een net meisje. Vergeet niet Een woonhuis, dienstbode 8 v or dag en nacht. 36684 TE VERK00PING OUD-VOSSEMEER. 5 Woonhuizen met Erven I Huis, Tarwestroo. iacob Catstarwe en Nlansholt Schokkererwten. nette dienstbode Vrijdag-26 October a.s. Rijk... en geen geld Nutsspaarbank te Tholen. VIJFTIGDUIZEND GULDEN. Inmaak- perkament. Per groot vel tien cent. FIRMA J. M. C POT - THOLEN. H. H. Landbouwers! Landbouw werktuigen, Ontvangen! ituu and; s v*: kin! ai 17i .00 ersJn elnqe ooi aan rha ijn a 2 dag :n z uit idin ndweer, die binnen enkele minuten was verschenen. allerijl werden ladders gelegd, met :n er op, totdat de brandweer de ngens kon bereiken en redden, r de jongens was het een geluk, dat een verharde plek terecht waren en, zoodat zij niet verder dan tot t onderlijf in den modder konden kken. Hersen-oefening. ie komt het toch", zei een Engelsch- egen een Schot, »dat Schotten vaak ^e~ aaeer succes in zaken hebben dan dier 3ch®n vestie van hersens, beste kerel, ant- de de Schot, »jullie moet meervisch zooals wij. Geef mij tien shilling en je een visch sturen, zooals mijn Ue y ze mij altijd voorzet. Dat is goed vaa»ie hersens". Engelschman gaf tien shilling en doiPg de visch- volgenden dag ontmoette hij den weer. u" zei deze »hoe was mijn visch?"" erlijk". a merk je al, dat je hersens beter n en, daar voel ik niets van. Maar tien is toch wel een hoop geld voor "isch nietwaar?" e je wel daar heb je 't al. Je begint 'standiger te worden." vef te ïedT on wa )loi irir ior De Graf Zeppelin. n meldt aan de N.R.Ct. directie van de Zeppelinwerf te Lud- al'en deelt mede, dat het nieuwe schip Graf Zeppelin in den loop van olgende week zijn eersten proeftocht ouden boven Friedrichshaten. De tocht ierst op Zaterdag a.s. bepaald, maar (o f t worden uitgesteld, daar de bestelde lelheid gas voor de vulling niet op ras geleverd. Op deze proefvaart zullen re tochten over geheel Duitschland n. een bezoek aan de Internationale tvaarttentoonstelling te Berlijn staat et programma. De datum van het ek naar Lakehurst zal weldra worden esteld. Op den bepaalden dag, ver- 'elijk 20 October zal de Graf Zeppelin der geval de reis over den Oceaan rnemen, ten einde te toonen, dat het schip niet afhankelijk is van het weer. its enkelen zullen aan de reis naar hurst deelnemen. Onder hen bevinden najoor Rosendall van de A merikaansche vloot en een paar journalisten van n, die het recht van publicatie van agen van de reis verworven hebben. slotte zal de Graf Zeppelin ook lucht- .meenemen. Na een verblijf van acht in de Ver. Staten zal de terugvaart 10 Duitschland worden aanvaard, an ijsci Verpletterd. dens de manoeuvres in Engeland is mll»19 jarig meisje door een tank ver- rd. Het meisje was van haar fiets tapt en op den berm langs den weg staan, om naar een voorbijgaande te kijken. Plotseling moest deze echter jken voor een vrachtauto, de tank be den berm en het meisje werd door der rupsbanden gegrepen. Voor zij jd kon worden moest een arm worden puteerd, doch toen was het leven reeds ken. Een voorbijganger, die het gevaar had haar nog toegeschreeuwd opzij te gen, doch het slachtoffer had daarop acht geslagen. 