KWATTA.^ Ruwe Huid PUROL: Fa. VAN DIXH00RN, GEVULD BOTERLETTERS HARTEN HAMMEN CHOCOLADELETTERS -HARTEN VAN DIXH00RN VOLLE-MELK-REEP Befer dan Goéd: DE BESTE Vraagt Kwatta-Speculaas Kremerstraat 15-17 Telef. 189 Bergen op Zoom Bestelt U voor Vrijdag 3 December, opdat ZATERDAGAVOND het gebak in Uw bezit is. Men zij voorzichtig. Brand in het poetkantoor te Rotterdam. Bandieten. Kremerstraat, B. e. Z. 30 cent per ons. is 34275 EIGEN FABRIKAAT - IETS APARTS. Een bloedig familiepartijtje. Mislukte ontvoering. Ernstig ongeluk. Valsche bankbiljetten. Lijk gevonden. Een kranig echot. dorp Racplieo, waar bena door de ambtenaren eu de politic het halt werd toegeroepen. Hij gaf hieraan evenwel geen gevolg, zoodat men zich genoodzaakt zag eenige ichoten op den wagen te lossen, doch zonder eenig positief resultaat te bereiken. In razende vaart reed hij door. Te Princenhage waren de bevoegde autoriteiten eveneens opgesteld, die eveneens tot stilhouden sommeerden, doch met hetzelfde gevolg, want andermaal gelakte het hem te ontsnappen. Toen stapten een drietal rijksveldwachters en twee kommiezen in eeD gereedstaanden anto ter achter volging van den ontsnapte. Zij namen een b«iteo- weg, waardoor het mogelijk was, dat zij het eerst op den grooten rijksweg BredaTilburg kwamen. Zij plaatsten bun auto dwars over den weg en aan de beide zijden werd een soort van barricade opgericht van walzen die toevalligerwijze daar aanwezig waren ter reparatie vau den weg. De politiemannen en de kotiuniezen gingan daarop den naderenden auto tegemoet en sommeerden opnieuw halt te houden, waaraan V., geen mogelijkheid ziende lot ontkomen, thaus gevolg gaf. Hij werd onmiddellijk aangehouden evenals de eigenaar van de auto. Deze werd met zijn overigen inhoud, bevattende vijf vateu jenever en 50 liter Elixer d'Anvers in beslag genomen eu uaar den rijksontvanger te Breda overgebracht. 20 34275 Eene waarschuwing. De hoofdcommissaris van politie te Rotterdam waarschuwt tegen een drietal zwendelfirma's daar ter stede, welke met crediotkaarteu, aau- biediog vau geld op aaulokkelijke voorwaarden eo gelegenheid geven tot loterij. Alle drie worden gesignaleerd als flesicbcn- trekkers. „Het Oosten" gaat als volgt te werk De te koop geboden Mootc Carlot'jes zijn bewijzen van deelneming, welke f 10 kosten. Zij zijn voorzien van een foto vao wijleu Willem Broekhuis en met veile letters staat er op ver meld, dat de weduwe Broekhois de privé secre- taresse van de directie van de maatschappij Het Oosten is. Schijnbaar geven deze bewijzen vau deelneming kans op hooge prijzen. Zij, die deze bewijzen koopen, moeten de op de bewijzen vermelde nummers optellen. Vormt de som het getal 1000 of een veelvoud daarvan, dan moet men de aan de bewijzen gehechte strookjes in zender. Men mag evenwel niet meer dan 20 strookjes tegelijk inzenden. Om 20 strookjes te kunnen inzenden, moet men dus al f 200 betaald hebben. Uit het politie-ouderzoek is echter gebleken, dat de nummer-combinaties, waarop de hooge prijzen zoadeu vallen, niet verkocht worden. Het systeem van de beide andere gesignaleerde firma's was niet op den goklust van het publiek gebaseerd, maar kwam neer op een pogeD, om ineuschen, die in geldverlegenheid zaten, onder den schijn van hen bij te springen en te helpen, geld oit den zak te kloppen, zoodat men nog dieper in den put raakte. De geldschieterij giog volgeo9 een sneeuwbalsysteem en kwam op bet volgeode neer Bij de Onderlioge credietverschaffing en de Ooderlinge credietbemiddeling kon het publiek crediet krijgen, welke varieerden van f 20 tot f250. Om voor een crediet iü aanmerking te komeo, moest men eerst een kaart koopen, welke f 8 kostle. Deze kaart behoorde tot een serie van 9 kaarten. Eerst indien de bank de overige 8 kaarten ook verkocht zon hebben dus iu