[1 slachthuis. Er is nu gebruikt 185 M3 in 1926 205 M3. Wethouder de Wilde zegt dat nauw keurig toezicht noodzakelijk is zoodat er niet onnoodig met water wordt gemorst. Spr. gelooft als er altijd iemand aanwezig is het nog wel naar beneden kan. De Voorzitter antwoord dat de opzichter er dikwijls is. Maar spr. vindt als er van verspilling sprake is de slagers hier zelf voor moeten zorgen. De heer Heijboer vraagt of men geen bepaling in de verordening kan maken, dat er maar een zeker aantal gebruikt mag worden en indien ze daarboven komen de slagers het zelf moeten betalen. Spr. vindt het een kolossaal waterver bruik en zou er op aan willen dringen de betrokken slagers te waarschuwen. Zij behoeven geen vuile boel achter te laten, maar het zit niet in het vele water om iets schoon te maken. Spr. gelooft echter dat zij voor het gemak de kraan maar open laten staan. De voorzitter gelooft niet dat dit gebeurt. Wethouder Daane vindt het voorstel van den heer Heijboer wel goed, maar zou niet wil en beperken, want anders is hij bevreesd dat het niet rein en zindelijk zal blijven. Maar spr. zou een beroep op die menschen willen doen, dat het water dat zij gebruiken belastingcenten zijn. Wethouder de Wilde zou de jongens willen weren, want hij gelooft dat die het doen. Wethouder Daane vraagt hoeveel zouden zij noodig hebben De heer den Engelsman gelooft dat dit niet veel is want het meest is spoelwater, want om de zaak schoon te maken zal er wel warm water gebruikt moeten worden. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60<=t Laxeer-Tabletten 60 «i Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 Maag-Tabletten 75 36614 10 Bij Apoth. en Drogisten De voorzitter zal nogmaals door den opzichter de slagers laten waarschuwen. Ook vindt de commissie de uitgave van f50 voor het onderhoud van de lijkkoets overbodig daar er een gemeentewerkman is die dat zou kunnen doen. De voorzitter zegt dit is gebeurd toen er geen gemeentewerkman was. B. en W. hebben gedacht om het te laten, want de man onderhoudt alles goed en wanneer er wat kapot is maakt hij het zelf. Wethouder de Wilde bevestigt dit, want spr. heeft het gezien toen er een scheur in het kleed was hoe netjes dat gemaakt was. B. en W. stellen dan ook voor te laten zooals het is. De heer Heijboer vindt dat de gemeente werkman dit best kan. Nu is is spr. niet met het onderhoud op de hoogte, wat er te doen is, maar indien B. en W. oor- deelen dat het zoo beter is zal hij zich daarbij neerleggen. De voorzitter merkt opalles is oud, er is dus veel aan te doen. De heer Heijboer zegt dat het niet te doen is om dien man dat te ontnemen of iets persoonlijks, want de gemeentewerk man kan sinds wat anders doen. De voorzitter zegt dat de gemeente werkman werk genoeg heeft en de man heeft toch maar één lichaam. Met alg. st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De commissie heeft alleen maar eene rekening gezien van den schilder H. H. Rid derhof, die van de Wilde was te laat inge komen, zoodat zij die niet heelt na kunnen zien. De commissie stelt er prijs op dat de rekeningen op tijd worden ingediend. De voorzitter merkt op dat de Wilde altijd de rekeningen zoo laat stuurt. De commissie is het opgevallen dat de leermiddelen van handwerken voor de school alleen door mej. Engelvaart worden geleverd. De commissie zag gaarne dat dit werd verdeeld. De voorzitter antwoordt dat B. en W. nooit weten wat er noodig is. Het perso neel haalt wanneer er noodig is. Nu kan er echter het hoold der school opmerk zaam op worden gemaakt om bij verschil lende winkeliers le halen. Wethouder de Wilde zegt hier a' dik wijls op gewezen te hebben, maar er wordt weinig aan gedaan. Spr. is er voor het zoo nauwkeurig