asr—i i»". ar te Zenuwstillend Tholen. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. Poortvliet. Stavenisse. St-Annaland. n rge M LA vel ENI een Fl m EL halen van een fiels tusschen de groente kisten vandaan in de Vlaardingsche Vaart onder Vlaardinger Ambacht overboord ge slagen en verdronken. Na tien minuten dreggen is zijn lijk opgehaald. Naar men ons meedeelt beloofl de 3e Nationale Tentoonstelling van Pluimvee en Konijnen, welke gedurendede a.s. Kerst dagen in „de Prins van Oranje" te Goes door de Goesche Pluimvee-, Konijnen-, Post- en Sierduivenvereeniging „Zeelandia" gehouden wordt, de voorgaande Tentoon stellingen weer te overtreffen. Vele mooie eereprijzen komen binnen, terwijl de namen der keurmeesters een juiste beoordeeling der in te zenden dieren waarborgen. Deze zijn: de beer .1. Mantel, een vooraanstaande figuur in de Pluimveewereld, betgeen b. v. blijkt uit het feit dat genoemde heer als deskundige door de regeering werd afge vaardigd naar de wereldtentoonstelling van Pluimvee te Ottowa in Canada; verderde heer G.Jacobs, een pionier op hel gebied der konijnenteelt en last not least Dr. Spruijd wiens naam in de duivenwereld een uit stekenden klank heeft. We wekken ieder op deze Tentoonstelling te steunen door het schenken van een eereprijs of zich op te geven als lid of donateur der vereeniging. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den secretaris P. van Eenennaam, Middel- burgsche straat 29, Goes. Zondag is de tentoonstelling gesloten. 7 35370 en zenuwsterkend is de werking van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Bui-je 75 ct. Bij Apolh. en Drogisten Een cargadoor en een kommies verificateur- sectieclief gearresteerd. Eenigen tijd geleden berichtte de N.Rct. van een suikersmokkel affaire, waarbij een schip was aangehouden, dat onder vee voeder, suiker uit België ons land binnen smokkelde. In deze zaak waren enkele arrestaties gedaan, maar veel voortgang zat er niet in, wijl het niet gelukte de hand te leggen op zekeren B., in deze zaak betrokken, wiens uitlevering aan de Belgische regeering was gevraagd, maar wiens spoor men bijster was geraakt. De vorige week nu is deze B. zich bij den officier van justitie, met deze zaak belast, mr. E. D. H. Schutter, komen melden, doende alsof er geen vuiltje aan de lucht was en vragende, waarvoor bij gezocht werd. Mr. Schutter moet B. niet veel explicatie hebben gegeven, maar B's arrestatie hebben gelast en zijn opsluiting in het huis van bewaring. In B. toch zag hij den vertegen vertrokken door verkeerden wisselstand op een gewonen trein geloopen. Er zijn een 00-tal gewonden waaronder eenige ernstig. De ongelikte beer. In een boschje bij Oberschöneweide, onder den rook van Berlijn, heeft een beer de bevolking van het plaatsje een bewogen avond bezorgd. Aan den drukken weg die door het boschje loopt, was het dier aan een boom vastgebonden en deed verwoede pogingen om los te komen, zoodat de voorbijgangers maar gauw het hazenpad kozen. Nadat dorpsraad was gehouden, werd de Berlijnsche dierentuin gewaar schuwd, welke dadelijk een paar mannen zond, die het dier trachtten te kalmeeren om het mee te nemen. Dat lukte echter nietde beer bleef zich zoo ongelikt ge dragen, dat men hem ten slotte moest af maken. Hij bracht zestig mark op. Ook een staking. Aan een middelbare school te Gary (Illinois) is een staking onder de leerlingen uitgebroken, onder een groot deel hunner althans, n.1. onder degenen