totaal ad f 27 zou hebben ontvangen kon de aanvrager het laagste crediet, dus f 20 krijgen, tegeu 2 procent rente. Wilde iemand een maximum crediet, dus j 250, hebben, dan moeiten acht maal acht kaarten verkocht worden, eer men de f 250 te leen kreeg. De bank ontvir.g dus in dat geval f 1586 en had dan slechts f 250 twee procent uit te leenen. Het onderzoek van de politie heeft uitge wezen, dat in een bepaalde serie 82768 kaarten zijn oiigegeveu, waarvoor dus f 98,804 is ont vangen. In deze serie zijn 4096 bedragen f 20 uitgeleend, alle a 2 pet. Behalve dit percentage heeft de bank du» nog een overwinst van meer dan f 16.000 gemaakt. Er zijo tallooze klachten over deze firma's bij de politie iugekomen. Het is gebleken dat ze vooral buiten Rotterdam hun slachtoffers zoeken. Er zitten ook hier te laüde uog velen met 'u portefeuille vol waardelooze marken. Waardeloos Dat zit nog, zeggea ze. Want welke drenkeling klemt zich niet gaarne aan een stroohalm vast 1 En nu worden ze ook nog in valsche hoop gestevigd door advertenties in geïllustreerde bladen, waarin hun verzekerd wordt, dat de onde marken nog waarde hebben. Men heeft zich slechts om inlichtingen te wenden tot de firma Schrader in Dubbeldam en een 10 cents postzegel voor antwoord in te sluiten. Stuurt men eeo brief om inlichtingen, dan krijgt men een fraai gedrukte circulaire terug, waarin de firma Schrader meedeelt, dat zij een middel weet, om de Doitsche regeering te dwingen, voor elke oude mark 60 cent uil te betalen. De firma verklaart zich bereid, de gemeenschap pelijke belangen van oud# markenbezitters te behartigen. Men heeft daarvoor slechts 1 cent per onde mark te leenen, of 1 cent per 1000 iuflatiemarken, maar tot een minimaal bedrag van f 100. De firma zal over dit geleende bedrag een rente vao vier percent betalen en het ge leende na 10 jaar terugbetalen. Vóór dien tijd zal zij evenwel zorgen, dat voor elke oude mark 60 ceot is betaald, of dat voor elke 1000 iofla- tiemarken zalk een bedrag is gegeven. In Janu ari 1928 zal de eerste reule worden betaald. Daar zijn er Datnorlijk weer velen ingevlogen. De politie heeft ee:» onderzoek naar de firma Schrader doen instellen en daarbij is geblekeD, dat een firma Schrader niet bestaat. De brieven moeten gestuurd worden aan, en de circulaires gaan uit van den caféhouder J. 11. F. Schrader te Dubbeldam, een Duitscher, wiens café den laatsten tijd slecht rendeert, maar die desondanks goede sier maakt. In verbaod met een en ander waarschuwt de politie het publiek, alvorens in relatie te treden met de firma Schrader, eerst inlichtinge.n iu te winnen. In elk geval boete. Een vrouw te Eemnes (Utrecht) die bezwaar maakte deel te nemen aan de stemming voor de Tweede Kamer, werd deswege door den Kanton rechter te Amersfoort veroordeeld tot 50 cent boete of 1 dag hechtenis. Maar ook tegen het betalen der boete kwam haar geweten in opstand en wilde de opgelegde hechtenis ouder gaan. Hiertoe werd ze echter niet in de gelegen heid gesteld en heeft een deurwaarder beslag op haar inboedel gelegd, welke op 1 December publiek zal worden verkocht. Gestoorde bruiloft. Te Rotterdam zou een paartje in den echt tredeD, waartoe het meer alledaagsche voertuig, de auto, gebezigd werd om hen naar het stad huis te rij lenAau het hoofd van den stoet reed de met groen versierde auto, waarin het bruidspaar was gezeten alsmede het 13-jarige zusje van den bruidegom, dat als bruidsmeisje zou dienst does. In ds Putschelaan werd de overweg genomen welke over de rails van het havenspoor de stoom- en de electrische tram uaar de stad voert Goed en wtl aan den overkant van diflo weg zijnde, be merkte de chauffeur, dat een eind verder de rijweg opgebrokeu was en trachtte daarom over deu volgenden, die een dertig meter verder ligt, terug te rijden