VlOt-ST °f rk na müFgëïïrmT?" en wanneer hij het nu in erfpacht krijgt zet hij het vol, spr zou het liever maar willen laten zooals het nus Dhr Carels zegt daar is al reeds op ge wezen, maar de wethouders hebben het nooit gezien. Spr vraagt waarom zijn B. en W. niet vroeger opgetreden, maar bej is blauw blauw gelaten. Jansen spreekt zich niet uit en daarom kunnen B. en W. zeggen je kunt het krijgen onder die voor waarde en dan kan hij het doen ja of neen. Spr. vindt dat de politieverordening in alle opzichten moet worden nagekomen. Gelijke monniken gelijke kappen, maar niet A vrij laten en B verbaliseeren. Weth. Krijger zegt hetgeldt hier een nieuwe aanvraag, anders gaat het zoo niet. Want bij Gebraad en anderen is de grond niet in erfpacht gegeven. Het geelt niet wat Jansen er zet, als de weg maar vrij blijft. De heer Carels zegt B. en W.'s stand punt is de eene verbaliseeren en de andere niet. Wanl overal staat er wat. De voorzitter zegt dat is geheel anders, daar is geen sprake van in erfpacht geven. De heer Elenbaas is het niet met den heer Carels eens. De wethouders geven niet veel last op hel dorp. Spr. is echter tegen om lieve kinders er op na te houden. Spr. is er echter voor dadelijk op te treden als er een overtreding plaats heeft. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 4 tegen 3 st. Tegen de heeren Carels, van Westen en Hage. Met alg. st. wordt goedgevonden een wijziging in de verordening van leges- gelden. Idem van de begrooting voor '1028. leen vorige vergadering eesproken over het afval van de slagers en toen heeft de voorzitter gezegd dat het niet waar was, maar de gem. werkman heeft spreker ge zegd dat het wel waar was en geeoigd dat het goed was dat er over gesproken was en hij hoopte dat het hielp. '10 dagen geleden heeft echter spreker zelf gezien dat het er zoo maar was opgegooid zoo dat de honden alles weg sleepten. Spreker vindt dat die toestand niet deugt en dringt dan ook op beter toezicht aan. De voorzitter zegt dat het den slagers aangezegd zal worden en hij niet na koming proces-verbaal zal worden opge maakt. Hierna sluiting. VaV>\eVverv_ 757 .37085 SCHERPENISSE, 18 December 1928. Voorzitter de Burgemeester. Secretaris dhr L C van Doorn. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig de heer D. K. Rijstenbil. De notulen der vorige vergadering wor den na voorlezing onveranderd vastgesteld. Voorlegging geschiedt van de volgende ingekomen stukken Een ex. van het goedgekeurde raadsbe sluit van 9 Nov. 1928 tot wijziging der begrooting over 1928. Missives van B. en W. van Goes betref- De heer Carels merkt hierbij op dat er ,e nd? wijziging der begrooting van den niet gehandeld is volgens art. 213 der ^migsdiengt van waren te Goes voor gemeentewet, daar de heer Blaas reeds iedere maand betaald is en nu pas een wijziging wordt aangeboden. Het suppletoire kohier hondenbelasting wordt vastgesteld. Een wijziging in de instructie van den gem.werkman wordt met alg. st. goedge vonden. De heer van Westen vraagt naar de bedoeling van die wijziging. De voorzitter antwoordt dat van As naar Marken gesolliciteerd had en daar veel kans maakte en dan reeds met Januari in dienst had moeten treden. Maar volgens de instructie had dat niet gekund daar hij 3 maanden van te voren ontslag moet vragen. Zoodoende is deze wijziging tot stand gekomen. De heer Carels zegt mee te gaan met de wijziging, maar vraagt is er nu geen deur opengedaan om van den gem.werkman van alles te maken. Spr. heeft gezien dat de gem.werkman een particuliere straat schoon maakte, hij is mee geweest den weg op le