Wüi Antoine Andriessen D.Cz. If Ü?os S PUROL bij 10 3580f Gesprongen Handen Springende Lippen Winterhanden Wintervoeten Ruwe Huid GRG0TE KEUZE JUWELIER Groote !VIarkt25 - Bergen op Zoom Telef. 264. DIT IS UW ADRES VOOR UWE REPARATIËN Poortvliet. "burgerlijke stand. Voorts op de zerk van boven sterf.... den XXV September. Onder het eene wapenschild: Hugen- sensone, onder het andere Flopsdoehter. In de hoeken de zinnebeelden der evan gelisten. Op de lijst der burgemeesters komen velen uit het geslacht van Hugensen voor doch geen tlugo. Het geslacht Huijgens of Ilugens schijnt zeer oud geweest te zijn. Althans in het octrooi tot indijking van Vrijberghe, in 1444 vindt men van het Jan Hugensenhil gesproken. Er wordt nog aan toegevoegd, dat het niet onwaar schijnlijk voorkomt, dat Constanstijn Iluygens uit dit geslacht voorkomt. Van een Gornelis Ilugens, ah op de Klok is vermeld, vinden wij onder de grafschriften geen berichtennog is er wel sprake van een zerk waarop slaat Maria Manteau huysvrouw van den burge meester Hubrecht Janssen Hughe en sterf den 29en January Anno '162t5. Doos 80 cent. Bij Aooth. en Drogisten "ST. MAARTENSDIJK. Donderdag 28 dezer opende de heer Stolk, horloger alhier, zijn nieuwen winkel, die het aanzien van de Markt veel verfraait. Reeds direct valt de grcote spiegelruit op, waarachter tal van fraaie en nuttige artikelen zijn uitge stald in de etalagekast, die met 4 elec- trische spiraallampen verlicht, des avonds het aanzicht nog aantrekkelijker maakt. Als we den winkel binnentreden wordt ons oog al direct getroffen door de stem mige kleur der beschildering, die in mat- bruin is gehouden, waardoor alle artikelen goed uitkomen. Een fraaie met spiegels geflankeerde uitstalkast verhoogt de stem ming van den winkel. Het geheel werd door dhr. Stolk zelf ontworpen, terwijl de St. Maartensdijksche ambachtslieden eer van hun werk hebben. Het timmerwerk werd uitgevoerd door dhr. v. d. Hoek, het schilderwerk ver richtten dhrn. Hage en Lindhou terwijl het metselwerk werd uitgevoerd door dhr. J. L. Muller. Jammer is dat de vorst verdere afwer king verhinderde en dan ook de stcenen balustrade voor het raam niet kon worden verwijderd. Bij de opening mocht de heer Stolk van de zijde van fabrikanten eenige bloem stukkeu en telegrammen ontvangen, terwijl hem van andere zijde veel felicitaties zijn geworden. Wij wenschen den heer Stolk met zijn nieuwe zaak veel succes. de ijsbaan Zondags gesloten zou zijn. Ue contributie werd bepaald op f 0.75. Be sproken werd ook het dagloon van baan vegers en het toestaan voor het plaatsen van tenten. Ook werd er op gewezen dat er op de ijsbaan geen menschen aanwezig zullen mogen zijn met sterken drank. In de jl. Vrijdagmorgen alhier ge houden raadsvergadering, werd ingevolge het ministriëel besluit de cursus voor avondschoolouderwijs met 1 Jan. a s opge heven. De voorzitter deelde evenwel mede, dat door particulieren steun de cursus tot 1 Maart zal bestendigd kunnen worden. Op een verzoek van Gebr. Riedijk alhier om in de havengeul oesterzaad enz. te mogen uitzaaien, werd afwijzend beschikt. Daar het aantal leerlingen op de open bare school alhier gemiddeld slechts 276 bedraagt, wordt met 1 Jan. a.s. de 7e leer kracht opgeheven. Als kweekeling-onder- wijzer zal iemand benoemd worden op een loon van -f40 per maand. Over de straatverlichting werd ruim gediscussieerd. Op een verzoek van de caféhouders alhier om des Zaterdags het sluitingsuur te