IERSEKSCHE EN THOOLSCHE COURANT NIEUWSBLAD VOOR HET EILAND THOLEN. PUROL Vrijdag 28 September 1928. Zes en veertigste jaargang VE en, Poortvliet, Scherpenisse, St. Maartensdijk, Stavenisse, St. Annaland en Oud-Vossemeer. Eerste Blad. dat Ook Welk een voldoening, helder witte tafellaken, de servetten zien er weer keurig netjes uit. Al Uw tafel linnen gaat nu veel langer mee, daar U steeds wascht met Bieten rooien ïnuwachtig, Overspannen ijnhardt's Zenuwtabletten en Slapeloos GEMEENTERAAD. ly&CcL&et i&de/ue&ri dellijk alle g< Dit blad verschijnt eiken Vrijdagavond. itraafer kwartaal f0,80; met Geïllustreerd Zondagsblad f 1,375, franco per post fl,65 -4- 15 et. disp. kosten. U1TQAVE FIRMA J. M. C. POT - THOLEN. TELEF. INTERC. No. 16. Advertentiënvan 1 tot 4 regels 75 ct.; iedere regel meer 17>/s ct Grootte der letters naar plaatsruimte. BI] abonnement aanmerkelijke prijsvermindering. PUBLICATIEN. VERVOLGONDERWIJS. imeester en Wethoodera van Tholen maken dat voor hen, die het gewoon of hoiten derrn^lager onderwijs hebben genoten en niet meer erplichting vallen dit onderwys te volgen, enheid bestaat tot het genieten van VER DER WIJS. rvolgonderwijs wordt gegeven voor de Jongens Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag Ie de maanden November, December Januari uari des avonds van 43/4 tot 7 oren. IA I.6lrekt z'ch oit over de volgende vakken «tekenen, Nederlandsche taal, Aardrijkskunde 10_.4erlandfche geschiedenis, arter ^eisies' 'ederen Maandag, Dinsdag, Donder- f Vrijdag gedurende de maanden November, - er, Januari en Februari des avonds van *nna|l/2 uren. Iirekt zich uit over de volgende vakken ekenen, Nederlandsche taal, Aardrijkskunde werken. het genieten van dit vervolgonderwijs zal jolgeld worden geheven naar evenredigheid inkomen, terwy'1 beneden een inkomen van en schoolgeld verschuldigd is. 3 of verzorgers, die hun kinderen het ver- rwijs wenschen te laten volgen, worden daarvan vóór 10 October 1928 aangifte te de Gemeentesecretarie. 3, 27 September 1928. 32 !.C :kha TH( leo Uw zenuwen kaluaeerea en ster ken Uw slapeloosheid verdrijven, j ïsje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. iEir ELS teen wen ieo PE pz OLEN, 26 September 1928. irzitter burgemeester A. J. van der m. Secretaris de heer H. J. Laban, ïig met kennisgeving de heer C. van lerge. notulen van de vorige vergadering in ongewijzigd vastgesteld. jqI it 8 en 9 worden van de agenda af- rd en punt 14 mededeeling motor pa| iriek wordt aan de agenda toegevoegd, ekomen stukken. ischrijven van Ged. Staten inhoudende deeling dat de kermis te 's Heerenhoek eschaft, en indien er bezwaren tegen deze kunnen worden ingediend, schrijven van het gemeentebestuur rnemuiden inhoudende verzoek om :sie te beluigen aan het adres dat zij den hebben aan den minister van O., W. betreffende navordering school- daar zij dat een grove onbillijkheid n. ces-verbaal van kasopname bij den ente-ontvanger op 31 Aug. j.1. n schrijven van J. Verkamman en en inhoudende verzoek om de vest de ded :mpen. en W. stellen voor deze stukken voor isgeving aan te nemen en wat betref! aatste stuk hiervoor zullen in den loop '1929 den raad plannen bereiken. :t alg. stemmen wordt hiertoe besloten, n schrijven van de vereeniging tot ndhouding van het Zeeuwsche dialect jüjjudende verzoek om een jaarlijksche ■age. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen en afwijzend te beschikken, 'dt met alg. stemmen goedgevonden, n het bestuur van de vereeniging tot verstrekken van lager onderwijs op grondslag om een subsidie van f291 ekking van de kosten voor den cursus olgon derwijs. en W. stellen voor deze subsidie te ïenen. heer Dekker meent dat er bij de e aanvraag medegedeeld was, dat zij meer zouden vragen, voorzitter zegt: dat was ook zoo, maar n voor de maanden Jan. en Febr. Toen er ook een wetswijziging in het zicht er geen subsidie meer zou gegeven den, maar die is niet gekomen. I e heer Dekker wenscht echter voor dode te stellen aan deze subsidie, daar Joch maar een gewone subsidie is. Bfe voorzitter antwoordt dat er naar ge- infgd is hoeveel leerlingen er zouden zijn 4|>et aantal zou zijn 30. 86723 De heer Bogert stelt voor om den cursus te laten doorgaan als er meer dan 15 leer lingen zijn. De heer Wagemaker zegt: het was altijd 10 op de lagere school, en is er dan ook voor dit niet te verboogen. Het moet zijn: gelijke monniken, gelijke kappen. Met alg. stemmen wordt besloten subsidie te verleenen onder voorwaarde dat er meer dan 10 leerlingen zijn. Van Ged. Stalen inhoudende goedkeuring raadsbesluit betreffende aangaan van pro cedure en verkoop gemeentegrond aan M. C. van Splunter. Een schrijven van de visschersvereoniging „Helpt Elkander" inhoudende verzoek om zoo spoedig mogelijk het besluit van den raad uit te voeren betreffende strijkbaar maken van masten. B. en W. stellen voor om deze stukken voor kennisgeving aan te nemen, daar er wat betreft hel laatste stuk een raadsbesluit is te wachten met deze dingen tot de brug geheel gereed is. Met alg. st. wordt