IERSEKSCHE EN THOOLSCHE COURANT -en t>e%ftaad de Aflikt NIEUWSBLAD VOOR HET EILAND THOLEN. Clan alle/ deelnemers FAAn=TABAK o. 2222. Vrijdag 4 November 1927. Vijf en veertigste jaargang holen, Poortvliet, Scherpenisse, St. Maartensdijk, Stavenisse, St. Annaland en Oud-Vossemeer. Eerste Blad. LOUIS D0BBEL1W» KEClAME-AFDEELIflG BONBONS CHOCOLADE Het Wiegekind. varv EldeFs i'ndit blad is de laatste kleur'-annoncevan aJ^edbuKJ", waarmede dssert'e van vijf compleet' 13, Zendt de J dek/eurde adv er ten tien uiterlijk, voor 2.0November a.s. aan-. T HOOGSTRAAT 1Q6, BOTTERDAM. benevens het vereischte- aantal FAAflSO/IS, n.l. 10 BOHS van V2ons. of 5 BONS van 1 ons,öf 2 BONS van V^pond. Dit blad verschijnt eiken Vrijdagavond, ijs per kwartaal f0,80; met Geïllustreerd Zondagsblad f 1,375, franco per post f 1,65 15 ct. disp. kosten. UITGAVE FIRMA J. M. C. POT - THOLEN. TELEF. INTERC. No. 16. Advertentiënvan '1 tot 4 regels 75 ct.iedere regel meer 17'/2 ct. Grootte der letters naar plaatsruimte. Bij abonnement aanmerkelijke prijsvermindering. PUBLICATIËN. 3e Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat ionen die in het bezit zjjn van een rijbewys uit eren in het jaar 1915, hun aanvraag om een nieuw lewijs kunnen indienen ter gemeentesecretarie in week van 712 Nov. a.s., des voorm. tusschen en 12 uur. 9 Tholen, 4 Nov. 1927. BINNENLAND. met tnder roste. Bij Kon. besluit v*n 24 October is be- »ld, d»t voor de overbrugging van de Een- icht, in de gemeenten Tholen en Halsteren, algemeenen nutte eu teil name van de ge- «nte Tholen ter uitvoering van de «et van Juni 1927 (Stbl. no. 177) zullen worden teigeod de eigendommen, aangeduid in de lanen en kaarten, welke ingevolge artikel 12 onteigeningswet op de secretarieën van ge- emde gemeenten (en op de griffie van de aviDeie Zeeland) ter inzage van een ieder bben gelegen. Overwegende dat door het 1 Nov. werking getreden Motor- en Rijwiel- glement voldoende bepalingen zijn opge- jmen in het belang van het verkeer ibben Ged. Staten bij besluit van 27 üct. 'r. BI. 93) verschillende besluiten tot liting van wegen in Zeeland voor zware otorrijtuigen ingetrokkenen voorts achtens art. 36 van voornoemd regie ent een aantal wegen in klassen verdeeld ereenkomstig het onlangs afgekondigd on. Besl., met sluiting van de overige egen voor motorrijtuigen, waarvan de ootste wielbelasting meer bedraagt dan 100 K.G. en de breedte meer dan 2.10 M. Men verzoekt ons vanwege het Provin- aal bestuur opneming van het volgende: Vernieuwing Rijbewijzen. Zij die in 1915 een rijbewijs verkregen Q6I i thans vernieuwing verlangen, vervoegen :h voor 14 November a.s. ter secretarie inner woonplaatsaanvraagformulieren larat i inlichtingen zijn daar kosteloos ver- 'ijgbaar. Geneeskundig onderzoek bij deze aan- agers niet voor 5 November a.s. Uitreiking door de Griffie tusschen 21 E# ovember en 3 Nov. a.s. i Kosten Provincie f 1.50 Zy die in 1916 en 1917 een rijbewijs srkregen en thans vernieuwing verlangen irvoegen zich voor 21 November a.s. ter icretarie hunner woonplaatsaanvraag- irmulieren en inlichtingen zijn daar koste- os verkrijgbaar. Geneeskundig onderzoek bij deze aan- agers niet voor 12 November as. Uitreiking door "dé Griffie tusschen 28 lovember en 10 December a.s. Kosten Provincie f 1.50 Ged. Staten van Zeeland hebben aan e Staten voorgesteld, aan de vereeniging Schoolmuseum" te Middelburg over 1928 250 subsidie toe te kennen in het tekort an f700, waarvoor deze jonge vereeniging aat. Voorgesteld wordt, in het algemeen iglement voor de polders of water- ihappen in Zeeland in het artikel, dat andett over de zaken, waarvoor een ërhoogd geschot mag worden geheven 3n de vroonen en vrijlanden, inplaats an „een belangrijke wegverbetering door et aanbrengen van kunstbedekking" te