Puistjes 35548 Antoine Andriessen D.Cz. Dit is Uw adres JUWELIER Qroote Markt 25 - Bergen op Zoom Telef. 264. Ned. Protestantenbond afd. Tbolen. Scherpenisse. Wilt Ge een geschenk geven aan een Uwer bekenden Een mooie doos postpapier is steeds welkom. Een goede vulpenhouder is niet alleen een nuttig, doch eeu steeds welkom geschenk. Hebt ge kinderen op school Een sterke en niet dureschooltasch is dan bruikbaar, ook hiervan vindt ge bij firma J. M. C. Pot alhier voorraad en nog tal van andere nuttige geschenken kunt ge bij deze firma vinden. Bij de 15 dezer plaats gehad hebbende verkiezing voor leden van de Kamer van Koop handel voor Westelijk Noord-Brabant, is o.m. voor de afd. Kleinbedrijf als zoodanig herkozen de heer G. Arnsieg Jr. alhier. Bij Kod. besl. is met ingang van 15 Dec. a.s. bevorderd tot le luitenant der infant, dhr Ur. A. J. van der Hoeven alhier. 16 Novemer was het 25 jaar geleden dat de heer G. A. Huvers bij het dienstvak der directe belastingen en accijnsen in dienst trad. 16 November 1902'werd hij benoemd als rijksklerk te Rotterdam en reeds zeer spoiiig daarna, 15 Maart 1906, werd de heer Huvers bevorderd tot rijks klerk 2e kl. en geplaatst te Waalwijk. '1 Maart 1909 werd hij bij keuze benoemd te Rotterdam Inspectie 4e afd., in Mei 1917 als zoodanig naar de 2e afd. en een jaar later naar de 3e afd. Daarna werd de heer Huvers 1 Juni 1919 bij kon. besl. benoemd als ontvanger te St. Maartensdijk en na het vertrek van den heer Noske, 30 Aug. 1922 als zoodanig benoemd alhier. Woensdagavond werd in hotel »Hof van Holland" alhier een leden vergadering gehouden van het dept. Tholen van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, ter behandeling van eenige huish. zaken. Als comm. der spaarbank werden benoemd de aftr. h.h. J. C. Gelderblom en J. A. Stoutjesdijk. Daarna had de eerste Nutsavond in~dit seizoen plaats. Het Bergen op Zoomsche strijkorkest, ouder leiding van den heer M. A. Ver- barendse was hiertoe uitgenoodigd. De Voorzitter van het Departement opende de bijeenkomst met een woord van welkom waarna de heer Verbarendse de dirigeer stok ter hand nam en het muzikale ge deelte een aanvang nam. Het gezelschap was voor een optreden alhier te groot, waardoor hetgeen tenge- lioore werd gebracht niet massaal genoeg klonk. We gelooven dat indien het gezel schap zonder podium had gespeeld dit bezwaar welgrootendeelszou zijn vervallen Ook hierdoor werd de stemming ver van zuiver, door moeilijkheden met piano en harmonium, daar de temperatuur, door de hoogte van het podium, daar te veel opliep. Hetgeen vóór de pauze gegeven werd was een keur van klassieke nummers van bekende compónisten, die goed werden uitgevoerd, over het algemeen technisch moeilijk waren doch goed werden vertolkt, al lagen deze nummers, wat bij dergelijke muziek veel voorkomt, niet erg in het ge> hoor van het publiek Vermeldings- waard is Borodin Fine Steppenkizze aus Mittelasiën. flet was eengelukkigg gedachte van den dirigent een overzicht te geven van den grondslag van dit nummer, de geheele uitvoering getuigde van gevoel en goed onderlegde studie. De vertolking van het Russische liedje wat bij de inzet door de solo werd weer gegeven, werd door verschillende instru menten overgenomen en herhaalde dit motief zich meermalen, tusschen de lange tonen der violen. Bij het voortrekken van de karavaan werden het trappelen van de kameelen nagebootst door pizzicata tonen van cellos en bas. Het geheel klonk vreemd door onbe kendheid van Russische muziek, doch