K\VATTAL*&*& Reepen mei CddedU UITKNIPPEN EN BEWAREN! Terstond PUROL Griep De lotgevallen van Staakbeen en Duimpie. Inzenders van 250 Sterretjes geknipt uit de achterzijde 5 ets. Kwatta Reep-etiketten cntvangen gratis en franco I PRIMA VERZILVERD VULPOTLOOD merk „Marquise". Het beste Fransche Vulpotlood, winkelwaarde f3.— DEZE RECLAME LOOPT TOT 1 AUGUSTUS 1926 inzendingen met opgaaf van juist adres aan KWATTA BREDA. Afdeeling RECLAME KWATTA SOLDAATJES BLIJVEN ALTIJD GELDIG. 78 64 26821 Kantongerecht te Bergen op Zoom. Veroordeeld wegens het rijden zonder iicht ten daarvoor aangewezen tijde C. F. te Oud- Vosiemeer tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis. Het eigeuhandig bereiden van bier voor huiselijk gebruik buiten bierbrouwerijen, is niet geoorloofd. Meermalen is daartegen gewaarschuwd, maar vruchteloos, want men ging met die fabri catie door. Er had hier en daar eene huiszoeking plaats, doch schijnbaar bleef het daarbij. Men boorde er niets van, hetgeen als 't ware eene stille aanwijzing zon kunnen zijn dat het niet een strafbaar feit was. Toch is dat anders gebleken, want voor de rechtbank te Breda hadden zich te dier zake achtereenvolgens te verantwoorden: L. M. B. en A. J. te Tholen, D. G. te Poortvliet, J. d. K. te St. Maartensdijk, A. S. te Stavenisse, J. v. 't H. en Wed. J. G. te St. Annaland, die een straf tegen zich hoorden eischen van f 50 boete sabs. 1 maand hechtenis. Daar f 50 boete het minimum is, dat de wet toelaat, kau deze in goeu geval tot vermindering leiden. Overeenkomstig den eisch van het O. Miu. is L. v. d. V., chauöear bij den autobusdienst TholenStavenisse ter zake van het autobus- ongeluk op 29 December aan hel TbooNchc Veer, veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf met ontzegging van het recht van het besturen van een auto voor den tijd vau 5 jaar en 4 maanden. Voor de eerste maal heeft voor het Kan tongerecht te Oostburg eene uitspraak plaats gehad krachtens het nieuwe wetboek van Straf recht waarbij iemand wegens openbare dronken schap werd veroordeeld tot f400 boete of 100 dagen hechtenis. Dit zal wel voor een meer* malen voorgekomen herhaling ziju. nadat uien zich gebrand ol bezeerd heeft, moet men de beschadigde of verwonde plekken behandelen met 33656 Doos 30 cent 9 zij was de oudste ingezetene onzer ge meente. Men zal morgen weder in de gelegen heid zijn een klein ollertje te brengen tot steun van het groote werk der Tuberculose bestrijding. Verschillende jonge dames hebben zich weder bereid verklaard de „Emmabloempjes" aan te bieden en nie mand zal hen dan een noodeloos beroep op de bekende offervaardigheid laten doen. Donderdag j.l. hield de Gymn.-Ver- eeniging „OJympia" alhier haar jaarver gadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat bet ledental gelijk bleef, boewei ten zeerste werd betreurd dat niet meer oudere jongelui de vereeni- ging als leden versterkten. Het verslag van den penningmeester toonde dat dank zij zuinig beheer, er geen tekort was. Als bestuursleden werden gekozen de h.h. P. J. Duinker, arts, in de vacature ontstaan door bedanken van dhr. A. v. d. Velde, en dhr. G. W. van Egmond, per. aftredend. Als afgevaardigden ter Kringvergadering werden gekozen de h.h. G. W. van Egmond en C. Cornelisse. SPORT. Tholen. «De Gevleugelde Poslduif« heeft Zaterdag baar vliegseizoen geopend met een koppelwedstrijd uit Breda. Prijzen behaalden G. Russcber 1 en 4, P. Goossen 2 en C. Iloek 3. GEMENGD NIEUWS. THOLEN. Toen deze week de van de overzijde komende melkauto van v. Dalen le Oud-Vossemeer de pont kwam opge reden, weigerden de remmen te werken en kwam zij in groote vaart op de pont. In zijne vlucht kwam bij tegen een andere melkauto van Paulusse en een motorrijwiel van Sleendijk uit Stavenisse. De auto van Van Dalen bekwam aanmerkelijke schade. Het voorstel en de radiateur werden ge heel ingedrukt, terwijl het achterdeel van het motorrijwiel aanzienlijk beschadigd werd. Doordat een der voorwielen van den melkauto tegen de pontlier bleef vast zitten, werd zij tot staan gebracht. De veerknecht J. M. Schot had hel geluk nog juist van tusschen de lier weg te springen, daar hij er anders levensgevaarlijk zou tusschen gedrukt zijn. Maandag overleed alhier mej. de wed. Sonke in den ouderdom van ruim 98 jaar; Griepziekte. Gedurende de laatste weken heerscht in den Zuid-Oosthoek van Drenthe en ook in Noord-Oost Overijsel in erge mate de