izen: „een belangrijkeverkeersverbetering. Ged. Staten schrijven naar aanleiding an een verzoek van den Nederl. Bond an technici aan de Staten, aan de ver- igenwoordigers van de provincie in de- igemeene vergadering van de aandeel- ouders der naaml. vennootschap Prov. eeuwsche Electriciteitsmij., op te dragen, iun volle medewerking te geven tot het loen instellen van de door den Bond ge- 90 355 00 Vermeldt in Uw brief duidelijk. at Haam en voornamen b) -Adres,,stad, straal en huisnummer, C) Leeftijd. d) tlaam dercourant, waaruit de adderrenhenfekniptzijn. Frankeert Uw brief Voldoende, onvoldoendegejran keerde brieven -worden geweigerd vraagde onpartijdige commissie, die zou moeten onderzoeken, welk de oorzaken zijn geweest, die geleid hebben lot het ontslag van de heeren G. Reuvers en H. C. A. Roesa uit den dienst der N.V. dat h i. deze zaken, voor zoover de Staten betreft, zijn afgehandeld. Bij besluit van 6 Juli jl. werden namelijk adressen op deze ontslagen betrekking hebbende in handen van den raad van bestuur gesteld ter afdoening. Wel verklaren Ged. Staten zich bereid, de dossiers betreflende de be ëindiging van de dienstbetrekking van heeren voor de loden der Staten vertrou welijk ter inzage te leggen.| BUITENLAND. voorstel om de vrouw benoembaar te ver klaren voor de betrekking van griffier van Prov. Staten werd aangenomen met 42 tegen 36 st. Er werden nog eenige kleine zaken afgehandeld. Dinsdag 8 dezer komt de Kamer weer bijeen. THOLEN, 4 November 1927. Viijdagavond hield ia hotel „Hol van Hui- land" de Thoolscbe Kameroinziekvereeniging een openbare uitvoering. Toen om 8 nur de heer Smith als voorzitter de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom opende, was de zaal vrij goed bezet. Het programma dat een achttal nummers telde, werd goed nitgevoerd en het applaus dat tel kens opklonk gaf blijk dat de aauwezigen het ten goboore gebrachte waardeetden. Het woord van dank van den voorzitter aan het slot uitgesproken, waarbij deze dank bracht aan de leden voor hun toewijdiug eu aan den dirigent, de hter Huvers, voor zijn goede leiding, was zeker verdiend. In het bizonder werd den heer Hoek dank gebracht voor zijn medewerking de vereeniging betoond. (IN REEPEN EN TABLETTEN) 35504 12 Beleefd aanbevelend, J. M. DEN ENGELSMAN, KERKSTRAAT - THOLEN In Roemenië is de regeering baas ge bleven en prins Carol kan voorloopig in Parijs blijven wachten of er betere tijden voor hem aanbrelcen om zijn plaats als koning over Roemenië in te nemen. Toch zijn in Roemenië zelf de partijen druk aan het werk. De Nationale Boeren partij doet alle moeite om op de wip te komen, terwijl daarentegen de partij van Bratianu, die thans aan het bewind is, wel trachten zal zich zoo sterk mogelijk te maken. Griekenland heeft ook weer een emotie doorgemaakt. Er is een aanslag gepleegd op president Kor.doeriotis in Athene, op het oogenblik dat hij van een otficieele plechtigheid van het stadhuis in zijn auto stapte werd een schot op hem gelost. De dader werd gearresteerd en houdt zich doofstom, of is het werkelijk. Het is een zekere Goessios, die een schriftelijke ver klaring schreef dat hij uit wraak handelde omdat hij sedert lang werkloos is. Bij een huiszoeking is veel communistische lectuur gevonden. Debetrekking van president van Grieken land is ook al niet zoo prettig. Hel is nu de tweede maal dat Kondoeriotis ontsnapt aan een aanslag, de eerste werd gepleegd toen hij nog minister was onder koning Gonstatijn. Rome heeft Musolini Zondag weder eens in al zijn glorie kunnen bewonderen. Ter viering van den vijfden verjaardag van den opmarsch der Fascisten naar Rome, zijn 100,000 zwarthemden naar Rome opge trokken om dit feit te gedenken en defileer den voorbij Mussolini, die weer gelegenheid had om een van zijn