dank zij de inleiding van den dirigent was het gemakkelijk te volgen en viel het velen niet moeilijk het stuk te begrijpen. Voor de pauze konden de aanwezigen nog genieten van een paar cello solos ge geven door den heer Hartmann. Met piano begeleiding van mej. M. Backers. Het Ave Maria van Schubert en Fraumerei van Schuman werden heel goed en zuiver gespeeld, jammer dat de voordracht en gevoel uitdrukking door de werkende zenuwen achterwege bleven. Na de pauze kregen de aanwezigen ander soort muziek te hooren, die over het alge meen beter in het gehoor lagen. Bij het begin van hel eerste nummer na de pauze, was het orkest erg ongelukki; overigens een aardige wals. Beter ging de solo voor clarinet met begeleiding van klein orkest. De heer de Vos wist een goede voordracht in zijn solo te geven en viel hem dan ook na ailoop een dankbaar applaus ten deel. Daar het te laat werd om heel bet pro gramma af te werken moest één nummer worden weggelaten. De slotmarsch Marche Lorraine, sloeg in, was pittig en goed uitgevoerd Voor het grootste gedeelte van hel pu bliek was het een aardige avond. Bij de muziekkenners had men hooger verwach tingen gekoesterd van het zoo bekende orkest, doch het ontbreken van eenige der beste krachten is hiervan wel oorzaak. Een herhaald applaus vertolkte na ieder nummer de dankbaarheid der toehoorders. Het slotwoord van den heer van Dijk, die er op wees dat hetgeen ten gehoore is gebracht werd uitgevoerd door dilettanten en die dan den dank uitsprak voor den aangenamen avond die de departements- leden hadden doorgemaakt, vertolkte de gedachten van de aanwezigen. Spr. deelde mede dat in December de tweede Nutsavond wordt gehouden. in het gelaat verdwijnen spoedig door liet gelaat 's avonds uie.t PU ROL in te wrijven en 's morgens met warm water en zeep uit te Wft8schen. 't Voldoet iedereen. 0UD-V08SEMEER. Door Oud-Vosseuieer's Moziekvereeoiging is op WoensdagavoncLlö Nov. een uitvoering gegevenhij den heer C. A. Rijstenbil deze was voor eereleden, donateurs, donatrices enz. Bet was een afwisselend programma, dat best werd uitgevoerd, wat het muzikale gedeelte be treft, terwijl ook voordrachten werden ten beste gegeven op zeer goede wijze. Naar wordt gemeld is ingevolge hoogste instantie door den Boogen Raad het cassatie beroep van de qiet-aangeslotenen bij de water leiding verworpen, zoodat het vonnis van de Rechtbank te Breda tot aansluiting verbiudend blijft. De zendingszakjes aan de ingezetenen al hier uitgereikt brachten het mooie bedrag van f67.10 op. Bet Rederijkersgezelschap „Eendracht" dat in de laatste jaren nogal gebrek had aan mede- werkens, vooral datnes, zal thans weer goed voor den dag kuuneu komen, daar zich een groot getal zooals wordt medegedeeld als werkende krachten hebben aangemeld. *POORTVLIET. Voor de cursus vao voort gezet onderwijs alhier gaveü zich op 23 leerliogeD, waarvan 11 meisjes. 8TAVENISSE. Bet avondschoolonderwijs heeft alhier ee.n aanvraag genomen. Er nemen 24 jongens aan deel. De lessen worden gegeven 4 avonden per week, telkens 2 uren, door de heereu Stoel en Kievit, terwijl de beer Oadesluijs meer met de algemeene leiding is belast. De oudercommissie heeft zich bijzonder voor dit onderwijs geinteresseerd, maar de gemeente heeft het van haar overgenomen. voor 20 35411 GOUDEN en ZILVEREN Kettingen Armbanden - Colliers Ringen - Oorknoppen Grootste keuze. Billijkste prijzen. GEMENGD NIEUWS. Aan den weg aangetroffen krankzinnige. De vorige week is (.ij hebben er een en ander van gemeld) in