et De lotgevallen van Staakbeen en Duimpie. appen De heffing bedoelt Diet anders te zijn dan een kleine vergoeding voor de kosteD. Gaat men dat nu voor de hoogere klassen xoo opvoeren dan worden die menscheo dobbel getroffen, daar ze reeds in de inkomstenbelasting hoog zijn aangeslagen. Bovendien draagt de bezittende klasse, ook ai heeft die geene kinderen, zeer veel bij in do kosten van het onderwijs. De schaal van 22 cent is wellicht wat vreemd, maar beneden 5 cent per week mag men niet gaan. Het voorstel-Goedegebuure als zijude van de verste strekking, in stemming gebracht, wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen vóór de heeren Goedegebuure. en Heijboer, waarna het voorstel van Borg. en Weth. met de zelfde stemmenverhouding wordt, aangenomen. V. Het kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld met 68 aanslagen in do le klasse f 5 en 12 in de 2e d f 2.50 totaal op f 370. VI. Overeenkomstig het verzoek van het bestuur van den calamit'-'uzen Suzannapolder wordt het besluit tot verkoop van grond aan dezen polder ingetrokken en bepaald dat de overdracht aan (ie belanghebbenden rechtstreeks zal geschieden. Het geheel omeat 16 M2. a 50 cent. VII. Wegens haar vertrek uit de gemeente verzoekt mej. T. P. Slager eervol te worden ontslagen uil hare functie als lid der commissie vau toezicht op het lager onderwijs». Dit wordt haar verleend onder dankbetuiging voor de door haar gepresteerde diensten in dezen bewezen. In hare plaats wordt benoemd mej. N. Evertse. VIII. Ingekomen is een verzoek van eenige bewoners der cureelanden om de sloot aan den Achterweg te riooleeren en dempen. Burg. en Weth. ziju overtuigd vau de wen- schelijkheid tot verbetering van dien toestand en hebben daarom eene raming van kosten laten opmaken. Er zijn voor de riooleering buizen noodig van groote capaciteit tot afvoer van het polderwater. De kosten ziju begroot op f 4810. Daartegenover hebben zij een ander plan laten opmaken strekkende enkel tot afleiding van hèt huishoudwater, waartoe buizen van aanzienlijk kleiner afmeting benoodigd zijn. Dit plan is geraamd op f 1600. Dan is echter noodig dat een leiding wordt gegraven tot afleiding van het polderwater naar de groote leiding en dat zal kosten f 2255.75, te zamen t 3855.75, alzoo nog f 954.25 goedkooper dan het eerste plan. Nu had men gedacht dat belanghebbenden met hunue toezegging om tot een billijk ver gelijk te komen zouden hebben bedoeld tevens ook een deel voor hunne rekening te nemen. Het tegendeel is echter gebleken. Er waren onder de onderteekeDaars die er zelfs niet voor voeideu, terwijl bovendien nog bet argumen- naar voren is gebracht dat ook de Polder zou bijdragen. Maar dit mag allerminst verwacht worden en zulk een eisch zou zeker niet billijk wezen omdat pas door de aauwezigheid der huizeo de waterleidiug is teruggebracht tot een greppel en zeker niet door het toedoen vau deu polder. Da heer Heijboer wijst er op, dat de nieuwe waterleiding zoade moeten loopen tusschen de schaur van Van Moort en bet buis vau Rijnberg, zoodat de uitbaning zoa versperd worden. De heer Goedegebuure heeft deo toestand opgenomeo en inderdaad is ze zeer treurig, maar toch zou hij zijn stem niet aan het verzoek kunnen geven omdat de bewoners zelf dien toestand hebben geschapeD. Ze hebben maar gedaan alsof het han eigendom was. Het is te hopen dat een afwijzing van hun verzoek voor hen een spoorslag zal zijn om meer op dit belang te letten. De voorzitter zegt dat de meter van het kadaster de juiste grootte eens moet komen opmeten en dat daarna goed ingegrepen zal worden. Met algemeene stemmen wordt het verzoek van de hand gewezen. IX. De bijdrage aan de Bijzondere school is voor 1926 vastgesteld op f 1230.79, waar van een voorschot van f 985 wordt verstrekt, over 1924 heeft zij nog een te goed van f 624.52. X. De jaarwedde van deu ouderhouder der opeubare school wordt bepaald op f 137,50. De andere helft van het totale bedrag van t 275 komt voor rekening van de bijzondere school. De pensioens-grondslag wordt mitsdien vast gesteld op f 138 voor de openbare en f 137 voor de bijzondere school, omdat de bedragen bij dezen raad moeten zijn afgerond. XI. Burg. en Weth. stellen voor, het vei- meDigvuliigingscijfer voor deu hoofdelijken om slag te bepalen op 0.9. De heer Goedegebuure had gaarne weer De Voorzitter zegt dat dit niet kan, het ifchrevt nu niet zoo'n reuzeojaar wezen, dat met mind ijkdai dan 0.9 zal toekomen. Daartoe wordt beslote 1(]ag8 XII. In de gem.-begrootingen van 1925 t0 1926 wordt eene wijziging en eene af- en ove jet <J scbrijving goedgekeurd. Te dier gelegenheid wijst de Voorzitter het groote resultaat dat men heeft gehad m aanschaffing der platen van de Koninklij familie voor een zoo luttel bedrag, waardoor m aan de schoolkinderen zolk een plaat kaq uitreik De heer Geluk meent dat niet aan elk schot kind een plaat is verstrekt. De Voorzitter zegt dat daarvan alleeo is i geweken voor huisgezinnen waaruit meerde kinderen de school bezoeken. De heer Goedegebuure heeft vau het bestu der Chr. Bewaarschool de opdracht gekreg nde om het gemeentebestuur dank te zeggen vormei P. I ,het im. B. aüd leien, Ui de ontvangst van die prachtige foto. XIII. Een paar verzoeken tot ontheffing v den aaoslag der hondenbelasting worden gewilligd. XIV. Overeenkomstig de voorschrifteu bouwverordening wordt voor den bouw van r 10-tal woningen aan den Hoenderweg ee rooilij ei vastgesteld die ook in overeenstem mi zal zijn met het toenemend verkeer. Na eene mededeeling door den voorzit! omtrent de inschrijving en levering van en zand, wordt de zitting gesloten. 157. „Graaf' Ricardino was echter niet in ziju schik, nu hij al zijn geld sag afge wonnen en hij daagde Staakbeen oit tot een duel. 158. Die was voor zoo'u avontuurtje wel te vinden en de tijd werd op 'a avonds ge steld, op een land buiteo de stad. 159. Staakbeen voorzag zich in een wapen handel van een flioken degen, en begaf zich naar zijn hotel. 160. 's Avonds, op deu afgesproken tijd, gingen Staakbeen en Duimpie naar de plaats van samenkomst, met. het wapen bij zich. (Wordt vervolg

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1926 | | pagina 4