Sanaptbettn Iirin Vervolgonderwijs AN MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 Laxeer-Tabletten 60 Zenuw-Tabletten 75 Staal-Tabletten 90 Maag-Tabletten 75 Ingezonden Stukken. bij Verkoudheden en Rheumatiek Poortvliet. St-MaartensdIJk. Stavenisse. St-Annafand. Oud-Vossemeer. Feestlied. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. Temperatuur van het Scheldewaterte 1 In plaats van kaarten. Aangifte van leerlingen Postweg, Oudelandschepoort, Oudeland- scbe straat, Kerkstraot, Dalemsche straat, Eendrachtsweg, Kerkstraat, Markt, Stoof- srraat, Visohstraat, Kaai, Brugstraat, Boter markt, Eendrachtsweg, Oud-Vossemeersche poort, Voorstad, Singel, Molenvlietsche straat, Schoolstraat, Markt, Stoofstraat, Vischstraat, Kaai, Brngstraat, Hoogstraat, Stoofstraat, Markt, Kerkstraat, Botermarkt, Eendrachtsweg, Dalemsche straat, Kerk straat, Oudelandsche straat, Oudelandsche straat. De feestcommissie doet een heleefd be roep op de bevolking om niet met den optocht mede te loopen, deze trekt eenige keeren verschillende straten door, zoodat een ieder ongehinderd de fraaie stoet zal zien voorbijtrekken. De stoet stelt voor het verkeer de eeuwen door en vangt aan met een herinnering aan de uitgifte van he- veerrecht aan Tholen, met een stoet bet vattende Filips van Bourgondië en gevolg. Dan verschillende voertuigen, als eerste een Romeinsche wagen uit het jaar twee honderd en als laatste een moderne auto. Des avonds 8 uur lichtstoet en om tien uur een groot en prachtig vuurwerk dat ons wordt aangeboden door eenige Bergen op Zoomsche burgers. Intusschen wordt vanwege het gemeentebestuur de brug electrisch verlicht, hetgeen een schitte rend gezicht zal zijn. Indien men op de hoogte wil zijn van alles wat er dien dag plaats heeft en van al hetgeen de stoet uitbeeldt, koope men een programma dat voor den prijs van tien cent hij fa. Pot verkrijgbaaris vanaf Dins dag a.s. Des morgens zal een jury van heeren uit Bergen op Zoom de etalages komen keuren van de winkeliers die mee doen aan den etalagewedstrijd. Wij verwijzen voorts naar de in dit nummer voorkomende advertentie, waarbij de feestcommissie verschillende zaken be kend maakt. In het bizonder bevelen wij aan een be zoek te brengen aan de verkeerstentoon- stelling, die vanaf Dinsdagmiddag tot en met Zaterdag gehouden wordt in o.l. school tegen een toegangsprijs van 10 cent. Hierbij wordt opgemerkt dat een bezoek zeer leerzaam is voor de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen en de U.L.O. School, terwijl op aanvraag van hoofden van scholen dan de toegang gratis is onder geleide van de onderwijzers. Alleen Woensdag is geen schoolbezoek mogelijk. Aan den etalagewedstrijd nemen de vol gende winkeliers deel Firma W. J. Geluk, Markt, J. Lievisse Adriaanse, meubelmaker, M. Geuze, Kerk straat, J. Schot, drogist, G. Laban, L. G. van Zaltbominel, fa. J. C. v. d. Stel, C. Sla ger, Joh. Beukelaar, J. M. den Engelsman, Fa. Quelhorst, M. Meerman, Brugstraat. maar het zal ook de kwaliteit der melk, die zoet wordt verkocht, ten goede komen, daar door het vetgehalte bij controle en het gebruik maken van stieren van moe ders met hoog vetgehalte buiten twijfel vetrijker en hierdoor voedzamer melk zal verkregen worden. Het algemeen belang speelt in deze dan ook een groote rol en eient van alle zijden gesteund te worden. Het bestuur zal ernstig overwegen op welke manier de nieuwe stier, die waarlijk een prachtexemplaar mag genoemd worden, tegen billijken prijs tea dekking kan ge steld worden, zoodat iedere veehouder rnet zijn beste koeien hiervan gebruik zal kunnen maken. Ook zal getracht wor den een soert inlichtingsbureau in't leven te roepen voor eventueel te koop zijnde mannelijke en vrouwelijke fokdieren van de leden der vereeniging. Naar men verneemt, worden alhier pogingen aangewend om in den a.s. winter