Nieuw Landbouw zakl STttUr-*» pakle a was. H.H. Landbouwers De zevende druk van A. GELUK J.Az. voerd zal worden en later niet meer zal begrijpen hoe men zoo lang aan dat on- practische onding, den huidigen kalender, is blijven kleven. Dan zal men daarover even verwonderd zijn als nu over het feit, dat men vroeger 's avonds bij een vetkaars moest lezen en dat het zoo lang heeft geduurd voor het electrisch licht algemeen goed werd. Stelen in combinatie. Vorige week is in De Bijenkorf in Den Haag een juffrouw door een controleur betrapt bij bet stelen van een lapje stof. Aanvankelijk weigerde de aanhoudene elke inlichting. Een huiszoeking in haar woning leverde niets op. Uit verschillende gegevens maakte men op, dat de juffrouw verscheidene diefstallen van den laatsten tijd op haar geweten moest hebben, zij werd nogmaals aan een streng verhoor onderworpen én bekende, waarbij bleek welk een goede vangst men had gedaan. Onder een stortvloed van tranen vertelde zij, dat zij tot haar diefstallen werd geprest door een zekere juffrouw v. d. W., die aan hel hoofd stond ming tot het plegen Deze juffrouw is aangehouden. Bij een huiszoeking in haar woning is een uitge breide voorraad goederen in beslag ge nomen. Het onderzoek wees uit dat mej. v. d. W. met de op heeterdaad betrapte juffrouw de winkels in de stad en kramen op de markt bezocht. Mej. v. d W. wees aan, wat van haar gading was, leidde de aandacht van den verkooper af. De andere maakte zich met de goederen uit de voeten. Dit waren niet alleen lapjes stof, fles- schen odeur, tasschen enz. Ook geheele rollen zijde zijn gestolen, o.a. een rol japon- stof van 40 ei. De aangehoudene kreeg van de opbrengst van het gestolene slechts een kleinigheid. Mej. y. d. W. trachtte ook overigens zoo min mogeljjlc risico te loopen. Zij verkocht de gestolen goederen niet zelf. Zij had een aantal andere vrouwen als heelsters in haar dienst Tegen 3 van deze heelsters is proces-verbaal opgemaakt. Een vierde is opgesloten. De eerste aangehoudene, die een volledige bekentenis heeft afgelegd, geeft toe de winkeldiefstallen dagelijks te hebben ge pleegd van April 1929 af. Vrijwel alle groote winkels in de binnenstad zijn be zocht. Mej. v. d. W. is opgesloten de andere juffrouw is voorloopig op vrije voeten gesteld. Getrouwd om.... -10 Januari jl. is indertijd gearresteerd J,'B. wonende te 's Gravenhage. Omtrent de persoon van den verdachte en de redenen die tot dat aanhouden hebben geleid, ver neemt de Nieuwsbron het volgende: De verdachte bleek een sinds een 12-tal jaren bekend persoon uit donker Den Haag die reeds meermalen in de onderwereld een rol speelde n.1. de thans 35-jarige J. B. geboren te 'sGravenhage. Deze B. was oor spronkelijk ambtenaar aan een der Hooge Colleges van Staat, doch was omstreeks 1919 genoodzaakt uit die betrekking ont slag te nemen, nadat hij betrokken was geweest bij een jassendiefslal in café Central De gestolen jas werd toen teruggevonden op de kamers van een dame in de Wagen straat, die met B in relatie stond Onder het mom van Belgisch markies zocht hij toen relatie met verschillende jongelui, die graag een adelijken vriend wilden hebben en hem vrij groote bedragen leenden, waarvan nimmer iets terecht kwam. Later werd hij als verdacht van het ver oorzaken van abortus in hechtenis genomen en door de rechtbank veroordeeld. Na zijn invrijheidstelling woonde B. tijdelijk in een van een soort onderne- pension te 'sGravenhage. m van winkeldiefstallen. Hij was totaa, aan ,°ger waj geraakt, en beraamde daarom eenige misdrijven, die niet tot Een 60-jarig heer uit Den Haag heeft aan de politie te Leiden opsporing ver zocht van zijn vrouw, een 26-jarige Fran- paise, met wie hij Woensdag te Leiden was getrouwd en die een uur na de vol trekking van het huwelijk reeds spoorloos verdween. De verlaten echtgenoot deed daarbij het volgende verhaalUp 1 Dec. van het vorige jaar was hij op het Plein in Den Haag aangesproken door een hem onbekenden heer, die had gevraagd of hij geen zin had om te trouwen met een