Eindelijk gevangen. Juweelendief gevat. Oplichting. Wie 't onderste uit de kan wil hebben. Om de gunsten van een meisje. Orang-oetangs. den heer Vriens lust gegeven dit in orde te maken. De heer Van den Berge vraagt nog, of de bedoeling van B. en W. is om het vnilnis van de ingezetenen daar te laten werpen. De voorzitter vraagt, of de heer Van den Berge een betere plaats weet. De heer Van den Berge vraagt, of de vest geen betere plaats is, en dan die te dempen, en wat betreft die verhooging: spr. is van meening, dat dat veel geld zal kosten, want dan brengt die er een kruiwagen vnil en dan die, en wanneer men de vest dempt is er een stinkboel op geruimd. Spr. vindt het dan ook beter er mee te stoppen en in overweging te nemen de vest te dempen. De voorzitter gelooft niet, dat dat gemakkelijk aal gaan, het is al eerder in overweging genomen. De heer Van den Berge vraagt, of het niet ▼oordeeliger zou zijn het pain daarvoor te ge bruiken en voor den peiler het aan te koopen. De voorzitter antwoordt, dat het best mogelijk is. De heer Van den Berge merkt nog op: wanneer dat wordt gedempt en daar gaat peeslijk over, aoudoD daar tuintjes kunnen verhuurd worden. De voorzitter zegt, dat er juist over gesproken wordt om dat gedeelte uit te diepen. De heer Van den Berge begrijpt niet, hoe dat mogelijk is, want het is een atinkgat. De beer Baaij vraagt nog, of bet niet mogelijk ie, om de woonwagens een andere plaats te geven, want dat is een prachtig gezicht des morgens: dan ziet men die menscben op een rijtje zitten om bon behoeften te doeD, en spr. vindt dat niet aanbevelenswaardig. De voorzitter zegt dat is een moeilijk geval, want de plaats is geweest aan de Visscherhoek en toen kwamen er klachten van de boeren. Spr. legt men zou er altijd de politie moeteu plaatsen. De beer Overbeeke wijst nog op het pain aan het Slachtveld. Het wordt daar een vuilnis belt. Spr. wil bier de aandacht op vestigen. De voorzitter zegt dat ia precies als met de woonwagens, er zou een geheeleu dag politie moeten staan. De heer Wagemaker zegt dat de heer Over beeke gelyk heeft, want als men kijkt daar waar zij de buizen afbreken van vau Dijk, wordt ook •1 van alles geworpen. De heer Baaij vestigt no$ de aandacht er op dat er aan de wal zoovele van de steenen onder bet zand verloren gaan. Hierna sluiting. GEMENGD NIEUWS. In den zomer van 1925 men zal zich het gebeurde wellicht herinneren had de rijks- veldwacht te Amsterdam op last van de jastitie een zekeren De Voa aangehouden, een koopman, die in gijzeling zoo worden gesteld. De veld wachter liep met hem naar het Huis van Bewaring, doch vlak bij de poort nam de aangehoudeoe de vlucht en sprong in een open auto, welke door den zoon ter plaatse was voorgereden. De vluch teling rukte het portier open, waarop de zoon, Johan de Vos, met groote snelheid wegreed. De veldwachter zette bet op een loopeo en slaagde er in op de treeplank te springen. Hij werd er echter met geweld afgeworpen. Het werd een heele jacht door Amsterdam, waaraan politie te paard eo op de fiets deelnam. Men slaagde er niet in den auto aan te houden. Het tweetal bleef spoorloos verdwenen. Later werd bekend, dat de vader zich te Antwerpen ophield en wijselijk üiet naar Holland kwam. Van den zoon Johan bleek, dat hij zich wel eens hier te lande ophield. Óp een keer hield men hem aan, doch hij verklaarde met groote stelligheid, dat er een vergissing in bet spel was. Hij zeide namelijk Willem de Vos, een broeder van Johau, te zijn en toonde vele papieren, die ten name vau Willem de Vos waren gesteld. Zelfs had hij een rijbewijs in den zak, dat ten name van Willem gesteld was. Zaterdag echter legde de politie hem een strik en arresteerde hem te Botterdam. Opnieuw hield hij vol Willem te zijn. Ook de vrouw, met wie hij wooode, verklaarde zulks. Op de vraag wie zij was, zeide zij de vrouw van Johan te zijü* doch bij Willem in huis te woneo. De politie wist echter heel goed, dat zij Johans wettige vrouw was en dat de aangehoudene Johan en niet Willem was. De arrestant, die nog 6 maanden moet uitzitten ter zake het behulpzaam zijn bij de ontvluchting van zijn vader, is naar het hais van bewaring overgebracht. Dezer dagen wist de politie te Hengelo de hand te leggen op een Duitacher, die poogde in te breken bij den juwelier Bouman aldaar. Het blijkt dat met deze arrestatie een goede vangst is gedaan. Hoewel de man, die in Almelo gedetineerd is, alles ontkent, is het bewijs voor handen, dat hij het ook geweest is, die op 80 Januari jl. een inbraak pleegde bij den gouds mid Van Wezel, waar voor een waarde van f 5000 aan gonden sieraden werd ontvreemd. Bij onderzoek is gebleken, dat een vrouw te Hamburg, met