PU ROL Babies Ruwe,Schrale Huid TAARTEN KOEKJES BONBONS springende lippen VAN DIXH00RN Kremerstraat BERGEN OP ZOOM. zal gebraikt worden, omdat hel verfwerk buitenom zeer noodzakelijk istevens zal de deur vao die woning vernieuwd moeten worden. Nadat op de verdere po9ten geen aanmerkingen worden gemaakt, leest de Voorzitter de inkomsten welke geen aanleiding tot opmerkiogeu geven. De begrooting, aanwijzende in ontvang en nitgaaf een bedr3g van f 54-.170.67 wordt, in stemming gebrachten zijnde met algemeene stemmen aangenomen. De heer de Ruijter zou gaarne zien, dat het maken vau krauiinat aau de haven in den ver volge werd aanbesteed. Dit wordt goedgevonden. De Voorzitter detlt mede, dat een schrijven van Ged. Staten is ingekomen betrrffende de handelingen van den Raad. Aangezien de zaak nog in onderzoek bij de Jostitie is, stelt hij voor dit schrijven aan te houden tot een volgende vergaderiug, hetwelk door allen wordt goed gevonden. De heer De Ruijter, zegt dat in een vorige vergadering i9 besloten om paadjes tegen den dijk aan den Stationweg aan te leggen en meent dat dit nog niet is geschied. De Voorzitter zeg*, dat er al gemaakt zijn, doch hij zal nazien of er nóg meer aangelegd moeten worden. De heer Sto's merkt echter op, dat voor ieder huis geen paadje mag worden aangelegd, aan gezien het polderbestunr hiertegen bezwaren heeft. De beer De Raijter vraagt om voor deu Zondag een paadje langs de Stationstraat te maken, ten genoege van de ter kerk gaande roenscben. De Voorzitter zegt hierop, dat er altijd zoo veel mogelijk voor gezorgd is, dat liet begaan baar blijft. De heer Beurkens wijst op den slechten toe stand van den overweg der R.T.M. aan den Slaakdam. De heer A. A. van Nieuwenhuijzen merkt hetzelfde op aan den Oustdijk. De. Voorzitter zegt de Mij. hierover te zullen aanschrijven. De heer Stola zegt nog, dat er geklaagd is, dat het lokaal waarin de muziekvereeniging haar repetitie houdt, erg bevuild wordt. De Voorzitter antwoordt hierop de klacht te zullen onderzoeken. Komt er dan geen ver betering dan zullöu andere maatregelen genomen worden. Hierna volgt sluiting. Doos30*60*90ct.Tube ÖOct Bij Apoth.en Drogisten 552 34218 THOLEN, 5 November 1926. De bazardagen zijn weer voorbij. Builen ver wachting is het een ongekend succes geweest. De wousch van de vooizi'.ster van het comité bij hare openingsrede uitgesproken, is inderdaad in vervulling gegaan. leder heeft zich beijverd om anderen ter wille te zijn en de schare van helpsters, met nog enkelen aangevuld, heeft zich beijverd om de goede zaak te diouen. Van alle kanten ondervond het comité steun en medewerking en zelfs kwamen na de opening nog geschenken in, waaronder een fraaie bedsprei, ver vaardigd door een Thoolsche dame, waarvoor haar alle eer lookoint. In eon oogwenk waien de hiervoor uitgegeven loten onder den man. Do Thoolsche bakkers kwamen hun toezeggingen trouw na en wedijverden met hun producten in vorm en hoedanigheid. Sommigen syraboliseerdeu zelfs op verdienstelijke wijze het Groene Kruis. De uitslag der verschillende wedstrijden en der gehouden verlotingen werd Zaterdugavoud in de eivolle zaal bekend gemaakt. Het schilderstukje is gevallen op no. 40, waarvan de bezitster of bezitter niet in de zaal aanwezig was. Het is thans door mevrouw Lunonburg in bewaring genomen waar het legen inwisseling van het lot nummer kan worden afgehaald. Hot schattingsvermogen kan zeer uiteen loopen. Hoewol het juiste aantal boonen in de flesch 1468 was, liep het radon vanaf het cijfer 450 tot 9999, en dat der erwten vau 300 tot 8423, terwijl het juiste aantal 3313 was. Het dichtsbij geraden cijfer was 3312. De naam van de als verpleegster gekleode pop is slechts door ééu persoon geraden, die du9 de gelukkige bezitster is geworden. Hel aantal betalondo bczooksters eu bezoekers is 2163 ge woest. Aau den 2000s'.en weid een souvenir naugeboden. In zijn officieel sluitingswoord kou do vice-voorzitier, do lieer M.M. C. Haaijor, niet anders getuigen dan dat do bezorgdheid voor het verloop van dcu bazar, had plaats gemaakt \oor de ovortuiging dat hij uit- uemeud