biertoe besloten. Een schrijven van J. C. Schot-de Witte, inhoudende verzoek om schadeloosstelling van f600, daar doordat de straat zoo hoog ligt en hij daar een garage bouwt, het fundament een meter hooger moet worden opgetrokken. De voorzitter stelt voor dit om prae- advies te zenden aan B. en W. De heer Quist zegt als ik mij niet vergis vraagt hij f 600, maar als hij het goed beschouwt dan is het niet langer dan 10 M. en ongeveer een oppervlakte van 40 M2. en zooals spreker wel eens gehoord heeft, zou dat ongeveer kosten f4 per M2., dus is dat bedrag van f600 vrij hoog. De voorzitter antwoordt dat deze op merking kan dienen bij het prae-advies van B. en W. De heer Quist zegt dat terrein was er en wanneer men het te duur vindt dan niet houwen. De heer Moelker gaat van dit standpunt uit, te voldoen aan alle billijke eischen. Die straat is er gekomen en nu is men Kloven, ootvelliMpen, schrammen en andere huidverwondingen ver zacht en geneest inen snel roet 36732 8 Doo9 30 en 60 cf. er toe gekomen daar een garage te bouwen, het zou goedkooper wezen als die straat niet zoo hoog lag, maar dat gaat toch niet om het nu maar op de gemeente te ver halen, want indien er die straat niet ge weest was zou daar nooit een garage ge bouwd kunnen worden maar nu is er een mooie gelegenheid gekomen. De voorzitter zegt af te wachten tot het prae-advies. Met alg. st. wordt hiertoe besloten. Met alg. st. wordt besloten tot het voor stel van B en W. om de beide gemeen telijke armbesturen samen te voegen. Met alg. st. wordt vastgesteld het aange boden reglement van het nieuwe Algemeen Armbesluur. Thans komt aan de orde voorloopige vaststelling van de rekening der gemeente en van de gemeentelijke bedrijven. De commissie tot het nazien verklaart dat zij de rekeningen hebben nagezien en adviseeren tot voorloopige vaststelling en wel voor de rekening der gemeente in ontvang op f 178541.765 en in uitgaaf op f173399 41, alzoo een batig saldo van f5142.355 voor den gewonen dienst. Voor den kapitaaldienst in ontvang op f 192297.24 en in uitgaaf op f 192702.62 alzoo een nadeelig saldo van f 405.38. De rekening van het Veerbedrijf in ontv. op f35080,365 en in uitg. op 121352.02, alzoo een batig saldo van f 13728.35. Die van het woning bedrijf in ontv. op f4267.63 en in uitg. op f 3709.83, alzoo een tatig saldo van f 497.80. Die van het gasbedrijf in ontv. op f 44622.565 en in uitg. op f 44212.90, alzoo een batig saldo van f409.605. Die van het grondbedrijf in ontv. op f363.85 en in uitg. f 709.665, alzoo een nadeelig saldo van f 345.815. Met alg. st. worden deze rekeningen voorloopig vastgesteld. Dan komt goedkeuring van de rekeningen van de instellingen van weldadigheid over 1927. De commissie tot het nazien der reke ningen verklaart dat zij de rekeningen hebben nagezien en adviseeren tot goed keuring en wel die van het Alg. Armbe stuur in ontv. op f 3138.155 en in uitg op f3073.28, alzoo een batig saldo van f 04.875, die van het Weezen Armbestuur in ontv. op f55.065 en in uitg. op f51, alzoo een batig saldo van f 4.065, die van het Pot- wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten Indien gij het des morgens 5 inwrijft met een weinig Purol 701 3 16737 Meijerfonds in ontv. op f 1601.62 en in uitg. op f810.71 alzoo een batig saldo van f790.91. Met alg. st. worden deze rekeningen goedgekeurd. Bij de rekening van de gemeente vraagt de heer Dekker naar het rapport van den accountant. De voorzitter antwoordt dat dit nog niet was ingekomen, maar men heeft al reeds bericht gehad dat alles in orde was. Met 3 st. tegen, die der hh. Baaij, Bo gert en Quist, wordt aan „Oiympia" de jaarlijksche subsidie toegekend. De subsidie aan de schietvereeniging Koningin Wilhelmina wordt toegekend met 2 st. tegen, die van de hh. Quist en Bogert de subsidie aan de Afd. Tholen van de Ver. lot afschaffing van alcoholische dran ken met 1 st. tegen, die van den heer Baaij. Met alg. stemmen wordt besloten toe te kennen f2500 subsidie aan het Algemeen Armbestuur. Het voorstel van B. en W. betreffende verhaal van pensioensbijdragen wegens inkoop van diensttijd wordt met alg. st. goedgevonden. Wegens periodieke verhooging wordt de jaarwedde van den burgemeester vastgesteld. Bij de behandeling van de politieverorde ning betreffende de brug vraagt de heer Dekker of B. en W. denken, als hij art. 7 leest, of er veel voetgangers over de brug zullen gaan in plaats van over het voetpad. De voorzitter antwoordt dat dit gedaan is met het oog daarop wanneer het pad soms niet veel gebruikt wordt, er later ook door fietsers gebruik van kan gemaakt worden. Met alg. st. wordt de politieverordening vastgesteld. B. en W. stellen voor om de gemeente- schuur publiek aan te besteden. De heer Quist vraagt «aar die schuur moet komen. De heer Dekker stelt voor de schuur te plaatsen op de plaats van de oude waag en het veerhuis af te breken. De voorzitter zegt dit goed te vinden als de raad zich ook zoo uitspreekt.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1928 | | pagina 1