een cursus voor volwassenen in tuinbouw kunde te houden, indien hiervoor voldoende deelneming is. Eijk en P. A. J. van Tongeren. Cornelia Eliza Maria, dv. P. J. Goorden en E. M. Kerstens. GehuwdH. L. Baaij en C. van Vessem beiden te Tholen. Overleden J. W. Praat, oud 27 dagen zv. G. Praat en M. J. Minheere. Gemeente STAVEN1SSE over September. Geboren Izaak, i. r. Samuel do Vos en Martina C. ran Haafien. Gemeente POORTVLIET over September. Geboren Johan Walrave Evert, z. v. Lein Blaas en Adriana Pieternella Bout. Maaije Pieternella, d. v. Ghristiaan Marines Bevelander en Cornelia Adriana van der Male. Hnbrecht, z. v. Willem van Vossen en Maria Janna Quaak. Gehuwd: Johannis Polder, jm. 24 jr. en Elisabeth Verschoor jd. 20 jr. BUITENLAND Venizelos gaat binnenkort naar Turkije om daar ook een overeenkomst te sluiten. Nu treft het wel een weinig zonderling dat Mussol ini Griekenland aan zich wil trekken, terwijl hij overeenkomsten sluit die tegen Zuid-Slavië zijn gericht en Veni zelos juist bezig is ook een verdrag te sluiten met Zuid-Slavië. Het wordt op die wijze op den Balkan een ware heksenketel en een ernstige bedreiging tegen den vrede. Zondagnacht is de IJserstreek in België geteisterd door een groote overstrooming, veroorzaakt door den storm, die gepaard gaande met hoog water, te Zeebrugge een stuk van de kust ter lengte van 30 meter heeft weggeslagen. Tal van velden stonden blank en er is veel schade aangericht. Inzake de vlootovereenkomst tusschen Engeland en Amerika worden door de Amerikaansche regeerirg tal van nola's gewisseld, die er toe moeten leiden om de spanning die er is ontstaan tusschen beide landen, opgeheven te krijgen. Er bestaat in Amerika veel wantrouwen tegen over de houding van Frankrijk, Engeland en Italië. 36770 10 Bij Apotb. en Drogisten Voor den inhoud van ingezonden atakken ia de Redactie i« geenerlei opzicht verantwoordelijk, terwijl door opname volatrekt niet blijkt dat zy met den inhoud instemt. GEMENGD NIEUWS. 771 Let vooral op dco naam Sanaplrin daar dcxe tabletten wettifl beschermd zijn tegen namaak en vcrvalsching Prils 25. 40 en 75 ct. 12 367 73 OUD-VOSSEMEER. Een vrouw, werk zaam in de huishouding bij een ander, viel van den zolder en werd zóó ernstig getroffen, dat zij bewusteloos neer lag onmiddellijk moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. Met prikkeldraad moet men voor zichtig zijn j een persoon te dezer plaatse, die een rol prikkeldraad op zijn schouders had gedragen, verwondde zich aan een der pennen en moest ondragelijke pijnen doorstaan het inroepen van geneeskundige hulp bleek noodzakelijk. SCflERPENlSSE. De muziekvereeniging „Eendracht" alhier zal dezen winter een loterij houden ten bate zijner kas. Vele prijzen zijn reeds belangeloos van verschil lende dames toegezegd. De goedkeuring van B. en W. dezer gemeente is verkregen, zoodat dezer dagen de verkoop der loten' 25 cent per stuk wordt begonnen. ST. ANNALAND. De collecte voor Tehuis voor alleenstaande blinden van alle Gezindten te YYolfhezen, heeft alhier opge bracht f65.10. STAVENISSE. Donderdag werd alhier jaarvergadering gehouden van de stieren- controle en fokvereeniging »de Frans Max- slam" alhier. Besloten werd o. a. den 4 jaar ouden stier »Lukjes Frans Ik te verkoopen en hiervoor in de plaats te nemen den ruim 1 jarigen stier ïZwarte Wodan« no. 0098 N. B. S. van Gebr. Ruyter te Oosterblokker (N.