Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. het voorjaar, koop tijdig een pot MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 Laxeer-Tabletten60 Zenuw-Tabletten. 75 Staal-Tabietten 90 Maag-Tabletten 75 ct De Brugwerken. Voor de uitvoering van perceel III is thans een aannemer gereed, dhr. Boersma die materiaal wachtende is om direct na aankomst hiervan dit werk te kunnen aanvatten. Als dit werk is afgeloopen, is aan de beurt het afstorten van de beton. Hoe en door wien dit zal worden uitgevoerd is nog niet bekend. 'POORTVLIET. Woensdagmiddag om streeks half vier was C. v. d. Klooster bezig een motorrijwiel te beproeven, toen hij van den dijk afkomende zijn stuur verloor en tegen een boom opreed. De berijder werd van den motor afgeslingerd en met een paar wonden aan zijn hoofd bewusteloos opgenomen. Per auto is hij naar zijn ouderlijke woning vervoerd. Zijn toestand is bevredigend. De ontboden ge neesheer verzorgde de wonden. De opbrengst der collecte voor de huldeblijk aan tl. M. de Koningin-Moeder bedroeg 155.73. STAVENISSE. L.l. Vrijdag brachten de heeren Kerslen, Krijger en Zandt, leden der Tweede Kamer, hun voorgenomen be zoek aan het eiland Tholen, in verband met de hangende autobuskwesties. Zij hebben daar besprekingen gevoerd en den weg gereden, waarlangs de verschillende diensten worden geëxploiteerd. Ook namen z(j de bussen in oogenschouw. OUD-VOSSEMEER. De verkoop van Emmabloempjes heeft in deze gemeente opgebracht ruim f38. Verkoopingen en aanbestedingen. oorlogschepen naar Tsingtao gezonden, terwijl ook Engeland schepen heeft ge zonden. En het oorlogsspel gaat lustig door. De Chineezen hebben erg huis gehouden onder de burgerlijke bevolking waaronder vele Japanners zijn, die op de meest weerzin wekkende wijze werden vermoord. Nu gaan de Zuidelijken Japan beschuldigen dat dit den strijd heeft doen ontbranden en weigeren voor Japan den spoorweg, welk bezit voor Japan van groote waarde is, te ontruimen. Hevige gevechten zijn er het gevolg van en de Japanners hebben den spoorweg in bezit genomen. En zoo schijnt er een oorlog te zullen ontbranden die wellicht vérstrekkende gevolgen zal kunnen hebben. BINNENLAND. Oud-Vossemeer. Vorige week werd voor den lieer Vricnseen woning geveild in den Patrijzen weg, pas in 1924 nieuwgebouwd. De liefhebberij bleek gering, er werd slechts f 1100 geboden; de koop werd dan ook ingehouden. Woensdagmiddag heeft Prinses Juliana vergezeld van gevolg, den eersten steen gelegd voor het Museum van de grenadiers en jagers te Waalsdorp. H. M. de Koningin Moeder heeft het voor nemen binnenkorteenigen tijd teVIissingen door te brengen. De booge gast zal streng incognito in Hotel Britlannia haar intrek nemen. Minister Kan bezoekt deze week Zee land, voornamelijk om zich op de hoogte te stellen met de visscherij op de Zeeuwsche Stroomen. Zondag is vrij plotseling op 54-jarigen leeftijd overleden de heer Jan van As, sedert 1913 raadslid en sedert het vorig jaar wethouder van Bergen op Zoom. Provinciale Staten van Zeeland. Ged. Staten hebben bepaald, dat de Staten van Zeeland voor de eerstvolgende zitting bijeen zullen worden geroepen tegen Dins- dag 12 Juni, des avonds te half acht, terwijl de zitting, waarin de voorsteilen worden behandeld,zalaanvangen op Maandag 2 Juli, des morgens te half twaalf. onderzoek te Den Haag voortgezet en van daar voerde het naar Rijswijk, waar het een zekere 36-jarige mevr. A. B. geb. L. aanwees, Deze is een Doitsche van geboorte, gehnwd met iemand nit Boedapest. De inspecteur van de Rotierdameche politie de heer Diepenhorst, is met den portier van de Rotterdamsche Bankvereeniging, naar Rijswijk gegaan, waar de portier de dame onmiddelijk herkende. De politie heeft baar gearresteerd, hoewel ze ontkent iets met de oplichting uit staande te hebben, wel geeft ze toe den be- wusten dag te Rotterdam te zijn geweest. Inmiddels dunrt het onderzoek voort. 