Handwondjes PUROL Zenuwstiilend Antoine Andnessen D.Cz. Dit is Uw adres Verzuim toch niet JUWELIER Qroote Markt 25 - Bergen op Zoom GEMEENTERAAD. Mijnhardt's Hoofdpijn- Kies p ij n- tabletten Stillen spoedig de hevigste pijnen. Beide in buisjes van 30 en 60 ct. J de heer Lindijer die hierover heel wat sprak, en het cootract aanviel. De minister verdedigde het omdat het rijk met dit nieuwe contract de lasten voor de werf niet zwaarder wilde maken. Het wetsontwerp werd dan ook aangenomen. 10 35523 doen pijn bij den arbeid en leiden vaak tot verzwering of bloed- «ergiftiging Reinig ze altijd dade lijk en behandel ze verder met Doos 30-60-90 ct. THOLEN, 11 November 1927. Ueze week zijn wij i-, ile gelegenheid gesteld den nieuwen winkel van de fiina J. C. van der Stel te bezichtigen. Deze winkel is geheel verbouwd en door bijtrekking van bet op den boek gelegen aaugrenzcude perceel is een smaakvol geheel verkregen dal een aantrekkelijk buitcnaanzicbt vormt. Met de teakhouten betim mering, de groote spiegelruiten en het glas in lood, valt de wiukrl deu voorbijganger onmid dellijk op. Als we den winkel binnentreden, wordt ons oog al dadelijk getroffen door de betimmering die wal de raamomlijsting betreft in teakhout is gebonden terwijl wanden en zoldering in licbie kleuren met een fraaien rand afgezet, een pret- tigen indruk geven. De winkelupzet in eikei hout uitgevoerd en verder in bijpassende kleuren geschilderd, de werkelijk rijk aandoende winket- opsland, de toonbankeD met terrazzobladen en glazen opzet, alles wijst er op dat de heer H. J. vau der Stel kosten noch moeite beeft gespaard om Tholen een winkel Ie geven die een sieraad is voor onze stad. Als we dan nog vermelden dat de heer W. J, Walpot het bestek maakte en het timmerwerk, waarbij den gehceleu houten opstand, uitvoerde, de firma W. C. de Lange het schilderwerk verrichtte, de firma S. de Korte het metselwerk uitvoerde, zien we dat onze ambachtslui ook smaakvol werk kunnen leveren. De winkelopstand is geleverd door het Technisch bureau vau Miudens te Rotterdam, het terrazzo door firma Sauiuz te Bergen op Zoom. De zaak der firma v. d. Siel die sedert 1^80 hier is gevestigd, heeft uiterlijk een verjongings kuur ondergaan en we weuschcn den heer H. J. van der Stel succes toe met zijo nieawen winkel. Ouze stadgenoot de heer P. A. Lanting, slaagde aan de Universiteit te Leiden voor het economisch doctoraal examen indologie. Vrijdagavond 4 Nov. j.l. gaf de tooneel- vereeniging ,.Door vriendschap saam ver bonden'' een uitvoering, ly- werd goed gespeeld, maar er was weinig belangstelling. ST. ANNALAND. Door de steenkolen- vereeniging „Ons belang" is op 9 dezer aanbesteed het lossen en het vervoer van 98000 K.U. stukkolen en van 22000 K.G. eierkolen. Aannemer van het lossen werd M. Buijs voor f2.33 per 100 H.L. en van het vervoer J. J. Mosselman voor f 10 mede per 100 H.L. winnen. Thans werd echter bij stemming reeds uitgemaakt, dat bij eventueele molor- bemaling volgens klassificeering de betaling zal plaats hebben. STAVENISSE. 1.1 Zaterdagavond had alhier plaats de stemming voor 3 nolabelen der Ned. Herv. Kerk, noodig door de perio dieke aftreding der heeren M. de Qraaf Mz J. Leune en J. van Oosl. Van de 152slem- gerechtigde manslidmatcn namen slechts 49 personen aan de stemming deel. De uitslag was dat de aftredenden werden I herkozen, resp. met 42, 41 en 42 stemmen. I Het vervoer van de suikerbieten van den akker naar de kade (alle bielen worden hier per scheepsgelegenheid vervoerd) be gint al aardig ten cit.de le loopen. Dank zij het mooie najaarsweer