Overwerkte Zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten Schietpartij. het openbaar te behandelen. Hij heeft dit bij ge ruchte gehoord en men zeide reeds waar het kwam ook. Nu heeft spr ook gehoord dat er van de posterijen hier zijn geweest en wanneer d"ze nu gezegd hebben dat het tegenwoordige kantoor voldoet, dan moet hij daartegen proiea- teeren, want het bestaande kantoor voldoet niet aan de eischen, die er aan moeten worden gesteld. Oe voorz. antwoordt dat hij rau plan was dit in een latere veigadering mede te deelen, daar er nog geen tastbare resultaten zijn om iets te kunnen mededeelen. Toen spr. hoorde dat de Dir. generaal op bezoek zou komeD, heeft hij dadelijk gevraagd om deze te kunnen spreken en hij kreeg bericht terug dat dit kon gebeureD. Een paar dagen later is toen de Dir. generaal met den lospecteur uit Middelburg bier geweest en hebben B. en W. hen die zaak onder de oogen gebracht. Den Directeur-generaal is toen mede gedeeld dat in een officieuse vergadering van den raad is besloten tot den bouw van een nieuw postkantoor, mits de verplichting er was, dat de kantoorhouder dit moest betrekkeD, en niet zooals de thans bestaande voorschriften dat de kantoor houder zelf er voor moet zorgen. Wanneer dus Heijboer weg zou gaan, dan zou zijn opvolger daar ook in moeten wonen, want gebenrt dij niet, dan zitten wij met het gebon» en is het net als met het hoofd der school, daar is ook een huis voor gebouwd en deze heeft dit ook verlateD. Dit is ook den Directear-generaal onder oogen gebracht. Hij kon echter daar nog niets van zeggeD zoolang die oude voorschriften nog be stonden, hij zal dit echter zoo spoedig mogelijk behaudeleu in het Hoofdbestuur. WaDoeer de gemeente daar na toe overgaat dan vraagt ze f 250 huur en als vergoeding 15 van hot salaris van den kantoorhouder. De ge meente brengt hier dm ook een offer aau, waut het zal ongeveer f 800 per jaar kosten. Er is dan ook op aangedrongen dat het besluit zoo spoedig mogelijk zal bekend gemaakt worden en dan kan het voor den winter nog klaar ztjn. Ook de Dir.-generaal was er van overtaigd dat het thans bestaande kantoor ongeschikt is. Verder kan er oog niets officieels worden medegedeeld, daar er nog geen nader bericht is ingekomen, mocht dit echier binnenkomen, dau zal er spoe dig een vergadering worden belegd, daar dit vlug moet wordeo afgewerkt. Dhr. Qoedegebuure daukt den voorz. voor zijn inlichtingen en hel doet hem genoegen dai de Dir.-generaal en den Inspecteur het thans bestaaude kantoor ook ongeschikt hebben geacht. Weth. Quakkelaar merkt op dat dit door den Directeur te Tbolen ook reeds was gebeurd, voor dat de heereu uit deu Haag waren geweest. Hierna sluiting. opslaan van een barak. Nn is die hier wel, maar het plan bestaat om een barak te nemen voor het geheele eiland, waarbij daD het geheele eiland in de kosten zal bijdragen. Wanneer er nu een besmettelijke ziekte is, dan moet er ge durende dien tijd verplegingspersoneel zijn en dat moet betaald worden. In die kosten moeten dan de verpleegden bijdragen en wel naar bet vermogen, er zit dna niets onbillijks in. Het voorstel van den heer Dekker wordt door B. en W. overgenomen en met alg. at. wordt de verordening op de heffing en invordering van besmettelijke ziektegelden vastgesteld. Aangeboden wordt het jaarverslag 1929, dit zal bij de leden circnleeren. B. en W. stellen voor een stok grond aau den pnblieken dienst te onttrekken. Dhr. Dekker vraagt of er nog bezwaren zijn ingekomen. De