Wasch Uw haar "bd De installatie van den heer J, G. Hamer als Burgemeester van Oud-Vossemeer. THOLEN. Bij het korte doch hevige onweer dat kfiater boven oose gemeente hing werden wij verschrokken door een feilen bliksemstraal en een hevigen donderslag. De bliksem was in een paar boomen bij den molen yde Hoop" geslagen. eens met Purolzeep. u zult dan zien hoe mooi, zacht en roosvrij uw naar wordt I Piuolietp li vca.il Purol v«/kri)gba.r bi) Apolb.tP Droglalca. J 858 7 aau?3 GEMENGD NIEUWS. Schatgravers. Te Zaaodam zijn sedert etjkele dageD, ca machtigiog van bet gemeentebestuur, op eea terrein achter de Ned. Her», kerk aan de Ooit- zijde scbatgrarera bezig op zoek naar een »oor enkele honderden jaren daar begraren icbat. De acbatgraver ia de beer Hana Langbirt uit Wüttborg (Beieren), die in een bijeenkomst »an eeo genootschap voor Geheimwisaenichaft mede- deelingen zoo hebben gekregen, dat ter plaatse )n de 17e een» een door een Uoitscber bewoond klooster of kaeteel beeft gestaan. Een helderziende dame, Svlvia uit Berlijn, die de wichelroede hanteert, heeft op de plek een onderzoek ingesteld, waarna men met graven is begonnen. De verborgen schat moet voor millioenen waarde hebben. De toezegging is gedaan, dat do gemeente Zaandam de helft van de waarde zal ktijgen, indien de schat wordt gevonden. Het tueval wil, dal het terreiu, waarop de etalhoudarij van de firma Ros berft gestaan, in verband met een wegdoorbraak geheel open ligt. Het terrein wordl eenige meters diep uitge graven. Ergerlijk. 5 Jonge mannen van den Scbiedamschen dijk te Rotterdam keerden naar boia terug. Onder weg hebben zij zich eerst aan straatschenderij schuldig gemaakt. In de 8l. Laurensstraat, den Oppert en de Weale Wagenstraat hebben zij van in totaal 26 panden de beltrekkers vernield en gestolen. Op den Hofdijk hebben zij vervol gens een 30 jsrigen kantoorbediende, die zijn meisje n'ar buis bracht, aangevalloo. Zij duwden hem in een poort van een hofje, wierpen bein tegen den groud en beroofden hein vao een gulden, die hij in zijn vestzak had. Daarna hebben zij het meisje eveneens tegen den groud geworpen en liederlijke handelingen met haar gepleegd. Het i» der politie gelukt, de 5 mannen nog in den loop ran den nacht aan te houden. Zij zijn opgesloten, Treindiefstal. Iemand heeft te Amsterdam aangifte gedaan dat te zijnon nsdeele uit een Puiltnanlrein, welke aan het Centraal station is aangekomen, een koffer is ontvreemd, inhoudende f 250 aan Nc- dorlandsch en Fransch geld en voor pl.m. f 1000 aan kleeren. De diefstal moet gepleegd zijn tua- schen Esscheo en Amsterdam. Op zijn hoede. Te Den Haag vervoegde zich een tot dusver onbekend gebleven Dnitecher, zich noemende Carl Schuruscb, ongeveer 40 it 42 Jsar, bij een jowtlier om een diamanten ring van f 5000 te koopen. Ter betaling bood hij aan twee cheques, eeo van 14500 en de arider van f 1200, beide oorlog immers heeft een Engelsehe vlieg machine een bom laten vallen op de stad; ze kwam terecht op de binnenplaats van een huis aart de Brusselschestraat en richtte gelukkig weinig onheil aan. Er bestaat j reden om aan te nemen, dat de gevonden bom, ongeveer een halven meter hoog, 1 uit hetzelfde vliegtuig afkomstig is. De Engelschman heeft toen Maastricht aan gezien voor een Belgisehe stad, wellicht Namen, dat een soortgelijke situatie heeft en een eveneens zeer oude Roulaansche brug van eenzelfde type. Het gedemonteerde projectiel is thans in partucuiier bezit, doch zal wellicht aan het plaatselijk museum afgestaan worden. BUITENLAND Een goede vangst. Den laatsten tijd waren bij de politie te Dordrecht herhaaldelijk klachten inge komen over het wegnemen