mogelijk te verdeelen. De heer Heijboer is er tegen dat juist alles op één plaats wordt gekocht. Spr. hoopt dat er de hand aan gehouden zal worden en vraagt of hij er een voorstel van moet maken. De voorzitter zegt toe het hoofd der school hiervan kennis te geven. De commissie vraagt naar de uilgaven voor het kind van 1. van Dalen. Zal er nog wat van komen dat dat kind geschikt wordt voor de maatschappij? De voorzitter zal daar straks meer van De voorzitter zegt, dat dit de werkelijke opbrengst is, en dit jaar is het nog minder. De heer Heijboer vraagt, of die dan nu al verkocht is. De voorzitter bevestigt dit en dit bij publicatie bekend is gemaakt. Wethouder de Wilde zegt: wij hebben pogingen gedaan voor verbetering, en die is er gekomen, maar dringt er op aan voor nauwkeurig toezicht, want spr. is er wel eens 4- rnaal per dag geweest maar heeft er Witte nooit ontmoet. Spr. is overtuigd als alles niet zoo door elkaar werd gegooid de mestvaalt meer op zou brengen. De heer Mees is het volkomen met den heer de Wilde eens; er is verbetering aan gebracht, maar men gooit alles door elkaar. De voorzitter vraagt, wie daarvoor moeten zorgen. De heer Mees antwoordt: degenen die het daar brengen. De voorzitter zegt, dat dit gebeurt als er niemand is. De heer den Engelsman heeft gezien dat alles op den dam lag. Wethouder Daane zegt: het vorige jaar is de mestvaalt verbeterd en wat een vuile rommel, en toen is er besloten een houten heining te plaatsen. Nu is de mestvaalt van den weg onzichtbaar, maar er slaat een nieuw bord. Spr. heeft zelf gezien hoe alles op den dam lag en op den weg. Nu hebben B. en W. alles in het werk gesteld om den vuilen rommel op te ruimen, en bepaald dat drek en faecaliën gedekt zouden worden. Er is in de wethoudersvergadering ook al een paar maal over gesproken. Spr. zou echter een beroep willen doen op de welwillendheid van het publiek, want nu trekken zij hun neus op, maar laten zij pogingen aanwenden om dit te voorkomen en trachten dat de goede bedoelingen van B. en W. geen schipbreuk leiden. B. en W. hebben gezorgd dat de vuile rommel ver wijderd werd en zij doen dan ook een beroep op het publiek van Oud-Vossemeer om den rommel in plaats van voor, achter de schutting te werpen, want wanneer dit niet gebeurt, schieten wij met al onzen arbeid niet op. De voorzitter merkt op, dat wethouder Daane juist gesproken heeft van hem en van den geheelen raad. De medewerking van het pubhek is noodig. De rekening van het alg. armbestuur gaf de commissie geen aanleiding tot aanmer kingen, evenals de rekeningen van het fonds Kattendijke en van den Keuringsdienst. Zij kan dan ook adviseeren om de" gemeente rekening voorloopig vast te stellen en de rekeningen van de andere instellingen goed te keuren. Wethouder de Wilde zegt, gehoord te hebben dat er in 1927 nog weinis is ge daan, maar er was rekening mee gehouden dat het niet kon, omdat het zoo'u ongunstig jaar was. Spr. gelooft, dat er wel voor- deeliger jaar in zicht is. Nu is er van 't voorjaar gesproken dat Eindhout, die voor de gemeente timmerde, Engelvaart, die zelf baas is, ook liet helpen, en dat is toen niet goedgekeurd. Nu heeft spr. gezien dat het huisje no. 11 ook moet gemaakt worden, en spr. gelooft dat dit niet mee zal vallen. Er is veel in zicht nog, en nu spr. dit ziet dat er zooveel is, heeft hij met tegenzin gestemd voor verbetering gang in de school; dat had dan beter achterwege kunnen blij ven. Er moet ook rekening mee worden gehouden dat ieder wat krijgt. Wethouder Daane kan volkomen mee gaan met het gesprokene van wethouder de Wilde. Spr. weet niet wat het vorig jaar is gebeurd, daar hij toen nog geen wethouder was, maar het heeft spreker's aandacht getrokken dat de