deze gemeente er niet in zien, niet toe te treden. Met aig. stemmen wordt dit goedgevonden. Hel kohier hondenbelasting wordt vastgesteld. De rekening van de gezondheidscommissie en de begrooting voor 1930 wordt aangebonden. Een verzoek van M. Timmermans om het pad in de Molenstraat voor zijn woning te bestraten. B. en W. hebben hieromtrent geen voorstel. Dhr van Gorsel meent als men het daar doet, men ten slotte de geheele Molenstraat zal moeten doen. De voorz. gelooft dat als er één komt, ze allen zullen komen. Dhr Heijboer zegt dat er geregeld klachten waren over de straten. Toen is er besloten om dit geregeld op te knappen met oode steenen en dit is op enkele plaatsen reeds geschied. Weth. de Wilde merkt op dat er een beetje, is afgeweken van de volgorde, dit met het oog op de kosteD, want de Molenstraat was eerat, maar de kosten van vervoer achtte men te groot. Met alg. at. wordt besloten het voor kennis geving aan te nemen. Met alg. st. wordt goedgevonden een wijziging der begrooting voor het Weazen-Armbestonr, voor den kapitaaldienst voor 1929 en van de begrooting voor 1929. Bij de rondvraag vraagt dhr Heijboer naar het plantsoen voor de openb. lag. school. Dat wordt zeer verontreinigd en nu wil spr vragen of het niet mogelijk is dit plantsoen bij het speelterrein ie voegen, dit is niet le groot, de kinderen moeten nu op de straat spelen en daar deze zeer druk is door het verkeer, kan dit gevaar op leveren voor ongelokken. Hij heeft er ook met de ondercommissie over gesproken en die vonden het ook goed. Ook is het speelterrein een koude plaats eu dit is ook niet goed voor de gezond heid der kinderen. Spr. wil dan ook dat B. en W. hier hnn aandacht eens aan schenken. De voorz. zegt toe hierover in de wethouders- vergadering te zullen spreken. Dhr. van Gorsel zegt in de vorige vergadering heeft spr. naar voren gebracht om een deide wethouder te benoemeu, dit is niet noodig ge weest doordat de benoeming van den burgemeester vlug heeft plaats gehad. Nu is het spr. toch een grief daar deze 2 maal in de gemeente is ge weest, dat hiervan aan de raadsleden niet eens kennis is gegeven, daa hadden zij persoonlyk eens kennis met hem kunuen maken, nn heelt dit pas plaats gehad met de installatie. Spreker had graag gezien dat het dag. bestuur daar de gelegenheid voor had gegeven. De voorz. antwoordt dat dit een kwestie is waar bij buiten staat. Wetb. de Wilde zegt aan den secretaris ge vraagd te hebben of de raadsleden uitgenoodigd moesten worden en deze eeide dat dit geen officieel gebroik is. Dhr van Gorsel merkt op dat dit echter toch aangenaam was geweest. Weth. de Wilde zegt zich er bij neergelegd te hebben als dit geen gebreik was. Wetb. Daane kan niets zeggen tegen het ge sprokene van den heer van Gorsel, bij stond op hetzelfde standpunt, maar hij is eens wezen in- formeersn op aüdere plaatsen en toen ia hem gebleken dat dit geen gewoonte was. De voorz. zegt bet blijkt wel dat er deugdelijk is geïnformeerd en het is juist dat dit geen ge woonte is. Weth. Daane merkt nogmaals op dat het alleen gedaan is omdat het geen gewoonte was, dit is absoluut alleen de oorzaak. Dhr vau Gorsel hoodt vol dat het niet aan genaam was. De secretaris vraagt de zaak nader toe te mogen lichten. Toen die brief vao de benoeming is gekomen hebben de wethouders gevraagd wat er moest gebeuren, toen heeft spreker gezegd dat bet geen gebruik is de raadsleden dit mee te deelen, alleen zal de brief worden voorgelezen in den raad, dit gebeurt zoo in alle gemeenten in Nederland. Dhr van Gorsel zegt de geest van de bevol king keurde dit ook af. Dhr den Engelsman staat op het zelfde stand- pont als de heer vau Gorsel, bij zal echter nie mand de schuld geven, hoewel hij ook gaarne eens met den burgemeester had kennis gemaakt. De heer Heijboer meent dat het een misver stand is geweest van het dag. bestuur. De voorzitter antwoordt dat hij al verschil lende installaties heeft meegemaakt, maar het is altijd gebruikelijk dat de kennismaking plaats heeft met de iustallatie en ook op dit standpunt hebben de wethouders