Doorzitten PUROL I Vruchten Het Bestuur van het Water schap St. Maartensdijk maakt bekend, PCfpMS Te koop een brood-, beschuit- en Kleingoedbakkerij Leerjongen 86237 Keukenkachels Karpetten Bedden J. MELSE, Tholen. Matrassen NUTSSPAARBANK TE THOLEN. boerendienstbode Radiotoestellen en G.visjr. Rijwielen Twee Metselaarsknechts Humoristische Kinderbriefkaarten Telers gevraagd SLUIS en GROOT's Koninklijke Zaadteelt en Zaadhandel, Enkhuizen, voor Witte Stamboonen, Witte-, Roode Savooie- en Spruitkool, Koolrapen, Rapen en meerdere soorten Tuinzaden. iet, RIE1 11 van hetzelfde college betreffende het i van een geldleening van f20,000. stukken worden voor kennisgeving omen. request van de visschersvereeniging Elkander" houdende een verzoek ekenning van vergoeding aan eige- van Thoolsche visschersvaartuigen et strijkbaar maken van masten. VV. stellen voor op hel request nd te beschikken. ieer van de Berge vraagt of het niet is een commissie te benoemen die en in hoeverre die menschen dat hebben en een oordeel over die ;unnen vellen want het gaat toch an om voor gebouwen en andere n Tholendie zichtbaar zijn gemaakt i en dat hetgeen dan niet zichtbaar zal worden gemaakt. Nu komt men ld terug dus het schijnt dat het noodig hebben 3 menscheu het gehad en het afgeloopen. Spreker meent dat den weg ligt omdat te onderzoeken. ieer Moelker zegt het vorige verzoek iet duidelijk maar dit verzoek is uidelijk. Die menschen hebben de liet zoo maar in orde daar hebben verschillende dingen toe mede et en het komt ook omdat zij niet e Zuiderzee gaan. menschen vragen geen geheele ver- maar zij willen tegemoet worden en in de kosten en spr. gelooft dat illijk is. Er is nu f800 uitbetaald vaartuigen en nu die andere niets en zou spr. onbillijk vinden. Spr. is ten ir die menschen een vergoeding te want het gaat niet aan de een en de ander niets. Spr. zou gaarne zien dat het werd ingewilligd, dan later een bepaalde som voor wor- istgesteld. beer Baaij sluit zich aan bij dhr. er en licht toe dat men b.v. een bokkepooten aanschaft en vindt illijk. Wat is uitgetrokken voor het nd maken? Z. i. zal het B. en W. getal vaartuigen meegevallen zijn irom is tegemoetkoming gewenscht, Heen voor hen waarvoor dit noodig is. beer Moelker is alleen tegen wat de aaij gezegd heeft, dat die het kunnen .El i ni vergoed worden. Spr. is er voor jelijk te behandelen, ntffbeer Overbeeke merkt op: in de van toel. staat: gelijke monnikken, kappen. Spr. vindt beter een zeker aan de ver. uit te keeren. Spr. is m van f2000 a f1500 genoemd en edrag te noemen. voorzitter zegt, dat is uitgetrokken voor schepen die strijkende mast b. Nu zegt de visschersver. dat het ïoud van sommige masten is ver- osd. De schippers die uitkeering i is zoodanig bedrag uitgekeerd, dat moet werden gekomen in het bedrag betaald hadden voor het strijkbaar Spr. is er van overtuigd, dat het ie drie schepen meer heeft bedragen, anneer men op het verzoek van de ersvereeniging ingaat, men die men de totale som moet vergoeden. Nu B. en W. zich op het standpunt dat ch niet aangaat particuliere eigen en te onderhouden en daarom stellen r hierop afwijzend te beschikken, beer Baaij zegtde voorzitter spreekt erwaarloozing, maar spr. is het hier- niet eens. Wanneer men iets niet noodig heeft en dat ligt een jaar is dat niet meer vertrouwbaar, heeft dit eens haastig berekend en komt dan tot een bedrag van f1750, dat ïs f50 per vaartuig. De heer Dekker merkt op dat de ge bouwen aan de Botermarkt particulier eigendom zijn en die worden toch ook hersteld. Spr. zou denken dat die dan ook verwaarloosd zijn. De voorzitter zegt dat dit niet waar is, Hier is hetj zoo dat er door een ander schade wordt aangericht en dat moet worden hersteld. De heer Dekker zegt dan blijkt dat het onderling niet voldoende is onderhovden. De voorzitter merkt op hier is het een