6 36254, BUITENLAND. Roemenië vraagt weder eens de aandacht. De Boerenpartij, waaronder de gewezen Kroonprins zijn aanhang telt, is weer roerig. Indertijd heeft deze partij een groote ma nifestatie gehouden, waarbij het de regee ring noodzaken wildeom hun wensehenin te willigen. De Regeering wilde niet toegeven, doch door onderhandelingen wist ze de zaak op de lange haan te schuiven. Nu hebben ze Zondag een manifestatie gehouden te Alba Julia, waar een veertig duizendtal personen aanwezig was, die een motie ingediend hebben, waarbij ze zich op hetzelfde standpunt plaatst als eenige maanden geleden en wijziging der regee ring vraagt. Om aan dezen eisch meer kracht bij te zeilen, is een gedeelte der manifestanten naar Bucharest opgerukt, waar de regee ring in allerijl strenge maatregelen nam om een staatsgreep te voorkomen. Deze heeft in de eerste plaats alle vreemde journalisten de grens over laten brengen. Reeds hebben er schermutselingen plaats gehad tusschen militairen en leden van de Boerenpartij, die de hoofdstad binnen wilden dringen. Veel opzien heefl het gebaard dat in Engeland twee vliegtuigen die met onbe kende bestemming zouden vertrekken, zijn aangehouden. Bij onderzoek bleek dat ze eenige millioenen strooibiljetten bevatten die een proclamatie inhielden van Kroon prins Garol, die in Engeland vertoeft en gericht aan zijn Volk. De Engelsche regee ring is niet zeer te spreken over de hou ding van Prins Carol en heeft hem ver zocht om binnen twee dagen Engeland te verlaten. Of de kans nog zal komen dat Kroon prins Carol zijn zoontje, die do wettige koning is, van de troon zal stooten J)e pogingen er toe aangewend zijn reeds vele geweest. De strijd in China heeft een eigenaardige wending genomen die wellicht vérstrek kende gevolgen kan hebben. Japan had troepen gestuurd om de belangen van zijn onderdanen te beschermen en de Japan ners 2ijn in den knel geraakt en aange vallen te Isinanfoe. Waar de aanvallers vele waren, geraakte de munitie op en de Japanners zoodoende in de minderheid. Er zijn veel Japansche soldaten gesneuveld, terwijl vanzelfsprekend de Jafiansche re geering het niet op zich laat zitten en een heel leger gereed gaat maken om den Chineezen te beduiden dat Japan machtig genoeg is om zich te handhaven tegenover China. Amerika heeft reeds belangstellend bij Japan geïnformeerd wat of dit land er mee voor heeft om troepen te zenden. Als het is om Japansche belangen te be schermen, ja dan kan Amerika er niet veel van zeggen, is het om oorlog te voeren tegen China, dan zal Amerika dat moei lijk goea vinden omdat dan de Japanners, die Amerika toch al niet gaarne ziet, wel licht, er te veel voordeelen uit kunnen halen. Intusschen heeft ook Amerika in allerijl GEMENGD NIEUWS. 