N. V. WATERLEIDINGMAATSCHAPPIJ THOLEN" TE THOLEN. Tholen. St-Maartensdijk. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen Naar aanleiding van het meer dan groote waterver en MIS-bruik gedurende den Vrijdag, Zaterdag en Maandag, herinnert ondergeteekende den aangeslotenen er aan, dat slechts zij van een slang voor straat- en gevelbesproeiïng mogen gebruik maken, die daartoe volgens art. 6 der Voor waarden voor levering van water gerechtigd zijn. Zij, die van een slang gebruik maken, zonder daartoe het recht te hebben, kunnen volgens art. 14 dezer Voorwaarden direct na aanzegging van de waterlevering worden buiten gesloten, onverminderd het recht tot eene boeteheffing van ten hoogste honderd gulden. In zoo'n geval geschiedt geen teruggaaf van reeds betaalde gelden, noch ontheffing van uit het abonnement voortvloeiende verplichtingen. Tevens wordt er aan herinnerd, dat het volgens art. 14 sub C verboden is een kraan of tapgelegenheid onncodig te laten open staan of op eene andere wijze WATER te VERSPILLEN. 33944 70 DE DIRECTEUR, ld >f be net slat tigt la| won slee! iek :e ti in mui et In igelij ma ,-orde ;estr wati enge ldo h hoev alk e ng word (aftr ling I VOOI fS, >r iet et poo U89ch rekar de 2e prijs prijs behaald door Emma van ijendaal vau J. E. Brooijmans te St. Annaland met het tjpe hengst-trekpaard, de le prijs r Successear van denzelfden. Id. tweespannen list riën 2e prijs Emma van Bleijendaal en Lize VI J. F. Brooijmans te St. Annaland. IT. ANNALAND. De collecte voor de slacht- re van den Padangramp heeft in deze gemeente ebracht f145. rer UT. PHILIPSLAND. Het jaarlijksche school- voor de kinderen van de hoogste klasse o. 1. scholen is weer achter den rug. Dit gingen de kinderen van de school in de en van die in den Anna Jacobapolder ge elijk. Als eindpunt der reis was gekozen terdam. Aldra bleek het, dat het mooi weer worden, zoodat de stemming er al gauw at. mee aaukomst in de Boseslraat werd eerst een uime deling door de stad gemaakt, waarbij een Dek aan de Franscbe Bazar werd gebracht; mochten de kinderen iets kiezen, uit het dat ten toon gespreid was. ervolgeus ging bet naar den dierentuin, blo r de kiuderen de verschillende dieren bewon ten, die men wel eens op een plaatje had eo eu waarvan men ook al wat had geleerd, r nooit in werkelijkheid had te zieD gekregen, ikeni warme maal, dat men toen gebruikte, >86 2! »kte uitstekend en was, oudergewoonte, goed aand °rgd. man er electrische tram ging het vervolgens naar nsestraat terug, waar de tram voor de terng- weer genomes werd. Anna Jacobapolder werd een gedeelte haald, door de ouders en belangstellenden werd aan het Gehucht aan den Noordweg het :re gedeelte van school no. 2 afgehaald. het station te St. Philipsland werden de igen opgewacht door „Concordia" eu ging onder het blazen van een vroolijk wijsje, het dorp. miijzi was eeQ genotvolle da_g geweest voor onze J en alleo, zoowel ouders als kindereD, gingen aao huiswaarts. TAVEN1SSE. In de Woensdag alhier ge len vergadering van den Dijkraad der Water- f°' i»g van Calatn. O. K. H. en Moggerehil- et werden voorloopig vastgesteld de tekeoin- tan de beide dijkvakken van het dijkvak O. K. Hotstede in onl- ;st op f 16083.41 en in uilgaaf op f 33465,61, st er meer ia uitgegeven dan ontvaDgen 132.20, in welk te kort door rijk en pro- onzi ie rtap, is bijgedragen f 11970 en f5985, evofge waarvan bet goed slot bedraagt .80. :n roo ie van het dijkvak Moggersbil in ontvangst is zit f 8349.165 en in uitgaat op f 2351.265, de potlai het goed slot bedraagt f 997.90. Opge- tnordi it werd een ataat van aanbeveling ter be de to iing van een lid van bet Bestuur, noodig ten, t de periodieke aftreding op 1 Nov. a.s. van teldhi M. Suorland. Op dien staat werden achter ten. I jlgens geplaatst de heeren M. Sunrlaüd, odde en P. Elenbaas Hzn. In verlaud met ven t chrijven vau hb. Gedeputeerde Staten dezer ncie werd bealoten in de jaarwedderegeling den waterbouwkundigen ambtenaar bepa- op te nemen voor de uitbetaling der edde bij verlof wegens ziekte of om andere Ier dt bul iel gege- o grot >ond lipslao ooijma ■onper errolgi D twen hel en ea bij overlijden. verband met ontvangen mededeelingen van Pensioenraad, in zake de verschuldigde ete we ipsommen vau pensioen van den secr.< uger, den waterb.-ambtenaar en den dijk- ter werden de noodige al- en overscbrij- i Tbolf" °P de begrootingen voor de beide (,p akken aangebracht. g plat Toen de dochter van den landbouwer E., leze gemeente, circa 5 maanden geleden daar 1 te, dal baar broeder een ernstig motor ak bad gekregen, schrok zij zoodanig, dat loete I sar spraak kwijt raakte. Al dien tijd tot toe kon zij bijna geen geluid voortbrengen, loen zij nn voor een paar dagen zag, dat leefje van haar met een boerenwagen, be- elinge eD met 2 paarden, plotseling van den dijk I en in een sloot terecht kwam, schrok zij zeer hevig.,., en zie, ha«r spraakvermogen St, Pk amggekomen. Het ongeluk met den boeren- aan e 1 ''eP zonder verdere ongelukken af, maar ie patiënte ie bet een groot geluk geweest. Toen Donderdagmorgen de 20-jarige zoon Ion landbouwer A. H. alhier zich met kar n veuli ard naar het werk wilde begeven, geraakte onder, tengevolge waarvan bij een ernstige ategoi ractnar rerkreeg en direct heelkundige hulp ingeroepen worden ONDERWIJS. Tot de le klasse der B. H. B. school te id op Zoom zijn o. m. toegelaten: H. Jager Polderman van Scberpenisse, M. Ampt van Westen van Oud-Vossemeer, A. Spek 'oortvliet en P. Tazelaar van Anna Jacoba- en tot de 3e klasse J, Meerman van o en M. Rijnberg van Ond-Vossemeer, de laatsten leerlingen der U. L. O.school le 0. lorderd van de le naar de 2e klasse P. de van Tholeo en J. Goedegebuure vau nnalandvan de 2e naar de 3e klasse ger van Scberpenisse en Diua Olink van nvao de 3e naar de 4e klasse W. van lerg, Marie Cense en J. van der Maas van Jo Dronkers van Poortvliet en Corrie ar vau St. Maartensdijk. Aan de rijkskweekschool voor onderwijzers «ritzee zijn o. m. bevorderd van de 3e ie 4e klasse P. Deurloo van Tholen, Franke van St. Maartensdijk, M, Groene- wege van Scherpenisse en J. Ilmer van St. Anna land. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen der Kon. goedgekeurde mode-academie is als leerares voor bet mantel- en costnumvak o. m. geslaagd mej. Marie Heestermans te Oud-Vosse meer. Geslaagd te Rotterdam voor bet examen in de nuttige handwerken mej. N. M. Schot te Tholen. SPORT. Wedvlucht uit Soigoies 111 K.M. Post- dnivenver. „De Zwaluw» Ond-Vossemeer. J. Havermans le, 5e, M. v. d. Zande 2e, 11e, J. Tholeuaar 3e, 8e, 16e, 17e, 18e, Rombouts 4e, 6e, 7e, 20e, J. Vermeij 9.', G. Vermet 10e, C. de Wit 12e, 19e, de Graaf 18e, J. v. Vossen 14e, 15e prijs. Wedvlucht uit Maastricht met oude duiven 145 K.M. J. Vermeij le, J. Havermans 2e, Bjogaart 3e, 6e, J. v. Vossen 4e, 10e, J. Tbolenaar 