IERSEKSCHE EN THOOLSCHE COURANT ooi dik Haar NIEUWSBLAD VOOR HET EILAND THOLEN. Vrijdag 11 October 1929. Zeven en veertigste jaargang den, Poortvliet, Scherpenisse, St. Maartensdijk, Stavenisse, St. Annaland en Oud-Vossemeer. Eerste Blad. NK EL Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Mijnhardts Zenuvvtabletten EN PUROL er Ruime keuze te VERDRONKEN. Dit blad verschijnt eiken Vrijdagavond. p»r kwartaal f 0,80met Geïllustreerd Zondagsblad f 1,37®, franco per post f 1,65 -+- 15 ct. disp. kosten. UITGAVE FIRMA J. M. C. POT - THOLEN. TELEF. INTERC. No. 16. Advertentiënvan 1 tot 4 regels 75 ct.; iedere regel meer 17'/i ct Grootte der letters naar plaatsruimte. BI] abonnement aanmerkelijke prijsvermindering. PUBLICATIEN. BELASTBARE OPBRENGST )ER GEBOUWDE EN ONGEBOUWDE EIGENDOMMEN. Burgemeester v»d Tholen maakt bekend, dat igaaf van de uitkomsten der meting en schatting ibouwde en ongeboawde eigendommen, in deze ite gelegen, gedurende dertig dagen, van beden met 8 November aanstaande, ter gemeente- rie voor een ieder ter inzage ligt. len, 9 October 1929. 12 EVERING VAN MILITAIRE GOEDEREN. Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat ilichtigen, die hun militaire goederen in October i moeten inleveren, doch wier goederen zich len in een woning, waarin een geval van alastrim omt of in den laatsten tyd voorgekomen is, de ing voorloopig achterwege moeten laten. Zij en ten spoedigste ter secretarie op te geven, j om deze reden niet ter inlevering zullen yoen, ilen, den 9 October 1929. 13 gemeester en wethouders van Tholen brengen ter dat aangifte voor ruiming van privaatputten Donderdag 17 October a.s. kan geschieden, aangiften te bezorgen in de brievenbus van adhuis. Olou, den 10 October 1929. 7 len, 38148 VERVOLGONDERWIJS. gemeester en Wethouders van Tholen maken d, dat voor hen, die het gewoon of buiteDge- lager ooderwys hebben genoten en niet meer de verplichting vallen dit onderwys te volgen, legenheid bestaat tot het genieten van vervolg- vys. vervolgonderwyi wordt gegeven e jongens, iederen Maandag, Dinsdag, Donderdag rijdag, gednreade de maanden November, iber, Januari en Februari, des avonds van 43^ uur. strekt zich uit over de vakken lezen, rekenen, landsche taal, Aardrijkskunde en VadorlaDdsche iedeoii. 3r de meisjes, iederen Maandag, Dinsdag, irdag en Vrijdag, gedurende de maanden No- sr, December, Januari en Februari, des avonds 61/2 uur. strekt zich uit over de vakkeD lezen, rekenen, landsche taal. Aardrijkskunde en handwerken. >r het genieten van dit vervolgonderwijs zal een geld worden geheven naar evenredigheid van ikomen, terwyl beneden een inkomen van f 800 schoolgeld verschuldigd is. Iers of verzorgers, die hun kinderen het ver- iderwys wenschen te laten volgen, wordeD ver- daarvan vóór 25 October 1929 aangif'e te op de Secretarie. len, 10 October 1929. 31 18 Gebruik hiertegen de Zenuwstilleode en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisteu 38237 Mogen aller beurzen zich openen voor het goede doel. Namens het Landelijk Comité voor Zeeland, J. F. DEINSE, Voorzitter. J. M. PILAAR, Secretaris-PenniDgmeester. GEMENGD NIEUWS. LAGE MOORD. Woensdagavond is een 10-jarig meisje, dochtertje van een bewoner der Coolsche straat te Rotterdam, door een onbekend persoon op zijn rijwiel meegenomen. Toen dit feit door vriendinnetjes waar mede het kind gespeeld had, bekend werd, is de vader direct naar de politie geloopen om aangifte te doen. De politie vermoedde dat het kind was meegelokt naar Blijdorp en heeft onmid dellijk alle toegangen daartoe afgezet en op het terrein een onderzoek ingesteld. Plm. kwart