MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 Laxeer-Tabletten Al) Zenuw-Tabletten StaaJ-Tabietten Maag-Tabletten 35935 10 Bij Apeeth. en q( gemeente io het oog te houden. Onze gemeente doet reede meer dan andere gemeenten omdat ze is aangesloten, we geren dus reeds een tegemoet koming en het is de vraag maar of we kunnen doorgaan. We zitten met onze gemeentewonirgen, we hobbeu genreentebouwgroud, zoodat we ouk op andere wijze hen, die er behoefte aan helden, bevredigen. Hier dient gevraagd of ouze finanticele draagkracht voldoende is en deze kan dit niet dragen, er is geen geld. De heer Koopman zegt eveneens dat de ge meente reeds veel heelt gedaan, als de werkman komt om een stuitje bouwgrond kunnen we ook de menschen helpen. De heer Vroegop is verwonderd. Als er sprake is van het geven van subsidies dan is er steeds geld co gaat alles van een leien dakje. Nu er voor den werkii.au iets wordt gevraagd is er geen geld. De voorzitter meent toch dat we in S'. Maar tensdijk wel bovenaan Btean, daar we zijn toegetreden. De heer Vroegop blijft bij zijn mceniug dat de gemeente Diet genoeg doet. De voorzitter zegt dat het een ingrijpende Zaak is en acht uitstel het geweDSchte. De heer Vroegop vraagt oumiddellijke be handeling. Het voorstel van doo heer Koopman als zijode het verststrekkende, komt in omvraag, waarbij de heer Vroegop mededeelt het te zullen steuueo omdat er auders wellicht niets van zal komen. Het voorstel wordt verworpen, voor de heeren Vroegop, Priem en Koopman. Het voorstel van den heer Vroegop komt daarna in stemming en wordt met dezelfde at. voor, verworpen. De heer Vroegop zegt dat uitstel afstel be- teekent en steuuveileeuing was toch zeer wel mogelijk. Van Ged. Staten is ingekomen verzoek om vast te stellen de bebouwde kom, zulks in ver band met de nieuwe molnr- en rijwiclwet. üe kom wordt vastgesteld. Wederinvoering der kermis. Van G. Polderman en anderen ia een adres ingekomen om wederinvoering der kermis. Van den Kerkeraad der Ned, Herv. Kerk is een adres ingekomen om hiertoe niet over te gaao, terwijl vaD ingezetenen van de Gemeente een eensluidend verzoek is iogediend. De heer Koopman wil er niet veel van zeggen en zal kort zij». Driemaal komt er du een dergelijk verzoek ter tafel, tweemaal is dit ver worpen en hij weet met vat er vandaag mee zal gebenren en ieder moet voor zijn gemoed weten hoe hij stemmen wil. Anders wil hij er niet van zeggen. De heer Vroegop vraagt wat het advies van B. en W. in dezen is. üe voorzmer deelt mede aal bet advies van B. en W. is om tot wederinvoering van de kermis over te gaan. De heer Hage merkt op dat vorige vergadt- ring een verzoek is ingekomeu om de kermis weder io te voereD. Toen zijn er adressen ge komen om het niet te doen en hier aan h. cht spr. niet veel waarde, omdat er onderteokenaars bij zijn die zich zeil niet bonden aan de lands wetten en zelf als de kermis er zou zijn kermis gaan honden. Spr, is van meeniDg dat degene die tegen de kermis is, deze niet moet bezoeken, die er voor is mag toch recht hebben te weten wat hij doet en dus kermis gaau vieren. De heer Priem zegt dat het bern zou spijten indien het voorstel tot wederinvoering vao de kermis door den raad zon worden aangenomen. De heer Nelisse verklaart dal het zijo be doeling is geweest om voor de wederiovoeriug te stemmen. Nn heeft hij gehoord dat een der voorstemmers zich heeft teruggelrokkeu eu dan zou zijn stem den doorslag moeten