6e, 7e, 8e, 9e prijs. GEMENGD NIEUWS. De bankroof te Bussum. Nadat eerst verschillende personen waren aangehouden, die later weer moesten wor den losgelaten omdat hun onschuld bleek, schijnt de politie nu een goeden greep te hebben gedaan. Een woonwagenbewoner, zekere Engels man, die ook na den overval aan het station was aangehouden, werd nu wederom ver dacht, maar hij beantwoordde niet aan het signalement van den dader. Van de Amster- damsche recherche werd echter vernomen, dat de man geregeld samenwerkte met een anderen woonwagenbewoner, den 32-jari- gen Frederilc Brummer. wiens voorkomen vrijwel met de van den dader gegeven beschrijving overeenkwam. Daarom werd besloten dezen te arresteeren. Inspecteur Vos van de Bussumsche politie begaf zich met den bankdirecteur, den heer Joosten, en den jongen Hansen naar Amsterdam, waar men na overleg met de recherche aldaar zich tegen den avond naar het woonwagenkamp begaf. De TeL deelt omtrent deze arrestatie 't volgende mee: Brummer was er toen nog niet; hij was met zijn paard en wagen vertrokken. Intusschen wachtte het gezelschap, politie en getuigen buiten. De jongen Hansen werd reeds terstond door een bewoonster van het kamp herkend, dank zij het portret, dat in de dagbladen had gestaan. Bijna op hetzelfde oogenblik kwam Brummer met zijn karretje het kamp binnenrijden. Met één oogopslag herkenden de heer Joosten en Hansen hem. De vertegenwoordigers der politie gaven zich uit voor beambten van den gezond heidsdienst, ten einde in de nabijheid van den woonwagen van Brummer geen arg waan te wekken. Deze kwam spoedig naar buiten, waarop onmiddellijk de arrestatie volgde. Toen de inspecteur Van Slobbe zeide, dat hij zich als arrestant moest be schouwen, vloekte hij en vroeg waaraan hij die eer te danken had. Dit 'heeft men hem echter niet terstond gezegd. In zijn tegenwoordigheid werd de woon wagen aan een onderzoek onderworpen. Alles werd van zijn plaats gehaald, doch er werd geen geld, althans geen noemens waardig bedrag, gevonden. Wel ontdekte men een revolver van het Bulldog-model met draaibare kamer. Zij was ledig, doch heeft vermoedelijk bij den aanslag dienst gedaan. Ook de echtgenoole van Brummer, zeide niet te begrijpen, wat het doel van de arrestatie was. Op het politiebureau werd den arrestant een verhoor afgenomen, maar hij ontkende met nadruk schuldig te zijn. Ook vroeg men hem naar den overval op het station, in dit voorjaar, maar hij ant woordde ook hieraan onschuldig te zijn. Op het bureau werd de verdachte door den heer Joosten en den jongen pertinent herkend, niettegenstaande de zeer onge schoren toestand, waarin de arrestant ver keerde. Hij is naar Bussum overgebracht. De pet en de kleeding beantwoordden eveneens aan het signalement, dat de politie te Bussum verspreid heeft. Zware brand. In den nacht van Zondag op Maandag heeft te Blokzijl een felle brand gewoed. Ongeveer twee uur in dien nacht ontdekte een zoontje van den heer Michel in de Kerkstraat, dat er brand was uitgebroken in het maltenmagazijn van den heerS. Koop- mans, welk perceel met de voorzijde aan de Breedstraat is gelegen. Aangewakkerd door een stevigen wind, greep het vuur, dat gretig voedsel vond in het licht brand- dende materiaal, snel om zich heen. Spoe dig waren nog twee perceelen, staande in de Kerkstraat, door het vuur aangetast. De meeste inwoners van Blokzijl, gealar meerd door het