over elf heeft een veldwachter in dien polder het lijkje gevonden in de buurt van een pad, dat van de Melkmarkt naar het terrein van de voormalige Nenijto loopt. Het kind was afschuwelijk mishandeld en waarschijnlijk daarna gewurgd. Naar den dader wordt een ijverigonder- zoek ingesteld, tot nogtoe zonder resultaat. ONSCHULDIG. Maandagavond is te Soest H. de Bree aan den Wijksloterweg aldaar, nabij zijn woning dood gevonden. Aangezien bekend was, dat genoemde de Bree even te voren handgemeen was geweest met den scharen slijper K. uit Nijkerk, vermoedde de politie dat de Bree door K. was vermoord. Dinsdag avond is K. te Nijkerk gevangen genomen en naar Soest overgebracht. Donderdagmorgen is K. door den officier van justitie te Utrecht gehoord. Gebleken is dat de Bree aan een hartverlamming is overleden. K. is daarop weer op vrije voeten gesteld. iodes S61 f5- schoeo gstr ibander en al li en. imeriëo A.B.I.S elen 1: Op; 88239 Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Saijwonden. ODtrelliDgen en allerlei Huidterwondingen Het verzacht en geneest. BEWONERS VAN ZEELAND! inneer de stormwind giert om Uwe buizen» in- eileer de woeste zee Uw dijk en duinen beukt: billijk! derlyke mist de schepen hult in sluiers vol ge- dan staan de mannen klaar, de reddinggordels t borst gesnoerd, de booten te bemannen, die als notedoppen in de golven gaan om levens trukken aan een wissen dood. it zijn mannen van ons volk, vrijwilligers op kust, die Nêerland9 naam hoog houden en gevaar voor eigen lijf en leven doen wat zij als heilige plicht. ieten wij, die thuis blijven, ook niet onze plicht en deze mannen voorzien van hel beste materieel, erkrijgbaar is en hen verzekeren van onze hulp leun op hun ouden dag? Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding Schipbreukelingen, die hare werkzaamheid ook de geheele Zeeuwsche kust uitstrekt od haar °223 n en materieel heeft te Vlissingen, te Burghsluis Vestkapelle eu Sluis, is zonder Uw bijstand °e niet bij machte. DUIK invulling van haar uitstekend materieel, noodig gnjnCj! r<^0D na d® ramp der „Prins der Nederlanden" il^ I -uit de gewone middelen reeds niet worden be- e gd en wil de Maatschappij blijven wat ze tnt Istraa n was, een der best geoutilleerde reddingsmaat- ipijen van West-Europa, dan is belangrijke stijving kas noodzakelijk. ,1 ndaar de geldinzending, die évenzeer van be- jlwlJ is voor de Zeeuwsche als voor de Zuid-üol- che kast, door het Comité tot bijstand dier QBV6 schappij alom in den lande ondernomen en imme voor onze provincie georganiseerd door het 4087 Comité voor Zeeland, Bijbeltjes, Vulpenhouders, Vulpotlooden, Kristal met zilver. Eetlepels en Vorken, Taartscheppen, Armbandhorloges, Barometers, Schoorsteenklokken, Pendules Gero zilver en Gero Alpacca. Beleefd aanbevelend, A. H. STOLK, ST. MAARTENSDIJK, 38231 20 Juwelier, MARKT 259 TEL. 19. STEEDS TE ONTBIEDEN bekomen verwondingen overleden. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. GASVERSTIKKING. Maandagnacht heeft zich een geval van gasverstiklung voorgedaan in een perceel aan de Willem van Outshoornstraat in Den Haag. De heer V. heeft sinds eenigen tijd in bedoeld pand een emailleer-inrich ting en smederij, welke hij tezamen met een vriend drijft. De vriend sliep in de kamer achter den winkel, terwijl V. altijd op een der bovenvertrekken overnachtte. Door verschillende omstandigheden was dit enkele dagen geleden veranderd en had V. zijn intrek buitenshuis genomen en zijn kamer aan zijn verloofde afgestaan. Maandag hebben de twee vrienden tot laat in den avond gewerkt en daarna is V. weggegaan. Zijn meisje was