36252 10 Bij Apoth. en Drogisten heeft herkende het geweer als ei van dezen verdachte. De politie heeft thans nog een t verdachte aangehouden. Uit het het geldkistje wordt 70 vermist, inderdaad een luttel bed iemand te vermoorden. Doodelijk ongeluk te Rotterdan VVoensdagmiddag wilde de 1 kruier Van Wijk zich aan het Delftsche Poort, over de rails r tweede perron begeven, toen juist uit Maassluis naderde, die door de niet werd opgemerkt. De ongelukki door den trein gegrepen en op slag Ernstig ongeluk. Fraude bij de Rotterdamsche Bankvereeniging. Vorige «eek is een geraffineerde oplichting, gepleegd van welke een groote bankinstelling te Rotterdam de dupe was geworden. Er kwatn een deltige dame die vertelde te komen in het belang van het fonds tot stenn van dames nit den gegoeden atand, die buiten baar schuld in fioancieele moeilijk heden waren geraakt. Zij had telkens bij haar bezoeken naar een bepaalden chef gevraagd eo dezen een cirte-de-correspoudence getoond, op welke kaart de echtgenoole van een bekend in gezetene aldaar aan de bank machtiging verleende, eeu bedrag van f 12,500 op haar rekening af te schrijveu, ten behoeve van de deftige dame, die voor dit geld later effecten zoo koopeo, ter vorming vaD bet loods, dat in zijn geheel voorloopig f50,000 zou bedragen. Dat geld is haar uitbetaald. De Rotterdamsche politie heeft een der chels van de Rotterd, Bank ver. gearresteerd en tusschen beide raken is verband, daar de cbef, die aan de deftige dame bet bedrag van I 12,500 heeft doen uitbelalen, nog deozelfdeo dag enkele belaDgrijke fiuancieele mannpulaties beeft verricht. Dit heeft achterdocht gewekt, eo ua een uitgebreid onder zoek is de politie er toe overgegaan, dezen chef aan te houden, omdat bet lang niet uitgesloten wordt geacht, dat meu bier te doen heeft niet een complot. Zou deze chef geheel op de hoogte zijn geweest vao de beraamde oplichting, en zou het optreden »an de deftige dame slechts een middel geweest zijn, hem aan een groot bedrag in geld te helpen. De betrokkene beeft gedurende vele jaren ge speculeerd en daarbij groote sommen verloren. Naar alle waarschijnlijkheid heeft hij de tekorten, ontstaan in zijn pri'é-rekeniug aangezuiverd met geldeo, welke hij ten oadeele van de Bank heeft verduisterd. Het totaal bedrag van deze verduiste ringen wordt op tenminste f 20,000 5 25,000 geraamd. Bij dit onrechtmatig verkregen geld dient dan nog het bedrag van f 12,500 te worden opgeteld. Dal die chrf gedurende zulk een langeD tijd fraudes heeft kunuen plegen, moet zijn oorzaak vinden iu de omstandigheid, dat hij een zeer booge positie bekleedde, waario hij het volle vertronweo genoot. Dit vertrouwen was zoo groot, dat de directie van het kantoor aaD do Boompjes van de R itterdamache Bankvereeniging geruimen tijd geleden dezen atdeelingschef tot baar secretaris heeft beuoemd. Op het oogenblik ia deze, J. Q. v. d. E Br., die bebalre deze functie o. a. nog den post van presidant-commisaaris van een scheepvaart-maat schappij bekleedt op het politiebureau aan de Groote Paauweusteeg opgesloten. B:ooe:,kort zal hij worden orergabraoht naar het huis van bewaring. De politic heeft ondertnsscben niet stilgezeten en er is reeds gebleken dat de gearresteerde groite verliezen heeft geleden bij speculaties, die hij dekte door geld bij de Bankinstelling waar hij werkzaam was, te verduisteren. Men benadert thans het verduisterde bedrag reeds op 140,000, waarbij dan nog komen de f12.500 waarvoor de bank is opgelicht, welke oplichting echter door gearresteerde wordt ontkend. Ook is reeds gebleken dat verdachte veel te groot leefde. Zoo maakte hij groote buiten- landsche reizen, heeft eeo villa laten bouwen te Wassenaar. Thans vermoed de politie dat ver dachte zich ook aan oplichtingen heeft schnldie gemaakt. De politie heeft iotosscheo reeds de dame op gespoord aan wie het bedrag van f 12.500 is ter hand gesteld. Men wist reeds dat ze met eeu Duitsch accent sprak, doch een onderzoek te Rotterdam liep op niets uit. Toen werd dit Autobusdiensten. De Kroon heeft gehandhaafd de besluiten, waarbij vergunningen voor autodiensten zijn verleend aan de gebr. de Rooy te Dinteloord voor diensten van Bergen op Zoom over Steen bergen naar Dinteloord met een zijtak van Bergen op Zoom naar Vrederust; van Bergen op Zoom over Steenbergen naar Nieuw-Vossemeer, en van de N. Brab.