uitgaven he neden de raming waren. Spreker vindt dat de dingen die gebeurd zijn moesten want het was rot en nu komt alles van 2 en 3 jaar. De actie die is ge weest, omdat Lindhout meer handelaar dan timmerman was. De algemeeneopinie vanden raad is dan ook om daar mede op te houden. De heer Heijboer merkt op dat de heer de Wilde dan met hem had mede moeten stemmen wat betreft de gang van de school Spreker had gewild hier en daar een steen te vernieuwen, dat was voldoende geweest. Spr. heelt niet alleen aanmerkingen op de openbare school ook op de bijzondere school, want hij heelt ook gewild de privaten in bijz. school te verven. YVelhouder de Wilde zegt dat toen men bezig was de gang van de openbare school te herstellen de voorzitter hem is wezen roepen om te zien hoe slecht de dorpels waren. Evenals met no. 11 is dit het geval daar zijn wij ook geweest en dit is heelemaal rol en er is n g zooveel bijgekomen De heer Heijboer zegt omdat' hij zijn stem niet heeft gegegeven voor die privaten te vernieuwen, is hij zeer onaangenaam bejegend Hij zit hier voor het alg. belang van de gemeente. Spreker heeft een briefkaart van den heer Goedhart ontvangen, maar weet niet wat hij misdaan heeft, hij heeft geen school voorgetrokken. Spreker leest de briefkaart voor en daar staat in dat hij de school mag bezoeken als hij toestemming heeft van het bestuur. Spreker wist dit Met alg. stemmen wordt de rekening voorloopig vastgesteld in ontvang op f 66266.135 en in uitgaaf op f 59896.665 alzoo een batig saldo van f 6369.47 voor den gewonen dienst en voor den kapitaaldienst in ontvangen uitgaat op f7000. De rekening van het fonds Kattendijke wordt goedge keurd met een saldo van f 815.765 die van den Keuringsdienst in ontvang en uitgaaf op f 888.60 die van het Alg. Armbestuur in ontvang op f2I00.885 en in uitgaaf op f 1680.775 alzoo een batig saldo van f 420.11 en die van het Weezenarmbestuur in ont vang op f15139.605 en uitgaaf op f 13262.02 alzoo een batig saldo van f1877.585. Aangeboden wordt de gemeentebeg rooting voor 1929. De Voorzitter benoemt tot leden van de commissie tot het nazien der begrooting de h.b. Heijboer, Vermeten den Engelsman. De Voorzitter doet mededeeling omtrent het kind van G. van Dijke. Er is een schrijven ingekomen van Ermelo omtrent het kind van I. van Dalen, waaruit blijkt dat het niet hard vooruit gaat. De heer den Engelsman zegt het rapport I is niet gunstig. De Voorzitter antwoordt dat hij het kind met de vacantie heeft gezien en merkte dat het vooruit was gegaan, het was beschaafder geworden. B. en W. kunnen echter den raad niet met advies dienen wat te doen. De heer Heijboer zegt dat dr. Vermet gezegd heeft in de commissie vergadering dat er totaal geen verwachting meer van is. Wethouder Daane vindt het zoo vreemd daar B. en W. om inlichtingen hebben gevraagd en die niet gegeven worden. De Voorzitter merkt op dat die kunnen gegeven worden na een jaar. Wethouder Daane zegt hoe kan dr. Vermet dat dan al zeggen. De Voorzitter stelt voor om te wachten en eerst een positief antwoord te vragen. Hiertoe wordt met alg. stemmen besloten. Bij de rondvraag vraagt de heer Heijboer of B. en W. wel opmerkzaam zijn gemaakt op het gevaar dat bestaat in het slachthuis bij het dooden van dieren, daar deze dieren met den kop achter in het slachthuis staan en wanneer ze geschoten worden en het zou mis zijn zou de kogel op straat of in een ander huis kunnen vliegen zoodat dit gevaar oplevert. Spreker wilde vragen ol B. en W. hier hun aandacht eens aan wilden schenken. De Voorzitter zegt dat de slagers dit zal medegedeeld worden en willen zij niet dan zal het in de verordening worden opgenomen. Wethouder de Wilde heeft het wel eens anders gezien. Wethouder