PUROL Ruime keuze St=Nicolaascadeaux. A. H. STOLK, 's Morgens en 's Avonds Tel. 19 MARKT 259 ST-MAARTENSDIJK. Door HET GEHEELE EILAND te ontbieden. Firma Van Dixhoorn Zot Boterletters Speculaas 12,10,20,22,2 Marsepain In verband roet het door dhr Stontjesdijk ge vraagde, deelt de voorzitter roede dat het loopen der fchoolkinderen over de straat gedurende de schooluren, ook de aandacht van B. en W. heeft getrokken. Thans is dit verboden, maar wel ie toegestaao dat bij gunstig weder de leerlingen, onder toezicht van het personeel, gedurende het epeelkwartiertje, een wandellingetje mogen gaan maken. Dhr. van Iwaarden vindt zoo'o wandeling, onnoodig, want de tijd kan z. i. beter aan het onderwijs worden besteed. Dhr. Stontjesdijk bespreekt het schoon maken van den Stoofdijk, dhr. van Iwaarden den weg bij kerk eo postkantoor eu dhr Leune de opruiming der bladeren enz. op de Voorstraat. Allen zijn overtuigd van de flioke werkzaam heden die de gemeentewerkman verricht. De Voorzitter zegt toe met dien werkmao een en ander te bespreken en wanneer hij het niet alleen af kan, hij dan hulp krijgt. Daarna sluiting. zijn de meest geschikte momenten om Purol toe te passen daarom behoort op iedere slaap kamer een doos of tube Purolaauwezig te zijn. 6* 36933 TWEEDE KAMER. Gouden dames armb.horloges. Zilveren dames armb.horloges, vanaf f6.75. Zilveren kamgarnituren. Zilveren damesvulpotlooden. Odeurflacons (nieuw). Zilveren schrijfgarn. in étui Zilveren theezeefjes m. lekbakjes. Alpacca messenleggers. Borduurgarnituren. Gero Zilver en Gero Alpacca. Naaimachines. Kinderbekers. En nog zeer, zeer Zilveren en Alpacca Portret- lijsten. Zilveren theelepels. Alle soorten tafelzilver. Taartscheppen, Taartprikkers. Bonbonlepels, Broodvorken. Dranklepels. Sigaren- en Sigarettenkokers. Heeren Vulpotlooden. Swan Vulpenhouders (in ver schillende kleuren). Heeren polshorloges vanaf f5.50. 'Sigaren- en sigarettenpijpjes, vele andere artikelen. Beleefd aanbevelend, (30 36932 STAVENISSE. Door den »B. B. £#rk alhier weder een Jgoed werkjverricht, 'ne leden jaar werd er een verkeersspii ,er geplaats op het eind der Voorstraat den draai bij den toren en thans is er geplaatst aan het andere eind der Vi straat tegenover het gemeentehuis. Deze geeft den rijdenden een goed naar de haven en den St. Annalandsi weg (Stoofdijk) naar den Molendijk e den afrit naar den achterweg (W.c Voor het drukke en snelverkeer, aldaar ook plaats heeft is dit een grooto verbetering. Vrijdag zette de Kamer do algeraeene beschou wingen ovor do Kijksbegrooting voor 1929 voort. Dr. Nolens voerde het oerst liet woord. 8pr. was evenals zijn partijgenoot van Vuureri over het alge meen met het belastingbeleid van Minister de Geer ingenomen, do laatste hoopte echter, dal do toekomst nog verdere belastingverlaging zal brengen. Ook werd door deze afgevaardigden gesproken over de verhouding van liijk en gemeenten. Dr. Nolens meende daar de financieele toestand bevredigend is, de uitgaven voor economische, sociale encultureole doeleinden weer aau de beurt behoorden te koraon. Dit meende ook de hoer van den Tempel d.), die met den heer Marchani de allernieuwste her- zieuing van Hinbtenaarstracteiueuien als totaal onvol doende wraakte. De heer Arts (r. k. v.) heeft ook nog het woord gevoerd, deze wilde niets van de coalitie weteu. Dinsdag werd de behandeling voortgezet, wegens onges eldhoid van den