brandgeroep, snelden naar de plaats des onheils. Met de motor- en handspuit, die Blokzijl bezit, was echter tegen de geweldige vuurzee weinig uit te richten. Binnen een half uur stonden zes woningen aan Breedstraat en Kerkstraat in vlammen; met de beperkte hulpmiddelen viel aan hlusschen niet te denken. De mo torbrandspuit haperde telkens, tot men ont dekte dat bij de vulling olie en benzine verwisseld waren, Tusschen drie en vier uur was de toe stand uiterst critiek. Het vuur tastte ook zeven andere perceelen in de Kerkstraat aan. De mooie, oude kerk en de toren werden ernstig beschadigd. Hulp werd gevraagd van de brandweer te Vollenhove, Zwartsluis en Zwolle. Geen dezer plaatsen heeft echter blusschings- materieel met autotractie, zoodat op vervoer gelegenheid gewacht moest worden. In allerijl ontruimden de bewoners van de bedreigde perceelen hun woningen. Er heersctite een paniekstemming. Gelukkig ging om vier uur plotseling de wind liggen; men had toen de hoop al opgegeven, de kerk en het oostelijk gedeelte van Blokzijl te behouden. Toen het bladstil werd kon de Blokzijlsehe brandweer verdere uitbrei ding voorkomen. Toch is het voor het kleine stadje een groote ramp geworden. Vijf woonhuizen, een winkelhuis, benevens een pakhuis zijn geheel in de ascli gelegd. Zeven woningen brandden uit. Ook eenige perceelen op den Wal werden door het vuur aangetast. Het pittoreske achtergedeelte van de Kerkstraat, een der bezienswaardigheden van het oude stadje, is voorgoed bedorven. Van de verschillende oude geveltjes staan er nog drie, waarvan één op het punt van invallen is. De afgebrande perceelen werden bewoond door Nijhuis, Koopman, Wijs, Nobach en Bakker. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Omtrent de oorzaak is niets bekend. Ernstige mishandeling. Zaterdagmiddag heeft op de Rmemichmarkt in Den Haag, tegenover het politiebnrean, een vechtpartij met droevig gevolg plaats gehad. Op de bedoelde plaats staat de bodewagen van v. d. E., die een geregelden dienst onder houdt van Den Haag op Naaldwijk. De onge veer 50-jarige Van der E. uit Naaldwijk, werd in zijn werk geholpen door zijn 22-jarigen zoon, die per fiets de pakjes in de stad ophaalt. Omstreeks 5 uur kwam de zoon aanrijden, beladen met pakjes, welke naar Naaldwijk ge bracht moesten worden. Hij kwam uit de Toren- straat en fietste, tegen de verkeersregelen in, aan den linkerkant van den weg om op deze wijze den bodewageo van zijn vader te bereiken. Op het oogenblik dat hij links reed, kwain nit de Schoolstraat de 35-jarige F. H. v. d. N. v. G., wonende in de Vao Ravesteynstraat in Den Haag. Deze fietste aan de rechterzijde eu kwam daardoor in botsing met den jongen d. E. De opperman viel op den grond, maar kwam er zonder verwondingen at. Daar hij echter gezien had, dat de ander niet de regelen van den weg opvolgde, gaf hij den jongen v. d. E. eenige gevoelige klappen, waardoor deze licht aao een oog verwond werd. Toen v. d. N. v. G. een agent zag aankomen, wilde hij maar het liefst vertrekken. De vader van den jongen v. d. E. hield hem evenwel vast, totdat de politieagent naderbij was gekomen. De opperman draaide zich toen om eD gaf den vader eenige trappen tegen hel onderlijf. De politieagent bracht de drie peisooeu op het burean, waar aangifte werd gedaan door den jongen r. d. E. van mishandeling. De vader klaagde over pijn io den boik, maar daar de toestand zich Diet ernstig