voorz. antwoordt dat er geen zijn inge komen. Met alg. st. wordt dit dan goedgevonden en tevens wordt goed gevonden dit stok grood te vsrkoopen. Bij de rondvraag vraagt de heer Dekker of er sollicitaties zijn iogekomen voor onderwijzer met verplichte hoofdakte. De voorz. antwoordt dat er zijn ingekomen en zal hierover straks spreken in besloten ver gadering. Hierna sluiting. Handelsregister. THOLEN, 9 April J 930. Voorzitter burgemeester Mr. A. J. v. d. Hoeven. Secretaris de heer O. J. Laban. Aanwezig alle leden. Ingekomen stukken Benige missives vau Ged. St. inhoudende goedkeanog raadsbesluiten. Van hetzelfde college dat de goedkeuring van de begrooting is verdaagd tot 1 Juli 1980. Procesverbaal vao kasopname bij den gem.- ontvanger. Deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Een schrijven van Ged. Staten betreffende de rekening over i 928. Zy geven in overweging met de invoering van de nieuwe wet betreffende de fioaucieele verhouding tusichen rijk en gemeente een administratieve wijziging aan te brengen. Dhr. Dekker vraagt of dit geen aanleidiog zal geven tot bezwaar voor de gemeente. De voorz. antwoordt dat dit op het oogenblik niet is te zeggeD, men vermoedt eenigszins van wel, maar het kan ook zijn dat het niet in het nadeel is. Met alg. st. wordt besloten de wijziging aan te breogeD. Voor kennisgeving wordt aangenomen een schrijven van het Nationaal comité ter bestrijding van het alcoholisme. Eeu schrijven vau het Provinciale comité tot bestrijding van den baitaardsaiijnvlinder. Zij deeleu mede dat zij f 500 hebben uitgetrokken voor preuoiëa voor de scholeu en verzoeken na wanneer de gemeente hiervoor ook zelf een sab- sidte geett, dit bij dit beJrag te voegen. De voorz. zegt dat B. en W. er voor zijn een bedrag te geven van 10. Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Eeu schrijven van de Kotterdamsche Bauk- vereeniging ïuhoudende offerte voor verzekering van de brug. B. en W. stellen voor hierop in te gaan het bedrag ie stellen op f 250000 dit de brug met peilers. Met 6 tegen 5 st. wordt het voorstel vau B. en W. aangeuomen. Tegen zijn de hh. Bo- gert, van deu Berge, Quist, Deurloo en Baaij. B. en W. stellen voor met het oog op het in werking treden vau de nieuwe wet op de besmettelijke ziekte de heifiog eu invordering van gelden vast te stellen overeenkomstig bet concept zooals dat ter visie beeft gelegen. Dhr. Dekker zon wat betreft de heifiog voor willen stellen om het te bepalen beneden de f 1500 nihil, van f 1500—f 2500 25 van 12500-1 4000 50 vau t 4000-f 5000 op 75% uaaruovc. up 100 uur. Qaist vraagt boeveel uie kosteu kannen bedragen. Do Toorz, antwoordt die kosten zijn voor het Bij het Handelsregister der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Westelijk Noord- Brabant, Seeligsingel 4, Breda, hadden gedurende de maand Maart 1930 q'o navolgende inschrij vingen plaats. Wijzigingen „Algemeen Belang* Scherpenisse. Uitgetreden comm. J. v. d. Velde en Jac. Rijstenbil. Nienwe comm. L. M. Goedegebuar en I. C. Geaze Scherpenisse. Weegbrug-onderneming „De Waarborg", St. Annaland, Haven A 179. Uitgetr. secr.-p^nn. A. J. Bierens en bestuurslid J. Boogerd. Nienwe secr.