naar de linkerzijde van den weg. Op dat oogenblik kwam de stoomtram uit de Tweede Rosestraat aan in de richting van Spij- kenisse. Bij het oprijden van den tweeden overweg was de tram vlakbij. De machinist van de tram die iu de vaste veronderstelling verkeerde, dat de chauffeur, die zeer langzaam reed, zoude stopper, deed dit niet, ondanks de herhaalde sigualen, die de machiuiat gaf. Hoewel de tram krachtig geremd werd, was eene aaurijdiug op den over weg, onvermijdelijk. De auto werd aan de achter zijde gegrepen eu een 15-tal meters op zij ge worpen. Door den schok viel het bruidsmeisje door eeo ruit naar buiten eu kwam vlak naast de locomotief op den grond terecht. De chauf feur viel eveneens door de ruit en kwam aan de andere zijde naast de locomotief terecht. De bruid bekwam verwoudingen door glasscherven en stukken van den auto, die vrijwel geheel vernield was. De huwelijksplechtigheid is natuurlijk uitge steld. Zondagavond half zes werd brand ontdekt op de derde verdieping van den noordelijken vleugel van het nieuwe postkantoor te Rotterdam. Personeel van deu telegraafdienst ontdekte den braud doordat een verstikkende rook zich door de diverse lokalen verspreidde. Aanvankelijk trachtte men door minimaxen het begin van braud te blosscher. Door de-n rook evenwsl kon men niet dicht ge»noeg bij den vuurhaard komen. Daarop werd met twee stralen op de eigen brandleiding de brand aangetast. Weldra ver scheen ook de brandweer ter plaatse. Omdat in bet begin de brand zich vrij ernstig Het aanzieu, rukte een stoomspuit met de machinale ladder aan. De reddingsbrigade uit de brandweerlieden, voorzien van rookmaskers, wist tot de plaats waar de brand woedde door te dringen en toen had men spoedig het vuur onder de knie. Het bleek ontstaan te zijn in de kleine lokaliteit, die gebruikt werd als bergplaats voor emballage. De schade is niet groot. Onmiddellijk uadat alarm gemaakt was, stroomden honderden naar de plaats van den brand en weldra zag het zwart van menschen om het postkantoor. De politie, die met een groote macht wa9 opgekomen, wist de nieuwsgierigen op een eerbiedigen afstand te houden. In een Opper-Silezisch dorpje hebben twee broeders nit den omtrek gedurende gemimen tijd de bevolking geterroriseerd. Zij hadden de gewoonte des nachts ter plaatse te komen en eerst wat schoten in het wilde te lossen om de inwoners in hunne woningen en daardoor in bedwang te houden. De gemeentelijke politie heeft de hulp van een groote politiemacht ingeroepen en met ver eende krachten werd het hol waar de broeders hun opslagplaatsen hadden ingericht omsiogeld. Een tweetal politiebeambten werden nog door de bandieten verwond, die leu slotte, uit gebrek aan munitie waren genoodzaakt, zich over te geven. Het hol bleek opgestapeld met allerlei waren nit de winkels, die waren weggekaapt. goed afgekomen. Een paar onbeteekenende wondt S. Bta en een lichte kneuzing waren de eenige nadeelig gevolgen. De arend werd meteen afgemaakt. Al de vrouw «iet zoo kranig opgetreden wat, zo Zeelani de jongen zeker door bet reofdier cijn meegeaomee sn danl De vrouw had door een welgericht echot ke|di« arme kind een vreeielijk lot bespeard. te, 3427 i°elt van Handen en Gelaat verzacht en geneett men zeer spoedig met Doos 30. Tube 80 ct. Hl lentoor De Jt d; 01 imdat rolie i 'eden annen ei vat vi ilicht. En vordl oud Een eigenaardige truc. Een onbekend jongmensch kocht in eei sigarenwinkel in 's Hertogenbosch eenigi sigaren en betaalde met een rijksdaalder „ere Nadat hij geld terug had ontvangen ei vertrokken was, bleek dat het een ront zakspiegeltje was in plaats van een rijks daalder, dat aan de bovenzijde op zuil een muntstuk geleek. Een politioneel on" derzoek wordt ingesteld. Berooving. Een man uit Arnhem die tijdelijk ver blijf hield in een hotel in