met een blanke huidskleur. De oorzaak is, dat er 24 neger jongens tot de school zijn toegelaten, die vroeger alleen door blanken bezocht werd. De stakertjes eischen, dat de zwarte jon gens naar een andere school zullen worden gezonden, maar het schoolbestuur zegt dat het niet gaat, omdat er op de andere scholen geen plaals is. Ook eischt het schoolbestuur nu eens op zijn beurt, dat de booze knapen,- die reeds drie dagen uit school weggeloopen zijn, al het verzuimde werk zullen inhalen. Spelen met lucifers. Tengevolge van het spelen met lucifers door kinderen is Donderdag brand ontstaan in een opslagplaats voor hooi en stroo van G. Oudijk aan het Noordeinde te Wad- dinxveen. De opslagplaats, waarin onge veer 70.000 K.G. hooi en stroo geborgen waren, werd een prooi der vlammen. Een in de nabijheid slaande schuur, welke eveneens vlam vatte en waarin 180 var kens gestald waren, werd ontruimdde brandweer wist deze schuur te behouden. De schade wordt op ruim tienduizend guldend geschatzij wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Gevaarlijke landing. Mejuffrouw Eveiyn Spooner, een Engel- sche vliegster, die per vliegtuig uit Venetië terugkeerde, waar zij de wedstrijden om den Schneiderbeker had gadeslagen, heeft te Albaros, een voorstad van Genua, Woensdag een noodlanding moeten maken woordiger van een Nederlandsche combi-j in een der straten. Haar toestel sloeg over naar den trein gebracht. De auto is later onderste boven op een weg gevonden maar van Reynolds geen spoor. Zijn familie en vrienden vreesden dat een misdaad was gepleegd, daar Reynold een paar duizend dollar aan papiergeld bij zich had. Na tal van nasporingen, die 10 dagen geduurd hebben, is de verdwenene ge vonden. Reynolds bevond zich te St. Louis, waar hij in een Chineesch restaurant zat te ontbijten. Reynolds was er onder een aangenomen naam tussehenuit getrokken om eens een tijdje gewoon, vrij man te zijn en niet als schatrijk jongmensch van 21 jaar al maar onder de belangstellende controle en de onbescheiden belangstelling van iedereen te moeten staan. Hij was, als een gewoon mensch met vacantie. De politie was de jongeling op het spoor ge komen door de tusschenkomst van een verklikker die zich voor zijn »tip« 30ÜÜ dollar had laten betalen. natie, die gevormd was met geen ander doel dan het uitoefenen van den smokkel handel, te Antwerpen. Deze B. was de, ook in de vorige groole suikersmokkel- zaak, voor de rechtbank behandeld, waarbij onder meer zekere v. K., en een den kop, doch werd slechts licht bescha digd en mej. Spooner bleef ongedeerd. Zij logeert bij den Amerikaanschen consul te Genua, die in de straat woont waar mej. Spooner neerkwam en haar met zijn vrouw dadelijk te hulp snelde. Hij was firma die v. K. haar cautie bij de belastingen een gewaardeerd tolk tusschen de vliegster van I 25.000 ter beschikking had gesteld, i en de politie, die zich natuurlijk dadelijk betrokken waren, gezochte] maar niet te met het geval moest bemoeien, voorschijn gekomen F. W. Deze B. nu, overgebracht naar het hoofd bureau van politie te Rotterdam heeft na langdurig en scherp verhooreen volledige bekentenis afgelegd. Als zijn lastgever noemde hij v. K. Ook deze is aangehouden en heeft toegegeven met zekeren H. en zekeren K. een handels zaak te hebben opgericht, waarin elk van de deelgenooten f5000 stortte, met de be doeling suiker uit Antwerpen naar Neder- Een tragedie te Pretoria. Te Pretoria heeft men Pott, een bekend Afrikaner, met een kogel in het hoofd ge vonden. Het lijk van zijn vrouw lag naast hem. Ook zij had kogel wonden in het hoofd. Die Burger deelt d.d. 5 Sept. de volgende bijzonderheden over dit. drama mede: Het blijk uit een brief welke Pott aan de familiebetrekkingen heeft geschreven, land te smokkelen, v. K. kende uit de vorige yQO^at hij het wapen op hemzelf gekeerd zaak alle trucs en knepen van hef vak.