messteken. De gewonden werden in een zieken huis opgenomen, de daders eijn in hechtenis genomen. Onbewaakte overweg. Op een onbewaakten overweg bij Roermond, is een autobus door een trein gegrepen en een eind meegesleept. Wonder boven wonder kwamen de inzittende passagiers met den schrik vrij. Ook de chauffeur bekwam geeu letsel. Hij wist geen raad meer. Een kantoorbediende te Rotterdam merkte dat aijn fiets, welke hij enkele oogeublikken onbe heerd had laten staan in de Calanditraat, ge stolen was. Hij kreeg een fiets van een collega, om daarmee naar het politiebureau in de Witte de Withstraat te gaan, en aangifte van den diefstal te doen. In die straat ontmoette hij evenwel een maD, die op de gestolen fiets reed. Hij sprak den man aan, die dadelijk bekende, de fiets gestolen te hebben en die terstond be reid bleek, het gestolene terug te geveu. De kantoorbediende vroeg den man, waarom bij niet liever ging werken, dan uit stelen te gaan. De man zeide, graag te willen werken, maar nergens werk te kounen vinden. De kantoorbediende nam den man toen mee naar het kantoor aan de Calandstraat. Daar bleek uien evenwel geen werk voor den man te hebben. Men verklaarde sich evenwel bereid, moeite te doen bij de scheepvaartvereeniging Zuid, om den man aan werk te helpen. Men zoa het kantoor van de seheepvaartvereeniging opbellen en de man zou in dien tusschentijd naar dat kantoor gaan. Toen hij evenwel twee hnizeu verder was, zag hij een andere onbeheerde fiets staan, waarmee hij er van door ging. Deze gestolen fiets heeft hij des nachts maar ergens neergezet, waarna hij zich bij de politie heeft gemeld. Hij is opge sloten. Noodlottig einde van een uitstapje. Een van de dames van de Rotterdam9che Christ. Oratorium-Vereeniging Excelsior, welke vereeniging voor het geven vau eenige uitvoe ringen te Parijs is, mej. V., is uit een taxi gevallen en zwaar gewoud. lu het ziekenhuis is zij aao de gevolgen overleden. Het spreekt vanzelf, dat de met zooveel moeite en opofferingen mogelijk gemaakte uitvoeringen van Excelsior moesten doorgaanmaar het ge zelschap is door het treurige ongeval diep ge schokt. Doodgereden. De auto van notaris Kamp te Heereuveen heeft bij Wolveg3 een 20-jarigen smidsknecht uit Heerenveen, die per fiiets naar zijn werk giüg, aangereden. Deze is spoedig daarna over leden. Een jengdige logé van den notaris zat aan het stoor. Na de aanrijding is de aato tegen een boom gereden en beschadigd. Een zitje voor verliefde jongelui. Het vorige jaar werden onder de gemeente Nienwendijk eenige minnende paartjes geverba liseerd, wegens het zitten in het gras langs den dijk van een weg. Bij de thans gehouden grasverpachting der wegen bestond veel animo. Verschillende jongelai hebben eenige gedeelten van dien weg gepacht met de bedoeling, zich daar met ban resp. meisjes vrijelijk te kuuuen ophouden. Want door eeu bijdrage in de pachtsom verkrijgt men het recht om laDgs de gepachte wegen te gaan zitten. Beroepsvrljers. Te Rotterdam worden er weer een paar ge signaleerd. Het ia de politie gebleken, dat zij op een eigenaardige manier aan den kost komen, namelijk door het plaatsen van huwelijksadver tenties, waardoor zij in kennis kooien met dames, die in vele gevallen over eeuig kapitaal te beschikken hebben. Naar hetgeen ter keunis van de politie kwam, gebeorde het niet zelden, dat Dadat de connectie met de dames eeoigen tijd was aangehoudeu, de heereG de beschikking over het geld der dames kregen, onder een of ander voorwendsel, bijv. om een automobielzaak over te nemen. Verscheidene datnes zijn voor aanzienlgke be dragen gedupeerd. Tegen het aangaan van een huwelijk zagen de heereu ook niet op. Beideu zijn eenige malen getrouwd geweest tnsschen huwelijksdag en scheiding verliepen meestal slechts enkele maanden. De macht van de kleine. Te Heerenveen zou een gezin verhaizen om plaats te maken voor nieuwe bewoners. Doch des nachts kwam de ooievaar en.... alles liep in de war. De familie kon niet verhoizeD, da nieuwe bewoners evenmin en zoo zet een kind van ééa dag io Heerenveen de heele verhuieerij stil, want het gebeurde op 12 Mei, datum waarop meu in Friesland algemeen verhuist. Onvoorzichtig. Te Jubbega (Fr.) hadden een paar jongelai van 20 jaar zin een motortochtje te maken. Ze hadden er wel geen verstand van, doch het leek zoo gemakkelijk. Zekere O. zou rijden en zijn vriend ging mee als duopassagier. Lang ging het niet goed. Terwijl de motor een flinke vaart bad, begon deze te slingeren. De doopassagier sprong er af en brak een been. De