meten van diegene, die in aanmer king dachten te komen voor vergoeding van schoolgaande kinderen. B. en W. gaan ten slotte alies opdragen. Spr. zou B. en W. willen verzoeken hem niet voor loopjongen te gaan gebruiken. De voorzitter merkt op dat voor het meien van den weg drie personen noodig zijn. De heer Carels zegt dat is buiten zijn instructie en B, en W. kunnen met dit artikel hem gebruiken voor alle mogelijke diensten. Een verzoek van de A. P. C. om bij Gebraad een benzinepomp te plaatsen op gemeentegrond. B. en W. stellen voor dat stukje te geven tegen een vergoeding van f 10. Wordt met alg. st. toe besloten. Met alg. st. wordt besloten weder 2jaar ontheffing te vragen voor het vak lieh. oefeningen. B. en W. vragen den raad vergunning tot het rooien en verkoopen van 18 of 19 hoornen. De heer van Westen begrijpt niet waarom of de boomen die leven gerooid moeten worden, ze groeien toch nog. De heer Carels zegt de boomen aan den weg bij Hage zijn het meest verwond door kwaadwilligheid. Spr. wenscht de levende boomen te laten staan, het is nog wat natuurschoon. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 2 tegen 5 st. Vóór de beide wethouders, zoodat alleen de doode boomen worden gerooid en verkocht. Bij de rondvraag vraagt de heer Voge laar hoeveel leerlingen er deelnemen aan het buitenwettelijk vervolgonderwijs en of dat lesrooster door B. en W. is goedge keurd. Op de eerste vraag antwoordt de voor- ziller dat er waren 18 jongens en 6 meisjes en op de tweede vraag dat het oude leer plan is gebleven. De heer Carels vraagt iets betreffende de fin. verhouding van rijk en gemeente. Spreker heeft al van verschillende ge meenten gelezen en vraagt of er hier nog geen schrijven van de Ver. van Ned. Ge meenten is gekomen en of B. en W. zich op de hoogte hebben gesteld van de ver schillen van dan en tegenwoordig. Dat schrijven is ingekomen en wordt voorgelezen en als de cijfers goed zijn daa zal dat voor Poortvliet een voordeel opleveren van f2G00. De heer Elenbaas vraagt, als een lid van den raad iets vraagt wordt dal dan uhgevoerd, ja of neen. Spreker - heeft in 1928 en betreffende toezending jaarreke ning 1927 en begrooting '1929 van dien keuringsdienst Een procss-verbaal van opneming der kas en boeken van den gemeente-ontvan ger, in kas contanten en geldswaardige papieren f43G0.08. Kennisgeving van dhr D. A. Hartogdat hij zijne herbenoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aanvaart. Een schrijven van het gemeentebestuur van Axel verzoekende adheasiebetuiging inzake een aan Ged. Staten ingezonden adres be reffende herziening jaarwedden burgemeesters enz. Een schrijven van B. en W. van Yssel- monde verzoekende adheasiebetuiging in zake een aan de regeering gericht adres betreffende toepassing van art. 122a der gemeentewet. Een schrijven van de Ned. vereeniging tot bevordering van den arbeid voor on- volwaardigde arbeidskrachten betreffende toetreding als iid. Een schrijven van de Kon. Ned. Politie- houdenvereeniging waarin wordt verzocht om een subsidie uit de gemeentekas. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Besloten aan de schietvereeniging „Prin ses Juliana" alhier voor 1928 een subsidie ven f 12.50 uit de gem. kas toe te kennen. Met alg. st. wordt besloten tot loelreding als lid der ver. van Ned. gemeenten. Een schrijven van Ged. St. betreffende indeeling in kl. en gesloten verklaring van wegen ter uitvoering van de motor- en rijwielwet wordt ter naleving aangenomen. Een adres der alhier bestaande zang- vereenigingen en muzieKvereeniging. die gebrnik maken van een lokaal der o. 1. school om vrij vuur en licht of een tege moetkoming daarvan wordt wegens te late inzending tot een volgende vergadering aangehouden. De jaarwedde van den gem.