OL irma J. C. v. d. Ste Reclame Artikelen GEMEENTERAAD. Tholen. Poortvliet. Grootste sorteering koekjes en biskwie Bewijs van aandeel in de N.V. „Weegbrug Vooruitgang" te Tholen. 8 Brieven 110. 34339 bureau v. d. blad vóór Zaterdag 18 Dec. 1926. Firma J. C. v. d. STEL. ker te zitting D. F° l deed. ïalaud gustus slagen v. P. ge ge- ich in evond e ver- t aan m toen e hem og als Ier le gezien :n. In )fficier jolitie- 34329 en vrij wel io n. De ellende k werd o>geu in de k ro»k worden achter- jet het omdat tampen wijken ten en 1 Cüg hutten iteo iu water verder boven n voor auriijk in hel apiteio inding unster- lij vau itaande riuges n drie, erloren eu in stoffen :unuen e. rop dal rondeD of dooden te betreuren rijn. De reieigers den trein merkten door een buitengewoon ;elaid dat er iets gaande was, trokken in ver- chiilende waggons aan den noodrem en ook de eachinist remde tijdig, aoodat de trein snel tot itilstand kwam, toen schoof de reeds gederailleerde sagen dwars over de lijn en de inzittenden twamen er met den schrik af. Hen vrijt hier het ongeval aan een gesprongen wielband. En nauwelijks is een nieuwe werkweek begonnen of te Den Daag ontspoort er bij het raogeeren oen personenrijtuig. Hier bleek het breken van een as de oorzaak der ontsporing te zijn. Wel kenschetsend is dat juist dit rijtuig ook medeliep in den treio, waarvan Zaterdag eeD «aggon bij Zoetermeer ontspoorde. We krijgen dus nu nik het niet in orde zijn vau de spoorbaan, spoormateriaal dak niel dengl. OÖD-VOSSEMEER, 10 Dec. 1926. Hedenmorgen 10.30 kwam de Raad in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester Snijder, secretaris de heer W. van der Ploeg. Na lezing der notulen vraagt de beer De Wilde hoe het nu zit met de kwestie over het mandaat dat bij onder protest geteekend heeft. De voorzitter antwoordt dat de man daten te Middelburg zijn, doch dat hij be reids inlichtingen heeft ingewonnen bij den persoon door wien het mandaat bij den heer De Wilde ter teekeniug is be zorgd, deze zegt dat toen de heer De Wilde niets heeft gezegd van onder protest tee kenen. De heer Pollie merkt op dat hij in de notulen gaarne zag opgenomen dat hij niet tegen toekenning van de vergoeding aan de pol tie was. De voorzitter zal dit alsnog op laten nemen. Hierna worden de notulen vastgesteld. Ingekomen is een dankbetuiging van De Witte voor toekenning van een grati ficatie. Van Ged. Staten een aanschrijving inzake de vaststelling van salarissen burgemeester, secretaris, Gem.-Ontvanger en Wethouders resp. 2350, 2850, 1200 en 140 gulden. jWat den ontvanger aangaat hier moet vastge-' sleld worden het bedrag aan huur dat deze als aan huis kantoorhoudend kan worden toegekend. Dit was steeds f25 welk bedrag dan ook billijk is. Met alg. stemmen wordt besloten dit bedrag te handhaven. Op een desbetreffend besluit van den raad om schadevergoeding toe te kennen aan Kamhoot, wegens gemaakte kosten veroorzaakt door het proces-verbaal wegens uiet-aansluiting aan de waterleiding, deelen Ged. Staten mede dat zij de goedkeuring aan de wijziging der begrooting onthouden. Intusschen kan de raad bij de Kroon in beroep gaan. De heer De Wilde heeft er spijt van dat dit zoo loopt, want Kamhoot had intijds ontheffing kunnen krijgen. Doch er is niets tegen te doen en spr. wil de gemeente niet op kosten jagen met in hooger beroep te gaan. De heer Pollie wenscht dit evenmin en ur dei de kosten te sparen en de heer Den Engels man verklaart er zich om dezelfde reden ook tegen. De raad berust daarna in het standpunt van Ged. Staten. Van het schooltoezicht is een missive me ei rerderi kwam ra van n llüt' was cm nemen eu del mater ip van boon mbnco rnando klonk i bak iok en ip op, voert, o zich geheel ir van iga dl loer tl npendi e venwe tasten rd he tot ze itdi le. D( oidei fd. heef akkig :n ge' gekomen waarhij wordt gewezen op de ivenschelijkheid om het landbouwverlof inplaats van in October, in de September maand te geven, daar in de practijk is gebleken dat dan dit verlof beter tot zijn recht komt. De voorzitter deelt mede dat deze zaak bij B. en W. is besproken en deze meenen dat de eerste veertien dagen in September of veertien daaraanvolgende dagen het meest geschikt zijn. De heer