bepalen op 11 uur (thans is het 10 uur) werd goedgunstig beschikt. Volledig verslag in een volgend nummer. zagen wij wel. dat al het ingezondene van prima kwaliteit was. Prachtige toornen kippen, ganzen, eenden, van diverse soorten in keurige volgorde opgesteld en alle tralie hokjes voorzien van electrisch licht, wat een heel mooi effect gaf. Nu en dan werden werden wij verrast door een pluimveeorkest dat veel uiteeriloopende meiodiën en zeer varieerende intervallen ten gehoore bracht; even dachten wij aan Jan Steen en „Leven in de brouwerij". Op de bovenzaal van de bewaarschool genoten wij van een pluimveefilm. Deze film was afgestaan door den heer Wilton van Rotterdam, dank zij de vele bemoei ingen van den heer G. J. de Wilde GCz. gehaast brandwonde» OUD-VOSSEMEER. Het Rederijkers gezelschap „Eendracht" heeft Donderdag avond hij zijn uitvoering van een blijspel in vier bedrijven een mooi succes gehad; er was ditmaal werkelijk volle medewer king van de leden, best gespeeld, veel publiek en een prettig bal De ernstige koude had geen invloed van beteekenis op de opkomst. SGHERPENISSE. Woensdagavond gaf het muziekgezelschap „Eendracht" in de zaal „De Gouden Leeuw" hare jaarlijksche uitvoering. Het was een zeer goed geslaagde avond; het talrijk opgekomen publiek heeft wel kunnen genieten én van de muziek én van het tooneei. Vooral het stukje „Plicht boven liefde" viel zeer in den smaak. De rollen waren uitstekend verdeeld en een woord van hulde moet hier ges bracht worden aan hen die dit tot stand hebben weten te brengen. Ook het slukje „De gesnapte huisvader" werd goed opge voerd. De muzieknummers die ten gehoore werden gebracht, getuigden van veel studie en werden ook goed uitgevoerd. We hopen dan ook dat „Eendracht" zoo op den inge slagen weg moge voortgaan en zijn dona teurs nog vele prettige avonden moge geven. Door de leden van het mannenkoor „De Lofstem" werd in het schoollokaal de algemeene jaarvergadering gehouden. Nadat de voorzitter den leden het welkom had toegeroepen, werd door den penning meester rekening en verantwoording ge daan over het afgeloopen jaar, waaruit bleek dat de ontvangsten waren f20 72 en de uitgaven 1'17.79, zoodat liet batig saldo is f2.93. Tot bestuursleden werden ge kozen de beeren C. Fcijtel, voorzitter, M. IJzerman, secretaris, M. Bolier, pen ningmeester, J. Suurland en J. den En gelsman. Nadat de voorzitter de wensch ten kennen bad gegeven om de repetities toch vooral getrouw te bezoeken, sloot de voorzitter de vergadering. "STA VENISSE. Donderdagavond 22 Dec. jl. hield de ijsvereen. „Eendracht Bindt" een vergadering. De vereen, die nog maar enkele dagen dagen oud is, telt reeds 150 leden. Het huishoudelijk reglement werd vastgesteld en er werd ookbesloten dat Prov. Pluimveetentoonstelling V. P, Z. te St. Maartensdijk 28 en 29 December. Woensdagmorgen 11 uur verzamelden Bestuur der V. P. T. met den keurmeester den heer B. van Asperen Vervenne en de Commissarissen der tentoonstelling be nevens vele leden en genoodigden zich in de bovenzaal van de bewaarschool. Onder de genoodigden bemerkten wij het Ge meentebestuur van Sint Maartensdijk t. w. Burgemeester J. J. Polderman, Wethouder A. L. Hage en den secretaris dhr J. E. B. Meloen. De voorzitter de heer C. G. Hage heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Zeker had hij een grooter opkomst ver wacht, maar zulks is geen gebrek aan belangstelling, maar geheel te wijten aan de slechte