is geslaagd en een reuzon-succes had. leder afzoudorlijk dank te zoggen voor den arbeid ten baio van hot goede dool verricht, zou er toe kunnen leiden, dat deze of gono vergeten werd en zich verongelijkt gevooldo. Toch hoopte en vertrouwde hij, dat allen op eon hooger niveau, op een hoogor peil zouden slaan cu het niet was te doen om mensclienvereering of menschenvergoding, maaralleen om hut schooue doel en streven vau hot Groene Kruis dal wurkl teu bate vau de lijdende menschheid Allereorst een woord van dank aan het daroes- comi inzonderheid aan de eere-presidente, mevr. vau der Hoeven, aan het uitvoerend deel van het comité gevormd duor de dames mevrouwen Luuen- bnrg, lluvers eu Wagomaker, die met medewerking van do andere dames maandenlang hebben geijverd aan hel welslagen van dezen buzar. Om hot in beeldspraak uit te drukken is door het comité met vaste hand het roer van dit schip bestuurd, en heeft ook als het tegen stroom eu tegen den wind inging, toch de zilveren vloot met zijn rijke lading in veilige haven gebracht. Naast den zeer welgeraeendeu dank van het bestuur werd hot comité eeu fraai bloemstuk aangeboden* Alle inzenders, geene uitgezonderd, hadden een woord van erkentelijkheid van het bestuur in ontvangst te nemen, maar de firma Van Nelle kwam voor hare extra-bezending ook een bijzonder woord van dank toe, De jongedames-helpsters, het kamermuziekenserable. do pers, het bedionend personeel in de personen van Goedegebuure en zijn vrouw, de beheerders van Non Semper, do schilder Geluk voor zijn decoratieve uitvoering van het woord w Bazar" geflankeerd door twee Groene Kruizen, allen ontvingen den dank van het bestuur van het Groene Kruis voor het aandeel dat ieder gehad heeft in het welslagen van den Bazar. Tholen heeft zijne bazirdagen gehad en zullen ongetwijfeld voor menigeen onvergetelijk blijven. Moge het financieel resultaat van dien aard zijn dat het een zegen voor velen is, die stellig voor allen die er aan hebben medegewerkt do beste belooning zal wezen. Het batig saldo bedraagt ongeveer f1700. Als de nog enkele res'eeroude nota's zijn binnengekomen, hopen we volgende weok het zuiver bedrag te kunnen mededeelon. Gisterenmorgon bereikte het gemeentebestuur de mododeeling dat de minis'or van waterstaat con cessie had verleend tot het leggen van oen brug over de Eendracht. Terstond hebben wij deze tijding door middel van een bulletin alom bekend gemaakt, omdat we er van overtuigd ziju dat ook velen buiten onze gemeente zich zullen verheugen in de opheffiug van het middeleeuwsche ovorzetveer. Blijkens aan kondiging in dit nummer ziju Burg. eu Weth. ter stond aan het werk getogen in zake de onteigening van gronden en perceelen die in het overbruggings plan begrepen zijn tot het verkrijgen van oen recht streeks verkeer door de stad op de brug. Blijkens achterstaande advertentie zal, bij vol doende deelneming, een cursus worden gehouden in fruitteelt. Reeds een paar jaren terug werd eeu soortgelijke cursus gegeven betrekking hebbende op deu tuinbouw, waarvan toon met vrucht gebruik is gemaakt. Gaarne wekken wo belanghebbenden op om dezen cursus te volgen omdat ook op het gebied van het fruit heel wat wordt geteeld, waarvan het goed is dat men deze tak van den tuinbouw in den grond kent. Onbestelbare brieven eu briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Binnenland (briefkaarten). Goudzwaard N., St. Anoaland. Soeters A., St. Annaland. Binnenland (Brieven). Insp. Kon. Marechau9?ée, Scheveniogen. Nota. Aanbevolen wordt om het adres van afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbcstelbaarheid kunnen worden terug gegeven. Voorts is het gewensebt alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres - straatnaam en huisnummer - te voorzien. In, de vergadering van aandeelhouders der N. V. Prov. Zeeuwsche Electriciteits- Maatschappij te Middelburg zijn overeen komstig art. 9 der Statuten benoemd tot leden van den Raad van Advies o. a. voor dit eiland de beeren mr. A. J. van der Hoeven en W. L. Klompe te Tholen, W. Dronkers te Poortvliet en W. M. Kloet te St. Maartensdijk. -- Op