geven. Iudien dit zoo is, zal spr. tegen de wederiovoeriug van de kermis stemmen, omdat hij met allecu de verantwoordlug voor wederinvoering wil dragen. Het adres tol wederinvoering der kermis in rondvraag gebracht, wordt venvorpeu niet drie tegeo vier stemmen. Voor de hh. Hage, Vroegop eu Qiakkelaar. (lu ons korte bericht vorige week verwarden we den naam Priem met die van Vroegop. Zocals de lezers blijkt stemde dhr. Vroegop voor en zetten wij den naam Priem, die tot de tegenstemmers behoorde. Red.) Eeo verzoek van den bond tan kunstmtst- handelaren om voor verschillende artikelen een zelfde recht te heffen als voor andere artikelen. B. en W. stellen voor de gevraagde wijziging aao te brengen. De heer Vroegop zou dan in willen lasschen dat de polder voor grint, macadam er. olie kadegeld betaalde en dat voor de schepen die die art. aanvoeren ouk havengeld wordt betaald. De vooizilter wijst op eeu bestaande overeeu- kornst met den polder die toch voor de w-gen zorgt cd gratis zand aanvoert. Da hoer Vroegop zegt dat dit lang niet op weegt tegenover het bedrag dat anders in de gemeeutekas vlueit. De voorzitter zpgt dat, de gemeenschap toch bij goed onderhoud van de wegen profi'eert. Zeker, zegt de heer Vroegop, doch de onder- houdslasl h'.erv n ligt op het waterschap. De voorzitter zegt dat de polder hierdoor wellicht eens wat minder zorg zou gaan besleden aan dit onderhoud. De heer Vroegop wijst er op dat de thau* bestaande regeling schadelijk is voor de gemeente. Waarom moet een arme drommel wiens aard appelen op de kade komen, wel kadegeld be talen voor eeu mud aardappelen De heer Koopman zegt dat deze zaak al wel viermaal in den raad is besproken door den hfer Vroegop. Zooeven wees wethouder Hage op den minder gunsligen toestand van de gemeente- finaneiën, zoodat we deze iükomsten wel kunnen gebruikeo. De voorzitter wijst er op dat het dijkgeschot toch al hoog is. De heer Koopman zegt dat de polder ong - veer 4000 gemeten telt. Als het havengeld nu eens f200 bedraagt dan wordt dit nog geen vijf cent per gemet. Spr. vindt het niet onbillijk als de polder ook betaald. De voorzitter vraagt hoeveel de polder voor de olie zou moeten betalen. De heer Nelisse zegt dat dit zeer bezwaarlijk zal gaan. Üe heer Koopman vraagt of het nu zoo'n groot bezwaar ia als de polder eens de helft zoo betalen van wat anders wordt geheveu. De heer Vroegop stelt voor voor macadam l ct, en voor zand 3 et. per M3. Oe heer Hage zegt dat er al herhaalde malen oter is gespruken. De Polder helpt wel eens, doch er wordt van den polder ook veel meer gcëiseht. Hoe kan men nu b.v. de olie onder kadegeld laten vallen. Ds voorzitter wijst er op dat het schip in de Sluiskil komt. De heer Hage zegt dat het eeu tankschip is dat geheel wordt overgetapt. De heer Vroegop wil alle materiaal dat wordt gelost en dns op de kade komt laten betalen en eveneens de schepen die aanvoeren, havengeld doen betalen. Met alg. st. wordt dit voorstel aangenomen. Hierna gaat de raad over in gesloten zitting tot vaststelling der wouinghuren. Na heropening stelt de raad deze huren vast onder intrekking van het tevoren genomen be sluit in dit verband. De voorzitter vraagt machtiging om wed. G. van Qorsel bij denrwaardersexploit uit een gemeentewoning te verwijderen. De beer Vroegop vraagt weik motief er voor i". De vouraitter zegt van onderwoning. Met alg. st. keurt de raad dit goed. Bij dc rondvraag vraagt de heer Vroegop hoe het