■toaxMZ n't Haar wai boeten komen vroeg in oorjaar, koop tijdig een pot "Utol. Bij alle Drogisten. HIJMHARDT'S DRUKWERK en<Hng aan *e sluiten onder voor- hten. er ieder jaar 5 van de kosten s B.nleg wordt vergoed. ;'en titel wordt aangenomen met 5 im, die van wethouder van der 3 boiheer Dronkers hield zich buiten mme j t aan de orde licht voor de lag. at et ;htjej. zegt gelijke monniken gelijke lie v bet gels vindt dit ook en meent dat igea voor avondschoolonderwijs vol- woten dan een klein li-chtje in de stelt dit voor om alle mogelijke g' (gen uit de school te weren. 'e Irijger zou er voor zijn de drie nifialen te verlichten. !mt -els stelt voor om één lokaal te i vit en in de gang een klein lichtje kasjngen voor de goede gang bij het ntetgaan der avondschool oo'i:Bgen drie st. wordt dit aange- tougendehh. Krijger, Van derSlikke ziar. st. wordt goedgevonden ook een deaan te brengen in de bergplaats materialen en in het arrestanten- t nii I 3 hfondvraag vraagt de heer Van scle aandacht van het gemeente- 3or de wegen. Er worden nog al iar;ken afgestoken. Nu heeft het :uui' geen recht om op te treden de a ivraagt spr. of het gemeente- de iet eens kan onderzoeken of zij ikeijrecht op heeft om dat tegen te r Int dit kan toch niet door den oolfl mrz. antwoordt dat het nog een nleig is wie of er eigenaar van de en de heer Hollestelle heeft dit reeds a. Loek voor den polder, dus men me, afwachten wat er van terecht In Westen zou toch gaarne willen ;t iemeentebestuur dit ook eens on- eeirz. antwoordt de polder doet dit erss dan is het toch overbodig, ïetin Westen vindt dat dat stukken m niet door den beugel kan. Isliarz. merkt op dat wanneer het ees de gemeente en de polder zich aansluiten. Hij zegt toe dat hij eaten onderzoeken, iwtan Westen zegt dat er vroeger o gemeente wel een schouwing op n i en voetpaden werd gehouden en ïieurt nu niet meer. toarz. antwoordt dit wordt altijd door leiier gedaan. ieij Krijger heeft wel eens gehoord enemeente recht heeft den polder er injzen als er iets niet in orde is en heit dan een paar plaatsen waar wel aandacht aan geschonken kan au nlarels zegt eenige weken ge eden ranwege de post en telefonie takken geioomen geslagen, misschien dat zij :dr. waren dat deze op de draden ezouden komen. Deze liggen nu in de ijlin spr vraagt of B en W. deze niet op i laten ruimen, want die belemme- skjjafvoer van het water, ikorz. antwoordt dat hij dit reeds de :rweek heeft opgedragen aan den liiewerkrnan, maar deze heeft het it:er nog niet gedaan. Hij zal het g eens zeggen. eGarelt wil nogmaals de aandacht •Jop het riooldeksel bij Jasperse. et heeft hij dit reeds gedaan en toen eit de smid en nu is er bijna 2'/2 in dit jaar al verstreken en nog is l§ Hij vraagt of die menschen nu niger in den slank moeten blijven riorz. antwoordt dat daar reeds een i,igt, maar dit ligt onder het rooster, iüarels heeft dit natuurlijk niet kun- n en zegt dat dan zijn vraag over- vas. "ia sluiting. SH9H RECHTZAKEN. Onvoorzichtig chauffeur 'de Arr. Rechtbank te Breda stond "dag o. a. terecht J. C. L., chauffeur, n en wonende te Stavenisse, in beroep van een vonnis van den trechter te^ Tholen, waarbij bij ver ia was totf5boete subs. 5d. hechtenis du als bestunrder van een autobus LPril jl. 's avonds ongeveer half 8 Langeweg te St. Annaland, komende richting Scherpenisse over de linker- an. de" weg gereden hebben althans midden van den rijweg en toen bij genkomen van een auto niet vol- ts uitgeweken, waardoor een aan- ontstond. De auto, bestuurd door erenarts A. C. S. te Sint Maartens- erd daarbij eenigszins beschadigd. Drie getuigen werden in deze zaak ge hoord, de heer S., de chauffeur van een andere auto v. d. K. en de gemeente-veld wachter van S. Annaland, die uit de ge vonden sporen kon opmaken dat verdachte niet voldoende was uitgeweken. Volgens getuigen S. en K. had de autobus dien avond slechts één licht op en hield het midden van den weg. Verdachte beweerde dat getuige S. met verblindend licht reed