IERSEKSCHE EN THOOLSCHE COURANT 1 NIEUWSBLAD VOOR HET EILAND THOLEN. III! Het Modehuis „Modern Het Wüegeki/nd PUROL PUROL o. 2265 jaargang" olen, Poortvliet, Scherpenisse, St. Maartensdijk, Stavenisse, St. Annaland en Oud-Vossemeer. Eerste Blad. THOLEN - ST. MAARTENSDIJK Prachtcollectie Wintermantels en Japonnen. GEMEENTERAAD. Dit blad verschijnt eiken Vrijdagavond, rijs per kwartaal f0,80; met Geïllustreerd Zondagsblad f 1,375, franco per post fl,65 4- 15 ct. disp. kosten. a ïorgemeester en Wethouders der gemeente Tholen; Brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen, de Begrooting van de plaatselijke inkomsten en javen dezer Gemeente, voor het jaar 1929 op [en aan den raad is aangeboden, en voor een vak van veertien dagen, voor een ieder ter leziDg nedergelegd op de Secretarie der gemeente, alwaar en betaling der kosten, afschriften van dezelve inen worden verkregen. Tholen, 29 Aogastos 1928. 10 UITGAVE FIRMA J. M. C. POT - THOLEN. TELEF. INTERC. No. 16. Advertentiënvan 1 tot 4 regels 75 ct.iedere regel meer 17'/2 ct Grootte der letters riaar plaatsruimte. Bij abonnement aanmerkelijke prijsvermindering. PUBLICATIEN. THOLEN, 29 Augustus. Voorzitter mr. A. J. van der Hoeven, cretaris de heer Laban. Afwezig zonder nnisgeving J. Overbeeke. Na opening worden de notulen goed keu rd. Ingekomen zijn een tweetal stukken van id. Staten die voor kennisgeving worden ngenomen, evenals een dankketuiging or het strijkbaar maken van masten. Een subsidieaanvraag van de Ver. tot schatting van alcoholhoudende dranken G. V. Olympia zullen bij de begrooting >rden behandeld. Van A. M. van Luijk, werkzaam bij :br. van Dort is verzoek ingekomen om rmindering van veergelden. Volgens voorstel van B. en W. wordt erop afwijzend beschikt omdat binnen rt het veer wordt opgeheven en dan bij bedrijfstellen van de brug er gelegenheid Itot reductie. J. C. Schotde Witte verzoekt om schade- rgoeding daar wegens het ophoogen van straat een plan om een autoherstelin- ihting te bouwen wegens zwaardere jndeeringswerken f600 meer zal kosten, ij verzoekt deze f 600 als schadevergoeding j mogen ontvangen. 8®eB. en W. stellen voor, gezien het stuk pgezegeld is, het niet in behandeling te jmen, waartoe wordt besloten. Hierna wordt de heer P. J. Blaas, door en W. als wnd. Secretaris benoemd en zoodanig beëedigd. Hierna wordt de begrooting van de meente, die der bedrijven en der iri- A lellingen van weldadigheid aangeboden ■"■1 als leden der commissie voor het nazien 35, jervan benoemd de hh. Moelker, Dekker, ZOfcurloo, Baaij en Overbeeke, de aanwezige eren nemen de benoeming aan. Aan r. Overbeeke zal hiervan kennis worden iddtfoeven' •tike Aan M. C. van Splunter wordt een stuk 9|e„ duw terrein verkocht groot 144 M2. tegen 2 per M2, onder de bekende voorwaarden. IL^ÏDe raad hecht zijn goedkeuring aan het ptyporstel van B. en W. om tot ontruiming ver te gaan van de gemeentewoning IUD8'. o r, EN OMGEVING. KOMT WEDEROM begin October in hotel HOF VAN HOLLAND te THOLEN en in hotel DE GOUDEN LEEUW te ST. MAARTENSDIJK 86612 20 met een lofstraat 8 bewoond door P. Driel. gescDe heer Baaij vraagt of als die menschen erk p straat zijn er niet voor onderdak moet SBbrden gezorgd. 8ooi £)e Voorzitter is van meening dat er wel hoi«l voorzien zal worden. Daarna komt in behandeling de ver- Thordening op het brugbedrijf. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. ma lebben gestreefd de verordening zoo een- en soudig mogelijk te doen zijn. De heer Moelker kan zich er mee ver eerd Énigen en vraagt of het mogelijk is om enzs menschen die thans in het veerhedrijf erkzaam zijn aanvrage te laten doen om ij de brug in dienst te komen. De Voorzitter merkt op dat het hem ge- IBVOtenscht voorkomt om dit nog niet in de w zcenbare vergadering te bespreken. De heer Quist vraagt wat men met die istructie bedoeld. De voorzitter zegt, zich over die vraag verwonderen. iv8r" De heer Baaij is van meening dat, waar yB brugwachters gemeente-ambtenaren zijn u:Jtn benoeming door den raad dient te eschieden. ln9' De Voorzitter zegt dat dit aan B. en W. t,es| overgelaten. con De heer Baaij zegt hierin niet mee te en finnen gaan steeds de veerknechts zijn aangesteld door B. en W. De heer Dekker merkt op dat ook door B. en W. andere ambtenaren worden benoemd. De Voorzitter wijst er nog op dat voor de bedrijven het steeds regel is dat derge lijke benoemingen B. en W. zijn opgedragen. De heer Quist vraagt of een brugknecht gemeente-ambtenaar is of niet. De voorzitter antwoordt dat dit er van afhangt. Wil men er gemeente-ambtenaren van maken dan kan men hiertoe een voor stel doen. De heer Quist meent dat de benoeming van gemeente-ambtenaren bij den raad behoort en is tegen opneming er van in de verordening. De voorzitter meent dat de heeren dit voor zich moeten weten, doch het is minder wenschelijk omdat het hier benoemingen gelden die van ondergeschikt belang zijn. De heer Quist zegt dat we hier met gemeente-ambtenaren te maken hebben. Zoo zijn boschwachter en gasbaas benoemd door den raad. De voorzitter merkt op dat dit waar is, doch het is hiermede een andere zaak, terwijl de brug een bedrijf is. De heer Quist zegt dat de gemeente de menschen betalen moet. Neen, antwoordt de voorzitter, de brug betaalt ze. De heer Quist is van meening dat het gemeente-eigendom is. De voorzitter is het hiermede niet eens en zegt dat de brug in het bedrijf komt. De heer Quist blijft er bij dat de men schen in dienst zijn der gemeente. De voorzitter merkt nog op dat het hier is als bij het gasbedrijf en veerbedrijf, waar die menschen in die bedrijven werk zaam zijn. De heer Quist meent dat de raad er in moet worden gekend. De voorzitter zegt dat de raad zijn eischen kan stellen. Nog eenige discussie volgt, waarna de lieer Moelker opmerkt dat ook de Provin ciale overheid bij de bedrijven de benoe- De heer Baaij vraagt of er Zondags op straat mag worden gezongen. De Voorzitter antwoordt dat dit bij politie verordening is verboden. De beer Baaij vraagt of de Voorzitter dan den gemeenteveldwachter lastgeven wil om hieraan een eind te maken, daar dit veel voorvalt. De Voorzitter acht dit niet noodig, daar de veldwachter als hij dergelijke zaken ziet er zelf een einde aan maakt. De heer Baaij zal dan straks den Voor zitter mededeelen waar degelijke dingen gebeuren. Hierna sluiting der vergadering. De voorzitter heeft tegen een dergelijke bijvoeging geen bezwaar, doch ook hier is naar beknoptheid gestreefd. De heer Dekker is van meening dat een dergelijke bijvoeging wel aan art. 1 kan worden toegevoegd. De lieer Moelker heeft gelezen dat er sprake is van een boekhouder. Is hiermede de ontvanger bedoeld of wil men een afzonderlijke boekhouder aanstellen? De voorzitter zegt dat de ontvanger de gelden ontvangt, en een