snorkende redevoe ringen af te steken. Te Montana Vermala (Zwitserland) is Maximiliaan Harden overleden. Hij was een bekend figuur, die een tegenstander was van Wilhelm II. Hij was steeds zeer scherp in zijn artikelen over den keizer en moest wegens majesteitsschennis twee maal gevangenisstraf ondergaan. Hij is 60 jaar geworden. Een historie die de geheele wereld van zich doet spreken is het huwelijk van de zuster van den Duitschen ex-keizer met een jongen Rus van twijfelachtige afkomst. De bruid is 63 jaar, de bruidegom teil 27 lentes. De bruidegom is van alle markten thuis, hij zelf zegt van een Russische adellijke familie af te stamman, is zanger- geweest, hehoorde tot de geheime politie te Stockholm, is gids voor vreemdelingen geweest in Frankrijk, werd beroepsdansei en leerde daar zijn a.s. vrouw kennen, die verliefd op hem geraakte. De ex-keizer heeft zijn toestemming geweigerd tot het huwelijk, doch dit gaat toch door. In China komt Sjang Kai Sjek weer tevoorschijn, nu als aanvoerder van het leger van een nieuwe Kantonneesche re geering. Deze regeering wil zich meester maken van de belastingopbrengsten enz. van Zuid-China en zoo telt China nu vier regeeringen, te Kantong, Peking, Haukau en Nanking. Het wordt hoe langer hoe verwarder om uit te'maken welk doel de verschillende regeeringen in het belang van China beoogen. Dinsdagavond j1. vergaderde de G.V. Olympia in hot et Zeeland. Besloten is om 23 Dtcem'.er a.«. een uitvoe ring te houdeD, die alleen toegankelijk zal zijn voor donateurs en huisgenoolen van leden, terwijl er gelegenheid bestaan zal tot introductie. Besloten is om met Pinksteren deel te nemen aan de Boudafcesten ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van K. N. G. V. te Utrecht, Oubcstelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Binnenland (Brieven). Niemao, Jo»„ Rotterdam. Nota. Aanbevolen wordt om hel adres van afzender op de stokken te vermeldt n, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden terug gegeven. Voorts is het gewensebt alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres - straatnaam en huisnummer - te voorzien. Verbetering In het raadsverslag der gemeente Tholen d.d. 25 dezer, voorkomende in ons vorig nommer, heeft de heer Dekker een vraag gedaan naar de huuropbrengst van door de gemeente outeigende woningen iuzake de overbrugging. Wij schreven dat de voorzitter mededeelde dat de huur inde begrooting 1929 zou worden gebracht, dit moet zijn 1927, hetgeen door een wijz. der begrooting zal geschieden. TWEEDE KAMER. Vrijdag werd gestemd over de wetswij ziging waarbij hel interpellatierecht uit de Prov. wet werd gelicht. Het werd aan genomen met 47 tegen 32 st., terwijl het 543 35497 15 Zoo lang een kind nog in de wieg ligt, zat de huid van de kleine op sommige plaatsen vaak rood en branderig zijn en zelfs stuk gaan. Dit verzachten geneest men met PU ROL Zaterdag zal een beroep worden ge daan op de offervaardigheid van het pu- ■bliek alhier, door de straatcotlecte ten bate van het Groene Kruis. Een woord van aanbeveling, hoewel voor dit zoo nuttige doel overbodig, is zeker wel op zijn plaals, temeer waar een groot deel der opbrengst dezer collecte ten goede komt aan de plaatselijke afdeeling. Dat ieder naar zijn krachten offere. In Frankrijk heeft men gebrek aan suikerpeeën en worden om dit tekort te dekken overal suikerbieten opgekocht. Zoo vertoeven in ons eiland eenige Franschen die suikerbieten koopen, waarna ze per scheepsgelegenheid naar het noorden van Frankrijk naar de fabrieken worden ver voerd. De nieuwe Motor- en Rijwielwet. Nog eenmaal een waarschuwing, i Nov. is de'nieuwe wet in werking getreden. Ieder voertuig, automobiel, motorrijwiel,

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1927 | | pagina 1