voorzitter Jhr. Ruys de Beerenbroeck, was de heer Schaper voorzitter. De heer Veraart was niet gelukkig mei zijn rede, toen hij tegenover de heer Aloarda hei beleid der Kath. partij verdedigde ten opzichte van het program, i Toen hij verklaarde waarom het gezautschap bij I den Paus niet in het program was opgenomen en bewoerde dat dit geen katholieke maar een algemeen Nederlandsche zuak was interrumpeerde de heer Albarda: Waarom zijn do katholieke ministers dan daarvoor uil hei kabinet getreden Do heer Veraart k-»n hierop geen verklaring geven. Maar toen de heer Kersten dezelfde vragen stelde, riep do heer Veraart uit„Omdat dit een beleediging was voor den Heiligen Stoel." De hoer Korsten concludeerde hieruit dat het dus wel een specifiek lioomscli belang was en spr. sprak er de wensch bij uil dat Nederland nimmer de cal vinistiseheknie buige voor den gezant van den Paus, en dal ook de coalitio niet terugkeere. Spr. verde digde tegenover den heer Heemskerk de nagedach tenis van Dalhenus. De heer Schouten nam de l»h. Kersten en Ling- beek om te bestrijden, terwijl Ds. hangman c.h., alleen de heer Liugbeek bestreed. De heer Bulten betwijfelde de handhaving van de rust in de ambte naarswereld, door de salarisoplossing. De heer J. ter Laan becritiseerde de financieele politiek van de regeering en eindigde mot een onhoudbaar verkla ring van de huid'ge salarissen. De heer Kortenhorst twistte met don heer van Gijn over het tarief. Dos avonds werd de vergadering voortgezet. Men ging ihans ovor tol behandeling van de algemcene beschouwingen inzake do begrooting van Buiten- lundscbe zaken. Thans is voorzitter Dr. de Visser. De mees e sprekers waarschuwden tegen onder schatting van de boleekenis van den Volkenbond. De minister betoogde da» er geen reden is om de loekomst van den Volkenboud pessimistisch in te zien Mevr. BakkerNort gesteund door Mr. Marchani, drong wat beirefi do positie van do gehuwde vrouw aau om te komen lol een interna ionale regeling uitgaande van den Volkenbond. De minister acht dii niet mogelijk daar de wol ten in de et schillende landen to veel uiieeii loopen. Verschillende sprekers uiuen den wensch voor een gunstige oplossing van de kwestie van hel verdrag met België De heer Knottenbelt ztide daarbij dat hij go- loofde dat de ongerustheid belangrijk verminderd is, toch is ze niet geltoel geweken, vooral in Zeeland beslaat nog de vrees, dat eon evontueele oplossing van hel vraagstuk onze nationale belangen zal aan- In doozen van 30-60 tn 90 ct. Tub« 80 ct. Pij Apoth. en Droglstco 7S9 9 8693* lasien Spr. wijdde now verder ui', maar de miilistor oiaak'r de opmerking dat do zaak nog niel rijp is voor openbare behandeling. Nog slechts enkele be- raads'agingen en de begrooting wordt z. h. s. aan genomen. Minis'er Do Geer heeft Woensdag a! de sprekers van antwoord gediend. Hoewol spr. erkend dal do tegenwoordige parlemenlaire loes'and niöl bevredi gend is, noetni hij toch verschillende dingen die er ouder zijn bewind tol sland zijn gekomen, liij de tepliektm zij vermeld dut mr Heemskerk neg eens scherp polemiseerde mot de heeren Kersten en Liuglieuk en laatstgenoemde kenmerkie als „iemand tlie zichzelf heuft uilgeschakeld als rechthebbend op antwoord in een parlementair debat". Donderdag werden ood aantal we sontwerpen z. b. r. aangenomen en loon wertlen de replieken over rle beschouwingen van de begrooting voortgezet. Verschillende