datgene, wat U zoekt. BERNHARDI Tandarts De Rijke M0NDARTS N. V. CORONAE 4'|2°lo PANDBRIEVEN H.H. Landbouwers. Nieuw Landbouwers zakboek MIJNHARDFSt^ MIJNHARDT'S 7*c MIJNHARDT'S arp MIJNHARDT'S qac MIJNHARDT'S Dames- en Meisjes-Mantelmagazijn „MAISON CHIC Fortuinstraat - Bergen op Zoom Ook onze sorteering Kinderniantels is zeer mooi. Bezichtig steeds onze Etalages INSULAIRE HYPOTHEEKBANK TE ZIERIKZEE Magazijn van Grafmonumenten en Marmeren Schoorsteenmantels, is verschenen. Zenuwtabietten Maagtabletten Hoofdpijntabletten Staaltabletten gk Laxeertabletten A.MIJNHARDT brengt door geregelde aanvulling der laatst uitgekomen modellen slot geleid, zoodat de patiënt denzelfden dag onder vreeselijke pijoen overleed. Hieruit blijkt dus, constateert het blad „Chemie en Industrie", dat het juist Yoor overvulde magen onder het volk zoo gewilde jrzuirerings- zout" toch niet steeds zoo'u onschuldig huis middeltje is, als waarvoor het pleegt door te gaan. Vechtend raadslid. Te Beverwijk heeft een vechtpartij plaats gel ai tusschen het raadslid J. E. en P., tengevolge van eeu rechtzaak, welke eenige weken geleden voor de Haarlemsche rechtbank diende en waarbij dhr E., ter zike van het verspreiden van een verkiezingspamflet, welks inhoud beleedigend was voor het raad-lid Visser, veroordeeld was tot veertig guldeo boete of twintig dageo hechtenis. P. die als schrijver van het geschrift was aan gewezen, zou zich bereid hebben verklaard eeo deel van de boete te betalen, doch wenscht bij nader inzien deze toezegging oiet te handhaven. Er ontstond een vechtpartij, waarbij het raads lid, zijn tegenrtander volgens diens verklaring een trap gaf en met een stuk hout te lijf wilde. P. liet zich oiet onbetuigd en verweerde zich door trappen en slaan. Ten slotte verliet het raadslid het terrein van den strijd, doch slechts om zich even naar huis te begeven en zich te wapenen met een hamer. Op den Alkmaarschen weg passeerde hij ziju tegenstander, die in zijo auto op weg was naar bet politiebureau om aangifte te doen. Dhr E., die in zeer overspannen toestand verkeerde, slingerde de hamer naar den auto, met hel gevolg, dat het voorwerp door de mica-ruit vloog en in de nabijheid van dhr P.? die zelf chauf- feurde, neerkwam, zonder hem evenwel te kwetsen. Beiden deden var. hun avontuur aangifte op het polietiebareau. Het raadslid moest zich tenge volge van deze verkieziogsnaweeën oader genees kundige behandeling stellen. Vroege ansjovis. Te Lemmer is deze week door een visscher in den spieriügkuil een 40-tal ansjovis gevangen. Ze brachten aan deu afslag 1 ceut per stnk op. Die is vast niet geschikt voor Amerika. Hij zou van Ylat naar Amerika verhuizen om te trachten een beier bestaan te vinden. Eu hij was reisvaardig. Het moederoog waakte en ziet zoonlief had zijn overjas vergeten. De koffer opengemaakt eu de jas er nog in. Teen naar het station. Alweer mis. Zijn vest lag nog thuis! Weer terug en het vest maar onder de jas gestopt en de landverhuizer aan het hollen om den trein nog te krijgen. Hij verloor ziju vest, dat hem achterna gebracht werd. Toen, op de boot tusschen Stavoren en Enk- huizen, bemerkte onze vriend dat hij ziju papieren thuis had laten liggen. Gelukkig was er een vriend die te Enkhuizeu naar IJlst telefoneerde. De papieren, zonder welke geen toegang tot Amerika zou worden verleend, werden gevonden. Nu moes ten ze den landverhuizer worden nagebracht. De De tram van 12 our vanaf Sneek kon per auto nog gehaald worden. Zoo hoopte men via Heereu- veen per trein nog tijdig Botterdam te kunnen bereiken. De brenger der papieren kwam echter zes minuten te Jaat te Rotterdam aan. Hollen door de coutiöle eu in alle haast eeu taxi genomen onder den uitroep: fflk moet de boot van halfzes nog halen Ia razeode vaart ging het door Rotterdam naar de Boompje», vlug op de pont gesprongen, af gevaren en halverwege gekomen, hoorde de