boekhouder dus practisch niet noodig zal zijn. De heer Bogert vraagt of met de ge noemde controle wordt bedoeld de aan stelling van een controleur. De voorzitter antwoordt hierop toestem mend, daar we die niet kunnen missen. Spr. zal hier straks in gesloten vergade ring op terugkomen. De heer Dekker zegt dat het zijn be doeling is dat er in het algemeen worde bepaald wie het beheer wordt opgedragen. De voorzitter zegt dat een dergelijke bepaling op te nemen geen bezwaren met zich brengt en zal worden bijgevoegd. Met alg. st. wordt hierna de verordening aangenomen. Met alg. stemmen wordt de instructie havenmeester vastgesteld. De verordening inzake het op den open baren weg plaatsen van motorrijtuigen komt in behandeling. De Voorzitter deelt mede dat het de be doeling is een regeling te treffen voor de autobussen. De heer Dekker vraagt of er reeds stand plaatsen zijn aangewezen. De Voorzitter antwoordt dat dit in een volgende vergadering kan geschieden. Daarna rondvraag. De heer Baaij wijst er op dat de slacht plaats aan het slachtveld wordt inge nomen door woonwagens, zoodat eventueel menschen die willen slachten dit niet kunnen. De Voorzitter wijst er op dat op de plaats voor de woonwagens puin is gestort, als Moeders nemen voor de roode, gesmette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het allerbeste, en dat is Doos 30 en 60 cl. Tube 00 ct 749 Bij Apoth. en Drogisten 11 36615 OUD-VOSSEMEER, 30 Aug. 1928. Voorzitter burgemeester G. W. Snijder. Secretaris de heer W. van der Ploeg. Afwezig de heer Vermet. Denotulender vorige vergadering worden voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken. Een schrijven van A. M. Rombouts dat bij zijn benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt. Een schrijven van den heer W. J. van Engelen om hem voor een halfjaar te ont- heften van hondenbelasting. B. en W. stellen voor om aan dit ver zoek te voldoen, waartoe met alg. stemmen wordt besloten. Een schrijven van den heer G. M. van de Ende om hem 1 Dec. a.s. eervol ont slag te verleenen als hoofd der openbare lagere school. "B. en W. stellen voor den heer G. M. van de Ende eervol ontslag te geven vanaf dien datum, waartoe met algern. stemmen wordt besloten. Aan de orde komt voorloopige vaststelling van de gemeenterekening over het dienstjaar 1927 en ook die der andere instellingen van weldadigheid benevens den Keuringsdienst. De Voorzitter doet voorlezing van het verslag van de oommissie. De commissie heeft gezien dat het batig saldo dat thans bedraagt f 6369.47 aan merkelijk minder is dan he' vorig jaar. Dit heeft ze afgeleid daar de uitgaven minder zijn, dat de inkomsten minder zijn geweest, dat dus de inkomsten van de verminderd. Doorzitten Slukloopen Zonnebrand f) I T D A I en Smetten l\ V/ 1—, jd w D Voorzitter vraagt op welken grond. De heer Baaij antwoordt omdat 'de he li 86oeming aan den raad is. De Voorzitter zegt dat dit voor bedrijven iet zoo is. HOI De heer Moelker wijst er op 'flat toch mingen door Ged. St. laten geschieden in overleg met de desbetreffende commissies. De 'heer Quist blijft bij zijn meening dat de raad over benoeming van gemeente- personeel dient te beslissen. De heer v. d. Berge merkt op dat der gelijke menschen steeds benoemd zijn door B. en VV. gehoord de commissie. De heer Baaij zegt dat toch de vorige gasfitter ook is benoemd door den raad. Uit den raad wordt dit