-veldwachter wordt met 1 Jan. a.s. verhoogd met f50 en gebracht op f 1350 terwijl diens pen sioengrondslag met ingang van dienzelfden datum wordt vastgesteld op f1625. Ten slotte nog besloten de ontruimings termijn der onbewoonbrar verklaarde wo ningen vau K. G. van Bezooijen en wed. J. de Graaf weder met 6 maanden te ver lengen. Daarna sluiting. OUD-VOSSEMEER, 20 Dec. 1928. Voorzitter burgemeester C. W. Snijder. Secretaris de heer W. v. d. Ploeg. Aan wezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt de heer Vriens te Tholen voor 2 jaar herbenoemd als Gem.-opzichter. Met 6 tegen 1 st. blanco werd herbenoemd als regent van het Alg. Armbestuur de heer J. Aarnoudse. Aan don hoer C. de Wilde, schilder, wordt met 5 tegen 2 st. een schadevergoeding van 15 toegekend betreffende schilderwerk in 1927. Tegen de de hh. de Rijke en Vermet. Een voorstel van B. en W. om gralis buizen beschikbaar te stellen voor degenen die hun sloot willen dempen werd aange nomen met G tegen 1 stem, die van den heer Heijboer. Met alg. st. wordt besloten om weder een rekening-courant aan te gaan met den Bank van Ned. Gemeenten en het bedrag met f2000 te verminderen en te brengen op f5000. Op het schrijven van het gem.bestuur van Axel werd met G tegen 1 st.. die van den heer de Rijke, besloten adhaesie te betuigen. B. en W. stellen voor om aan het waar nemend h. der o. 1. school een belooning van f.30 per maand toe te kennen boven zijn salaris en aan den tijd. onderwijzer een belooning van f50 per maand. Over het salaris van den heer van Dijke, den tijd. onderwijzer, waren de heeren het niet eens, zij vonden het te laag. Weth. Daane stelde voor het te verhoogen met f 10, waarna de heer Heijboer voorstelde het te verhoogen met f25 en alzoo te brengen op f75. Dit voorstel is het verststrekkendst en wordt aangenomen met alg. st. Bij de rondvraag wordt nog door den heer Vermet gevraagt of het mogelijk is 's avonds niet meer te vergaderen, waarop de voorzitter antwoordt dat er dan eerst een besluit van den raad moet worden ingetrokken. Daar enkele heeren er ook voor waren te veranderen zoo zullen B. en W. in ,de volgende vergadering met een voorstel komen. Hierna sluiting. (Wegens plaatsgebrek volgt in ons vol gend nummer uitvoerig verslag.) BUITENLAND In België is door minister Hymans met de commissie uit den Senaat weder de onderhandeling met Nederland aangeroerd. Men is van meening dat, waar men waar schijnlijk toch niet kan krijgen wat men verwacht, het beter is de zaak te laten rusten tot later. De toestand van den Engelschen koning is langzaam vooruitgaand, zoodat men hoop op beterschap kan koesteren. Londen wordt opgeschrikt door gasontploffingen, waardoor groote schade wordt aangericht, geheele straten zijn opengesprongen en aan huizen groote schade aangericht. De toestand van oorlegszucht tu;schen Bolivia en Paraguya schijnt, dank zij de buitengewoon vredelievende houding van eerstgènoemd land en de bemiddelings pogingen van andere zijde, wel wat te verbeteren. ONDERWIJS. OUD-VOSSEMEER. Voor de vacante be trekking van hoofd der O.L. Scbool hebben zich 8 sollicitanten aangemeld. Geslaagd voor coopeuze bij het examen gehouden vanwege de Modevakschool te 's-Gra- venhage, is geslaagd mejnlfr. T. C. J. Gelok alhier. BINNENLAND. Bij de behandeling van Hoofdstuk VII B der Staatsbegrootiog in de 2e Kamer der Stalen- Generaal heeft de Minister van Financiën de post