Den Haag, be merkte, nadat hij een perceel iu de Fran fois Valentinstraat had verlaten, dat ziji portefeuille met een inhoud van f 330f was verdwenen. Een onmiddellijk ingesteld otiderzoel door de politie leidde tot de arrestatie vai een '27-jarige vrouw, in dat perceel woon ochtig, die van dezen diefstal wordt ver dacht. roor i liel ve Eu egen tan h Ne Iraoke jeledei laard. eeo omen mder lerd aeer roorlki leren, loeg Spr. dat Ernstige val. at Van een der torens van de Notre Dar» te Parijs is een vrouw naar beneden gi vallen. Zij was onmiddellijk dood. tas hc iet hl ;etale irbeid laadwi ipreke Na afloop van een verjaarpartij teTubbergen ontatoud twist tusschen eeu tweetal familieleden. Een hnDner werd daarbij met eeu scheermes bewerkt en bekwam zeer ernstige verwondingen in de borststreek, het hoofd en den arm. De dader werd door de politie van zijn bed gelicht, rn na verhoor door den burgemeester, naar bet hui. van bcwariug te Almelo overgebracht. Ecd elfjarig meisje, dochtertje vau mevr. de wed. R. te Leiden, die iu een stille wijk achter den Zoeterwondschen Singel woont, deed avonds tusacben 6 en 7 uor eeo boodschap voor haar moeder. Zij werd aangesproken door een al. heer gekleed persoon, die haar uaar een adres in een tiabijgelegeu straat vroeg. Toeo zij, om den man het hnis te wijzeD, een eindje meeliep, greep deze haar vast, zette haar op den lastdrager van sijs fiets en reed snel weg. Van eeo oogenblik dat hij haar even losliet, maakte het kind gebruik vau de fieta te springen, waarna rij, om hulp roepend, het op «en loopen zette. Eerst wilde de man haar nazetten, doch toen hij menschen zag aankomen, sprong hij op zijn fiets en verdween. Ondanks het feit, dat het meisje een vrij duidelijk signalement van den man kon opgeveD, is het uog niet gelukt hem te vinden. 13 34229 Een nieuwe Doitsche torpedoboot hield proef- va rten om de machines te probeeren, toen op eens de koppelring van de uitlaatklep aan den vooraten condensator sprong. Door den uit stroomenden stoom werden een machinist en een stoker gedood, terwijl vier anderen zwaar en drie licht werden gewond. In de proviucie Drenthe zijn valsche bank biljetten van f 25 in omloop. Het papier is slapper dan van de echtede datnm van uit gifte ie 20 Jnli en de aerie is aangeduid door de letters D. U. Aan de voorzijde is de figuur aan de linksche zijde, de kop midden in en het scheepje rechts niet zoo fijn afgewerkt als op de echte, terwijl de handteekeningen met de pen overgetrokken schijnen te zijn. Aan de achterzijde staat achter het woord .Amsterdam' geeu komma. Een schipper heeft in de Willemsvaart nabij Zwolle drijvende gevondeu het tijk van eeo m»D, als heer gekleed, met grijze regenjas. Bij het ophalen bleek, dat de voeten boveu de enkels heet stijf aan elkaar waren gebonden en de handen op den rug vastgemaakt, waarvoor omwonden electrische geleidingsdraad was gebruikt. Aan het achterhoofd was een kleine woode. Doordat de baggerman met zijn vaarstok het lijk raakte, kwam dit boven drijven. Uit de op het lijk gevonden papieren heelt men kuunen opmaken, dat het is dat van den sedert 18 October vermisten onderwijzer W". Greiwe, ood 25 jaar, geboren te Meppel. Hij heelt dien dag per motoifieta zijn kosthuis te Kloosterveen, gemeente Smilde verlaten en nadieu heeft men niets meer vau hem gehoord. Zijn motorfiets is uog niet teruggevonden. In een Engelsch dorpje was een vronw in de keukeD aan het werk. Ze was druk in de weer om het middagmaal in gereedheid te brengen, toen ze plotseling kindergeschreenw hoorde. Eerst stoorde ze zich daar niet te veel aan, maar de kreten herhaalden zich en waren die van eeu kind in doodsangst. Ze liep Daar buiten en tot haar verwondering kwam het gegil van boven. Hoe groot was haar schrik, toen ze boven haar dak een arend