in October valt deze oogst nogal niet erg tegen. De op brengst loopt uiteen van 8 tot 18 duizend K.G. per gernet, gemiddeld kan men mis schien op 14 duizend K.G. rekenen. Het gehalte loopt zeer uiteen. Men heeft van de fabriek briefjes ontvangen van 14 tot 20 van deze laatste natuurlijk niet veel. Gemiddeld is misschien 17'/2% verkregen. Dezer dagen is alhier de 18e aan- sluiling aan het int. telefoonnet aangelegd. OU D-VOSSEMEER. De heer J. D. Qui.t heeft tegen 1 Jan.ari ».s. mtdag verzocht als haveDmeester, een functie die eeo reeks van jaren door 1 fi o vervuld werd. E;n petrcleuinleurder vau do Automaat werd aangereden door een wageu met een span paarden er voor. Het geval is Dogat gelukkig afgelcopen, een dikke voet belet het loopeo. Naar wordt medegedeeld nemen aan de vooroefeningen voor den vrij willigen landstorm eeu 9-tal joogeos deel. De oefeniugeu worden gehouden in eeu lokaal der o. I. school. *ST. MAARTENSDIJK. De schilderijen in de raadszaal hangend, moeten eens nagezien wordeo. Er is den raad voorgesteld ze te laten vernissen. Bij de verkiezing voor 3 Notabelen der Ned. Herv. Gemeenle alhier werden 299 geldige stemmen uitgebracht, hiervan verkregen de aftredende heeren J. L. Geluk, C. M. Quakkelaar en P. A. Westerweel resp. 224, 188 en 205 stemmen, zoodat de aftredenden zijn herkozen. Ter voorziening in een vacature in het zelfde college, ontstaan door het overlijden van den heer M P. Groenewege, werden De heer Quakkelaar 'zegt dat, wat de bijbaantjes betreft, Bijl toch ook de stem van den heer Koopman niet heeft gehad toen er een peeopnemer moest worden aangewezen. De heer Koopman antwoordt dat hij het nimmer is geweest die zich voor bijbaantjes aan den veldwachter heeft uilgélaten, de betrekking moest zoo goed betaald worden dat er van bijbaantjes geen sprake behoefde te zijn. De voorzitter merkt op dat de bijbaantjes meer in de grijze oudheid werden gegeven j toen het salaris zoo luttel was. later is j hierin verandering gekomen door de rege- ling door Ged. Staten. Te Poortvliet bijv. is de regeling gunstiger. De heer Nelisse zegt dat dit ook te St. Annaland het geval is. Het verzoek wordt daarna,afgewezen; de heer Koopman stemt voor. Op verzoek van N. Slager wordt deze op de lijst voor gemeentegrond geplaatst. Van het Bestuur van de Pluimveever. is een verzoek om voor de in de Kerstweek le houden pluimveetentoonstelling de be waarschool te mogen gebruiken. De voorzitter deelt mede dat B. en W., gezien het nut dezer zaak voor de gemeente, geen bezwaren hebben De heer Koopman is er tegen, staan we 6 35524 en Zenuwsterkend is de werking van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glaseu buijje 75 ct. Bij Apoth. eö DrogiateD. dit toe dan kunnen we ook niet weigeren als men ons een lokaal vraagt voor een tentoonstelling van varkens of konijnen. De voorzitter zegt dat het bestuur de school grondig zal laten schoonmaken. De heer Koopman blijft er tegen, het is geen werk een dergelijk iels in een school te houden, terwijl de voorziller zegt dat het geen bezwaar is omdat er vacantie is. De heer Nelisse wijst er ook op dat het lokaal weer goed schoongemaakt wordt. De lieer Hage merkt op dat waar de dieren in speciaal hiervoorgehuurdehokken komen, er van verontreiniging geen sprake zal zijn. De lieer Koopman vindt de school geen plaats ervoor. De heer Hage wijst er op dat de pluimvee eveneens 299 geldige stemmen uitgebracht; I geloond heeft in onze gemeente recht vau hiervan verkreeg de heer J. v. d. Hoek Azn! 131 en de heer C. Rijnberg 117 stemmen, terwijl de overige stemmen op verschillende personen werden uitgebracht; een her stemming lussclien de heeren J. v. d. Hoek Azn. en C Rijnberg zal dus moeten plaats hebben. bij het boodschappen doen, een doos Purol mede te brengen. E'k oogenblik vau den dag kan bet io uw gezin te pas kooien. 