griep. In Coevorden en Schoonebeek heerscht de ziekle bijna huis aan huis en dwingt heele huisgezinnen het bed te houden. Ook in Emmen dwingt de ziekte op veie plaatsen het bed te houden. Een geneesheer te Coevorden verklaarde dat de ziekte thans even erg was als in het najaar van 1918, toen zij als het ware over het geheele land de goede functionneering van liet maatschappelijk raderwerk in gevaar bracht. Dat er thans niet zoo veel aan de ziekle sterven als toentertijd, schreef hij toe aan de omstandigheid, dat een deel van de menseben beter ge voed is dan in 1918, toen het physiek weerstandsvermogen van de geheele be volking, tengevolge van de langdurige distributie en rantsoeneering sterk ver minderd was. Hoewel de ziekte minder sterfgevallen veroorzaak! dan in 1918 is toch ook thans het aantal sterfgevallen niet gering. In Schoonebeek zijn voor 8 April 24 personen gestorven, terwijl in 1925 over het ge heele jaar het aantal sterfgevallen 25 is geweest. In Emmen zijn in 1925 387 per sonen gestorven. Voor 29 Maart was dit jaar het aantal sterfgevallen 97, een nor maal getal. Tusschen 26 Maart en 8 April werden echter 37 sterfgevallen aange geven, welk getal .zeer hoog is. In Coevor den is het aantal sterfgevallen sinds 1 Januari 29, terwijl in, 1925 49 personen zijn gestorven. In de laatste week stierven 7 personen, wat abnormaal hoog is. Ook in Dalen heerscht de ziekte erg, maar hier is het aantal sterfgevallen niet abnormaal hoog, zelf lager dan het ge middelde per kwartaal in 1925. Waar in deze gemeente, de economische toestanden beter zijn dan in de buurtgemeenten, kan dit een argument zijn voor de juist heid van de redeneering van den Coe- vorder geneesheer. In Émmen is vooral het aantal jeugdige kinderen dat sterft zeer groot. Vermoedelijk speelt ook hier de ondervoeding, aan welke volgens dr. LodewijksteNieuw-Amsterdam niet minder dan 43.7 pet. der schoolkinderen te Bar- gererfscheidenveen lijden, een rol. Over het algemeen dwingt de ziekte den zieke eenige dagen het bed te houden waarna de toestand iets heter wordt. Algeheele genezing laat dan echter nog eenige weken op zich wachten. Inbraak. Door indrukking van een ruit aan de achterzijde van het stationsgebouw der Guoische Stoomtram te Amsterdam, had men zich loegang weten te verschaffen tot de restauratie, waar heel wat vernield werd en tal van kistjes sigaren, sigaretten en eenig klein wisselgeld werd meege nomen. in het goederen bureau werden twee transportfietsen en een heerenrijwiel ont vreemd. Een paar uur nadat de diefslal gepleegd was, zag een politiebeambte drie op rij wielen gezeten mannen die den weg in verkeerde richting bereden. Hoewel hij hen aanriep, stoorden zij zich daaraan niet. Een collega van den beambte die vau den tegenovergestelden kant kwam, greep een der mannen beet en trok hem van de fiets. De man wist zich echter los te rukken en zette het op een loopen. In een nabij gelegen straat werd hij achterhaald en gegrepen door den eersten agent, en bracht hem naar den naasten politiepost. De opgegeven verklaring dat hij de fiets van een hem onbekenden man had ge kocht, werd niet aanvaard en ter nader onderzoek van deze inbraak werd hij in het huis van bewaring opgesloten. met den Fascisten-bond. Alleen wil te vertellen, aan een zekeren heer j' bui kamer te hebben verhuurd. Dezf,r<iaCn woonde echter elders in de resideert vertoonde zich slechts sporadisch di0ni adres. het )e hi ren e vn De hoe is eene 66 d; soda; bstaa P' r schi lacht. 33662 en Influenza kan men het beste bestrijden dour gebruik der Sanapirin-tabletlen (Mijnhard!) Glazen buisje 75 ct. Bij Apolh. eu Drogisten Gemolesteerd. Bij den wethouder voor armenwezen en ziekenzorg le Rotterdam, de heer Nivard, ziju twee ruiten ingeslagen. Een viertal personen zijn te dier zake in arrest ge steld, doch zij ontkennen iets rnet deze vernieling uit te slaan te hebben. Fascistische flesschentrekkers. Op zekeren dag prijkte in verschillende bladen eene oproeping van den Ned. Bond van Fascisten tot aanmelding als lid, waar toe zich te vervoegen Noordeinde 78, Den Haag. Onze nieuwsgierigheid naar deze Nederlandsche volgelingen van Mussolini, aldus de Tel., was opgewekt en dus be- sloten wij een onderzoek in te stellen, tevens om eens te trachten met het voor- I loopig bestuur in kennis te komen. De zetel van den Bond had men in de on middellijke nabijheid van het Koninklijk Paleis gekozen, dat