tegengesproken, terwijl de voorzitter opmerkt dat, indien dit zou zijn geschied, het een vergissing is geweest. B. en W. hebben de verorde ning zoo eenvoudig mogelijk gemaaktomdat zij een practische verordening noodig achten. In stemming gebracht wordt met 7 tegen 3 st. de verordening goedgekeurd, tegen de h.h. Quist, Baaij en Bogert. Thans komt in behandeling de verorde ning brugbedrijf. De heer Dekker is het opgevallen dat er niets is vermeld omtrent het beheer en meent dat het nuttig zou zijn indien er in dien geest een artikel wordt toege voegd. inwoners zijn De Voorzitter merkt op dat er niet meer dit zal zijn opgeruimd komt er weer plaats, is gebeurd dan er noodzakelijk was in de De heer Baaij zou het noodzakelijk achten - -- u- als er een betonmuurtje werd gezet achter het veerhuis, daar door de verlaging van den weg het water bij eenigtij dedammetjes tegen de spuiboezem weg zou sleepen, hij begrijpt niet dat zoo'n ingenieur zooiets kan vergeten. De Voorzitter zegt toe er de noodige aandacht aan te zullen schenken. De heer Baaij acht liet ook gewenscht dat er bij de brug een peilschaal wordt geplaatst. De Voorzitterzegthiervoorreeds opdracht te hebben gegeven, doch de ambachtslui hebben hun handen vol werk en er nog geen tijd voor gehad. De heer Baaij vraagt hoe hoog de brug boven hoog water ligt. De heer Dekker zegt dat dit 5.25 is. De heer Baaij meent dat de hoogte 5.75 moest zijn. De heer Moelker merkt op dat toen de brug gelegd is men beweerde dat ze hooger moest liggen, doch spr. heeft geantwoord dat ze op goede hoogte ligt. De Voorzitter zegt dat dit inderdaad zoo is, want de hoogte waarop de brug ligt is indertijd door iSchuttevaer" goedgevonden. De lieer Boogerl. heeft den Voorzitter hooren spreken over een peilschaal. .T antwoordt de voorzitter en ook wordt er nog een hord geplaatst. De lieer Bogert zou het beste vinden indien de Gemeente strepen liet plaatsen op den peiler van 1 meter breed met groote cijfers, dat is gemakkelijk. uemeente en dal het saldo verminderd is komt dus door de minder vloeiende be lastingen. Wethouder Daane gelooft dat er over het algemeen minder is ontvangen. Het is een slecht jaar voor den landbouw geweest. En nu heteekent vermindering van inkomsten verhooging van belasting. Spreker wenscht dan ook de zuinigheid te betrachten. Thans is het een goed jaar voor den landbouw en daar is rekening mede gehouden en een f 1000 minder op de begrooting geplaatst. De Voorzitter zegt dat dit pas komt hij de behandeling van de begrooting. Wethouder Daane merkt op dat dit riu wel te pas komt. De Voorzitter antwoordt dat het ver- menigvuldigcijfer was 1.1 dus niet laag en toch zijn er minder inkomsten geweest. Wethouder de Wilde zegt de inkomsten zijn naar beneden gegaan en is het dan ook eens met de commissie de uitgaven te be perken en niets te doen voor verfraaiing enz. De Voorzitter antwoordt dat er voor ver fraaiing van de gemeente niet veel sprake maar hetgeen uitgegeven is, is nuttig, noodig geweest. De commissie zou ook gaarne weer zien dat het batig saldo kwam tusschen f8000 en f9009 dit achtte zij noodig om tot geen belasting verhooging Ie komen. Ook neemt de commissie genoegen met die f832 ver schil, daar dit is opgelost. Ook dringt de commissie aan op goed toezicht bij het gebruik van water in het is, en

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1928 | | pagina 1