betreffende de vergoeding te betalen wegens aanneming van belastingbetaling bij de kantoren der Posterijen temggenomen. De terzake benoodig- de gelden zullrn bij soppletoire begrooting worden aangevraagd, In verband biermede zal de algemeene open stelling van de kantoren der Posterijeu op 1 Januari a.s. niet doorgaan deze wordt uitge steld tot nader order. MIJINHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct 37086 10 Bij Apotb. en Drogisten THOLEN, 21 December 1928 Vrijdagavond gaf bel Mannen-Dames en Kin derkoor onder leiding van den heer Scbntle al hier zijn tweede nitvoering. De zaal was goed gevuld. De liederen die ten gehoore werden ge- braebt waren zeer mooi en vonden bij de aan wezigen ingang, betgeen getoond werd door bet applaus dat op elk lied volgde. Jammer was bet dat het dameskoor voor de pauze in een lied een vergissing maakte, ze hebben dit echter dobbel vergoed door de liederen die zij na de pauze ten geboore brachten. Een woord van lof aan den heer Schutte onder wiens leiding de koren een goede voortgang maken. Ook werd aan het einde dei uilvoeriug nog een woord van dank gebracht aan mej. Odink voor baar welwillende medewerking op de piano ter bege leiding van enkele liederen van het Dameskoor. Luxor Theater. De negerhut van Oom Tom. Deze week zal in Luxor Theater te Bergen op Zoom het wereldberoemde werk „De Neger hut van Oom Tom" op de film worden ver toond. Deze buitengewone prachtfilm naar het veelbesproken boek van Harriet Beecber Stowe is een kunstwzrk geworden zooals tot bedeo nog nooit ergens is vertoond. Het is ongelooflijk welkeen groote ontroerende kracht er uitgaat van dezeD film. Meer Dog dan bet boek toout iedere film ons de menscb- outeerende mishaudeliogeu «elke de negerslaven van bun wreede meesters tot voor korten tijd le verduren hadden het toppunt van aangrijpende tragiek ia wel de groote scène der vlocht van E'iza over de ijsscbotsen en achtervolgd door de bloedhonden. Deze week leent zich al bijzonder voor een gezellig bezoek aan Luxor Theater zoodat zeker zeer velen in Bergen on Zoom de Negerhot zullen gaan zien. Woensdagavond hield de G, V. „Olympia" baar eerste uilvoeling in dit seizoen. Om wat meer piopaganda te maken voor de zaak der siuor alhier toegestaan, een hoofd der scho(ine te benoemen buiten de wachlgelderslijst, STAVENISSE. De heer C. F. Hout, rende ongeveer 29 jaar koster der Ned. kerk alhier, is dezer dagen na een betrekkelij korte ziekte, in den ouderdom van bijna jaar -overleden. Her TWEEDE KAMER. Vrijdag vroeg de heer Gerhard verlof om et interpellatie te mogen houden over de schooikwesl gywnastiek, had men het goede denkbeeld geha om dezen avond alleen toegankelijk te steils voor genoodigden en hiervan was ruim gebr. gemaakt. Tevens was de medewerking verkrege van het Tbootsche Kamermuziekgezelschap. Nadat de vereeniging was opgesteld heette d voorzitter de aanwezigeD welkom in de eersl plaats de leden van het kamermnziekgezelscha die zoo welwillend bun medewerking verleendei Hierna volgden de oefeningen, afgewissel door muziek van bet Kamermaziekgezelschs) hetgeen een aangename afwisseling bracht. N de brugoefeningen meisjes-dames, werd door voorzitter uitgereikt de gouden medaille wissel prijs, die, vorig jaar door mej. Cato du Bare werd veroverd, thans moest worden afgestai aan mej. Betje Schot die er met 60 ponte tegen 58'/2 van de tegenwoordige houdsti beslag op wist te leggen. Daarna werd namei de vereeniging aan Cato Huvers een fraai bu, [de ic pracblband aangeboden als bewijs van erke lelijkheid voor hetgeen zij door haar mozika