heeren namen daar nog aau deel. Des avonds werd de vorgadering voortgezet en kwam aan de orde Binneelandsche zaken. Allereerst moest de benoeming van burgemeesters het ontgeltleo. Enkele heeren waren er niet voor vrouwen hiervoor to henoeeten. Do heer Vliegou drong aan ooi den es-keizer te verzoeken zich te onthouden van ongerechtigheden als boodschappen „aan mijn regiment". Verschil* lende leden inspireertien de dierenbescherming. Door niemand is echter eeno absolute afschaffieg van den trekhond verdedigd. Samenwerking van gemoenten en annexatie waren de onderwerpen van den avond. Nog verdere onderwerpen van debat waren toezicht gemeentebedrijven en stemplicht. De heer Braai dringt aan op wijziging van den leeftijd van benoembaarheid tot Kamerlid en dit te veranderen van 30 op 40 jaar. Tot elf uur bleef het rustig, loen kwam er nog eon ruzie'je tusschon de heeren Schaper en Snoeck Henkemans over den burgemeester vae Meppel. llierua kwam tle heer Zadelhoff nog aan het woord mot zijn jaarlijks programnummer afschaffing van de vrijw. burger wachten. Heden voortzetting. Rutve Huid Ie Li I. dooien van 30-60 ca 90 ct. Tube 80 ct. Bi, Apoth. en Dropl.ten 788 1L 36938 TH0LEN, 16 November 1928 Onbestelbare hrieveö eD briefkaarten, vae welke de afzendeis onbekend zijn. Briefkaarten (Buitenland) 1. Mario Schot Rotterdam. 2 Jobr. van der Hoek, Botterdam. Binnenland (Blieven). 3 Aan Bereau van dit blad XV. (Te St. Anoa- laud ter post bezorgd S-1128 Geadresseerde en afzender onbekend) Nota. Aanbevolen wordt out het adres van afzender op de stukken te vermelleD, opdat deze bij oabestelbaarheid kunnen worden terog- gegevee. Voorts is het gewenscht alle per pust te verzenden stukken steeds vau een volledig adres - straatnaam eu huisnummer - te voorzien Het was Zaterdag aan de brug een heele drukte toen de deelnemers aan den Kapioenrit voor Nederland uilgeschreven door de IC. N. M. V. er aankwamen om gestart te worden voor de tweede helft van hun rit, waarvan toer. 230 K.M. was afgelegd. Precies op tijd werd gestart en succes sievelijk vertrokken de rijders van hier om hun rit voort te zetten, waartoe nog 175 K.M. rnoest worden afge egd, waarbij in ons eiland nog enkele non stop gedeelten waren ingelascht, die heel wat strafpunten gaven. Tevens was bij de brug bij de terug komst een geheime controle ingesteld. Onder de ruim zeventig bier gepasseerd zijnde rijders was ook een dame, mevr. G. v. d. Riet uit Heerlen. Jammer genoeg is nog een der rijders, uit Limburg afkomstig komen te vallen, waardoor hij een been beeft gebroken. De man is naar Bergen op Zoom overge bracht. Vorige week Vrijdag werd de rij van Thoolsche wintel-uitvoeringen geopend door bet Thoolsche Kamermuziekgezelschap, onder leiding staande van den heer G. A. Hu vers. De belangstelling voor de uitvoering was jammer genoeg maar matig, slechts een kleine veerlig personen woonde do uitvoering bij. Dhr Smit verwelkomde de aanwezigen waarna het Programma in een vlot tempo werd afgewerkt. Het ten geboore gebrachte kon de aan wezigen wel bevredigen, waarvan het telkens opklinkend applaus getuigde. Goed afgeloopen. Zaterdagavond reed J. D. mei zijn motor in de nabijheid van Roosendaal tegen de boomen van de afgesloten overweg. De duorijder J. T. werd met een vaart over de boomen geslingerd en kwam op de rails terecht. Gelukkig dat bij zijn tegen woordigheid van geest behield en er