zich geplaatst. Hierna sluiting. THOLEN, 9 Mei 1930. - Dn een aanteekening van zekeren C. de Baijs te dezer plaatse de volgende aanteekening betrekkelijk een dag slecht weer eu wel op 11 Mei 1711: „Op Zondag den 11 Mei van het jaar 1711 was de lacht den ganschen dag met vele ui; hel N.N.O. hoogdrijvende wolken bezet; doch in den namiddag, omstreeks zes uur kwam een zware dikke lucht uit het Z.W. opzetten de wind stak uit dezen hoek spoedig op tot hevigen storm met dwarelwinden weidra vieleu gedurende vijf of zes minuteu verbaseud groote hagelsteencn, waarop een hevige stortregen volgde en eenige donderslagen gehoord worden alles was echter spoedig voorbij. De grootste dezer steenen waren bolrond met afgebroken takken of aangevroren kegelszij hadden 4% rhijnl duimen middellijns en bijna twee pondeu zwaarte. Een zoodanige steen ge- #®o!teu lijnde, leiorde 1 >/4 pint vocht; v»n voort waren er maar we nige gevallen. Mevr achter van een volgende grootte van 4 dnima middellijn, ook gedeeltelijk bolrond, doch aan de eene zijde bevet met 5 il 6 groot, •tevige takken; dervelver zwaarte was 1V4 pond. Zij waren zoo hard van ijt, dat zij, op een steeu vallende, meest opgesprongen zonder breken als men ze tegen elkaar klopte klonken zij als straatkeien. Zij vlogen door de daken, pannen en glazen als kanonkogels. Mioder groote met en zonder takken, hadden toch de zwaarte van 8 k 9 onsen de minst groote waarmede de grond bijna geheel bedekt was, waren als hoendereieren en okkernoten." Een aardig courantenbericht van voor rnitn twee eeowen, maar dat wel waard is om eens herinnerd te worden nn 11 Mei ook joist op Zondsg valt en he plaatselijk geschiedde. Bij het Handelsregister der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Weste lijk Noord-Brabant, Seeligsingel 4 Breda, hadden gedurende de maand April 1930 de navolgende inschrijvingen plaats. Nieuwe zaken: A. Schippers Oud-Vosse- meer, Haven B '180, koopman in kunst- mevtstoffen en granen, eig. A. Schippers. WijzigingenJ. van Dalsen Stavenisse, Bosch A 19, uitgetreden eig. J. van Dalsen, handelsnaam veranderd in L. J. van Dalsen, nieuwe eig. L. J. van Dalsen. Maandagmiddag 5 Mei jl. had alhier de keuring plaats voor het stamboek voor het Ned. Trekpaard (Belgisch type). Goed gekeurd werden: Kea van L J. Mol, Albina en Leta van J. L. van Gorsel, Lilly de Brabant II van C. Bierens Wz., Georgina van Tholen van G. A. de Hond allen te Tholen, Liena van M. C. Geuze, Bertha van Vosmeer van Anth. Geluk, Idole van J. C. Koolaard, Mirza, Engeline en Juliana van Sas van W. J. van Engelen, Bella van Bolspolder van Gebr. C en J. A. van Engelen, Meta van B. G. Friderichs, Emma van P. van der Riet, Mietje van M. J. C. Geluk, Georgine van J. A. Heestermans, Blanka van C. H. de Wit, Cora van S. Smits allen te Oud-Vossemeer, Irma van P Burgers te Poortvliet. Bankbiljetten van f10. Er zijn, ondanks herhaalde waarschuwing ter inwisseling nog een massa oude f 10. bankbiljetten in omloup. Men moet er om denken dat alleen nog geldig zijn de bankbiljetten van 10 gulden met het Zeeuwsche meisje. Houders van oude 10 gulden biljetten kunnen deze nog slechts 'n korten tijd in wisselen bij de correspondentschappen der Ned. Bank, voor onze omgeving bij Firma Van Heel Co. ST. ANNALAND. Aan vrijwillige giften voor Electrificatie der Ned. Herv. Kerk alhier is bijeengebracht f1136. Vrijdag 2 Mei werd alhier gehouden de gewone algemeene jaarvergadering van de Coöp. Boerenleenbank, bijgewoond door slechts 27 leden. Uit het verslag bleek dat het aantal leden in 1929 was vermeerderd met 26 en nu bedroeg 434. Het eindcijfer der reke ning was in ontvang en uitgaaf een gelijk bedrag van f 1.413.852. Aan spaargelden was ontvangen f434.118.58 en uitgegeven f400 050 58. Terugbetaalde voorschotten f59.909.92.Gegeven voorschotten f 124429.92 Ontvangen en Joopende rekeningvan de medeleden f207.359 60, van de Centrale Bank f518.563 61. Uitgegeven als boven aan de leden f347.060.82. Aan de Centrale Bar.k f488.241.67. Ontvangen aan rente f33.618.87. Uitgegeven id. f 