iiet aanzien, werd v. d. N. v. G. weer vrij gelaten de vader en de zoon zouden Maandag op het politiebureau komen om nog eenige gegevens te vtrstrekken voor het op te maken proces-verbaal. Zij keerden 's avonds Daar Naaldwijk terug. Zondagmiddag omstreeks 4 uur kreeg de politie bericht, dat de toestand van v. d. E. plotseling zeer verergerd was, eu de dokter io Naaldwijk oogenblikkelijke overbrenging naar een zieken huis noodzakelijk oordeelde. De man werd in het R. K. ziekenhuis aan het Westeinde ia Den Haag opgenomen en direct geopereerd. Korten tijd na de operatie is hij overleden. Achteraf bleek, dat de man door de schoppen welke hij tegeu buik had gekregen zeer ernstig verwond was. De dader is later gearresteerd. KERKNIEUWS. Te Haarlem is op 58-jarigen leeftijd overleden de Hoogeerwaarde heer mgr. J. M. J. van Rooy, geheim kamerheer van Z. H. den Paus en pastoor der parochie van Onze Lieve Vronwe van Goeden Raad te 's Gravenhage, voorheen pastoor der parochie te Tholen alwaar hij 1909 werd benoemd. PREDIKBECRTEN Zondag 1 Augustus. Ned. Herv. Kerk voorin. 10 uur ds. Datema en nam. 2.30 ds. Los. Geref. Kerk voorm. 10 aar en nam. 6 nar ds. Verij te Hardenberg. Oud Geref. Gera. voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 6.30 uur leeskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. GEEN DIENST Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Verschoor. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Los en nam. 3 uur leeskerk. Oud Ger. Gem., voorm. 10.30, nam. 3 en's avonds 6.30 uur leeskerk. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Van Doorn. Oud Geref. Gem. voorm 10.30, nam. 3 en 'n avonds 7 uur leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Verschoor en nam. 3 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 10.30 uur nam. 3 uur eD 's avonds 6.30 uur leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. de Gidts. Oud Geref. Gem. voorm. 10.30 nam. 3 en 's avonda 6 uur leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. De Gidta en nam. 3 uur leeskerk. Geref. kerk voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur ds. Langkout te Gaastmeer. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonda 7 uur leeskerk. St-Philipsland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Van Doorn en nam. 3 uur geen dienst. Oud Ger. Kerk voorm. 10 uur, nam. 3 en 's avonds 6.30 Ds. Boone. BURGERLIJKE STAND. Gemeente THOLEN van 22 29 Juli. Geboren: Cathariua Adriana, d. v. M. C. van Spluuter en N. Quist. Jakoba Tanua, d. v. J. van Elsacker en L. L. Lindenberg. Johauna, d. v. C. W. van de Zande en W. M. Besoo. Ondertrouwd J. W. vau Ast te 's Gravenhage en P. L. vau Stee te Tholen. Overleden: A. Sorber, 79 j., echtgenoot van J. van de Zande. C. W. Schot, 82 j.f echt- genoote van J. H. Coruelisse. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 30 Juli 1926. Noteering te Tholen. Boerenboter f 0.95 per pond. Roomboter 10.95 Eiereu ö1^ cent per stuk. Noteering te Middelbnrg, 29 Juli. BoereDhoter (part. prijs) f 107J/2 Juli Graden C. Zaterdag 24 21, ZoDdag 25 20,3 Maandag 26 20, Dinsdag 27 19, Woensdag 28 19, Donderdag 29 18, Vrijdag 30 18, Ondertrouwd: J. W. VAN AST Mz. eu 8 33935 P. L. VAN STEE Jd. ^Gravenhage, 29 Tholen, Ondertrouwd C. SCHIPPER Pz. en 8 33934 D. E. VERKERKE Ji. Ood-Vosseineer, Tholen, j»

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1926 | | pagina 3