Daane vraagt of het niet mogelijk is de vacantie te stellen in de laatste veertien dagen van September, dan kan de vacantie er bijgetrokken worden. De heer Pollie vindt ook dat de vacantie dit jaar zeer laat is gevallen. De voorzitter merkt op dat we hier niet den tijd van vacantie kunnen bepalen, dat gemakkelijker voor een schoolbestuur. De heer Pollie meent dat de regeling der vacantie hier niet zoo gunstig is. Do heer Van Tilbeurgh vindt dit voorstel goed, want de peeëulevering wordt steeds vervroegd, zoodat de andere werkzaam- >n«e tarten, waarbij de kinderen kunnen mede- lelpen, steeds vervroegd wordt. Met alg. st. wordt daarna besloten het landbouwverlof in September te doen vallen. Hierna worden behandeld een aantal verzoeken om ontheffing van schoolgeld- letaling van P. Jeroense, P. Pollie, A. Pip- )ing, II. Duine Hz., B. van Westen, Jan luine, C. de Koning, W. C. Droogers, Berkheij, Arie Lindhout, Chr. Pland- >oen, Jan Aarnoudse, C. Overbeeke, Joh. iarendse, die allen worden toegestaan, ubtiel tan dergelijk verzoek van C. D. Ampt E wordt van de hand gewezen. Op een reclame in zijn aanslag in de Hondenbelasting van J. Meyll, wordt gun- naaflig beschikt. Met alg. st. wordt besloten de bestaande 'ekening-courant overeenkomst met de Bank voor Nederl. Gemee.nten weder te verlengen. Van Ged. Staten is een missive inge komen waarbij deze verzoeken de voor waarden waarop gemeentegrond is afge staan, voor het plaatsen van een muziek tent zoo te wijzigen dat de gemeente steeds de beschikking houdt over den grond. Zij meenen evenzeer dat de plaats die thans is aangewezen minder geschikt is voor het doel met het oog £op de omgeving, het schoolplein achten ze beter. De heer De Wilde kan hiermede niet accoord gaan want de bezwaren van de zijde van het Kerkbestuur eerder geuit, blijven hier bestaan. De Voorzitter merkt op dat deze zaak is afgedaan, het loopt hier alleen over het besluit van den raad inzake de voorwaarden waarop grond is afgestaan. De heer Daane is voor voorwaardelijke vergunning doch huivert voor het idee van Ged. Staten, immers de Molenstraat is de drukste straat wel van het geheele eiland en hij muziekuitvoeringen is er zooveel volk op de been dat dan ongelukken met het sterke auto- en motorrijwielver- keer niet kunnen uitblijven in een straat van slechts 6 Meter breed. Trouwens de politie zou er het verkeer onmogelijkkunnen regelen bij een menschen menigte van een 7 a 800 personen. De Voorzitter antwoordt dat de heer Daane wel van het schoolplein spreekt, doch dit is hier niet aan de orde, Ged. Staten doen hier alleen een aanwijzing en de muziekvoreeniging vraagt niet eens naar het schoolplein. De heer Pollie acht het bezwaar van de heer Daaue niet zoo groot, immers de uitvoeringen worden 's avonds gegeven en dan is er niet zooveel verkeer meer. De heer Daane kan zijn standpunt niet wijzigen, het gevaar daar is te groot. De Voorzitter zegt dat hij als hoofd der politie tegen de plaatsing op het school plein uit het oogpunt der veiligheid zou zijn. De heer de Wilde zegt dat de muziek- vereeniging zelf wel een andere plaats had. De Voorzitter meent dat de heer de Wilde zinspeelt op de wei van Ampt, doch die is nog veel ongeschikter, maar het gezelschap zelf heeft hierover geen oogen blik gedacht. De heer Pollie vindt het Kerkplein al zeer ongeschikt. De heer Daane vindt de plaats daar wel geschikt, doch het moet absoluut uitgesloten zijn dat als er Kerk zou zijn of consistorie of vergadering gehouden wordt er last veroorzaakt zou worden. De heer Pollie zegt dat het Kerkbestuur dan eerst zou moeten vragen of er muziek uitvoering is, hij vindt dit een aanranding van de vrijheid van vergaderen. De voorzitter merkt op dat toch Zaterdags er nimmer vergaderingen van dien aard plaats hebben. De heer Pollie acht de mogelijkheid hiervan niet uitgesloten. De heer Vermet wijst er op dat die muziekuitvoeringen toch niet zoo talrijk zijn dat men er hinder van zal ondervinden. De heer Pollie, vooropstellende dat hij volstrekt geen tegenstander van de muziek- vereeniging is, zegt dat hij tegen de aan geduide plaats is, de vrijheid van het Kerkbestuur wordt er door afhankelijk van de muziekvereeniging. De heer Vermet meent