jonge, schatrijke Franpaise. Of de jeugd dan wel de voor gespiegelde millioenen de grootste aantrek kingskracht waren, vermeldt het verhaal niet, maar de Hagenaar ging op het voor stel in en het huwelijk zou op 12 Febr. worden voltrokken. Te Leiden, waar zijn toekomstige vrouw vertoefde, werd een woning gehuurd en alles in orde gebracht voor het a.s. huwe lijk. De trouwlustige Hagenaar kreeg echter slechts een glimpje van zijn bruid te zien en dat pas op den dag van ondertrouw. Na die formaliteiten verdween de jonge vrouw halsoverkop naar Parijs. Ze kwam echter terug en zoo werd het huwelijk dan op den )2en voltrokken. Het heuge lijke feit werd in een hotel gevierd en vol trots hekeek het vrouwtie haar trouwboekje uitvoering zijn gekomen, doch welke met zijn arrestatie als verdacht van den moord op den manufacturier Van der Drift in nauw verband staan. De eerste aanleiding tot zijn arrestatie was de mededeeling van een bewoonster van een perceel in de omgeving van het oude kasteeltje De Binckhorst. Deze vrouw deelde aan de politie mede dat eenige dagen voordat de moord op van der Drift plaats had, iemand met een revol ver aan het schieten was geweest. Later was deze persoon in de omgeving gaan vragen of men het schieten gehoord had. Hij was n.1. zooals hij zeide bezig proeven te riemen om vast te stellen op welken afstand de schoten uit een revolver hoor baar waren. Bij onderzoek bleek de proeven-nemende schutter J. B. te zijn geweest. Hij werd aangehouden, doch de revolver werd niet meer in zijn bezit gevonden. Uit zijn mede- deehngen bleek evenwel, dat de door hem gebruikte revolver ongeveer van hetzelfde kaliber moet zijn geweest als die waaruit de doodelijke schoten op den heer Van der Drift zijn gelost. Hieruit valt dus te verklaren, dat de justitie grooten prijs stelt op het vinden van deze revolver, een klein model Browning F(abrique) N(ationale), kaliber 6.35 Zelfs is voor degene, die inlichtingen geeft tot het opsporen van deze revolver een be looning van f200 in het uitzicht gesteld. Tot op heden is deze revolver nog niet gevonden. In dit enkele feit meende de justitie blijkbaar voldoende aanleiding te hebben B. in het huis van bewaring in te sluiten. Na zijn arrestatie bleek, dat B. tezamen met den later aangehouden, doch weer vrijgelaten S. H. korten tijd tevoren ook een misdrijf tegen iemands leven gericht, had beraamd. Het was hun n.1. bekend dat een loop knecht van een bekende bankinstelling in de omgeving van den Kneuterdijk's morgens steeds groote geldsbedragen in zakken uit de kelders van het bankgebouw haalde om deze aan de bedienden der oketten te brengen. B. en H. hebben toen op de Prinsen gracht aan den portier der bank voorge steld, dat hij hen in de gelegenheid zou stellen zich in de onderaardsehe gangen van het bankgebouw te laten insluiten. Zij zouden dan den loopknecht met een bijl de hersens inslaan om zich vervolgens van een flink bedrag aan geld meester te maken B. blijft ten stelligste ontkennen iets van den moord op van der Drift te weten. Hij heeft als gedetineerde bet recht zich bij de verhooren voor den Bechter-Commis- saris en in Raadkamer te doen bijstaan door een raadsman dien de Bechtbank hem op zijn verzoek moet toewijzen. Hij heeft evenwel geweigerd van dat recht ge bruik te maken. Gezien de weinige aanwijzingen die tegen hem bestaan, is zeer waarschijnlijk dat B. indien niets positiefs tegen hem kan worden bijgebracht eerlang op vrije voeten zal worden gesteld. De 750.000 Amsterdammer. Te Amsterdam is „ontdekt" wie als de 750.000 inwoner onzer hoofdstad moet wor den beschouwd. Het is Jan Nauta, hel achtste kind van dhr F. Nauta, stoffeerder aan de overzijde van het Y. Wethouder Ed. Polak en de referendaris van den bur gerlijken stand zijn officieel op kraamvisite gegaan, om den ouders, die heel wel een extralje kunnen gebruiken, het gelukkige nieuws te gaan mededeelen. Wethouder Polak wenschteden vaderen de moeder namens het gemeentebestuur geluk en overhandigde de moeder een spaarbankboekje op naam van den