IERSEKSCHE EK THOOLSCHE COURANT Besturen van Vereenigingen Firma J. M. C. Pot Tholen BIQGELAAP'S No. 2177 Donderdag 23 December D>26. Vier en veertigste jaargang Eerste Blad. FIRMA VAN 0IXH00RN 6. o. Zoom KERSTBOOMFIGUREN Gebak - Koekjes - Bonbons Chocolade- 34357 We houden ons aanbevolen voor het drukken van Uw Programma's enz. LEVERING BINNEN 24 UUR PR IJ ZEN CONCURREEREND NETTE UITVOERING Aanbevelend, 52 34352 Antome Andriesseo Ö.Cz, en kieze daarom MORIAAN-BAY 2ycAgoed. 26S Dit blad verschijnt eiken Vrijdagavond. Prijs per kwartaal f 0,80; met Geïllustreerd Zondagsblad f 1,375, franco per post fl,65 15 ct. disp. kosten. UITGAVE FIRMA J. M. C. POT - THOLEN. TELEF. INTERC. No. 16. Advertentiënvan 1 tot 4 regels 75 ct.iedere regel meer 17'/2 ct Grootte der letters naar plaatsruimte. Bij abonnement aanmerkelijke prijsvermindering. GEMEENTERAAD. ST. MAARTENSDIJK, 22 December. Hedenmorgen lO'/j uur kwam de ge meenteraad bijeen. Voorzitter burgemeester Polderman, secretaris de heer J. E. B. Meloen. Afwezig met kennisg. weth. Kloet. De notulen der vorige vergadering worden na lezing ongewijzigd vastgesteld. De heer Koopman vraagt af de kosten van het pacbtcontract niet dienen te komen voor de Gemeente, daar thans de pachters de kosten moeten betalen. De heer Hage zegt dat de kosten dienen gedragen te worden door de pachters, dit is wettelijk. De heer Koopman meent van niet. Zeker, zegt de heer Hage, het is volgens de wet dat bij een publieke verpachting de kosten van het pachtcontract komen ten laste van dengene die pacht. Eenige ing. st. van Ged. Staten worden voor kennisg. aangenomen. Op diens verzoek wordt Geluk geplaatst op de lijst tot het doen van werkzaamheden voor de Gemeente. Ingekomen is een miss. van Ged. Staten houdende bericht omtrent een schrijven van den pensioenraad betreffende pensioen grafdelver, en over ajjdere pensioensgrond slagen. In dit verband wordt de desbetreffende verordening gewijzigd en wel de termijn van storting door de gemeente gesteld op 15 jaar inplaats van 10 jaar. Een ingekomen brief van de bank van Ned. Gemeenten omtrent rentevergoeding wordt voor kennisg. aangenomen, eveneens als een proces-verbaal van kasopname bij den Gemeente-ontvanger. Op een verzoek van dhr. J. M. Boogert, zondagschoolonderwijzer om voor de kerst feestviering een lokaal van de o. 1. s. te mogen gebruiken wordt met alg. st. gunstig beschikt. Ged. Staten wijzen er op dat in het archief der gemeente een toestel tot brand- blussching ontbreekt en wijzen op het nut tige van een dergelijk toestel. De voorzitter voelt hier wel voor en wordt met alg. st. besloten om een slang aan te schaffen die op detwaterleiding past. De heer Koopman vraagt waar het oud-archief van voor '1813 berust. De voorzitter deelt mede dat dit te Middelburg is. Van Ged. Staten bericht dat voor een leerling die te Middelburg het nijverheids onderwijs volgde, nog een bijdrage dient te worden verleend aan de betreffende onderwijsinrichting. De voorzitter deelt mede dat dit betreft schoolgeld verschuldigd door bezoek van een dochter van De Ruiter aan een der gelijke inrichting te Middelburg. Schrijven van hel bestuur van het school museum te Middelburg met verzoek om subsidie. De voorzitter deelt mede dat B. en W. adviseeren een subsidie toe te staan van f 10 per jaar. De heer Vroegop vraagt nadere in lichtingen. De voorzitter doet voorlezing van hel adres. De heer Koopman zegt dat het voor gestelde geen groot bedrag vormt, doch er komen zooveel aanvragen dat er toch niet overal aan kan worden betaald. De heer Vroegop, van meening zijnde dat dit in het belang van het onderwijs is, meent dat deze zaak zedelijk gesteund dient te worden. Hierna wordt dit subsidie met op een na alg. st. toegestaan, tegen de heer Koopman Van C. Rijnberg is verzoek ingekomen om afstand van een stukje gemeentegrond tot het aanleggen van een pad. De Voorzitter deelt mede dat dit stuk nog niet bij B. en W. in behandeling is geweest, doch wel weet hij dat adressant een timmerwinkel wil doen verbouwen voor woningen en van een paar