waarom hij bleef staan. Door de grintbakken kon z'n wagen niet meer uitwijken en één zijner lichten was pas door den schok der aanrijding uit gegaan. De Off. van Justitie achtte de schuld van verdachte bewezen en requireerde tot be vestiging van het vonnis van den Kanton rechter, zij het op andere gronden. De verdediger, Mr. Kuipers uit Bergen op Zoom, meenend dat de ten laste gelegde feiten niet bewezen zijn, bepleitte vrijspraak waarna verdachte nog naar voren bracht dat de aanrijding plaats vond toen zijn bus stil slond. Uitspraak heden over 14 dagen. BURGERLIJKE STAND. Gem. POORTVLIET over Febr. 1930. Geboren Cornelis Jacob, zv. Willem Wie laard en Jozina Bevelander. Overleden Cornelia Kaashoek jd. 57 j., dochter van Abraham Kaashoek en Jannelje Moerland. Anna Christina Quist, 82 jaar echtgenoote van Pieter Breure. Gehuwd: Jan de Boer jm. 28 j. en Maatje Johanna van Dijke jd. 28 j. Johannis Jacob van der Klooster jm. 19 j. en Johanna Geuze jd 19 j. Purol wrijven des morgens; daardoor wordt het mooier en zachter en blijft boven dien na het kammen den geheelen dag keurig zitten. Doos 30. Tube 80 ct. Bij Apoth. 6 Drogisten 3 854 10 389 15 GEMENGD NIEUWS. Het mes. Zaterdagavond waren de gebroeders M. en L R. aan het kaarten in het café de Werkman te Bergen op Zoom. Daarop kwam een zekere Bart Raaymakers binnen met wien de gebr's M. eenige woonwagenbe woners staande met hun woonwagen te Tholen, woorden kregen. De gebr's M. noodigden R. uit mede naar buiten te gaan om daar eens met elkaar te kunnen afrekenen. Buiten gekomen trokken G. M. en R. hun jassen uit en een worsteling ontstond. Op een gegeven oogen- blik toen R. hoven lag is de broer van G. M. toegeschoten gewapend met een mes. Hij stak R. met flinke kracht in zijn rechter en daarna in zijn linker bil. De tweede stoot was zoo hevig dat A.M. het mes niet meer uit het lichaam van R. kon krijgen. Deze laatste sprong op en zette A. M. die op de vlucht was gegaan achterna. Het bloedverlies was zoo groot dal R. spoedig de achtervolging moest op geven en is door eenige militairen opge nomen en in de wacht van het Markiezenhof binnengebracht. Onmiddellijk werd de politie met het gebeurde in kennis gesteld die dadelijk daarop ter plaatse kwam en den hevig bloedende R. naar het gasthuis liet vervoeren. De doctoren trachten het mes dat nog met een gedeelte van het heft in het lichaam stak te verwijderen. Er was heel wat kracht noodig om dit te doen daar het mes door het vleesch in het bekken vast zat. Einde lijk wist dr. Keus het mes uit hel lichaam te halen waarna de wonde kon worden verbonden. Door het groote bloedverlies was de betrokkene zeer zwak. Inmiddels had de commissaris van politie getracht in samenwerking met alle briga de-commandanten der marechaussée's rond Bergen op Zoom den dader aan te houden. Per auto en per rijwiel werd de omgeving afgezocht, terwijl in een groote kring de politie werd gewaarschuwd. Te circa kwart over elf gelukte het een tweetal agenten den dader die in de rich ting Tholen was gegaan even voorbij Slikkenburg onder de gemeente Halsteren te arresleeren. De dader die eerst alles ontkende gaf toe met het mes gevochten te hebben en is naar Breda overgebracht. Een onbetrouwbaar middel tegen iepziekte. De inspecteur, hoofd van den planten- ziektenkundigen dienst te Wageningen schrijft „Op dit oogenblik wordl op ruime schaal een circulaire verspreid, waarin een middel ter bestrijding van de iepenziekte wordt aanbevolen. Van vele gemeentebesturen althans ontving ik een verzoek om mede- deeling omtrent de resultaten, die met dit bestrijdingsmiddel verkregen zouden zijn. Ten einde teleurstelling te voorkomen, deel ik hierbij mede, dat mij van goed ge controleerde resultaten van het hierboven bedoelde bestrijdingsmiddel niets bekend is, en dat het zeer twijfelachtig is, dat de in- en uitwendige behandelingen, die in de circulaire worden aangegeven, eenig resul taat kunnen geven. Ik meen dan ook het advies te kunnen geven niet tot het ge