overwerkte zenuwen Antoine Andriessen D.Cz. Dit is Uw adres Verkoudheden wnuMtafi&Um I J. Voor Allen die Sukkelen Mijnhardt's Laxeertabletten JUWELIER Qroote Markt 25 - Bergen op Zoom Uw Tafelzilver. In CHRIST0FLE - GER0 - MIELE of WELLNER-ZILVER. ,kl ^O. verdrijft men spoedig met Mijnhardt's 9 Sanapirin-tabletten 35jj~e~ Genezend, pijnstillend, koortswerend Ingezonden Stukken. Poortvliet. 10 FTet voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 3 st., die der beide wethouders en de heer Aertssen. De h.h. Moelker en Baaij stemmen niet mee. De heer üverbeeke trekt zijn voorstel in om 2/3 der kosten voor sluis en afwa teringskanaal ten laste der gemeente te nemen. Aan J. Vercouteren wordt 138 M2. grond verkocht tegen f2 per M2. De heer Baaij wijst op den toestand aan den wal ontstaan door het vele zand dat daar ligt. De menschen ondervinden veel moeilijkheden bij hun passage door de Kruittorenstraat. Indien men hier eens wat planken zou kunnen aanbrengen, waarvoor hel materiaal dat uit de oester putten is gekomen, wordt aangewend, dan kan dit voor de menschen groot gemak opleveren en de passage gemakkelijker maken. De voorzitter zal de zaak onder oogen zien, doch heeft niet veel moed dat de toestand er door zal verbeteren, immers de planken zullen onmiddellijk onder het zand zijn bedolven. De heer Overbeeke vraagt hoe het staat met de afdoening van het verzoek van de bewoners van het Oudeland met aanleg van de drinkwaterleiding. De voorzitter wijst op de vele werkzaam heden die B. en W. gehad hebben, doch hoopt nog dit jaar met voorstellen te zullen komen. Hierna sluiting der vergadering. kalmeeren en worden gesterkt door Buisje 75ct.Bij Apolhen Drogisten. BUITENLAND. In Spanje zijn weer maatregelen ge nomen tegen een staatsgreep. Aan de grenzen zijn ongewenschte elementen waar genomen, de regeering is op haar hoede en zoo zullen ernstige onlusten wel niet te vreezen zijn op het oogenblik, rustig wil het echter maar niet worden. En is men in Spanje bevreesd voor een staatsgreep, ook Roemenië is niet rustig op wat gebeuren kan. Prins Carol van Roemenië heeft weder eens laten welen dat hij er nog is. Door middel van Manoe- lesco, die reeds eerder is in een derge lijke beweging was betrokken, wilde hij een volksstemming zien te krijgen of het volk hem weder terug wil hebben. De regeering kreeg het in de neus en heeft onmiddellijk strenge maatregelen genomen. Alle telefoon- en telegraafverkeer met het buitenland is onmogelijk, alle verdachten staan onder politietoezicht en Manoelesco is gearresteerd. Vanzelf spreekt dat de grenzen streng worden bewaakt om te verhinderen dat kroonprins Carol het land in komt. In Fransch Marokko zijn twee neven van den gouverneur met hun vrouwen door Marokkanen ontvoerd. Waar het wilde stammen zijn, zal het heel wat moeite kosten om de gevangenen te bevrijden, daar de zeggenschap over de wilde stam men niet groot is. De staking in het bruinkolenmijngebied in Duitschland is gelukkig geëiudigd en de arbeid is hervat. We maakten vorige week melding dat de Ver. D. O. V. met medewerking van »Cats" den 23 December een uitvoering zou houden in Hotel „Hof van Holland". Dit is niet juist. De uitvoering zal plaats hebben in de week van Kerstmis en wel Vrijdag 30 December. De raad der gemeente St. Philipsland benoemde met algemeene stemmen tot secretaris der gemeente den heer H. P. Kleppe burgemeester aldaar. Bij de op Vrijdar 21 October ge houden aanbesteding van het bouwen .van een betonnen muur langs de Oesterputten van de Gebrs. Baaij en anderen werd inge schreven door L. W. Blaas f808.A. du Burck f845 en J. P. Deurloo f 660,allen te Tholen. Onbestelbare brieven en briefkaarten, vaD welke de afzenders onbekend zijn. Ëinneuland (Brieven). 