kleinen Jan, waarop een bedrag van f100. Voor vader was er een enveloppe met inhoud als tegemoetkoming in de kosten van de uitbreiding van het gezin en verder een zilveren beker voor kleinen Jan. Aan den vader F. Nauta is door de Holl. Draad en Kabelfabriek een betrekking in deze fabriek aangeboden. Dhr Nauta heeft evenwel gevraagd of het mogelijk is, als stoffeerder in dienst der gemeente te komen, waartoe van Karholieke zijde pogingen in bet werk gesteld worden. Weth. Polak zegde toe, dat hij zijn best hiervoor zou doen. De papegaaienziekte. Met ingang van 15 Februari is de in- en doorvoer van papegaaien, parkieten en andere papegaaiachtige vogels verboden. Afwijking van dit verbod kan in bijzon dere gevallen worden verleend onder door den directeur van de veeartsenijkundigen dienst te stellen voorwaarden. Er zijn 4 a 500 papegaaiensoorten. Welke zijn besmet? In een persgesprek wees de directeur van de „Artis" te Amsterdam er op, dat er ongeveer 400 a 500 soorten van pape gaaiachtige vogels zijn, welke soorten in allerlei opzichten zeer veel van elkaar kunnen verschillen. Men treft papegaaiensoorten aan in alle werelddeelen behalve in Europa. Dit voor hen, die om een algemeen invoerverbod van „papegaaien" vragen, immers zou het inderdaad tot een dergelijk verbod komen het is inmiddels reeds gekomen dan mag men daarbij wel behoorlijk vastleggen, wat men onder „papegaaien" verstaan wil, m.a.w. voor welke soorten het invoerverbod zou moeten gelden. Van veel belang zal het dan ook zijn, te weten, tot welke papegaaiensoort, resp. soorten, de vogels behooren, die bij de recente gevallen van papegaaienziekte onder menschen hier in Europa de infectie over brachten. De directeur verklaarde dat z.g. „Ioeries" niet gevaarlijk zijn. Even vóór de begrafenis li beslag op het lijk. De justitie! kwam ter plaatse om een onj stellen. Tegen 8 uur 's avonj gunning tol begraven gegeve in vrijheid gesteld. I Maandagochtend vroeg vond' C. dood in de rivier de Du: Weer een groote brand te Woensdag tusschen kwart' en half een werd van versche te Middelburg gemeld dat ei, sociëteit de Vergenoeging i De komst van de brandwe zoo vlot geweest te zijn als, groote brand kan verwachtei brandweer kwam, woedde da De Chevroletspuit, sedert dl brand in huur van fa. Bikkt' forsche en krachtige straal, en deze spuit heelt Middelbu tweede ramp van grooten omvj Spuit II gaf het op. Van den voorkant spoot I water in het vuur en van alll het gebouw bespoten. Eenige belendende perce» behouden worden. De naast coop kreeg waterschade. Om drie uur wist men dl om te trekken en wasgevaarl ding geweken. Er was groote belangstellid rein van den brand de Gom' Koningin was, behalve vele brandweerautoriteiten, aanwei Fabriek afgebrand,. Woensdagmorgen heeft eet? kende oorzaak ontstane, felle! in de fabriek van geoliede g: den heer Jb. van Toor Ja Parallelweg te Vlaardingen. j De geheele fabriek, met naa: kelder, magazijn met een grod fabrieksgoederen en winkelben' een nieuw pand met vijf drooi dan 9000 meter geolied kal? kokerij met opslagplaatsen, twe voor centrale verwarming, benevens het woonhuis van d' Toor, zijn verloren gegaan. I Er werkten 45 a 50 pers bedrijf. Granen en peulvruchten als varkensvoer. Uit het Groninger Oldambt wordt ge meld, dat de landbouwers hun grauwe erwten niet kunnen verkoopen. Op de laatstgehouden graanbeurs te Groningen zijn ze evenmin verhandeld. Ook de handel in granen, die hier door de landbouwers aan huis worden verkocht, is ongekend traag en de prijzen zijn al even laag. Ver scheidene boeren trachten nu de granen peulvruchten Sindsdien heeft de bedroefde echtgenoot haar niet terug gezien Nader is gebleken, dat de 26-jarige en gewis niet voorbeeldige Franpaise reeds verschillende malen met de politie in aan raking is geweest, die dreigde haar over de grens te doen zetten. Door haar huwe- lijk (gewis daarom alleen gesloten) is zij thans Nederlandsche en blijft dit, ook al wordt het huwelijk onlbonden. Miss Leiden. Het gebeurde dezer dagen in de vierde klasse van een