toen reeds naar haar kamer gegaan. Daar het weer dien avond vrij guur was, had zij gezegd, het raam dicht te laten. Met haar ging ook de hond naar boven, die altijd in haar kamer sliep. De compagnon van haar verloofde heeft 's avonds wel de gaskraantjes dicht ge draaid, maar de hoofdkraan van het sol- deertoestel open laten staan. Door den sterken druk zijn de kleine kraantjes be zweken en stroomde het gas door het huis. Den volgenden ochtend bij het wakker worden voelde de compagnon zich zeer ziek. Hij strompelde naar boven en vond daar den hond dood op den grond liggen en er vlak naast lag het meisje. De politie heeft een onderzoek ingesteld ook de officier van justitie heeft zich ter plaatse van het voorgevallene op de hoogte gesteld. 38238 Toen de schipper J. K. zich tnet zijn vrouw aan boord van het schip „Wieder- sehen", liggende in de dokhaven te Dord recht wilde begeven, kwam laatstgenoemde tusschen den wal en het schip te water te vallen. Eerst na tien minuten gelukte het den schipper met behulp van eenige andere personen zijn vrouw met een haak op te halen. Door een inmiddels verschenen politieagent werd onmiddellijk kunstmatige ademhaling toegepast doch de directeur van den Gem. Geneeskundigen Dienst, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. DOODELIJK ONGEVAL. Dinsdag heeft op het terrein Kijk in de Pot, bij Bergen-op-Zoom, sergeant J. de Korte, van het veertiende regiment infan terie, het ongeluk gehad door een terug vallende schraag van een kolonnebrug tusschen schraag en schoeiïng bekneld te raken, waarbij hij met den rug op een paal terecht kwam, die hem in het lichaam tot de hartstreek doordrong en vermoe delijk het hart raakte. Na verbonden te zijn, keerde hij te voet naar zijn woning terug, maar des middags is hij aan de BRUTALE BANDIETEN. Twee jeugdige bandieten hebben het Westen van Berlijn onveilig gemaakt. In een der straten stalen zij een auto, die voor een huis stond. Hiermede reden zij naar Charlottenburg en stopten daar voor een grooten slagerswinkel. Terwijl één van hen op den uitkijk bleef staan, slapte de ander den winkel binnen. Hoewel er 50 a 00 klanten voor de toonbanken stonden, weerhield zulks den indringer niet. Hij stapte op de kashoudster toe en gaf haar een vuistslag in het gezicht. Uit de kas stal hij een bedrag van f240 en ging er mee vandoor. Een slagersknecht, die den indringer trachtte tegen te houden, werd ook neergeslagen. Daarop sprong de ban diet in de anto en verdween. Een ingenieur, die getuige geweest was van de roof, sprong op de treeplank en poogde den bandieten te beletten verder te rijden. Dezen sloegen echter zoo lang op den man los tot hij van den auto viel. In razende snelheid werd verder gereden. Op een straathoek reden zij twe evrouwen uit Koeningsberg aan. Van een 18-jarig meisje werd het rechterbeen van 't lichaam gerukt. Een 37-jarige vrouw kreeg een schedelbreuk. De bandieten reden in razende vaart al maar verder, doch werden tenslotte ingehaald door eenige personen in een taxi. De bandieten stopten plotseling, sprongen uit de auto en verdwenen in een zijstraat, zonder dat ze achterhaald konden worden. Later is de hoofddader gepakt. Het was een 16-jarige jongen, pas uit een verbeter huis geslagen. DOODGEREDEN. Donderdagmorgen vond een koopman op de tramrails nabij Honselersdijk, het lijk van een agent van politie. Het lag op de linkerzijde schuin over de rails. De doode had een verwonding boven het lin keroog en aan den neus. De koopman waarschuwde de autoriteiten en weldra waren de burgemeester en de chef van de politie met den geneesheer ter plaatse. De dokter