6 35520 "SCHERPEN1SSE. Maandagavond tegen lien uur werden de ingezetenen alhier opgeschrikt door het luiden van de toren klok voor een brand in de schuur van M. Bevelander, slaande even huiten de gemeente. Met de brandspuit, die het water uit een pul en de slang op de waterleiding* betrok, werd er ilink aangepakt, waardoor het luiis, dat aan de schuur was aangebouwd, behouden bleef. Het vee, behalve een kalf, kon in veiligheid worden gebracht. Uve Telef. 264. VOOr 20 35411 het vermaken van OUDE JUWEELEN MODELLEN tot MODERNE BY0UX. Onze Specialiteit - immer volle tevredenheid ST. MAARTENSDIJK, Vrijdag 11 Nov. Voorziller burgemeester J. J. Polderman, secretaris de heer J. B. E. Meloen. Afwezig rigens werd de inhoud der schuur, als hooi, 1 de hli. Priem en Vroegop. .i..™ i noluien der beide vorige verg. worden stroo, ongedorschte tarwe enz. een prooi der vlammen. Alles was laag verzekerd. De oorzaak is nog onbekend. Bij het bestuur van het Cal. Water schap Scherpenisse was een verzoek in gekomen van een aantal grondgebruikers in den Scherpenissépolder, om' middelen le scheppen tot liet verkrijgen van een lageren polderwaterstand. Naar aanleiding van genoemd verzoek werd j.l. Dinsdag een vergadering van ingelanden gehouden, waarin alle stemgerechtigden tegenwoordig waren. De voorzitter stelde namens het bestuur voor, om aan dat verzoek zooveel mogelijk tegemoet le komen en wel door op verschillende plaatsen de waterleidingen en op andere plaatsen de bestaande sloolen tot hetere waterleidingen te bedelven en in de damtnen grootere huizen te leggen, een en ander werd, met hulp van de' gewone onderhoudspliclitingen geraamd op onge veer f2200 kosten voor het Waterschap; dit voorstel werd met alg. stemmen aan genomen om in 1928 uit te voeren. Verder werd druk gesproken over eene al of niet noodige motorbemaling van den Scherpenissepolder. Ook hiervoor was door den waterbouwkundige eene berekening gemaakt welke uitkwam op fl per gemet per jaar, sommigen kwam dit wat weinig na lezing vastgesteld. Eenige miss. Ged. Staten houdende goed keuring raadsbesluiten worden voor kennis geving aangenomen, evenals dankbetuiging van dhr. J. van Luijk voor zijn benoeming als onderwijzer en van de h.h. Roosendaal en Bastiaanse voor hun benoeming als lid der pi. comm. van toezicht l.o. Nog een miss. Ged. Staten en van den Min. van Binnenl. Zakeu worden voor kennisgeving aangenomen evenals een schrijven van G. Bijl met dank voor zijne benoeming als schatter dranklokaliteiten. Van dezelfde is een adres om hem een verhooging van salaris toe te slaan groot f200.— De voorzitter deelt mede dat B. en W. van oordeel zijn niet af te moeten wijken van de, regeling door Ged. Staten vast gesteld. De heer Nelisse vraagt of dit dus een voorstel van B. en W. is, waarop de voor zitter nog opmerkt dat de veidwachler geen bijbetrekkingen heeft en spr. hier niet legen zou zijn doch B. en W. meenen mede te moeien gaan met de regeling van Ged. Staten. De lieer Koopman meent dat hei de moeite niet is hierover veel te spreken, voor Op voorstel van een der ingelanden het is nu de derde maal dat een dérgelijk werd echter besloten het punt van bemaling verzoek komt. Spr. blijft voor verhoogin" a.s. voorjaarsver- j omdat adressants collega's in het eiland aan te houden tol de bestaan te hebben. De lieer