dade lijk van kroop, want nauwelijks was hij weg of mei groote vaart vloog de sneltrein voorbij. Verder liep het ongeval goed af. De motorrijder bekwam eenige niet alteern- stigo wonden aan het gelaat. Demotoren de afsluitboom werd en beschadigd. Donderdagavond hield de G. V. sOlympia" haar jaarlijksche vergadering. Door dhr. van Egmond werd bet jaar verslag en de rekening uitgebracht. Als bestuursleden werden herkozen de hh. dr. P. J. Duinker en G. van Egmond, eerstgenoemde werd als vice-voorz. gekozen. Ile't huish. reglement werd geheel her zien en zal worden gedrukt, terwijl al de leder. ex. zal worden verstrekt. Besloten werd om deel te nemen aan het Turnfeest Pinkster '1929 te Rotterdam te honden. Dezen winter zullen twee uitvoeringen worden gehouden, een Maandag 24 Dec. alleen toegankelijk voor donateurs en ge- noodigden, de gewone uitvoering in Januari Als vlag- en vaandeldrager werden aan gewezen mej. G. du Burck en C. Deurloo. Op den gisteren gehouden ouder-avond van de Openbare school werd o.m. besloten te trachten het daarheen te leiden dat de kinderen op Woensdag 5 Dec. a s. een Sint-Nicolaasfeest zal worden aangeboden. Teneinde over de daarvoor benoodigde middelen te kunnen beschikken zal binnen enkele dagen, een lijst bij de ouders van kinderen welke de openbaie school be zoeken worden aangeboden heigeen niet uitsluit dat elke gift, van wie ook, in dank zal worden aanvaard. Luxor Theater. Vanaf Vrijdag 16 Nov. tot Donderdag 22 Nov. heeft in Luxor Theater het ook in Tholen en omgeving zoo populaire Bergscbe Bioscoop-theater, de vertooning plaats van het wereldberoemde filmwerk „De Wolga Bootman". Wij zijn er van overtuigd dat zeer velen deze veel besproken film zullen willen zien. Op verzoek heeft de directeur van Luxor twee extra voorstellingen ingelascht speciaal voor de bewoners onzer omgeving en wel Zaterdag om 6 vur en Donderdag markt dag om 2 uur. Deze voorstelling zijn wei zeer gemakkelijk bij te wonen en kan een ieder dan nog bijtijds weer terug thuis te zijn. Verder zie men voor meerdere in lichting een regeling der voorstellingen de advertentie in dit nummer. ST. ANNALAND. Woensdagavond gaf het Thoolsch Kamermuziekgezelschap een uitvoering in het hotel Rijnberg alhier. De belangstelling was niet groot slechts een 40 tal bezoekers waren tegenwoordig. OUD-VOSSEMEER. Alhier is Woensdag overleden de heer M.A.Rombouts, welke een reeks van jaren organist in de B. Kath. Kerk was; de overledene was ook lid van de commissie tot wering van schoolver zuim. In den Slnispolder onder deze ge meente blijkt nog als eens op wild ge- gestroopt te worden. In den nacht van Zondag op Maandag waren de st roepers weer in actie, maar ook de politie was waakzaam. De Rijks- en Gemeentepolitie alhier be nevens een onbezoldigde uit den Vanhaaiten- polder bespeurden de strooperij en gingen er op af. Met behulp van het uitwerpen van zoogenaamde lichtkogels was men na een vermoeienden marsch in de gelegen heid den liehlbakdrager te herkennen en te verbalsiseeren terwijl de lichtbank in beslag werd genomen het was een per soon uit St. Maartensdijk De geweerdrager kon de politieevenwel niet te pakken krijgen. In een tuin in deze gemeente werden de laatste dagen nog aardige hoeveelheden frambozen geplukt, mooie, rijpe vruchten Een en ander wijst er wel op, dat zoowel zomer als nazomer uitstekend geweest is. BINNENLAND. ant ar ski :h uw On est iet !t I ;de Wegens ongesteldheid van denv zifter van de Tweede Kamer Jhr. Mr. I de Beerenbrouck hebben deze week di Dr. de Visser en Schaper deze functie vuld. Dr. Th. de Visser gaat de politiek!