weersomstandigheden waardoor zelfs enkele inzendingen de tentoonstelling niet konden bereiken. De Hoofdbestuursleden vau de V. P. Z. hadden al telegrafisch bericht dat het bun niet mogelijk was ter vergadering tegen woordig te zijn, zoodat de algemeene Ver gadering van leden van de V. P. Z. niet zou doorgaan. De Voorzitter verheugde er zich over dat de tentoonstelling nu in zooverre ge reed is dat zij nog maar op de opening wacht. Het Bestuur heeft bij de organisatie zeer veel medewerking van alle zijden mogen ontvangen. De tijd zou mij ontbreken, aldus de de voorzitter hier alles op te sommen, maar ten aanzien van den steun van bet Gemeentebestuur genoten wil hij een uit zondering maken. Het Gemeentebestuur beeft deze lokaliteit beschikbaar gesteld en nog daarboven een medaille. De voorzitter dankt namens het Bestuur voor deze welwillendheid. Bij het orga- niseeren der tententoonstelling hebben wij in alle opzichten de soberheid betracht, gedachtig aan het woord „adagio" met 't welk de Italiaansehe staatsman Muesolini al zijn regeeritigs- besluiten en decreton beëindigt, daarom zal hier bij de opening zooals gebruikelijk geen glas champagne of port aangeboden worden, maar wel een geurig kopje van Nelles koffie. - De firma van Nelle Heeft zich bereid verklaard met haar koffie en theeschen- kerij de tentoonstelling op te luisteren wij roepen haar een hartelijk welkom toe en hopen dat velen haar stand met een be zoek zullen vereeren. De Voorzitter besloot zijn rede met den wensch, dat deze tentoonstelling in ruime mate bijdragen moge tot meerdere bloei vande pluimveeteelt in dit gewest en ver zoekt den Burgemeester de tentoonstelling te openen. De Burgemeester, het woord verkrijgende, deelt mede dat de voorz. hem pas enkele mi nuten voor deze vergadering, nilgenoodigd heeft de lentoonst. te openen, zoodat hij ten dezen niet voorbereid is. Toch heeft hij niet geaarzeld aan deze uitnoodiging gehoor te geven. De Burgemeester herinnert er aan hoe de kip vroeger een onaanzienlijke plaats in het landbouwbedrijf innam, deze toestand is echter allengs verbeterd, vooral ook toen de regeering hieraan haar aan dacht begon te schenken. Hier in ons midden toch zien we den heer v. Asperen Vervenne, iemand bij uitstek bekwaam op hel gebied van de pluimveeteelt, die namens de regeering den pluimveehouders alle mogelijke inlichtingen en raadgevingen verschaft. Nog niet lang geleden werden er kippen en eieren in ons land ingevoerd en Üuyis wordt er al voor een bedrag van f 1(50,000,000 per jaar uitgevoerd. Deze cijfers spreken en bewijzen dat depluim veeteelt onze belangstelling zeker waard is. De Burgemeester wenschte het Bestuur veel succes met deze tentoonstelling en ver klaarde haar voor geopend. Na de opening volgde een rondgang door de verschil.ende lokaliteiten. Hoewel in dezen niet deskundig, toch MARKT 259 - TEL. 19 - ST. MAARTENSDIJK Damesarmbandhorloges Heerenpolshorloges Schoorsteenklokken Barometers Wekkers. Steeds te ontbieden. 