van fietsen, die buiten stonden. Het door de politie ingestelde onderzoek heeft eindelijk geleid tot het ontdekken van de dieven. Zij vond by een rijwielhandelaar een van de ge stolen fietsen. Het bleek, dat een te goeder trouw zijnd ingezetene deze flets, welke hij had gekocht van een anderen rijwiel handelaar, daar ter reparatie had gegegen. Bij dezen rijwielhandelaar trof de politie nog meer fietsen aan, waarvan de vermis sing was opgegeven, benevens twee lan taarns van vroeger gestolen fietsen. De rijwielhandelaar S. werd gearresteerd en hij zijn verhoor zeide hij, de fietsen en lantaarns te hebben gekocht van den '18-jarigen J. den B. De politie hield ook dezen aan, en toen bleek, dat hij de dief stallen had gepleegd in samenwerking met een 16-jarigen jongen, die, aangehouden, eveneens een volledige bekentenis aflegde. Eenige fietsen, die reeds veranderd en onherkenbaar gemaakt waren, heeft de politie opgespoord en in beslag genomen. De beide dieven en de heler zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Een pleizierige thuiskomst. Toen de bewoners van een huis aan den Nieuwen weg te Amsterdam na in de stad te zijn geweest, thuis kwamen, ontdekten zij, dat de 19 jarige dienstbode L. O., die zoowat zes weken bij het gezin, bestaande uit een echtpaar en een dochter, in be trekking was, het huis had verlaten, en dat gestolen waren een bedrag van onge veer f700 aan geld, een aantal sieraden en ook eenige lijfgoederen. Voor de ^politie staat het vrijwel vast, dat de dienstbode bij haar „werkzaamhe den" in het huis geholpen is door haar verloofde, den 30-jarigen koopman H. K., een Duitscher, die sinds eenige weken te Amsterdam woonachtig was. Da vlootconferentie ia achter den ra» en er komen nog meer onthullingen, die doen zien dat de groote politiek toch ook nog geen frisohheid geeft. Engeland had gemeend dat Frankrijk wel in zijn kielzog zou varen, doch Italië gooide hier roet ia het eten. Engeland gaat het nu met Duitschland aan leggen, over en weer brengen admiralen bezoeken aaD elkanders vloot, hetgeen wel een wenk zal zijn aan Frankrijk dat Engeland het desnoods wel aan durft om met Frankrijke meest gerreesden tegen stander aan le puppen. Inlusscheu is Briand met zijn vragonlijst om te komen lot een Eurnpeeschen Statenbond gereed ge komen en zal de lijst binnen eenige dagen tan 26 staten worden gezonden. Zou men het nu langs dezen weg eens kunnen worden De vlootconferentie heeft ons geleerd dat het groote moeite kost om elkander te willen begrijpen, want nationale eer is een leere zaak. Ghandi is nog op vrije Toeten, maar do inlandsche bevolking begint oproerig te worden, In verschillende plaatsen hebben botsingen met F.ngelsche politie on soldaten plsats gehad, waarbij zoowel inlanders al» soldaten en politieagenten zijn gedood. De regeering heeft in allerijl de meeat uitgebreide maatregelen getroffen om den toestand meester te blijven. en en bt nit de igi es' en LANDBOUW EN VEETEELT. Rundveekeuringen. De jiarlijksche keuringen van stieren en vrouwelijk rundvee, ui'gaande van de Provinciale Commissie ter bevordering van Rijksweg® van de ve®tokkorij sullen gehouden worden te Tholen op Donderdag 15 Mei, 2,30 uur o.m. Poortvliet Vrijdag 16 Mei 8 uor v.m. St. Annaland Vrijdag 16 Mei, 10.30 uur v.bi. Stavenisee 16 Mei 3 uur n.m. alles wettelijke tijd. (zie programma). Op deze keuringen kan iedere veehouder ter mede dinging naar prijzen en/of medailles stieren van min stens 9 maanden oud, voorzien van afstammingsbe wijzen van het Nederlaudschö of Friesche Rundvee Stamboek of van een fokvereeniging inzenden, als mede koeien die minstens éénmaal zijn gekalfd. Wanneer «tieren of koeien voor opname in het N. R S. Stamboek zijn opgegeven, worden deze tege lijkertijd hiervoor gekeurd. De aangevoerde dieren worden door de keurings commissie zooveel mogelijk besproken en ia dit voor de veehouders zeer leerzaam. Daarom is het van groot belang, dat de veehouders deze keuringen bij wonen. En ik hoop dat op Uw program mag sl Zondagsheiliging, tegengaan van str schenderij en wat dies meer zij. En ik geloof E.Achtb. heer Burgemee dat ik hier de tolk van de gemeente zijn, u hartelijk welkom te heeten Burgemeester van Oud-Vossemeer hoop met goeden gang van zaken, dat Ge dan mag sparen voor Oud-Vossemeer in hooge grijzen ouderdom, dat God u sparen voor uwouders, uw naastbestaan ja voor allen die u lief en dierbaar i Ik hoop dat de samenwerking met Wethouders een prettige mag zijn, die met onzen hooggeachten Secreti die U altijd met zijn kundige goed dachte adviezen ter zijde zal staan, w van ook wij veel hebben genoten, d voor onzen hartelijken dank, en ook samenwerking met de raadsleden, altijd mag staan in het Nederlands wapen Je Maintiendrai, ik zal handha dat de orde steeds mag bewaard blij dat uniet te veel moet hameren of timmt elkander niet benijden of benauwen, n werkzaam zijn tot opbouw van de gemee En hiermede E.Achtb. heer Burgemee bied ik u dezen voorzitterszetel aan, h u den Ambtsketen om, en vertrouw sleutels van dit raadhuis toe. Ik verklaar u thans als Burgemeester Oud-Vossemeer geinstalleerd en ste E Achtb. aan den raad voor. En hierm eindig ik. Daarna nam de Burgemeester het wt en sprak alsvolgt Mijne Heeren, tre de va ;lt mi IV Isi tv; or er tri dt in Wi (S h< Doodelijk ongeluk. Nabij Rijswijk heeft een onvoorzichtig chauffeur een doodelijk ongeluk op zijn geweten. Hij reed met zijn vrachtauto in woeste vaart in de richting van Rijswijk, volgens ooggetuigen zonder signalen te geven en zonder licht. De 47-jarige B. H., beambte bij de Haagsche Tram te Den Haag, he em van I 45ÜÜ cn de ander v.n 11200, be,de merkte den auto te laat werd aangereden getrokken op de Diskon.o Gu.ll.oh.ft te Berlijn ernstig gewond. Hij kreeg een schedel- Jiu u l- j. ih„„L fractuur en werd naar het gemeentezieken en beta» baar gesteld bij de Amstelbank te i v. j j j, i huis vervoerd, waar hti zonder tot bewust- Ainstertlaui. Aangezien vreea bestond, dat de .J chtqoee valsch waren, heeft de juwelier deze in onderzoek gegeveu aan een commissionair, waar door bleek dat de cbrqnes ioderdaad waardeloos Motorongeluk. Woensdagavond reed ds 40-jarige heer Dekker nit Uitgeest op een motorrijwiel orer den Kcd- nemer straatweg. Ter hoogte van de gemeente Heiloo ie hij, vermoedelijk door onoplettendheid, tegen een boom gere'eo. Hij was apoedig dood de motor is zwaar beschadigd. Het lijk is naar Uitgeest overgebracht. waren. Ook de daarna door den Doitscher opgt- geven referenties bleken onjoist te zijn. De juwe lier bad den ring niet aan den vreeuidtlug afgegeven, die echter kana heeft gezien met medeneming vao heide ebtquea de plaat te poetsen. Bij een andere juwelier slaagde de Duitscher bete'. Noodlottig ongeval. Op het kruispunt SiugelslraatAmsteidamsche straat in Muidvu liepen het negenjarig dochtertje van deu heer Knrsien met haar zusje van ongr- veer drie jaar. Plotseling rukte het drirjsrig meisje zich los en slak den weg over. Zij li-p tegen een zwareo melkauto op, die juist pas seerde en kwam onder de achterwielen terecht. Hel kind was onmiddellijk dood. Een bom gevonden. Het Handelsblad meldt Bij de baggerswerken die thans in de Maas te Maastricht, in verband met den bouw van de nieuwe brug worden uitge voerd, werd een moderne Engelsehe bom uitderivier gehaald. Het