Fietsen Onzinnige weddenschap. Altijd kalm blijven. Goed afgeloopen. Een nieuw systeem van wegen-aanleg. De regelt van den weg. Moord om een duif. 3905° 8 pi Tpf\| Ph. J. van Dixhoorn. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 Laxeer-Tabletten 60c Zenuw-Tabletten 75 Staal-Tabletten 90" Maag-Tabletten man bot huig *>s binnengedrongen, de kast io de slaapkamer, vaar merroov baar sieraden be waarde, had opengebroken en deze had meege nomen. Het meisje veraokerde nog getracht te hebben den man tegen te honden, waarby bij haar mot een scherp voorwerp de handen bloe dend had verwond. Na een scherp politieverhoor bekende het meiije het heele verhaal verzonnen en zelf de sieraden gestolen te hebben. De verwondingen aan de hand had se zich zelf mat.... een speld toegebracht. Tengevolge van eeo noodlottige weddenschap is te San Sebastian een jongeman om het levsu gekomen. Hij wedde in een herberg, dat hij tien ranwe eieren met schaal en al zon kannen verorberen. Zijn vrienden gingen de weddenschap met hem aan en de jongeman at iuderdaad tien eieren met schaal op, waarbij hij een liter wijn dronk. Hij kreeg onmiddellijk na afloop hevige maag pijn en bezweek eenige minuten later. Een tegenvaller. Over de grens bij 's-Heerenberg is in een bosch een anto gevonden, beladen met 28000 eieren. Auto en eieren waren eigendom van de firma T. te Lichtenvoorde. De aato was op weg naar Duisburg, maar was in een onbewaakt oogenblik door dieven gestolen, maar wegens benzinegobrek in genoemd bosch achtergelaten. In een bioscooptheater te Waturn (Amerika) zou een kindervoorstelling plaats hebben, waarby 300 jongens en meisjes tegenwoordig waren. Plotseling ontdekte een 17-jarige suppoost dat hot filmdoek in brand stond. Hij verzocht de jongens en meisjes kalm, alsof er niets aan de hand was, zich rustig te houden en in groepjes het theater te verlaten. Hij verhinderde zoo een paniek en het gevolg was, dat allen het gebouw konden verlaten vóór het vaar naar de zaal oversloeg. Een hevige rukwind heeft buiten Zaltbommel een woonwagen in een sloot geworpen. Een begin van brand kon door een juist passeerenden rijksveldwachter worden gebluscht. De kachel viel op een kind, dat daardoor verwondingen opliep. De verdere inzittenden een vrouw en vier kleine kinderen, kregen lichte verwondingen. Van gemeentewege is de wagen nit de sloot gehaald. In den nieuwen Hemweg (Amsterdam—Zaan dam) even buiten Amsterdam, sohrijfi het Hbl., wordt een proefvak aangelegd volgens een tot dusverre in ona land onbekend procédé. Dit systeem van wegenaanleg is in Doitschland (het Rijnland) reeds met groot succes toegepast, *die Trass-Strasse" kreeg daar in de wereld der wegenbouwers een uitstekenden nsam. Het procédé blijkt eenvoudig te zijneeu puinfundeering, een z.g. trasmengsel en dan steenen, die ingewalst worden, waarna op dit oppervlak een aafalt-emulsie onder druk gespoten wordt, die alle openingen volkomen vult, naar behoefte steengruis er op, waarna dan zonder gloeiende asfaltovens en dergelijke de weg voor gebruik gereed is. Dit trasmengsel nu is het belangrijke element; het is een laogzaam werkend bindmiddel van tras, zand en dergelijke. Het zorgt, onder in vloed van het regenwater, dat steeds weer op nieuw eventueele holten gevuld worden. De voordooien van deze tras-macadamwegen zijn, dat ze nooit glad worden, zelfs bij regen weer blijven zij stroef en kan er een auto bochten met groote soelheid nemen, op helliagen glijden paarden niet oit. De aanleg van den weg kan ook bij regenweer doorgaan, alleen niet bij strenge vorst. Tegenover het feit, dat deze methode van wegenaanleg iets duurder is dan het bouwen van gewone macadamwegen, staat een veel langere levensduur van traswegen; hun rijvlak is zoo hard dat er in het Rijnland een boormachine noodig was om er gaten in te maken en hoewel het drukke verkeer over den weg doorging, werden de gaten niet grooter, had er geen af brokkeling plaats. Van de zijde van onzen Nederlaudsche inge nieurs bestaat voor dezen eersten aanleg bij zondere belangstelling. De bekende Kwattafabrieken hebben willen medewerken om ds straat veilig te maken en dat langs den weg van opvoeden der jeugd op het gebied van het leeren opvolgen der verkeers regels. En dat de Kwattafabriek in de eerste plaats beeft gedacht om de aandacht op haar fabrikaat te vestigen, is wel