woningen een timmerwinkel maken, waarvoor hij dan een gang wil maken tusschen beiden. De heer Hage vraagt of er bij B. en W. bezwaren zouden zijn. De Voorzitter merkt op dat de zaak niet is besproken. De heer Hage zegt dat hij ter plaatse is geweest naar aanleiding van dit verzoek, en nu is het wel niet bij B. en W. in behandeling geweest, doch hij ziet er geen bezwaar om het te behandelen. De heer Vroegop zegt dat we allen ter plaatse bekend zijn en ookhij vindt geen be zwaar om het verzoek toe te staan. Hij vindt er niets tegen om het gevraagde stukje in erfpacht af te staan. De heer Quakkelaar zegt er ook geweest te zijn en waar de toestand door af heining veel verbeteren zal is hij er voor. De voorzitter merkt op dat hij beter vindt den grond niet in erfpacht af te staan, als we die verhuren blijven we er steeds baas over. De heer Koopman vraagt wat of adres sant zou willen geven. De heer Hage meent dat requestrant een buur van f3 wel aanneembaar zou vinden. De heer Quakkelaar wenscht liever geen onderscheid te maken en het stukje in erfpacht af te staan zooals meer is ge schiedt. De voorzitter vindt dit niet zoo goed. De heer Koopman meent dat we altijd vrije zeggenschap over den grond dienen te hebben en is daarom voor verhuur. i De heer Hage stelt voor den grond te verhuren voor drie gulden. De heer Koopman meent dat dan toch zeker bedoeld wordt f3 per jaar. Met alg. st. wordt dit goed gevonden. Van Ged. St. is ingekomen bericht van goedkeuring van onderh. verpachting van gemeentegrond. Van hetzelfde college bericht dat de salarissen van burgemeester, secretaris, ontvanger en wethouders zijn vastgesteld resp. op f2310. f2700, f1100 en f140. De vergoeding voor kantoorhuur ont vanger wordt bepaald op f50 's jaars. Overigens worden beide stukken voor kennisg. aangenomen. Op een reclame voor de schoolgeldhef fing van A. Vermeulen wordt gunstig be schikt. Van A. van Zetten, I. Hage, v. d. Werff, Mar. v. d. Hoek, A. Knuist, A. v. d. Hoek Az., M. v. d. Maas en G. Eindhout is verzoek ingekomen op de lijst geplaatst te worden van hen die in aanmerking komen voor pacht van gemeenteland. Onder adres santen zijn er die hun verwondering uit- die toch geen land heeft en op de lijst is doorgehaald. De voorzitter begrijpt niet hoe dit mo gelijk is, hem is onbekend hoe dienamen zijn doorgehaald, wellicht kan het hier een vergissing zijn door gelijkluidende namen. Met alg. st. wordt besloten allen op de lijst te plaatsen. Van de gemeenten vormende den keu ringskring' is bericht ontvangen dat zij mee kunnen gaan met het voorstel inzake het salaris van den keuringsveearts hoofd van dienst. De Raad besluit met alg. st. eveneens tot vaststelling van het salaris voor 1927/28/20. Als lid van het Weezenarmbestuur treedt af de heer E. W. Tholenaar. De voorzitter vraagt de beeren Koopman en Hage het stembureau te vormen. Bij de gehouden stemming wordt de aftredende JUWELIER Groote Markt 25 Telef. 264 BERGEN OP ZOOM GROOTSTE KEUZE TAFELZILVER 15 SPECIALITEIT 34369 VERMAKEN VAN OUO-DIAMANT TOT MODERNE BYOUX. 649 HOOfdpijn-tabletteoSöct Laxeer-tablettertÖOct Zenuw-lablellen 7 5ct Staal -tabletten 90ct Maag -tabletten eu APOTH. EN DRO SISTEN. 10 84384 spreken dat zij wel op de lijst hebben gestaan doch niet medegeloof hebben. De heer Vroegop zegt niet te begrijpen hoe dit mogelijk kan zijn. De heer Hage zegt dat indertijd een zekere Hoek zeil land had en toen van de lijst is afgevoerd. De heer Quakkelaai wijst op Iz. Hage herkozen met 5 tegen 1 stem op den heer Quakkelaar. Een wijz. gem.begrooting en Weezen- armen worden goedgekeurd. Hierna komt aan de orde benoeming verloskundige. De voorzitter deelt mede dat hij een onderhoud heeft gehad met mej. J. Robbe over deze zaak. De heer Koopman vraagt of bet wellicht niet beter zoude zijn de besprekingen met gesloten deuren te houden. De heer Vroegop meent dat het een zaak is die het daglicht wel mag zien. De heer Koopman is het hiermede wel eens, doch er kunnen zaken besproken worden die toch vertrouwelijk kunnen zijn. De voorzitter meent dat wat er hier