AU-BON-MARCHÉ Ik koop ook bij AU BON MARCHE betaalt ge te veel Hoeden, Petten, Stroohoeden Schandelijk. Droaistfi"er mu,iten en woon-en winkelhuis Waarom FIRMA J. NI. C. POT, Specialiteit Heeren-Modes Kortemeestraat 17-19 -- Bergen op Zoom Tholen. Toen Zaterdag jL de land bouwer II. Q. in zijn weide kwam, be merkte hij dat een van zijn paarden aan een der achterpooten een snede had van ongeveer 30 cM. lang en 3 cM. diep. Het onderzoek wees uit dat dit uit bai- digheid is gebeurd. 'ST. MAARTENSDIJK. In den nacht van Zaterdag op Zondag is afgebrand deland- bouwschuur van M. Geluk alhier. Enkele landbouwwerktuigen benevens een kleine hoeveelheid hooi en stroo gingen verloren. De oorzaak is onbekend. Ver zekering dekt de schade. Het 44-jarig dochtertje van de ar beider Poot, kwam zoodanig van haar fiets te vallen, dat ze een zware hersenschudding kreeg. STAVEN1SSE. Door het Bestuur van het Waterschap „Stavenisse" is benoemd als tijdelijk buitengewoon opzichter bij den bouw der nieuwe suatiesluis alhier de heer S. Rosmolen te Ellemeet. Bij de 11. Zaterdagavond alhier ge houden stemming voor een notabele der Ned. Herv. Kerk, ter voorziening in de vacature Leune (benoemd als kerkvoogd) werden 60 geldige stemmen uitgebracht. Hiervan verkregen de heeren J. Hage en A. van Prooyen, resp. 29 en 27 stemmen, zoodat er tusschen genoemde personen een herstemming moet plaats hebben. BUITENLAND Zoo langzamerhand gaat men het de Engelsche regeering moeilijk maken, thans krijgt zij bet te doen met haar eigen partij- genooten. 70 a 80 leden van de Engelsche arbeiderspartij hebben een brief gericht aan Mc Donald, Snowden en Thomas, waarin de regeering gesommeerd wordt meer hun regeeringsprogramma na te komen inzake de werkloosheidsbestrijding. En daarbij de buitenlandsche moeilijk heden Op Malta schijnen de Italianen ook al te stoken. Er is een aanslag gepleegd op den Engelschen gouverneur en hierbij kwam de Roomsche godsdienst in het ge ding, hetgeen oorzaak heeft dat er een breuk is ontslaan tusschen het Vaticaan. Achteraf blijkt dat ook hier de aanhangers van Mussolini de hand in het spel hebben, want Malla behoort tot die gebieden waar Italië zegt recht op te hebben. In Engelsch-Indië blijft de toestand zeer gespannen. De regeering tracht Ghandi tot de erkenning te brengen dat zijn leuzen niet voor verwezenlijking vat baar zijn, zoodat hij verzocht wordt dit te erkennen, waarna de regeering alle maat regelen die genomen zijn zal intrekken. Doch dit beroep zal wel vruchteloos blijven daar Ghandi's leuzen wel overwogen zijn om iels wezenlijks te bereiken. naar het ziekenhuis is overgebracht. De dader is aangehouden. Hoog bezoek. Maandag bracht de Groothertogin van Luxemburg mei haar Echtgenoot een be zoek aan onze Koningin. Hoewel bet hier geen officieel bezoek goldt, werd het hooge echtpaar toch cere monieel ontvangen. Te Maastricht was namens H. M. de Commissaris der Koningin van Limburg aanwezig en had H. M. haar trein gezonden om de gasten naar Apeldoorn te brengen. Prinses Juliana reisde het gezelschap tot Arnhem tegemoet, terwijl te Apeldoorn onze Koningin en Prins Hendrik hun gasten begroetten, waarnain een kleurigen hofstoet van verscheidene open rijtuigen naar het Loo werd gereden. Des avonds had er een