Koopman is er tegen dat pluim vee voor kinderen gaat. Is het lokaal naast de secrelarie niet geschikt. De Voorziller zegt dat de tentoonge stelde dieren veel te veel lawaai maken en dit storend op de secretarie werkt. De heer Koopman blijft er tegen, straks moeten we ook bij een tentoonstelling van konijnen vergunning geven. Met op een na alg. st. die van dhr Koopman tegen wordt het voorstel aangenomen, terwijl tevens een medaille wordt beschikbaar gesteld, ook bier is de heer Koopman tegen. Op een verzoek van C. Dieleman wordt gunstig beschikt, waarmede de heer Koop man zich blijde verklaart. Van het Bestuur Groene Kruis is ver zoek om weder voor een jaarl. subsidie in aanmerking te mogen komen. De voorzitter zegt het materiaal opge nomen te hebben en acht ook om het nut dat deze ver. verricht wel goed deze subsidie weder toe te staan. De heer Koopman zet uitvoerig uiteen dat hij na een gesprek met dr. Tazelaar van meening is veranderd en overtuigd is dat het Gr. Kruis de subsidie niet kan missen. De heer Quakkelaar verklaart zich er tegen, spr. staat nog op hetzelfde standpunt van vroeger. De voorzitter bepleit nogmaals het goed recht dezer subsidie. De heer Hage wijst er op dat een sub sidie voor de gemeente voordeeliger is dan dat de patiënten b.v. op gemeentekosten te Bergen op Zoom zouden moeten worden verpleegd. De contributie bedraagt 75 ct., doch het bestuur kan niet eischen dat de leden meer betalen. De voorzitter wijst nog op het nut dat I de wijkverpleegster geeft. Vervolgens wordt tiet verzoek toegestaan I met de stemmen van de hh. Quakkelaar i en Geluk tegen. Naar aanleiding van een verzoek van de Ver. tegen het misbruiken van Gods Naam, Bij Apothekers en Drogisten. 714 13 35522 Kadering Met het oog 0p de geraamde 1 hooger Iractement hebben door de bij kosten zal vroegtijdig aan eiken ingelande ^aantjes, hetgeen aan Bijl indertijd ook is met toelichtingen enz. vvor- eloofd, er heerscht in de gemeente echter - vóór de ver-1 en persoonlijke haat tegen den veldwachter gndcnrg te beoordeelen of advies in te en dit is af te keuren. de berekening den toegezonden, om deze deelt de voorzitter mede dat deze zaak reeds in de verordening is opgenomen. Van den Insp. der dir. belastingen is mededeeling ontvangen dat de gemeente voor de opcenten f 1771.98 toekomt. Van den Min. van Arbeid enz. bericht dat de bijdrage bouwvoorschot bedraagt f108436. He Ictot C. M. Hartog verzoekt om spoed maken met den hem toegewezen boui van het arrestantenlokaal. De voorzitter zegt dat van den pruc generaal nog geen bericht is ingekomei waarna de raad besluit om, mocht dez komen het werk nog te doen uitvoere door de aangewezen ambachtslui. De begrooting VVeezen-Armbest. wori aangeboden. De heer Koopman wijst op de post va f 500 voor de electr. centrale,- waardoo de uilkeeringen te klein zijn. De heer Quakkelaar verdedigt dien pos omdat deze nuttig is. Gaat de central over den kop dan zijn veel kleine mensche gedupeerd. Trouwens dit bestuur heeft niets maken met den gemeenteraad, het word niet gesubsideerd door de gemeente De heer Koopman houdt vol dat de be deelden gedupeerd worden, een bedeelin van f2 a f2.50 is niet voldoende. Er wordt nog veel over dit punt ge sproken, waarbij o.m. dhr Hage opmerk dat toch ook het W.