dat dit wellicht het geval zou zijn indien die uitvoeringen tweemaal of meer per week werden ge houden. De voorzitter brengt het voorstel in stemming betreffende de meening van Ged. Staten om het Kerkplein niet aan te wijzen, hetgeen wordt verworpen met 4 tegen 3 stdie der h.h. Pollie, Den Engelsman en De Wilde, de voorwaarden worden gewijzigd zooals Ged. Stalen aanraden. Na ampele discussie wordt besloten ter verzorging van een achterlijke dochter van S. v. Dalen een toelage uit de gemeente kas te geven van f300; de heide Armbe sturen verklaarden zich bereid ook bij te dragen, terwijl het meisje zal worden opge nomen in een der gestichten te Ermelo, ten einde te trachten haar bekwaam te maken in het kunnen voorzien van eigen onderhoud. Een wijziging der henrooting wordt met alg. st. goedgekeurd. Hierna rondvraag. De voorzitter deelt mede dat hij niet terug kan komen op hetgeen de heer Pollie wenscht inzake avondvergaderingen, waai de Gemeentewet uitdrukkelijk aanspreker het recht geeft de vergaderingen van den Raad uit te schrijven, wenscht hij dit niet uit zijn handen te geven. De heer Pollie meent dat met een weinig goeden wil wel aan zijn verzoek ware tege moet te komen. De voorzitter zegt dat van de zijde van clen heer Pollie van geen goeden wil sprake is geweest, als liij er met spr. over ge sproken had was dit geheel iets anders geweest. De hoer Pollie vindt het jammer dat hem zoo de pas afgesneden wordt, temeer waar toch verschillende gemeenteraden avondvergaderingen hebben. De voorzitter legt er den nadruk op dat de vergaderingen worden uitgeschreven door den burgemeester. De heer Pollie vindt het een kleinigheid om het tijdstip te veranderen. Er zit bij hem geen kwaadwilligheid voor, hij is geen rentenier die ieder oogenblik van zijn tijd beschikbaar heeft om naar den bur gemeester te Ioopen op het oogenblik legt hij zich er bij neer. De Voorzitter merkt op dat hij kan aan nemen dat er bij den hoer Pollie toen hij de zaak in den Raan ter sprake bracht geen kwaadwilligheid voorzat, doch goed willend kan spreker diens houding toch ook niet noemen. De heer Pollie legt er nogmaals den nadruk op dat er bij hem geen kwaad willigheid heelt voorgezeten. De heer de Wilde komt nogmaals terug op de kwestie van het mandaat. Nu kan de Gem.-veldwachter wel zeggen dat de opmerkingdatspr. onder protest teekende niet is geuit, doch een mensch is vergeet achtig en spr. weet ook zeker dat hij even na de teekening van het mandaat den secretaris ook nog gezegd heeft dat hij de opmerking heeft gemaakt. De heer Daane komt namens de com missie vragen waarom er nog geen rekening is gehouden met verschillende opmerkingen der commissie inzake de verhooging salaris gem.-werkman, werkloosheiduitkeering, regeling verg. recht en schoolgeldregeling. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. zeker hiermede rekening zullen houden, zooveel haast is er toch niet bij daar een en ander steeds van terugwerkende kracht kan zijn. Zoo spoedig mogelijk zal een en ander in orde worden gebracht. De heer Daane zegt hiermede mee le kunnen gaan, want zouden de voorstellen niet worden uitgevoerd maakt spr. er een voorstel van het wel te doen. De voorzitter belooft spoed te zullen betrachten. Wat de werkloozenkwestie betreft, de heer Daane meent dat dit al direct aan gevat zou kunnen worden, er kan dan werk voor gedaan worden, daar het niet de bedoeling is den menschen het geld toe te stoppen. De voorzitter acht het dan maar goed om als liet zoover is den heer Daane te vragen welk werk verricht kan worden. De heer Daane merkt op dat de gemeente er onmiddellijk van kan profiteeren, het is in de gemeente een modderpoel en als de straten worden gereinigd profiteert ieder er van. De voorzitter meent dat het zoo erg niet is en buitendien helpt dit opruimen al heel weinig. De heer Daane acht het toch nuttig en er kunnen werkloozen te werk gesteld. De voorzitter meent dit te moeten ont raden, want als de menschen eenmaal weten dat de gemeente de straten reinigen gaat, dan doen ze er zelf niets meer aan. De heer Daane legt er den nadruk op dat de Raad in principe besloten heeft om den werkloozen steun te verleenen, doch voor het toe te stane crediet kan arbeid verricht worden. De voorzitter belooft den heer Daane de zaak te bespreken in de eerstvolgende wethoudersvergadering. De heer Den Engelsman wijst nog op een sloot die niet afwatert en bepleit de plaatsing van een lantaarn aan den Koen- ij es weg. De voorzitter zal een en ander overwegen. Hierna sluiting. BURGERLIJKE STAND KERKNIEUWS. PREDIKBEURTEN Zondag 12 December. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 dl. Van Doorn en nam. 2 uur di. Dalema. Vrjjdag 17 December in Non Semper 's avonds 7 uur ds. Dalema 1 Sam. 17. Geref. Kerk roorm. 9.30 leeskerk en nam. 6 uur dr. Vellenaar. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 uur, nam. 2 eD 6 uur leeskerk. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 en nam. 2 uur ds. Verschoor. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 'e avonds 6 nar ds. Van Es te 's Gravenhage. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk v0orm. 9.30 en nam. 2 our ds. Los. Oad Ger, Gem., voorna. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 leeskerk. St-Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 d>. Datema en nam. 2 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorin 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur lceskeik. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Moeimai-, (Doopbed.; Oud Geref. Gem. voorin. 9.30 unr nam. 2 unr eD 's avonds 5.30 nnr leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorin. 9.30 en nam. 2 uur ds. Oskam. (Doopbed j Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en's avonds 5 uar leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur di. De Gidts. Geref. kerk voorm. 9.30, nam. 2 uur dr. Veltenaar en 's avonds 6 nar leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. St-Philip8land. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 geen dienst en nam. 2.30 uur ds. Van Doorn. Oud Ger. Kerk voorm. 9 uur, nam. 2 eu's avonds 5.30 leeskerk. Gem. THOLEN van 39 December 1926. GeborenAdrianus Franciscus, z. v. A. Augustijn en van B. I. de Koek. Overleden L. Deurloo, 3 m., dochter van A. Deurloo en A. Hageman. M. Ver kam man, 69 j. weduwnaar van M. Quist eerder van J. T. Schot. E. J. Scl^»55j., echtgenoote van A. J. Schot. v MARKTBERICHTEN. THOLEN, 10 Dec. 1926. Boerenboter f 1.15 per pond. Roomboter f 1,10 Eieren 10 cent per ituk. Geboren JACOBA DÜROTHEA, dochter van G. A. J. O. WI8KERKE L. C. WISKERKE- 34321 10 Van Waardenburg. Kediri (Badek Estate), 4 Dec. 1926. f f Heden overleed tot onze t diepe droefheid, zacht en kalm, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden onze dierbare Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader 28 34342 Den WtlEd. Heer BERNARDUS PETRUS CHRISTIAAN DERWIG, Echtgenoot van Mevrouw Henrietle Fraocina Cornelia TERKEN in den ouderdom vau 66 jaar. Dit aller naam, Mevr. de Wed. H. F. C. DERWIG—Terken. Bergen op Zoom, 9 December 1326. Fortuinstraat 23. Begrafenis-Ondernemer Theo SIMONS Bergen op Zoom. HedeD behaagde het den Heere op het alleronverwachtst van onze 2ijde weg te nemen ontegeliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader den heer JOHANNES BASTIAANSE, iu den ouderdom van 69jareo en 7 maanden. 34336 Wed. J. Bastiaanse 23 Vroegop. W. G. Bastiaanse. H. BastiaanseVermeulen. G. M. Bastiaanse. Johan Bastiaanse. St. Maartensdijk, 4 Drcember 1926. Heden nam de Heere tot Zicb, na eeu ongesteldheid vau eenige maanden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Mejuffr. MIENTJE LAKEMAN, Wed. ran den lieer K. van Keulen, in den ouderdom van bijna 78 jare n. 19 34335 J.LANTINGvan Keuleu. R. H. LANT1NG en Kinderen. Ontvangen onderstaande nieuwe soorten Hollandsehe wafels (licht in 't gewicht) per ons 25 cent Sympathie Wafels (chocolade met vulling) per ons 25 cent Kerstkransjes bestrooid met amandelen per ons 18 cent Lekker Bekjes (zandkoekjes) per ons 18 cent Bitterkoekjes 20 Van Houtens Bonbons en Chocolade 22 beter dan andere. 31341 Ter overname aangeboden: v. Doesburg Speculaas per half pond20 cent v. Houtens losse Cacao per half pond25 cent Groot blik prima Zalm per blik 55 cent Tomaten purree per lik 16 x> Aanbevelend 14 34340

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1926 | | pagina 6