-penn. Abr. Bergers en bestuurslid C. P. v. Luijk, St. Anoaland. Coöp. Beetwortelsuikerfabriek ^Zeeland" G.A. Bergen op Zoom, Z.Z, Haven 57. In de op Maandag 17 Maart I930^ehouden alg. verg. van ledeu is besloten jtbioding der Ver- eeniging en verkoop der Fabriek. Het Bestaar is met de liquidatie belast, zoo dat liquidateoren zijn: H. A. Haokeo, Wilhelminadorp, C. W. Snij der, Oud-Vossemeer, Jac. Welleman, Krabben- A. A. Elenbaas, Krabbeodyke, D. v. d. Dries, 's Heerenhoek, J. Blok Jr., Rilland-Bath, N. de Kater, Wolphaartsdijk, C. Franse, Kleverskerke, F. J. Castel, Veere, Job. Verkaijl, Haarlem, I. de Hullu, Schoondijke, A. H. de Milliano, Oottburg, F. H. E. Modde, Ooitburg, P. de Regt, Axel, P. J. Melseo, Woensdrecht, M. J. Mol, Zierikzee, C. A. Boogerd, Noordwelle, 8. J. de Regt, Wiisenkerke, A. C. Schaap, Beverwijk, Wijkermeerpolder, C. Bierens, Tholen. PLUIMVEETEELT. Uil het jaarverslag der afdeeliug Tholen der V.P.Z, blijkt o.m. dat het ledeDtal slechts 62 bedraagt. In 1929 werden geveild 136929 eiereD, welke opbrachten f 8233.56, alzoo ruim 6 cent per stuk gemiddeld. Verzending van slachtpluim- vee had niet plaats door gebrek aan medewerking van belanghebbenden. Iu deze afd. heeft de derde Zeeuwiche legwedstrijd plaats. In het rapport over December van dezen wedstrijd blijkt, dat het grootst aantal eieren van één hen bedroeg 57 stokt, tegenover den eersten wedstrijd 41 stuks en den tweeden 86 stuks kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 et. Bij Apoth. en Drogisten. 39027 8 Uit een ingesteld onderzoek, dat de Ontvanger san Registratie tri) onverwacht deed, bleek dat 69 sollicitanten hnnne sollicitatie ongeregeld bij B. en W. hadden ingediend. Nn ia volgens de aegelwet van 1917 iedere sollicitatie onderworpen 'so lorncaat-xegel met minimam vao 30 cent, indien het betrokken salaris minstens f 1000 's jsars bedraagt. Overtredingen worden volgens art. 28 dier wet beboet met f 25. Vaa al deie overtreders nn zal een boete worden geëiaebt van 125 of in totaal f 1725. De vraag werpt zich thani op: Aan wie de schold? Nn weten we wel, zegt zegt de SliedreictaejCt. dat iedere Nederlander geacht wordt de Wet te kennen, doch dat neemt niet weg, dat o.i. B. en W. in deze een font hebben begaan door niet in de oproep-advertentie te termeldën .Sollicitaties op gezegeld papier". Indien B. eo W. ingaan (bijv, aollicitantan oproepen of nadere gegevens vragen) op onge- tegelde sollicitatieetnkken, beloopen zij de kans per stak een boete te krijgen van f 100. Dit dua znllen B. en W. wel niet doen. De vraag is thans: Wat znllen B. en W. doen? Een nienwe oproep plaatsen, of een keeze doen alleen uit do gezegelde sollicitaties Vergiftiging Eenigen tijd geleden is de heer H. V. uit de Dijkstraat te Helmond, die het met zijn vrouw de laatste jareu niet al te goed kon vinden, alleen naar elders vertrokken om buiten zijn woonplaats en buiten den familiekring het beroep van kaashandelaar uit te oefenen. Dezer dagen was hij op verzoek van een zijner kinderen voor en kele dagen bij zijn familie teruggekeerd. Er ontstond twist, waarbij het nogal heet toeging. De zoon moet zich hierbij aan zijn vader vergrepen hebben. Men vond den man dood in bed liggen. Vergiftigings verschijnselen werden vastgesteld. De wraak van een millionnair. De millionnair Arthur W. Cutten uit Chicago is ai acht jaar lang strijd aan het voeren tegen een bende van negen roovers die in Maart 1922 bij hem inbraken, voor 20.000 dollar aan juweelen, 500 dollar aan geld en 25 kisten whiskey stalen, zijn vrouw, zijn broeder en het dienstper soneel bonden en hem opsloten in een keldergeweJf, waar hij den verstikkings dood zou hebben gevonden, als hij niet tijdig ontdekt en bevrijd wa». Hij heeft sedert gezworen iederen dollar, waar over hij kon beschikken, te besteden tot de heele bende gepakt