12 35833 In de vestibule van het Stadhuis be wonderden wij een geheel naar de eischen des tijds ingericht kippenhok voor 20 kippen en electrisch verlicht, in-.ezonden door den heer P. J. van Iwaarden, te St-Maartens- dijk die al meer dan 100 van dergelijke hokken voor de verschillende pluimvee houders hier ter plaatse maakte. Verder een stand van Hooghiemstra's kippen- en opfokvoer, terwijl in de benedenzaal de heer Jac. Hage een keurcollectie radio toestellen van het betaamde merk „Erres" tentoonstelde en demonstreerde. Wij noem den u reeds de theetent van de firma Van Nelle, met vele reclamebiljetten behangen, daarbij gevoegd een aardige versiering, terwijl alles keurig was genummerd en van duidelijke aanwijzingen was voorzien, en men zal kunnen begrijpen dat het geheel een aanblik gal van verscheidenheid, hier en daar wel bont, maar toch aangenaam aandoende. Woensdagavond ongeveer 6 uur bood het Bestuur verschillende genoodigden een diner aan, waar ook de commissarissen met hun vrouwen aanzaten. Ook wij genoten de eer een invitatie te ontvangen en mee aan te zitten. Het diner had plaats in hotel Polderman. De heer Polderman had geen moeite gespaard het den gasten zoo aan genaam en gezellig mogelijk te maken. Keurig versierde en aangerichte talels, fijne spijzen en prima wijnen, terwijl een jasz-band zorgde voor een voortdurende geanimeerde stemming. Het laat zich begrijpen dat menige toast werd gebracht ter eere van organisators en inzenders. Het zou ons aan plaats en tijd ontbreken hier uitvoeriger te worden; even als de voorzitter wenschen wij een uit zondering te maken en wel ten aanzien van de rede van den heer Van Asperen Vervenne, gewijd aan de opkomst van het pluimveebedrijf op het eiland Tholen, hoe het vooral de heer A. C. Hage is geweest, die zeker op dit terrein de baanbreker is geweest; hij durfde het aan een pluimvee houderij op te richten, waar alle moderne techniek wordt toegepast, zoo kwamen de navolgers denzelfden weg inslaande, maar ook zij zullen het moeten erkennen. Zonder zijn baanbrekend werk was van pluimvee teelt van beteekenis op ons eiland en dus ook van deze tentoonstelling geen sprake geweest De heer v. Asperen Vervenne bracht den heer A. G Hage een toast, die I allerwege grooten bijval vond. Onder de vele gasten bemerkten wij den heef G. A. Stoutjesdijk, voorzilter kring Tholen van de Z. L. M. en zijn secretaris, de heer W. L. Klompe. Bij de opening waren deze heeren niet aanwezig, uit hoofde van ambtsbezigheden. De komst van de heeren werd- zeer op prijs gesteld en wij sluiten ons geheel aan bij den voorzitter, als hij den heer Stoutjesdijk lot een voor beeld van plichtsbetrachting, den jongeren voorhield, die niettegenstaande zijn hoogen leeftijd en drukke werkzaamheden vande laatste dagen, tijd weet te maken desnoods om van zijn belangstel ling te doen getuigen. Wij besluiten hiermede ons verslag en wenschen V. P. T. geluk met het schoone werk door haar verricht, in de hoop dat het zichtbare resultaten voor de toekomst moge afwerpen. De lijst van bekroningen volgt in ons nummer van volgende week.'Plaalsgebrek verhindert opname. Toen de voorzitter, de heer W. Moell de bijeenkomst opende, was de zaal g< bezet De voorzitter heette de aanwezij welkom en vestigde de aandacht er dat de Rederijkers heden een stuk gei dat zij veertig jaar geleden hier ook voerden. Hij sprak den wensch uit dat stuk in den smaak der aanwezigen vallen, waarna hij „Cats" uitnoodigde n de uitvoering aan te vangen. Het werd een prettige avond. „Het Z; gersfeest" gaf tal van aardige momenl en de rollen waren goed verdeeld, zooi het spel goed tot zijn recht kwam. D A. Enqelvaart als dr. Scheller en m A. Hoek als zijn vrouw, gaven goed sp Dhr. A. Sakko met roej. J. J. Bal als rentenier Bolken en zijn vrouw, gaven e goede vertolking van de gemakzuchti rentenier en de ouderwetsche vrouw, ti wijl de bode Praatman, vertolkt door dl Smith het rechte lype was om de me schen eens goed te laten lachen. M M. Huvers speelde haar rol als verlie nichtje heel goed en ook de hh. Coomai Hoek en v. d. Zande die de overige roll vervulden, waren goed rolvast. Het woord van dank dat de voorzin aan het slot der uitvoering sprak, vertolk evenals het applaus dat steeds was gehooi de tevredenheid van het aanwezige publie Een gezellig bal besloot den avond. 