1. Automaat, gebouw Petroleum, Den Haag. 2. Inspecteur Zierikzee. Nota. Aanbevulen wordt om het adre9 van afzender op de stokken te vermeldeD, opdat deze bij oobcstelbaarheid kunnen worden terug gegeven. Voorts is het gewensebt alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres - straatnaam en huisnummer - te voorzien. Men schrijft ons van bevoegde zijde liet raadslid de Wilde meent dat de critiek op zijn woordeu in verband moet gebracht worden met de besprekingen inzake eleotrioiteitsvoor- ziening. Om misverstand te voorkomen zij opgemerkt dat dit verbaod niet bestaat. Men kan niet alle alakken zont leggen en men kan van de Redactie van de Thotensche courant niet altijd plaatsruimte vragen om tel kens en telkens te weerleggen hetgeen door sommigen in den Raad van O.Vossemeer wordt verkondigd. Dat zoude te veel van het geduld der Redactie en der lezers gevergd zijn. De heer de Wille laat na zijn beschuldigingen waar te maken en p-aat in de ruimte, baat bij eens zijn licht op gaan steken bij de dankbare buisvKoaeo die vroeger geen behoorlijk «altr hadden en thans volop. Die deuken er beel anders over als de beer de Wilde en consorten. Wellicht dat in O. Vo«semeer binnen niet te langen tijd verschilleude gedupeerden zullen gaan begrijpen dat bun in bet wilde weg is voorge- bazeld om geen erger woord te gebruiken en dat zij bij slot van rekeuing het gelag knnuen betalen. ST. ANNALAND. Door den Kolenbond «Ons Belangt alhier werd op 20 dezer aanbesteed de levering vrij op den wal aldaar van 98000 K.G. stukkolen en 22000 K.G. eierkolen. Aannemer isScheepvaart en Steen kolenhandel te Rotterdam, van de stuk kolen voor f 14 en van da eierkolen voor f 15.75 per 1000 K.G. De gemeente-veldwachter J. Ilmer, tevens belast met de regeling van het ver keer aan de haven, hielp jl. Zaterdag een leegstaanden wagen wegduwen, bij welke gelegenheid hij door een wagen geladen met suikerbieten over zijn hiel werd ge- 1 reden. Een gevolg daarvanzal wel zijn, dat hij 1 voorloopig zijn dienst niet zal kunnen doen. BINNENLAND. Verkiezing Aardenburg. De bekende Aardenburgsche verkiezings kwestie, die reeds maanden in onderzoek is, zal op 11 November a s. in het open haar behandeld worden door de rechtbank te Middelburg. Van de vier indertijd verdachte leden van het stembureau is er een als zoodanig gedagvaard terwijl de drie overigen als getuigen worden opgeroepen. Vermoedelijk zal een 08-tal getuigen gehoord worden. De verdediging wordt waarschijnlijk opge- dragen aan mis. Mayor en Houben Ie Breda. THOLEN, 28 October 1927 Uit een advertentie in ons nummer van heden blijkt dat de Tooneelver. «Door Viiendschap saam verbonden" Vrijdag 4 November a.s. een uitvoering geeft. We twijfelen niet of de vereeniging die reeds lange jaren bestaat, zal met dezen avond wel succes oogsten. Op dezelfden datum als hier boven vermeld, komt de Ver. T. O. G. in ,Non Semper" mei het blijspel «Katjesspel". Waar van deze vereeniging een goeden roep uitgaat en zij over goede krachten beschikt, kunnen we een bezoek aan de uitvoering wel aanbevelen. De wonderen zijn de natuur niet uit De tuinman A. J. Praat toonde ons eenige dr. Jules Guiot peren van