bruik van middelen, als hierboven bedoeld over te gaan dan nadat voldoende zeker heid omtrent de resultaten verkregen is" Lijk gevonden. Te Nijmegen is op het rangeerterrein der spoorwegen, nabij de eerste brug in den Graafscheweg, het verminkte lijk van den 27-jarigen ongehuwden machinist J. F. H gevonden. Het lag tusschen de wagens van een gerangeerden trein ge deeltelijk binnen en buiten de rails. Ver moedelijk heeft H. na diensttijd op weg naar huis tusschen twee nog niet aaneen- gekoppelde wagens door over de lijn willen gaan en is toen gevallen en overreden Mishandeling. In de fabriek van de firma G. te Til burg heeft de arbeider J. de R. den werk meester G. de W. ernstig mishandeld, toen de laatste den eerste een opmerking over zijn werk had gemaakt. De W. kreeg drie steken met een mes. Zijn toestand is zeer ernstig. De dader is gearresteerd. Noodlottige gelijkenis. In verband met den moord bij Voorburg op den manufacturier v. d. Drift, is komen vast te staan, dat de uitvoerder van een internationale aannemersfirma, die een werk onder Slompwijk onder handen heeft, regelmatig Vrijdagsavonds met een tasch, waarin aanzienlijke bedragen in geld voor uitbetaling van loonen, over den West- vlietweg fietste. Deze persoon gelijkt sprekend op den nu vermoorden manu facturier. Toevallig was de uitvoerder op den avond van den moord, door het springen van zijn fietsband genoodzaakt, tegen de gewoonte in, per auto te gaan. Wat menigeen niet weet. Het Algemeen Vervoerreglement aldus mr H. Bavinck in de „Rotterdammer" geeft aan den reiziger, die een aansluiting mist (van twee treinen, die volgens liet spoorboekje in correspondentie met elkaar staan) het recht om gratis terug te reizen per eerstvolgende gelegenheid. Maakt hij daarvau gebruik, dan kan hij ook de heen reis nog terugvorderen. Het volle pond wordt wel geweigerd, maar de Spoorwegen zijn toch zoo genadig, om een kleine ver goeding te geven, die de ondervonden teleurstelling eenigermate moet verzachten. Ieder, die een aansluiting mist, kan zich dus hij den chef vervoegen en teruggave van het reeds betaalde kaartje mitsgaders een gratis retourbewijs vragen. Café afgebrand. Dinsdagnacht heelt te Beverwijk een lelie cafébrand gewoed. Ongeveer half twee werd brand ontdekt in het café restaurant Oud-Meerenstoin van den heer P. v. d. L., gevestigd aan de Schans. Het vuur greep met buitengewone snelheid om zich heen, zoodat het inwonende personeel en de kinderen in nachtgewaad de vlucht moes ten nemen De eigenaar en zijn vrouw kwamen later per auto uit Amsterdam. De brandweer Was snel ter plaatse en met vier slangen op de motorspuit en twee op de waterleiding wist zij in drie uren van inspannenden arbeid het vuur meester te worden. Het café brandde geheel uitde belen dende perceelen hebben groote waterschade gekregen. De oorzaak van den brand is onbekend. De belangrijke brand- er, waterschade wordt door verzekering gedekt. Geen Russisch graan. Hel bestuur der Coöperatieve aankoop- vereeniging Centraal Bureau uit het Neder- landsch Landbouw-Comité G. A. te Rotter dam heeft besloten, geen orders meer aan te nemen op Russische voerartikelen, welke den laatsten tijd in belangrijke hoeveel heden worden aangevoerd. Het bestuur overweegt, dat de wijze, waarop de sowjet zich luidens de berichten, deze artikelen verschaft, stuitend is en wenscht voorts ook niet de Sowjet aan inkomsten te helpen, welke de Russische boeren ten goede moesten komen, doch blijkbaar worden gebruikt om in andere landen van Europa onrust te zaaien en revolutie voor te be reiden. Gevat. Een onbekend gebleven jongen wees aan een agent van politie op het Noordplein te Rotterdam een man aan, die volgens den jongen, de fiets welke hij bij zich had, even te voren in den Zwaanshals had ge stolen. De agent hield den man aan en de jongen zou even den eigenaar gaan halen. De jongen, noch de eigenaar is evenwel komen opdagen. De aangehouden man heeft intusschen hekend, dat hij de fiets inderdaad heeft gestolen. 