- Zeeuwsche grens over St. Philipsland naar het Zijpe (veer). Protestwissel met valsche handteekening. De coöperatieve Inkoopvereeniging »St. Homobonus« te Rotterdam is bijna de dupe geworden van een geraffineerde oplichting, voor een bedrag van ruim 7000 gulden, door middel van een protestwissei voor zien van een valsch stempel en een val sche handteekening. Deze wissel, die zou zijn afgegeven door een Amsterdamsche firma, waarmede »St. Homobotiusj geregeld zaken doet, droeg o. a. een stempel van de vereeniging en een handteekening voor accept, die van den directeur moest zijn. Door de vereenvoudigde contróle welke alle wissels bij »St. Homobonus« onder gaan, kwam echter aan het licht dat het stempel van nSt. Homobonusci nagemaakt was, en hoewel een zeer goede imitatie, toch iets kleiner dan het echte. Bovendien was de handteekening voor accept van den directeur onleesbaar. De wissel werd daarom geretourneerd. De gedupeerde moet de Batik zijn, die den wissel verdisconteerde, zonder vol doende contróle of de handteekening van den directeur van sSt. Homobonusir goed was. Door de Bank is door middel van een deurwaarder tegen de niet-betaling ge protesteerd om het feit officieel te doen vast stellen. Wereldvlucht per K. L. M. Het vertrek van den heer Van Lear Black tot zijn groote wereldvlucht met de K. L. M. is bepaald op Maandag 14 Mei van de lucht haven van Londen. Het3-motorigFokker-v'iegtuig, H-NADP, bevindt zich thans nog op Waalhaven, waar geregeld proefvluchten worden gehouden, en vandaar zal het Zondagmorgen met Gey- sendorffer als eersten bestuurder, Scholte als tweeden bestuurder en Weber als werk tuigkundige naar Londen vertrekken. Aan boord zal zich dan de heer A. Plesman, directeur der K. L. M., bevinden, die den heer Van Lear Black uitgeleide zal doen. Zooals bekend, zal op de terugreis het vliegtuig niet naar Europa terugkeeren, doch van Kaïro uit een tocht naar Tokio en terug worden ondernomen, j Te dien einde zullen in Kaïro de ge bruikte motoreu door nieuwe worden ver vangen. Wanneer de heer Van Lear Black in Europa zal zijn teruggekeerd, zal hij een afstand van ruim 55,000 K.M. door de lucht hebben afgelegd. Brand en misdrijf. Woensdagnacht werd de vrijwillige brandweer te Maartensdijk (provincie Ut recht) opgeroepen voor een brand te Voor dorp. Ter plaatse aangekomen, bleek aan de brandweer dat het huisje een houten ge bouwtje, niet meer te redden viel. De hevige wind wakkerde liet vuur aan. Het huisje brandde geheel uil. Bij onderzoek bleek, dat de bewoner, Floor genaamd, op den grond achter het huisje met verbrijzelden schedel lag. In het huisje werd een geweer ge vonden en in de voorkamer lag een ge opend geldkistje. Zeer vermoedelijk is hier van een misdrijf sprake. Een justitieel onderzoek door den officier van justitie te Utrecht en den burgemeester van Maar tensdijk heeft geleid tot aanhouding van een 22-jarige arbeider uit Blauwkapel, werkzaam bij de gemeente Maartensdijk en wonende enkele honderden meters van de plaats van het misdrijf. Tegen hem beslaan ernstige vermoedens. De justitie doet veel moeite het geval op te helderen, doch verdachte blijft ont kennen. Er zijn echter feiten aan den dag ge komen die aanwijzingen tegen den ge arresteerde zijn. Zoo is het gevonden geweer autogenisch gelast en de smid die dit gedaan Woensdagnacht is door het breit dep. hooldkabel van de transporlb het terrein van den sluisbouw te lJi een zware ijzeren bak, waarmee beto naar de stortplaatsen wordt vervoet beneden gevallen. Twee arbeiders door den bak getroffen. Een van 28 jarige W. K., afkomstig uit f (N.