was. Daartoe huurde hij de beste particuliere rechercheurs die te vinden waren. Dezen zochten het land af en hadden tot Zondag zeven leden der bende geknipt. De achtste, zekere Rosen- berg, was jaren aaneen vervolgd door schier iederen staat der Unie. Maandag ontving de heer Cutten een telegram meldend dat Rosenberg te Cleveland gepakt was. Er is er dus nog maar één zoek. Over de grens gezet. In de binnenstad van den Haag trok een vreemdeling de aandacht van een be ambte van den Haagschen vreemdelingen dienst. Zijn manieren waren eenigszins opvallend. Daarom werd hem verzocht, even mee te gaan naar het hoofdbureau van politie, waar hij zich als vreemdeling niet kon legitimeeren. Bij onderzoek bleek, dat de aangehoudene een zeer bekenden internationalen zakkenroller was, zekeren A. S. S. Hij was nog pas drie dagen in ons land en had nog geen gelegenheid gehad, zijn zakkenrollerstalenten aan den dag te leggen. De man is over de grens gezet. eo voor GEMENGD NIEUWS. Simplex brengt jets nieuws. In on« land met zijn vochtig klimaat gaat een rijwiel, dat niet aorgvnldig onderhouden wordt, er spoedig onooglijk uitzieo, men heeft getracht dit te voorkomen door het atnnr met cellnloïd te overtrekken en de overige nikkelen deelen zwart te maken, het rijwiel ziet er echter daardoor zeer somber uit, eeo glimmend staat veel vroolijker. De Stoiplexfabriekeu breDgeo thaos een rij wiel in den handel, waarvan de nikkelen deelen verchroomd en daardoor tegen roest beschermd rijn. De chroomhuid kan door de groote hard heid geen krasseu krijgen, blijft altijd glimmend en behoeft nimmer gepoetst te worden. Inderdaad een uitkomst voor bso, die ook bij slecht weer van hun rijwiel gebruik maken en weinig tijd hebbeu voor poetsen. De geïllustreerde prijscourant, welke wij ont- vingen, vertelt er meer van. Solliciteeren op ongezegeld papier. Een niet aliedaag.cbe gebeurtenis heeft zich voorgedaan bij het solliciteeren naar de betrek king vau ambtenaar-armbezoeker bij Maatschap pelijk Hulpbetoon te Sliedrecht. Honderdveertig gegadigden hadden zich aangemeld. Een vreeselijke daad. Een ingenieur te Deutz bjj Keulen, die door het samengaan van twee fabrieken zijn betrekking verloor en tevergeefs om een nieuwe aanstelling zocht, heeft zich zelf, zijn vrouw en zijn 18-jarigen zoon met veronal vergiftigd. Allen zijn dood. Zij hadden van te voren afspraak gemaakt tot hun vreeselijke daad. De man had een overlijdensadvertentie aan de couranten gezonden, onderteekend met den naam van zijn vroegeren directeur. Deze adver- i tentie is ook in dien vorm geplaatst. Veelbelovend. Te Nijmegen is aangehouden het 15-jarig dienstmeisje uit Amsterdam, wier opspo ring was verzocht, als verdacht van dief stal van een geldkistje met f305. Zij had van dat geld nog slechts f4.04 in haar bezit. Zij logeerde in een logement met haar oom, die haar echter vóór haar aan houding had verlaten, toen hem bleek, dat beiden met foto in de dagbladen gesigna leerd waren. Vechtpartij. Maandagavond laat hebben agenten van politie in de Willem Barentzstraat te Rot terdam den 26-jarigen schipper T. W. O., den 2ü-jarigen matroos W. H. en den 38-jarigen matroos J. K. aangehouden. Zij hadden gevochten met den 27-jarigen lossen i werkman L. M. L. P. en den 38-jarigen J lossen werkman J. B. K. De losse werk lieden hadden de varensgezellen la vallen toen zij hen passeerden, was ruzie ontstaan en men is gaan i De beide losse werklieden werde messteken gewond. P. kreeg twee in het rechterdij been, een steek