zag, die een kleine jengen tusschen zijn klauwen had geklemd. Het dier kon bijna niet voort want de arme kleine ver zette zich heftig. Met een bewonderenswaardige tegenwoordigheid van geest snelde de vronw naar binnen en een paar seconden later was ze met een jachtgeweer terng, dat gelukkig geladen was. Ze legde op den arend aan en had het geluk één der vleugrls te treffen. De vogel liet zijn prooi lós en de knaap startte van een vrij groote hoogte op den grond. Even later volgde de zwaargewonde arend. De kleine kerel tae er wonder boven wonder Een tragedie. In de buurt van Napels wordt de ge meenschap van kaap Posilippo met he vasteland onderhouden door middel vat80 een zweefspoor. Vrijdagavond reden eet dokter en een barones, die in een villa 0| "j de uiterste punt van de Kaap woonden in een wagen van dat spoor huiswaarts 5° toen opeens de barones midden boven dl zee uit den wagen sprong en verdronk De dokter, blijkbaar het droevig eindi zijner vriendin niet kunnende overleven beroofde zich door een revolverschot vai het leven. Boos weer ia Frankrijk. Het slechte weer der laatste dagen waar door Frankrijk geteisterd is, heeft zeen veel schade aangericht. Een casino aan <h leheei kanaalkust is weggespoeld, terwijl 200 llleor van den strandmuur in de zee te loor ging In een plaatsje aan de Boven-Loire waait een brievenbesteller in de rivier en vei dronk. In het Zuiden aan de Riviera is even eens veel schade berokkend. De berg stroomen in de Zeealpen zijn dermate ge I zwollen dat de wegen en de water- ei oedse electriciteitsleidingen zijn vernield. De we rood naar Italië door het dal van de Roya totaal weggeslagen, zoodat men er eet|5 nieuwe weg zal moeten maken. Voorts is een deel van de Rscque Boltièri losgeraakt en aan het verschuiven gegaan waarbij een twintigtal dooden het slacht offer zouden zijn, terwijl nog eenige per sonen vermist worden. Weer eene ontsporing. Nabij Leiden beeft andermaal een spoor wegongeluk plaats gehad. Een goederen trein, bestaande uit een 20-tal wageni was geladen met stukgoederen en laadd bij ieder station in en uit. Bij het wachthuis aau den overgani Haarlemmerweg begon de trein te horte t en stooten, waarop de locomotief tot stil stand werd gebracht. Deze met enkel wagens bleven op den spoorweg overeini doch een groote Duitsche goederenwage kwam schuin over de rails te staan daar opvolgende kantelde en hing gedeelte lijk over den spoordijk in zijn val nog ee lantaarnpaal doormidden trekkende. Ander wagens stonden min of meer uit de rails sommige in de voorwagens gedrukt. Me was terplaatse bezig met het leggen va een nieuwe wissel. De tasch platen ware bevestigd in plaats van met vier, met slechl één bout. De opzichter schreef de on sporing niet daaraan toe. Persoonlijk ongelukken kwamen niet voo doch de materiëele schade is aanzienlijk de No !eu< ke^e igev Ti Itee TH0LEN, 26 November 1926. Door den Commissaris der Koningin benoemd tot lid en voorzitter der Gezondheid' commissie zetel Tholen, de heer P. J. Duin! arts alhier. Rijkstelefoon. Aangesloten aan het BijkstelefoouDet Tholen onder no. 49 L. D. A. Looysei Botermarkt 15, A. P. de Jonge, zettersleerling ter drukkei n, van da firma J. M. C. Pot, slaagde bij het vanwe^ de werkgevers- en werknemersorganisaties ingi •telde onderzoek. Donderdagavond ten zeven ure had eenigszini officiësle wijze de opening plaats het Drankweermuienm. Do heer Ij. J. C. Poppe, eecietari» van Daa 1 unser: useu dig d levat lit on Spr tatiatl lat e enote lijgett il leen oovee Wij wei Ooi imeli telliD ikeur oedin trich I opfise ce Bri itdai rsr i Fra ns la tn al Noj Ier icoho igem ep ti In even it c lirev geut F aar T His igev in al Dei 'vee De tot elke belt it1 'St! tier OI vat he gev dat

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1926 | | pagina 2