-H.), die op de Haagscbe tentoonstelling in Juli 11. een eersten prijs behaalde. v J Deze Zwarte Wodan heeft van vaders zijde 3 preferente voorouders en van moe ders zijde 4. Zoowel de melkgiften als het vetgehalte der vrouwelijke voorouders zijn zeer hoog en kunnen, zoo de te verwachten resullaten verwezenlijkt mogen worden, den veestapel in deze omgeving weder een flink eind hooger brengen. Dit is niet alleen in het belang der veehouders zeiven. Vliegtochten naar Indië. Vorige week Dinsdag is het eerste vlieg tuig bestuurd door kapitein Koppen te Batavia aangekomen en doorgevlogen naar Bandoeng. Dit is de tweede maal dat onze kranige vlieger per vliegtuig Indië heeft bereikt. Voor dezen tocht heeft kapitein Koppen 13 dagen noodig gehad. Medebestuurder van het vliegtuig was kapitein Kengen, en de andere inzittenden mecanien van Herk en de heer Zimmerman, redacteur. De vrouwvan kapitein Kengen was in Palembang bij hem in de cockpit gekomen. Kapitein Kengen vertelde dat de reis voorspoedig was gegaan, alleen hoven Hon garije en het traject Rangoon-Sengora hadden zij kwaad weer gehad. Toen het vliegtuig te Batavia aankwam waren tal van belangstellenden aanwezig onder wie leden van den Raad van Ned. Indië. De heerNieuwenhuis, vertegenwoordiger van de Ned.-Ind. Luchtvaai tm(j. heette hen welkom en den heer Catalanie voerde het woord namens den heer Hillen, Gou verneur van West Java. Terwijl twee me caniciens van de Ind. Luchtvaartmij. het vliegtuig nakeken, gebruikten ze een koele dronk in het stationsgebouw. De poststukken voor Batavia werden uitgeladen en om half twee naar BaDdoeng gevlogen. Het tweede vliegtuig bestuurd door vlieger Moll is Maandag aangekomen, het is evenals het eerste doorgevlogen naar Bandoeng. Dit vliegtuig heelt het een dag vlugger gedaan dan het eerste. De vliegers werden door dezelfde personen toege sproken als de eerste. De vlucht had een normaal verloop gehad. Zij hadden ook tusschen Rangoon—Sengora met veel regen te kampen. Een klein ongeval aan de mo tor te Allabad was vlug hersteld. Een derde vliegtuig heeft ook reeds de helft van den weg afgelegd. Dit vliegtuig heeft echter eenigen tegenspoed. Op we" naar Allahabad moest liet op de renbaan te Cawnpore landen wegens de duisternis. Bij de landing is het toestel licht bescha digd, wat waarschijulijk eenige dagen op onthoud zal veroorzaken. Het derde vliegtuig is nog niet herstelrL thans is ook Donderdagmorgen het vierde vliegtuig vertrokken en reeds te Boedapest aangekomen. De ontvangst aan poststukken van de eerste vlucht bedraagt f 16.624.88 van de tweede vlucht f 10.186.22, van de derde vlucht f 11 957.85 en van de vierde vlucht fn'Swc 81 '3 totaa' reeds ontvangen I OI .oUo.45. Poortvliet, 1 October 1928. Geachte Redacteur I Met bet opoemen in uw veelgelezen blad van het uavolgende, zult u mij ten zeerste verplichten. Naar aanleiding van het verslag van het verhandelde in den gemeenteraad van Tholen van 26 September 1.1. voorkomende in het nummer 2269 uwer Courant, betreffende het toelaten van het publiek op de be graafplaats te Tholen, wil ik u even mededeelon, wat mij aldaar is overkomen op Zaterdag den Hen Febru ari 1928, toen ik eeu familielid de laatste eer hielp bewijzen. Ondanks het noodweer van dien dag, stormden de nieuwsgierigen (meerendeels vrouwen en jonge meiden) de begraafplaats op, nauwelijks ruimte latende aan degenen, welke bij die plechtigheid betrokken waren. Waarlijk, bij eene begrafenis onder de Kannibalen op Nieuw Guinea gaat het er plechtiger toe, dan op dien bewusten dag in het stadje Tholen. Mijne toen aanwezige familieleden en kennissen, die in hunne diverse woonplaatsen zoo heel iets anders gewoon zijn, spraken er dan ook schande van, wat ze hier te aanschouwen kregen. U dankende voor de mij verleende ruimte in uw blad, teeken ik mij Hoogachten 1, Van Gorsel Oud-Burgemeester. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. en nam. 2 nur leeskerk. Ger. Kerk voorm. 9.30, aam.^ 2 en 's a dhr. de Vries. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeske 2 uur ds. Los. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 e 5..30 leeskerk. Dinsdag 9 Oct. avonds 3.30 ds. Middelburg. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeske 2 uur ds Moerman. Oud Geref. Gem. voorm 9.30, nam. 2 e 6 uur leeskerk. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nan dsMoerman Oud Ger, Gem., voorm. 9.30, nam. 2 en 5.30 uur leeskerk. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Los 2 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 od u u 6 oor ds. Neerbos van Terneuzen. (H. Avoknoea Doopsbediening.) Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk 2 uur ds. de Gidts. Doopsbed. Geref. kerk voorm. 9.30, en leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 6 uur leeskerk. Donderdag 11 October 's avonds half Baay te Tholen. MARKTBERICHTEN. Ter gelegenheid van de openstelling voor het verkeer vaD de brug over de Ëendraeht, Wijze: Onze duinen. Krachtig tingen. Laat ons feestlied schallen Langs het Zeeawsche strand, Klinken over d'Eeodracht heen Door heel ons land. Vlaggen op den toren, Vlaggen overal; Tholen is verbonden met den vaiton wal, (bis) Zachteriets weemoedig Veer, wij gaan U groeten, Gij waart ons een vriend, Gij hebt naar Uw krachten ons Steeds wel gediend. Oude, trouwe pont, gij Hebt Uw werk gedaan; Na de brng er is, nu knot gij rusten gaan. (bis) Krachtig zingen „Worst'len en ontkomen" Is het Zeenwsch parool, Goudglanst nu om Tholen als Een aureool. Flinke, wakk're mannen Namen 't werk ter hand; Brengeo wij hun daük van heel het Thoolsche [land. (bis) J. G. KERKNIEUWS. BURGERLIJKEN STAND. '£HOLEN Geboren^ Willem, l I. f. T Gemeente van 28 Sept—4 Oct. J. van Elsacfcer en Beroepen b\j de Ned. Herv. Gemeente te St. Anna- land ds. J. E. Klomp te Oldebroek. Geref. Gem. Beroepen te Rotterdam dhr. W. Baay te Tholen. Ds. C. A. Vreogdenhil nam. Zondag 11. af scheid van de Geref. Kerk te Gramsbergen, om te vertrekken naar Oud-Vosiemeer, met een predikatie over Joh. 15 17. Aan het einde werd ds. Vreog denhil toegesproken door ds. Sybrandy namens den kerkeraad, en de gemeente. PREDIKBEURTEN Zondag 7 Oct. 1928. Tholen. Ned, Herv. Kerk voorm. 9.30 uur ds. de Gidts en nam. 2 uur ds. Datema. Bed. H. Doop. Aan het einde van beide diensten collecte voor het Zuiderzee ionds. Geref. Kerk voorm. 9.30 uur en avonds 6 uur dr. Veltenaar. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 nam., 2 en s' avonds 6 uur leeskerk. Vrijdag 12 Oct. 's avonds 6 uur ds. Verhage te Middelburg. Zondig 10 Ocl. «vond» half d«. H d. .Ton Noteering te Tholen. THOLEN, 5 Oct. 1928. Ëoerenboter f 1.20 per pond. Roomboter f 1.20 EiereD 7 cent per stak. Noteering te Middelburg, 4 Oct. Boerenboter (part. prijs) f 1.25 ST, MAARTENSDIJK, 4 October 19 ijo Per 10 t N Tarwe, nienve Paardrboonen Bruine Boonen Schokkers Eigenheimers, witte Zeeawsche bonte blanwe Pot'rs Uien, groote f 4.50 per 60 K.G. UieD, kleine „6.— Per 7(1 Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag SeptOct Graden C. 29 14, 30 14, 1 14, 2 14, 3 14, 4 13, 5 12, Ondertrouwd J. L. J. VAN DEN BERGE en T. M. COOMANS. TholeD, 5 Oct. 1928. 8 86791 Getrouwd C. L. M. VAN DEN BERGE en J. A. PLEUNE die mede namens wsdertijdsche familie hartelijken dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling voor en bij han huwelijk ondervonden, Tholen, 4 October 1928. 11 36790 11 October a.s. is de heer C. J. QOEDEGEBUURE Ja. 25 jaar in onzen dienst. Hij beeft sich steeds doen kennen als een ijverig en nauw gezet persoon, die de belaDgen van onze firma met toewijding beeft behartigd en voorgestaan. Wij twijfelen niet of velen zullen op op dien dag den jubilaris van bon belangstelling doen blijken. 17 66762 M. M. C. HAAIJER, Tholen. voor de vervolgcursus, verbonden aan de Chr. School der Geref. Gem. kan geschieden mondeling of schriftelijk bij het H. d. S. J. I,. Geluk op D. V. Zaterdag 6 en 13 October, 's avonds na zeven uur. Alleen zij, die den zeventienjarigen leeftijd nog niet bereikt hebben, kunnen toege laten worden.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1928 | | pagina 2