordt dat is moeilijk na te gaan. Dhr Vroegop zegt er is een laridarbeiders- wet, maar omdat wij hier in zoo'n gunstigen toestand verkeeren, kunnen wij de menschen zoo helpen, omdat er voldoende land be schikbaar is. Het is beloofd en dit is net zoo heilig als een besluit. Weth. Quakkelaar weet niet dat het in de notulen vermeld staat. Dhr Geluk is er voor het nog niemand toe te wijzen. Dhr Nelisse vindt het een moeilijk geval, het wordt gegeven voor eigen gebruik en men verhuurt het aan anderen en zoo doende komt het weinig voor de arbeiders. Dhr Vroegop zegt dat is de laksheid van B. en W. om dat na te gaan, want er zijn er die het jaar op jaar onderver huren en er wordt niet over gesproken, men moet echter geen onderscheid maken en vriend noch-vijand ontzien, men moet liet den een niet ontnemen en den ander laten houden. De voorz. antwoordt dat dit moeilijk is na te gaan. Weth. Quakkelaar meent dat het niet precies gelijk is aan wien het wordt ver huurd, want men kan het ook doen om zich ze f voordeel te doen, door onderver huring. Dhr Vroegop zegt dat Moerland nog nooit een verzoek heeft gedaan om op de lijst geplaatst te worden en nu heeft hij het zoo geprobeerd, dat is geen gezonde toestand. Dhr Koopman zegt wanneer aan iemand het land niet wordt gegund, wordt dat overal rondgebazuind en men doet net of de gemeente onder curaleele staat. Spr. is dan ook vierkant legen dat stuk, want dat is een moeten en geen willen. Er is geen gemeente waar zooveel grond is en het meeste voor de werkmenschen. Nu roept men moord en brand en schrijft naar Middelburg, maar spr meent dat het daar dan maar eens uitgemaakt moet worden. De voorz. antwoordt dat het hier slechts is iets dat krom is recht te maken. Dhr Koopman weet niet waarom, daar er reeds land in 't zicht is. Dhr Vroegop meent dat dit niets ter Het voorstel van B. en W. in st gebracht wordt verworpen met 3 stemmen. Voor de heeren Geluk, en Quakkelaar. Dhr Nelisse doet een tusschen en wel om het salaris te brengen o Met 6 tegen '1 stem, die van di Koopman, wordt dit voorstel aange De voorz. deelt mede dat zich tanten hebben aangemeld, n.1. Niewenhuijzen, M. Zeedijk, W. G. aanse, J. E. B. Meloen, C. Out C. M. Hoek, J. L. Schep en A. P. van B. en W. hebben geen voordrac stemming blijkt dat de heer M. 4 stemmen heeft, de heer W. G. Ba. 2 stemmen en 1 stem blanco, zoo heer M. Zeedijk is benoemd. Bij de rondvraag vraagt dhr K< hoe het komt dat de Pinkstervacai lang heeft geduurd. De voorz. antwoordt dat dit geri met den Inspecteur en ook staat het nieuwe leerplan. Dhr Vroegop vond de vacantie t paardenmarkt niet goed, er was n doen en de kinderen stonden v deuren der herbergen te kijken vindt spr geen plaats. De voorz. antwoordt dit is ouderge gebeurd. Weth. Hage merkt op dat de heer liever school had gehuudcn. De voorz. antwoordt dat de het Nieuwenhuijzen het hem vroeg heeft hij gezegd dat hij tegen "het der School kon zeggen, dat het de ge is dat die dag vrij is. Hij zal er r< mee houden. Weth. Hage heeft gezien dat kerkhof die sloot is uitgedaan, m had beter gevonden, dat dit maar beurd was, dan zooals het nu is gt want het is smerig. De voorz. antwoordt dat Vroego dit is wezen vragen en voor de lage stand was dit wel goed, spr. wist niet dat deze man dit niet kon, hij echter wanneer er weer zoo iets gezien of hem dit dan medegede worden, want hij zelf heeft er geei nis van. Weth. Hage zegt dat hij het te la; gezien, maar Vroegop is geen delv vindt het echter jammer 'dat dit nii eens is besproken in de wetboude Dhr Priem vindt dat het nu voo ligt, maar het kan nog wel verbeterd als het door een goed delver wordt i Hierna wordt de vergadering en wordt overgegaan in gesloten zit dwijnen spoedig door ee GEMENGD NIEUWS. "Tm ïiW»

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 4