i Openbare Verkooping t Modellen Haver te Velde. eenvoudig meisje een dienstbode bronzen Kerkkronen huishoudster. Buffetkastje RADIO TOESTELLEN RIJWIELEN Op Crediet. Op Crediet. Heeren- en Kinderkleeding en Manufacturen Faillissementsgoederen, Prachtige Stoffen Dames ruim 2 gemeten haver te velde, met houders en lampen. Je adres G- VIS Jr- Tholen van M. C. van Elsacker, Heeren-, Jongeheeren- en Kinderkleeding, Manufacturen, enz. enz. voor Damesmantels en Japonnen, geel en witKatoen,Mousseline,Tafelkleedjesenz. 3n si Eeoij i doo ouwt ech >odki ima, Staverman, van Oeveren, Kakebeeke, v. berghe, en Adriaanse. i. st. wordt aangenomen een geldleening aan le van ten hoogste f 1,335,000. eenij „e, teem ardig 'g va b. D ijk, et va tasttf blijk 'Mai leud z< iherpenisse. Woensdagavond werd in het de Gouden Leeuw ten overstaan van ris Menlenberg te St. Maartensdijk en ten oeke van mevr. Wed. C. A. GeuzeSchot, ild en verkocht Een huis, schaar en erf, staande en ge in de Lentestraat voor f 2600 niet gegund. Een perceel bouwland groot 3 gem. 249 en, gelegen in Danker Jacobshoek voor 25 per gemet aan Habr. Elenbaas, St. Maar- dijk. Een perceel weiland groot 4 gemet 210% en gelegen in Groote Brijhoek voor f 855 gemet aan W. Kleppe Cz. Een perceel weiland groot 5 gemet 46 gelegen in Noordhoek voor 1515 per iet aan A. L. Groenewege. trnaa mar tijd' ïldei .alië iteo it ii t lotti i zat toei ïrst^n pen da Verkoopingen en aanbestedingen. GEMEENTERAAD. ICHERPENISSE, 27 Juli 1928. 'oorzilter burgemeester W. L. Klos. retaris de heer L. C. van Doorn. Lfwezig de heer D. K. Rijstenbil. )e notulen der vorige vergadering werden ezen en ongewijzigd vastgesteld, agei ngekomen stukken. I.ii Cen schrijven van Ged. Staten inhoudende loop der bevolking in Zeeland over 1927 nrin de gemeente Scherpenisse staat een bevolking op 31 December 1927 1414 zielen, dem inhoudende goedkeuring raadsbe- it betreffende wijziging der begrootingen g ii!7 en 1928. blde|Deze stukken worden voor kennisgeving genomen. Het verslag van de Kamer van Itoop- ndel te Breda, hetwelk bij de leden zal •culeeren. Een schrijven van den Minister van beid, Handel en Nijverheid betreffende werkloosheidsbesluit 1917. De Voorzitter zegt dat B. en W. geen orstel hebben daar er geen een stemmig- hieromtrent was. Spreker zou echter overweging willen geven aan te sluiten anders nadere inlichtingen te vragen aan te houden tot volgende vergadering, voor kennisgeving aan te nemen. De heer Keur is er voor verdere in- htingen te vragen. Hij ziet er echter en directe behoefte voor de gemeente maar indien men goede inlichtingen ijgt, kan men wel omkeeren. De voorzitter stemt dit toe dat op het igenblik niet noodzakelijk is. De heer Keur kan dat niet zien en is rook niet voor de S.D.A.P. in deze meening e steunen. De voorzitter antwoordt dat dit is voor He catagorien van menschen en nu gaat iet toch niet om ééne categorie te drukken. De heer Keur zegt dat. er dingen zijn ooals 8-urige werkdag die hij niet in het elang van de Maatschappij acht. De voorzitter zegt dat hij zich niet op olitiek terrein zal begeven. Spreker heeft er altijd naar gestreefd lit uit den raad te houden. Het gaat er m toe te treden of niet. De heer Keur zegt dat die categorie nenschen door die lijn te volgen de zaak ltijd te ver hebben gedreven, want vroe- Hedeo werden wij verblijd met de «boorte van een dochter, welke wij C0RNELIA loemdeo. J. MELSE. 