komt dat Hartog Diet heeft kunnen bouwen op aangevraagd terrein. De voorzitter antwoordt dat dit stukje grond te klein is geblekeD. De heer Koopman meent dat de gemeente- opzichter vao een andere meeniug was. De heer Hage merkt op dat bouwen r iet mogelijk is aldaar zonder af te wijken vau de bouwverordening. De heer Koopman meent dat we dienen mede te werken en nu wordeD de menschen afge schrokken. De beer Vroegop zegt dat, als er een woning gezet wordt de drie andere bewoners grond moeten afstaan, waardoor hun huur lager zou moeten worden. De heer Hage wijst er op dat het terrein indertijd ia bebouwd volgens een vast plan, zonden we nu erbij laten bouwen dan moeten de menschen grond, die eigenlijk bij hun huizen hoort dienen af te staan. De heer Koopman wijst er nog op dat als er een aanvraag zou komen voor grond om te bebouwen de gemeente hiertoe verplicht zal zijü. Dezelfde spr, wijst nog op het terrein vau wed, Quaak waar geregeld water op komt, ver oorzaakt duor de slechte rioteering. De voorzitter zegt dat er daar steeds overlast vao wordt ondervouden en zal er ziju aandacht aan scheuken. Da heer Nelisse vraagt hoe het is met de. praatjes omtrent hetgeen op de secretarie is voorgevallen. De voorzitter antwoordt dat het een treurig geval is. Hij zal er niet verder over spreken, daar de zaak in bauden der justitie is. Hierna sluiting. ST. ANNA LAND. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 31 Januari 1928. Voorzitter BurgemeesterHanssens, Secre de lieer Boogaard, aanwezig alle leden. "Waar liet steeds de gewoonte is geweest bij de eerste vergadering in een nieuw begonnen jaar een woord te spreken, wensebt de voorzitter den leden en hun gezin en verder de geheele gemeente en burgerij een gelukkig jaar toe. Als wij een terugblik slaan op het afgc- loopen jaar, is dit voor deze gemeenld, inzonderheid voor landbouw en scheep vaart niet tegengevallen. Al was de uitkomst van sommige landbouw-producten, niet zeer loouend, toch kan men alleszins te vreden zijn, niet de verkregen resultaten. Ook de financieele toestand over 1927 kan voor de gemeente gunstig genoemd worden, zoodat wij weder over kunnen gaan tot vernieuwing van een deel der straten, waarvoor bereids uwe medewerking zal worden gevraagd. Een gewichtig besliiit staat om te worden uitgevoerd, n.1. de vergrooling van het havenplateau en de in verband daarmede uit te voeren werken, welke in een groote behoefte zal voorzien en zoowel in als buiten de gemeente door velen is toege juicht. Op 28 Februari a.s. zullen deze werken worden aanbesteed. De bevolking is in 1927 met 12 perso nen achteruitgegaan. Op 1 Januari bestond deze uit 2614 zielen. Deze achteruitgang is hoofdzakelijk ver oorzaakt door het groote sterfcijfer en de geringe geboorten over 1927. Spreker besloot met den wenscfi, dat er dit jaar maar-veel eensgezindheid en een goede samenwerking moge heerschen in den raad, wat niet anders dan bevordelijk zal zijn voor liet belang der gemeente. Dat dan Gods zegen maar steeds moge rusten op deze gemeente. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: le. Een schrijven, dat goedkeuring was verleend tot verlenging ontruiming onbe woonbare woning. 2e. Een schrijven van de hh Goedege- huure, Kelfkens en Pape dat zij hun be noeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim aannemen. 3e. Een schrijven van A. v. Dijke, dat hij zijn benoeming tot lid der Commissie tot toezicht op het 1. o. aanneemt. 