openbare lagere school te Amsterdam, vertelt het „Hbl." De onderwijzeres vraagt aan de kinderen wat hel woord „misleiden" beleekent waarop direct het antwoord vaneen bolle boos: „Dat is de schoonheidskoningin uit Leiden De moord te Stompwijk. Naar aanleiding van den moord op den manufacturier v. d. Drift uit Voorburg op en peulvruchten zooveel mogelijk tot I waarde te maken door zich toe te leggen rrri,"o „r! jf,3".7.3." J °P het mesten van varkens en kochten daartoe 20, 30, 40, 50 en meer dieren aan. Het gevolg is, dat ook het fokken aan merkelijk toeneemt. Bij den afzet van gra nen komen nogal wat onkosten door ver voer, commissieloon, handelswinst enz. die een grapje opvatte, heeft dit voorstel echter van de hand gewezen. Later heeft hij zich evenwel bij de justitie gemeld, toen hij rd was. In hoe verre het voorstel van B. en S. aan den 1 bankportier ernst is geweest, valt natuur- zeker wel op f 1 lijk niet uit te maken. per 100 n»a o a j- worden gerekend, zoodat de vaiKeusines- Deaanwijz ngen.dat B. misdadige plannen ters op de lichte gronden, die het voeder .tu-oZ1J? de eenige gegevens, van elders betrekken, duurder uit zijn. ^Jusl.ie, legen hem heeft. Van j De boer op de zwaardere gronden krijgt Drift nietsTeblekenn.Ver 6 I ^rd^L.ee.n,_V00^P,:0n8 J»r K.G. mogen varkensmes- Insulaire Hypotheekfca Naar wij vernemen zullen, rissen aan aandeelhouders dj sulaire Hypotheekbank te Zierj stellen het dividend over 1926, op 20 pet. Na afschrijvingen zamenlijke reserves pl.m. f400.lj Opgravingen in Palestii De opgravingsexpeditie va? vanie Univeriteit heeft bij vingen in de nabijheid van overblijfselen van acht steden' lende tijdperken gevonden, o. tijnsche vesting uit den tijd Saul en David en altaren, die. Samuel aangeduid worden, f worden van zeer groote beleef Koude en storm in Ame; In Noord-Amerika is het baj weest, welke koude gevolgd, hevige sneeuwstormen de lasi Zestien personen zijn door dj storven in de Staten Nieuw-f, New-York. Tijdens een storm zijn drie geslagen van een sleepboot nabi Schepen van de kustwacht wi varenden van twee der lichters doch de bemanning van den dej werd doodgevroren in de n gevonden. De nachtverblijven te New-Yj in den nacht van Zaterdag onderdak moeten verleenen ai zend personen, het grootste aa' vijftien jaar. Een groot aantal' loozen behoorde tot d« „wit? klasse", hetgeen voor New-Yor bijzonder verschijnsel is. Bij de verdenking tegen B. zou de justitie, naar ons is verzekerd, dan ook uitgaan van de veronderstelling, dat de doodelijke schoten voor iemand anders dan van der Drift bedoeld zouden zijn geweest. Reeds eerder is er op gezinspeeld, dat de oorsprong van het vreeselijk gebeuren zou moeten worden gezocht in een bekende dancing, waar twee dagen voor den moord een aannemer, die veel over den West vlietweg fietstè in een dronken bui een zeer groot bedrag aan contanten heeft laten zien. Vast staat, dat B. regelmatig in die richting kwam. Of dit geval met den moord in verband staat is voor bet oogenblik echter niet meer dan een veronderstelling. K.G. boven zijn collega-mester op de lichte gronden. Het ijs. Te Lonneker waagde zich een 15 jarige jongen op het ijs. De knaap zakte erdoor en is verdronken. Een verdacht geval. De vrouw van den landbouwer C. te Dussen (N.B.) was overleden. De man die weduwnaar was, hertrouwde April 1929, waarbij het echtpaar blijk gaf niet te har- moniëeren. Dagelijks was er ruzie, en aan de buren vertelde de vrouw erg bang te zijn voor haar man. Ze overleed plotseling. Direct nadat de vrouw was gestorven, iepen de zonderlingste geruchten door lhet dorp. is verse' Het is voor U, vooral met het oog op de belastiDg j een onmisbaar boek, Het is indertijd samen gesteld om U een gemak kelijke boekhoadiogvoor Uw bedrijf te verschaffeD. Al Uw inkomsten en uitgaven kannen er ia worden opgeteekend en zoodoende ia bet nimmer mogelijk dat Ge te veel belasting betaalt. 32 l! PRIJS f 1.25, FR. PER POST' FIRMA i. M. C. POT, THOi

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1930 | | pagina 4