wien de Duitscher in nauwe relatie stond, ringen droeg, die bij de firma Van Wezel waren gestolen. Uit verschillende aanwijzingen ia de politie tot de overtuigiog gekomen, dat deze Doilscher ook de inbraak gepleegd heeft bij den joweiier Bouman in den nacht van 80 op 31 Dec. 1926, toen voor een waarde van f 15.000 k 116.000 werd ontvreemd. Iu Hamborg heeft men een goudsmederij gevonden, die meermalen voor werpen van dezen inbreker opkocht, en ze in de smeltkroes dead verdwijnen. Hierdoor wordt verklaard, dat geen bewijstukken meer van deze inbraken konden worden gevonden. Te Botterdam heeft de politie aangehouden, verdacht van medeplichtigheid van, diefstal van chèques ten nadeele van den Postcheque en Girodienst, een 20-jarig stucadoor ait Bennebroek. Hij werd aangehouden óp 't oogenblik, dat hij 'n gestolen cbèque trachtte te verzilveren. Het blijkt, dat de man een broer heeft, die als sorteerder werkzaam it bij den postcbèqoe en girodienst te VGravenhage. Nu komt het vaak voor, dat bij de adviezen, die rekening houders opzenden, tevens bij vergissing de cheques worden ingesloteD. Deze cbèqaes eigende de sorteerder zich toe, zond ze aan zijn broer te Bennebroek, die zich dan begaf naar de woon plaatsen der geadresseerden, om daar de gelden te innen. Zij hebbeu bekend op die wijze f 950 te hebben ontvangen. Ook de sorteerder is aan gehouden. Voor 't Gerechtshof te Amsterdam stood dezer dagen een caféhouder terecht, die, om bg de onteigening van zijn café aan den Amstelveen- schen weg aldaar een boogere schadeloosstelling te krijgen, nieuwe boeken deed aanleggen en daarin de opbrengst met eenige daizendea deed verhoogen. Was het bedrog niet ontdekt en zou men op de boeken zijn afgegaan, dan zou de gemeente eeo schade van minstens f 30.000 hebben geleden. De rechtbank had den man drie maanden gevangenisstraf opgelegd, doch de proc.-generaal eischte veroordeeling tot één jaar gevangenis straf. De 17-jarige G. B. te Hoorn had omgang met een aardig meisje van zijn jaren. Maar de liefde verkilde en bet meisje verbrak de ver houding, omdat zij onderwijl aan een ander haar gunsten had gegeven. De versmade B. zocht daarom zijn medeminnaar op, men kreeg ruzie en B. sloeg op de vlucht, achtervolgd door den ander, zekeren v. d. W. Deze haalde hem in en gaf hem een bevigen slag met een bijl op het hoofd, waardoor B. een ernstige schedelbreuk opliep. Hij is iu eeo ziekenhuis opgenomen. Te Londen is uit Samatra de grootste bezen ding orang-oetangs aangekomeo die daar ooit gelost is. Zij hebben de reis io hou stevige kooien goed volbracht en eiken dag drie maal tijden gebruikt, 's Ochtends brood, tien pi en zes appelen's middags gekookte rijst, scl beschuit en droge maïs. Later op den lauwe tbee, uit gieters toegediend. Vier gezinnen, bestaande uit mannetje, vrc en een jong, zijn te Botterdam verkoel overige 46 zijn aan een Loodensch diere delaar geleverd. Eokele er van zullen nog de zee oversteken naar Amerika BURGERLIJKE STAND. Gem. POOBTVLIET over April 192 Geboren Kommertje Coroelia, d. v. G Niemantsverdriet e. v. Dina Maatje vau Jacoba Janna Pieternella, d. v. Johaonis tbeus Geuze e. v. Adriana Cornelia van Ti) Overleden Maria de Zwarte, 84 jr., wc van Leendert Geluk. Marinus Adriaan G 66 jr., echtgenoot vau Dingena Elenbaas. Gem. ST. MAABTEN8DIJK over Maart I OndertrouwdP. Heijboer, jm. 27 ja A. P. van Ast, jd. 23 jaar. Getrouwd J. Moerland, jm. 28 jaar f van der Bhee, jd. 27 jaar. M. H. Op den B jm. 22 jaar en J. C. Schouten, jd. li (Botterdam). L. M. Audriesse, wedr. 4 (Poortvliet) en J. Scherpeuisse, jd. 40 jaa Geboren Jacoba Willemina, dochter N. de Viet en W. Anthonisse. Hendriks, d< van H. J. van Splunter en L. N. Poot. nelis Jan, zoon van P. J. Bazen en van E. S pem'sse. Elisabeth Neeltje, dochter van van Zetten en M. J. Joppe. Sara Maria, do van H. J. Hoek en W. Sourland. Helene zabeth, dochter van J. Koopman en G. A lisse. Overleden L. J. van Dijke, 41 jaar, et noote van M. H. van Hemert. Idem over April 1928. GeborenDina Jacoba, dochter van J Kualst eu M. Lindhoat. Jannetje, dochter A. v.d.BeeenJ. Bouwman. Johannes Marinus, van J. M. Vinjé eu J. Hartog. Maria Joh dochter van Q. W. Bevelander en B. van Z Abraham Coroelis, zooa van C. Hage t Klaasse. Ondertrouwd: J. A. de Bijke, jm. 34^ eu C. A. Engelvaart, jd. 39 jr. G. ABdr jm. 56 jr. en M. Boogaard, weduwe, 5 J. Liudbout, jm. 24 jaar en W. G. de Z' jm. 23 jaar. C. Oösdijk (Stavenisse), jm. 2 en J. Slager, jd. 27 jaar. GetrouwdP. Heijboer (St. Annaland) 27 jaar en A. P. van Ast, jd. 23 jaar. I Niemantsverdriet (Poortvliet) jm. 27 jas L. C. v. d. Hoek, jd. 27 jaar.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1928 | | pagina 4