4e. Dat op 19 Dec. 1927 kasopname is gedaan hij den gemeente ontvanger en dat in kas moest zijn een bedrag van f 11649.495. 5e. Een schrijven van den Minister van Waterstaat, dat vergunning is verleend tot uitbreiding der havenwerken, dat de ver gunning is gegeven niet voor 2 jaar maar tot 1 Januari 1930. Dat deze gewijzigde vergunning steeds schriftelijk moet worden aangevraagd bij den hoofdingenieur der Waterstaat. Dit alles werd voor notificatie aangenomen. Een verzoek van L. van Poperen, om in aanmerking te komen voor levering van handwerken, werd op voorstel van B. en W. ingewilligd. Een schrijven van den Raad van Goes, inzake den keuringsdienst van waren en dat steeds nadere inlichtingen kunnen worden aangevraagd, terwijl de begrooting voor dit jaar zal bedragen de som van f 72.000, werd eveneens voor kennisgeving aangenomen. Het verslag Volkshuisvesting wees aan, dat 0 maal nieuwbouw, 1 maal bijbouw en 0 maal verhouw heeft plaals gehad. Van Ged. Staten was ingekomen een schrijven, dat de raad tot 1 April mocht beschikken over de helft der begrooting, terwijl overgegaan mag worden tot het innen der goedgekeurde belastingen enz. Van hetzelfde college, dat de verpleeg- kosten en kleedinggeld voor de stichting Vrederust zullen bedragen f800 en f50 kleedgeld per verpleegde. Van den Minister van IJ. N. W. dat een bedrag is beschikbaar gesteld van f12000000 voor nieuwbouw en I 80000 voor opruiming krotten en dat een zeker bedrag zal be schikbaar zijn voor 2e hyphotheek. Van het bestuur der Electrificatie Noord- groep, was een schrijven dat hen door de Provinciale Staten een crediet is verleend van f435000, terwijl zij de medewerking- der gemeenten inroepen. Tevens deelen zij mede, dat de garantie voor de gemeenten die hebben aangesloten is vervallen, doch dat de verbruikers een voldoend bedrag aan stroom moeten be trekken. De voorz. merkt op, dat Tholen hier buiten staat, aangezien dit alleen voor de Noordgroep zal gelden, doch hoopte dat wij hier ook eenmaal zullen kunnen pro- fiteeren van dit nuttig en piachtig licht. Afwijzend werd beschikt op een verzoek om subsidie voor een te houden congres door het Hoofdbestuur der Ambtenaren der Gem. Financiën, daar B. en VV. het wei nuttig vinden, maar geen vrijmoedig heid hebben subsidie toe te kennen. Van het Waterschap der Calamiteuze polders (Suzanna) dat zij behoudens goed keuring, van Ged. Slaten in beheer aan de gemeente afstaan 67 M2. onderberm, noodig voor de uitbreiding der havenwerken, ter wijl kosten en onderhoud geheel voor reke ning der gemeente zullen komen. De voorz. zegt: dat hiermede de ge meente alleen het beheer krijgt doch dat het eigendomsrecht alleen aan de Ambachts heer behoort, hij zou gaarne met diens vertegenwoordiger in overleg komen', ten einde het eigendom worde van de gemeente, waardoor deze meer rechten heeft. Dhr Heijboer 'nformeerde, of reeds met dien vertegenwoordiger is gesproken. De voorz. antwoordde, dat hij dit reeds bereids heeft gedaan, doch dat dit nu schriftelijk moet gebeuren. Dhr Goedegebunre merkte op, dat de kosten wel niet erg groot zullen wezen. De voorz. was het hier mede eens, daar de grond vrijwel waardeloos is, en het hier alleen den onderberm betrett, hij hoopte en geloofde wel, dat hier niet veel voor zal worden gevraagd. Waar de gemeente niet mag beschikken over eigendom van anderen was een goetle oplossing ten zeerste geweuscht. Bestoten werd daarna met alg. stemmen