moest den dood constateeren. Het parket uit 's-Gravenhage werd van het gebeurde op de hoogte gesteld. Op den weg heeft men het stuur van het rijwiel van den agent gevonden, doch het rijwiel zelf wasaanvankelijk nergens te vinden. Het water van de Nieuwevaart werd afgedregd en na korten tijd werd de fiets opgehaald, Het voorwiel daarvan bleek geheel verbogen te zijn, terwijl de voor vork was afgebroken. Deze vernieling wees er op, dat het rijwiel door een auto over reden was. Uit het onderzoek ter plaatse is nog gebleken, dat in de omgeving van het lijk scherven van spiegelglas en van geribt glas van een ruit of een lantaarn van een auto zijn gevonden. Mede uit verschillende an dere omstandigheden wordt de conclusie getrokken, dat een hevige aanrijding heeft plaats gehad, waarbij de dood onmiddellijk moet zijn ingetreden. De agent was 37 jaar en laat een vrouw met vijf kinderen achter. De dader is te Delft gearresteerd. De man bekende. GOED AFGELOOPEN. Woensdagochtend is ds. J. P. Buiskool, Ned. Herv. predikant te IJsselmonde, die met vacantie te Hnogeveen vertoefde, toen hij, vergezeld van zijn echtgenoote, in zijn nieuwe auto bü de Noordsche brug reed, het stuur kwijtgeraakt. Hij kwam hierdoor te dicht bij het kanaal, de aulo sloeg over den kop en kwam in de Hoogeveensche vaart terecht. Van alle kanten schoot men met ladders en planken te hulp en door het inslaan van de ruiten van den aulo gelukte het den inzittenden, de hoofden buiten de auto te steken en zoodoende lucht te krijgen, De reddingspogingen werden met goed succes bekroond en in korten tijd waren ds. B. er. mevrouw op den wal gehaald. De auto stak nog slechts een handbreedte boven water uit. Inzittenden en helpers hebben eenige snijwonden gekregen. GOED AFGELOOPEN. Op het vliegveld te Woodbridge (Eugeland) steeg de vlieger-luitenant Webster met twee passagiers op, toen op ongeveer 60 M. hoogte het eeue landingswiel afbrak. Webster bemerkte het en besloot om terug te keereo. Bij gooide alles wat bij kon missen nit zijn mechiue om deze zoo licht mogelijk te maken en na een prachtige vlucht 3 M. boven den beganeo grond landde hij op één wiel en wist op deze maoier zijn toestel in evenwicht te honden tot de ma chine oitgeloopen was. Het toestel werd daarna door honderden handen vastgehouden en de pas sagiers konden ongedeerd het vliegtoig verlaten. HANDELSREGISTER. Bij bet Handelsregister der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Westelijk Noordbra- baot, Seeligeingel 4, Breda, hadden gedurende de maaod September 1929 de navolgende inschrij vingen plaats. Wijzigingen Coöp. Boerenleenbank St. Maartensdijk, Molen straat A 75. Dilgetr, BestuursledenJ. v. Be- zooijen en Jac. Hagc I.Cz. en Leden R. v. Toez. W. C. Boogert en Z. de Ruiter. Lid Raad v. Toez.M. C. Sooke is Bestuurslid geworden. Benoemd lot Bestuurslid: M. Bil en tot Leden Raad v. Toez.: Anth. L. Hage en 1. M. Hage, St. Maartensdijk, Ciöp. Beetwortelsnikerfabriek „Zeeland" C. A. Bergen op Zoom, Z.Z. Haven 57. Benoemd tot Bestuurder: Corn. Bieren», Tholen. Als men zoo nu en dan des morgens slechts een weinig Purol even tusschen de handen wrijft, dan wordt dit bij het uitstrijken door het haaronmiddellijkdaarin opgenomenen het gevolg hiervan is dat Uw-haar mooier en dikker wordt en bovendien na het kammen den gehbelen dag keurig blijft zitten. j 799 11 3S235 SPORT. Oud-Vossemeer. Door de voetbalclub O. V. C. alhier en de Heenrche club H. V. O. werd Zondagmiddag een wedstrijd gespeeld, die in het voordeel van laatstgenoemde uitviel met 43.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1929 | | pagina 1