-armbestuur aan sprakeiijk is als aandeelhoudster. De begrooling wordt vastgesteld od f 23-873.22. Met alg. st. wordt een wijziging der be grooting goedgekeurd. Het reglement armbestuur wordt ge wijzigd in dier voege dat geen kinderen ii gezinnen waar t.b.c. heerscht zullen raogei worden opgenomen. Met alg. st. wordt besloten om de schil derijen te doen resiaureeren. Tot lid der schaltingscomrn. vacatun Groenewege wordt benoemd dhr P J. Neliss en als verlegen w. der gemeente bij di electr. centrale vacature Kloet, de heei Quakkelaar. Beide heeren danken voor het in hei gestelde vertrouwen en nemen de be noemingen aati. De voorzitter deelt mede dat is aange schaft een lichtgevend hord met aangifli der maximum snelheid. De raad besluit lid te worden van dei A. N. W. B., alleen de lieer Koopman is tegen De voorzitter deelt nog mede dat hoedel van wed. Zwagemaker nagenoeg i geliquideerd en de gemeente door aankoo| >0dè in het onbezwaard bezit kan komen vat site hel huis, waarvoor f 50 huur wordt belaaldjimi Het is alleen een formaliteit. De raad hecht hieraan goedkeuring. Bij de rondvraag vraagt de heer Quak keiaar of het geschil tusschen C. Vermeulen en Hengstmengel over een doorril al i: opgelost. Eenige discussie volgt, waarbi de heer Hage van den voorzitter gelegenheii krijgt om van Hengstmengel, die op dl tribune aanwezig is, inlichtingen te vragen, in 1 die worden verschaft. Gevolg is dat de heet «<h Koopman, zonder verlof van den voorzitter zich ook tot de tribune richt en er aardig wordt gekletst, zoodat we het genoegei hadden dat het publiek zich .eens kon mengen in de raadsdiscussies. De heer Koopman richt zich thans weer tot den voorzitter en wijst op het feit dal er slecht de hantf gehouden wordt aan hel schoonhouden der gemeenle, het is een vuile boel. De heer Quakkelaar deelt mede dat hij en weth. Hage er bij den voorzitter op hebben aangedrongen. De 'oorztter zegt toe dat het in orde koml, begin dezer week was de toestand Vscl nog redelijk. De heer Hage stemt dit toe, toen kwam er weinig vuil af, nu het nat is zal hel heter gaan. Hierna sluiting. Tb I Er ena at c rti .of BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 410 Nov. Geen aangiften. 1927. PUBLICATIËN. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders vau Tholeu brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bylageo van H. Meer man, slager wonende te Tholeu, om verguuuing tot het plaatsen van een 7 P.K. benzinemotor io ziji gsinstallatie in het perceel gelegen aan de Kerk straat no. 19, kadastraal bekend in sectie F, uo. 734, Op Zaterdag 26 November a.s., des voormiddagi 111/2 uur, zal op bet gemeentebuis gelegenheid be staan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schril- lelgk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór bet bovenge- tneide tydatip, ter secretarie der gemeente kennit nemen van de ter zake ingekomen scbrilturen. Oe aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet lot beroep gerechtigd zijn zy, die niet overeen komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaaldeo dag voor het Gemeentebestuur zyn verschenen, ten eiude hun bezwaren mondeling toe te lichten. Tholen, 12 November 1927. 26 KERKNIEUWS. Woensdag 9 Nov. 11. vierde ds. J. H. C. Kaïnslee te 's Heer Hendrikskinderen zijn 25-jarigo ambtsg jubileum. Ds. Kamsteeg deed 9 Nov. 1902 zyn in trede te Sirjansland. Na 5I/2 jaar daar werkzaam ge- weestjte zijn vertrok hij 5 Juli 1908 naar Siaveui9se waar bij 12 Juli bevestigd werd, waar hij ruim 12 jaar werkzaam was. Sedert Febr. 1921 is bjj werkzaam te Heer Hendrikskinderen. Beroepen bij de Ger. Gemeente te Tholen ds. Kievit te Veenendaal. i&db jldo' ndb srd etcbi Me ind at ndb ordl "stan enne jn c bel >ge letro! oord itrol elk ardit irbo «tri 22.S j ei „1 fiat reDi >tk IQ an fa ave J ekl ide eha

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1927 | | pagina 2