de gemeente Westervoorde op den openbaren weg een krankzinnige aangetroffen, die daar vermoedelijk met een aoto nit een andere gemeente was gebracht. Voorloopig is deze krank zinnige toen in bet ziekenhuis te Arnhem op genomen. De Aruhemeche recherche stelde een onderzoek iu naar de identiteit en de herkomst van dezen man en gebleken is, dat de krank zinnige in de gemeente Ede was aangetroffen. Een ambtenaar dezer gemeente heeft buiten den burgemeester om last gegeven den patiënt naar Westervoorde te brengen en daar af te zetteo, De min heeft jarenlang in Westervoorde gewoond, waaruit het vermoeden schijnt gerezen te zijn, dat hij daar ook thuis hoorde en deze gemeente dut de kosten moest betalen. Nader ts echter geblekeB, dat de man thans zijn domicilie heelt te Arnhem, zoodat do lal worden uitgemaakt, welke van de drie gemeenten, Ede, waar de man aanvankelijk werd aangetroffen, Westerroorde, waar hij op straat werd gevonden, of Aruhem, waar hij domicilie heeft, voor de kosten aansprakelijk is. De minister van binnen- landscbe zakeu is met het geval in kennis gesteld. Vermoedelijk zal van zijnentwege een nader onder zoek worden ingesteld. Geheime slachterij. Te Assen is door de politie een clandestiene slachterij ontdekt in een perceel aaD de Gro ningerstraat. Toen de politie eeo inval deed was een zekere U. bezig met de slachting van twaalf varkens. Het vermoeden bestaat, dat deze dieren aan vlekziekte lijdende waren en door den keu ringsdienst zonden zijn afgekeurd. Tegen U. is proces-verbaal opgemaakt. De drank. Na eerst op den Houtkampsche weg te Doe- tinchem een voetganger te hebben overreden reed op deo hoek van de verlengde Heezenstraat aldaar Woensdag dhr. H. J. v. d. P. uit Znlfen met zijn auto tegen een tuinhek op en vernielde dit grootendeels. De anto sloeg om en werd zwaar beschadigd. De drie inzittenden bleken na bevrijding onge deerd. Tegen den bestuurder die onder den invloed van sterken drank verkeerde, werd proces-verbaal opgemaakt. Jacht op inbrekers. Donderdagnacht merkte een nachtwaker dat in de St. Lanrensstraat te Rotterdam een hek open- itond. Hij giDg naar binnen en zag toen, dat vao het magazijn, van de firma H. aan de Weste Wagenstraat, welk magazijn uitkomt op eeo binueDplaats, tot welk plaatsje het hek toegang geeft, een denr openstond. Daarop heeft de waker om assistentie gefiloten. Eenige agenten zijn op het alarmsignaal afgekomen. Jnist toen zij bij het magazijn kwameo, gingen er drie mannen vandoor. Er ontstond een wilde achtervolging, waarbij een van de mannen 2 pakken in de Delftsche vaart wierp. Een van de agenten struikelde en sleepte eeu ander in zijn val mee. De dieven kregen daardoor eeu voorsprong en wisten te ontkomen. Eren later zag evenwel een agent 3 mannen in de Verlaststraat loopen, die zich bij zijn komst trachtten te verbergen. Hij heeft hen aangehouden en het bleek torn, dat het de 3 gezochten waren. Zij zijn opgesloten. De rivierpolitie is in de Delftsche vaart gaan dreggen en heeft daar twee pakken met gramophoon- platen uitgehaald. Deze pakken zijn afkomstig uit het magazijn van de firma H. Een misdaad. Bij een boerengezin le Derevin, bij St. Tbe- gonuec in Bretagne, diende sinds drie jaar een bejaarde dienstbode, een vrouw van ééu-en-zestig jaar. Deze vrouw beeft Zoodag een verschrik kelijke misdaad begaan. Toen de boer eu de boerin naar de kerk waren, beeft zij de twee oudste kinderen, een jongen van zes en een meisje van vier, de keel afgesneden en de twee jongste hoogst ernstig met