zitvlak en een in den rug. K. l! steek in den buik op. De schipper en de matrozen zijr resteerd. Op den matroos K. is bloed zakmes gevonden. Hij heeft den lossen werkman P. te hebben ge De beide andere arrestanten ontkend gestoken te hebben. De gewonden zijn naar het ziel aan den Coolsingel overgebracht. I behandeld te zijn naar het politie aan de Nassaukade overgebracht. Belangrijk voor autohouders. Houders van motorrijtuigen kun het bezit zijn van een weggeldkas voor drie maanden geldig is. Zij di hun gemak liever in het bezit zou raken van een weggeldkaart die een heidsduur bezit meer in overeenste met den datum van het belastingja: zooals men weet 1 Mei ingaat, zulks nu doen. De minister heeft nl. bepaald die 1 Mei belastingkaarten bezitt 31 Mei of 30 Juni afloopen, zich ee kunnen verschaffen die met 1 Mei wordt, ze kunnen dan de driemaanj inleveren en datgene bij betalen \f dan eventueel schuldig wordt, dus "/is gedeelte. Een verre kano-tocht goed volbraj In de Waterkampioen wordt ling gedaan van een verren toch! den Zwollenaar Otto Bouhuis volbrj een opvouwbare kano, waarmee hij twijfeld eenige records zal hebben ge De heer Bouhuis is op het gebit de kanosport volkomen „all-round, schrijver. Hij „eskimotiert" met veru lijke gemakkelijkheid (eskimotieren men een zijdelingsche looping the per kano). Nadat hij zijn plan vo had uitgewerkt, begaf hij zich pei achtereenvolgensdoor Duitschland, Slowakije, Oostenrijk, Hongarije,Rot Bulgarije, toen de Zwarte Zee, ove Turkije. In Constantinopel bleek zijr boot zóó gehavend, dat hij eerst een kano moest laten komen. Vervolgens i bezocht Saloniki, Smyrna, JafTa, Ha zareth. Vandaar te voet een toch Palestina, waarbij Jeruzalem; vaart o Jordaan onder allerlei moeilijkhede Daarna werd de tocht voortgeze Egypte. Wegens storm ging de reizi spoor van El Arich naar Kantarr volgden het Suezkanaal, Ismailia, v den Nijl, Cairo, Aleiandrië. Van dezi ging het verder per stoomschip naa: toen per spoor door Zwitserland slotte vanaf Bazel weer per kano den f Er worden bij het artikeltje een elf teressante foto's van verschillende nt ten uit dezen tocht geplaatst. Dinsdagavond zijn twee caféh een van den Schiedamschen Dijk den Schiedamschenweg te Rotterdam op stap gegaan met een paar vr Het gezelschap is in den loop v; nacht beland in de woning van de van den Schiedamschen Weg. Nadt nog enkele consumpties waren ge is tusschen de beide mannen twist oi en deze ruzie is zóó hoog geloop' de man van den Schiedamschen W eens zijn revolver voor den dag ha er twee schoten op zijn tegenstam loste. Deze werd in den buik en linkerdijbeen getroffen. Hij is na ziekenhuis aan den Coolsingel vervt De dader is kort daarna aangel en naar het poiitie-bureau overgel waar hij is opgesloten. Hij bewe zelfverdediging geschoten te hebbet BURGERLIJKEN STAND. Gem. STAVENISSE over Maart 1 Geboren Neleward, zv. Adr. van en Izabella H. Hage. Jan, zv. Mar. land en Adriana van Haaften. Gei zv. W. G. Quaak en Jozina Alb. v. 1 Gehuwd Johannis Moerland 23 en Jannetje Overbeeke 25 j.jd. Jan (van Scherpenisse) 24 i. jm. en Ja Dorst 19 j. jd. Gemeoote OPD-VOSSEMEER over Maa Geboren Dina Helena, dt. A. L. en H. J. tan Driel. Cornelia, zt. M. M en C. de Weijze. Cornelia Chrialina, Hommel eD M. Nat». Pieteroella Jai d*. J. tan Driel en M. Voshol. Marth J. Boeit?) en M. P. Boogaard. Petrus A Jacubos, zr. D. M. tan dor Zande en C. G, Adriana Pietemella, dt. C. Potappel eo Haatten,

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 4