1.1 d ed 1 d De bestuurder van de tank, die als een der betrouwbaarste rijders van zijn bataljon bekend staat, was zoo ontdaan, dat hij per auto naar de kazerne moest worden gebracht. De moord in den sneltrein. De politie te Bremen en de omliggende steden is dag en nacht druk in de weer om het spoor te zoeken van den bandiet, die in den sneltrein HamburgBremen den heer Nordman, den directeur van de margarinefabriek Delmenhorst, om het leven heeft gebracht. Tot dusver zijn al haar pogingen echter vergeefsch geweest. Den ganschen dag vertoefden ook Woensdag agenten met politiehonden op de plaats, waar het lijk is gevonden. Het lijk is Donderdag geschouwd. Uit het onderzoek is gebleken, dat de heer Nordman Maandagavond om 9.10 uur van Hamburg naar Bremen was vertrokken met den sneltrein die aldaar om 11.17 uur aankomt en die onderweg slechts driemaal stopt, nl. te Harburg, Buchholz en Roten- burg. Het schijnt, dat Nordman, terwijl hij sliep is aangevallen. Nordman is wel is waar een sterk man, maar schijnt overvallen te zijn. Zijn aanvaller heeft hem klaar blijkelijk niet in den coupé vermoord, doch alleen maar uit den trein geworpen. Dit blijkt hieruit, dat het lijk geen spoor van wonden toegebracht met wapens of andere voorwerpen, draagt. Horloge, portemonnaie en portefeuille ontbraken, toen het lijk werd gevonden. De bandiet heeft ook de reistasch en het regenscherm van zijn slachtoffer meegenomen. De jas van Nord man werd rechts, zijn hoed links van de rails in de nabijheid van het station Rosen- burg gevonden. Nordman was 51 jaar oud. Hij was ge huwd en vader van vijf kinderen, waar van het jongste vijf jaar is. Gemeld wordt nog dat in de nabijheid van de plaats waar het lijk van Nordman werd gevonden, een strooien hoed is ont dekt, die vermoedelijk aan den aanrander heeft toebehoord. Deze hoed was gekocht te Rotterdam. N. R. Cf. Belangrijke vondst. Rechts van den weg Lingeveen-Mariëoberg in Twente, lag een verwaarloosd kerkhof. Men is daar nu gaan graven en ten slotte zijn bloot gelegd de fondamenten en kelders van het in de tniddelleeuwen' eens zoo machtige klooster Sibcnlo. Ook beeft men munten, gebrandschilderd glas en aardewerk gevonden. Het klooster werd in 1406 gesticht, en verdween in de 18s eeuw. Een door een predikant gestaafde spookgeschiedenis. De correspondent vau de Londeneche Star deelt mede dat bij het herstel van de uit de 14de eeuw dagteekenende pastorie te South Mimms mensche- lijke overblijfselen zijn gevonden, vlak onder den vloer van een slaapkamer, waar het vele jaren gespookt bad. Ds. Allen Hay, de predikant, vertelde dat hij, dadelijk nadat bij, dertig jaren geleden, zijn intrek in de pastorie had genomen, gemerkt had, dat er af en toe om drie unr 's nachts een geest in zijn slaapkamer op bezoek kwam. Een tante van den dominee zag op zekeren dag toen zij de slaapkamer voorbijkwam, een lange dame in ooderwetsche kleederdracht uit die kamer komen en de trap afloopen. „Wie is die logde?" vroeg de tante en zij be schreef wat zij gezien bad. De vrouw van den dominee antwoordde: „Wij hebben geen logee gehad. U moet het spouk gezien hebben". Een andere maal toen de dominee niet thuis had geslapen, had de tante die daar niets van wist, geklaagd dat de dominee 's nachts om drie unr bij het naar boven gaan zoo'n leven had gemaakt dat zij er wakker van