16525 8 J. MELSE-Kleïpe. Pholen, 25 Jnli 1928. ger was het niet op het platteland en nu komt het er. Wethouder de Graaff is er voor wanneer het geld moet kosten, dit beter kan ge bruikt worden door er in den winter werk voor te lalen verrichten, dan ziet men er nog wat van in de gemeente. De voorzitter is er voor niet zoo maar geld uit te geven, maar gaat er nu toe over daar de wet toch bestaat. Wethouder de Graaff is tegen steun. Met 4 tegen 3 st. wordt besloten het stuk voor kennisgeving aan te nemen. Voor de heeren Keijzer, Keur, Bolier en de Graaff. Een schrijven van den Comm. der Kon. in Zeeland dat tot lid der Gezondheids- comm. te Tholen is herbenoemd de heer D. v. d. Maas te Oud-Vossemeer. Een schrijven van Ged. St. betreffende de tot 1 Jan. 1933 te heffen haven- en kadegelden. Een schrijven van de Ned. ver. tot be scherming van dieren. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van een Uitgeversmaat schappij te Utrecht betreffende portretten van H. M. de Koningin Moeder op haar 70sten geboortedag. B. en W. stellen voor hierop in te gaan en aan elk gezin van schoolgaande kinde ren een portret te geven. Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Een schrijven van Ged. St. dat de uit- keering bedraagt volgens de wet van 24 Mei 1897 f 2085.65. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van M. van Gorsel e. a. om het machinaal lossen op de haven tegen te gaan. De voorz. zegt dat B. en W. geen voor stel hebben het is een moeilijke kwestie. De heer Bolier zegt dat ze gingen over drijven. Spr. is er voor dat het werkloon in Scherpenisse blijft als men maar niet overdrijft. De Voorzitter zegt dat hij vroeger veel werkloon heeft betaald en altijd gezorgd heeft dat het door menschen van Scher penisse werd verdiend en heeft nooit geen last gehad, zelf als moesten zij naar Tholen maar het was altijd billijk. Spr. is er van overtuigt dat er misbruik van het loon wordt gemaakt, hij is er echter toch voor het te verbieden, maar met de bepaling er bij »mits B. en W. ontheffing verleenen." De heer Keur zegt dat er veel misbruik van het loon wordt gemaakt. Zoo noemde spreker nog een paar voor beelden waar in den winter beneden het loon en in het najaar veel te hoog boven het loon wordt gevraagd. Dat zijn wan-* toestanden. Spreker weet echter niet of het gaat om het machinaal lossen te verbieden. De heer Kleppe is er voor die menschen niet te onttrekken, maar het moet niet overdreven worden. Met alg. stemmen wordt besloten om het stuk aan te houden en eerst in Middel burg te vragen of het mogelijk is in de ver ordening op te nemen om het machinaal lossen van schepen te verbieden. (Slot volgend nummer) den piloot Schott opgestegen voor het maken I slagen en in den put met water terecni van een passagiersvlucht. Vijf dames zouden gekomen. Ongeveer een uur na het ongeval J1 is de man er uitgehaald,en bleken delevens- geesten te zijn geweken. GEMENGD NIEUWS. Noodlottige vlucht. Dinsdagmiddag 3 uur was boven Waal haven te Rotterdam de H. N. A. B. R. een toestel van het F 3-type, bestuurd door de vlucht als passagiers medemaken Het toestel startte normaal. Tevoren was gebleken dat de motor goed liep. Nauwelijks was hij van den grond, of de piloot kreeg moeite met den wisselenden wind. Hij wist het toestel nogover de schutting te trekken, doch kon den mast van een schip dat achter de schutting in de Waalhaven lag niet meer ontwijken. Daarna kwam het toestel, dat nog meer naar rechts afgleed, in volle vaart met den rechtervleugel tegen deu grooten mast van een derde schip die ook afknapte. Een gedeelte van den