Brand. In een winkel gereden. Een gevecht met haaien. Waterbouwkundig laboratorium Een zonderlinge millionair. Een gruwelijke moord. Te Oesdorf ia het district Saarburg (Duitsch- land) is een gruwelijke moord gepleegd. De 76-jarige boer Britten werd dood in zijn woning gevoudeu aan het rechterdeel van het hoofd was een bloedende wond. Bij het medisch onderzoek bleek, dat een groote spijker in den schedel was geslagen, waarna io het aldns ge maakte kanaal kogeltjes uit de as van een rijwiel waren gestopt, teneinde het vermoeden van zelfmoord te wekken. Ooder den rechterarm van den doode lag een oude zakrevolver. Des kundigen hebben echter uitgemaakt, dat zeker in geen jaar met dit wapen was geschoten. Als verdacht van den moord is de 40-jarige onge huwde dochter van den boer, in wier bed een testament van den vader werd gevonden, waarin zij tot de eenige erfgename werd genoemd, ge arresteerd, evenals haar 15-jarige zoon, die beiden alleen in huis waren ten tijde, dat de moord gepleegd moet zijn. Dinsdagavond omtreeks 10 uur is brand uit gebroken in het magazijn van den grossier en winkelier in speelgoederen en toiletartikelen F. v. K. aan den Pompenburgsingel te Rotterdam. Toen de winkelier op dien tijd den winkel verliet, ging de dame, die in zijn gezelschap was, nog eveu kijken, of de deur van het magazijn, dat achter den winkel ligt, wel goed gesloten was. Zij ontdekte toen, dat in dit magazijn brand was uitgebroken. Terstond waarschuwde de heer v. K. de brandweer, welke evenwel reeds onderweg bleek te zijn. Voorbijgangers op het Strooveer hadden nl. den brand al iets eerder ontdekt, door de dikke rookwolken, welke aan de achterzijde uit het magazijn opstegen en zij hadden de brandweer gealarmeerd. Doordat de rook vlak laogs de achterzijde van het Grand Theatre trok verkeerde men aanvankelijk in de meening, dat dit bisoscooptheater in brand stond. Toen de braudweer ter plaatse kwam, had het vuur al gretig om zich heeu gegrepen. In het magazijn woedde een felle vuurzee, waaruit de vlammen hoog opsloegeD. De braudweer tastte het vuur met 4 stralen op de waterleiding aan. Om ongeveer kwart voor elf was de brand gebluscht. Het magazijn is geheel uitgebrand. In het Grand Theatre, dat aan den winkel grenst, is door rook en water eenige schade ver oorzaakt. Komische vergissing. Eenige rechercheurs uit Soerabaja werden door hun chef naar Pasoeroenan gezonden teneinde daar de situatie op te nemen, voor een bepaalde zaak. Hun naspeoringen trokken echter de aan dacht van de Pasoeroeaansche politie die zo inrekenoe en naar „meneertje" brachten. De rechercheors trachtten hun uit te leggen dat zij van hetzelfde corps waren hetgeen echter maar niet voetstoots werd geloofd. Dit kan men ze ook niet kwalijk nemen, daar men best met een paar gevaarlijke communisten te maken kon hebbeu. De zaak werd echter door de superieren van de speurders opgehelderd, zoodat zij weer vrij gelaten werden. Dinsdagavond zes unr is een autobus van gebrs. Roodt, van den dienst IJmnidenHaarlem, in de Trompstraat te IJmuiden0)st door het breken van den atourstang in den meobelwinkel van den heer De Vries gereden. Het voorste gedeelte van de groote bus, die 28 personeu kan bevatten, kwam in den winkel te staaD, waarvan de voorpui geheel werd ingedrukt. Ge- lakkig was op het moment niemand in den winkel aanwezig. Een passeerende wielrijder zag het gevaar en sprong van zijn rijwiel dat geheel werd vernield. Hijzelf kwam er met eenige schrammen af. Het linkervoorwiel van de auto- bas vloog er af en kwam in de etalage van de heerenmodezaak van den heer Meyer terecht. De autobos was geheel bezet. De inzittende personen kwamen er met den schrik en eenige lichte ontvellingen af. In de meubelzaak vau deu heer De Vries is het een groote ruïne. Bliksem ingeslagen. ZondagD&chl is de bliksem geslagen in de woning van P. van Tilburg Nefs op Klutsdorp, bij Bergen op Zoom. Het huis stond weldra in lichte laaie en daar er geen reddingsmiddelen in de nabijheid waren, viel aan blosschen niet te denken. Het geheele huis met den inboedel is een prooi der vlammen geworden. Drie var keus en een kalf zijn omgekomen. Alles was laag verzekerd. Door een stofzuiger gedood. Te Londen werd dezer dagen een 5 I-jarige vrouw dood gevonden, met de hand aan een stofzoiger. Bij onderzoek bleek, dat de dood veroorzaakt was door eeu defect contact in het handvat; aanbevolen werd dat deze instrumenten niet aan bet publiek zouden worden geleverd tenzij ze behoorlijk gtïsoleerd waren met niet- geleidend materiaal. Een deskundige constateerde dat tengevolge van het defect van het contact het bovenste deel van het handvat onder stroom stond. Dit w&9 naar zijn meening één geval op de tien duizend. Als alle stofzuigers vau eboniet voor zien waren, zoa volgens zijo oordeel een dergelijk ongelok niet