geworden was. De vrouw van den dominee was alweer overtuigd dat het spook baar parten gespeeld bad. Een anderen keer zag een gemeentenaar bet Bpook in de kerk. Het knielde eerst bij bet altaar en liep toen kalm naar de sacristie. Struikroovers. Een auto uit Hamburg is op den grooten weg bij de boschwachterij Geesthacht overvallen door struikroovers. Dezebrachteo den auto tot stand door een groote steen door de vooruit te werpeD naar den chauffeur. De inzittenden van den anto lieten zich echter door bet„je geld of je leven", van de roovers niet van de wijs brengen, maar verzetten zicb en met behulp van een voorbijko menden motoiöetser slaagden zij er ten slotte zelfs in twee van de struikroovers sast te houden en mee te nemen naar Bergedorf, waar zij aan de politie overgeleverd werdep. VEETEELT. Op de Woensdag 1.1. te Willemstad ge houden najaarspaardenmarkt werden bij rnimereu aanvoer en druk bezoek de volgende prijzen besteed Veulens f 75.tot f 100. l'/2 jarige „2,0.— 300.— 2'/j-jarige 325.375. Voljarige werkpaarden 450.550. 710-jarige 250.350. Slachtpaarden 175.200. SPORT. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.80 en nam. 7 oor ds. Moerman. Ood Ger, Gem., voorm. 10.30, nam. 3 en avond» 6.30 oor leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 d». Verschoor en nam. 3 uor leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 'a avonds 6.30 leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 oor ds. de Gidts. Geref. kerk voorm. 10.30, en nam. 3 uur ds. Bonman em. pr. te Rijzenburg. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. BURGERLIJKEN STAND. Gemeente THOLEN van 713 Sept. 1928. Geboren Jan Willem, zv. G. Praat en M. J. Miuheere. Gehuwd B. Landman en W. C. Livisse Adriaanse. OverledenC. Bergers, 83 j. wednr. van A. Neele, eerder van M. Vroegop. Gem. POORTVLIET over Ang. Geboren: Marinus Johannis zv. Anthonie van Nieawenhuijzen en Lydia Biereos. OverledeD Pieter Gaakeer ongehuwd 80 j. zv Gerard Gaakeer e. v. Pieternella Geluk. Wille, mina Boogaart 68 j.wed. v. D. Dekker. Matthijg Kornelis Geuze 90 j. wedn. v.Jacoba Heijboer P. V. De Zwaluw te Oud-Vossemeer. Wedvlucht van Vilvoorde. A. Havermans le pr., C. de Wit 2e en 7e pr. J. Tholenaar 3e, 6e, 5e, 8e, 9e en 10e pr., M. v. d. Zaode. 4e pr. en EL de Graaffllepr. KERKNIEUWS. Oud-Vossemeer. Er werd verzocht de bijzondere aandacht er op te vestigen, dat Zondag as. in de Ned. Herv. Kerk ds. de Gidts tweemaal zal optreden, in afwijking van de mededeeling desbetreffende de vorige week afgegeven. Protestantsche Landdag. Georganiseerd door de Ned. Herv. Propaganda-Club te Bergen op Zoom is in den tuin van Thalia aldaar de 10de Protestantsche Landdag gehouden, die ook door velen uit onze omgeving is bijgewoond. De bijeenkomst werd geopend door Dr. H. A. van der Mculen, Em. Predikant te Bergen op Zoom. Ds. M. Prins uit Tiel sprak over het onderwerp: „Wat doe ik met m\jn leven?". Ds. D. A. Hoekstra uit Zierikzee had tot onderwerp: „Waarop grond ik mijn leven?" Beide sprekers hadden een aandachtig gehoor. Het Gemengd zangkoor der Ned. Herv. Gemeente, onder leiding van den heer H. J. Schutte, en een strijkorchest deden zich hooren. De Landdag werd door velen bijgewoond en slaagde uitstekend. PREDIKBEURTEN Zondag 16 Sept. 1928. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uor ds. Datema en nam. 2.30 ds. Moerman. Geref. Kerk voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur dr. Vellenaar. Oud Geref. Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 eD s' avonds 6.30 leeskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. Zondag 16 September des avonds half zes dr. HA. van der Mealen te Bergen op Zoom. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Verschoor. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 en's avonds 7 uur leeskerk. 0 Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Los en nam. 3 uur leeskerk. (Voorm. Voorber. H. Avondmaal.) Oad Geref. Gem. voorm. 10.30 nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. St-Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 7 uur ds. Zandt te Delft. (Oogstpreek.) Oud Geref. Gem. voorm 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. Veilingsvereeniging „De Eendracht" Tholen. Uitslag fruitveiling gehouden te Tholen op Woensdag 12 September 192S. Peren val 14. Williems Duchesse 1016, id. 2e 1013, id. 3e 67. President Rooseveldt 13. Triomph de Vienne 24—30, id. 2e 18, id. 3e 12. Herzogin Elsa 16-19 id 2e 12-14. SeigDenr d' Esperen 16, id. 2e 13. Bonne Louiae 1533, id. 2e 11-17 id. 3e 10. Durandeau 12. id. 2e 9. Beurre d' Amanlis 15. Conceillei a la Cour 1113, id. 2e 7. id. 3e 5. Beure Hardy 1621, id. 2e 1416, id. 3e 1011. Beurre Lebrun II, 7. Beurre Blanck II, 8, id. 3e 6. Beurre de Merode 14, id. 2o 9. Beurre Claiigeau 14. id, 2e 9, id. 3e 5. Appels val 28. Bloemzoete 15, id. 2e 12, Tuinzoete 12. Zoete Kibbeling 12. Cox Oianje Peppin 15. Keizer Alexander 11. Jacques Lebel 9. Bismarck 1112, id. 2e 89, id. 3e 46. Notaris-appel 16, id. 2e 12 13. Transparant de CronseU 18, id. 2e 11, id. 3e 4. Stokprinsessen 2325. Stamprinsessen 17 ct. Alles per K.G. Bloemkool 111. Savoijekool 45. Roodekool 5 6 ct. per 9tuk. Kropsla 45-50 per 10 kroppen. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 14 Sept. 1928. Boerenboter fl.15 per pond. Roomboter fl.15 Eieren 6 cent per stuk. Noteeriog te Middelburg, 6 Sept. Boerenboter (part. prijs) f 1.225. ST. MAARTENSDIJK, 6 September 1928. Per 100 K.G. Tarwe, nieuwe f 10.50, tot f 11.25 Bruine Boonen 35.36.50 Schokkers Maanzaad Eigenheimers, witte Bevelander Zeeuwsche bonte blauwe Kriel 20.- 24 40.— 44.— Per 70 K.G. 2.50 2.75 3.60 3.40 0.90 Uien, groote f 2.50 per 60 K.G. Uieö, kleiöe 5. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen Zaterdag ZoDdag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag September 10 11 12 13 14 Graden C. 18, 18, 18,2 18,2 18,2 17,2 17, do rtrouwd: J. POLDER Pz. eo 8 36668 E. VERSCHOOR. 'liel™80' 8 September 1928. lei trmede betuigen wij onzen har- d dank voor de vele blijken belangstelling, onderronden bij ijf en rijftigjarig huwelijksfeest inze geliefde Ouders. G. GELUK, Ecutcenoote en Kindeeen. oleu, 13 Sept. 1928. 10 »rt 'r e :n, September 1928. ermede betuigen wfj onzen harte- dank root de vele blijken van gstelliug, ondervonden bij ons ,rig huwelijksfeest. 