vleugel was afgeslagen, waarna het vliegtuig een vijftig a zestig meter verder in de Waalhaven terecht kwam. Het toestel bleef op zijn vleugels drijver.. Onmiddellijk was hulp ter plaatse om de passagiers en den piloot uit hun benarde positie te bevrijden. Onmiddellijk reedde chef van Waalhaven met een chauffeur naar de plaats des onheils en beiden begaven zich te water om te helpen. Een schipper heeft de cabine open ge trapt en het gelukte hem drie dames te redden. Hij heeft ookden piloot in veiligheid weten te brengen. De vliegenier Schott zat vastgesnoerd op zijn stuurstoel en hij zat reeds onder water doch kon zich op het laatste oogenblik nog losmaken. Bij den val van den machine is de vliege nier voorover met zijn hoofd tegen den voorrand van de cockpit gestooten waardoor hij aan het hoofd werd gewond. De passagiers, niet lettend op de nooddeur hoven hun hoofden waren in hun angst naar de deur geloopen, zoodat het moeilijk was hen te redden. Inmiddels was het nog gelukt uit de opengetrapte zijde van de cabine een dame te redden. Een van de dames, de 19-jarige B. H. ten Cate, die slechts een hoofdwonde had, maakte zich vreeselijk over stuur, daar haar moeder nog de eenige was, die niet uit de cabine was gehaald. Na zeer groote moeite is het gelukt de dame boven te brengen. Zij was evenwel bewusteloos. Nadat op vliegveld Waalhaven eenigen tijd kunstmatige ademhaling was toegepast is zij wederom aan boord van de politie bod gebracht en nog kunstmatige adem haling toegepast, doch tevergeefs. Bij aan komst bleek de drenkelinge onerleden te zijn. De inzittenden waren mevr. de wed. A. ten Cate—de Lorraine Holting uit De venter, die overleden is. Haar dochter, de 19-jarige B. H. ten Cate, heeft een ernstige hoofdwonde gekregen. De 67-jarige mej. C. F. E. S. Cappeyne van de Capello uit Den Haag heeft haar linkerknie gebroken. Bij deze dame was mej. ten Cate met haar moeder te gast. Mej.G. N.Schiphart(29jaar) verpleegster in het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam heeft het schouderblad gebroken en heeft inwendige kneuzingen gekregen. Haar collega, de 33-jarige C. G. Doliing, heeft haar linker dijbeen gebroken. Verdronken. De 64-jlandbouwer A. in 't A. te Seroos- kerke (W.) was bezig water te halen uit een put in een weide, teneinde dit in een ton te doen, voor het aanwezige vee. Vermoedelijk is de man achteroverge- BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 20—27 Juli 1928. Geboren Cornelia, d. v. J. Melse e. v. J. Kleppe. OndertrouwdJ. Keij en C. Soomers, beiden te Tholen. KERKNIEUWS. Oud-Vossemeer. Door do leden der Gsref. Kerk alhier is met meerderheid van stemmen besloten voortaan dos Zondags geen avondgodsdienstoefeningen meer te houden en dit reeds te doen ingaan op Zondag 29 Juli a.s. Door ds. C. A. Vreogdenhil te Gramsbergen is het beroep naar de Geref. Kerk alhier aangenomen, zoodat in de vacature, ontslaan door het overlijden van ds. Staal, thans is voorzien. PREDIKBEURTEN Zondag 29 Juli 1928. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorin. 10 uur en nam. 2.30 ds. Datema. (Aan bet eind van beide Godsdienst oefeningen schaalcollecte voor de kerk.) Geref. Kerk roorm. 10 uur en 'a avonds 6 uar onbekend. Oud Geref. Gem. voorm. 10 nur, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 leeskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. GEEN DIENST. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Los en nam. 3 uur leeskerk. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 en's avonds 7 uur dhr. de Vries. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Los. Oud Geref. Gem. voorm. 10.30 nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. St-Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur leeskerk. Oud Geref. Gem, voorm 10.30, na' en's avonds 7 uur leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Moerman en nam. 3 uar leeskerk. Oad Ger. Gem., voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Moerman. Oud Geref. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 od 's avonds 6.30 leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Gidts en nam. 3 uur leeskeik. Geref. kerk voorm. 10.30, en nam. 3 uur ds. Boama te Rijzenbarg. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en's avonds 7 nur leeskerk. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 27 Juli 1928. Noteering te Tholen. Boerenboter f 1.10 per pond. Roomboter f 1.10 Eieren 43/t cent per stuk. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen Zaterdag Zondag Dinsdag Donderdag Vrijdag Juli 21 22 23 24 25 26 27 Graden C. 21, 20 3 21, 21, 21.2 21, 20.3 Ondertrouwd: J. KEIJ en 7 36508 C. SOOMERS. fhalen, 23 Joli 1928. Heden overleed, na eeo kort stondig doch geduldig lijdeD, Da voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, PIETER MATHEUS VAN OEFFELEN, in den ouderdom van 57 jaar. CJit aller Daam, Wed. P. M. van Oeffelen- 36520 24 van Obffelen Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Tholen, 14 Juli 1928. gebreide kinderkleeding, onderkleeding en jumpers 10 ieder a 30 cent per stuk. 36527 Firma J. M. C. POT, Tholen. Te koop: wassende in Stoofhoek (gem. Poortvliet). Inschrijvingsbiljet vóór 6 Augos- tos a.s. in te leveren bij den heer Dronkers te Poortvliet. 13 36511 Mevrouw v. d. Have, Kievitsdil', Heelsnm bij Arnhem, vraagt met September of eerder, een goed knnneDde koken en netjes wer ken. 2e meisje aanwezig. 9 36512 Terstond gevraagd: 5 36507 door E. J. Kosten, Tbolen. Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. (Gemeente Sint-Maartensdijk, zullen bij inschrij ving verkoopen, door aaubreDgiDg van electriech licht, de baiten dieDst gestelde Inschrijvingsbiljetten in te dienen bij den President-Kerkvoogd, den Heer G. C de Wilde, vóór of op 15 Augustus 1928. Gevraagd voor direct door Mejoffr* Wed. M. S. CORNELISSEBlaas (klein gezin) een flinke Zich le vervoegen bij P. BLAAS Kerkstraat 13, Tholen. 36524 Notenhout met spiegel zeer billijk ter overname aangeboden. Brieven no. 36506 bureau van dit blad. 7 I 36521 34 EN voor het leveren van ver schillende merken Radio toestellen. Spannen van antennes, opladen en bij vullen van Accu's Steeds demonstratietoestellen voorradig. Een Telefunkentoestel kost geheel compleet f130.Ook 2e-hands toestellen en een 2e hands Gramophoon ingebouwd in een mooi kastje, met platen te koop. Rijwielen verschillende merken, zooals: Simplex, Neder- landsche Kroon, Gazelle, Cleopatra, 1. C. R., Bato, enz. Rijwielen vanaf f40.—Reparatie-inrichting. Deurwaarder, zal verkoopen voor de t'irma J. GERR1TZEN, in Café „Marktzicht" van den Heer Van NooD, Markt, Tholen, een groote partij bestaande uit s Al deze goederen worden verkocht tegen de getaxeer de waarde, dat is circa de helft der winkelprijzen. De verkoop heeft plaats Dinsdag 31 Jnli van 2 9 nur, Woensdag 1 Aognstus, Donderdag 2 Aug. en Vrijda Betaaldag 1 Januari 1929. Contante koopers geen opgeld. 3 Aug. van 9—9 uur. 100 36526

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1928 | | pagina 5