over gesproken zal worden wel bekend mag zijn. De heer Vroegop vraagt of zonder een oproep er wel een benoeming mag plaats hebben. De voorzitter zegt dat dit mag. Trouwens een oproep kan hier wel overbodig heeten daar wel aan te nemen is dat mej. Robbe zal worden benoemd en waarom zouden we dan sollicitanten oproepen, waarvan vaststaat dat ze toch niet benoemd zullen worden en menschen blijmaken voor niets. De lieer Quakkelaar vindt dat er geheel verkeerd gewerkt is want het ontslag van de tegenwoordige gaat in 1 Januari a.s hoe hebben we dan nog tijd om sollici tanten op te roepen'? Nu zitten we er mee. B. en W. hadden vroeger moeten zijn. De voorzitter wijst er op dat hij geheel heeft gehandeld naar het verlangen dat de raad in zijn vorige zitting heeft uitgesproken. De heer Qwakkelaar vindt dat tegenover den raad niet goed is gehandeld, er is mee gescharreld, we dienen in het oog te hou. den dat het hier geldt een gewichtige be. trekking. De voorzitter merkt op dat er al zoo goed als iemand is aangewezen die deze zaak zeker wel goed inziet en genegen is tegen een salaris van f900 deze betrekking Stoom 3abofufa6 ADe Slfariaan J4v.«1.3is9«faar «Sscndsol A.yd.B'CGELA^Rs&ROOSEMDAAL. op zich te nemen. Dit salaris is zoo wat tusschen de salarissen in, dat aan derge- gelijke betrekkingen in onze omgeving gegeven wordt. De heer Hage meent dat in de vorige vergadering zoowat officieus over de zaak is gesproken,, spr. zou voor een oproep ge weest zijn, waarbij dan toch zeer zeker mej. Robbe wel met alg. st. zal worden benoemd. Men moet er wel op letten dat spr. niet tegen mej. Robbe is doch hij een even- tueele oproep staan we vrijer wan t in devorige week gehouden raadsvergadering Ie Poort vliet is gebleken dat men hierover ook kwestie had bij de benoeming van den gemeentebode en een benoeming zonder oproep vindt spr. niet goed te praten. De .heer Koopman zegt dat de schuld van een en ander bij den Raad berusten men er £B. en W. geen verwijt van kan maken. Want in zijn vorige vergadering besloot de Raad dat B. en W. rnet mej. Robbe overleg zouden plegen en is er door geen enkel lid een voorstel gedaan op een oproep te doen, spr. stelt voor om het salaris te bepalen op f900 en tot een be noeming over te gaan. De heer Hage meent dat het betoog van den heer Koopman geen steek houdt, en waar spreker overtuigd is dat een oproep beter is wijkt hij hier niet van af. Alleen had hij gedacht dat deze ver gadering wel eerder zou hebben plaats gehad. De heer Vroegop gaat met den heer Hage mee. Hier in de Gemeente zullen wel geene meerdere sollicitanten zijn en zal dus mej. Robbe wel worden benoemd. De voorzitter zegt dat hij geheel ge- gehandeid heeft volgens de meening die in de laatste vergadering tot uiting kwam. De heer Quakkelaar meent dat het salaris f 1000 dient te bedragen, spr. heeft eens nagegaan wat in de omliggende gemeenten wordt gegeven en zoo is de wedde te St. Annaland f 1200 terwijl dit een kleinere plaats is. De heer Vroegop gaat met dit voorstel mee en zou er aan willen verbinden dat de vroedvrouw voor minder gegoeden ook minder rekent bij verlossingen. De Voorzitter zegt dat mej. Robbe met een salaris van f900 accoord gaat. De heer Vroegop is van meening ervoor zijn zienswijze veel is te zeggen. De Voorzitter heeft een voorstel en wel f 800 met tweemaal een verhooging van f100, zoodat het salaris dan f 1000 wordt. Mej Robbe had echter voorkeur voorbeen salaris van f900. De heer Quakkelaar vraagt of ze zelf niet gezegd heeft het den raad over te laten De heer Hage vindt het vreemd om f 1000 te geven als de betrokkene het voor f900 doen wil. Daarbij komt dat als ze voor haar taak berekend blijkt, ze ook meer verlossingen zal hebben en haar inkomsten dus ook stijgen, het is bekend dat onze dokter ook in die richting wil meewerken. De heer Vroegop handhaaft zijn voorstel van f 1000 waarbij dan ingesloten dient te zijn een compensatie voor mindergegoeden. De heer Hage vraagt hoever zich dit moet uitstrekken. r

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1926 | | pagina 1