andere kwestie. De heer Wagemaker merkt op dat er zou betaald worden waar het noodig was. De heer Moelker zegt dat die menschen met f50 of f60 geholpen zijn. De heer van den Berge zou in over weging willen geven een deskundige te benoemen met een lid van den raad en dan te onderzoeken wat bet werkelijk zou kosten. Wat de heec Baaij zegt het ge makkelijk te kunnen met f50 misschien kan het dan wel met f40. Spreker is er voor het niet overdreven te doen. De Voorzitter zegt dat wanneer er op het verzoek wordt ingegaan dit de ge meente veel geld zal kosten. De heer Quist merkt op dat de Voor zitter zegt dat het de gemeente veelgeld zal kosten maar wanneer particulieren schade van de brug hebben wordt dat betaald. Spreker is er voor dat door de gemeenschap te betalen. Wethouder Goossen merkt op dat toen deze zaak besproken is er gesproken werd dat er voor in aanmerking kwamen drie vaartuigen en daar is voor uit getrokken op de begrooting. Nu maakt het een ver schil of er drie zijn of 40. De meeste hebben een strijkbare masten nu spreekt men van gelijke monniken en gelijke kappen en er waren er maar 3. De heer Moelker merkt op, dat wat wet houder Goossen daar zegt anders is gegaan. De heer Baaij zegt, dat de masten wel strijkbaar zijn, maar het materiaal is er niet meer van in orde. De voorzitter geeft in overweging het voorstel van den heer Van den Berge te accepteeren en B. en W. dan machtiging te verleenen om die zaak te onderzoeken. De heer Moelker zegt er voor te zijn een vaste som te bepalen. De Voorzitter dat dit op het oogenblik niet gaat. De heer van den Berge voegt nog iets bij zijn voorstel en wel om dan te gaan tot een zeker bedragj Het voorstel van den heer van den Berge wordt met algemeene stemmen aange nomen en de som bepaald op f2000. /Slot volgend nummer./ Wordt de normale vermeerdering ver hinderd, dan hebben wij een achteruitgang te duchten, met al de daaraan verbonden nadeelen. Een gedeelte der vogelbroedsels mag, door min of meer natuurlijke oorzaken, mislukken, deze tegenslag is van weinig belang, vergeleken bij het nadeel, door onze jeugd in den broedtijd aan den vogel stand toegebracht. En dit nadeel kan daar zijn wij zeker van voorkomen worden indien de volwassenen, die betrokken zijn hij de opvoeding onzer kinderen, er den strijd tegen willen aanbinden. Met dankbaarheid willen wij constateeren dat in vele gezinnen en op vele scholen den kinderen de noodzakelijkheid van vogel bescherming voorgehouden wordt en met gunstige resultaten. Wij mogen wel aan nemen, dat zoo goed als alle ouders en opvoeders het betreuren, dat onze jeugd zich tegenover de vogels misdraagt. Geen enkel belang wordt er door gediend en de nadeelen der vermindering van den vogelstand zijn vele het gevaar voor insecten-, slakken- en muizenplagen neemt toe; schepselen, die den mensch bekoren door vorm en beweging, kleur en gezang, gaan noodeloos verloren onze jongens verliezen hun eerbied en bewondering voor de natuur. Wie het wel meent met onze vogels en met deNederlandschejeugd, steune daarom het streven onzer Vereeniging, wekke de jeugd op, nesten, eieren en jonge vogels te ontzien. Veelal moge het nadeel aan der. vogel stand opzettelijk worden toegebracht, soms evenwel geschiedt dat onbewust. Houdt daarom den jongens voor, de omgeving der nesten niet te vertrappen en geen eieren of jonge vogels in handen te nemen. Indien algemeen op de medewerking van ouders en opvoeders gerekend mag worden zal het aantal vogelsin Nederland toenemen. Een belang, niet alleen voor de vogels, doch evengoed voor den mensch. En zal het opgroeiende geslacht niet dankbaar zijn voor onze opwekking, om noodelooze en onredelijke verdelging van het leven in de natuur als iets onwaardigs te beschouwen bij Wie/rijden en Zonnebrand verzacht en geneest door Doos 30-60. