Een schoonzoon. Gebleken is, dat beide vrouwen phosphorbrei, dat bij een drogist gekocht was, hadden ingenomen. De moeder heeft dat vergift in chocolade gemengd en haar dochter te drinken gegeven. Later heeft zij zelf ook een paar kopjes van deze chocolade gedronken. In het Onze Lieve Vronweogasthnis bleek verder, dat de toestand van de moeder ernstiger is dan die van de dochter. De moeder, die zeer overspannen is, is naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. Beide vrouwen zullen vermoedelijk iu leven blijven. Ernstig auto-ongeluk. Woensdagavond had bij Voorthuizen een ern stige botsing plaats tusschen twee luxe auto's. De eene auto, een Marmon, die bestuurd werd door mevrouw Ridder Huijzeu van Kattendijke en uit de richting Amersfoort kwam, werd aan gereden door een Ford auto van den heer R. uit Groningen, die uit een linkerzijweg van Garderen kwam. De Ford-auto sloeg over den kop en de vier inzittenden, onder wie een dam?, werdeu zwaar gewoud. Mevrouw Ridder Huizen van Kattendijke, die zelf zwaar gewond werd en wier toestand niet ongevaarlijk is, hield zich kranig, terwijl de audere inzittenden er goed af kwamen. Zij werdeu allen uaar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd. De toestand van de gewonden uit de 'Ford-auto is thans zoo dat zij het ziekenhuis hebben verlaten. De schuld vau het ongeluk ligt bij den bestuurder R uit Groniogeo. Deze had het verkeer vau rechts voor moeten laten gaan. Sterke drank. Zondagavond kwamen drie jongens uit IJmui- den uaar Velseu gefiatsfc. Ze waren allen onder den invloed van sterken drank. Een hunner de 24e jarige A. de B. stapte van zijn fiet9 en gooide deze voor een aankomende autobus, en ging zelf op straat liggen. De chauffanr kon echter nog bijtijds remmen. Toen bet drietal bij de stoomponteu kwam, liep dezelfde onder de afsluitboomeu door, gooide zijn fiets in het Noord'.eekanaal en sprong zelf ook te water. Een tweede van het drieial wilde hem nasprin- gen, maar werd door het publiek verhinderd, den B. was spoedig opgehaald maar de levens geesten waren reeds geweken. Goed afgeloopen. Dinsdagmorgen reed de heer B., uit Amsterdam, met zijn auto op het Laarderhoogt bij Laren. Ter hoogte van het Roozeulaantje wilde de heer B. een handkar passeereu. Op hetzelfde oogenblik kwam een auto uit tegenovergestelde richting. De heer B. raakte het stuur kwijt en reed tegeu den auto op, waarna de auto tegen een boom op reed. Twee inzittende dames, de echtgenoote van den heer B. en haar vriendin, werden uit den wagen geslingerd en bleven bewosteloos op den weg liggen. Een ijlings ontboden geneesheer kou echter geen wonden ontdekken. Beide dames werden naar de woning van den geneesheer ver voerd. 's Middags konden zij per trein naai Amsterdam terugkeeren. Van de drie inzittende heeren werd niemand gewond. De anto van den heer B. werd geheel vernield. De andere auto kréég geen schade. Op verzoek van de politie te Bremen is te Berlijn de koopman Behrens in hechtenis ge nomen. Behrens had eenigen tijd geleden een kleine zaak in waschgoed geopend. Eenigen tijd later maakte hij kennis met een bankier, die de ouvoorzichtigheid beging hem in zijn woning te ontvangen. Kort daarop gold Behrens algemeen als de verloofde van de dochter des huizes, behrens leende nu van zijn aanstaanden schoonvader be langrijke bedragen om, zooals hij beweerde, zijn zaak te vergrooten. In werkelijkheid echter be steedde hg het geld om knoeierijen op groote schaal te plegen. Dank zij de protectie van zijn toekomstigen schoonvader, wa9 Behrens in ver- biuding gekomen met den Norddeutschen Lloyd, die bij hem kleine hoeveelheden lakens enz. voor haar schepen bestelde. Vau zijn bezoek op het bureau van de bekende reederij maakte Behrens gebruik een groole hoeveelheid briefpapier en stempels van den Norddeutschen Lloyd te stelen. Nu begaf hij zich uaar Auerbach in het Vogtland, waar hij met behulp van het gestolen papier bij drie fabrieken groote bestellingen aan waschgoed voor de nieuwe oceaanschepeD Europa eu Bremen deed. Hij betaalde aan de fabrieken zelfs voor schotten uit. Io het geheel bestelde hij ougeveer een millioeu stuks waschgoed, die hij per spoor naar verschillende steden deed zenden. Van hieruit dirigeerde hij de verduisterde waren weder naar Berliju, waar hij ze tegeu spotprijzen vau de baud deed. Groot spoorweg ongeluk. Maandagmiddag is in het station Saits bij Lundenburg, aau de grens van Moravië en Slowakije een sueltrein iu volle vaart op eeu goederentrein ingereden. Natuurlijk was de botsing hevig, 17 personen werden gedood, terwijl 25 persoueo zwaar en 20 personen minder ernstig werden gewond. Ouder de om het leven gekomenen bevindea zich de machinist en de stoker vau deD sneltrein. De machinist van den goederentrein slaagde er in op het allerlaatste oogenblik van zijn loco motief te springeu, waarbij hij zwaar werd ge wond. De oorzaak van de ramp moet waarschijnlijk aan een verkeerden wisselstand geweten worden. Zestien persouen worden