-B.) werd op slag gedood. De C. M. K., afkomstig uit dezelfde ger is met een ernstige schedelfractui het St. Anthoniusziekenhuis te IJi vervoerd. Gesnapt. Woensdag zag een rechercheur centrale recherche te Rotterdam, d man en een vrouw zich op verdacht ophielden tusschen het publiek, d j een winkel stond, op den hoek vt Middensteiger en de Hoofdsteeg alhi zag, dat de vrouw van eeu dame het opende. De man, die bij de vrouw t waarschuwde haar evenwel, dat zij werd en beiden zijn haastig weg' Gedurende eenige uren beeftdereclie hen gevolgd, maar er heeft zich hl geen gunstige gelegenheid om hun slaan, meer voorgedaan. Tenslotte he hen aangehouden. Het bleken den 28 Miec Zijland Cichory, afkomstig uit en de 35-jarige Sofja Mazinska, afk uit Keulen te zijn Beiden zijn van Pt origine. Zij zijn opgesloten. Ontslagen. Te Den Haag zijn eenige inspi van politie voor de keus gesteld om te vragen of anders ongevraagd te k Zij deden hun plicht niet goed. T waren ze bij de centrale recherche I deeld, doch_waar deze is opgeheven,m ze gewoon dienst doen, o. m. de ai van politie controleeren. Waar dit hen een weinig eentonig voorkwam, ze niet ten volle hun plicht en tl nu voor dit gebrek aan plichtsbesef 1 De Veenbranden in Drente. Drenthe is geteisterd door groote branden. Deze zijn ontstaan door brand geraken van stapels overjarig waarhij de mogelijkheid van kwaad" heid niet is uitgesloten. Hierdoor eerst de stapels turf die in het veer den, verloren, waarna daarna de vuur vatte en de hevige wind het aanwakkerde. Jammer genoeg is menschenleven te betreuren, een m waarschijnlijk door den rook den kwijtraakte en verdronken is. Te Et compascuum, Emmererfscheidenvee Valtliermond zijn tal van huizen ver. Sommige schepen vatten vlam, kort schade is aanzienlijk. In verband met den ernstigen to< werd hulp van de brandwefer uit At dam, Den Haag en andere plaatsi vraagd, die spoedig is verleend, waa men op de meest bedreigde puntei brand kon besl rijden. Door den ht wind scheen het een hopeloos pogen nadat de wind was gaan leggen i Woensdag geregend heelt is thans de bedwongen. Verbrand. Te Axel is, waarschijnlijk door v< uit een machine, eenige hoopen stroo partij niet gedorschen papaver ver Een oogenblik was men bevreesd het in brand geraken van de boet doch de motorspuit uit Zaamslag w brand te beperken tot het stroo. Gevaarlijk speelgoed. Op den Paralelweg te Den Haa eert heer met een rijtuig, toen hij een knal hoordeen een stekende pijn aa oor voelde. Het bleek dat hij in zijn schelp een klein gaatje had,waarsclu ontstaan door een flobertkogeltje. Met moedt dat eenige jongens met een flob weer aan het spelen zijn geweest, e kogeltje ongelukkiger wijs het oor va heer raakt. Hoewelde politie dez:ak o zocht, zijn de daders niet niet gevo: Oneerlijke burgemeester. In België is de burgemeester van B^ gearresteerd wegens zoek maken van gt Hij heelt bekend 3 millioen franc hebben verduisterd, welke som hij zich had voor betaling aan herstelli aan verwoeste huizen en kerken. Onschuldig ter dood gebracht. In 1925 werd een Rus, Jakoebofs Mecklenburg ter dood veroordeeld wi moord op zijn buitenechtelijk kind vonnis werd voltrokken en de man hoofd. Kort na dien begon men te felen aan de juistheid van het vonnL

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1928 | | pagina 2