een boom die voor dc 3e maal in zijn hof gebloeid heeft in dit seizoen. De oogst van het tweede bloeisel is tot wasdom gekomen, die van het 3e bloeisel waren niet gerijpt. Volgens deskundigen is het geval een zeldzaamheid met Verstopping of moeilijken, trageD en 8 onregelmatiger) Stoelgang zijn 35472 onmisbaar. Werken vlug zonder krauip of pijn. Bij Apotheker* en Drogiateu. Doos 60 ct. OtJD-VOSSEMEER. De collecte alhier gehouden voor het Roode Kruis heeft f 30 opgebracht. Vannacht is vermoedelijk door het slippen een auto in de Veerstraat in een sloot terecht gekomen. ST. MAARTENSDIJK, 27 October 1927. Bij de op Dinsdag 25 October jl. ge houden verkiezing van drie gemachtigden voor het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier werden met overgroote meerderheid herkozen de aftredende heeren Dr. J. Ta- zelaar, A. van Nieuwenhuijze en L. J. Koop man, terwijl ter voorziening in de vaca ture van den heer M. P. Groenewege een herstemming zal plaats hebben tusschen de heeren Jo Muller en Jac. v. d. Vate, die ieder 130 stemmen verkregen. SGHERPENISSE. Ir. de Maandagavond gehouden verkiezing van vier leden van het Kiescollege werden de aftredende heeren M. Tholenaar met 49, J. Oudesluijs en Chr. Hartog ieder met 48 stemmen her kozen, terwijl in de vacature, ontslaan door de benoeming van den heer A. Kievit tot lid van den kerkeraad werd gekozen de heer P. van der Slikke met 30 van de 57 uitgebrachte stemmen. De gehouden collecte voor het Roode Kruis heefl opgehracht f30.70 Door notaris Meulenberg te St. Maar tensdijk werd Woensdagavond jl. ten ver zoeke van de erven van wijlen de Wed. A. GeuzeKreeft, alhier in het open baar geveild en verkocht een huis, schuurtje en erf voor f1700.aan den heer A. van Werff Az. Drie perceelen bouwland, samen groot 5 gemeten 77 roeden, gelegen onder Poort vliet aan den heer Jobs. van Houdt alhier voor f 1610.per bl. gemet plus 8% onkosten. STAVENISSE. In de 11. Woensdag al hier gehouden gecombineerde vergadering vandeBesturenvan het waterschan Stavenisse en van de Cal. polders Oud- Kern penshofstede en Moggershil is opge- maak t de volgende niet-alfabetische voor dracht voor een waterbouwkundig ambte naar 1. de heer J. A. Nortier, thans alhier tijdelijk waterbouwkundig ambtenaar. 2. de heer S. W. Blok, gediplomeerd waterbouwkundige te Cadzand. 3. de heer J. C. C. Smallegange, tij delijk opzichter bij de havenwerken te Vlissingen. Zaterdag 29 dezer zal de benoeming door het waterschap Stavenisse en Maan dag 31 dezer door de Cal. polders ge schieden. Op de voordracht voor onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de openbare school alhier zijn geplaatst de heeren 1. J. N. den Hartog Eek en Wiel. 2. H. Langerhuijzen, Onstwedde. 3. J. J. Schilderink, Doetinchem. Telef. 264. V00r 20 35411 Zeer groote keuze. Vele aparte modellen. TWEEDE KAMER. De zitting van Dinsdag bracht een da verende rede van den comm. L. de Visser inzake de straffen tegen de Indische com munisten. De debatten die er op volgden duurden zoowat de geheele zitting, en de S. D. A. P. diende een motie in om ook voor Indiè den doodstraf af te schaffen. Natuur lijk waren niet allen het hiermene eens, zoo wilde de heer Kersten gelijkheid voor het geheele rijk, dus ook voor Nederland den doodstraf. En Woensdag weerde de heer L. de Visser zich nog al. Vooral viel het hem niet mee dat de S. D. A. P. hem afviel en bij de stemming over zijn motie kreeg hij alleen de comm. st.de rest