bleek een projectiel afkomstig uit een vliegtuig le wezen. De plaats, waar deze werd opgehaald, moet een paar honderd meter ten Noorden van de oude brug zijn geweest. Men vermoedt te doen te hebben met de resten van een mislukten aanslag op de oude Maasbrug. In het begin van den zijn te zijn gekomen, is overleden. De chauffeur is na het ongeluk doorge reden tot den Delftscheweg, waar hij aan den tolgaarder meedeelde, iemand te heb ben aangereden. Hij vroeg om politie, om zich aan te kunnen melden. De tolgaarder verwees hem naar de Rijswijkscbe politie, die hem bij de Geestbrug aanhield. Een brand zonder weerga. De Amerikaansche gevangenissen zijn deu laatsten tijd berucht door de opstanden j van de gevangenen. Thans heeft in de gevangenis te Colum- bus een brand gewoed, die zeker door gevangenen is aangestoken. Een verschrik kelijke ramp is het geworden. De bewa- kers durfden de gevangenen niet te be vrijden waardoor niet minder dan 320 doodeti zijn te betreuren. Sommigen maak- ten voor de vlammen hen konden bereiken een einde aan hun loven, de meesten zijn levend verbrand en er zijn nog 230 ge wonden. Een der gevangenen, die de radio van de gevangenis bediende, heeft den brand als ooggetuige „omgeroepen". De radio maatschappij stuurde hem daarvoor een cheque van 500 dollar. Het was dus voor gevangene no. 46812 tenslotte nog een goede dag. Zeer onvoorzichtig. De familie Stiüitter was op visite bij ken nissen in de Hillestraat te Rotterdam. De gast heer liet zijn revolver aan de bezoeker» zien. Toen de 56-jarige J. H. Straatter het wapen in de hand had, haalde hij den trekker over, in de meeoing, dat de revolver Diet was geladen. Er zat evenwel nog édu patroon in het wapen het schot ging af eo S. trof zijn 18 jarigen zoou H. Siriiitler in het hoofd. De kogel is bij den rechterneusvleugel naar binnen gegaan en heeft het hoofd bij het linkeroor weer verlaten. S. ia id het ziekenhui» aan den Coolsingel opgenomen. Na de eenigszins koude dagen, kenmerkte de dag van heden zich door een mildere temperatuur en warme zonneschijn, dat aan een gebeuren zooals heden te Oud- Vossemeer plaats had, meer luister bijzette. Te ongeveer 12 uur arriveerde de heer Hamer met zijn familie aan de grens der gemeente, waar hij werd verwelkomd door den loco-burgemeester en eenige raads- ledeh, waarna met een met 2 paarden be spannen landauer naar Oud-Vossemeer werd gereden. Het was in Vossemeer's straten, reeds voor half één een heele drukte, vele uitge stoken vlaggen, op z'n Zondags aangekleede kinderen, Oud-Vossetneer's muziekgezel schap dat onder het uitvoeren van marsch- muziek zich naar de Molenstraat begaf, waar ook weldra de kinderen werden opge steld en de aanwezigheid van vele belang stellenden als bewijs dat er iets bizonders stond te gebeuren. Weldra kwam er beweging in de menigte, het nieuwe hoofd der gemeente was in aan tocht. Het rijtuig hield stil en de muziek verwelkomde den heer Hamer met een feestgroet, waarna de kinderen een lied zongen. Des middags begaf een heele schare be langstellenden zich naar het gemeentehuis dat weldra gevuld was door de talrijke aanwezigen, onder wie wij o. m. opmerkten mr. A. J. v. d. Hoeven, burgemeester van Tholen. Nadat alle officiëele personen en de gasten gezeten waren opende de voorzitter, wethouder De Wilde de vergadering en ver zocht den secretaris de besluiten voor te lezen die bewijs gaven van de benoeming van den heer Hamer als burgemeester van Oud-Vossemeer, die inmiddels door de h.h. dr. Vermet en van Gorsel was binnengeleid. Hierna nam de heer De Wilde het woord, E.Achtbare heer Burgemeester, ik heet u hartelijk welkom in de gemeente