10 36683 M. VERKERKE. P. VERKERKE-Dk Rooij en Kindeben. Te koop: voor- en achterkamer, keuken rf, beoeveüs een kippenhok en en schoor. Te bevragen bij 0. van dek Hoofd, Kroittoren 19, Tholen. evroow Looijsen vraagt tegen ovember of eerder een Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal op nader te bepalen dag begin October aanstaande, ten ver zoeke van mejuffrouw de weduwe en erfgenamen van wijlen den heer A. C. van Tilbeurgh, in het open baar verkoopen: Gemeente Oad-Vossemeer: onder den molen. bewoond door 2 gezinnen, met erf en perceelen toiogrond aan den Kerkweg 1 Hectare 77 aren Bouwland, genaamd Keizersblok, aan den Hoogecweg nabij de Boschhoeve. 4 Hectaren 83 aren 60 centiaren Bouwland aan den Rijkebuurtschen en Roolandschen weg. In perceelen eo combinatiëa. Alles dadelijk te aanvaarden. Nader te annonceeren. Te koop: 5 a 6000 K.G. Tevens goedgekeurde 10 36670 W. v. d, WEELE, Oud-Vossemeer. Wegens ziekte der tegenwoordige een 11 gevraagd. 36669 Gez. v. 3 per?., wekelijks 1 dag werk vrouw, 1 maand vacantie met kostgeld, wasch vrij. Brieven aan Mevroow Haringman-Bybau. St. Luciënsteeg 27, Amsterdam. Mevrouw Pilaar, Westwal 40, Goes, vraagt 5 36673 onze sorteering te komen zien voor U een kachel koopt. Wij bebbeo dit seizoen eeo reuze- sorteering, en onze prijzen zijn van dien aard dat U nergers beter terecht kunt. Wij hebben vulkachels en emmerkachels rijknikkel met plaatje a f 18.50 compleet. Een prachtsorteering kachelplaten en vuilemmers iu alle prijzen, Eranco levering en plaatsen gratis. Buizen worden voordeelig bijgeleverd. 36691 19 Beleefd aanbevelend, J. MELSE, Telef. 20, THOLEN. Wilt u lekker en billijk rooken, Gaat dan onderstaand merk koopen. Keurvorst 8 ets., Schuttevaer 6 en 3 ets., Goudvischjes 2'/2 ets. 7 zoivere tabak. 36678 Fabr. Gebr. MORISCO, Numansdorp (Z-H.) N. V. SOCIËTEIT „THALIA" BERGEN OP ZOOM. (Najaarskermis) zal, bij voldoende inteekeoiDg, door de N V. „HET SCH0UWT00NEEL" dir. de H. (1. A. van der Horst en Jan Musea worden opgevoerd: Blijspel in 5 bedrijven, bewerkt Daar den Roman van E. Phillips Oppenheim, door Mac Peters 35 Regie Adr. van der Horst. Unaniem prachtige beoordeeliogen in de geheele pers. Entrée geïntroduceerde vreemde lingen f 2.—, alles inbegrepen. Zij die vau deze prachtige uitvoering wenschen te genieten, worden ver zocht zich vóór of op 15 September a.s. aan dec administrateur van Thalia op te geven onder vermelding van het aantal plaatseD, dat voor hen moet worden gereserveerd. 36671 De gemaakte winst wordt bij het Re?ervekapitaal gevoegd, uitsluitend tot zekerheid der ingebrachte gelden. Het reservekapitaal bedraagt thans meer dan 10 36689 Wij zorgen voor het vervormen van toupé-hoeden en het veranderen van bontkragen en bontmantels. Aanbevelend, 8 C A VAN SPLUNTER, 36686 Kerkstraat 13, Tholen. Uit voorraad leverbaar alle soorten als: ploegen in soorten, stoomkoker», giervateö, bascules in soorten, wasch- maschines voor hand- en motorkracht, enzenz. - Sterk concorreerende prijzen. - Ook geregen te railen. Aanbevelend, 18 36687 N. VAN DE ZANDE, Markt 8, Tholen. Ruime keuze Damesvesten en Pullovers. - Prachtsorteering wol en wol-met-zijden Dames- en Kinderkousen. - Tevens de nieuwste Damesstoffen. Alles wordt naar maat geleverd. Aanbevelend, 12 36690 Wed. B. G. KEGGE-Van Duivendijk.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1928 | | pagina 5