aldus te handelen. Aan J. Moerland werd voor 1 halfjaar ontheffing verleend van hondenbelasting, eveneens aan een ander ingezetene (de naam konden wij niet verstaan corr.) welke tbc hö aanvoerde dat zij (de hond of wiej een halfjaar dood was. im Dhr Goedegebuure merkte op, dee geen hond meer houden dit niet vi> 1 waren aan te geven. De voorz. merkt op, dat hun eige* is, de aangifte direct te doen, anders voor een vol jaar moeten Aan de hizonclere school werd egI, schot verleend van f 1008 zijnde tjyj hetgeen hen volgens de wet toeko* het totaal gerekend naar de kost leerling der openbare school oviic welke bedragen f6.30 per kind. bedrag van f1260. Het supletoir kohier hondenbelastc over het 2e halfjaar 1927 vastgesl08 een vermeerdering van 2 X f2.51,,, De voorz. merkte op, dat eeti)u op de begrooting is uitgetrokke nieuwbestrating van f3183.23 enj namens B. en W. voor dit in eigen uit te voeren, het leveren van hjjj riaal aan te besteden en de best!?* doen uitvoeren door Moerland vol de M2. Met het overschot zullen da; —eet 1 7d paadjes worden opgeknapt, vav komen hiervoor in aanmerkingC.I bij J. den Engelsman, de Vijf Zij pad hij J. Scherpenisse en bij J'" Jagt, wat totaal een bedrag van zal kosten. J Dhr Prince informeerde of de 1,rt er niet onder begrepen is. j, Weth. Elenhaas vindt de toestjj onhoudbaar, in het donker is ,ri schrikkelijk om te komen. ;ui De voorz. zegt, dat in de toetrd zal worden veranderd, daar de ih het onderhoud heeft. i Dhr Heijboer is er niet voor dijk afval zal gebeuren, maar zag u liever degelijk materiaal gebruikij, De voorz. was het hiermede een,,, daar door deze straat veel wprdljs Weth. Elenbaas raadde aan, iiisa te leggen, daar de huisjes and«9 in de slik komeu. Dhr Goedegebuure zag gaarne,'"I de ergste paadjes werden gemaa.'.' r>Q zegt i0et Jat indie^ nog een pad hij De voorz. dit toelaat er zal worden. Eenige af- en overschrijvingen! ting 1927 werden met alg. st. goec., opgemerkt werd, dat door eeni die waren ingekomen, de begr&J een post van f 945.34 moe^J worf hoogd. 7 Daar bij de rondvraag niemand had op te merken, werd de vetl gesloten, waarna overgegaan weg' jaarlijksche hedeeling. GEMENGD NIEUWS. r Noodlottig schot. De rijksambtenaar V. de W. I11 hout (N.-B.) was in de nabij!0 Wernhouthrug een nieuwe rev|S het probeeren. Tot dit doel li: cartonnen kaart aan een boom vasl waarop hij ettelijke schoten lost ling hoorde iemand in den o: rauwe kreet. Een jongen, die vootg hoorde den ambtenaar eenige mat een dokter, een dokter 1 De jont toe en zag den man liggen, l)p zijn bloed. Spoedig waarschuwde de politieagent, die een dokter li": Deze kon slechts den dood cor Tegenwoordigheid van gee^ Dezer dagen was de opzichtetic prov. electriseb bedrijf P. B., tfj| met eenige arbeiders bezig met lij.] maken van hoogspanningscellei, zichter had de arbeiders gew) dat een der cellen nog ingescha doch kort daarop raakte hijzei aan. De opzichter stond onmic vlammen, die van het hoofd en uitsloegen. Hij had .echter de l digheid .van geest omhoug te' waardoor hij even los van de affl en de cel kon loslaten. De he brandwonden aan linkerhand ei2 voet, waardoor de stroom was ook aan het hoofd tengevolge vat hitte. Hij werd naar zijn woning maar zijn toestand is gunstig. Dt lende geneesheer verklaarde, dal aan het sterke gestel van den f danken was, dat het ongeval geel gevolg had.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1928 | | pagina 4