messteken gewond. Al weer het buitenland. In West Hertfordshire woedt een paraiyphus- epidemie. Er zijn reeds bijna 100 meDSchen aangetast, onder wie vele kinderen zijn. De zie kenhuizen zijn vol. Meo zoekt de oorzaak io besmette melk, maar natanrlijk verdenken anderen bnitenlandsche voortbrengselen. Men is in Engeland er gauw bij om znlke vermoedens nit te spreken. „Britirh is best' en het mond- en klanwzeer was ook ondenkbaar als inheemsche ziekte en moest uit Nederland afkomstig zijn. Io dit geval wordt ook argwaan uitgesproken tegen krenten, vijgen of dadels uit de Levant. Dan is het «onder dat men elders niets vao zulk een epidemie hemerkt heeft, waar men zich ook aan dergelijk verduurzaamd fruit vergast. Een reusachtig vliegtuig. Naar verluidt treffen de Dornier-fabrieken te Friedrichshafen thans maatregelen voor den bonw van een reusachtig vliegtuig (ééndekker), dat zal «orden uitgerust met 12 motoren van 4800 P.K. en bestemd zal zijn voor proeven om een geiegelden transatlantische» passsgiersdienst in te richten. Het toestel zon plaats bieden aan 50 h 60 passagiers. Voor den bnn« is een groote houten loods opgericht. Men hoopt het toestel tegeo deo zomer van het volgende jaar gereed te hebben. Telefoneeren met Indië. Vanwege het hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie wordt medegedeeld: Maandag jl. is via den kortegolf-teleforiie- zender te Kootwijk met Nederlandsch-lndië een schitterend geslaagd kruisgesprek ge voerd, dat duurde van 14.45 tot 16.15 uur Amsterdamsche tijd. Het was van zoodanigen aard, dat, indien dit peil gehandhaafd zou kunnen worden, het telefoonverkeer van Nederland met zijn koloniën verzekerd is. In dit gesprek, dat in Indië gevoerd werd door de heeren van Wissel en de Haas, werden belangrijke technische gegevens uitgewisseld. Denkt om de regels van den weg. Op den Rotterdamschen Weg nabij De Zweth is een luxe-anto uit Den Haag in botsing gekomen met een bus van het C.A.B doordat toen hij wilde voorbijrijden plotseling een auto van de tegenovergestelde richting kwam. Het gevolg was, dat de luxe auto eenige langs den weg staande palen stuk reed en met den kop in de sloot kwam te staan. De chauffeur werd door glas scherven aan de handen gewonn. De zwaar beschadigde auto is met behulp van een bergingswagen van den heer J. de Graal naar Den Haag gebracht. Drankmisbruik. In Hongarije is een voorstel om te ver bieden aan personen beneden 20 jaar alco holhoudenden drank te schenken. Noodig is het wel. De minister van Volkswelvaart deelde mede dat er in het Hongaarsche laagland nagenoeg geen goed drinkwater is te verkrijgen, waardoor de kinderen veel wijn drinken en ze reeds des morgens niet geheel nuchter op school komen. Visschen met spinnewebben. De Zuidzee-eilanders gebruiken spinne webben om mede te visschen. Natuurlijk zijn deze geheel verschillend van die, welke wij hier te lande zien. Bedoelde spinne webben zijn zes voet breed met mazen van ongeveer een Vierkanten duim. De inboorlingen zijn er zeer bedreven en ver nuftig in om de spin deze enorme netten voor hen te doen vervaardigen. Zij plaatsen lange bamboes in den vorm van een reus achtige omgekeerde U in de nabijheid van plaatsen, waar spinnen in groote hoeveel heden voorkomen. In zeer korten tijd heeft de spin deze gemakkelijke omlijsting in het oog en spint haar web. Met dit visch net kan een ponds visch gevangen word zonder gevaar voor breken van het w De webben zijn zoo sterk, dat wanneer over een voetpad gespannen zijn, zij n dikke stokken