last van den Kantonrechter is de inschrijving in het handelsregister ten name van B. S. Nelisse te Tholen doorgehaald. De rij der winterafvvisselingen is gisteravond weer geopend door het Nut met eene goed bezochte vergadering waarin als spreker optrad de heer Henri Dekking uit Botterdam. De voorzitter, de heer L. K. van Dijk, riep allen een welkom toe en zag in de groote opkomst een blijk van waardeering in hetgene het Nut op cleze avonden geeft. Niet alle stukken die gegeven worden zijn aan de humoristische zijde en zeker niet wordt er aan het eind gelegenheid gegeven om de beenen van den vloer te heffen. Men is daartoe in Tholen overigens wel op andere plaatsen in de gelegenheid. De geasphal- teerde straten, het geplaveide marktplein en de bekeide boschpaden kunnen u meer malen doen „steppen", zoodat men daartoe niet een specialen avond behoeft in te richten. Doch dit daargelaten stelt men ook dramatische kunst blijkbaar op prijs, te gereeder met de heer Dekking, die voor ons geen onbekende is, en immer op zeer verdienstelijke wijze de voorkomende per sonen weet uit te beelden. Inderdaad deed dhr Dekking dit met de figuur van prof. Bernhardi, de Semitische directeur van een Weensch ziekenhuis, die om den geloofs wille in zijn positie belaagd werd. Intusschen behoeft men daarvoor niet naar Weenen te gaan, daar soort gelijke gevallen niet alleen daar te con- stateeren zijn. »De getemde feeks« van Shakespeare duidde op een klein krijgen van een schier onmogelijke jonge dame met zoogenaamde paardemiddelen die niet temin doel treffen. Als men zou vragen »zijn er zoo meer?«, dan veronderstelde de heer Dekking, dat er hier een andere geest onder het vrouwelijk deel der be volking heerscht en men zich dus aan de uitbeelding, die op meesterlijke wijze geschiedde, niet behoefde te stooten. Gaven de aanwezigen door hun bijvals betuigingen blijk van dank voor de on berispelijke vertolking, de heer Van Dijk bezegelde dit nog eens uitdrukkelijk in zijn sluitingswoord. ST. ANNALAND. Bij K.B. (ld. 18 October j.1. is mot ingang op 15 December a.s. lot Lid van bet Bestuur der watorkeering vau den Cal. Suzannapoliler herbenoemd do lieer Anth. van Luyk Antliz. Herbenoemd tot leden vau bet college van zetlera de beeren G. Goedegebuure en J. M. Soeters. ST. MAARTENSDIJK. Als zetters zijn herbe noemd de beeren J. B.siiaanse en Jb. Hage l.Cz_ ST. PHIL1PSLAND. Voor den cursus voor niet- leerplichiige kinderen, te houden in de o. 1. school alhier, hebben zich 21 meisjes ea 17 jongens aan gemeld. Door den beer W. Mocliker alhier is een suikerbiet np de havon aangevoord die bet gewich van S K.G. baalde. Deze biet is afkomstig uit den Prins Hendrikpolder. Tot lid van bet bestuur van den Prins Hen drikpolder is benoemd de beer W. Geluk alhier. SCHERPENISSE, 4 Nov. Nadat reeds eenigen tijd het hoogste gezag in deze gemeente was opgedragen aan personen voor wie deze betrekking een eerste sport op den amblelijken ladder leek, is thans het burgemeesterschap opgedragen aan een ingezetene, waardoor naar menschelijke schatting de wisseling voor langen tijd is uitgeschakeld. Nauwelijks was het bekend geworden dat de heer W. L. Klos, de eerste wethouder, tot burgemeester was benoemd, of de voldoening over deze Koninklijke beslissing uitte zich in de begeerte om den benoemde eene waardige ontvangst te be reiden bij zijn intocht in de gemeente. Een lange stoet geopend en gesloten door de traditioneele eerewaeht te paard en gevormd door het muziekgezelschap, de feestcommissie, de zangvereeniging en de meisjes-kroonsters wachtte het moderne rijtuig op waarmede Z. E.A., door de heeren D. K. Rijstenbil en J. M. van der Graaft te Bergen op Zoom was afgehaald. Aan den Kruidenbergschen dijk werd de nieuwe burgemeester namens de ingezetenen ver welkomd door den voorzitter van het feest comité, de heer A. C. Polderman, waarna koers werd gezet naar het rijk bevlagde en in feestdos gestoken dorp, alwaar ver schillende eerepoorten waren opgericht en den nieuwen burgervader het «welkome toewenkten. Een dichte menigte had zich vóór het gemeentehuis