^ laten, hij heeft zich niet meer best^ haar gesteld voor candidaat van deTwrj^ Kamer. en er r Het eerste retourvlucht-vliegtuig reeds eenige dagen op weg is van Bal naar Amsterdam wordt hedenmiddag ongeveer 3 uur op Schiphol verwachl Ou L. 15 31 Kremerstr. 15—17, Bergen op Zoom, Tel van ouds bekende prima kwaliteitei tei t 1 d ats etl 48 GEMENGD NIEUWS. ho Een burgemeester zoek. De burgemeester van Nistelrode, een N Brabantsch dorpje van 2700 zielen, ia aan wandel; zijn verblijfplaats ia bij niemand be Het vorige jaar kreeg bij op ziju verzoel vol ootslag. Zijn bedoeliog was theologie li deeren, waartoe hij zich aangetrokken gevi Circa een week na het verleende ontslag de heer Van der Ven echter in de gea terug, zeggende, dat bij van zijn voort was leroggtkoroen. Aangezien hij een algemeen gezien pi was en ais een goed burgemeester bekend werd alles in het werk gesteld, om hem t als burgemeester te inslalleeren. Op I Oct. werd hij dan ook opnieuw tot burgemeeste noemd. Op zijn verzoek werd hem eenige w den geleden een ziekteverlof toegestaan Nov. j.1. De burgemeester verliet het dor is tot kedeu aldaar niet teruggekeerd. Daa mand weel, waar bij zich bevindt, hebbeii schillende raadsleden iD een openbare ver nog hierover hnn ongenoegen te kennen geit Hoewel van onregelmatigheden of wantoi deo in de gemeente geen sprake is, hoopt dat spoedig een einde aan dezeu onzekere» stand kont. Men vermoedt, dat bij zich bi daar in een klooster ophoudt. Fraude bij bietenleveranties. Men schrijft aan de N, R. Ct. uit sendaal Het was den laatsten tijd verschill landbouwers opgevallen, dal het get van hun karren bieten, die zij aflevt aan de suikerfabriek te Standaardbi gaandeweg minder en minder werd. werf verschilde het gewicht van Uvee z ladingen zeer aanmerkelijk. De gedupe boeren vertrouwden het zaakje nie en deden mededeeling aan de marechat Deze hie den daarom een oogje in he er, het gelukte hun al spoedig, opheldt le brengen. Toen dezer dagen een patri op het fabrieksterrein rondneusde, zi in den vroegen morgen een kleint "r' bieten op de weegbrug staan, die d snel werd weggereden. De marecha hielden echter den wagen aan en dezen opnieuw wegen. Nu bleek, daj gewicht heel wat minder was dan b eerste weging. Uit het register van weger bleek tevens, dat dit boertje morgen al meer karren zou hebbel bracht, wat gezien liet zeer vroegei niet mogelijk was. Een verder ingej onderzoek bracht aan het licht, d; weger sommige landbouwers bedroo:euj voor anderen weer veel hooger geftd, invulde. Zoodoende werd in deze cam[T al voor ruim f4000 verkwanseld. Dit^d, deelde de weger met eenige boeren. In verband hiermede .zijn nu aa houden de weger C. de M. en de bouwers J. K., ,1. G. en G. L. uit G D. O. uit Oudenbosch en C. S. uit Fijnl Ze hebben al bekend en verklaard, het aldus „gewonnen" geld gelijkelij sehen hen gedeeld werd. Nader wordt gemeld, dat het tota»| wicht van verduisterde bieten niet bed) 20.000, maar 200.000 K.G. Uit het vei onderzoek is nog komen vast te staal ook alreeds in de vorige campag; dezelfde wijze groote hoeveelheden Vt in na, 00 100 itoi 1 I det epi tiori d el

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1928 | | pagina 2