° v. K. is, daar het voor hem niet anders dan een liscale zaak betreft, op vrije voeten gesteld. Maar hij en zijn compagnons zullen zich te zijner tijd voor den rechter hebben te verantwoorden en zeker boeten tegen zich hooren eischen die in de honderd duizenden zullen loopen. Immers naar ons ter oore kwam, zou de combinatie niet minder dan 16 of 18 reizen hebben laten maken, waarbij ze telkens, in gehuurde schuitjes, die bovenop een laag veevoeder in hadden, eenige honderden zakken suiker smokkelden. Het bedrag van den ontdoken accijns hebben we op ongeveer 2'/2 ton hooren schatten. Met v. I<. en de twee deelgenooten zullen dan tegelijk een aantal schippers, die van de ontduikingen moeten hebben afgeweten, terecht staan. Meer dan boete hebben echter de cargadoor S., zijn compagnon K ende komies verificateur B. te wachten. Na de bekentenis v. K. zijn zij aangehouden, de eerste twee wegens valschheid in geschrifte en omkooping van een ambtenaar, de laatste omdat hij zich als ambtenaar heeft laten omkoopen. S. en K. toch zorgden voor de noodige papieren voor den invoer van het veevoeder, B. was de belastingambtenaar, dien de smokkelaars noodig hadden om hier de generale verklaring, waarop de suiker was binnengesmokkeld, te zuiveren. .Met deze aanhoudingen heeft de politie wel een bijzonder goeden slag geslagen. B. was een ambtenaar, die het tot den hengst bereikbaren rang voor een kommies van de belastingen had gebracht. Spoorwegongeluk. heeft, dat zijn vrouw al acht dagen dood was toen zij door de politie gevonden werd. Pott vertelt in een brief dat zij be sloten hadden samen een einde aan hun leven te maken om dat zij geen uit weg uit hun moeilijkheden zagen. De vrouw heeft haar zelf op 27 Aug. geschoten schreef hij. De kogel is bijna dwars door het hoofd gegaan. Toen Pott zag dat zij niet dadelijk dood was heeft hij voor de slaap van haar hoofd geschoten. Pott heeft zich zelf ook door de slaap van zijn hoofd geschoten. Volgens bericht uit het hospitaal waarheen hij Zaterdags vervoerd is, leeft hij nog, maar hij wordt steeds zwakker. Pott is een bekende in Pretoria. Hij was voor de tweede Vrijheidsoorlog werkzaam in het kantoor van dr. Leyds. In Ladysmith is hij vreeselijk verwond bij het opblazen van de Tweede Long Tom. Hij heeft daar een kogel en een bajouet wond opgedaan en is in bedenkelijke toe stand naar het hospitaal vervoerd. De alge- meene verwachting was dat hij niet meer leven zou en gevoeglijk had men de be grafenis al gereed. Het graf was klaar ge maakt, maar is later weer dichtgemaakt. Thans heeft men bet weer heropend om het stoffelijk overschot van zijn vrouw te ontvangen. Na de Tweede Vrijheidsoorlog is hij naar Holland gekomen en in het huwelijk getreden met freule de Casembroot. Een millionnair vermist Blijkens een bericht in de New-York Times werd sinds een dag of twaalf de heer R. J. Reynolds, vermist. Hij is de zeer vermogende zoon van wijlen den TH0LEN, 30 September 1927. Zondag 2 dezer gaat de wintertijd weer in. Men verzuime dus niet Zaterdag avond de