kannen voorkomen. Een brutale dief. Te Parijs verscheen in een grooten juweliers winkel een zeer goed gekleed heer, die aan de vrouwelijke bediende jnweelen te zien vroeg. Zij werden hem getoond, aandachtig bekeek hij ze stuk voor stuk, maar ten slotte besloot hij om niet te koopen en verdween na beleefd bedankt te hebben voor het kijkeu. Eenige miouten later ontdekte het meisje, dat een armband vau 14,000 francs verdwenen was. Men gaf de politie een volledige beschrijving van den dief en deze stelde alle pogingen in 't werk om hem op te sporeD. Het was een dag later. Ean andere vrouwelijke bediende stond nu in deu winkel. Er trad een zeer goed gekleed heer binneD, die vroeg om juweelen te zien. Ze werden hem getoond, aan dachtig bekeek hij ze stuk voor stuk. De juffrouw lette scherp op, na het gebeurde van den vorigen dag. Ten slotte besloot hij om niet te koopen en verdween na beleefd bedankt te hebbeu voor het kijken. Eenige minuten later ontdekte dit meisje, dat een armband van 14,000 francs verdwenen was. Zij gaf een volledige beschrijving van den dief; het signalement klopte volkomen met dat vau den vorigen dag. Tragisch ongeval. De heer Roos te Rotterdam was met zijn 8-jarig zoontje naar bet ziekenhuis „Eudokia", om daar zijn vroaw te bezoeken, die io hoogst ernstigen toestand verkeerde. De mau maakte den tocht van Charlois naar de stad met een aatobus. Al eenige malen had de vader den jongen verboden het hoofd o;t het openstaande raam van de bus te steken. Op de Noordbla*k deed de knaap dat toch weer, *juist toen de autobus een tram passeerde. De bus kwam daardoor dicht langs den trottoirband te rijden met het gevolg, dat de jougen met het hoofd tegen een der daar staande hoornen werd geslagen. Eeo halswervel brak eu de dood trad bijna onmiddellijk in. Met dezelfde autobus is het lijkje Daar het ziekenhuis vervoerd. Meu kan zich de groote verslagenheid van deu vader voorstellen na dit tragische ongeval. De reddingboot van Robin Hooil's Bay was Maandag onder commando van den bootsman mtt den Engelschen schrijver Leo Walmsley uitgegaan om op wijting te visschen. De zee was spiegelglad en de wijting beet goed, toen opeens drie haaien de boot aanvielen. Zij spron gen op tegen het dolboord en zwommea telkens onder de boot door, terwijl zij pogingen deden om haar te laten omslaan. Bootshaken, riemen en alles wat voor de hand lag diendeü als wapeneu tot verweer en pas na een kwartier waren de haaien verdwenen. Een van de visschers werd bijua door den grootsten haai de hand afgebeten toen het dier tot het dolboord opsprong en naar zijn hand hapte. Een kleinere boot zoo stellig gekapseisd zijo, meent men. De aanwezigheid van de haaien in de Noord zee wordt verklaard uit het mooie warme weer eu deu overvloed van jonge haring die er op bet oogenblik rondzwemt en die ook een groot aantal dolfijnen trekt. Tot dusverre moest men zich voor het proef ondervindelijk onderzoeken van waterbouwkundige modelleu steeds lot Duitsche laboratoria wenden. Ook met de modelleu voor de afsluiting der Zuiderzee is dat geschied. Thans echter is ons land zelf een waterbouwknndig laboratorium rijk geworden n.l. in de kelders van de Technische Hoogeschool te Delft. Van hoe groot belang dit onderzoek is, blijkt o. ro. hieruit, dat de ia Duitschland verrichte modelmetiogeu voor den bouw van de sluizen te IJ muiden, een besparing van meer dan een millioen gulden in de uit voering hebbeu mogelijk gemaakt. Te New-York is Vrijdag overleden Alexander Peacock, die vroeger deelgenoot was van den bekenden millionnair Carnegie. Hij had zijn opkomst aan een speling van het lot te danken. Hij was namelijk bediende in een winkel te Pittsburgh, waar mevroaw Carnegie op zekeren dag inkoopen kwam doen. Zij werd getroffen door het hoffelijk optreden van den jongen man en informeerde waar hij vandaan kwam. Den volgenden dag kreeg hij een verzoek van Carnegie om bij hem te komeu. Carnegie ver telde, dat de vader van den jongen eeu kennis oit zijo geboortedorp was en bood hem daarna een positie aan. Peacock wist in Caroegie's concern op te klimmen tot leider van de ver kooporganisatie. In later jaren trok hij zeer de aandacht door zijn dwaze invallen. Z io had hij een model boerderij, waar de koeien dagelijks een bad kregen en waar hun landeu werden gepoetst. Toen hij hoorde, dat een paar bedieuden geld van de maatschappij verloreu hadden met 9pelen, riep hij ze op zijn kantoor en gaf ze een af ranseling. Toen hij in een buitenverblijf aan de kust van de Stillen Oceaan vertoefde, kreeg hij het in zijo hoofd om bij 'u zeer onbelangrijke verkiezing te Pittsburgh persooulijk te willen stemmeu en daarom hoorde hij voor 25.000 dollar een specialeu trein, die hem nog op tijd te Pittsburgh bracht.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1928 | | pagina 4