boodschapper het vertreksein der groote boot. De contiöle was wel met het geval op de boogie gesteld, maar de boot met den land verhuizer was iumiddels reeds een eind van den wal. Een sleepboot wierp de touwen los en voer de boot na. Werkelijk, het gelukte. De papieren kwamen aan hun adres; de spanning was eindelijk geweken. Maar het is te bopen, dat de laod- verhoizer bij aankomst in het land van den dollar zich wat meer pienter zal toonen dan in bet land van vertrek; anders zal hij tevergeefs ten greep doen naar de millioenen van rijk Amerik?, Immers, al regent het varkens, Jao Salie krijgt er geen borstel van. Bewoners van Mars in een circus. In een circas te Roanoke in den Auierikaanschen staat Virginia, zouden twee bewoners van de planeet Mars worden vertoond. Op de aanplak biljetten stonden zij afgeschilderd als diebtbehaarde wezen»j smet abnormale oogen,ooren en lichamen, overeenkomende met den veronderstelden lichaams bouw der bewonersonzer buurtplaneet.Gr en wonder dat de tent stampvol was. Onder de bezoekers bevond zich ook een zekere mevr. Muse, die vol belangstelling de twee ge drochten gadesloeg, toen deze plotseling allebei van het tooneel sprongen en met den kreet *moeder! moedert' op baar afvlogen. Het bleken inderdaad haar beide zoontjes te zijn, die in 1928 plotseling uit Roanoke waren verdwenen en in weerwil van alle nasporingen nimmer waren teruggevonden. In het eerst duwde de verschrikte en verbaasde moeder de monsters van zich af, maar weldra herkende zij haar jongens in weerwil van de vermomming, en alle drie weenden van vreugde. En het gevolg van de dramatische ontknooping? Eeu eisch tot schadevergoeding van 249,000 guldeo tegen het circus en een vervolging wegens kinderroof. De knapen waren indertijd in het circus gelokt en steeds in een toestand van slavernij gehouden. Zij kondeu lezen noch schrijven en hadden voor hun foptredeo' nimmer eenige belooniog genoten. Een veel belovenden jongen. Een verschrikkelijk verhaal wordt uit Mul house gemeld: Het heeft zich afgespeeld in een arbeidersgezin, dat uit de ouders eu drie kleine kindereu be stond. Een j-.ngentje van acht jaar was alleen in een kamer met zijn broertje van 18 maanden dat in den wieg lag en voortdurend builde. Het kind van acht jaar heeft toeu een fLsch benziue over het broertje iu de wieg omgekeerd en ver volgens den wieg in brand gestoken. Het jon gentje, dat er in lag verbrandde en stierf. Toen de achtjarige jongen werd ondervraagd, zeide hij, dat hij niet tnter op een broertje in deo wieg wilde passen en dat hij als hij soids op zijn andere broertje moest passen, hetzelfde zou o?n. Gesnapt. De politie te Halle heeft een man ge arresteerd, die den bijnaam van den »han- genden bedelaar" heelt gekregen. De man, Muller genaamd, placht zich op te houden in de bosschen in de omgeving van Halle. Wanneer hij dan iemand zag naderen, die er naar uitzag, er nogal warmpjes in te zitten, hing hij zich op aan een boomtak. Gewoonlijk snelde dan de voorbijganger toe om hem af te snijden, en wanneer Muller dan langzamerhand weer wat bij kwam, verklaarde hij. dat hij zoo arm en ellendig was, dat hij een einde aan zijn leven had willen maken. Onnoodig te ver melden, dat de man met zijn truc het medelijden wist op te wekken en het noo- dige er aan wist te verdienen. Hij liep in de val, toen een politieagent Muller aan het »werk« zag. Bij zijn arrestatie werden 3 nieuwe touwen in zijn bezit gevonden. De man erkende, dat hij gedurende ver scheidene maanden met zijn yzelfmoord«- pogingen een aardig duitje verdiend had. Kind verbrand. Woensdagavond ontstond waarschijnlijk door het omvallen van een petroleumlamp hranp in de kajuit van het schip Louis Pierre, schipper de 32-jarige F. L. H. en gelegen in het kanaal LuikMaastricht aan de Sint Pieterskade te Maastricht. De brandweer was weldra ter plaatse en bluschte het vuur in de kajuit