van zelf sprekend en zij heeft dit gedaan op een wijze die geen schade doet aan de bruikbaarheid van het boekje, dat samen gesteld door de hh. J. J. Verbeeten, inspecteur van het 1. o. en B. H. A. Meijer commissaris van politie te Breda, op duidelijke wijze ieder vertelt hoe hij op straat te handelen heeft om mee te werkeu aan een veilig verkeer. De boekjea worden gratis uitgereikt door middel van de hoofden van scholen en op deze wijze zijn er reeds honderduizenden aan de jeugd verstrekt. Het boekje ziet er smakelijk uit en de plaatjes met onderschrift zijn duidelijk. Bovendien kunnen de jongens enjmeisjes meedoen aan de prijsvraag die zich in ieder boekje bevindt, waarbij zij kans hebben een spaarbankboekje met f 10 te bekomen. Een duifje, symbool des vredes, is te Eindhoven de aanleidende oorzaak geweest, dat een men- scbenleven is gevallen. Zondagavond bevonden zich in een cafe aldaar de 55-jarige arbeider Anton Smit, die met eenige persouen zat te praten. Op dat oogenblik kwam de 44-jarige gehuwde kapper Bongers binnen. Tusschen 8. en B. bestond sinds een week on- eenigheid over een duif. Deze duif zou tegen de anteone van den kapper zijn doodgevlogen. Beide personen zijn duivenliefhebbers, vooral S. On middellijk na zijn binnenkomst begon B. over die duif razie te maken. S. beduidde hem echter, dat hij daarover liever niet sprak, vooral niet nu B. dronken was. Daarop daagden beiden elkaar wederkeerig uit, waarop het tweetal tegelijk het café verliet. Weinige oogenblikken later bleek, dat 8. twee diepe steekwonden had op- geloopeD, namelijk ééa in de linkerborst en één in den baik. Er bevond zich voor het csfe een bloedplas, terwijl S. in een heg nasst het cafe badende in zijn blosd werd gevonden. Hij is kort daarna overleden. B. is direct na het geboorde naar hnis ge vlucht eu heeft zich daarna naar het politiebureau begeven, waar hij in arrest is gesteld. ihte Doorzitten bij wlelrijden verzacht en geneest men met Doos 80, Tnbe 80 ct. r^UFvV/Lw Correspondentie. Asn inzender te Oud-Vossemeer. Uw stok tegen dien Wethouder is te persoonlijk e. kannen wij zonder onderteekeniog niet opnemen. Boven dien i« het toch zeker niet de plssti in een iogcsondea stak om een politieke partij, die met de ».k sis zood.nig niets te m.ken heeft, hier over Mn te vallen. Redactie. BINNENLAND. ONDERWIJS. Ond-Vossemeer. In een drnk besochte onder- avond in de O. L. School, waarbij ook een tiental dames aanwezig wareD, werd met groote belang stelling een lezing gerolgd door den heer Fluit gehouden over „De taak der achool en de taak van het huisgezin". Het in cultuur brengen van den Wlerlngermeerpolder. Het Eerste Kamerlid Weiterdijk heeft a Mioiater van Waterstaat de volgende geateld Kan de minister mededeelen of het jo dat Zijne Excellentie met de heeren ioge m Smeding, iiesu eu Roebroek tot overeet ei miog is gekomen betreffende de opriohtini een dienst voor de voorbereiding en nitvi lat van de werksaamheden tot het in coltnor gen van de in den Wieringermeerpold.r gevallen gronden, en, zoo ja, op welke inrichting van dezen dienst in hoofdlij gedacht? In hit tiekeühnis te Sluiskil is overlede heer Ph. J. v.n Dixhoorn, lid van de Pi cial. Staten vau Zeeland voor den Vrijheids) De thans overl.dene hsd zitting rsu 191 1923 en van 1924 tot aan zijn dood. De ledene was lid van het hoofdbestnur vs maatschappij tot bevordering van landboa veeteelt in Zeeland. In de plaats van wijlen dhr Ph. J. Dixhoorn zal io do Provinciale Staten Zeeland zitting nemen dhr L. J. Geelhoet u Ternenzes. Maandag heeft te Middelbnrg onder voorzit schap van den Commissaris der Koningin in land de heer Jhr. Mr. J. W. Quarles van UI plaats gehad de oprichtingsvergadering van Prov. Brandweerbond. Aanwezig waren 140 tegenwoordigers nit verschillende gemeenten, bestnnrslid werd o. m. benoemd de heer A Hanssens, Burgemeester van Slaveoisse. Do bond werd verdeeld in 6 afdeeliogen. bestnor van de afdealing Tholen en St. Phili land werden gekozen Voorzitter den heer A Hanssens, Burgemeester van Stavenisse. Secret de heer H. J. Laban, Secretaris der gem» Tholen en ala bestuursleden de heeren J Polderman, Burgemeester van St. Maartensd W. L. Klos, Burgemeester van Scherpeöisss J. vau Strien Cz., wethouder van St. Phihpslai 39052 10 Bij Apoth. en DrogistJ

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 4