Daane merkt op dat het niet anders kan daar de put achter in het slachthuis is om bloed te vangen. De voorzitter zegt: dus men concludeert dat de putten verkeerd liggen. De heer Heijboer dringt er op aan een ernstig onderzoek in te stellen, zoodat het gevaar wordt weggenomen. De heer Heijboer had nog een vraag. Hij was hier de vorige vergadering al meegekomen, maar toen was hij met z.g. vacantie. Spr. wilde weer wijzen op het gevaar op den hoek van den Dorpsweg. Die hoek is daar zeer gevaarlijk en nog maar pas heeft daar weer een botsing plaats gehad tusschen den auto van den heer v. d. Maas en de autobus van v. d. Klundert. Spr. gelooft dat het dringend noodig is daar wat aan te doen, want als daar een doode viel, zouden wij zedelijk de schuld zijn. Zou daar geen verkeersspiegel geplaatst kunnen worden Nu heeft de heer Vermet gezegd: proces-verbaal opmaken, maar je kunt niet opmaken, hoe dat is want de heer v. d. Maas had geblazen en de chauffeur van de autobus ook en geen van beiden hadden het gehoord. Wethouder de Wilde merkt op dat er al eens eerder over een verkeersspiegel is gesproken, maar toen is er gezegd dan kunnen wij daar wel voor gaan werken. De heer Heijboer zegt op Stavenisse staat er ook een en is die al kapot? Wethouder Daane vraagt: die staat zeker buiten schot, maar waar moet je die hier plaatsen? De heer Heijboer zegt bij de lantaarn paal of op den hoek van het huis dat daar staat. Anders zou spr. voor willen stellen om van den 1 er een auto met een vaart van wel 60 K„ den hoek omkwam en ineensvoorde muzi stond en zoo hard remde dat de wiel van den grond kwamen. Spr. is er d; ook tegen en zal er nooit voor stemm om groote onkosten te makeu» De heer Heijboer zegt laat het niet help dan zijn wij vrij. Wethouder de Wilde merkt op: het hier precies als bij de mestvaalt, het j bliek moet mee werken. Wethouder Daane zegt dat men hetki nagaan, de een blaast voor den hoek dan is het uit, terwijl de bussen blazi als zij om de hoek komen en dit doi tot zij den hoek om zijn. En ook kan mi het dag aan dag zien dat er zijn die zond sein te geven den hoek omgaan. De heer den Engelsman vraagt of he geen de heer Heijboer wil volgens de wel,, De voorzitter bevestigt dit. Wethouder Daane zegtjaren is die h gevaarlijk. Toen is er gekomen een bi, rechts houden, toen een kruispunt volge de wet en nu weer borden gevaarlij Spr. zal er dan ook dezen keer zijn ste aan geven, maar stopt er dan mede, wa het zijn allemaal kosten voor sterfhuis. De voorzitter zegt hoe meer men waa j schuwt hoe roekeloozer men wordt. Met alg. st. wordt het voorstel van d< heer Heijboer aangenomen om op het hu bij dien hoek en op de schuur van de heer Ampt te schilderen „zeer gevaarlijk De heer Heijboer had nog een vraag, e wel of het niet op den weg van B. en V ligt om den autobusondernemer te vrage om een lateren dienst in te leggen va St. Annaland. De laatste is thans 4.23 spr. heeft al veel klachten gehoord, di j echter niet aan het bevoegde adres worde ter kennis gebracht. B. en W. hebben, na; gebleken is, nog al veel gedaan voor c concessieverleening, misschien kunnen hier ook wat aan doen. i De voorzitter antwoordt, dat er alleen vei zocht kan worden, hetgeen zal geschiedei Wethouder de Wilde is er voor, dat e een verzoek zal gedaan worden. Wethouder Daane vindt dat hetgeen heer Heijboer gezegd heeft niet in hi kraam te pas komt. Hij zeide dat geb'eke is dat er een groote rol is gespeeld in concessieverleening, maar spr. meent di de heer Heijboer zijn mond te ver vooru is, want juist op dit gebied is het gemeenti bestuur neutraal geweest. De heer Heijboer zegt: er is toch ee rapport Van B. en W. naar Middelhui gezonden. De voorzitter zegt: dit is niet alleen