nog vermist, die sieh vermoedelijk leveuloos onder de pninhooper. der wagons zullen bevinden. Sommige zwaarge wonden moesten met behulp van bijlen en zagen uit hun verschrikkelijke positie worden bevrijd. Talrijke gekwetsten werdeu, zooder eerst ge ïdentificeerd te zijn, zoo snel mogelijk naar de ziekenhuizen te B ün en Lundenburg getrans porteerd, waar men voor hun leven vreesde. Bij het ideutificeeren der dooden stuitte meu op groote moeilijkheden, daar de ongelnkkigeu ten deele in heiige mate verbrand zijn en velen cok geen identiteitspapieren bij zich bleken te hebbeD. Langs de lijn liggen talrijke wrakstukken en bagagestukken verspreid. Na de botsing out8tond in het station een ontzettende panniek. Dolzinnig van angst zochten talrijke vrouwen naar haar maa eo kinderen eu niet te beschrijven tooneelen speelden zich af. Gasvergiftiging. Dinsdagmorgeu werd het zuidelijk deel van Halte (Duitschl.) vergiftigd door zwavelgas, dat door den wiod uit de buurt vau Bruchhoff werd gedreveD. Het was zoo erg dat iu verschillende scholeu eeG aantal kindereu ziek werden. Twee scholen moesten worden gesloten. De gassen kwamen van eea nieuwe bruinkooloDtgiuniug. De doodstraf of de kankerproef. Bij de gezondheidscommissie vau Havanna is eeu voorstel iugediend om ter dood veroordeelde personeu de keus te geven tusschen de doodstraf en iuspuiting vau kankerweefsel. Daarna zouden zij nog twaalf jaren onder observatie moeten blijven, en zouden zij dan nog levne, dan zouden zij weder in vrijheid worden gesteld. Verschrikkelijk ongeluk. Een afschuwelijk auto-ongeluk is gebeurd op de renbaan te Monza iu Italië. Bij den wed strijd om den grooleu prijs vau Europa, kwam de auto van dea renner-Materassi, die een ach terstand wilde inhalen, met een snelheid van 200 K.M., iu aanraking met den wagen van Foresti. De auto van Materassi slipte ea werd tusschen de ineuigle geslingerd. De auto sloeg over deu kop eu de reuuer kwauu een eiud verder neer. Hij leefde nog toen meu hem op nam, doch bezweek onderweg naar het ziekenhuis. Vau het publiek zijn 18 menschen op slag ge dood eu 26 gewoud, vau wie vier ernstig. Aan deu wedstrijd namen 22 automobilisten deel. Deze werd, ondanks bet afschuwelijke ongeluk voortgezet. De renbaau is door eeu diepe gracht of sloot van de toeschouwersruimte afgesloten. De auto vau Materassi vloog over die sloot heen tusschen het publiek. Gelukkig sÜDgerde de wageu loeu weer ooi eu kwam iu de sloot terecht, anders zou het ougeluk nog veel meer slachtoffers hebben gekost. Sommige slachtoffers waren onthoofd, van anderen waren armen eD beenen afgeslagen, menschen, die zich vlakbij de plaats van ongelnk bevonden, werden de kleeren van lijf gerokt door de zoigiog, die de voorbijsct teude auto veroorzaakte. De lijken der slachtoffers waren zoo vermir dat het de grootste moeite kostte hun identi vast te stellen. Achttien slachtoffers wa Italianen in de kracht van hun leven, de be anderen een Griek en een Duitsche vrouw, met een Italiaan getrouwd was en wier man de zwaargewonden behoort. Eu terwijl de wedstrijden weer in vollen ga waren, gebeurden er nog twee ongelukken. I renner reed tegen een paal, zijn auto werd heel vernield, de mau zelf kwam er goed Van een anderen auto sprong een band en d auto nam een sprong in de richtiug van tribune, doch kon gelukkig tot stilstand wDrc gebracht. De begrafenis der slachtoffers heeft te Moi plaats gehad. Een levende doode. Een Elzasser, Schley geheetep, vertrok in 18 uit Straatsburg om in Amerika zijo geluk beproeven. Toen hij dezer dagen te Straatsbi terugkeerde, kwam hij tot de ontdekking, hij officieel dood was. Toen hij 84 jaar geleeïtff vfertrok, deelde hij uiemand mede, waarheen zich zoo begeven. Korten tijd na zijn vermiss vond men in het bosch een lijk, dat men v< het stoffelijk overschot van Schley hield. Een vau de eerste diDgeu, die Schley na z terugkeer deed, was vergezeld van eenige vri den, een bezoek brengen aan.... zijn graf. politie staat thans voor de taak uit te mal vau wie het lijk is, dat 34 jaar geledeu naam van Schley werd begraven. Geen groote belooning. Een Berlijnsch chauffeur vond Vrijdagmorg vroeg iu zijn taxi een portefeuille met 37.0 dollar eo identiteitspapieren, blijkbaar toe hoorende aan een Amerikaaosch echtpaar, hij den vorigea avond vau het station naar e !D' hotel had gebracht. Hij bracht zijn vondst den eigenaar, die middels al de politie had gewaarschuwd, ter eo outviog als belooniug een biljet vau 50 Spoorwegongeval. Dinsdagmiddag had op bet stations-emp)a< meut te Borculo een ernstig ongelnk pl Teogevolge van een verkeerdeu wisselstaDd r< een goedereutreiu-locomotief op een drie goederenwagens in, die totaal vernield werd Van de twee arbeiders die bij het lossen e? wagens werkzaam wareo, kreeg de arbeider een ernstige hoofdwond, de andere, M. licht aan den rug gewoud. dei 19 rd tap st te jk€ d« de Ud ko ba ge: a< rtrc bel ole ere d g'1 Mg

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1928 | | pagina 4