39281.03. Winst cijfer f2849.14 waardoor het reservefonds komt op f24125.29. De balans sloot in ac tief en passief op een gelijk bedrag van f 813,938.69. Hieruit bleek dat de som der uitstaande voorschotten was f212.640. Te goed aan de rekeninghouders f 197.412.60 ln Centrale Bank f 87.345.05. Jaardeposito's f250.000. Aan waardepapieren f53435. Schuldig aan Spaargelden t'750.841.14(v. j. f716.773.15). Aan rekeninghoudersf38972.25 Aantal spaarboekjes in omloop 758. In 1929 waren er 58 nieuwe uitgegeven. Rekening Couranthoüders 85. Nieuwe in 1929 zes. Uitstaande voorschotten 115. In 1929 verstrekt 43. Aantal inlagen Spaarbank 800. Id. terug betalingen 544. Herbenoemd tot lid van het bestuur de heer I. Overbeeke en tot lid van den Raad van Toezicht de heer P. J. Soeters. Medegedeeld werd nog dat voorloopig in de renteregeling geen verandering zal worden gebracht. SCHERPENISSE. Door het bestuur van het Cal. waterschap werd alhier aanbe steed de levering van de benoodigde grind en steenslag. Inschrijvers voor de grind waren: P. Fluyt, St. Maartensdijk voor f3.75. „3.45. 3 14. ,3.11. C. F. de Waal, Werkendam W. Kieboom, Gorcum J. P. Grijs, St Maartensdijk Gegund aan laatste. Voor steenslag: W. Kieboom, Gorcum voor f5.20. C. F. de Waal, Werkendam 5.20. J. de Dreu, Goes „5.10. basalt. Id. id. quenast voor f5 20. Id. id. quartzite 4.85. N.V. de Hoop,Terneuzen quenast 4.92. Gegund aan laatste. Voor het vervoer werd ingeschreven door: voor de grind G. Anthonisse f 0 84 p. M3. G. Quaak 0.50 gegund. voor de steenslag G. Anthonisse f0.58 ton. L. Jausens „0.34,, gegund. Het lossen werd gegund aan den eenig- sten inschrijver Johs. Dyke voor grind a f0.62 per M3. en steenslag f0 495p. ton. Op de gehouden algemeene vergade ring van de Coöp. Electr. maatschappij waar 22 leden aanwezig waren, werden de aftredende bestuursleden de hh. Jac. Muller en D. A. Hartog herkozen, terwijl in de vacature van M. A. Jansens werd gekozen de heer P. Jobse. Het verschul digde bedrag bij overlijden der leden werd wederom vastgesteld op f 300. Tot leden der commissie nazien der rekening werden herbenoemd de hh. dr. Polderman en M. Andriesse en in de plaats van P. Jobse werd gekozen de heer M. Hage Jacz. Het tekort werd per lid vastgesteld op f 15. Tot leider der 11e algemeene tien- jaarlijksche volkstelling is door B. en W. aangewezen de heer L. C. van Doorn, gem.-secretaris. STAVENISSE. D« prijs der melk is alhier «ader met 2 cent verlsagd eQ dos uu gebracht op 10 ceDt psr liter. OUD-VOSSEMEEB. Er zoa sprake van zijndat kaai bestaat, er weldra zal toe worden overgegaan tot het iD gebruik stellen van het plantsoentje voor de O. L. school voor uitbreiding der speelplsats voor die school. Het verdwijnen van aanplant langs de straat moge te bejammeren valleD, de veiligheid der schooljeugd gaat voor. leder ver wondert er zich feitelijk over, dat nog geen ongeluk heeft plaats gehad door het drotke verkeer io de straat bij het heen en weer schar relen der kinderen van het schoolpleiDtje naar het „Erfje". Bovendien ia bet ergerlijk hoe het plantsoentje als „vnilDiabak" gebruikt wordt door bij wonenden, zoodat het vaak voor schandaal lag en waaraan dao ook een einde komt. Het aantal leerliogen op 1 Mei jl. tot de O. L. school toegelaten bedraagt 22. Door O. V. C. I werd alhier een voetbal wedstrijd gehouden tegeo Excelsior 1 van Hal steren met deo oitslag gelijk spel 22 er werd voor dorpiclubbeD een mooieo strijd ge leverd. broken te zijn in het fotomagaziji »c Steenstraat, waar de cassa was ge Twee verkeersongevallen. Dinsdagmorgen reed een auto behalve de chauffeur, de heer directeur van het hotel Centraa Haag en de heer de Vries, ever Den Haag zaten, ter hoogte van kerk nabij Soesterberg, toen d GEMENGD NIEUWS. Gedood. Te Meersum (Limb.) sloeg een paard gespannen voor een wagen, door het schrik ken van een auto op hol. Een fietser H. v. B., inspecteur van de Centrale onder linge ziekteverzekering te Den Haag werd door den wagen overreden en op slag ge dood. De landbouwer uit Meersum werd van den wagen geslingerd en is met