verzameld, waar den heer Klos bij het uitstappen een hartelijke ovatie werd gebracht. De speciaal belegde raadsvergadering werd geopend door wethouder J. Keur. die den nieuw benoemde, nadat de op de benoeming en de heëediging vereischte stukken waren voorgelezen, met een harte lijk en toepasselijk woord installeerde. Hij herinnerde er aan dat men ongeveer drie maanden verlangend had uitgezien naar het oogenblik waarop het bekend zou worden wien de hooge onderscheiding der benoeming zou te beurt vallen, en dat het thans na meerdere beproevingen en teleur stellingen den heer Klos gegeven was de aangewezene te mogen zijn. De taak om burgervader te zijn is zeer zeker zwaarwichtig om in alle opzichten de verplichtingen en beloften in den af- gelegden eed vervat, na te komen. Hij hoopte dat de geestelijke en maat schappelijke belangen der gemeente steeds met den meesten ijver en nauwgezetheid zullen behartigd worden dat het hem geen hinderpaal zou zijn om bijzondere personen niet voor te staan tegenover anderen, van welken rang, slaat of partij ook. Ruim drie jaren hebben ze samen als wethouder de gemeentebelangen zooveel mogelijk naar hunne beste meening be hartigd, zoodat ze niet als vreemdelingen tegenover elkander stonden. En al dreef er in dien tijd wel eens een wolkje, toch verdween dit weer spoedig en mag men de onderlinge verhouding zeker waardeeren. Hij wensebte dat de samenwerking, zoo lang zij geroepen zijn samen deel uit te maken van dit college op niet minder aan gename wijze zal plaats hebben, en dat de ingezetenen over het algemeen, zoowel uit deze gemeente als de 'Omgeving, voor zoover zezijn medewerking in voorkomende zaken mochten begeeren of noodig hebben, steeds welwillend mag worden geschonken. Daar hij voorts met de plaatselijke be hoeften van deze gemeente op de hoogte is, moge God hem een heldere blik geven tot uitvoering dezer behoeften en hem een Secretaris, dien hij als een goed ambten heeft leeren waardeeren. Nu hij aan het hoofd van het Best der gemeente is geplaatst, zal die a raking veel vuldiger zijn en roept hij di waardeerenden steun en medewerking Met de leden van den raad zijn de meentezaken steeds op gemoedelijke w behartigd en hoopt dat met waardeer van ieders inzichten, die onderlinge sam werking niet zal verflauwen. Als hij in een of ander mocht te k schieten dan verwacht hij dat hem op fouten zal worden gewezen op eene w dat dit aan een opbouwend werken voor Gemeentebelang niet belemmerend zal z Van de gemeente ambtenaren verwa hij een getrouwe plichtsbetrachting om een corps dat daarnaar streeft een scha vormt in het behartigen der ons allen l vertrouwde belangen. Nu hem het Burgemeestersambt op schouders is gelegd, voelt hij het zw: van die taak doch roept aller toegevei beid in om door gezamelijke medewerk] de bloei der gemeente te bevorderen wa voor hij de beste wenschen uit. Na de blijken van instemming met gesproken woorden werd de zitting gelieven. Ook tot de dichte menigte die zich vi de pui van het gemeentehuis had opgesl richtte zich de nieuwe burgemeester, allereerst een woord van hartelijken da bracht voor de feestelijke ontvangst b bereid en voor de zeer gewaardeerde langstelling hem in zijne benoeming bij zijne ambtsaanvaarding betoond. Op grond van den zoo pas afgelegd eed herhaalde hij zijne belofte om zoni aanzien des persoons en met waardeeri van ieders begrippen de belangen gemeente en der gemeentenaren zoov in zijri vermogen was te bevorderen, rekende op eene goede gezindheid bevolking, wier feestviering zijne instemming had en waarvan hij hoo[ 9 342 hebben vaak last van een gesmetten of ontstoken huid. Dit is dadelijk te verzachteu en spoedig te genezen door Doos 30-60-90 ct. PURO Leer; Oostl W< polili voor Ed vroeg voorci de derde gronc tussc zijn i even; rukki warei man ribbe huis ondei die zi laten in he de in Een waar werp kasge werd De nam' bij ei gewe koop blad hoevi 26 ei werd De o niet zich werd vond Duits acteli zich zil vei schri nog I droe£ zilvei overj He S dat het zonder wanklanken zou verloop en zich geene gevallen zouden voordo die onaangename