uurwerken een uur achteruit te zetten. Zaterdagavond vervoegde zich in schemerdonker een kermisgast in den winkel van P. Geluk waarhij eenigesigaretten kocht en een biljet van f 10 in betaling gaf. Toen de man de deur uit was en het 17-jarig dochtertje het biljet, dat in elkaar gevouwen was, overhandigd, wilde opbergen, bleek dit een reclamebon te zijn en dus waardeloos. De pogingen om den man, die zich spoedig uit de voeten had gemaakt, nog op te sporen, gelukten niet. Bij het graven van een gemeenteriool in de Gemeentewandeling, nabij de Bouw- vereeniging, ontdekten de werklieden op zeer geringe diepte een skelet. De toe stand waarin dit verkeerde doet vermoeden dat het reeds geruirnen tijd daar aanwezig is geweest, zoodat moeilijk zal zijn na te gaan hoe daar destijds iemand is teraarde besteld. SCHERPENISSE. Door den timmerman C. J. Bevelander wordt voor rekening van den heer Joh. van Houdt, aardappelkoopman alhier, gebouwd een moderue bewaar- en tevens ontkiemingsplaats voor poolaard- appelen. Het is een gebouw lang 8.35 M., breed 4.20 M. en hoog 3.75 M., geheel van glas opgetrokken met dubbele wanden en gedekt door gegolfde asbestplaten. Het wordt gesloten door een driedubbele deur, n.1. een gewone buitendeur, gazendeur en een reserve vorstdeur. De ruimte tusschen zolder en dak wordtopgevuld met turfmolm. Het is thans de eerste in dit eiland, die gebouwd wordt, wel een bewijs dat ook de heer Van Houdt met zijn tijd weet mede te gaan. 'ST. MAARTENSDIJK. In de Dinsdag alhiergehouden vergadering van ingelanden van den polder Ravensoord is met alg. st. besloten niet te voldoen.aan het verzoek van het waterschap St. Annaland, om f2 per H.A. dijkersland bij te dragen in de kosten van afwatering van genoemden polder door het waterschap »St. Annalandv, zulks omdat niet het bewijs is geleverd, dat de polder sRavensoordu daartoe verplicht is. Voor het vervolgonderwijs aan de O. L. S. alhier hebben zich 22 leerlingen opgegeven. Het onderwijs zal gegeven worden door de heeren F. A. Rosendaal, hoofd der School en A. van Nieuwenhuijze en W. G. Bastiaanse, onderwijzers. STAVENISSE. In de Woensdag 11. ge houden vergadering van het bestuur der waterkeering van de cal. polders »Oud- Kempenshofstede en Moggershil» is op verzoek, om gezondheidsredenen, op de meest eervolle wijze ontslag verleend aan den heer J. van Oost, als waterbouwkundig ambtenaar. Tot groot genoegen van allen heeft genoemde ambtenaar gedurende 36 jaar die betrekking vervuld. OUD-VOSSEMEER. Door notaris D. van de Velde te Tholen werd alhier Donderdag avond publiek geveild een woonhuis met 8 A. 59 c.A. erf, aan de Molenstraat, ten name van J. C. de Klerk; kooper werd Marius van Vossen, veekoopman alhier, voor f1675. Door den heer C. D. Ampt alhier zullen ook een aantal kippen worden ge zonden in de eerste helft van Octobera.s. naar den legwedstrijd te Vlissingen; circa een jaar zullen deze dieren aldaar vertoeven. 0NDERWI1S. Even voorbij Mechelen is de bloctrein stichter der°ReynoldV Tobacco Cy7Hij had cue lij uit Antwerpen naar Brussel was laat op een avond vrienden in een auto Tholen. De heer H. Verkerke alhier is bestemd voor uitzending naar Ned. Indië als onderwijzer 2e klasse bij het Openb. Lager onderwijs aldaar. KERKNIEUWS. St. Maartensdijk. De oogstcollecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier heefl opgebracht f 440. Bedankt ?oor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te St. Annaland door da. C. van der Wal te Rijn- zaterwoude. PREDIKBEURTEN Zondag 2 October. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Datema en nam. 2 uar d». Verachoor. Geref. Kerk voorm. 9.30 en 's avonds 6 uu dr. Veltenaar. Oud Geref. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 en 'a avi 6 uur leeskerk. Zondag 2 Oct. dea avonds half zea dr. H van der Menlen te Bergen op Zoom. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 ds. Verschoo nam. 2 our leeskerk. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en'a avonds 6 ds. Steenblok le Lopik. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en d 2 uur da. Los. (Doopabeé.) Oud Geref. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 en 'a avo 6 uar leeskerk. St-Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 da. Los (Doopsb nam. 2 uur leeskerk. OudGeref. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en'aavo 6 nar leeskerk. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.80 en nam. da. Moerman. (Voorm. Oogalpreek nam. Doopabi Oud Geref. Gem. voorm 9.30, nam. 2 en 's avo 5.30 uur leeskerk. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 da. Van Do en nam. 2 uur leeskerk. Oud Ger. Gem., voorm. 9.30, nam. 2 enavo |{2 6 uur dhr Komijn te Ooaterland. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 ds. de Gidt8. Geref. kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avo 5.30 leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avo 6 uur ds. Boone. zot ndes in's Vri de Aa eni c El lespi iD 5 'rog: D Ui t KAR keu: iitr 1 BURGERLIJKE STAND. ilen. itafe Gem. THOLEN -van 2230 Sept. 192- GeborenJacoba, d. v. P. Klippel C. Wcsdorp. PUBLICAT1ËN. Arbeidsbeurs. Gevraagd bekwame bietenrooiers voor Doitscbland. Inlichtingen kantoor Arbeidsbemiddeling. irai Sola: vo< iher MARKTBERICHTEN. THOLEN, 80 Sept. 1927. Noteering te Tholen. Boerenboter 1 1.20 per pond. Roomboter I 1.20 Eieren 7cent per «luk. Noteering te Middelburg, 29 Sept, Boerenboter (part. prijs) f 1.076 ST. MAARTENSDIJK, 29 Sept. 1927. Tarwe f 11.tot f 15.—Per 100 K Bruine Boouen f 26. Groene erwten f28.— Schokkers f 85. Maanzaad f 40. f 29. f 25. f 40. f42.— Per Aardappelen (witte eigenheimer») f 4.20 Zeenwscbe Bonte f6. Blauwe f5.25 Poters f 2.50 Ajuin (groote) f 8.per 60 K.G. Ajuin (kleine) f 2.25 70 K.fani Ondertrouwd: M. D. ANEMAAT Dz. en 8 85868 CHR. GEBRAAD W/Ld. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het plotaeliog over lijden van onzen geliefden Man en Vader, IZAK SAMUËL HAGE, in den ouderdom van 57 jaar en 6 maanden. 21 35867 Wed. I. S. HAGE- Van Griethuijsen. C. M. HAGE. JOHS. HAGE. I. S. HAGE. N. HAGE. C. T. DAGE. Scherpenisse, 26 Sept. 1927. Heden overleed te Terneozen onze geliefde Kleinzoon en Neef, C0RNELIS 1AC0B DE HAAN, op den leeftijd van ruim 22 jaar. 12 Uit aller naam, 35378 Wed. C. DE HAAN. Tholen, 29 September 1927. Hiermede betoigen wij onzen har- telijken dank voor de groote belang stelling tijdens de ziekte, en voor de bewijzen vsn deelnemiog na bet overlijden van onze innig geliefds Echtgenoote en Moeder, Leena Pieternella Deurloo. Inzonderheid onzen bartelijken dank aan Dr. Duinker en Zuster Viergever voor de liefdevolle ver zorging. 16 35875 P. GELUK en Kinderen, Tholen, 80 Sept. 1927. loer Het Jmc it bi he P; W Pe Bn ivel ING opt ge« sn; reet ISIK voi ZU BE V< tuii chi en he s,i ati tke ht lan 'OO. hel eer :mi da) sse Be lefd iuu

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1927 | | pagina 2