35411 15 Met eerste klasse electr. inrichting en onze vakkennis repareeren wij Uwe artikelen voordeelig, maar vooral solide. KERKNIEUWS. 'ij Tholen. Vóór St. Sylvesler vliedt op heden, er wel aan herinnerd worden, dat een der Stadsker blokken haar 30O-jarig jubileum viert, al zal wel niet jaist op dezen dag zijn. Wij vinden meld, dat het opschrift op bedoelde klok luid Soli Deo Gloria. Michel Burgerhuis me lecitan Domini 1627 Domini mense majo Consule mr. Mari van Vrijberghe, syndico mr. Cornelis Hugens civita Tholanae. PREDIKBEURTEN Zondag 1 Jan. 1928. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorro. 9.30 ds. Datema nam. 2 uur ds. de Gidts. Voorin. Bevestiging van Kerkeraadsleden. 31 Dec. Oudejaarsavond 6 30 uur ds. Datema. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 dr. Yellenaar. 31 Dec. 's avonds 7 uur dr. Veltenaar. Oud Geref.Gem. voorin. 9,30 nam. 2 en's avom 6 uur leeskeik. 31 Dec. *8 avonds 6 uur leeskerk Vrijdag 6 Jan. 's avonds 6 uur dhr. Laraain ,cs' Voorschoten. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 en nam. 2 at ds. Verschoor. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 'a avonds 6 ufhc leeskerk. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 un ds. Los. Oud Gerei. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en'e avom 6 uur leeskerk. Donderdag 5 Jan. 's avonds 6 uur dhr. Lamai te Voorschoten. St-Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.3u leeskerk en nan 2 uur ds. van Doorn Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avond 6 uur leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Moerman nam. 2 nur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm 9.30, nam. 2 en 's avond 5.30 uur leeskerk. St-Annaland Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nan 2 uur ds Moerman. Oud Ger. Gem., voorm. 9.30, nam. 2 en'b avond 5 uur leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. de Gidts nam. 2 nur leeskerk. Geref. kerk voorm. 9.30, leeskerk, nam. 2 's avonds 6 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 'aavoDd 6 uur leeskerk. THOLEN. Gisteravond hield de vereeni- ging „Door Oefening Volmaakter" met medewerking van de Rederijkerskamer „Cats" een uitvoering in Hotel „Hof van Holland" alhii Gem, THOLEN 23—29 Dec. Geboren: Johanuis zv. L. P. Deurlot en T, Dcine. Gehuwd: P. J. Goosen en J. van Drie beiden te Tholen. A. Peeters te Roosen daal en P. J. Deurloo te Tholen. P. A Kanting en A. R. Goosen beiden te Tholen D. van Houdt te Scherpenisse en M. J Bergers te Tholen. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 31 December 1927. Boerenboter 1.05 per pond. Roomboter 11.15 Eieren 9 cent per stnlr. De Heer en Mevrouw MELOEN Adriaansen geveo met blijdschap kennis van de geboorte van een dochter. 35808 NELLIJ. Siot Maartensdijk, 23 Dec. 1927. Getrouwd P. J. GOOSSEN en J. VAN DRIEL P. A. LANTING en A. R. GOOSSEN die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijke danken voor be- tooode belangstelling. 16 35S40

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1927 | | pagina 2