was er tegen. Doch de heer De Visser bleef echter den moed erin houden, hij kwam onmiddellijk met een motie om de onlangs in ons land gevangen genomen Indische studenten in vrijheid te stellen. Minister Donner antwoordde dat dit niet mogelijk was, daar het juslitioneel onder zoek in gang was. En daarop kwam de heer De Visser alweer met een motie, nu een van scherpe afkeuring tegen deze arrestatie en de houding van de regeering. En nu vielen wat het justitioneele op treden betreft de S. D. A. P. den heer De Visser bij, hetgeen den heer Heemskerk de waarschuwing ontlokte dat het onjuist is om op de justitie politieken invloed uit te oefenen. Donderdag had de eindstemming plaats over de marinescheepsongevallenwet en deze werd aangenomen met 45 tegen 35 st. Vreemd doet het aan dat nagenoeg alles wat rechts is tegen stemde. In dezelfde zitting werd de motie van L. de Visser (comm.) (directe invrijheid stelling van de Indische studenten) ver worpen met 59 st. tegen, de S. D. A. P. en comm. stemden voor. Toen werd begonnen over de wijziging van de prov. wet. Voornaamste punt is hel interpellatierecht van Prov. Staten. De benoembaarheid der vrouw tot grilfier lokte nogal debat uit. De dames Westerman, Backer, Nort en Katz waren hier sterk voor. De heer Beumer, a. r., zegde dat dit artikel hem sterk had gehinderd. De heer Kersten heeft principieele be zwaren tegen de benoembaarheid van een vrouw, die uit naam van het beginsel van Gods Woord en naar de plaats die de vrouw in dat Woord is aangewezen. Er voerden nog eenige spr. het woord, waarop de minister nog antwoordde. De stemming heeft later plaats. In de avondvergadering werden de olie contracten behandeld, dit betreft de uit gifte van oliehoudende gronden in Indiè. Er was eenige discussie, doch men ver wacht dat de voorstellen van den minister zullen worden aangenomen. Buitengewone zitting van de Prov. Staten van Zeeland. Het eenige punt in deze zitting was de vaststelling van het Wegenplan. In de afdeelingen was aangedrongen op uitbreiding van de plannen, doch Ged. Staten spraken de onmogelijkheid uit, hoewel ze het eveneens betreuren. De verordening omtrent de bijdrage voor ver schillende wegen zal in de volgende zitling de leden worden aangeboden. De minder te betalen kosten voor krankzinnigenver pleging zullen ook ten bate van het. wegen fonds worden aangewend. Een lid van Ged. St. merkte op dat do kosten van de waterschappen niet verroin- derd zuilen worden neemt de nrnv. nol- derwegen over dan zullen de betrok! polders bij moeten dragen. Vele leden kwamen met wenschen veranderingen, anderen drongen aan spoedige behandeling en uitvoering. De heer Welleman wees er op dat toegang van Zeeland naar N.-Brab levensgevaarlijk is. In verband met opmerkingen van De Jong, die wees op de belangrijk! van den weg Ierseke station Kruinin wees de heer Moelker op het groote lang van dezen weg in verband met oest vervoer. Zeer drong deze spr. aan om den weg 0 VossemeerSt. Annaland ook in aann king te doen komen voor plaatsing op wegenplan. De heer Catshoek bepleit om pogin aan te wenden den weg St. Philipslan Steenbergen op het wegenplan te krijg De heer v. d. Weijden wees er op dit een voorloopig plan is en dat er kans is later verandering te krijgen, is niet zeker dat de plannen in 4 a 5j zullen worden uitgevoerd. Het wegenp wordt aangenomen. De heer Welleman doet een voorstel instellen van een verkeerscommissie. volgde een discussie, waarna het voot wordt verworpen met 23 tegen 15 st. De heer Adriaanse had een motie in diend om bij de Staten-Generaal aan dringen op het behoud van den vers woordingsplicht van Ged. St. Er werd heel wat over gesproken, di de motie werd verworpen. Vóór de S.D.J edge de V. D. en de hh. Moelker, Reilitf- Erasmus en v. Dixhoorn. 