galadiner plaats. Dinsdag bracht men een bezoek aan Koningin Emma, waarna per Koninklijken trein de gasten Woensdag weder via Maastricht naar huis terug keerden. Spoorwegramp in Frankrijk. Niet ver van het station Mor.tereau is de sneltrein ParijsMarseille—Nice, die 9,20 van de Gare de Lyon vertrok, Zondag avond ontspoord. Zeven personen werden gedood, dertig gewond, van wie acht zeer ernstig. Het ongeluk is te wijten aan een lorrie die zich op de rails bevond, terwijl alle seinen op veilig stonden. Men vermoedt kwaadwilligheid. BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUWS. Toch weer gevonden. Op den hoek van hel Westeinde en de Torenstraat in Den Haag, is men reeds eenigen tijd aan het opruimen van eenige oude huizen op de plaats waarvan een gedeelte van een nieuw gebouw, een com plex llatwoningen enz. moet worden opge richt. De huizen hebben behoord tot de fundatie van Renswoude, een oude welda digheidsstichting nog vroeger schijnt op den grond ervan een klooster gestaan te hebben. Naar de H. Ct. meldt heeft men bij het slooperswerk een zakje met oude munten ^"v-ningen gevonden, dat blijkens den en Donae.m het zakje, hetwelk ten deele Schoolgebouw, Hr>al. j-eeds geruimen tijd scholen geweest moet o.a. gedenkpenningen L G. v. ZALTBOMMEIn Maarten Harperts- tegenover het fiegenheid van Leiden's j.ig van Breda en andere J8 au onze vaderlandscbe ge- 8608S 8 de vondst gedaan hebben, Dzij^jiibaar geen kennis van ge- '*SIe rechthebbenden, de aan- au het sloopwerk, doch getracht inningen ten eigen bate te verhan den. 53 van de penningen zijn aan een upkooper te Haarlem voor 1 10 verkocht, die, toen de politie bij hem kwam infor- meeren, ontkende er iets van te welen, maar bij nadere ondervraging door de mand viel en mededeelde, dat hij zijn koop intusschen weer verkocht had aan een inwoner van Heemstede. Dank zij deze aanwijzing is het gelukt alle 53 penningen, die langs dezen weg van de hand gedaan waren te achterhalen. De bovengenoemde Trompmedaille was eveneens le Haarlem afzonderlijk verhandeld en is eveneens, nadat zij reeds verschillende malen in andere handen was overgegaan, opgespoord. Twee personen zijn aangehouden als verdacht van verduistering van het zakje. Mishandeld. Te Maastricht heeft de mijnwerker M. J. B. den 2i-jarigen bij hem inwonen- den Belg H. Hermans in een vlaag van woede met een pennemes 14 steken toege bracht, zoodat deze in ernstigen toestand 1 Gemeente TIIOLEN van 30 Mei5 Juni. Geboren Johannis Marinus, zv. A. Schipper en W. P. Schot. Joh&nna, dv. H. Moeliker en J. de Korte. Ondertrouwd C. H. Donken en M. Quist I beiden te Tholen. Gehuwd: A. Buijs te Dordrecht en H. C. Jansen te Tholen. A. Bogert en C. Quist beiden te Tholen. J. van Oost en C de Leeuw beiden te Tholen. Gum. STAVEN13SF over Mei 1930. GeborenJtlena Maatje, dv. Amh, Klippel en Elisabeth Moerland. Jozina Levina, dr. Job. M. Neele en Neelije Overbeeke. Theuntie. dv. Adriaan Me- laari on Cornelia Riedijk. Marinus Flater, zv. Adriaan J. Ketting en Johanna Polappel. Overleden1 levenloos aangegeven kind van Marinua Mol on Dina Corn. J. do Glaal. Gebuwd Cornelis Dorst jra. 26 j. en Gabriëlina van Haafien jd. 24 j. Marinus Boomsluiter 41 j wed. van M. C. van Dalen on Mina VV. de Looft' 37 j. jd. v n