ouder de nos. 68-74 Noordeinde ressorteert. Het kostte dus niet veel moeite het perceel te vinden waar het voorloopig secretariaat was gevestigd. Edoch, in plaats van, zooals wij verwacht hadden, voor dit fascistische bolwerk 'n gedrang te zien van zwarthemden en sollieiteerende plaatselijke leiders, met in- en uitioopende heethoofden, zagen wij niets bijzonders vóór of in het huis en nog meer keken we op, toen de bewoners, heele nette menscnen, totaal onbekend bleken nurge Dit maakte liet geval weer iets iiide t san ter en reeds ontwaarde ons opij zi geheime Nederlandsche fascistische ii^dc satie, met ondergroudsclie vertaki !Cliei op het punt liet parlement naar IJ]d sturen Wij togen verder op onderzoek na mysterieuzen heer T. en ontdekte ten slotte in een niet bepaald aanziend! buurt. Daar werd helaas het fase i aureool, dat wij in gedachten om de van den heer T. hadden geweven, nomen, want bij informatie bij voegde autoriteiten bleek deze p4 Mussolini een berucht flesschentiin he te zijn! Met behulp van enkele tratjnzelf is de handig bedachte comedie varion u „Ned. Bond van Fascisten" uitgevjjet p waarvan zij hetvoorloopig bestzlevei vormden, met den zetel van het voorf secretariaat aan het deftige Noord, Dat alles, zoo dacht men zeker, zoii trouwen wekken en dit gevoegd bil succes der fascisten in Italië haddjj alle hoop met de oprichting van deij Bond van Fascisten een flinke» sra kunnen slaan. Het lag vrij zeker ifnt 4 bedoeling den adspirant-fascisten vooparne toelating lot den Fascisten-bond vei reau lende kosten in rekening te brenger ermo die natuurlijk ten eigen bate aan te ieeft den. Ten slotte zouden de candidaat- gehe dan een schrijven krijgen, meldendden a; het voorloopig bestuur tot hun afv ijl di had besloten. Zoo hoopten zij een eo, melkkoetje aan hun Pseudo-bond te he e dr zonder nochtans de kans te beloopei s bi den strafrechter kennis te maken. S o ge brieven waren reeds binnengekomei eheei op het Nederlandsch fascisme beluste srble genooten. Is heel In plaats van hij den Ned. Boniakt, d Fascisten zijn zij dus terecht gekomi- en een bond van flesschentrekkers.jéb to Men begrijpt dat de autoriteiten* de maatregelen getroffen hebben. indri Een vreemdsoortig bruidegom. Een 18-jarig meisje, wonende inchnwi omtrek van den Linkermaasoever te rI dam kreeg verleden jaar kennis aar»^ jongen man, die een bijzonder aangenl indruk op de familie maakte. Weldra kwam evenwel de tijdina een spoedig huwelijkgewenscht was, waf de jonge man niet ongeneigd wasS zou in Utrecht worden voltrokken, A. zijn ouders daar woonden en niet®Tt Rotterdam konden komen. Voor de voorloopige onkosten werd[ f '15 verstrekt. Onder allerlei voorwer die in blind vertrouwen werden geli werden hem nog meer bedragen gegi die voor allerlei doeleinden, onvermij verbonden aan bet aangaan van een huv Intusschen heeft de jonge man teekening laten doen zonder dat de, staande er bij was, is het paar getrol betgeen de man weer maar alleen ofistooi en welke gewichtige aangelegen hfem eveneens werden aanvaard in goedingen trouwen nog des te sterker door decponk legging van officieëlef?) documenternt. Utrecht. Een huis was nog niet gehuurd, zi men voorloopig op kamers zou blijve Aldaar zouden zij een bezoek te wac hebben van de moeder der bruid. En deed de man de bekentenis dat alles i verzonnen was. Hij zeide echter zijn vrouw(!) niets haar ouders te vertellen. Toch is de bij de vader opgekomen waan werkelijkheid geworden, wanl ingewonnen informatiën bleek dat de heele zaak gefingeerd was, maar boven dat hij zelfs getrouwd was en een van een jaar had. Hij heeft zich daarna uit de voeten maakt, tot dat hij dezer dagen onverwa te Delfshaven inde handen der politie die hem nu een ander onderkomen schafte. ihooi rij wi Gee geli ichte ik i lettel zij bebl g' ter Jl. 1 dbei nselt itlDg J in 165. Het weelleleventje dat Staakbeeu en Duimpie met hun geld leidden begon ai apoedig te vervelen, Gebeurde er uiaar eem wat I 166. „Een idee!" riep Slaakbeeo opeeDS. „Wij gaan als cowboy naar de Wild West I" Dat viel in Dnimpie'e smaak. 167. Zij schaften zich een complete ruiter- uitrnsliug aan, en eenige dagen later reden zij de wilde streken van Tesas door. 168. Eeüs steeg Staakbeen en trok Duimpie met zich cactus, ff Kijk daar eensl' van zijn paai mee achter f:i'T riep hij. (Wordt vervol

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1926 | | pagina 2