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten 763 10 36234 KERKNIEUWS. INGEZONDEN. Vogelbescherming in den broedtijd. (Een beroep op de medewerking van ouders en opvoeders Het mag wel als algemeen bekend ver ondersteld worden, dat onze in het wild levende vogels niet gemist kunnen worden in de huishouding der natuur, noch voor tal van menschelijke bedrijven, als land bouw, tuinbouw, boschbouw, enz. Van allerlei omstandigheden hangt het af, of deze dieren zich behoorlijk kunnen handhaven, in de eerste plaats wel van het verloop van den broedtijd. Bij vele soorten is het sterftecijfer hoog, en de natuur zoekt dit nadeel te ondervangen, hetzij door groote legsels, hetzij door dubbele broedsels. Nederlandsch schip vergaan. Er waren berichten gekomen dat men wrak- deelen gevonden had van het Nederlandsche schip yCaldisto*. Men vermoedde dat het schip met man en mois vergaan was, welk vermoeden, ongelukkig genoeg waarheid blijkt te bevatten. Men heeft thans het wr&k ontdekt op de rotsen van het eilaud Portnova bij Kaap Breton. Een lijk der opvarenden is reeds gevonden, zoodat men veronderstelt dat het schip met mau en muis is vergaan. De lijst van de bemanning van de Callisto luidt: Kapiteiu O. A. de Baak, le stuarman H. Tb. Marwits, 2e stuurman H. W. G. Docters, 3e stuur K. van Beukelen, le machinist J. G. Teerliog, 2e machinist J. B. Lamferkamp, 3s machinist R. C. L. v. d. Velde, assistentmachinist C. J. Sleic. bootsman C. Verschoor, kok N. Bos, koksmaat J. Hendriks, hofmeester H. S. v. d. Piuytn, bediende 1. Wolf, messbediende J. Datema, matrozen A. Zaayer, J. J. Jaosefti), M. GuidiBe, J. W. W. Fellenberg (Ouitscher), O. Kraus (Daitscher,) M. H. Schattot (Duitscher), d=skboy N. A. J. Bolk, doDkryman T. C. Mohlmann, olieman J. A. Block (Daitscher), stokers G. Stede- hooder, T. Kersten, J. de Klerk, J. van GroniDgeu G. Romanof, O. Laders (Duitscher), treinmers C. Kalk, C. H. Ortmanu (Duitscher) en R. C. F. Lnca» (Daitscher.) Tholen. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier door ds. E. J. H. van Leeuwen te Arnhem. Zaterdag is mgr. A. J Callier, R.K. bisschop van Haarlem, na een langdarige ziekte, in den ouderdom van 78 jaar overleden. Mgr. Callier ia op 24 Mei 1849 te Vlhsingen geboren als zoon van een loods. Den 15den Aug. 1872, in zyn 23ste jaar dus, werd hy tot priester gewijd. Hy was eerst werkzaam als kapelaan te te Volendam. Amsterdam en Den Haag en daarna 17 jaar leeraar aan het Seminarie Hageveld te Heemslede. In 1903 weid mgr. Callier door Paus Pius X, die jaist Leo XIII was opgevolgd, tot bisschop van Haarlem benoemd. Op 28 Oct. werd hy als bisschop gewyd. PREDIKBEURTEN Zondag 29 April. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds Datema (Bei. v. d. H. Doop.) Aan het eind van beide Godsdienstoefeningen schaalcollecte voor de geneiale kas.) Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur dr. Veltenaar. Oud Geref. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 en avonds 6 uur leeskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. GEEN DIENST. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Verschoor. (Bed. H. Doop.) Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur dhr. de Vries. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Los. (Voorm. Bed. H. Avondmaal.) Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en's avonds 6 nar ds. J. Overduin te Werkendam. (Voorm. Open bare Belydenis nieuwe lidmaten. Nam. Doopsbed.) St-Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Van Doorn en nam. 2 uur leeskerk. Oad Geref. Gem. voorm 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 nar leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Moerman. Oud Ger, Gem., voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. de Gidls. (Doopsbed.) Oud Geref. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 'a avonds 5.30 uur leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. de Gidts en nam. 2 uur leeskerk. Geref. kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 nur leeskerk. BURGERLIJKE STAND. Gmeeenle THOLEN van 28 April3 Mei Ondertrouwd: J. de Korte en M. van Burgh, beiden te Tholon. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 4 Mei 1928. Noteering te Tholen. Boereuboter f 1.U0 per pond. Roomboter f 1.05 Eieren 4'/2 eert per stok. roawd J. y. d. JAGT Ja. en 7 36240 W. TH. KEUR Jd. «tiiisp, 3 Mei 1928. roawd M. DUIJNHOUWER Mz. en 7 36241 J. BOLIER Gd. eniise, 3 Mei 1928. 8 Eben Haëzer 1928 de Heere wil en tij hopen onze geliefde otouders A. C. DE HOND en G. KOSTEN löen Mei a.s. hunne 50- ?e Echtvereeniging te ge- ken. )*t de Heere hen Dog vele Q sparen mag ia de wensch hunne 22 86228 Dankbare Kleinkinderen. d-Vossemeer, 5 Mei 1928. Alle leden van de Melkvee- Bond op 't Eiland Tbolen bben medegewerkt de Stieren- ienkeuriog zoo goed te doen mijn bijzonderen dank. H. J. DORST. i»e, 2 Mei 1928. 86246 dat de voorloopig vastgestelde reke ningen 1927/28 en begrooting voor 1928/29 ter visie van ingelanden znllen liggen in de Vergaderzaal van 5 tot 12 Mei 1928, dat de jaarvergadering van Ingelanden zal worden gehouden in het Gemeente huis en wel op Woeosdag 16 Mei 1928, des voormiddags om elf ure (wett. tijd.) 12 36245 HET BESTUUR VOORNOEMD. St. Maartensdijk, 8 Mei 1928. roeit RATTEN en MUIZEN radicaal uit. Dooiiet >an 50 cenl en f I.- Bij alle Drogiiten. 36044 direct te aanvaarden. Brieven onder letter A poststation, Anna-Jacobapolder. 12 86244 gevraagd, bij M. van Douvendljk, Bcheepstimmeraian, Tbolea, en kunstbloemen, pracht collectie; koopt ze do. Gonda plateel, iets fijns, en verder een prachtaorteering luxe artikelen. Keukenkachel?, groote voorraad, voordeelige prijzen, gratis plaatsen. Spiegels, lainpeD, gaDglantaars, in alle maten en prijzen. Kapstokken, met en zonder spiegel. Eiken eD geschilderde tafels, kasten, bloemeDtatels, theekasten, ledikaulen, zeer voordeelige prijzen. Matrassen vanaf f 4.90. Denk er om e j vergeet niet, dat wij met een kleine winst tevreden zijü, daarom het voordeelig^te en vertrouwdste adres. Aanbevelend, 28 36248 Rente 3 6 De rente wordt maandelijks be rekend en bijgeschreven. 10 Zitting wordt gebonden 's Maan dagsavonds van 78 uur. 36247 Terstond gevraagd een bij C. VAN DIJKE, Roolandpolder, Tholen. 6 36212 THOLEN Je adres voor het leveren van verschillende merken Radiotoestellen. Spannen van antennes, opladen en bijvullen van Accu's. Steeds demonstratie toestellen voorradig. Een Telefunkentoestel kost geheel compleet f130. Ook 2e hands toestellen te koop. Rijwielen verschillende merken, zooals: Simplex, Nederlandsche Kroon, Gazelle, Cleopatra enz. Rijwielen vanaf f40.—. 26 Reparatie-inrichting 36243 Terstond gevraagd: voor geruimen tijd werk, bij 8 36238 W. J. Gunter, Poortvliet. M. JANSE Az., Horlogemaker Tholen Horloges, Klokken, Pendules en verder alle soorten van uurwerken. Barometers, brillen ook op Voorschrift, Naaimachines, Gouden- en ZilvereDwerken. doublé, Gero-zilver en Alpacca ar'ibelen enz. Lcderarlikelen. Reparatie netjes cn billyk. 8 35489 Waarom koopt Ge gewoonlijk een smakelooze kioderkaarl Weet Ge dat er kinderkaarten bestaan, geteekend door Neder landsche schilderessen, die keurig zijn uitgevoerd? Waarom zondt Ge deze niet koopen Ze zijn niet daar, slechts 7 ceDt per stuk fraaie en humoristische onderwerpen en iu heldere kleu ren. Per mapje, van 12 atuke 80 cent. Deberoeuode Katjnsseriein koper druk 6 cent per siuk. Aanbevelend, 26 36239 FIRMA J. M. C. POT Boekhandel - Tholen. door Op contract tegen vaste en hooge prijaen. Te bevragen bij haar ver tegenwoordiger, den heer C. GROOT, Vlooswijkstraat 58, Terneuzen. 36227 23. Tel. 173.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1928 | | pagina 7