welke geheel is uitgebrand. Een kind van 14 maanden, dat zich in de kajuit bevond, is echter in de vlammen omgekomen. De vader had zich in de bran dende kajuit willen begeven om zijn kind te redden, doch werd door enkele personen tegengehouden. Uitslag der gehouden fruitveiling te Tholen op 9 November 1927. Comtesse de Paris 2325 ct., id. 2c 19 ct. id. 3e 4 ct., Besi de Cbamautel 2e 4 ct., klei- peren 2e 2 c*„ Giesser Wildeman 618 ct., id. 2e 67 cL, Drielscbe Groene 8 ct., Jose- pkine de Malines 20 ct., id. 2e 16 ct., Beci v. Scbönauwen 1722 ct., Bergamot d'Esperen 7 ct., id. 2e 5 ct., Jodenpeer 78 ct., id. 2e 4 ct., Pondsperen 5 ct., Stoofperen 35 ct., id. 2e 12 ct., Peren val 23 ct., Mispels 12 ct., Campagner zoete 69 ct., id. 2e 2-3ct, Ganzevellen 1215 ct., id. 2e 11 12 ct., Goudreinetteu 21 ct., id. 2e 47 ct., id. 3e 13 ct., Sterappel 16 ct., 2e id. 10 ct., id. 3e 4 ct., Zoete Bellefleur 9 13 ct., id. 2e 4-8 ct. id. 3e 2 ct., Fraosche Bellefleur 7 ct., Grauw- zure 2e 1 ct., Ermgaarde 1016 ct., Reinette d'Or 3 ct., Grauwzoete 810 ct., id. 2e 5 ct., Bismarck-appel 3 ct., Signi Tilisch 25 ct., id. 2e 6 ct., Zoete appels 7 ct. Alles per K.G. HET BESTE MIDDEL om den eetlust op te wekken is de SANGUINOSE Zij bevordert een geregelde spijsvertering; zuivert nw bloed van alle onreine bestanddeelen, geeft een diepen gezonden verkwik kenden slaap. Een frisoche kleur, een heldere oogopslag, krachtige spieren, nituiantende zenuwen, een vroolijk humeur vergezellen de goede gezondheid. Honderden en duizenden in ons vaderland hebben zulk een goede gezondheid aan de Sanguinose te danken. Gij kunt geen beter middel vinden, zelfs voor veel Reld. Een zes flacons Sanguinose doeu wonderen aau uw geheele gestel. Neemt er de proef van 1 Prijs per flesch f2.6 ft. f 11.12 fl. f21. Saoeuinose wordt verkocht iu alle apotheken en bij alle voorname Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. 40 17650 De Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co Den Haag. Te Tholen bij L. G. v. Zaltbommel, te Bergen op Zoom bij H. G. Ktood, Apoth., te Ierseke bij A. M. Steketee. Tholen (Non Sempcr) Dinsd. 3V2—6'/2 uur. St. Maartensdijk (Polderman) Woensd. 9—12 uur. St. Annaland (Havenzicht) 10 Zaterd. 9-12 uur. 30610 31092 10 Zitdag des DONDERDAGS 10-12 ure Hotel Nelisse, te St. Maartensdijk en des ZATERDAGS 2V2—4»/2 "re Hotel Sonneveld te Sint-Annaland. M. S. MARIC0, Hoogstr. 22, Tholen. Groote keuze in tapis-belge, axuiinster- en koehaar karpetten. Velvet-, moquette-, wollen en cocosloopers. Linoleum en vloerzeilen. Pluche velvet-, wollen en wasdoektafelkleeden. Vitrage en all-over- nets. Vloer- en deurmatten. Veider allo 34860 schoonmaakartikelen. 8 Zuivelstraat 35, BERGEN OP ZOOM, 3198 over bet Postkantoor. 12 Het adres voor alle geneesmiddelen Verband- en Verplegingsartikelen Homoöpatische Geneesmiddelen van Dr. Wilmar Schwabe. 15 32251 WINTERJASSEN zult U nergens ruimer keuze vinden dan bij onderstaand adres, de nieuwste stoffen, prima afwerking en coupe. Alles wordt door een le klas vakman gemaakt. Stalen ter inzage voor maatwerk. Zie alage. Beleefd aanbevelend, 8 34766 M. B. A. DE KORTE, Dalemschestraat 8 Tholen. STEENHOUWERIJ, MARMER HARDSTEEN zoor Bruggen, Sluizen Gebouwen, SLIJPSTEENEN enz., 12 STRAATKEIEN. 1152 AUG. VAN DYCK—PETIT. Stationstraat - Bergen op Zoom De zevende druk van A. GELUK J.Az. 30 16820 Het is voor U, vooral met het oog op de belasting, een onmisbaar boekje. Het is indertgd samengesteld om U een gemakkelijke boekhouding voor Uw bedrijf te verschaffen. Al Uw inkomsten en nitgaven kunnen er in worden opgeteekend cd zoodoende is het uimmer mogelijk dat Ge te veel belasting betaalt. PRIJS f 1.25, FR. PER POST f 1 37 FIRMA J. M. C. POT, THOLEN ^"verkrijgbaar bij Apoth.en Drogisten Alles voorzien van den naam 601 85354 125 85520

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1927 | | pagina 4