29 Nov. a.s. heeft de opening der terzitting plaats. POC Vooj egei iest( nom Aan Na i tulei De 1 ding de De merl ;enn !St 2 (Wettig beschermd tegen vervaltching.) Bij Apolb. en Drug. Buisje 75, 40 en 25 le h Inge ne I 1028 iVor Voor den inhoud van ingezonden stukken is de Redacb geenerlei opzicht verantwoordelijk, terwyl door opname voli Jjgf niet blijkt dat zij met den inhoud instemt. arbi P de Mijnheer de Redacteur! Io bet midden latende wat voor Oud-Voi»ei 1001' da] lerd ird aak |d zing en het meest wenschelijke is, gas- of elecfriciteitn ivee ziening, zoo ik naar aanleiding van hetgeen )e daarover schrijft in Uw geacht blad vAn 21 dl gaarne het volgende willen opmerken. Myne ervaring is, dat myn woonkamer ter gre van 4 bij 4.25 by 3.80 M. deze laatste maal ii hoogte met een electrisch gloeilampje van 50 behoorlek verlicht is lezen en handwerken kot dan uitstekend plaats vinden. Met een lampje 75 kaars is deze kamer meer dan voldoende, niet te sprekeu van royaal verlicht. Met eene dergelijke lichtsterkte kunnen wij uitstekend toe in een vertrek, dat nog 1 M. langt Zonder overdryvjng meen ik dan ook te mi vaststellen, dat voor 80 0y0 der vertrekken te en waarschijnlijk nog wel meer een lamp 100 kaars beslist een overvlieger" is. De arbeiders hier in W. Z.Vlaanderen bet lampjes van 3250 kaars en bevinden zich er bei V. moet niet eenzijdig zyn en overdrgven, Voor een gang en een W. C. is ook niet eoc wat hij terloops aanstipt n.1. 32 kaars. Voor de groote gang althans in mgn woning uitstekend volstaan worden met 16 kaars en voo W. C. zelfs met 5. Wel een andere stem uit de praktgk dui die van V. Met dank voor de plaatsing, Uw getrouwe lezei x v. D. Schoondijke, 22-10 '27. KERKNIEUWS. Bedankt voor hel beroep naar de 6er. Gemet te ierseke ds. G. H. Kersten te Rotterdam. PREDIKBEURTEN Zondag 30 October. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Da te ma (I eko denking der Reformatie) en nam. 2 uur ds. Lot erdi (Aan het einde vAn beide diensten schaalcolit igh( voor de Kerk.) Geref. Kerk voorm. 9.30 en oam. 2.30 dr. Veltenaar. Woensdag 2 Nov. (Dankdag) voorm. 9.30 's avonds 6 nor dr. Veltenaar. Oud Geref. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 en's avi 6 uur leeskeik. Vrijdag 4 Nov. 's avonds 7 uur dhr. Lamaii n Voorschoten Ned. Protestantenbond afd. Tholen. Zondag 30 Oct. (Hervormingsdag) 's avonds hall ds. Lolcauia te Bergen op Zoom. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 en nam. 2 ds. Verschoor. (Voorm. Bed. H. Avondmaal.) Woensdag 2 Nov. (Dankdag) voorm. 9.30 en 2 uur ds. Verschoor. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds <5 leeskerk. Woensdag 2 Nov. (Dankdag) voorm. 9.30, i 2 en 's avonds 6 nar ds. Steenblok te Lopik-Jaarir Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Los en 2 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en 's avo 6 nor leeskerk. IJS f b( ben de dit :ers ren pen. zoo Of und spr me alg zuil op den et rstel )ehi eme h< ven ir i nazi v mot iestï i 1 za ste viei an. ie e vri dai brii mo jofsfc irzo er te ijl vc n#e. he vc md

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1927 | | pagina 2