motor botste tegeo een boom en werd ver nield, terwijl de bestuurder ernstig gewond werd, bovendien kreeg hij procesverbaal. Onvoorzichtig. Maandag waren drie jongelai in een zijschacht van de bij Dortmoud gelegen mijn Lacas, waarin al geruimen tijd niet meer gewerkt wordt, ge- kropeu. Een van hen rookte een pijp en daar door ontplofte het mijngas dat zich io de schacht had verzameld. De ontploffing was zoo hevig dat het betonnen deksel, waarmee de hoofdingang van de mijn dichtgemetseld was, hoog de lucht in werd geslingerd. Van de drie jongelui heeft slechts één met zware brandwonden zich weten te reddeD. De andere twee zijn door een reddingsploeg van de mijn Kaiserstuhl dood gevonden. Op de Laakbrag in den Haag is een ernstig ongeluk gebeurd. Sinds eenige dagen is aan de brug aan het werk de schilder J. R. Om half elf moest de brug geopend worden en de schil der bleef tot het laatste oogenblik aan den arbeid, ondanks de waarschawing van den brogwachter. Vermoedelijk heeft hij zich even te laat terug getrokken ziju broekspijp werd door een der taudraderen gegrepen en het linkerbeea werd door de machine gegrepen en afgekoeld. in deeroiswekkenden toestand is de man naar het ziekeohuis gebracht. Te knap. Op een congres over uienwe carrières voor vrouwen te Londen, onder auspiciën van de Unie van Kiezeresaeu gehouden, heeft joffrouw Haslett, secretaresse vau het genootschap vau Vroawelijke Ingenieurs, verklaard dat eeu knap gezicht een beletsel leek voor een meisje om op technisch gebied vooruit te komen. Haar genootschap had een meisje als teeke- naarster aanbevolen. Zij had uitstekende bevoegd heden voor de betrekkiog, maar de directeur van de fabriek zeide dat zij een te knap ge zichtje had voor de teekenkamer en het werk van de mannen waarschijnlijk in de war zou staren. Qelokkig maar dat dit meisje dat ook zeer in het oog viel, omdat zij zich zoo goed wist te kleeden, nu een heel goede betrekking in het buitenland heeft gekregen. In de technische wereld, verzekerde juffrouw Haslett, is men meer gewend aan het type van vrouw dat niet om haar uiterlijk geeft.' Kleedt zij zich goed en ziet zij er aardig uit, dan meent men dat zij niet den uoodigen ernst voor het werk heeft. VAN DEN GEZONDHEIDSRAAD. Moeders, zorgt dat de maaltijden van iederen dag de noodige voedingsstoffen be vatten. Zooals gij weet,zijn de bestanddeelen onzer voeding: water,eiwitten, koolhydraten (meel en suiker), vetten, zouten en slof die men vitaminen noemt. Het eiwit wo in hoofdzaak geleverd door melk, vlees visch en eieren, de koolhydraten door int brood en aardappelen, de vetten door bo en vet, de zouten en vitaminen door grot ten en fruit. Zorgt dus dat elk bestandd op het dagelijksch menu in behoorli hoeveelheid vertegenwoordigd is. Ongedierte op het hoofd van het ki is steeds een teeken van onzindelijkh der moeder. Het is zeer onaangenaam v< het kind en kan zijn gezondheid benadeel daar het krabben tot uitslag op het ho en ontstoken klieren leidt Wanneer e kind in een schoolklas ongedierte hei gaat dit zeer gemakkelijk op andere k deren over. Let daarom altijd op en 1 U omtrent de behandeling voorlichten. Behandel ook de kleinste verwondi zorgvuldig. Verbind haar direct met e steriel verband (ingeval van nood schoongewasschen zakdoek), zoodat zij vc verontreiniging bewaard en tegen stoot beschermd is. Doet gij dit niet, dan zal U door ontsteking wekenlang hinden terwijl in sommige gevallen ernstige v< zwering, bloedvergiftiging en de dood k volgen. Roep tijdig geneeskundige hulp Men is verplicht in geval van ziekte al te doen om te genezen en zoo spoedig mot lijk zijn arbeidsgeschiktheid te herkrijgt Daartoe behoort het tijdig inroepen v geneeskundige hulp. In plaats daarvan zi door ondeskundigen te laten behandelt is ten zeerste af te keuren, want daardo wordt niet alleen het leven van den L handelde in gevaar gebracht, maar kunn ook besmettelijke ziekten die niet tijd worden herkend verspreid worden. Melkbesluit (Warenwet). De melk, die de melkveehouder verkool aflevert of ten verkoop of ter aflevering voorraad heeft, moet voldoen aan de V( gende eischen: zij moet gewonnen zijn v; melkvee, waarvan tijdens het melken uiers en naaste omgeving daarvan ni verontreinigd zijn; op zindelijke wijze g molken, bewaard en behandeld worde onmiddellijk na het melken doelmatig g flltreerd zijn; onmiddellijk na het melki uit den stal verwijderd zijn en ip e> stankvrije omgeving bewaard zijn.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1928 | | pagina 2