gevolgen na zich zoud sleepen. Nauwelijks waren de luide hoera's vloeid of de zapgvereeniging „OefecJ^gde baart kunst" onder leiding van den M. Hage Jz. wijdde den heer Klos zanggroet, terwijl de directeur hem teve onder aanbieding van een bouquet, com| menteerde met de aanvaarding van u pleeg iets Het Bloei 10 34.210 Tel. 189. lange reeks van jaren schenken tot be vrediging van de gemeentenareu en tot heil der gemeente. Hiermede werd den nieuwen burgemeester de onlangs nieuw aangeschafte ambtsketen omhangen. De heer Klos gevoelde in de eerste plaats zich dank verschuldigd aan Hare Majesteit de Koningin voor de eervolle benoeming, aan Z. Exc. de Minister vanBinnenlandsche Zaken voor de vereerende voordracht en aan den Heer Commissaris der Koningin voor zijne zeer gewaardeerde aanbeveling alsmede aan allen die reeds blijken van belangstelling hadden gegeven en die dit thans door hunne tegenwoordigheid als nog doen, ook zij die niet aanwezig konden zijn. Hij dankte den heer Keur voor de warme woorden van verwelkoming bij zijne installatie, maar ook voor de samenwerking gedurende meer dan drie jaren van hem ondervonden, waarvan hij hoopte dat ook in de toekomst op dezelfde verstandhouding mag gerekend worden. Gedurende de tijd dat hij meermalen het burgemeesterschap waarnam, kwam hij vanzelf in nauwere aanraking met den ambt. De burgemeester zeide voor d« n]®er attentie vriendelijk dank. Hij aanvaar! de zanghulde als eene erkentelijkheid vo de bekende belangstelling die hij steeds het vereenigingsleven heeft getoond. Toen stelde de stoet zich op om rondgang door de gemeente te maken. In den loop van den avond hadden op kiosk muziek- en zanguitvoeringen plaa Des avonds bewoog zich een lichtstoet do de straten, waardoor de duisternis natuur hare goede medewerking verleen om een goed effect te sorteeren. Een vui werk ontstoken op den spuidam besli het officieuse gedeelte van het feest over het geheel best is geslaagd en goede inzet is geweest van de regel periode van den heer Klos. Gero Gel: hage, Geb vao d dag e D. Ove der TWEEDE KAMER. Oos Lagerhuis heeft zich onledig gehouden de behandeling van de goedkeuring van het veri tusschen Nederland en België. Kene opsomming geven van al het gesprokene over deze aangelej heid zou het bestek onzer ruimte niet kunnen vatten. Het is ook niet noodig om door de aan voerde motieven te worden bekeerd van voor- tegenstander of omgekeerd. Men mag veronderstel dat te dezen aanzien de meening vrijwel is gevesti Hoewel men niet kan zeggen dat do neuzen het Parlement zijn geteld, met andere woorden men nu reeds de uitslag bepalen kan naar geli van de uitlating der hoofden van de verschille: fracties omdat niet alle leden der onderscheid: partijen homogeen zijn, zoo is de uitslag toch eeni zins wisselvallig. Gaat men uit van hot standpunt dat practiscb verdrag niet aannemelijk is, lettende op de me zeggingschap die door België wordt verkregen onze vaargeulen, op de verkrachting van de sou reiniteit van de Schelde, die grootendeels wi prijs gegeven, dan zou de stemming niet twijfelach zijn. Maar nu aan zoovele bestuursorganen de ruj graat van het zelfstandig oordeel is verdrongen het willig partijgareel, kan men op elke gebeurl heid zijn voorbereid. Men kan zich herinneren ten vorigen jare het gezantschap hij den Paus afges'emd, meer uit politieke dan uit principie eere redenen, maar deels om er een politiek fortui: jr- uit te slaan. Zoolang nu ook het verdrag niet w 1 beoordeeld naar het werkelijk belang dat het ons land inhoudt, doch naar mogolijke belau? '§nui ondorgronds, kan men moeilijk eenig peil treklf1 E. op den uitslag. De Tweede Kamer heeft de wegenbelasting na daarin toegezegde wijzigingen te hebben aangebrai zonder hoofdelijke stemming aangenomeu. ONDERWIJS. St. Maartensdijk. Geslaagd voor de Geschiedenis M. O. de heer D. R. H3 tloosl hoek, Gem Geb erl T. l'orne' Zw8g« Onc Possei KI. Geti ironw Ove loote tem. Geb S. Q J. N. 'el rus L wlauaar hiel. C. dï'eyei Ist var Ove Geb Ja ornel Ove ak *cob Gek

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1926 | | pagina 2