Oud- Vossemeer, en ik hoop dat God u kracht en lust, wijsheid eu verstand mag geven om onze burgerij in goede banen te leiden, in banen die mogen dienen tot eere Gods, tot netheid van de menschheid en tot heil van onze gemeente. E Achtbare heer Burgemeester indien het woord neutraal een bestaan heeft dat u dan neutraal mag zijn, want we hebben hier een gemengde bevolking, van ver scheiden plutnages en ik wer.sch dat geen politiek de overhand mag hebben, dat er geen lieve kinderen mogen zijn, of geboren worden, maar dat men houdt zoo men dat wel eens noemt, gelijke monniken gelijke kappen. En u moet niet rekenen E.Achtb. heer Burgemeester dat wrok en wrevel, haat en nijd, wrijving en kritiek u gespaard zullen blijven, maar ik hoop dat u kracht van boven mag ontvangen deze te wederstaan. Wethouders, Leden van den R en belangstellenden. Waar ik thans gereed sta het ambt Voorzitter uwer vergadering en van Bu meester dezer gemeente te aanvaar mag en kan ik niet nalaten een wi ;p tot U te richten en het is mij dan eerst een behoefte Hare Majesteit geërbiedigde Koningin mijn harteli dank te betuigen, dat het Haar heeft w behagen mij tot dit ambt te benoei Mede spreek ik van deze plaats mijn rechten dank uit aan zijn Zijne Exeelk Minister van Staat, den Minister van nenlandsche Zaken en Landbouw en Zijne HoogEdelgestrenge, den heer missaris der Koningin in deze prov die mij daartoe wilden voordragen en g allen, die in welken vorm ook mij steun hebben verleend. Eveneens een woord van dank 3 geachte heer de Wilde, die als nemend burgemeester mij tot dit inleidend, voor de symhathieke woo tot mij gesproken. Door het afleggen van mijn ambtsee handen van den hoogsten dienaar r Koningin in deze provincie en onder roeping van Gods Heiligen Naam, In trouw gezworen aan de Grondwet ei wetten des Rijks en daardoor aan wettig gezag, maar heb tevens onder beloofd, dat ik de belangen der gemt Oud-Vossemeer met al mijn vermoge voorstaan en bevorderen. Die belofte ik durven doen, omdat ik overtuigd dat God mij op deze plaats heeft ges Wat de toekomst ons brengen zs|3 voor ons allen verborgen. Maar één kan ik wel zeggen, dat ik al mijn mogen zal aanwenden ten dienste vat bloei der gemeente Oud-Vossemeer ei belang der gemeentenaren. Verschil van meening zal zich wel voordoen, maar ik hoop, dat die verse! steeds zullen worden worden opgelos bevrediging van alle partijen. Ja, ik tv niet, of overeenstemming zal worden reikt. Ik doe daartoe een beroep op aller n werking. In de eerste plaats van dei meenteraad en van heeren Wethou die met mij het Dagelijksch Bestuur gemeente zullen vormen, verder op 1 meente-secretaris en allen die tot di meente in eenige betrekking staan. Waar mij reeds mondelinge belofte medewerking gedaan zijn, wil ik ook voor mijn oprechten dank uitspreken Met de bede, dat onder God'sonmisl Zegen de gemeente Oud-Vossemeer in en bloei moge toenemen, aanvaard i ambt van Burgemeester der gemi Oud-Vossemeer. De Voorzitter vroeg of iemand het woord verlangde. De heer Heijboer sprak daarna volg ende Mijnheer de Burgemeester. Namens de partij die door mij wordt vertegenwoordigd, wensch ik nog een enkel woord tot U, Mijnl Burgem. te richten. Ik feliciteer U met de benoemin Burgemeester dezer gemeente. Toe op 25 Maart door middel van de Thoo Courant per bulletin bericht ontvinge de heer Hamer benoemd was als b meester van Oud-Vossemeer, warei met belangstelling vervuld, aangezii voor ons een vreemdeling was, en er verschillende vragen bij ons op. zij de pers, werden er al spoedig vragen beantwoord, en de andere wel in den loop dat wij hier de bel

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 2