moet worden stukgeslag BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 1417 Nov. 19 Geboren: Jannetje Jacoba, d. v. A.v Driel en J. J. Geluk. Marinus Corne z. v. P. M. Hogerheide en F. IJzerman. Gem. ST. MAARTENSDIJK over October 19 Geboren Janna Pietarnella, dochter 1'. Hengstmengel en ran A. Genre. Christi dochter van M. den Engelsman en van C. Sno Camelia Adriana, dochter van J. W. Hoek van M. M. Larooij. Jacob Cornelis, toon H. C. Reedert en van C. Qoatk, Ondertrouwd: A. M. Scherpeniste, jm. 47 j tn C. C. Noom, 41 jaar (wed. S. K. Lange GetronvdD. Voshol, jm. 26 jaar M. Scherpeniaae, jd. 28 jaar. KERKNIEUWS. op troi of i stol rolj TOO Naar wij vernemen, hoc«el niet officieel, ii Leenmaos te Delft beroepen naar de Ned, Gemeente te St. Maartensdijk. PREDIKBEURTEN Zondag 20 November. Tholen. N«d. Herv. Kerk voorn. 9.30 en nam. 2 ds. Datema. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 3.30 dr. Veltenaar. Oud Geref.Gem. voorm. 9,30 nam. 2 en '«avo 6 uur leeskerk. Vrijdag 25 Nov. 's avonds 6.30 uur ds. Kievit Veeneodaal. GEEN DIENST. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 eu nam. 2 da. Verschoor. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 dhr Jansen te Doorn. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 ds. Los. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en 'savo 6 uur leeskerk. St-Maartensdljk. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.3U leeskerk eu u 2 uur ds. Van Doorn. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 ne 's ave 6 uur leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.S0 ds. Moera en nam. 2 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm 9.30, nam. 2 eu ave 5.30 uur leeskerk. Donderdag 24 Nov. Dankdag voorn. 9.30 nam en 't avonds 5.30 ds. Fraanje. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en u 2 uur ds. Moerman. (Voorber. H. Avondmaal.) Oud Ger. Gem., voorm. 9.30, nam. 2 en's avei 5 uur leeskerk. Woensdag 23 Nov. Dankdag voorm. 9.30, nam en 's avonds 6 uur ds. Fraanje te Barneveld. Oud-Vossomeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 ds. de Gidta. (Voorm. Bed. H. Avondmaal.) Geref. kerk voorm. 9.30, nam. 2 en avoi 6 uur ds. Le Cointre te Bergen op Zoom. OudGeref. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en'savoi 6 uur leeskerk. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 18 November 1927. Noteering te Tholen. Boerenboter f 1.15 per pond. Roomboter f 1.20 Eieren 9 cent per stuk. Noteering te Middelburg, 17 November Boerenboter (part. prijs) f 1.10 ST. MAARTENSDIJK, 17 Nor. 1927. Tarwe f 10.— tot 114.60 Per 100 K. Bruine Boonen f 20.— f 28. Groene erwten f22.f26. Schokkers (30.— (38.— Maanzaad f 42.f 43. Witte eigenheimers 15.Per 70 K.G. Blauwe eigenheimers f 5. Zeenwsche Bonte (6. Zeenwsche Blauwe f 5.50 Potera f 2.50 Groote Uien f 5.tot f 5.25 per 60 K.G, Kleine Uien f 2.40 60 Verloofd: CATHERINA LABAN en 10 35552 A. JEKEL, Arts. Tholen, Brugstraat 21. den Haag, C. Speelmanstraat 50. Getrouwd Ir M. DE LANGE J. M. ELENBAAS die, mede namens wederzijdsche ouders, dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, bij hnn huwelijk ondervonden. IS 35553 Slikkerveer, B. 285 u 14 Nov. 1927. Getrouwd M. H. VAN DER KAAIJ en 12 35554 J. C. VAN RIJSSEL die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling voor en tijdens hnn huwelijk ondervonden. Tholen, Nor. 1927, ook Opi gee aat beb sla de ziel ein blo kei vei om me bij de

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1927 | | pagina 2