ee: belang voor Oud-Vossemeer, dit kan ge beuren in samenwerking met het gemeente bestuur van St. Annaland. Wethouder Daane wil er niet veel mee van zeggen, maar hij verlangt toch dat d heer Heijboer, wat betreft die groote rc in de concessieverleening, dat hij dat late nog eens deugdelijk naar voren brengt. De heer Heijboer zegt altijd gezegd f hebben dat beter was te trachten dat zi elkaar de hand reikten in plaats van elkaa te ruïneeren. Er wordt besloten om met het gemeente bestuur van St. Annaland in overleg t< treden en dan den ondernemer het ti verzoeken. Wethouder Daane wil dit nog opmerkei) dat de heer Heijboer niet iets meer moe! zeggen, wat hij niet weet. Hierna sluiting. SCIIERPENISSE, 30 Aug. 1928. Voorzitter burgemeester Klos. Secretarii L. C. van Doorn. Tegenwoordig alle leden De notulen der vorige vergadering werder aangehouden tot een volgende. Overgelegd wordt het jaarverslag en di balanswinst en verliesrekening over 1921 vandeN.V. Waterleidingmaatsch. „Tholen' zal bij de raadsleden circuleeren. Besloten werd met ingang van 15 Sept e.k. een leegkomende gemeentewoning ti verhuren aan wed. P. J. Franke alhier vooi f129 per jaar tot 1 Januari 1930. Naar aanleiding van een advies derge zondbeidscommissie te Tholen wordt o| voorstel van B. en W. besloten de woninj plaatselijk gemerkt 27b gelegen aan di Rijksstraatweg onbewoonbaar te verklaren In behandeling komt het adres betreffendi het verbieden van machinaal lossen i^:; op dat huis en op de schuur de haven, waarvan in de vorige onvol heer Ampt te zetten „zeer ge- tallige raadsvergadering de stemmei zeggen, als er gesproken zal worden bij niet want ook de heer Daane is zoo binnen behandeling van het kind van C. van Dijke. gegaan. Het is de commissie opgevallen, dat de I Spr. weet dan ook niet wat het is en mestvaalt maar f9 heeft opgebracht; dat betreurt het tevens dat de heer de Wilde yr ,f 7.ij zeer we'^^g. i niet met hem heeft meegestemd. vaarlijk". Het gevaarlijkst is het wanneer men van den Dorpsweg komt, De voorzitter zegt dat het een gevaarlijke hoek is. Wethouder de Wilde merkt op het is een gevaarlijke hoek, maar de waarschu wingen hebben toch plaats gehad. Eerst is er op verlangen een bord gekomen, toen is er volgens de wet een kruis ge maakt. Spr. gelooft dus geen gewetens bezwaar te hebben als daar wat gebeurd. De voorzitter zegt toe dat B. en W. dit onder de oogen zullen zien en infor- meeren wat een spiegel kost. Wethouder Daane zegt daar eens dage lijks op gelet te hebben en dan heeft hij geconstateerd dat zij meermalen rnet een vaart om dien hoek vliegen alsof zij Siberië voor zich hebben. Zij geven niet meer om dood of leven. Ook gebeurt het dat zij niet eens een sein geven. Het was met H. M. Koningin Moeder's verjaardag dat het muziekkorps door het dorp ging dat staakten. Met 4 tegen 3 stemmen besloten op he adres afwijzend te beschikken. Daarna sluiting THOLEN, 24 Augustus 1928. De bouw van onze brug heeft, vooral ii de kringen van beu die wat met de scheepvaar te maken heboen, oogal tegenstand ondervonden We vinden bet daarom teekenend, dat mei oit scheepvaartkriugen niet meer zoo legen brug genbouw gekant is. Zoo schrijft P. in „Schatte vaer:" „De kwestie, of een vaste dan wel een Ioasi brug voor de scheepvaart is te verkiezen, bang af vaB den aard van het scheepvaartbeweeg o| bet betrokken vaarwater. Zoo zouden we b.v. op de houfdkanalen in he Noorden, waar nogal veel wordt gezeild niet grooter binnenschepen, oiet gaarne tot het bouwen vai vaste bruggen durven adviseeren. Op die schepel toch trekt men zoo maar niet het maslje achter over, om hetzelve daarna in de armen op te vangen _L

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1928 | | pagina 2