Wissekerke. Gem. SINT ANNALAND over Mei 1930. Gohuvvd H. de Kort 24 j. jm. van Hazerawoude eu A. K. var. Luijk 21 j jd. M. J. tan dor Klooster 23 j. jra. eu P. van Schouwen, 25 j. jd. P. den Engelsman, 54 j. wedn. en T. Gunter 33 j. W. van den Boogaart 23 j. jm. en C. Eidderhof 20 j. jd Geboren Marinus, zv. A. van Driel e. v. C. G. de Hond. Cornelis Adriaan, zv. P. Scherpenisse en G. C. Westdorp. Magrethe, dv. J. Ligteudag en K. van der Gouwe. Marinus, zv. id. Marinus, z.v. J. Scherpenisse en P. van Bevoreu. Kaatje, dv. J. J. van der Klooster en M. I.igtendag. Gem. OUD-VOS3EMEER over Mei 1930. Geboren Cornelia, dv. P. J. van de Welle en E. M. van den Boogaart. Louis Marinus, zv. L. J. van Bommel ea G. H. Lovolger. Pbilippus Alloysius, zv. G. Havermans en V. de Moor. Klara Adriana, dr. J. W. den Engelsman en E. P. Jobse. Overleden Izaiik Elenbaas, 72 j. echtgen. van A. M. Droogers Johanna Cornelia van Driel 82 j. echtgen. van Jobaunis Geuze. Johannis Jacob Beve lander. 72 j. wedn. van Thooa Pieternella Ruijten- bnrg. Gehuwd J. A. v. d. Zaudo 24 j. en F. P. Ver- rijer 23 j. B. Aarnoudvu 30 j.en E. Lindhout, 31 j A. Bijl 35 j. te Breda en M. J. Vos 30 j. J. Vos 26 j. te Ellewoutsdijk eu F. C. Lindbout 27 j. KERKNIEUWS. •POORTVLIET. Woensdag jt. bad de officiëele open;ng plaats der nieuwe Oud-Gereformeerde kerk duor ds. Fraanje te Barneveld, waarbij hij als text nam Neheraia 8. Bij deze opening waren o. ra. tegenwoordig Bur gemeester en Weihouders, 's AvoDde had de beves tiging plaats van de Ouderlingen Jacs. Geluk en S. de Rijke en van den Diaken C J. van Nienwkerk. Beide raaien was de ketk overvol. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorin. 10 uur De. de Gidts en nam. 2.30 ds. de Bres. Collecte Zending. Ger. Kerk voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur i dr. Veltenaar. Oud Geret. Gein. voorin. 10 uur, nam. 2.30 cn avonds 6.30 leeskerk. In het gebouw Vuchstraat no. 12 voorm. 10 uur, nam. 2.30 's avonds 6.30 dhr Baaij. Maandag 2e Pinksterdag Ned. Herv. Kerk voorm. geen dienst. Ger. Kerk voorm. dr. Veltenaar. Oud Ger. Gem. voorm. 10 uor en 's avonds 6 our ds. Barib te Borsele. (Openb. belijdenis en Doopsbed) Vischstraat no. 12 geen dienst. R. K. Kerk van 0. L. Vr. Hemelvaart. Hoogfeest van Pinksteren. De H. Missen te 7 en 10 uur. Nam. 3 uur Lof. Tweede Pinksterdag. De H. Missen te 7 en 10 uur Woensdag. Vrijdag en Zaterdag zijn het de Quatertemperdagen. Zaterdagavond 7 uur Lof met Rozenkransgebed. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Rootselaar. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur dhr. de Vries, en 's avonds 7 uur leeskerk. Maandag 2e Pinksterdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Rootselaar. Ger. Kerk voorm. dhr de Vries. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Van Doorn cn nam. 3 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 10.30, nam 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. Maandag Se Pinksterdag Ned. Herv. Kerk voorm. leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. leeskerk. St. Maartensdijk Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Bres en nam. 3 uur leeskerk. Oud Ger. Gem., voorna. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. Maandag 2e Pinksterdag. Ned. Herv. Kerk voorm. da. de Bres. Oud Ger. Gem. voorm. leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 da. Moerman en nam. 3 our leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 10.30 nam. 3 en avonds 6.30 leeskerk. Maandag 2e Pinksterdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Moerman. Oud Ger. Gem. voorm. leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. ds. Moerman. (Collecte Ger. Zendingsb.^ Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. Maandag 2e Pinksterdag Ned. Herv. Kerk voorm. leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 nam. 3 uor ds. de Gidts. Doopsbed. Geref. kerk voorm. 10.30, en nam. ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam 3 en 7 uur leeskerk. Maandag 2e Pinksterdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. de Gidts. Ger. Kerk voorm. ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. leeskerk. leesk MARKTBERICHTEN. THOLEN, 6 Juni 1930. Boerenboter f 0.825 per pond. Roomboter f 0.826 Eieren 4 cent per stok. Noteeriog te Middelburg, 5 Juni Boerenboter (part. prijs) f 0.95 Temperatuur van het Scheldewater te Mei-Juni. Graden C, Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 31 1 17, 17, 17, 17, 17.2 17.3 18, Godeitrouwd J. M. KOEMAN Az. en 8 39221 N. GEUZE Md. Stavenisse,) Tholen, 6 Jaa' 1930' DANKBETUIGING. Bij het feit, dat ondergeleekende op 5 Joni jl. den dag herdacht, waarop bij vóór 40 jaar in dienst trad bij het Waterschap „De vrije polders onder Tholen", zegt hij het Bestuur van bovengenoemd Water schap hartelijk dank voor de hem verleende gratificatie mei toezegging vau pensioen. 15 39222 JOH. DEÜRLOO. Tholen, Walstraat li). Degenen, die iets te vorde ren hebben var.- of verschuldigd ziju aan de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalaten schap van wijlen den heer JACOB M, VROEG OP, overleden te Scherpenisse (Rand) 28 Mei 1930 wordt verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen vóór of op 9 Juni 1980, ten kantore van Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen. TE KOOP OE TE HUUR EEN waarin sedert jaren gevestigd een slagerij, in den Behouwdendam 7 te Tholen, thans bewoond door dhr v. d. Eijck. Te aanvaardeo 1 Juli a.s. Te bevragen bij J. SCHOTCarol, Singel 45, Tholen. 12 39225 De THOOLSCHE MAP kost slechts 15 centen bevat 12 euveloppes eu 12 vel prima kwaliteit papier. De fabrieks- rnappen houden slechts 10 vel papier en enve- loppes van veel minder kwaliteit. De Thoolsche Map maken wij zelf. BOEKHANDEL THOLEN wantdaar is een keuze in Hemden, Dassen, Boorden Bretels, Sokken, Handschoenen, Wandelstokken, Sport kousen, Riemen, Pyramid Zakdoeken, Pochets enz., die in de verre omtrek niet te vinden is. Hierbij slechts enkele prijzen, want niet de prijs doch de kwaliteit en keuze beslist. 140 39228 Gekleurde Hemden m. boord, echti.d. wasch, volslagen grootte vanaf 1 85 Zijden Zelfbinders vanaf 22 ct. Tricot met zijde vanaf 10 ct. Stroohoeden vanaf 55 ct. Gekl. geweven Sokken vanaf 17'/2 ct. Sokkenhouders vanaf 15 ct. Fijne sorteering Pyama's, gekleurd Heeren-Ondergoed, Macco, netgoed en het bekende Meridian Ondergoed in diverse maten ook voor zeer zware Heeren. Bezichtig de 4 Etalages. 2e Pinksterdag tot 6 uur

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 2