medewerking bij verschillende oefeningen en bi venal te Utrecht bij de bondsfeesten voor i vereeniging heeft gedaan. Na de pauze werd bier samenzang beoefen eo alle aanwezigen zongen mede het lied „Ondi turners" dat later nog eens werd herhaald. Hi werd er zeer gez llig door. Waar dezelfde nummers Vrijdag nogmaal ne worden gegeveo, volstaan we met de mededeeli dat de verschillende nummers op correcte wip werden uitgevoerd. De provinciale rei door dami uitgevoerd bad zoo'n succes dat dit nnenme nogmaals herhaald werd. Het woord vao dank van den voorzitter den heer Huvers en de leden van het mnziek ier gezelschap was zeker wel verdiend, terwijl aa idc den directeur de heer C. Bijl en de leden teven een woord van hulde werd gebracht. Het geheel is een gezelligen avond geweei die tevens zeker van propagandistische strekki is geweest. Den laatsten tijd was men bezig me het doen aanleggen van een centrale ver warming in de Ned. Herv. Kerk. De insta! latie is thans geheel gereed gekomen heden wordt er reeds gestookt, zood. voortaan tijdens de winterdiensten de Ker op een aangename temperatuur zal zijl heigeen zeker het kerkbezoek zal veraan genamen. Mooi succes. Men deelt ons mede dat de heer G de Wilde te St. Maartensdijk, iemand di op het gebied van paardenfokkerij gee onbekende is in ons land, zijn vierspaiitv schimmelmerries, die op de nationale ten toonstelling te Den Haag in Juli jl. hop bekroond werden, heeft verkocht. Het vier span is aangekocht door den heer Michf te Parijs en bestemd voor de stoeterij va de Prinses de Bourbon. Wij wenscben dei heer de Wilde geluk met dit succes. Onze oud-stadgenoot dhr. C. Vriens J; is benoemd als gemeente-architect te Zwolle Volgende week zijn we weder in d Kerstweek en der traditie getrouw houd de Rederijkerskamer „Cats" Vrijdag a.i de gewone uitvoering bij dhr Hoek. Op gevoerd wordt „Een die niet geteld wordt en waar D.Ü.V. een goeden naam heef twijfelen wij} niet of velen zullen opgaa en deze uitvoering, waarover men nader bijzonderheden in onze advertentiekolom men vindt ral wel druk bezocht worder w OUD-VOSSEMEER. Volgend week Doudsi 1° dag hoopt de rederijkerkamer „Eendracht" hal uitvoering te geven met een blijspel „Deongi loovige Thomas. Het reeds jaren bestaande g< zeischap zal zeker wel een zaal vol mensche trekken. Zie verder de advertentie in ons bis voorkomend. ST. ANNALAND. J.l. Dinsdag namiddn ontstond albier brand in de schaar van Geb Kaashoek. Bij bet overgieten van benzine vati deze vlam welke oversloeg op hooi en stroo die schnnr geborgen. Aanvankelijk liet de brand zich ernstig aar zien, doch door het flinke werken, der braudwee bleef deze bepaald bij het inwendige van i schnnr. Het steeoen gebouwtje bleef gespaard. D daarin geborgen vracblanto leed veel schal terwijl een vet varken solke brandwonden b< kwam dat bet moest worden afgemaakt. De anto was niet verzekerd, het schourtj wel, doch erg laag. Teü overstaan vao Notaris A. J. Bierei Jij werd op 14 dezer in het Hotel de „Qonde Leeuw alhier in bet openbaar verkocht a. ten verzoeke van A. J. Gelnk te Elsl het woonhuis met scbnur, toiD, Watergang Zijkantweg aan den Dorpsweg groot 8 Aren 7 centiaren aan W. vao Patten alhier voor f 5251 b. ten verzoeke der erfgenamen van wijle P. Moelkereen buis en erf (arbeiderswonin| lor groot 1 Are 3 centiaren aan Jan Hage Jz, bier voor f1170. Beide perceelen zijn dadelijk te aanvaarde bij betaling der koopsom. ST. MAARTENSDIJK. 20 Dee. 1928. D minister van Onderwijs beeft het Gemeentebi De KE IW Vi

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1928 | | pagina 2