een arm- en een beenbreuk naar het zieken huis te Maastricht vervoerd. Doodgevallen. Donderdagmiddag opende de 25-jarige monteur H. K. van de Philipsfabrieken een deur van een lift op de vijfde verdieping, waardoor hij naar beneden is gevallen. Hij was onmiddellijk dood. Hij was onge huwd. Twee mijnongevallen. Woensdagavond werd de arbeider F. op de Oranje Nassau mijn 11 te Heerlerheide onder vallend gesteente bedolven en ge dood. De man is ongehuwd en woont te Heerlen. Donderdagochtend werd bij een ontplof fing van een dynamietpatroon de 34-jarige Duitsche houwer J. B. uit Sittard getroffen en gedood. De man laat een vrouw en drie kinderen achter. Een dievenbende gearresteerd. Dinsdagavond laat werd aan de politie te Arnhem meegedeeld, dat vier personen zich op verdachte wijze ophielden bij een winkel aan den Klarendalscheweg te Arn hem. Een onderzoek leidde tot de aanhou ding van twee twintigjarige jongens een derde was verdwenen, en bij een door de recherche ingesteld onderzoek in het ma gazijn werd de vierde achter eetiige zakken gevonden en aangehouden. De verdwenen jongen werd enkele uren later in zijn wo ning aangehouden. Uit het verder onderzoek bleek, dat de aangehoudenen zich reeds aan eenige dief stallen met braak, in de laatste maanden te Arnhem gepleegd, hadden schuldig ge maakt. Toevallig waren twee hunner een uur voordat de inbraak aan de politie werd meegedeeld, door den politie-deskundige dr. Hesseling herkend als daders van de diefstallen met braak vroeger gepleegd. Deze twee waren namelijk eenige dagen geleden op het poliliebureau wegens straat schenderij opgeborgen en bij die gelegen heid was hun dactyloscopisch signalement genomen. Drie van de aangehoudenen waren nog nimmer met de politie in aanraking ge weest. Het onderzoek wordt voortgezet. Woensdagochtend bleek ook nog inge- tengevolge van de gladheid van slipte. De auto kwam tegen ee terecht en werd als het ware du vouwen. De drie inzittenden wei wond, de chauffeur en de heei konden nadat zij in het St. Eliï gasthuis te Amersfoortjverbondei he naar Den Haag terugkeeren. De hee is ter verpleging in dat ziekenhu iff nomen. De auto werd totaal vern Een paar uur later geschiedde gelijk ongeval op ongeveer 10|ai afstand, waar het ongeval met de schen auto was gebeurd. Een vrt :Fi waarin zaten een groentehande Amersfoort met vrouw en vijf k slipte ten gevolge van de gladheid weg. Eerst hotste de wagen tegen e op en kwam* tenslotte aan den kant van den weg terecht. De handelaar, zijn vrouw en twee werden gewond. De man en de vr voorin zaten kregen ernstige hoofdtn De twee kinderen kregen snijwon auto werd zwaar beschadigd. ac 11 Zomertijd. We maken onze lezers opmerkzi Donderdag 15 dezer de zomertijd vang aanneemt. Men zette dus Woensdagavond naar bed gaan zijn uurwerk een uur Ernstig ongeluk. Loop nooit onder goederen die opgehaald. Dat blijkt weer uit dit De 30-jarige S. Roukema vader kinderen, is in de stroocartonfabr de firma Scholten te Sappermeer doordat een pak papier, waarvan ophijschen de staaldraad brak, hei lichaam is gevallen. Keizerlijke hulp. Dinsdagochtend is in de groote den heer Brand, te Driebergen, br; staan, vermoedelijk door een del den gasgeyzer. De bovenverdieping geheel uit. Assistentie werd verlee de brandspuiten van Driebergen, burg en Zeist. Toen het bericht van den bra Doorn doordrong, heeft de gewezen keizer, die een vriend is van Brand zijn hulp aangeboden en brandspuit van Huize Doorn met bedienden uitgezonden. Uok de keizer zelf was spoedig bij den hee aanwezig, om eventueel zelf hulp leenen. Het brandspuitje van Huiz behoefde geen dienst te doen. Waaghalzerij. I Voor Terschelling werd een in zee opgemerkt dat blijkbaar ronddreef De reddingsboot trok I en kwam bij een klein bootje met sonen, die in het scheepje groot 1.20 M. van Hamburg waren verl om naar Engeland te varen. Het vaartuigje werd voortbewogi een trapinrichting. Het werd opsle genomen door de reddingsboot, vol en zonk. k 'J 1 d la f i hi do N. po ee i At

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 2