855 9 3^913 Een veelbelovend jongmensch. Een 15-jarigp loopjongen van de was- scherij P. aan de Scbiekade te Rotterdam was met f 15 wisselgeld uitgestuurd, om hij een klant een bedrag van f85 le gaan innen. Toen hij het geld had ontvangen, is hij met de f 100 naar Den Haag gereisd. Daar heeft hij een colbertcostuum, een paar schoenen en een das gekocht, waar mee hij r.aar Scheveiiingen is gegaan. In de duinen heeft hij zich verkleed en zijn uniform in het zand begraven. Hij is aan gehouden en opgesloten. Gedood. I De 27 jarige ongehuwde timmei man A. Meister was bij den bouw van een magazijn te Eindhoven van de firma C. en 1 A. Brenninkmeyer bezig werkzaamheden le verrichten met behulp van een eleclri- sche looplamp. Vermoedelijk was deze lamp niet voldoende geïsoleerd, met het gevolg, dat de man door den electrischen stroom werd getroffen en gedood. Hij was afkom stig uit Zevenaar en woonde te Eindhoven. Op iast van het gemeentebestuur te Doetinchem is de stadstoren van vliegen gezuiverd. Na afloop der werkzaamheden was meer dan een karrevracht doode vliegen verzameld. Dood van angst. Bij een 84-jarige dame, de wed. Roeters van Lennep te Sambeek hij Boxmeer(N.-B ontstond brand in de slaapkamer. De be woonster, die geruimen tijd bedlegerig was en zonder hulp het bed niet kon verlaten, was alleen thuis, 't Gelukte haar echter zich zelf het bed en de kamer uit te slee pen en daarop viel zij in een andere kamer bewusteloos neer. Zoo vonden haar de buren, die den brand ontdekten en blusch- ten. Later is de oude dame als gevolg van de doorgestane angsten overleden. Toch waar. Te Zwolle hoorden huren van een 62- jarigen ongehuwden man, die een paar kamertjes bewoont, een slag en het roepen van den man „O, ik ga doodDaar hij nog al misbruik maakte van sterken drank, werd er geen aandacht aan geschonken. Den volgenden dag waarschuwde men echter de politie, die de deur open brak en den man dood op den vloer vond liggen. De moord bij Bennekom. Omtrent tiet onderzoek van de justitie inzake den moord te Bennekom deelt het Hdbl. mee, dat de aanwijzingen tegen den verdachte J. H. onlangs zeer zijn versterkt door het vinden van resten van verbrande kleedingstukken hij zijn woning te Ede. Het tiad de aandacht van de buren van verdachte getrokken, aldus het blad, dat daags na den moord de rook uit den schoorsteen van H 's woning een afschu welijken stank verspreidde, welke aan de lucht van verbrande kleedingstoffen her innerde. Naar aanleiding van daarover door de buren afgelegde verklaringen is een onderzoek ingesteld in een hoop asch hij de woning werden inderdaad eenige stuk jes halfverbrande kleedingstof gevonden. Deze resten worden thans aan een onder zoek onderworpen. Van kwaad tot erger. Zekere G. te Arnhem had nog 80 dagen hechtenis te goed. Om uit handen der justitie te blijven, kocht hij de identiteits papieren van zekeren W. Hiermee loog G. naar Alkmaar, waar hij echter al spoedig door de politie werd opgepikt, daar W. nog drie dagen hechtenis te goed had. De waarheid zeggen zou voor hem een procesverbaal heteekenen hij verkoos dan maar drie dagen hechtenis. Toen die be ëindigd waren, werd G. met een nieuw identiteitspapier ten name van \V. uit het Huis van Bewaring te Alkmaar ontslagen. Welgemoed trok hij daarop naar Enkhui zen, doch ook daar deed de politie van haar belangstelling blijken W. was inmid dels opnieuw tot 20 dagen hechtenis ver oordeeld, zoodat de politie G, die haar de papieren van W. toonde, weer wilde arresteeren. Dit weid G. eclüer al te erg en hij bekende niet W. doch G. te heeten. Hij zat dan maar liever zijn eigen 80 dagen uit, dan eens anders straf ijd. Bij «Jen iMMlergr-teekende, At£t*nt va» de firn a J. M. C. POT le Tholftn, l»t»i£e» ter inz*ye de modelboeken van visite- en ondertrouwkaarten en enveloppen - Rouwwerk wordt met den meesten spoed geleverd alsmede ander Beleeft Aanbev.lend. A. J. DE GRAAFF. k ST-MAARTENSDIJK.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 5